La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valladolid - 28. srpna 2022   19:30

Barcelona
24' Lewandowski (Raphinha) • 43' Pedri (Dembèlé) • 65' Lewandowski (Dembèlé) • 90+2' S. Roberto
4:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen – Araújo (61. S. Roberto), Koundé, Eric García, Balde – Gavi (61. de Jong), Busquets (C) (76. Kessié), Pedri – Dembèlé (82. F. Torres), Lewandowski, Raphinha (61. Fati).
I. Peña, Tenas – Piqué, Alba, Aubameyang, Depay, Pjanić.
De Burgos – Díaz, Núñez
Spotify Camp Nou (Barcelona)
83 972 diváků
Valladolid
Masip (C) – L. Pérez, J. Fernández, J. Sánchez, Escudero – Aguado (46. Mesa), Monchu (46. Plano), K. Pérez – I. Sánchez (61. Villa), Guardiola (61. León), Tuhami (76. Arroyo).
Aceves – Olaza, Fresneda, D. Torres, Gassama.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:8.
Fotbalisté Barcelony poráží Valladolid 4:0 a dávají tak definitivně zapomenout na úvodní bezgólovou remízu proti Osasuně. Blaugranas dnes byli jasně lepší a otázkou byla jen výše skóre. V první půli se prosadili Robert Lewandowski a Pedri. Lewandowski se pak trefil také po změně stran a skóre pečetil v nastaveném čase střídající Sergio Roberto. Hosté měli nejlepší pasáž kolem 70. minuty, kdy se mohli dočkat alespoň čestného gólu. Leóna však vychytal ter Stegen, dorážku Plana zase vytáhl stoper García a o něco později pak ve velké šanci přestřelil Tuhami.
90+4'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí dávají ještě jeden gól! Sergio Roberto rozjel akci vyvezením míče dopředu. Poté nahrál doprava Pedrimu, po jehož přízemním centru pálil Robert Lewandowski. Masip ještě vytlačil míč do břevna, ovšem dorážející SERGI ROBERTO už to měl snadné.
90+1'
Frenkie de Jong se v pokutovém území natlačil až před brankáře Masipa. Zakončoval už ve skluzu a gólman hostí dobře vykryl prostor!
90'
Koundé se ještě pokusil vysunout Lewandowského. Ten vysoký míč jen prodloužil za sebe, kde byli jen obránci soupeře.
89'
Sergio Roberto z pravé strany přepálil centr, který poslal za bránu hostí. Utkání se už spíše dohrává.
86'
Ferrán Torres si u šestnáctky nevedl míč na levačku a střílel vedle pravého horního rohu. Zřejmě tam byla teč protihráče, ale tu sudí neviděl.
85'
Ter Stegen okamžitě rozehrál protiútok Barcelony. Míč směřoval dopředu na rozběhnutého Ferrána Torrese, ovšem situaci dobře vyhodnotil Jordi Masip, který vyběhl a odhlavičkoval balón do bezpečí.
84'
Hosté zahrávali roh a dostali se do zakončení. Míč prošel na hranici šestnáctky k Óscarovi Planovi, který mířil z voleje nad.
83'
Hostující Roberto Arroyo si teď počínal hodně drze! V šestnáctce totiž nasadil bránícímu hráči jesličky, na dalším obránci Barcelony už ale ztroskotal.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Ferrán Torres.
80'
Dalším potrestaným hráčem na straně hostí je Kike Pérez.
78'
Hostující Javier Sánchez podržel protihráče za dres a vyfasoval žlutou kartu.
78'
Do konce utkání schází zhruba čtvrt hodiny. Domácí nyní drží míč a nechtějí už pustit soupeře do dalších šancí.
76'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Anuar Tuhami, přichází Roberto Arroyo.
76'
ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Franck Kessié.
75'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení.
74'
Tenhle fotbal baví! Na pravé straně se uvolnil Ousmane Dembèlé, který zamířil do boční sítě.
72'
Nyní poslal Lewandowski do šance Ansua Fatiho, který zblízka nepřekonal brankáře Masipa!
70'
Momentálně sledujeme nejlepší pasáž Valladolidu v zápase! Ve velké příležitosti přestřelil z pravé strany šestnáctky Anuar Tuhami!
69'
Hosté mohli snížit, ale domácí to ustáli! Óscar Plano nejprve nahrál spoluhráči na levou stranu šestnáctky, který tam byl sám, ale jeho střelu vyrazil nohou ter Stegen! Poté přišla dorážka Plana z hranice šestnáctky, která už směřovala do odkryté brány, ovšem za překonaného gólmana před brankovou čarou zaskočil Jules Koundé, jenž zasáhl takovým hokejovým brankářským zákrokem! O chvíli později to ještě zkoušel Roque Mesa, přízemní střelu však zastavil ter Stegen.
