La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Getafe - 30. dubna 2023   18:30

Espanyol
38' Joselu
1:0
(1:0)
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil (86. A. Vidal), Calero, S. Gómez, Cabrera, Pedrosa (74. Oliván) – Melamed, De. Suárez (68. Souza), Darder (C) – Braithwaite (86. Puado), Joselu.
Álv. Fernández, J. García – Bare, D. Gómez, Lazo, Ru. Sánchez, Simo, Villahermosa.
J. M. Sánchez – R. Cabaňero, J. J. López
RCDE Stadium (Barcelona)
26953 diváků
Getafe
Soria – Da. Suárez (C), Duarte, Alderete (81. Mitrović), G. Álvarez (81. Angileri) – Portugués, Maksimović, G. Villar (90+6. Mata), Aleñá (64. al-Haddádí) – Mayoral, Ünal (81. Latasa).
D. Conde, Casilla – Algobia, Amavi, Seoane, García.

Záchranářský souboj dvou tabulkových sousedů mezi Espanyolem a Getafe rozhodla jediná přesná trefa. Ve 38. minutě ji ze značky pokutového kopu obstaral Joselu, jenž poslal míč nekompromisně do levé horní části branky. Soria vystihl směr střely, přesto na ni nedosáhl. Barcelonští byli po většinu utkání lepším celkem a měli více šancí ke skórování. Jejich triumf lze tak určitě hodnotit jako zasloužený. Espanyol se z plného bodového zisku raduje po dlouhých osmi kolech. V tabulce se díky němu dostal před svého nedělního soupeře na osmnáctou pozici.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:23.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Jaime Mata.
90+5'
Hosté hrají s míčem na polovině Espanyolu. Jejich počínání ale připomíná spíše křeč. Domácím se daří bořit hru Getafe, které se ne a ne dostat na dostřel branky.
90+4'
Po centru z levé strany hlavičkoval Juan Latasa. V tísni protihráčů poslal míč před malým vápnem nad branku. Čas už se Getafe rychle krátí.
90+3'
V závěru utkání ještě jedna žlutá karta. Aleix Vidal to přehnal s důrazem.
90+2'
Fabrizio Angileri centroval na Cristiana Portuguése. Nic z toho nebylo.
90+1'
Ofenzivní kombinace Espanyolu ztroskotala na ofsajdovém postavení Joselua.
89'
Střídající Javi Puado mohl přidat na domácí konto gólovou pojistku. Potáhl si míč na střelu ve vápně, zakončením po zemi ale nechal vyniknout jen Davida Soriu, jenž mu vyběhnutím změnil střelecký úhel.
88'
Hra pokračuje. Tedy teď už zase ne. Na trávníku totiž leží Fernando Calero a Nico Melamed – každý na jedné polovině. Zjevně se můžeme těšit na pořádnou porci nastavených minut.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Aleix Vidal.
86'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Javi Puado.
85'
Momentálně se už nějakou dobu nehraje. Fernando Pacheco avizoval problém za brankou, kam okamžitě zamířili týmoví lékaři. Zjevně zdravotní problém některého z fanoušků.
83'
Nově příchozí Juan Latasa se uvedl žlutým faulem. Ve vzdušném souboji vrazil loktem do Sergiho Gómeze.
81'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa.
81'
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Fabrizio Angileri.
81'
ze hřiště odchází Omar Alderete, přichází Stefan Mitrović.
80'
Sergi Darder posunul míč pod sebe na úplně volného Joselua. Ten střílel z levé strany, ale David Soria byl na malém vápně připraven a zakončení pohotově vyrazil. Na straně Getafe se chystá trojité střídání.
78'
Fernando Calero nezachytil balon na levé straně. Borja Mayoral mohl přihrávat před branku. Naštěstí pro domácí si nepočínal zrovna dvakrát přesně.
77'
Espanyol dotlačil ve skrumáži na malém vápně balon do sítě. Konkrétně to byl Sergi Gómez. Všemu ale předcházel jasný faul na Davida Soriu. Provinil se Fernando Calero.
75'
Standardka Espanyolu z pravé strany. Do odraženého míče se opřel zpoza vápna Leandro Cabrera. Uvnitř šestnáctky trefil nešťastně jednoho ze svých spoluhráčů.
