La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Celta Vigo - 6. ledna 2023   18:30

0:1
(0:1)
Celta Vigo
7' Aspas  (Veiga)
Elche
Badía – Palacios, D. González, Bigas – Morente (69. Fidel), Mascarell, Gumbau (75. Guti), Clerc – Martí (84. Ponce), P. Milla – Boyé.
Werner – Cocca, Roco, Carle. Soler.
Celta Vigo
Marchesín – Mallo, Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán – Veiga (71. M. Rodríguez), Beltrán, Cervi (90+5. de la Torre) – Aspas, Paciência (46. Strand Larsen).
Villar – Domínguez, Medrano, Durán, C. Pérez, Solari, Tapia, Swedberg, K. Vázquez.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:15.
Je konec! Celta Vigo nakonec zvládla duel na půdě Elche a vítězí 1:0. O úvodní branku se už v 7. minutě postaral Iago Aspas. Ve 20. minutě mohl navýšit vedení Veiga, ale Badía zachránil Elche. Deset minut před odchodem do kabin mohl vyrovnat Lucas Boyé, ale hlavičkou z malého vápna netrefil branku. Po změně stran se Elche snažilo hrát aktivněji, ale recept na obranu Viga dnes nenašlo.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Luca de la Torre.
90+4'
Iago Aspas se vydal individuálním průnikem až do pokutového území, ale přízemní střelou minul zadní tyč!
90+2'
Červená karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Domácí brankář Badía si naopak pohlídal pokus o překvapení z velké dálky a pohotově rozehrál. Elche se ne a ne dostat do šancí.
89'
Agustín Marchesín udělal velkou chybu, když neudržel v rukavicích centr z pravé strany. Svou chybu ale hostující gólman rychle napravil.
88'
Domácí obránci získali míč na vlastní polovině a ihned se vydali vpřed. Následná akce ale k centru nevedla.
87'
Elche už vrhá prakticky všechny síly do útoku. Domácím už moc času na vstřelení vyrovnávací branky nezbývá.
86'
Aspas se hnal za nákopem na hranici velkého vápna, ale nechal se odstavit v souboji s domácím obráncem.
85'
Elche se dostalo do pokutového území, jenže nikdo v bílém dresu si netroufl na zakončení. Obrana hostů stále odolává.
84'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Ezequiel Ponce.
83'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Ostrý přízemní centr ale Beltrán neusměrnil mezi tři tyče.
81'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pere Milla).
80'
Sudí si všiml nedovoleného zákroku na polovině hřiště a nařídil rozehrávku pro hosty. Verdikt se nelíbí domácím příznivcům.
79'
Lucas Boyé byl o krok později v souboji s Rodríguézem a dopustil se faulu. Celta Vigo může uklidnit dění na trávníku.
78'
Do rozehrávky hostujícího celku se musel zpojit také brankář. S jeho nákopem ale defenziva Elche problém neměla.
77'
Aidoo je znovu na trávníku v péči lékařů. Tady to vypadá na střídání.
76'
Hugo Mallo znovu stál na správném místě ve vlastním pokutovém území a jednoduše odhlavičkoval míč do bezpečí.
75'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Guti.
74'
Hra je přerušena! Na trávníku totiž zůstává ležet jeden z hostů, který potřebuje ošetření.
73'
Iago Aspas poslal přihrávku do pokutového území, jenže tam nebyl nikdo v černém dresu Celty Vigo. Domácí tak mohou zaútočit.
72'
Boyé se z hranice velkého vápna opřel do padajícího míče, jenže jeho projektil schoval hostující brnakář do rukavic.
71'
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Miguel Rodríguez.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a hosté stále drží těsné vedení. V posledních minutách navíc Vigo rozkouskovlo hru.
69'
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Fidel.
68'
Za dalším centrem se hnal Lucas Boyé, ale před argentinským útočníkem zachránil situaci z pohledu hostů Aidoo.
67'
Gerard Gumbau schytal zásah do žeber a může být rád, že může nadále pokračovat ve hře.
66'
Akci domácího celku táhl po levé straně Helibelton Palacios, který odcentroval na hranici velkého vápna, ale tam našel jen soupeře.
65'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Lucas Boyé).
64'
Hugo Mallo si dal pozor na nákop za obranu a jednoduše zahrál hlavou do rukavic připraveného brankáře.
63'
Elche zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Centr přiletěl na hranici velkého vápna, kde bez problémů zasáhl Helibelton Palacios.
62'
Stopeři Viga kombinují s míčem na polovině hřiště. Hráči hostujícího celku se po změně stran koncentrují hlavně na obranu.
60'
Je za námi hodina hry a Celta Vigo stále drží těsné vedení. Domácí Elche se navíc po změně stran jen velmi těžko dostává vpřed.
59'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhla defenziva domácího celku.
58'
Iago Aspas se hnal za nákopem na polovinu soupeře, jenže tentokrát si míč posunul daleko před sebe.
56'
Hugo Mallo se po rohovém kopu dostal do zakončení hlavou, ale domácí brankář se skvěle vytáhl a přizvedl jeho pokus nad břevno!
55'
Hugo Mallo napadal rozehrávku Elche až v jeho pokutovém území. Domácí obránci si ale dokázali pomoci kombinací a vymanili se z tlaku.
54'
Aspas podržel míč a počkal si na podporu spoluhráčů v černém. Hosté se dokonce dostali do zakončení, ale domácímu brankáři pomohl obětavý stoper.
53'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Diego González).
51'
Aktivní Boyé si tentokrát došel pro přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl do autu.
50'
Domácí Elche zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale tam kralovala defenziva Celty Vigo.
49'
Lucas Boyé si pokryl míč tělem a sklepl jej na osamoceného Bigase. Druhý jmenovaný pohotově zakončil, ale trefil jen obránce.
48'
Elche kombinuje na polovině soupeře, jenže akce domácího celku je zatím hodně kostrbatá. Defenziva Celty Vigo zatím drží kompaktní blok.
47'
Domácí celek se pokusil vydat vpřed po levém křídle, jenže nadýchaný centr skončil na hlavě prvního obránce.
46'
ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Jörgen Strand Larsen.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté. O úvodní branku se už v 7. minutě postaral Iago Aspas. Ve 20. minutě mohl navýšit vedení Veiga, ale Badía zachránil Elche. Deset minut před odchodem do kabin mohl vyrovnat Lucas Boyé, ale hlavičkou z malého vápna netrefil branku.
