La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Granada - 16. srpna 2021   20:00

0:0
(0:0)
Villarreal
Rulli – Foyth, Albiol (C), Mándí, Pedraza (78. Coquelin) – Pino (72. Moisés Gómez), Trigueros (78. Estupiñán), Capoue (72. Peña), A. Moreno (72. Raba) – G. Moreno, Dia.
González – Rodríguez, Bárcena
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Granada
A. Escandell – Foulquier, G. Sánchez (C) (86. Soro), D. Duarte, Neva – Monchu, Gonalons, Milla (62. Montoro) – Puertas (86. Díaz), Suárez (46. Bacca), Machís (80. J. Molina).
Jiménez, Sarr – Abram, Quini, Díaz, Bacca, Ruiz, Soro, J. Molina, Montoro, Torrente.

Je konec. Dnešní utkání nám nakonec nepřineslo ani jednu branku, oba celky si tak rozdělí po bodu. Druhý poločas v úvodu přinášel hodně nezáživnou podívanou, ani jednomu týmů se směrem dopředu nedařilo. Žlutá ponorka se přesto postupem času dostala k velké územní převaze, která dokonce nabídla několik šancí. Escandell se nakonec překonat nenechal, svému celku pomohl k zisku velice cenného bodu. Žlutá ponorka navíc závěr zápasu dohrávala bez vyloučeného Foytha.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:21.
90+5'
90+4'
Jsme za polovinou nastaveného času, na první branku stále čekáme. Žlutá ponorka se nyní s míčem natlačil na druhou polovinu.
90+2'
Mandi se napřáhl daleko za pokutovým územím a zkoušel to hodně nebezpečně. Jeho rána pravou nohou nakonec vystoupala vysoko nad branku.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Ou! Moreno se dostal kolem brankáře Escandella, načež z úhlu zakončoval do prázdné branky, kde z brankové čáry odkopával míč Foulquier.
88'
Do konce tohoto zápasu zbývají poslední minutky, ještě ale určitě budeme muset počítat s nastaveným časem.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Víctor Díaz.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Germán Sánchez, přichází Alberto Soro.
85'
A nyní je tu další žlutá karta. Domácí Peňa byl pozdě v souboji.
84'
Foythovi se příliš hrací plochu nechce opustit, avšak bude muset. Mezitím Montoro konečně vstal na nohy a bude moci pokračovat v tomto duelu.
83'
Tak pozor! Již se žlutou kartou hrající Foyth znovu fauloval, za což obdržel druhou žlutou kartu a tento duel pro něj předčasně končí.
83'
V pokutovém území se k velice pohotovému zakončení dostal hostující Molina. Ten to měl na levou nohu, načež jeho ránu dokázal zneškodnit Rulli.
82'
Baccovi se nyní povedlo uspět v hlavičkovém souboji. Do kombinace se poté zapojil také Molina, po jehož nahrávce ale skončil na zemi Puertas.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Domácí celek se směrem dopředu trápí, naopak Granada v obraně působí hodně zodpovědně.
80'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Jorge Molina.
79'
Domácí celek nyní využil další dvě střídání, což byly ty poslední. Žlutá ponorka posléze zahájila kombinaci na vlastní obranné polovině.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Francis Coquelin.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Pervis Estupiñán.
77'
A je tu další krátká přestávka na občerstvení.
76'
Bacca se nyní s míčem stáhl hluboko na útočnou polovinu. Tam to měl hodně složité obránce Mochu, kterému se nepovedlo zpracovat prudkou nahrávku.
75'
Střídající Raba to v pokutovém území zkoušel centrem šajtlí, avšak míč poslal pouze do rukavic Escandella. Ten se tak postaral o odkop od své branky.
74'
Po standardní situaci se ještě k odraženému míči dostal Trigueros. Jeho nabídka nakonec doputovala na hlavu Morena, který hlavou mířil mimo.
73'
Na hrací plochu se nyní dostal hned trojlístek nových hráčů v domácím celku. Žlutá ponorka navíc zahrává rohový kop.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Rubén Peña.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Daniel Raba.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Moisés Gómez.
71'
Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF).
70'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Na první branku stále marně čekáme. Oba celky narážejí na pozorné obrany u pokutového území.
