La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Almeria - 2. dubna 2023   14:00

Celta Vigo
10' Seferović (Veiga) • 42' C. Pérez
2:2
(2:2)
Almeria
7' Babić  (Robertone) • 32' Puigmal  (L. Suárez)
Celta Vigo
I. Villar – Galán, Aidoo, Núñez, Mallo (C) – de la Torre (57. Tapia), Beltrán, Veiga (85. Cervi), C. Pérez (67. Larsen) – Seferović (84. Paciência), Aspas.
García, Balea Carrillo – K. Vázquez, C. Domínguez, Ó. Rodríguez, Sotelo, M. Rodríguez, Swedberg.
Hernández; Pérez, Julian; Rodríguez; VAR – Latre; Fuertes
Abanca-Balaídos (Vigo)
Almeria
F. Martínez – Brandáriz, Ely, Babić (C), Centelles – S. Costa (90+1. Kaiky), Robertone – Puigmal (61. A. Pozo), Melero (80. de la Hoz), Baptistão (61. Ramazani) – L. Suárez (90+1. Lázaro).
Fuoli, Mariño – Mendes, Portillo, Šviderský, Embarba.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:12.
To už je za mě pro dnešek vše, u onlajnů zas někdy na viděnou! Přeji všem top den!
Celta nedokázala využít dnešní kvalitní výkon k vítězství, ani přes velké množství střeleckých příležitostí se domácím nepodařilo dostat golmana Martíneze do dostatečné permanence na to, aby pustil o branku více než jeho protějšek. Naopak hosté vytěžili z dnešního zápasu maximum, proměnili svůj jediný rohový kop a mají 66,7% úspěšnost proměnění střel na branku v gól. S bodem tedy musí být o poznání spokojenější outsider z Andalusie, který se tak posouvá na 18. příčku, Celta je aktuálně 10., pokud však šestý Villarreal porazí dnes v podvečer Real Sociedad, naroste jejich ztráta na postup do Evropy na devět bodů.