45'
45'
V závěru poločasu si míč na polovině hřiště pokryl tělem Hugo Mallo a napadající Pedro Bigas jej skluzem poslal k zemi. Hosté mohou dohrát první půli s míčem.
44'
Gabriel Veiga se dostal do úniku, jenže zakončoval už z hranice velkého vápna a jeho slabý pokus domácí gólman zneškodnil!
43'
Aspas si připravil míč v pokutovém území, jenže poslední zasekávačka už byla zbytečná a dala soupeři čas se srovnat v pokutovém území.
42'
Iago Aspas se dostal do pokutového území, jenže jeho rána skončila blokem obránce.
41'
Diego González se po další standardní situaci dostal k centru z pravé strany, ale hlavou z těžké pozice minul branku hostujícího celku.
40'
Tete Morente poslal z autového vhazování pobídku na hranici velkého vápna, ale defenzivní povinnosti si na výbornou splnil Javier Galán.
39'
Domácí brankář si dal pozor na skákavou střelu zpoza pokutového území a jednoduše schoval míč do rukavic.
38'
Aspas se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale v souboji s Bigasem fauloval. Domácí obránce si do souboje včas dal tělo.
37'
Gonçalo Paciência dostal přihrávku na pravou stranu, odkud centroval na značku pokutového kopu, ale Iago Aspas v hlavičkovém souboji neuspěl.
36'
Mohlo být vyrovnáno! Lucas Boyé si naskočil na centr z pravé strany, ale ve vyložené šanci z malého vápna hlavou minul branku!
35'
Tete Morente si skvěle posunul míč kolem soupeře na pravé straně a Javier Galán jej faulem poslal k zemi. Elche bude zahrávat přímý kop.
34'
Elche kombinuje s míčem na polovině hřiště, ale domácí mají obrovské problémy s překonáním defenzivy Celty Vigo.
33'
Iago Aspas střílel z velké vzdálenosti, ale trefil hrudník prvního obránce v bílém dresu domácího Elche.
32'
Domácí reklamovali faul Aidaa na rozběhnutého Boyého, nicméně rozhodčí souboj dobře viděl a ukázal, že se bude pokračovat ve hře.
31'
Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Gonçalo Paciência).
30'
Aspas si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, ale Diego González k němu v pravou chvíli přistoupil a nenechal jej odcentrovat.
29'
Celta Vigo se usadila na polovině domácího celku, jenže kombinace hostů je zatím hodně kostrbatá. Ani jeden tým nechce chybovat.
28'
Diego González nakopl míč na pravou stranu, kde byl Lucas Boyé. Domácí útočník byl tvrdě atakován, ale nešlo o nedovolený zákrok.
27'
Veiga se dostal po pravé straně do pokutového území, jenže pod tlakem napadajícího obránce v tomto případě nedokázal nebezpečně přihrát.
26'
Hostující celek kombinuje s míčem na kopačkách v zadních řadách a nepouští k němu hráče Elche. Domácí fanoušci začínají pískat.
25'
Pere Milla trefil Cerviho ostrým šlapákem a může být rád, že za svůj nedovolený zákrok neviděl žlutou kartu.
24'
Diego González si na polovině hřiště nechtěl komplikovat život v souboji s Aspasem a nekompromisně nakopl míč na tribunu.
23'
Javier Galán dostal přihrávku do běhu na levou stranu, nicméně nikdo v černém dresu Celty Vigo na jeho pobídku nedosáhl.
22'
Boyé opět centroval z pravé strany, ale Fran Beltrán se skvěle stáhl do pokutového území a levačkou odehrál míč do bezpečí.
21'
Elche zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Aidoo míč bez problémů přizvedl na další roh.
20'
Veiga se podruhé v utkání dostal z pravé strany do pokutového území. Tentokrát si dokonce troufl na zakončení, ale Badía jej vychytal!
19'
Lucas Boyé dostal přihrávku na levou stranu, jenže u něj hned byli dva soupeři, kteří domácímu útočníkovi nedali prostor.
18'
Na opačné straně si hostující brankář Marchesín dal pozor na centr z levé strany a jednoduše schoval míč do rukavic.
17'
Veiga výborně napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Domácí Bigas před ním chtěl odkopnout míč, ale trefil Veigu do hrudníku.
16'
Franco Emanuel Cervi vybojoval volný míč a ihned jej přenesl na levou stranu. Akce hostujícího celku ale v centr nevyústila.
15'
Celta Vigo uklidňuje dění na trávníku kombinací na polovině soupeře. Hráčům v černých dresech ale schází větší aktivita.
14'
Clerc se skvěle stáhl k soupeři na levou stranu a čistým způsobem jej odstavil od míče. Zatím sledujeme velké množství osobních soubojů.
13'
Franco Emanuel Cervi v hlavičkovém souboji přizvedl míč za obranu domácího celku, jenže tam se nikdo v černém dresu nedostal.
12'
Diego González prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže jeho následný centr zablokoval dobře postavený zadák v černém.
11'
Hugo Mallo si v souboji na polovině hrací plochy při zpracování míče pomohl rukou před očima rozhodčího. Rozehrávat bude Elche.
10'
Do další střelecké pozice se dral Iago Aspas, ale obránce Diego González jej čistým způsobem odstavil od míče.
9'
Boyé táhl akci domácího celku, jenže místo zakončení zpoza velkého vápna rozehrál na levou stranu, odkud do vápna přiletěl nepovedený centr.
7'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku! Hostující celek se hned z první obrovské šance dnešního souboje dostává do vedení! Po pravé straně se do šestnáctky prosmýkl Gabriel Veiga, přihrál na malé vápno a IAGO ASPAS otevřel skóre!
6'
Aidoo potáhl míč na polovinu hrací plochy, jenže jeho rozehrávka skončila na kopačkách prvního hráče v bílém dresu Elche.
5'
Edgar Badía dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně nedokázal najít rozběhnutého útočníka Boyeho.
4'
Mingueza zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku a zřejmě bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda bude nadále pokračovat.
3'
Domácí sice napadali rozehrávku soupeře, ale jejich akce vyústila jen v útočný faul. Rozehrávat bude Celta Vigo.
2'
Hosté se dostali vpřed po levé straně, jenže jejich akce skončila nepovedenou přihrávkou do pokutového území.
1'
Domácí Elche obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal vpřed, ale nákop skončil v moci hostů.
1'

