La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Atlético - 24. května 2023   22:00

Espanyol
64' Montes (A. Vidal) • 76' Joselu  • 79' Souza (A. Vidal)
3:3
(0:2)
Atlético
21' Saúl  (Hermoso) • 45+1' Griezmann   • 46' Carrasco  (Correa)
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil (55. A. Vidal), Montes, Calero (46. Souza), Cabrera, Oliván (78. Pedrosa) – Melamed, Darder (C), De. Suárez (55. Expósito) – Puado (78. Braithwaite), Joselu.
Álv. Fernández, J. García – Bare, S. Gómez, Lazo, Koleosho, Pierre-Gabriel.
López – Sevilla, Serrato
RCDE Stadium (Barcelona)
Atlético
Grbić – Molina, Witsel, J. Giménez, Hermoso, Carrasco (88. Reguilón) – de Paul (77. Barrios), Koke (C) (88. Kondogbia), Saúl – Griezmann, Correa (77. C. Martín).
Gomis – Doherty, A. Moreno II, M. Moreno, Bri.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 6:9.
Je konec. Espanyol remizoval s Atléticem 3:3 a s udržením se v nejvyšší soutěži to bude mít velmi těžké, jelikož na 17. Cádiz ztrácí dvě kola před koncem tři body.
Zápas dnes nabídl velké drama. Ve 21. minutě otevřel brankový účet Saúl, jenž prostřelil gólmana z velkého úhlu. Ve 33. minutě si domácí vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. V závěru první půle vstřelili hosté druhou branku, o kterou se postaral Griezmann.
Vstup do druhé části se hostům povedl skvěle, jelikož se po šestnácti vteřinách prosadil Carrasco a poslal hosty do tříbrankového vedení. Následně si ale Espanyol vytvářel obrovský nátlak a v 64. minutě se trefil Montes. V 67. minutě nebyl gól domácích uznán. V 76. minutě získal Espanyol penaltu, kterou proměnil Joselu. O tři minuty později dokázal srovnat Souza! V 83. minutě mohl být dokonán obrat, ale Joselu neproměnil svůj únik.
90+5'
90+5'
Antoine Griezmann si pod velkým tlakem poradil hned s pětici hráčů. Atlético ale z následného útoku nevytěžilo nic vážnějšího.
90+4'
Geoffrey Kondogbia se dopustil faulu při zpracování míče, neboť zasáhl Sergiho Dardera, ale ten tomu hodně přidal.
90+3'
Fernando Pacheco vyběhl mimo své území, aby se dostal k míči dřív, než soupeř po centru z pravé strany.
90+2'
Eduardo Expósito poslal delší přihrávku na levé straně a daroval soupeři autové vhazování.
90+1'
Saúl si skvěle poradil se třemi hráči, ale následný pokus Griezmanna letěl nad svatyni soupeře.
90'
Vidalův centr propadl k Montesovi, ale ten se neprodral ke střele přes dva obránce.
90'
Espanyol získal další rohový kop! Už šestnáctý v tomto utkání.
89'
Carlos Martín uviděl žlutou kartu, jelikož mimo hru poslal soupeře k zemi.
88'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Sergio Reguilón,
ze hřiště odchází Koke, přichází Geoffrey Kondogbia.
87'
Atlético je opět pod velkým tlakem, ale tentokrát skončil míč z kopačky Vidala mimo hrací plochu.
86'
Aleix Vidal svým centrem hledal ve vápně Martina Braithwaitea, ale jeho volej skončila vedle a navíc se nacházel v ofsajdu.
84'
Yannick Carrasco se posléze snažil na druhé straně prostrčit míč do vápna, ale obránce Espanyolu předvedl skvělý obranný zákrok.
83'
Pokračujeme v šíleném tempu! Joselu po skvělé přihrávce běžel sám na bránu, ale Ivo Grbić jej ustál a předvedl důležitý zákrok! Málem jsme byli svědky neskutečného obratu.
82'
Domácí celek poslal další zajímavý nákop na hranici vápna, ale defenzíva Atlética si poradila.
81'
Atlético získalo rohový kop, který rozehrálo nakrátko. Po chvíli přišla střela z dálky, ale ta skončila vysoce nad bránou.