Hráčem dnešního zápasu je vyhlášen Luis Javier Suárez.
90+8'
90+8'
Ofsajd Celty ukončuje zápas.
90+8'
Lázaro se ještě snažil získat poslední šanci mače pro hosty, zastavil ho však Aidoo.
90+7'
Iago Aspas trefuje tyč! Jeho pokus se hezky kroutil do branky, ale dnes mu gól zjevně není přán. Wow, to je smůla pro domácí.
90+6'
Srđan Babić bránil Larsena dost nevybíravým způsobem, sudí ale držení v tuto chvíli již pískat nechce.
90+4'
Javi Galán a Gonçalo Paciência se dostali ke střelám, druhý jmenovaný výrazně přestřeluje branku a útok domácích tak končí.
90+3'
Po chybě Lázara pálil Aspas, nic z toho ale není.
90+1'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Kaiky,
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Lázaro.
90'
Útok domácích přerušen kvůli zdravotním problémům Costy, tomu se snaží za každou cenu pomoct Tapia.
88'
Celta, jak je dnes už obvyklé, kombinuje na půli hřiště.
87'
Centr Tapia odhlavičkován z vápna Almeríe, její obrana odvádí dnes s výjimkou rozehrávek velmi dobrý výkon.
86'
Ramazani se snažil dostat do šance, v otočce ale ztratil míč.
86'
Faul na Costu odpískán Aspasovi.
85'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Franco Emanuel Cervi.
84'
ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Gonçalo Paciência.
84'
Se stoupající nervozitou v samém závěru duelu vidíme tvrdé zákroky na obou stranách.
83'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Gabriel Veiga).
83'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Iago Aspas).
82'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Luis Javier Suárez).
82'
Samuel Costa se dostal do výborné šance! Centr sice zastavila obrana, následně se ale ve vápně odrazil právě k tomuto Portugalci, ten ale nepotvrdil svou statistiku přesnosti střel na branku a v tutové šanci těsně míjí branku.
81'
Faul Celty zhruba 40 metrů od branky znamená standardku pro UD Almería.
80'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází César de la Hoz.
78'
Křeče trápí Rodriga Elyho.
77'
Ani nadvakrát se nepodařilo vyslat gólový centr, jediný střelecký pokus získal Iago Aspas, jeho rána však končí na obranném valu almeríjském.
77'
Tapio střílel, jeho pokus sráží obrana hostí na rohový kop.
76'
Celta kombinuje ve středu hřiště.
75'
Pas Suaréze na Ramazaniho, který mohl běžet sám na Villara zastavuje poslední obránce domácího celku.
74'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Samuel Costa).
73'
A další nepřesnosti na obou stranách.
71'
Pokus Tapii z velké vzdálenosti končí mimo, vezmeme-li na zřetel velkou vzdálenost, nejednalo se ale o vůbec marný pokus.
70'
Dopředu se tlačil Suaréz, Mallo a Aidoo si s ním ale dokázali poradit.
69'
Odpískaný faul nesou domácí velmi nelibě, jeden z nich naštvaně odkopává balón, další nadává na sudího.
68'
Po centru Álexe Centellese se dostal ke střele Pozo, jeho rána je ale zablokovaná.
67'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Jörgen Strand Larsen.
66'
A zase ty nepřesnosti, člověk dnes pomalu ztrácí schopnost nadchnutí se pro dobrý zisk míče některého z týmů, protože téměř vždy přichází brzká nepřesnost a ztráta míče ve prospěch druhého celku, který vzápětí reaguje stejnou mincí.
65'
Dopředu teď postupně postupuje UD Almería, aktuálně budou vhazovat zhruba na 55% hřiště.
64'
Útok Celty končí pouze autem pro jejich rivala.
63'
Centr Veigy končí v autu, nepřesnosti nám bohužel stále kazí obraz hry.
62'
Žlutou kartu získal za zdržování hry Fernando Martínez.
61'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Alejandro Pozo.
60'
Hrubou chybu zaznamenal v rozehrávce Álex Centelles, Iago Aspas našel rychle Veigu, tím ale akce končí.
59'
Rodrigo Ely zastavuje protiútok, který se snažil zakončit Haris Seferović.
59'
Baptistão nedokázal pasem překonat Beltrána.
58'
Dlouhý míč domácích zastavuje Gonzalo Melero.
57'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Renato Tapia.
56'
Skvělou šanci měl na druhé straně Luis Javier Suárez, nyní je ale zraněn po střetu s golmanem. Brankáře dokázal překonat, jeho střela jen velmi těsně doklouzala za bránu, druhá půle konečně nabírá na obrátkách.
55'
Hugo Mallo posílal extrémně nebezpečný míč před branku, levačka Iago Aspase ale nedokázala překonat Martíneze!
54'
Stále nepřináší druhá půle mnoho fotbalové krásy, snad vinou nervozity se ani jednomu z celků nedaří využít své fotbalové dovednosti.
52'
Domácí velmi agresivně napadají pomalou rozehrávku hostí, oba týmy si jsou dobře vědomi chyb v této herní činnosti, které hosté již dnes předvedli.
51'
Útok Celty končí podklouznutím a dopředu se chvíli mohli hnát hosté, ti ale bleskově také kazí a je z toho jen odkop Martíneze od branky.
50'
Stejný osud potkal i druhé centr osmadvacetiletého Španěla.
50'
Aspas našel Javiera Galána, jeho centr byl ale přetažený a končí až u obránců UD.
49'
Ve znamení nepřesností se druhá půle táhne i nadále, míč teď zbytečně ztratili Andalusané.
48'
Výtečně unikal Luis Javier Suárez, zastavit ho dokázal až u brankové čáry Unai Núñez. Ten se ale rovněž zaskvěl výborným řešením a roh z toho není.
47'
Dnešní utkání sleduje 14 011 diváků.
47'
Léo Baptistão nedokázal z otočky přihrát přesně a i první akce hostů ve druhém poločase končí neúspěchem.
46'
První akce druhé půle končí nepřesností Celty.
46'
Druhá půle začíná beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Oba týmy dokázaly v první půli trefit brankovou konstrukci pouze třikrát, díky famózní střelecké úspěšnosti však byly k vidění hned čtyři branky. Dvakrát se dokázali hosté ujmout vedení, dvakrát dokázal zareagovat domácí tým. Remíza by však pro Celtu rozhodně nemohla přinést uspokojení, i domácí tým, který je zatím o něco aktivnější, musí ještě přidat, v zápase je papírovým favoritem.
45+1'
45+1'
Nastavený čas zvládl o něco lépe domácí tým, Iago Aspas ale střílel doslova pánu Bohu do oken.
45'
Brejk, který chystal Lucas Robertone, zastavuje za cenu žluté karty Peréz.
44'
Hezky centroval Javier Galán, poradit si dokázal v souboji se Seferovićem Rodrigo Ely.
42'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Autorem branky je CARLES PÉREZ. Peréz zaznamenal ránu z velké dálky se kterou si Martínez nedokázal poradit a Celta tak dokázala gólově zareagovat i na druhou branku soupeře. Gól do šanci je velmi nepříjemnou ranou na snažení hostů a vůbec první výhru venku v celé sezóně.
41'
Opět hrozil Aspas, Martíneze nepřekonal.
39'
Peréz chytře hledal Aspase, chybělo pár centimetrů aby se ten dostal k voleji, která by Martínezovi nadělala řadu vrásek.
38'
Podivný pas posílal pomalý lobem s rotací k brance Seferović, jeho myšlenku nepochopil nejbližší Aspas ani nikdo jiný z týmu Celty a tak si míč prostě bere rovněž trochu udivený Martínez.
37'
Příliš dlouhý pas nedokázal doběhnout útočící hráč domácího týmu a je z toho pouze odkop Martíneze. Vzhledem k jeho tragickým rozehrávkám to však může být s nadsázkou řečeno ještě nebezpečnější než střelecký pokus.
36'
A další mizerná rozehrávka hostí, tentokrát byli na vině spíše obránci než přímo golman, zvláště se provinil Chumi. Iago Aspas ale svou první příležitost v tomto utkání využít nedokázal, jeho rána je zblokovaná.
35'
Stejně rychle jako po první brance tentokráte Celta zareagovat nedokáže, jejich útočné snažení končí autem pro Almérii hned vedle rohového praporku.
32'
Almería právě vstřelila branku!
Autorem branky je ARNAU PUIGMAL. Jmenovec hvězdy uruguayské reprezentace Suaréze našel přesně španělského středního záložníka, který v poměrně těžké pozici dokázal míč nasměřovat na branku a ranou za již překonaného Villara zaznamenává svou první branku v této sezóně.