68'
Fati dával Baldemu míč do postavení mimo hru. Hosté si mohou trochu oddechnout.
66'
Fanoušci Barcelony jsou ve skvělé náladě. Zdá se, že po loňské utrápené sezóně si zase budou moci užívat fotbal.
65'
Druhý gól ROBERTA LEWANDOWSKÉHO v dnešním utkání! Toho vysunul Ousmane Dembèlé a Polákovo zakončení z pravé strany šestnáctky zapadlo ke vzdálenější tyči i proto, že míč ještě tečoval bránící Fernández – 3:0.
62'
Domácí opět obléhali šestnáctku soupeře. Vše se pokusil utnout ranou z dálky Alejandro Balde, který však trefil jen protihráče.
61'
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sergio León.
ze hřiště odchází Iván Sánchez, přichází Toni Villa.
61'
ze hřiště odchází Gavi, přichází Frenkie de Jong.
ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Sergi Roberto.
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.
60'
Jules Koundé teď operuje na místě pravého beka, prohodil si pozici s Araujem. Jeho centr skončil v náručí Masipa.
59'
Nadále sledujeme útočné manévry Barcelony. Koundé nyní od lajny našel v šestnáctce zapomenutého Gaviho. Jeho rána z pravé strany však skončila na nohách Sáncheze.
57'
Lewandowski hledal zpětnou přihrávkou Ousmana Dembèlého. Těsně před ním zasáhl bránící hráč.
56'
Rohové kopy – 14:3
54'
Domácí baví sebe i diváky pohledným fotbalem. Chybí tomu jen ještě jeden gól, který by Katalánce asi definitivně uklidnil.
53'
Další roh. Centr Raphinhy se točil do brány a Masip míč vyboxoval.
53'
Po rohovém kopu se míč dostal k Ericovi Garcíovi, který měl na kopačce třetí gól Barcelony. Masipovi, který by byl asi bez šance, pomohl spoluhráč!
52'
Sergio Busquets vysouval kolmicí Roberta Lewandowského. Tomu nevyšla klička a tak uvidíme již 12. roh domácích!
51'
Také ten zahrával brazilský fotbalista. Hosté odolali.
50'
Domácí zahrávali přímý kop. Po sražené střele Raphinhy přijde na řadu rohový kop.
48'
Po rohu nakrátko centroval Raphinha. Lewandowski byl pokryt obranou. Poté hrál opět Raphinha, jenž nasadil protihráči jesličky, prostor ke střele však nedostal.
48'
Raphinha postupoval dopředu z pravé strany. Zasekávačkou si položil jednoho bránícího hráče, Sergio Escudero mu ale míč vypíchl a odehrál ho na roh.
47'
Křídelník Dembèlé se zatáhl až k vlastnímu pokutovému území, kde se zapojil do rozehrávky Barcelony.
46'
ze hřiště odchází Monchu, přichází Óscar Plano.
ze hřiště odchází Álvaro Aguado, přichází Roque Mesa.
46'
První poločas přinesl jasnou dominanci Barcelony, která vede nad Valladolidem 2:0. Domácí nejprve dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci. Ta brankáře Masipa zachránila po hlavičce Lewandowského i střele Dembèlého. Ve 24. minutě se už ale Robert Lewandowski radoval poté, co dokázal natáhnout nohu po centru Raphinhy. Krátce před přestávkou pak zvýšil Pedri, jemuž poskytl potřebný servis zatím velmi dobrý Dembèlé.
45+5'
45+4'
Roh Monchua domácí přestáli a ještě by mohli zaútočit.
45+3'
A to nebylo vůbec špatné! K centrovanému míči se dostal Anuar Tuhami, který si ho před ter Stegenem rovnal do zakončení. Šanci mu však v poslední chvíli ukradl Eric García, jenž balón uklidil na roh.
45+3'
Hosté ještě dostávají výhodu standardní situace...
45+1'
Zajímavý a chytrý pokus Sergia Guardioly. Hostující útočník zkusil z půlky přelobovat vyběhnutého ter Stegena, ovšem míč se snesl za bránu!
45'
První žlutou kartu zápasu si prohlédl hostující Monchu.
43'
Katalánci vedou 2:0! Výborně to udělal opět Ousmane Dembèlé. Ten převzal míč na pravém křídle, navedl si ho více na střed a místo očekávané střely levačkou ještě nahrál do šestnáctky PEDRIMU, který z prostoru penalty vystřelil k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Masipa.
43'
Krásná patička Dembèlého na Gaviho. Ten centroval na vzdálenější tyč, ovšem Lewandowski nedokázal přehlavičkovat Fernándeze.
