La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Sevilla - 24. května 2023   19:30

Elche
25' Morente (Josan)
1:1
(1:1)
Sevilla
10' Lamela  (en-Nesírí)
Elche
Badía – Josan (79. Lirola), Donald, Bigas, Clerc – N. Fernández (46. Á. Collado), Gumbau, Fidel (C) (72. Guti), Morente – Nteka (66. Ponce), Boyé (66. P. Milla).
Werner – L. Blanco, Cheikh, Magallán, Javier Marín, Roco, Verdú.
Díaz de Mera – Becerril, Santaursula
Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
13 263 diváků
Sevilla
Dmitrović – Navas (C) (71. G. Montiel), Badé, Rekik, Telles – Fernando (70. Rakitić), Gueye – Ocampos, Lamela (55. Gudelj), Acuña (79. Mir) – en-Nesírí (79. B. Gil).
Árbol, Búnú – M. Bueno, Corona, Ó. Torres.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 12:10.
Sevilla nepotvrdila roli velkého favorita a na stadiónu jistě sestupujícího Elche pouze remizovala 1:1.

Hosté se ujali vedení v 10. minutě, v níž skóroval Érik Lamela. Seville ale o osm minut později výrazně zkomplikoval situaci Pape Gueye, jenž si za ostrý zákrok na Boyého vysloužil přímou červenou kartu. Domácí celek využil přesilovku alespoň ke srovnání, konečný stav 1:1 stanovil ve 25. minutě po centru Josana šťastnou trefou zády Tete Morente. Ve druhém poločase mělo Elche herně navrch, ale vítěznou trefu vstřelit nedokázalo.

Svěřenci kouče Mendilibara si remízou na půdě soupeře zkomplikovali boj o evropské poháry, manko na sedmé Bilbao snížilo na jeden bod, ovšem konkurent má odehráno o jedno utkání méně. Elche má jistotu posledního místa už dlouhou dobu, na devatenáctý Espanyol ztrácí třináct bodů.
90+4'
90+3'
Bryan Gil měl pocit, že získal rohový kop, ale arbitr Díaz de Mera nařídil odkop od brány. Španěl zlostí nakopl reklamní panel, odměnou mu byla žlutá karta.
90+3'
Přihrávka Ezequiela Ponceho šajtlí za obranu neměla moc šancí na úspěch. Balón znovu skončil u Dmitroviće, schyluje se k nerozhodnému výsledku.
90+3'
Znovu v akci Pere Milla. Nyní byl on tím, na nějž letěl centr, hlavičku z malého vápna Marko Dmitrović vykopl pravou nohou.
90+2'
Domácí získali rohový kop. Centrovaný míč na přední tyč Pere Milla šikovně prodlužoval za sebe, kde však kraloval Karim Rekik.
90+1'
Už do vápna dostal nahrávku Rafa Mir. Z prvního doteku mířil technicky na zadní tyč, leč bránu přestřelil, následně mu byl odmáván i odpískán ofsajd.
89'
Tentokráte už se Ezequiel Ponce balónu dočkal, ale nebylo mu to nic platné, protože pomezní mu odmával viditelný ofsajd.
88'
Neúspěšný nákop za obranu vyprodukoval Gerard Gumbau, Ezequiel Ponce dal spoluhráči jasně najevo, že očekával přihrávku do nohy.
87'
Za aktivitu směrem dopředu byl hrstkou hostujících příznivců potrestán Rafa Mir, který se od pravé lajny procpal do vápna a z úhlu zaměstnal Badíu.
86'
Hosté mohou vydechnout. Právě Pere Milla totiž zkoušel vybídnout ke sprintu Teteho Morentho, jenž ho stihl až mimo hrací plochu.
85'
Dlouho Álex Collado váhal, co s balónem. Ve finále nic moc nevymyslel, jenom přihrával po pravé ruce stojícímu Millovi.
84'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Alex Telles, jenže přihrávky se nedočkal, protože ji ve skluzu zastavil Gerard Gumbau.
83'
Spoluhráčům ulehčil situaci Marko Dmitrović, brankář vystartoval proti centru Raúla Gutiho a ze vzduchu hrací předmět uzmul do vlastního držení.