Asistence: Luis Javier Suárez
31'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Arnau Puigmal).
30'
Další skandální rozehrávku Martíneze málem dokázal potrestat Gabriel Veiga, ve skluzu ale míří mimo.
29'
Oba týmy se střídají v držení míče na půlce hřiště, vidíme řadu nepřesností na obou stranách.
28'
Po faulu, který zapisuje Joseph Aidoo, následuje trestný kop Almeríe zhruba na polovině hřiště.
27'
Aktivně dnes hraje Carles Pérez, tlačil se k velmi nebezpečné ráně, obrana Almérie však zatím předvádí nadstandardně dobrou práci.
26'
Následuje rychlý útok Celty.
24'
Celta jednoznačně dominuje, už mohla dát přinejmenším další dvě branky. Outsidera ale může stále těšit vyrovnaný stav, navíc již ukázal, že jeho standardky nejsou rozhodně hodny podcenění.
23'
Martínez bude v pořádku, zranění není závažné.
22'
Tragicky rozehrával Martínez, Celta zachytila balón, nakonec si ale dvaatřicetiletý Španěl musel místo inkasované branky protrpět pouze tvrdý střed s de la Torrem, který šlápl na balón a nedostal se k téměř jistě gólové ráně.
21'
Ten však končí o poznání méně veseleji než jeho starší bratříček, míč končí po úspěšné defenzivní práci Celty v autu téměř na polovině hřiště.
21'
Po neúspěšném útoku UD následuje jejich dnes druhý rohový kop.
19'
Pérez skvěle hledat Gabriela Veigu, ten se ale nedokázal z nadějné pozice poblíž penaltového puntíku prodrat ke střele, následně zapisuje útočný faul.
19'
Ani z rohového kopu nic nebude, na útočné polovině však Celta může pokračovat v kombinaci.
18'
Celtě letos standardky příliš nejdou, což se ukázalo i nyní, z dálky pálil právě zranění Pérez a je tu třetí roh pro domácí.
17'
Extrémně bolestivý faul na Carlese Péreze znamená nadějnou standardku pro domácí. Doufejme, že zranění ramene nepřipraví Péreze o zbytek duelu.
16'
Příliš vysoký centr dokázal v pohodě stáhnout Fernando Martínez.
16'
Čeká nás rohový kop domácího celku.
15'
Ani těm však pšenka nekvete a místo produkce vzrušení pouze odevzdávají balón soupeři.
14'
Přejít do ofenzívy se sice podařilo, ohrozit golmana Martíneze však nikoliv, nyní kombinují pro změnu hostující hráči z jihu Španělska.
12'
Nyní kombinuje Celta, snaží se rychle přejít do útoku, ale zatím se jí opustit vlastní polovinu nedaří.
11'
Oba týmy mají pouze 2 střely na branku, každý však již jednu z nich dokázal využít.
10'
Autorem branky je HARIS SEFEROVIĆ. A je srovnáno, wow. První desetiminutovka přináší ještě druhou branku, zásluhou zatím nejlepšího plejera zápasu. Seferović pálil z voleje de facto sám před brankou po chytrém pasu Gabriela Veigy a srovnává skóre.