69'
Napadající Machís nakonec zablokoval nahrávku soupeře, od kterého šel míč ven z hrací plochy. To znamená, že se vhazování ujme zadák Pedraza.
68'
U rohového praporku pracoval s míčem Machís, který se snažil vymodlit rohový kop. Místo rohu budeme sledovat další odkop od domácí branky.
67'
Alberto Moreno v krátkém časovém sledu zahrával další standardní situaci. Pro vysoký centr ovšem dokázal dokráčet hostující brankář Escandell.
65'
I tentokráte se k míči postavil Alberto Moreno. Jeho kroucená nabídka pravou nohou našla na zadní tyči Albiola, který ještě sklepával pod sebe na Triguerose. Ten ovšem pálil vysoko nad branku.
64'
Dia se prodíral přes pravou stranu, kde byl ovšem rovněž zastaven faulem a domácí celek se tak chopí rozehrávky další standardní situace.
63'
Žlutá ponorka v krátkém časovém sledu zahrávala další rohový kop. Moreno to zkoušel centrem levou nohou, tím ale našel pouze hlavu Sáncheze.
62'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Ángel Montoro.
61'
Máme za sebou zhruba hodinu hry. Na první branku tohoto zápasu stále čekáme, ve druhém dějství je to spíše ospalý výkon z obou stran.
60'
Rohový kop pro domácí celek.
59'
Escandell rozehrával od své branky na vedle postaveného Foulquiera. Ten to zkoušel prudkou nahrávkou na Puertase, který ovšem sám fauloval.
58'
V pokutovém území si o nahrávku řekl Dia, kterému se povedlo pod sebou najít lépe postaveného Triguerose, jehož centrovanou nabídku odklidil Duarte.
57'
Následovalo autové vhazování z pravé strany. Foyth si dával celkem dost načas, nakonec mu na pomoc přispěchal středopolař Pino.
56'
Villarreal se na delší časový úsek s míčem usadil na polovině soupeře. Trigueros poté na levém křídle hledal Pedrazu, jehož další centr skončil v zámezí.
55'
Pedrazovi se nejprve čistým způsobem povedlo zakročit, načež rozjel útočnou akci svého celku. Nepovedeným centrem to vzápětí zkoušel Moreno.
54'
Žlutá ponorka poměrně dlouho operovala s míčem na vlastní obranné polovině. Hodně nepřesně rozehrával Albiol, který našel pouze kopačku Duarteho.
53'
Žlutou kartu dostává Étienne Capoue (Villarreal CF).
53'
S míčem si znovu zahrál domácí brankář Rulli, kterému se povedlo rozehrát po zemi nakrátko na Mandiho, jenž ještě přenášel hru na Pedrazu.
52'
Směrem dozadu se posléze povedlo zapracovat právě Foythovi, který tak za sebe nepustil nahrávku na Machíse. Granada FC tak bude moci vhazovat.
51'
Pino se s míčem dostal na druhou stranu, kde se mu v tandemu povedlo najít Foytha. Ten to pro změnu zkoušel centrem do vápna, kde zasahoval Duarte.
50'
Rulli tak mohl poprvé ve druhém dějství obstarat odkop od branky. Ten poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde zodpovědně zasahoval Capoué.
49'
Posléze jsme sledovali roztažení hry na pravou stranu, kde se nacházel Foulquier. Jeho centrovaná nabídka ovšem nepřinesla nic nebezpečného.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do akce svého celku chtěl zapojit také střídající Bacca, kterému se ovšem nepovedlo míč dostihnout na hrací ploše.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Carlos Bacca.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Směrem dopředu ovšem byl aktivnější Villarreal, který si vypracoval několik dobrých střeleckých možností, avšak brankář Escandell zatím neinkasoval. Granada toho směrem dopředu moc nepředvedla, ani Rulli tak neměl moc práce.
45+3'
45+2'
Pino se dostal k odraženému míči, který se pokoušel procpat směrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval hostující Sánchez.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Gonalons je nakonec zpět na nohou a zřejmě bude moci pokračovat v tomto duelu. Nyní sledujeme odkop v podání hostujícího brankáře Escandella.