82'
Nebezpečně se valící útok soupeře zastavil Nemanja Gudelj pouze za cenu faulu, tímto způsobem zastavil Teteho Morenteho.
81'
Elche pokračuje v ofenzivních snahách. Z dvaceti metrů vystřelil Raúl Guti, kulatý nesmysl se vznesl vysoko nad horní tyčku.
80'
Navzdory pokročilé fázi zápasu má Tete Morente stále dost sil. Po levé lajně pláchl osobnímu strážci, solidní centr Gonzalo Montiel v záklonu odvracel před Millou.
79'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Josan, přichází Pol Lirola.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Bryan Gil.
79'
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Rafa Mir.
78'
Prvním domácím hráčem napomínaným žlutou kartou se stal Pere Milla, a to z důvodu útočného faulu na Karima Rekika.
77'
Álex Collado si narazil s Tetem Morentem a z levé strany potom centroval do vnitra vápna, Loïc Badé přehlavičkoval Ezequiela Ponceho.
76'
Vysunutý presink Sevilly kýžený efekt nepřinesl, John Donald chytrým obloučkem poslal míč nad Ocampose a přímo ke Clercovi.
75'
Domácí mužstvo pokračuje v útočení. Raúl Guti hledal průnikovým pasem Pereho Millu, Gonzalo Montiel před něj zdárně natlačil tělo.
74'
Centr Teteho Morenteho byl povedený. Pedro Bigas byl adresátem, kulatý nesmysl však jenom prodloužil mimo hrací plochu.
73'
Opět evidujeme žlutou kartu na stranu Sevilly. pěkně zblízka si ji prohlédl Loïc Badé, po odkopnutí balónu zbytečně dohrál presujícího Millu.
72'
ze hřiště odchází Fidel, přichází Raúl Guti.
71'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
70'
ze hřiště odchází Fernando, přichází Ivan Rakitić.
70'
Marcos Acuña u levé lajny hodně ostře dohrál Fidela a může být rád, že rozhodčí situaci neviděl, protože to klidně mohla být žlutá karta.
69'
Roh Elche nebyl sehrán vůbec dobře. Centr na přední tyč skončil u Johna Donalda, jehož hlavička zamířila nad břevno.
68'
Střídající Pere Milla vypálil z dvaceti metrů. Marka Dmitroviće nezaměstnal, pozorný záložník Nemanja Gudelj tečoval míč nad břevno.
67'
Na hranici velkého vápna dostal nahrávku Fidel, posunul si hrací předmět na levačku a cílové zařízení vysoko přestřelil.
66'
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Ezequiel Ponce.
66'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Pere Milla.
65'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Gerard Gumbau. Podle všeho hledal Pedra Bigase, stoper si nevytvořil dostatečný prostor přes Karima Rekika.
63'
Další žlutá karta do hostujících řad. Tete Morente si v poslední chvíli šikovně píchl míč přes skluzujícího Jesúsa Navase, který mu vzápětí zajel do nohou.
63'
Sevilla podnikla rychlý útok na opačnou stranu. Lucas Ocampos si zprava stáhl míč do středu, střelu levou nohou Edgar Badía schoval v rukavicích.
62'
Sám proti čtyřem Randy Nteka nic zajímavého nevymyslel, potom se zlobil na spoluhráče, že jej nepodpořili.
61'
Nemanja Gudelj na dlouhou nohu ještě posouval míč před sebe, marocký útočník Júsuf en-Nesírí nezvládl natlačit tělo před Pedra Bigase.
60'
Žlutému kartónku neunikl Fernando. Brazilec sice ve skluzu neprve trefil balón, ale nestáhl nohy a zbytečně ještě dohrál Morenteho.
59'
Po levé lajně nabral vysokou rychlost Randy Nteka, avšak příliš daleko se nedostal, cestu mu výborně zkřížil Karim Rekik.
58'
Alex Telles vyslal střílenou přihrávku z levé strany šestnáctky. Lucas Ocampos se snažil, ale ani ve skluzu na míč o kousek nedosáhl.