Elche CF: Badía – Palacios, D. González, Bigas – Morente, Mascarell, Gumbau, Clerc – Martí, P. Milla – Boyé.
Náhradníci: Werner – Cocca, Fidel, Ponce, Guti, Roco, Carle. Soler.

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo, Mingueza, Aidoo, Núñez, Galán – Veiga, Beltrán, Cervi – Aspas, Paciência.
Náhradníci: Villar – de la Torre, Domínguez, Medrano, Durán, M. Rodríguez, C. Pérez, Solari, Strand Larsen, Tapia, Swedberg, K. Vázquez.
Elche CF

Domácí Elche je na tom mnohem hůře. Nejhorší tým letošního ročníku španělské ligy dosud získal jen čtyři body a krčí se na posledním dvacátém místě. Na záchranu už má navíc devítibodovou ztrátu. Elche soupeřům dosud vstřelilo jen deset branek a třicet tři jich inkasovalo. Doma navíc získala rovněž pouhé dva body. V posledním kole padlo 0:2 na hřišti Atlética Madrid a v týdnu s Ceutou vypadlo i z Copa del Rey.
Real Club Celta de Vigo

Hostující Celta Vigo v letošním ročníku odehrála patnáct zápasů a vybojovala v nich třináct bodů. S tímto ziskem patří hostujícímu celku až sedmnáctá pozice. Na záchranu má hostující celek k dobru jediný bod. Ze zadních pozic na něj ale trpělivě dotírá Sevilla i Cádiz. V posledním kole Vigo doma remizovalo 1:1 v souboji se Sevillou. V týdnu ale vypadlo v prodloužení z poháru s Espanyolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.