80'
Vinícius Souza následně uviděl kartu žluté barvy, jelikož při oslavě branky svlékl dres.
79'
Espanyol právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 3:3! RCDE Stadium v Barceloně snad spadne! Domácí předvádějí neskutečný závěr zápasu. VINÍCIUS SOUZA si našel centr Vidala z pravé strany a svou hlavičku poslal k levé tyči. Asistence: Aleix Vidal.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Martin Braithwaite,
ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází Adria Giner Pedrosa.
77'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Pablo Barrios,
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Carlos Martín.
76'
Domácí mužstvo je zpět a snižuje na 2:3! K pokutovému kopu se postavil JOSELU, jenž zakončil do levé strany pod horní tyč, kde sice šel také gólman Grbić, ale na balón nedosáhl.
75'
Ivo Grbić ale následně uviděl pouze žlutou kartu a může být hodně rád!
75'
Byla nařízena penalta pro Espanyol! Javi Puado dostal skvělou přihrávku za obranu, snažil se vyhnout brankáři Grbičovi, který jej poslal k zemi.
74'
Fernando Pacheco nyní vytáhl skvělý zákrok proti střele Antoina Griezmanna!
73'
Nahuel Molina mohl domácí zcela rozložit, ale jeho tvrdá rána otřásla břevnem!
72'
Centr Nica Melameda ale nepřinesl nic vážnějšího, neboť obrana Atlética dokázala odvrátit balón i tentokrát.
71'
Nedovolený zákrok ze strany Atlética a následuje volný kop z levé strany.
70'
Atlético je pod obrovským tlakem. Espanyol šlápl na plyn až k podlaze a vložil veškeré síly do útoku. Další centr ale hosté odvrátili.
69'
Domácí celek nyní získal hned tři rohové kopy v řadě. Ani jeden ale nepřinesl přímo střelu na bránu. Tempo Espanyolu je ovšem šílené.
67'
Gól Espanyolu neplatí! Přihrávka domácích sice byla tečována, ale Joselu se nacházel v jasném ofsajdu.
66'
Aleix Vidal posléze uviděl žlutou kartu za své řeči sudímu.
65'
Hosté se ocitli ve velké šanci, kterou neproměnili, ale Ángel Correa se ocitl v jasném ofsajdu.
64'
Domácí snižují na 1:3! Po centru Vidala z rohového kopu se na přední tyči dostal ke hlavičce CÉSAR MONTES a ten už prostřelil Grbiče. Standardní situace dnes má domácí tým velmi dobré. Asistence: Aleix Vidal.
63'
Nico Melamed se ocitl v další šanci, ale jeho pokus byl zblokován po velmi dobré přihrávce z pravé strany!
61'
Tentokrát se Atlético Madrid ocitlo jen v ofsajdu, konkrétně to byl Saúl.
60'
Hodina utkání je za námi. Atlético nadále vede nad Espanyolem 3:0 a domácí jsou skoro namočení ve druhé lize.
58'
Espanyol se ubránil dalšímu útoku Atlética a dostal se ke střele, ale ta byla z kopačky Melameda zblokována.
56'
Antoine Griezmann se dostal z levé strany ke střele, ale tentokrát jeho pokus letěl nad bránu.
55'
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Aleix Vidal,
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Eduardo Expósito.
54'
Nico Melamed to zkusil z dálky, ale jeho pokus vyrazil mimo tři tyče Ivo Grbić!
53'
Sergi Darder se snažil něco vymyslet střílenou přihrávkou, ale balón skončil jen mimo hrací plochu.
53'
52'
Brian Oliván se ocitl v úzkých, ale vybojoval alespoň autové vhazování.
50'
Centr ovšem odvrátil José Giménez. Espanyol ale získal míč zpět na své kopačky.
49'
Espanyol pokračuje v útočném tažení a získal rohový kop z pravé strany.
48'
Domácí tak musí opět navázat na dění okolo 33. minuty, kdy mohli vstřelit tři branky.