41'
Ronald Araujo si odnesl ze souboje na půlce vyzutou kopačku. Barca bude rozehrávat.
41'
Oba stopeři Valladolidu budou moci pokračovat. Už se zase hraje.
39'
Nešťastná srážka hostujících obránců Joaquina Fernándeze a Javiera Sáncheze. Ti se střetli hlavami. Fernández by měl být v pořádku, Sánchez je ošetřován.
38'
Další roh Barcelony. Po Dembèlého centru fauloval nabíhající Raphinha.
37'
Domácí jsou jasně lepší. Pro Valladolid bude dobré, pokud by se šlo do šaten za tohoto stavu.
37'
Ousmane Dembèlé si z pozice pravého křídelníka navedl míč na levou nohu. Přízemní střelu na zadní tyč pokryl Jordi Masip.
37'
Dopředu vyvezl míč Eric García. Jeho přihrávka pak neprošla až na nabíhajícího Lewandowského.
35'
Na centr Baldeho z levé strany nedosáhl hlavou Lewandowski. Ten ještě reklamoval, že míč tečoval obránce. Další roh si však u sudího nevymodlil.
35'
Dembèlé spolupracoval s Gavim. Centr druhého jmenovaného byl sražen na roh.
34'
Ousmane Dembèlé a Raphinha si nyní prohodili posty. Prvně jmenovaný se přesunul napravo, Raphinha nalevo.
32'
Po přestávce se již opět hraje.
Držení míče – 66 % : 34 %
30'
Rozhodčí nařídil přestávku na osvěžení.
29'
Alejandro Balde nahrál před šestnáctku Dembèlému. Ten už mohl střílet, ale ještě chtěl vrátit do běhu Baldemu, který na balón nedosáhl. Kope se od brány Valladolidu.
28'
Dembèlé si nalevo zasekl míč na pravačku a posílal míč před bránu. Našel jen bránícího Fernándeze.
27'
Raphinha si poradil s levým obráncem Escuderem a nastřeloval míč na zadní tyč. Tam se ale nenašel nikdo ze spoluhráčů, který by hrací předmět tečoval.
26'
Robert Lewandowski si připsal první ligový gól na Camp Nou. Minule se dvakrát prosadil na hřišti soupeře.
24'
Tohle už ale gól je! Raphinha odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč. Tam se zjevil ROBERT LEWANDOWSKI, který se dokázal po míči natáhnout pravou nohou, kterou musel zvednout hodně vysoko, a tečoval ho do sítě.
24'
Valladolid odolává s vypětím všech sil. Hostům už dvakrát pomohla i branková konstrukce.
22'
Robert Lewandowski si na středu před pokutovým územím položil k nohám obránce a nahrál nalevo Ousmanemu Dembèléovi. Ten nastřelil spojnici břevna a bližší tyče!
21'
Kolik rohů ještě bude Barca na gól potřebovat? Pokud si je bude v tomto tempu vytvářet nadále, může se dostal někam k dvaceti rozehrávkám od praporku!
20'
Ani z něj Barca neudeřila. Z další akce pak šance přišla. Pěkný pas za obranu dostal Raphinha. Ten si míč pustil do strany a z úhlu neprostřelil Jordiho Matipa. Ten balón neudržel v rukavicích a tak z toho bude osmý roh...
19'
Monchu ztratil při rozehrávce míč a pustil domácí do zajímavého kontru. I teď je z toho jen roh.
18'
Jeho exekutorem byl sám Dembèlé. Centroval na přední tyč, kde byl Busquets, který se ale neprosadil. Balón pak vracel do šestnáctky Raphinha, po tygřím skoku ho však lapil Masip.
18'
Sražený centr Dembèlého. Šestý roh Barcelony...
17'
Rohové kopy – 5:1
16'
Hosté přežili i další roh Barcelony.
15'
Koundé našel parádním dlouhým pasem Gaviho. Ten vběhl do šestnáctky zprava. Nakonec se pokusil trochu překvapivě vystřelit, s čímž ale počítal Javier Sánchez, jenž balón srazil na další roh.
14'
Fanoušky šance Lewandowského navnadila a nyní opět ženou domácí celek dopředu.
12'
Neuvěřitelné! Po centru Raphinhy z pravé strany se dostal k hlavičce Robert Lewandowski, který orazítkoval tyč! Od ní se míč odrazil do zad Jordiho Masipa a podél brankové čáry zamířil mimo bránu. Lewandowski se navíc ještě snažil vleže dorážet, ovšem na balón těsně nedosáhl. Obrovské štěstí pro Valladolid!
11'
Ten zahrával Monchu. Nabíhající Javier Sánchez si pomohl útočným faulem, porazil bránícího Koundého.
10'
Hosté se ubránili a sami vyrazili do protiakce, z níž vytěžili rohový kop také oni.