57'
Nepovedený centr zleva vyprodukoval Tete Morente, hrací předmět vyslal nad hlavy ve vápně přítomných spoluhráčů.
56'
Proti pravidlům hrál Gerard Gumbau. Střední záložník neodhadl kličku Lucase Ocampose, argentinského protihráče posléze podrazil.
55'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Nemanja Gudelj.
54'
Fidel šikovně přepouštěl nahrávku za sebe na Álexe Collada, ten po bleskurchlém zpracování slabě vystřelil do Dmitrovićem kontrolovaného prostoru.
53'
Netradiční sklepnutí vyzkoušel Tete Morente, pravým kolenem chtěl hrát za sebe na Lucase Boyého, leč balón usměrnil do zámezí.
52'
Tlak domácího mužstva pokračoval rohovým kopem. Randy Nteka správně očekával centr na přední tyč, v nekomfortní pozici ale střílel hodně nepřesně.
51'
Z velké vzdálenosti vypálil nově příchozí Álex Collado. Marka Dmitroviće neohrozil, střelu Alex Telles zblokoval nad břevno.
50'
Domácí stoper Pedro Bigas tělem chytře odclonil Érika Lamelu a dopřál tak více času Edgaru Badíovi, jen sebral míč poté, co se dokutálel do vápna.
49'
Útok domácího celku přerušen pro ofsajd, který způsobil Lucas Boyé přízemním pasem na překvapeného Josana.
48'
Jesús Navas chtěl hrát dopředu, jenže neměl na koho, proto se s míčem otočil a zapojil do hry stopera Loïca Badého.
47'
Hostující trenér ponechal na trávníku stejnou desítku fotbalistů, zatímco domácí kouč jednu změnu udělal, nevýrazného Nicoláse Fernándeze nahradil Álex Collado.
46'
ze hřiště odchází Nicolás Fernández, přichází Álex Collado.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:34.
První poločas zápasu mezi Elche a Sevillou přinesl dva góly, po jednom na každé straně. Vedení na svou stranu strhli favorizovaní hosté, v 10. minutě skóroval přízemní střelou k levé tyči do protipohybu gólmana Érik Lamela. Seville ale výrazně zkomplikoval situaci Pape Gueye, který v 18. minutě vyfasoval za surový zákrok na Boyého přímou červenou kartu a domácí přesilovku využili ve 25. minutě, po centru Josana zprava stanovil současnou podobu výsledku Tete Morente šťastnou trefou zády.
45+3'
45+2'
A i ve druhé nastavené minutě si zahrál hostující gólman Marko Dmitrović, a to když ze vzduchu stáhl nepovedený centr Fidela od levé lajny.
45+1'
Kousek za velkým vápnem napřáhl ke střele aktivní Tete Morente. Vypálil přímo doprostřed, Marko Dmitrović připsal zákrok pravou rukou bez větších problémů.
44'
Lucas Ocampos získal balón na útočné polovině a kolmicí okamžitě hledal za obranou Júsufa en-Nesírího, forvard se nechal nachytat v ofsajdu.
43'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr doputoval do prostoru, kde číhal Tete Morente, autor vyrovnávací trefu v záklonu mířil příliš vysoko.
42'
Narážečka mezi Gerardem Gumbauem a Fidelem nevyšla. Se zpětnou nahrávkou počítal Loïc Badé a hrací předmět na prvního jmenovaného nepustil.
41'
Chvilku se zdálo, že Alex Telles po obranném zákroku ještě stihl míč ve hře, ale pomezní nakonec přeci jen odmával aut ve prospěch Elche.
40'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost střílel zpoza velkého vápna stoper Karim Rekik, pomalou střelu Edgar Badía chytil do rukavic.
39'
Érik Lamela moc dobře věděl o na zadním tyči osamoceném Lucasi Ocamposovi, avšak kulatý nesmysl na něj nedostal, získal aspoň roh.
38'
S problémy, ale přece Randy Nteka dokázal prostrčit balón přes dva protihráče na Lucase Boyého, ten neuspěl dokonce proti třem konkurentům.
37'
Sevilla na míči příliš dlouho nezůstala. Zleva znovu zaútočil Tete Morente, při kličkované ztroskotal na Alexovi Tellesovi.