46'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté už po šestnácti vteřinách druhé půle jdou do tříbrankového vedení! Ángel Correa vypálil z dálky, ovšem Fernando Pacheco vyrazil míč pouze před sebe, kde se jako první zjevil YANNICK CARRASCO a prosadil se. Asistence: Ángel Correa.
46'
ze hřiště odchází Fernando Calero, přichází Vinícius Souza.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:07.
První poločas je za námi a Atlético vede nad Espanyolem 2:0. Od začátku se hraje velmi atraktivní zápas nahoru dolů. Ve 21. minutě otevřel brankový účet Saúl, jenž prostřelil gólmana z velkého úhlu. Ve 33. minutě si domácí vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. V závěru první půle vstřelili hosté druhou branku, o kterou se postaral Griezmann.
45+3'
45+2'
Espanyol se sice snažil ještě něco vymyslet, ale obdržená branka jej hodně přibrzdila.
45+1'
Videorozhodčí rozhodl, že míč byl celým objemem za brankovou čárou! Autorem branky tak je ANTOINE GRIEZMANN. Fernando Pacheco tudíž vyrazil balón o pár centimetrů za čárou. Po velkém tlaku Espanyolu dává Atlético druhý gól.
45'
Celá situace se ovšem přezkoumává, protože v LaLize není goal line technology! Nyní mají videorozhodčí velkou práci. Není jasné, jestli míč byl za čárou nebo nikoliv.
44'
Obrovská šance Atlética nekončí gólem! Fernando Pacheco nejprve předvedl skvělý zákrok, následná dorážka Yannicka Carrasca orazítkovala tyč a další střelu Griezmanna vyrazil na brankové čáře domácí gólman!
42'
Obraz hry je nadále stejný. Espanyol pokračuje v útočném snažení a tím otvírá vrátka v obraně.
40'
Roh domácích nabídl jen protiútok Atlética, ale ten byl ukončen před vápnem soupeře.
39'
Další velká šance Espanyolu, ale opět z toho není gól! Joselu si sběhl na zadní tyč po centru z levé strany, ale jeho zakončení vyrazil Ivo Grbić!
37'
Rohový kop barcelonského celku ovšem nenabídl nic vážnějšího. Espanyol ale pokračuje v nátlaku.
36'
Mario Hermoso se dopustil faulu ve středu hrací plochy. Mezitím už domácí rychle rozehráli a získali další roh, neboť právě Hermoso odhlavičkoval balón před Puadou.
34'
Nátlak Espanyolu pokračuje, ale centr odvrátila obrana na přední tyči.
33'
Následný roh nabídl ještě větší šanci, ale střelu Sergiho Dardera zblokoval hostující hráč! Domácí si chtěli vymodlit penaltu, ale sudí rozpažil.
33'
Javi Puado se dostal ke hlavičce po rohovém kopu, ale jeho pokus vyrazil Ivo Grbić!
32'
Javi Puado pálil z nějakých dvaceti metrů, ale jeho rána byla zblokována do zámezí. Následuje roh Espanyolu, který dnes nutně potřebuje bodovat a to za tři.
31'
Antoine Griezmann se prodíral přes pravé křídlo, ale tam nebyl dostatek místa. Následuje odkop od svatyně Pacheca.
30'
Půl hodina utkání je za námi. Atlético vede na půdě Espanyolu 1:0 a Koke pálil z dálky, ovšem jeho rána letěla nad bránu.
29'
Nico Melamed se ujal závěru celé akce, ale jeho rána letěla mimo svatyni soupeře.
28'
Pokračuje tlak Espanyolu, který tak chce co nejrychleji odpovědět na obdrženou branku.
27'
Javi Puado byl zfaulován ve středu hrací plochy. Espanyol si posléze vytvořil střeleckou příležitost, ale rána Dardera byla zfaulována.
25'
Domácí ovšem tlačí na soupeře, ale nemohou se prodrat do finální fáze.
24'
Nyní se Espanyol dostal do rychlého brejku, ale nebylo z toho ani nyní nic vážnějšího.
22'
Barcelonský celek se snažil rychle odpovědět, ale míč skončil v moci gólmana.
21'
Hosté se ujímají vedení a po tomhle gólu nebude mít brankář Pacheco čisté svědomí! Hermoso totiž poslal skvělou přihrávku na SAÚLA, který se dostal do zakončení z velkého úhlu a dokázal překonat gólmana střelou o tyč. Asistence: Mario Hermoso.
