La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Barcelona - 10. září 2022   18:30

0:4
(0:0)
Barcelona
55' de Jong   • 65' Lewandowski  (de Jong) • 86' Fati  (Lewandowski) • 90+2' Dembèlé  (Lewandowski)
Cádiz
Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Mbaye, Espino – Ále. Fernández (59. Alarcón), San Emeterio (72. Alcaraz) – Alejo (59. Bongonda), Sobrino (72. Negredo), Ocampo – Lucas Pérez (72. Mabil).
D. Gil – Arzamendia, Carcelén, Fali, Mari, Á. Giménez, Chust.
del Cerro Grande – Porrasová, García
Estadio Nuevo Mirandilla
19 530 diváků
Barcelona
ter Stegen – Bellerín, Araújo, Piqué, Balde – de Jong, Busquets (C), Gavi (57. Pedri) – Raphinha (72. Fati), Depay (57. Lewandowski), F. Torres (57. Dembèlé).
I. Peña, Tenas – Alba, Alonso, Eric García, Christensen, Koundé, Kessié.

Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:13.
Barcelona si připisuje další jasné vítězství, když na trávníku posledního Cádizu vítězí 4:0 a poráží jej vůbec poprvé po návratu Cádizu do nejvyšší soutěže před dvěma lety.

Utkání bylo ovlivněné záchranou fanouška, kvůli čemuž bylo na téměř hodinu přerušené za stavu 2:0 v 82. minutě, při dohrávce zápasu hosté vstřelili ještě další dvě branky a jasně kralovali tomuto souboji. Cádiz tak zůstává poslední, když i po pěti kolech zůstává nejen bez bodu, ale i bez vstřelené branky.
90+3'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona ještě přidává čtvrtou branku! OUSMANE DEMBÉLÉ potáhl míč k pokutovému území, tam si jej zasekl kolem bránícího hráče a střílel sice doprostřed branky, ovšem do protipohybu Ledesmy a ten si v pádu srazil míč do sítě!
90+1'
Rohovým kopem disponovali také domácí, centr Mabila ale zachytil brankář ter Stegen.
90+1'
Rozhodčí del Cerro Grande oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Stejně jako většinu předchozích jej hosté rozehráli nakrátko, brzy se však vrátili až k ter Stegenovi.
90'
Při dalším útočném nájezdu Katalánců Fati vybojoval rohový kop.
89'
Araújův nákop na levé křídlo končí odmávaným ofsajdem Fatiho, domácí rychle rozehráli.
88'
Barcelona už má znovu míč ve svém držení, momentálně si hosté přihrávají na své polovině.
86'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona dosud hrála po navázání hry pasivně, hned ze své první útoční akce ale skórovala! Domácí propadli v defenzivě, čehož využil Robert Lewandowski k úniku, s obráncem na zádech ještě volil přihrávku ANSU FATIMU před prázdnou branku, pak už to bylo jednoduché.
86'
Po souhře s Mabilem se z levého křídla pokusil odcentrovat Bongonda, ovšem přihrával nepřesně.
84'
Rubén Alcaraz vystřelil z dálky nepřesně, bude se kopat od barcelonské branky.
83'
Po dlouhém autu Luise Hernándeze se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
82'
Hra byla navázána v 82. minutě, tedy tam, kde byla původně přerušena.
Tribuny dříve zaplněného stadiónu už pořádně prořídly.
Po takřka hodinové pauze se může v zápase pokračovat.
Fotbalisté už se skutečně vrací zpět na trávník. Dobrá zpráva je, že danému fanouškovi už se vrátil srdeční puls a byl odvezen sanitkou do nemocnice.
Podle aktuálních informací by utkání mělo pokračovat ve 21:05.
Fotbalisté dokonce odcházejí do šaten, v nejbližších minutách se tedy v Cádizu rozhodně hrát nebude.
90+12'
Rozhodčí del Cerro svolal hráče k lavičkám, kde se diskutuje o aktuální situaci.
90'
Na trávníku už je vidět i modlitba některých fotbalistů.
88'
Pohledy všech účastníků směřují do části hlediště, kde jsou momentálně i záchranáři.
86'
Evidentně má někdo výrazný zdravotní problém v hledišti, domácí brankář Ledesma sprintem přinesl defibrilátor.
84'
Stále se čeká na pokyn k pokračování hry, del Cerro Grande je teď v diskuzi s domácím obráncem Luisem Hernándezem.
82'
Rozhodčí del Cerro Grande teď řeší cosi u laviček s pořadateli, hra je tak přerušena.
81'
Hosté už znovu přenesli hru na útočnou polovinu, kde si přihrávají a za pískotu obecenstva se snaží držet míč na svých kopačkách.
79'