36'
Středopolař Gerard Gumbau nákopem k levé lajně oslovil Teteho Morenteho, tomu nevyšlo zpracování, takže hosty čeká autové vhazování.
35'
Přetažený centr od praporku mířil do prostoru, kam nabíhal Marcos Acuña, toho však dobře pracující Nicolás Fernández ke střele nepustil.
34'
Hostující kapitán Jesús Navas získal prostor k centru, k němuž také došlo. Júsuf en-Nesírí na míč nedosáhl, Pedro Bigas ho odvrátil na roh.
33'
Útočný faul odpískán střelci prvního gólu zápasu Ériku Lamelovi, Argentinec při vytváření prostoru smolně trefil Josana loktem do nosu.
32'
Elche vyzkoušelo další útok po pravé straně, kterou zatím preferuje. Centr Teteho Morenteho měl pod kontrolou Karim Rekik.
31'
S těžkým balónem na zpracování si Josan neporadil ani v pádu, takže Marko Dmitrović bude ze země odkopávat od brány.
30'
Sám proti čtyřem Júsuf en-Nesírí neměl moc šancí na úspěch. Maročan v nouzi vyzkoušel přihrávku pod sebe, míč skončil v moci gólmana.
29'
Nebezpečí i na druhé straně. Érik Lamela se protlačil přes dva konkurenty a dokázal vystřelit v pádu, přímo do připraveného Badíi.
28'
Na druhý gól v zápase měl políčeno Tete Morente, když vyprodukoval tvrdou ránu a Marko Dmitrović vytáhl reflexní zákrok pravou rukou.
27'
Hosté musí začít hrát více směrem do ofenzivy, navzdory faktu, že jsou v deseti. Usilují o evropské poháry a proti jistě sestupujícímu soupeři zkrátka potřebují tři body.
25'
Elche právě vstřelilo branku!
Rychle využitá převaha o jednoho hráče, je vyrovnáno! Josan přetáhl centr na levou stranu šestnáctky, odkud TETE MORENTE zakončoval přes protihráče netypicky zády a míč trefil tak dokonale, že přeletěl bezmocného Dmitroviće a zapadl do sítě.
24'
Jeden na jednoho si věřil Randy Nteka. Naznačil pohyb doleva, udělal kličku doprava, leč Alexe Tellese neobelstil, Brazilec získal balón pro sebe.
23'
Jasný ofsajd, v němž pomezní rozhodčí viděl Teteho Morenteho, domácího hráče ani nenechal dohrát akci, jak je v poslední době často zvykem.
22'
Loïc Badé přenesl balón doleva na Érika Lamelu, jemuž sice vyšlo zpracování, nikoliv však pas po lajně na Lucase Ocampose.
21'
Útočí domácí. Do centru zleva se hlavou opřel Randy Nteka, jenže zamířil přímo do středu brány, takže Marko Dmitrović neměl se zákrokem moc starostí.
20'
Vyběhnuvšího brankáře chtěl střelou z velké vzdálenosti překvapit Júsuf en-Nesírí, nicméně Edgar Badía stihl zacouvat a míč chytit.
19'
Arbitr Díaz de Mera ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, jenž správnost výroku z trávníku potvrdil.
18'
Obrovská komplikace pro hostující mužstvo, které míří do deseti! Do sprch předčasně zamířil Pape Gueye, jenž ve skluzu surově dohrál levou nohu Lucase Boyého, naštěstí podle všeho zamezil zranění chránič.
17'
Do poslední chvilky John Donald vyčkal, co Júsuf en-Nesírí vymyslí, po kličce k lajně odehrál balón mimo hrací plochu za cenu rohu.
16'
Fidel pěknou nahrávkou vysunul za obranu Nteku, který si středem nevěřil na Rekika, proto nahrával, ale Morentemu za paty.
15'
K centru od praporku se prodral Loïc Badé, z nelehké pozice ale zakončoval hlavou vysoko nad horní tyč, Edgar Badía mohl zůstat v klidu.
14'
Rohový kop pro Sevillu. Vybojoval ho Pape Gueye, který šikovně nastřelil clonícího beka Carlose Clerca.