Asistence: Gabriel Veiga.
8'
Domácí se dožadovali rohového kopu, sudí ale rezolutně odmítá.
7'
Autorem branky je SRĐAN BABIĆ. Almería standardky umí a po rozehrávce Robertoneho to dokázal srbský obránce Babić. Ten hlavičkoval vinou nedostatečně kvalitní obranné práce domácích z relativně pohodlného situace, jeho hlavičky se ještě dotkl Villar, vyrazit ji však nedokázal. Následně se domácí golman narazil o tyč, doufejme, že to nebude nic vážného.

Asistence: Lucas Robertone.
7'
A hosté získávají první rohový kop.
6'
Míč se přesouvá na druhou stranu, útočit bude UD.
5'
Opět nebezpečí před Martínezem, opět tom měl prsty Švýcar Seferović, jeho přihrávku před bránu ale zachytila obrana Andalůsanů.
5'
Hugo Mallo pálil z nepřipravené pozice za vápnem, jeho kop se odráží od jednoho z bránících hráčů do autu.
4'
Čtvrtý minuta přináší díky dobré práci Harise Seferoviće první rohový kop a to pro domácí mančaft.
3'
Chumi musel utíkat přped de la Torrem, dokázal si ale poradit a tak ani na druhé straně zatím nevidíme zákrok golmana.
2'
Výbornou práci předvedl Léo Baptistão (Almería), dokázal utéct obraně Celty a nadějně odcentrovat, ránu z voleje však neproměnil Lucas Robertone.
1'
První minuta proběhla velmi rozvážně, kombinují hosté na vlastní polovině hřiště.
1'

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – Galán, Aidoo, Núñez, Mallo (C) – de la Torre, Beltrán, Veiga, C. Pérez – Seferović, Aspas.
Náhradníci: Balea Carrillo, García – K. Vázquez, C. Domínguez, Cervi, Ó. Rodríguez, Sotelo, Tapia, Larsen, Paciência, M. Rodríguez, Swedberg.
Trenér: Carlos Carvahal

UD Almería: F. Martínez – Brandáriz, Ely, Babić (C), Centelles – S. Costa, Robertone – Puigmal, Melero, Baptistão – L. Suárez.
Náhradníci: Fuoli, Mariño – Kaiky, Mendes, Portillo, A. Pozo, Šviderský, de la Hoz, Embarba, Ramazani, Lázaro.
Trenér: Rubi.
Již za malou chvíli nastoupí hráči obou celků na trávník.