42'
Nakonec po zákroku zůstal na zemi ležet Gonalons, který má zdravotní problémy.
41'
Moreno nyní přišlápl protihráče, za což si vysloužil žlutou kartu.
40'
Nyní si pro změnu nedovoleným způsobem počínal domácí Trigueros. Granada tak vybojovala standardní situaci, bude to ale daleko od domácí branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Pino se přeci jenom dostal zpět k míči, jenomže místo zakončení volil ještě nahrávku pod sebe na Morena, kterého ovšem k míči nepustil zadák Sánchez.
36'
Dia se nyní zhruba pět metrů za pokutovým územím dostal do zakončení pravou nohou, které nakonec směřovalo vedle branky.
35'
Escandell si znovu se svým odkopem od branky dával načas. Na druhé straně se do vzdušného souboje dostával kapitán Albiol, který znovu zakročil.
34'
Hlavní sudí nyní nařídil zhruba minutovou pauzu, během které se hráči občerství.
33'
Po rohovém kopu jsme sledovali rozehrávku nakrátko na Triguerose. Ten kroutil centr do pokutového území, kde Albiol hlavičkoval nad břevno branky.
32'
Druhý rohový kop pro domácí mužstvo.
31'
Moreno se po levém křídle dostával do dalšího protiútoku, při kterém to nakonec zkoušel centrem do pokutového území, kde ovšem zasahoval Duarte.
30'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Žlutá ponorka je sice aktivnější, jenomže v zakončení se jí zrovna moc nedaří.
29'
Znovu jsme sledovali standardní situaci domácích. Nakonec to na sebe vzal obránce Moreno, jehož zakončení levou nohou putovalo pouze doprostřed.
28'
Moreno byl schovaný za hostující obranou, proto se včas povedlo zakročit hostujícímu Sánchezovi, který odehrál hrací předmět pouze do zámezí.
27'
Monchu se pokoušel finální nahrávkou nastartovat Machíse, který by se tak dostal za domácí obranu. Na poslední chvíli se povedlo zakročit Albiolovi.
26'
Znovu s rozehrávkou pomohl domácí brankář Rulli, který to také v tomto případě zkoušel nakrátko po zemi. Capoué navíc přesně přenášel na Foytha.
25'
Hlavní sudí si nakonec všiml nedovoleného zákroku hostujícího Milly. Villarreal se tak chopil rozehrávky standardky, Moreno jí poslal pouze na hlavu soupeře.
24'
Pedraza se poté postaral o autové vhazování z levé strany. Nakonec se mu ke spolupráci přihlásil Trigueros, který ještě spolupracoval s Diou.
23'
Žlutá ponorka se tak postupně dostávala na druhou stranu, kde si na kolmici naběhl forvard Moreno, který vysoký centr poslal do rukavic Escandella.
22'
Následoval volný kop kousek od středového kruhu, ke kterému se nakonec postavil hostující Duarte, který raději nakrátko rozehrál na Sáncheze.
21'
Žlutou kartu dostává Juan Foyth (Villarreal CF).
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Nyní Moreno znovu vybídl Diu, který pravačkou těsně minul.
20'
Hodně prostoru měl poté kolem sebe Gonalons, kterému se povedlo roztáhnout hru na levou stranu, odkud pouze do rukavic brankáře centroval Machís.
19'
Escandell si dával s rozehrávkou od své branky celkem načas. Nakonec odkopem zkoušel najít Suáreze, kterému ovšem nedal žádnou šanci Capoué.
18'
Trigueros si to s míčem namířil do pokutového území, kde ovšem narazil do protihráče. Posléze pro změnu zasahoval Sánchez, který zabránil zakončení.
17'
Znovu se k práci s míčem dostal domácí brankář Rulli, který raději na jistotu rozehrával po zemi nakrátko na vedle postaveného Mandiho.
16'
Na opačné straně převzal nahrávku obránce Neva. Ten dlouho nevěděl komu nahrát, a nakonec se mu u středového kruhu nabídl Gonalons.
14'
První šance zápasu! Do úniku se dostal domácí Dia, který sice oběhl brankáře, jenomže se neodvážil zakončit. Místo toho ještě hledal Pina, který mířil doprostřed branky.