Po další neúspěšné útočné akci Cádizu se bude kopat od barcelonské branky.
77'
Po krátké pauze naváží hosté hru autovým vhazováním z blízkosti domácí lavičky.
76'
Rozhodčí del Cerro přerušil hru, následuje také ve druhém poločase přestávka na občerstvení.
75'
Busquets se při rozehrávce u vlastního pokutového území dostal pod tlak, ze zapeklité situace se mu ale povedlo dostat a vybojoval autové vhazování.
74'
Brian Ocampo při svém útočném nájezdu narazil do Busquetse, píská se proti domácím.
73'
Po rohovém kopu domácích se do vzduchu zavěsil čerstvě příchozí Rubén Alcaraz, jeho hlavička ale mířila nad břevno.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.
72'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Rubén Alcaraz.
72'
ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Awer Mabil.
72'
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Álvaro Negredo.
71'
Raphinhova střela byla zablokována, pak to ještě zkoušel Dembélé, jeho přízemní pokus zachytil brankář Ledesma.
70'
Pedriho kolmici Raphinha jen obloučkem prodloužil k Mbayemu, jenž hlavou nasměroval míč k brankáři Ledesmovi.
69'
Hosté si přihrávají v okolí středové čáry, dopředu se v těchto chvílích moc neženou.
67'
Do dalšího zakončení se dostal Raphinha, pohotovou ránu ale vyslal nad branku.
65'
Barcelona právě vstřelila branku! Hosté navyšují své vedení! Bellerín vysunul po pravém křídle Raphinhu, do jehož přízemního centru se pokusil položit de Jong, dostal se ale do klinče mezi brankáře a dva další soupeřovy hráče, s trochou štěstí se od něj ale odrazil míč před branku, kde byl nejdříve ROBERT LEWANDOWSKI a ten snadno doklepl míč do sítě.
63'
Sergio Busquets se opřel do míče z osmnácti metrů a jeho rána proletěla těsně nad břevnem domácí branky.
61'
Alfonsu Espinovi ten roh vůbec nevyšel, zkoušel možná zaskočit ter Stegena přímým zakroucením míče na branku, nasměroval jej ale jen do boční sítě.
61'
K nadšení tribun domácí vybojovali rohový kop a jejich hlavičkáři se mohou nastěhovat před ter Stegena.
59'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Théo Bongonda.
59'
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Tomás Alarcón.
59'
Střídat brzy budou i domácí, do hry se chystá Théo Bongonda.
58'
Se zkrocením Dembélého nákopu před branku měl Ledesma drobné problémy, nakonec se mu povedlo schovat míč ve své náruči.
57'
ze hřiště odchází Gavi, přichází Pedri.
57'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Robert Lewandowski.
57'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Ousmane Dembèlé.
55'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona se ujímá vedení! Raphinha na pravém křídle uvolnil rozběhnutého Gaviho, jehož prudký pas před branku Ledesma vyrazil jen před sebe, kde dobíhající FRENKIE DE JONG už neměl moc problémů se skórováním!
54'
Po standardní situaci měli možnost domácí, když se míč odrazil k volnému San Emeteriovi, ten ale měl v cestě tři hráče Barcelony plus brankáře ter Stegena a jeho branku vysoko přestřelil.
53'
Sergio Busquets za podražení Aleja navíc vidí žlutou kartu.
52'
Z rohu Barcelona nijak nezahrozila, Alejo pak byl faulován při rychlém útočném výpadu podél postranní čáry.
51'
Raphinha podél brankové čáry sice nepronikl z křídla až k domácí brance, vybojoval alespoň rohový kop.
49'
Oblouček Frenkieho de Jonga přímo do středu branky Ledesmu nijak nemohl zaskočit. Jednalo se o čtvrtou barcelonskou střelu na branku, domácí ještě nemají ani jednu.
49'
Utkání na Estadio Nuevo Mirandilla sleduje 19 530 diváků.
47'
Alejův centr ter Stegen v tísni dokázal vyboxovat k postranní čáře, domácí pak ještě chvíli srdnatě bojovali o míč, ten už se ale vrací na kopačky hráčů z Katalánska.
46'
Gavi nedovoleně srazil k zemi San Emeteria, Cádiz rozehrává na své polovině.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Barcelona sice měla v úvodním poločase očekávanou územní převahu, ovšem vypracovala si jen dvě větší šance, které proměnit nedokázala a skóre tak zůstává bezbrankové.