13'
Rána, kterou vyslal Gerard Gumbau, už mířila mezi tři tyče, ovšem Marko Dmitrović na ni velmi dobře viděl a bez problémů zasáhl.
12'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Tete Morente, avšak trefil pouze pravou ruku Fernanda, ta byla v přirozené pozici u těla.
10'
Sevilla právě vstřelila branku!
Favorizovaní hosté na svou stranu strhávají brzké vedení! Po obranné hlavičce Donalda hrál Acuña na Gueyeho. Akce pokračovala přes Júsufa en-Nesírího, jenž z první sklepl na střed ÉRIKU LAMELOVI, Argentinec rázem postupoval tváří v tvář brankáři a zkušeně mu poslal míč po zemi do protipohybu k levé tyči.
9'
Hostující brankář Marko Dmitrović rozehrával odkop od brány na krátkou vzdálenost. Karim Rekik potom nepřesným obloučkem hledal Érika Lamelu.
8'
Středem pokusil individuálně štěstí Randy Nteka. Dvou protihráčů se zbavil, toho třetího, Alexe Tellese, již neobelstil.
7'
Zprava centroval Josan, ovšem přímo do prostoru, kde byl Marko Dmitrović, ten kulatý nesmysl z rukou nepustil.
6'
Výborně zapracoval dozadu Pedro Bigas. Stáhl se společně s Lucasem Ocamposem, jemuž nakonec ukázkově vypíchl míč z pod kopaček.
5'
Elche se ubránilo a založilo rychlý protiútok, a dokonce došlo k zakončení, Tete Morente střílel z pravé strany šestnáctky do rukavic Dmitroviće.
4'
Rohový kop pro Sevillu získal Érik Lamela, Argentinec šikovně nastřelil clonícího protihráče Nicoláse Fernándeze.
3'
Nedovolený zákrok na svou osobu vybojoval Lucas Ocampos, přes pravou nohu jej bolestivě kopl Pedro Bigas.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech, fotbalisté Sevilly pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy červené.
1'

Elche CF: Badía – Josan, Donald, Bigas, Clerc – N. Fernández, Gumbau, Fidel (C), Morente – Nteka, Boyé.
Náhradníci: Werner – L. Blanco, Á. Collado, Guti, Cheikh, Lirola, Magallán, P. Milla, Javier Marín, Ponce, Roco, Verdú.
Trenér: Sebastián Beccacece

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Badé, Rekik, Telles – Fernando, Gueye – Ocampos, Lamela, Acuña – en-Nesírí.
Náhradníci: Árbol, Búnú – M. Bueno, Corona, B. Gil, Gudelj, Mir, G. Montiel, Rakitić, Ó. Torres.
Trenér: José Luis Mendilibar

Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Santaursula.
Sevilla FC

Sevilla má důvod se ve zbývajících třech utkáních snažit, protože hraje o kvalifikaci do Evropské konferenční ligy pro příští sezónu. Situaci nemá ve svých rukou, protože figuruje na deváté příčce s mankem dvou bodů na sedmý Athletic Bilbao. Každopádně ještě existuje možnost, že se Mendilibarova družina kvalifikuje dokonce do Ligy mistrů, a to v případě, že zvládne finále Evropské ligy proti římskému AS, které se odehraje v červnu v maďarské Puskás Areně. Střelecké produktivitě mužstva vévodí osmnáctigólový Júsuf en-Nesírí.
Elche CF

Fotbalisté Elche v letošní sezóně byli v nejvyšší španělské soutěži spíše do počtu. Z 35 utkání vydolovali 20 bodů, každopádně na nejbližší konkurenty ztráceli od prvních kol, jistotu sestupu měli už pár kol zpět a aktuálně ztrácí z chvostu tabulky na předposlední Espanyol propastných čtrnáct bodů. Svěřenci kouče Beccaceceho nicméně v závěru sezóny chytli poměrně slušnou formu, když v předešlých čtyřech případech jen třikrát prohráli, naposledy remizovali 1:1 v Getafe. Nejlepším střelcem týmu je Pere Milla se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer. Vítám vás při sledování 36. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Elche a Sevillou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.