14'
Po hezké kombinaci se za pokutovým územím dostal do střelecké pozice hostující Suárez, který pálil velice pohotově. Míč ovšem poslal vysoko nad branku.
13'
Granada si v krátkém časovém sledu vybojovala další autové vhazování, po kterém obránce Sánchez raději vracel na kopačku brankáře Escandella.
12'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku tohoto zápasu. Na první branku stále čekáme, rovněž čekáme na první zajímavější moment duelu.
11'
Do pokutového území nyní z levé strany přiletěla vzdušná nabídka, na kterou si na zadní tyči dokázal naskočit Pino, jenž z těžké pozice mířil nad branku.
10'
Na pravém křídle operoval s míčem právě Puertas, který nahrával na vedle postaveného Gonalonse. Granada se nyní dokázala usadit na útočné polovině.
9'
Míč se nyní svezl ven z hrací plochy a hostující Foulquier tak obstaral autové vhazování z pravé strany, které nakonec poslal na kopačku Puertase.
8'
Nedovoleným způsobem se před malým momentem prezentoval hostující Suárez, který si v souboji pomáhal rukama a domácí tak budou moci rozehrát.
7'
Pro nahrávku si posléze seběhl domácí Moreno, který zpětnou nahrávkou nahrál na kopačku Capouého. Do kombinace se navíc zapojil také brankář Rulli.
6'
Escandell poté odkopával od své branky na levou stranu hrací plochy, kde se sice nacházel Neva, jenomže před něj se včas natlačil domácí Foyth.
5'
Žlutá ponorka se po zisku dostávala do protiútoku, který po pravém křídle táhl Pino. Jeho finální nahrávku ovšem dokázal za cenu rohu odkopnout Sánchez.
4'
Granada se snad poprvé s míčem dostala na druhou stranu, kde Milla nahrál na levé křídlo, kde si o nahrávku řekl osamocený Neva.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál domácí brankář Rulli, který poměrně dlouho váhal. Nakonec se mu povedlo rozehrát odkopem kupředu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol, Mándí, Pedraza – Pino, Trigueros, Capoue, A. Moreno – G. Moreno, Dia.
Náhradníci: Asenjo – Cuenca, Estupiñán, M. Gaspar, Alcácer, Peña, Raba, Moisés Gómez, Coquelin, Iborra.

Granada CF: A. Escandell – Foulquier, G. Sánchez, D. Duarte, Neva – Monchu, Gonalons, Milla – Puertas, Suárez, Machís.
Náhradníci: Jiménez – Abram, Quini, Díaz, Bacca, Ruiz, Soro, J. Molina, Montoro..
Villarreal CF

Na opačné straně stojí Villarreal, který pro změnu v loňském ročníku dosáhl na sedmou pozici, což v konečném důsledku znamenalo základní skupinu Ligy mistrů. Žlutá ponorka totiž dokázala uspět v Evropské lize, celkový trumf poté Villarrealu přisoudil právě nejprestižnější fotbalovou soutěž. Domácímu celku se příprava na letošní ročník zrovna moc nepovedla. Dohromady sehrál šest zápasů, během kterých ani jednou nedokázal vyhrát. V týdnu jsme navíc sledovali Superpohár UEFA mezi vítězem Ligy mistrů a Evropské ligy. Duel proti londýnské Chelsea nakonec dospěl do penalt, kde byli úspěšnější právě hráči Blues.
Granada CF

Fotbalisté Granady se v minulém ročníku museli spokojit s devátou příčkou, což neznamenalo pohárovou Evropu. Na tu Granadě chybělo hned dvanáct bodů. Granada totiž v závěru sezony potkala hodně špatná forma a celek na výhru čekal více než několik týdnů. Hostující tým tohoto zápasu si pro letošní sezonu dává podobné sice, tentokráte by chtěl proniknout do Evropy. Granada si v přípravě vyzkoušela hned šest zápasů, během kterých se jí povedlo čtyřikrát vyhrát, jednou remizovat a jednou prohrát. Jediná porážka přišla proti druholigovému Alcorconu, který vyhrál poměrem 1:0.
Španělská LaLiga má na programu zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Villarreal CF a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.