Cádiz neskóroval ani v devátém poločase této sezóny, budiž úspěchem pro něj, že především neinkasoval.
45+3'
45+3'
Útočná snaha Barcelony skončila technickým pokusem Ferrána Torrese, jenž mířil nad vzdálenější horní roh domácí branky.
45+2'
Raphinha mohl běžet do otevřenější obrany Cádizu, ovšem při individuální akci zakopl o míč a musel se pro něj pět metrů vracet, čímž akci výrazně zpomalil.
45+1'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Depay, do zakončení se ale hosté nedostali.
45+1'
Rozhodčí del Cerro Grande k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45+1'
Domácím se nepovedlo odkopnout míč z pokutového území, míč se odrazil na rohový kop pro Barcelonu.
45'
Pique přenesl hru k pravé postranní čáře na Bellerína, jeho centr domácí zadáci odvrátili.
44'
Memphis Depay si vyměnil míč s Busquetsem, zpětnou přihrávku ale dostal do ofsajdu, navíc zakončoval jen do Ledesmy.
42'
Gavi byl nepříjemně zasažen San Emeteriem v blízkosti domácího pokutového území, píská se ale faul barcelonského středopolaře.
40'
Na přetažený centr z pravé strany nedosáhl Frenkie de Jong.
38'
Baldé u rohu pokutového území vnikl do „šestnáctky“, kde byl povalen k zemi Ivánem Alejem, penalta se ale nepískala.
37'
Depay se teď neúspěšně tlačil do zakončení, míč se pak ještě odrazil k Torresovi, ten ale proti výrazné početní převaze balón neudržel.
35'
Po barcelonském nakrátko rozehraném rohu a Bellerínově centru se míč odrazil k volnému Depayovi, jenž ve výrazné příležitosti zakončoval jen do boční sítě!
34'
Hra už opět může navázat, bude se rozehrávat od branky Marca-André ter Stegena.
32'
Hlavní arbitr poskytuje hráčům přestávku na občerstvení.
31'
Brian Ocampo potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území Barcelony, kde byl sražen k zemi, k nevoli domácích příznivců ale rozhodčí del Cerro Grande nechává pokračovat ve hře.
30'
Rubén Sobrino nedovoleně atakoval Busquetse, je to ale domácí hráč, který z toho střetu odešel se zdravotními potížemi, už se ale vrací zpět na nohy.
28'
Cádiz zatím brání velmi pasivně bez nějakého napadání, zatím to domácím stačí, neboť například teď dostal Raphinha příliš dlouhý pas na pravé křídlo a bude se kopat od Ledesmovy branky.
26'
Barcelona pozvolna kombinuje v okolí středové čáry, dopředu se teď moc nežene.
24'
Cádiz na levé straně vybojoval svůj druhý rohový kop, z něj ale žluto-modří nijak nezahrozili.
22'
Baldeho centr byl prodloužen k Raphinhovi, tomu ale vůbec nevyšla střela z halfvoleje, která zamířila vysoko nad branku.
21'
Cádiz zahrával standardní situaci od postranní čáry, střílený centr Lucase Péreze ale skončil u ter Stegena.
20'
Raphinhův centr, který letěl až k hranici pokutového území, vracel před branku Busquets, míč ale nasměroval jen k Jeremíasu Ledesmovi.
19'
Gaviho přízemní centr byl sražen vedle branky, následovat bude rohový kop Barcelony.
18'
Po Pérezově ošetření už se ve hře může pokračovat, velmi rychle se k míči zase vrátila Barcelona.
17'
Lucas Pérez stále zůstává ošetřován po nepříjemném zákroku Raphinhy.
16'
Raphinha podrazil Lucase Péreze zezadu, jasná žlutá karta pro brazilskou posilu Barcelony.
15'
Nákop de Jonga do pokutového území vracel před branku Gavi, Memphis Depay ale byl evidentně překvapen, že se k němu míč dostal a nepovedlo se mu jej zpracovat.
13'
Pas Baldého z levého křídla před branku byl sražen k brankáři Ledesmovi.
12'
I nadále se hraje na polovině domácích pod taktovkou Barcelony, ta si přihrává na čtyřiceti metrech od branky.
10'
Gavi připravil dobrou palebnou pozici pro Raphinhu, jehož rána skončila na tyči! Dorážku Ferrána Torrese pak brankář Ledesma vyrazil na rohový kop.
8'
Hector Bellerín se neprosadil na pravém křídle, bude se jen kopat od branky Cádizu.
6'
Po ambiciózním úvodu domácích už se hra dostává do očekávaných kolejí, tedy s územní převahou Barcelony.
5'
Kolmice de Jonga na Depaye byla příliš dlouhá, míč se dokutálel k Ledesmovi.
5'
Memphis Depay jako buldozer pronikl do pokutového území, kde se míč k němu odrazil zpět, následná střela končí u brankáře Ledesmy.
4'
Barcelona drží míč na svých kopačkách, zatím se ale hosté moc nedostali na soupeřovu polovinu.
2'
Alejův nepovedený centr se odrazil ke zcela volnému Sobrinovi, jeho střela ale byla zablokována. V případě úspěchu by se ale řešilo postavení Aleja, které bylo zřejmě ofsajdové.
2'
Cádiz brzy vybojoval první rohový kop, z něj domácí nedokázali zahrozit.
1'
Úvodního výkopu se ujali v klasické žluto-modré kombinaci hrající domácí, Barcelona oblékla šedé dresy.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Carlosem del Cerro Grandem přivedla fotbalisty na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