74'
ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Brian Oliván.
73'
Dalším karetním hříšníkem je Gonzalo Villar. Pro něj konkrétně to znamená rovněž stopku pro příští zápas s Vigem.
72'
K balonu se dostal střídající Munír al-Haddádí. Nasměroval ho vzduchem pouze k připravenému Fernandu Pachecovi. Za postranní čárou se chystá do hry Brian Oliván. Domácí kouč Luis García se zjevně chystá posílit defenzivu.
71'
Nico Melamed dohrál protihráče v souboji bez balonu. Rozhodčím to neuteklo. Žlutá karta.
70'
Gonzalo Villar zasáhl ve vzdušném souboji rukou do obličeje Leandra Cabreru, za což se sportovně omluvil. Bylo opět pískáno.
69'
Cristian Portugués se srazil s Adrianem Ginerem Pedrosou a zůstal chvíli ležet otřesený na zemi. V jeden moment to vypadalo ošklivě, rukou dal ale najevo, že bude v pořádku.
68'
ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Vinícius Souza.
67'
Nico Melamed si v pokutovém území naběhl na nadýchaný centr z levé strany. Ve skvělé pozici mu scházelo lepší zakončení. Z výskoku hlavičkoval pouze na střed branky do rukavic brankáře.
66'
Enes Ünal dnes zatím svou pověst kanonýra nepotvrzuje. Jeho další rána byla tečována pouze k brankáři Fernandu Pachecovi. Snadný zákrok.
64'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Munír al-Haddádí.
63'
Hra se rychle přesunula na protější konec hrací plochy. S míčem se obtočil ke střele Enes Ünal. Jeho slabé zakončení směřovalo jen doprostřed branky.
62'
Espanyol měl k dispozici rohový kop z levé strany. Nico Melamed centroval pouze do prostoru, v němž dominoval David Soria.
60'
Standardku rozehrál sám faulovaný Enes Ünal. Svou ranou obstřelil zeď, míč však zároveň poslal napravo od branky.
59'
Na trávníku se začíná přiostřovat. Na zemi skončil po kontaktu s domácím kapitánem Sergim Darderem nejlepší střelec Getafe Enes Ünal.
58'
Óscar Gil se na pravém křídle krásně zbavil hned dvou protihráčů. Poté, co přešel přes Gastóna Álvareze, nezvládl dopravit balon k nabíhajícímu Martinu Braithwaiteovi.
57'
Martin Braithwaite začíná být tak trochu otloukánkem. Teď se mu nevybíravě vrhl pod nohy Nemanja Maksimović a je z toho třetí žlutá karta pro hosty.
55'
Hostující obránce Domingos Duarte hraje aktuálně s krvavým šrámem nad obočím. Hlavní arbitr Sánchez si toho zatím evidentně nevšiml, jinak by ho byl vykázal za postranní čáru k ošetření.
53'
Nenápadná akce Getafe málem přinesla srovnání stavu! Carles Aleñá odcentroval z levé strany k penaltovému puntíku, kde se do míče položil v pádu hlavou Domingos Duarte. Jeho zakončení prosvištělo jen těsně vedle levé tyčky.
52'
Nico Melamed našel střelou z přímého kopu skulinku ve zdi. Jeho skákavý křižný pokus skončil za vzdálenější tyčkou. Domácí záložník reklamoval teč, rozhodčí mu ale na špek neskočil.
51'
Domingos Duarte si za zákrok loktem do tváře Martina Braithwaitea vykoledoval žlutou kartu.
51'
Gastón Álvarez vrazil po rozehrání rohu do Fernanda Pacheca, a tak bylo pískáno.
50'
Nemanja Maksimović vybojoval pro své barvy rohový kop. Rozhodčí po sobě pokukovali a nakonec ukázali směrem k praporku.
48'
Nico Melamed dostal míč na pravou stranu vápna. Střelou z úhlu trefil pouze před sebou stojícího Domingose Duarteho.
47'
Dnešní utkání sleduje 26 953 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Espanyol byl v úvodním poločasu jasně lepším týmem, a po zásluze tak vede nad Getafe 1:0. Ze hry se Barcelonští neprosadili, skóre tak otevřeli ve 38. minutě ze značky pokutového kopu. Aleñá zahrál po hlavě Braithwaitea ve vápně rukou a penaltu si vzal na starost Joselu. Míč poslal do levé horní části branky. Domácí převahu dokumentují i další statistiky. Na střely na branku vedou 4:0, na držení míče pak v procentech 67 ku 33.