20'
Pokračujeme v dobrém tempu hry. Espanyol se nadále snaží o vstřelení první branky, kterou velmi potřebuje.
19'
Brian Oliván měl na levé straně dostatek místa a místo střely zkoušel přihrávku, ale balón opět končí mimo hrací plochu.
17'
Nyní je hra přerušená, protože jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na hrací ploše.
16'
Sergi Darder se snažil oslovit spoluhráče na zadní tyči, ale balón skončil jen v zámezí. Ivo Grbić bude rozehrávat od své svatyně.
15'
Domácí mužstvo opět kombinovalo okolo šestnáctky a Óscar Gil se posléze snažil prodrat po pravé straně, což se mu podařilo, ale jeho centr skončil mimo hrací plochu.
13'
Posléze přišel dlouhý nákop Atlética, ale balón skončil v rukou gólmana Fernanda Pacheca.
12'
Nyní se také Espanyol dostal ke střele, ale rovněž se odmával ofsajd.
11'
Ángel Correa se ocitl ve velké šanci, potom co mu Griezmann připravil balón, ale domácí útočník nedokázal zakončit díky skvělému zákroku soupeře, ale především se odmával ofsajd.
10'
Úvodních deset minut bylo velmi atraktivních. Espanyol dnes musí vyhrát, aby udělal důležitý krok k záchraně.
8'
Antoine Griezmann si navedl míč na levačku, ale jeho pokus zpoza vápna letěl jen nad svatyni soupeře.
7'
Fernando Pacheco se po přihrávce spoluhráče dostal pod tlak, ale dokázal balón odkopnout včas.
6'
Domácí celek pokračuje s míčem u nohou a zatím předvádí velmi dobrý výkon.
5'
Začátek zápasu se hraje nahoru dolů. Nyní se dopředu dostal opět Espanyol, ale Antoine Griezmann skvělým skluzem zabránil Darderovi vystřelit.
4'
Nahuel Molina se na pravé straně zbavil soupeře, ale jeho přízemní zakončení bylo zblokováno.
2'
Opět se Espanyol dostal přes levou stranu ke střele, ale i tentokrát pokus Javiho Puady skončil v moci gólmana.
1'
Domácí se už po půl minutě hry dostali do zakončení, ale přízemní pokus Nica Melameda skončil v moci brankáře.
1'

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Montes, Calero, Cabrera, Oliván – Melamed, Darder (C), De. Suárez – Puado, Joselu.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, Braithwaite, Expósito, S. Gómez, Lazo, Koleosho, Pierre-Gabriel, Pedrosa, A. Vidal, Souza.
Trenér: Luis García

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Witsel, J. Giménez, Hermoso, Carrasco – de Paul, Koke (C), Saúl – Griezmann, Correa.
Náhradníci: Gomis – Barrios, Doherty, Kondogbia, C. Martín, A. Moreno II, M. Moreno, Reguilón, Bri.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: López – Sevilla, Serrato.
Espanyol se po domácí prohře 2:4 s Barcelonou, která zároveň na jeho hřišti oslavila titul, zavítal do Vallecana. Tam získal veledůležitou výhru 2:1, kdy se o rozhodující branku postaral Melamed. Aktuálně je ale na 19. místě se 34 body. Na 17. Getafe ztrácí jeden bod a tento zápas je neskutečně důležitý. Atlético je na 2. pozici se 72 body. Ligu mistrů už má zajištěnou. Po prohře 0:1 na půdě Elche přivítalo doma Osasunu a vyhrálo jednoznačně 3:0.
Ve 36. kole Španělské LaLigy se proti sobě utkají týmy Espanyol Barcelona a Atlético Madrid. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Atlética. Ve 28. minutě obdržel hostující Cabrera červenou kartu. V 62. minutě ovšem Espanyol šel do vedení po brance Dardera, ale v 78. minutě srovnal Félix. Zápas tak skončil remízou 1:1. Dnes se bude bojovat na RDCE Stadium. Úvodní výkop je naplánován na 22:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.