10'
Míč na pravé křídlo dostal Gavi. Přes Kikeho Péreze nepřihrál, bude z toho ale již čtvrtý rohový kop...
9'
Domácí mají od začátku očekávanou převahu. Na hranici šestnáctky se otáčel s míčem Ousmane Dembèlé. Vystřelit nedokázal.
7'
Po dalším rohu domácích míč lapil brankář Masip.
6'
Tohle už byla dobrá možnost domácích! Zpoza šestnáctky napřáhl Raphinha a tečovaný míč těsně minul bránu Realu Valladolid!
5'
Standardní situaci zahrávali hosté. Monchu přenesl hru doprava, odkud v nacvičené akci vracel hlavou míč před bránu jeden ze spoluhráčů. Situaci však vyřešil zachycením balónu brankář ter Stegen.
4'
Ani ze druhé rozehrávky od rohového praporku Barca neudeřila. Odražený míč se sice dostával k Ericovi Garcíovi, jenž však nedokázal zakončit.
3'
Nyní to zkusil Alejandro Balde z levé strany. Pro Barcelonu získal další roh.
2'
Do pokutového území Valladolidu letě dobrý centr. Hosté se ale dokázali ubránit.
2'
První zajímavá akce Blaugranas. Na pravém křídle si to namířil dopředu Raphinha, který dokonce nasadil protihráči jesličky. Do zakončení puštěn nebyl, získal ale rohový kop.
1'
Úvodní výkop provedl hostující tým. Ten se udrží na míči i nadále formou autového vhazování.
1'
Soutěžní debut v dresu Barcelony si odbude Jules Koundé. Toho katalánský klub konečně dokázal zaregistrovat a bývalý hráč Sevilly se hned objevuje v základní sestavě.

FC Barcelona: ter Stegen – Araújo, Koundé, Eric García, Balde – Gavi, Busquets (C), Pedri – Dembèlé, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Piqué, Alba, Fati, Kessié, Aubameyang, S. Roberto, Depay, F. Torres, de Jong, Pjanić.

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, J. Fernández, J. Sánchez, Escudero – Aguado, Monchu, K. Pérez – I. Sánchez, Guardiola, Tuhami.
Náhradníci: Aceves – Arroyo, Mesa, Olaza, Plano, Villa, León, Fresneda, D. Torres, Gassama.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Barcelona ovládla posledních šest vzájemných zápasů. Naposledy se oba celky utkaly v sezóně 2020/21. Barca tehdy zvítězila 3:0 na půdě Valladolidu a 1:0 doma.
FC Barcelona:
Barcelona dokázala i přes přetrvávající finanční problémy nakonec zaregistrovat většinu letních posil. Na hřišti se tak mohou v jejím dresu prohánět kanonýr Robert Lewandowski, Andreas Christensen, Franck Kessié či Raphinha. Jediným hráčem, který první dvě kola čekal na registraci, byl obránce Jules Koundé, jenž dorazil ze Sevilly. K dokončení této transakce Kataláncům pomohl i odchod stopera Samuela Umtitiho na hostování do italského Lecce. Stále se spekuluje také o záložníkovi Frenkiem de Jongovi, o něhož májí zájem Chelsea a Manchester United.

Svěřencům kouče Xaviho se ani s posilami nepovedl úvodní ligový zápas. Doma s Osasunou se totiž střelecky neprosadili a uhráli jen bezgólovou remízu. Ve druhém kole už naopak Blaugranas nadělovali. Na půdě Realu Sociedad zvítězili 4:1 i díky dvěma gólům hvězdného Lewandowského.
Real Valladolid:
Valladolid předloni po třech letech mezi elitou La Ligu opustil. Podařil se mu ale okamžitý návrat, který si zajistil druhým místem ve druhé nejvyšší soutěži. Letos bude hlavním cílem především záchrana. Že to nebude jednoduché, ukázala úvodní domácí porážka 0:3 s Villarrealem. Před týdnem na půdě silné Sevilly však svěřenci kouče Pacheta předvedli mnohem lepší výkon a brali remízu 1:1. Pucelanos dokonce od 80. minuty vedli po trefě Anuara Tuhamiho, ovšem Andalusané ještě stačili zachránit alespoň bod.

Zajímavostí je, že majoritním majitelem klubu je od roku 2018 někdejší slavný brazilský útočník Ronaldo.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Nedělní program španělské La Ligy nabídne také souboj Barcelony s Valladolidem. Barca by po letním posílení měla být silná, což po úvodním domácím klopýtnutí dokázala minulý týden jasnou výhrou na hřišti Realu Sociedad. To nováček z Valladolidu se bude chtít především udržet mezi elitou a na půdě Katalánců může jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.