45+2'
45+2'
Damián Suárez centroval z pravé strany do míst, v nichž číhal Fernando Pacheco. Vrazil do něj při zákroku Enes Ünal, a tak byl pískán útočný faul.
45'
Leandro Cabrera si na levé straně narazil míč se spoluhráčem. Následný centr mu absolutně nevyšel. Balon skončil za brankou.
44'
Cristian Portugués a Damián Suárez si teď vzájemně neporozuměli. Je z toho pro Espanyol dáreček v podobě autového vhazování.
42'
Nico Melamed se drží za rameno. Standardku tentokrát rozehrál Martin Braithwaite. Trefil ale pouze zeď. Následně fauloval za žlutou kartu Enese Ünala, kterého nakopl do holeně.
41'
Pár metrů před hranicí velkého vápna byl bolestivě poslán k zemi Nico Melamed. Tělem ho zboural Damián Suárez. Přímý kop pro Espanyol.
40'
Do konce úvodního dějství schází posledních pět minut. Vzhledem k penaltové situaci a zkoumání videa se však dá očekávat nějaké to nastavení.
38'
Espanyol právě vstřelil branku!
JOSELU poslal míč nekompromisně do levé horní části branky. David Soria vystihl směr střely, přesto na ni nedosáhl.
36'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá).
36'
Penalta pro Espanyol! Míč si staví na bílý bod Joselu.
35'
Hlavní arbitr se vydává podívat k monitoru na vlastní oči. V ochozech to pořádně vře. Čeká se na konečný verdikt.
34'
Martin Braithwaite hlavičkoval ve vápně. Carles Aleñá se balonu dotkl rukou. Domácí si žádají penaltu. Rozhodčí Sánchez komunikuje na dálku s kolegou u videa!
33'
Sledujeme méně záživnou pasáž zápasu. S balonem momentálně hraje Espanyol, avšak jen poblíž půlící čáry.
31'
Zaváhání Domingose Duarteho, jenž v obraně podběhl padající balon, chtěl využít Joselu. Souboj u brankové čáry ale prohrál. Následně byl Espanyolu nesprávně odepřen rohový kop.
30'
V Barceloně se znovu spustil prudký liják. Jeden takový už zkropil trávník před utkáním. Teď není hráčům moc co závidět.
28'
Joselu orazítkoval křižnou dělovkou z pravé strany vzdálenější tyčku! Smutnit ale nemusí. Jeho zakončení přišlo z ofsajdu.
27'
Joselu si zpracoval míč na levém křídle a přihrávkou na střed vápna hledal nabíhajícího Martina Braithwaitea. Obrana Getafe balon odvrátila za postranní čáru na autové vhazování.
24'
První velká možnost Espanyolu! Martin Braithwaite se v pokutovém území zmocnil odraženého míče a z první vypálil. David Soria jeho střelu vyrazil, stejně jako následnou dorážku Nica Melameda z pravé strany.
23'
Fotbalisté Getafe se teď urputně snažili nákopy dostat do pokutového území. Nakonec se to povedlo, jenže byl pískán ofsajd.
21'
Balon se aktuálně pohybuje ve střední části hřiště, kde se v rychlém sledu přesouvá z jedné strany na druhou.
19'
Damián Suárez vysunul povedenou kolmicí na pravé straně Cristiana Portuguése. Tomu k zásahu míče v šestnáctce několik čísel scházelo. Včas vyběhl Fernando Pacheco.
18'
Hosté rozehráli roh z levé strany centrem na bližší tyč. Domingos Duarte se ale velmi rychle provinil útočným faulem, a tak bylo pískáno.
18'
Carles Aleñá odcentroval z pravého kraje hřiště do vápna. Domácí obrana míč prodloužila na rohový kop.
17'
Adria Giner Pedrosa šel do souboje s Cristianem Portuguésem až příliš tvrdě. Zezadu ho tělem poslal k zemi. Standardka pro Getafe.