Cádiz CF: Ledesma – Zaldúa, L. Hernández, Mbaye, Espino – Ále. Fernández, San Emeterio – Alejo, Sobrino, Ocampo – Lucas Pérez.
Náhradníci: D. Gil – Alarcón, Alcaraz, Arzamendia, Bongonda, Carcelén, Fali, Mari, Á. Giménez, Chust, Negredo, Mabil.
Trenér: Sergio Gonzalez

FC Barcelona: ter Stegen – Bellerín, Araújo, Piqué, Balde – de Jong, Busquets (C), Gavi – Raphinha, Depay, F. Torres.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, Alonso, Dembèlé, Fati, Eric García, Christensen, Koundé, Kessié, Pedri, Lewandowski.
Trenér: Xavi Hernández

Rozhodčí: del Cerro Grande – Porras, García.
Vzájemná bilance

Po návratu Cádizu mezi španělskou elitu v roce 2020 jej Barcelona ještě nedokázala porazit!

V sezóně 2020/21 prohrála 1:2 na hřišti soupeře a domácí zápas skončil remízou 1:1, loni se pak hrálo 0:0 v Cádizu a v Barceloně dokázali hosté zvítězit 1:0, na začátku druhého poločasu rozhodl Lucas Pérez.
FC Barcelona

Barcelona herně jasně přehrává jednoho soupeře za druhým, zatím naposledy to poznal český mistr z Plzně, který prohrál na Spotify Camp Nou v úvodním vystoupení v rámci tohoto ročníku Ligy mistrů 1:5 a s výjimkou Raya Vallecana, proti němuž Barcelona v prvním kole nedokázala i přes obrovskou převahu vstřelit branku, přehrávají Katalánci jednoho soupeře za druhým i na domácí scéně. Naposledy vyhráli 3:0 v Seville, čímž prohloubili její trápení v úvodu sezóny.

Po čtyřech kolech je Barcelona na druhém místě se ziskem 10 bodů při skóre 11:1, stoprocentní už je jen její arcirival Real Madrid, který až zítra přivítá Mallorcu. Hvězdná posila Barcelony Robert Lewandowski se už usadil na čele tabulky střelců, spolu s Iagem Aspasem ze Celty mají jako jediní dva góly, mimochodem právě Aspas vstřelil v pondělí dvě branky Cádizu.
Cádiz CF

Sergio González doslova přežil další týden na lavičce Cádizu, když tým je na tom naprosto bídně, neboť po loňské téměř senzační záchraně je zatím v úvodu nového ročníku poslední bez bodu i bez vstřelené branky.

Cádiz už stačil prohrát 0:1, 0:2, 0:3 i 0:4, tři prohry utrpěl s baskickými celky (San Sebastian, Osasuna, Bilbao), naposledy prohrál 0:3 v pondělní dohrávce třetího kola ve Vigu, kde hrál jen druhé housle, nevystřelil na branku a domácí Celtě nebyl důstojným soupeřem.
Hezký podvečer při sledování souboje Cádizu s Barcelonou v rámci pátého kola španělské La Ligy, kde favorit je naprosto obrovský v podobě Barcelony. Ta po výrazném letním posílení hodlá bojovat zase o mistrovský titul, oproti tomu forma Cádizu je naprosto tristní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.