15'
Je za námi úvodní čtvrthodina zápasu. Zatím lze konstatovat herní i územní převaha Espanyolu. Na první skutečně velkou možnost nicméně stále čekáme.
13'
Rovněž o druhou střelu Espanyolu se postaral Nico Melamed. Tentokrát ale z přímého kopu mířil jen nad branku.
12'
Nebezpečná standardka pro domácí soubor. Joselu byl Gonzalem Villarem faulován jen kousek před hranicí pokutového území.
10'
Ani z druhého rohu Espanyolu "nezapršelo". Celá situace končí pouze odkopem od branky Getafe.
9'
Nico Melamed si potáhl balon na střelu zpoza šestnáctky. Kroucený balon vytáhl na další rohový kop David Soria.
8'
Rozhodčí musel mírnit strkanice v šestnáctce. Poté domácí rozehráli roh zleva nakrátko. Nico Melamed přetáhl centr za zadní tyč. Espanyol reklamoval faul Domingose Duarteho, jenž si vypomohl rukama. Penalta se ale nepíská.
7'
Standardku rozehrál centrem na zadní tyč sám faulovaný Nico Melamed. Balon odvrátil na první rohový kop Gastón Álvarez.
6'
Nico Melamed faulován na útočné polovině zezadu Gonzalem Villarem. Tohle se klidně dalo ocenit žlutou kartou, leč nestalo se.
4'
Getafe se dvojící autových vhazování posunulo na útočné polovině až k rohovému praporku. Po centru Damiána Suáreze hlavičkoval Gastón Álvarez. Fernando Pacheco si připsal další propagační zákrok.
2'
Fernando Pacheco se poprvé seznámil s balonem, když si pohodlně stáhl do rukavic centr z pravé strany. Po chvíli byl pískán útočný faul Joseluovi.
1'
Espanyol nastoupil do zápasu v pruhovaných modro-bílých dresech. Hosté hrají v červených.
1'

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Calero, S. Gómez, Cabrera, Pedrosa – Melamed, De. Suárez, Darder (C) – Braithwaite, Joselu.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, D. Gómez, Lazo, Oliván, Puado, Ru. Sánchez, Simo, A. Vidal, Villahermosa, Souza.
Trenér: Luis García

Getafe CF: Soria – Da. Suárez (C), Duarte, Alderete, G. Álvarez – Portugués, Maksimović, G. Villar, Aleñá – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: D. Conde, Casilla – Algobia, Amavi, Angileri, Latasa, Mata, Mitrović, al-Haddádí, Seoane, García.
Trenér: Quique Flores

Rozhodčí: J. M. Sánchez – R. Cabaňero, J. J. López.
Poslední dvě utkání patřilo Espanyolu. Před rokem v březnu vyhrál na domácí půdě 2:0 a letos v lednu vyloupil stánek soupeře poměrem 2:1. Bude se barcelonský celek radovat i do třetice?
Pískat si nemůže ani Getafe. Na kontě má jen o tři body více než Espanyol, a v tabulce se tak nachází pouze o jedinou pozici výše – tedy na té osmnácté, první sestupové. Klub z jižního předměstí Madridu nevyhrál pět posledních zápasů, během nichž získal dva body. V minulém kole prohrálo Getafe na domácím stadionu 1:2 s Almeríou. Rovněž Getafe táhne gólově třináctibrankový kanonýr. Pětadvacetiletý turecký forvard Enes Unal se nicméně netrefil už pět kol po sobě.
Espanyol se s 28 získanými body nachází na předposlední devatenácté pozici. Klub z Barcelony čeká na ligovou výhru už osm kol. Uhrál během nich pouze jediný bod za bezbrankovou remízu s Cadizem. V minulém kole padli Katalánci 2:4 na hřišti Villarrealu. Na současné mizérii nic nemění ani fakt, že Espanyol má ve svém středu čtvrtého nejlepšího střelce celé La ligy. Je jím s třinácti góly třiatřicetiletý španělský útočník Joselu.
Hezký nedělní podvečer. Španělská La Liga má dnes na programu kvarteto zápasů 32. kola. V tomto textovém přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi týmy Espanyol Barcelona a Getafe CF. Duel tabulkových sousedů ze sestupového pásma má mírného favorita v domácím mužstvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.