La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real Sociedad - 13. února 2023   21:00

Espanyol
74' Darder  • 87' Oliván (Lazo)
2:3
(0:1)
Real Sociedad
23' Kubo  (Sørloth) • 52' Sørloth  (Oyarzabal) • 63' Cabrera (vl.)
Espanyol
Á. Fernández – Gil (46. Sánchez), Calero (44. S. Gómez), Cabrera, Oliván – Melamed (46. Suárez), Costa (90. Gragera), Darder /C/ – Vidal (69. Lazo), Puado, Braithwaite.
Pacheco – Keddari, Expósito, D. Gómez.
Muñíz – Alonso, Blanco
RCDE Stadium, Cornellà de Llobregat
16 735 diváků
Remiro – Barrenetxea (81. Sola), Zubeldia, Le Normand, Rico – Kubo, Illarramendi /C/ (81. Marín), Zubimendi, Méndez (71. Merino) – Sørloth (81. C. Fernández), Oyarzabal (71. Navarro).
Marrero – Muñoz, González, Guevara, Turrientes, Martín.

Nečekané drama ještě dokázali fotbalisté Espanyolu udělat ze ztraceného zápasu, ale tříbrankové manko již nedotáhli. Zatímco v prvním poločase vsítil jediný gól Japonec Kubo a ukončil tak 346 minut dlouhé čekání San Sebastianu, ve druhé půli padly hned čtyři branky. Paradoxně šancí v ní bylo k vidění spíše méně, ale nejprve doklepával do odkryté brány Sørloth, pak si dal smolný vlastní gól Cabrera na 0:3. Espanyol vrátil do hry dorážkou zblízka Darder, úchvatné sólo přes celé hřiště předvedl Oliván, ale v nastavení přišel červený zákrok smolaře Cabrery a modrobílí dohráli a prohráli v deseti.
Poražení zůstávají bod od pásma sestupu, naopak vítězové se přiblížili na tři body druhému Realu Madrid.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:18.
90+7'
90+7'
Ještě přicházejí dlouhé míče oslabených domácích do vápna, dvakrát po sobě úspěšně hlavičkují bránící hráči San Sebastianu.
90+7'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian. V rozehrávce překážel domácím Carlos Fernández.
90+6'
Carlos Fernández se prokličkoval až do šestnáctky, v poslední instanci ho odzbrojil Sergi Gómez.
90+4'
Druhá žlutá a následně červená karta pro Espanyol Barcelona. Uruguayec Leandro Cabrera dovršil tragický zápas po vlastním gólu ještě úplně zbytečným vyloučením, když na útočné polovině v hlavičkovém souboji zasáhl loktem Zubeldiu.
90+3'
Navíc si útočný faul vynutil Merino a nechce se mu vstávat, diváci ho pobízejí pískotem.
90+3'
Modrobílí zoufale útočí do plných, nakopávané míče zatím nemají úspěch.
90+1'
Takefusa Kubo zakončil krátký průnik střelou nad břevno.
90'
Naposledy střídá Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Vinícius Costa, přichází José Gragera. Bude při druhém startu v lize hrdinou?
89'
Hosté rozhodně nechtějí připustit blamáž se ztrátou tříbrankového náskoku a zatím po obdržené brance na 2:3 drží míč na soupeřově polovině.
87'
Espanyol právě vstřelil branku!
Fantastickou akci předvedl BRIAN OLIVÁN. Obral o míč na vlastním velkém vápně Carlose Fernándeze, několikrát si narazil s Lazem, až se dostal za poslední překážku a z úhlu propálil Remira na bližší tyč!
86'
Navarro zakroutil rohový kop jen do zámezí směrem k protějšímu praporku.
85'
Centr Le Normanda srazil Sergi Gómez na roh.
84'
Merino se nemohl z ofsajdu zapojit do hry, Navarro tak vracel míč pod sebe a přihrávka na Carlose Fernándeze měla k přesnosti daleko.
82'
Kubo nasměroval krátký roh přímo na bránu, míč skočil o trávník do připravené náruče Álvara Fernándeze.
81'
Real Sociedad San Sebastian má dostřídáno:
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Álex Sola,
ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Carlos Fernández,
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Pablo Marín.
79'
Žlutá karta pro Espanyol Barcelona. Merina podrazil při kličce nedaleko velkého vápna Leandro Cabrera.
77'
Na trávníku se teatrálně svíjí Lazo, kterého zasáhl lehce hřbetem dlaně do obličeje Merino. Bojové sporty bych tomuto borci spíše nedoporučil.
76'
Real Sociedad rozehrál akci středem hřiště, Kubovu přihrávku však přeběhl Sørloth a míče se zmocnili domácí.
74'
Trestný kop z hloubi pole poslal až do šestnáctky hostů Suárez. Puadovu hlavičku vyškraboval Remiro s pomocí břevna, ale SERGI DARDER snadno doklepl za jeho záda.
73'
Espanyol ještě nerezignoval, jenže kombinaci se daří jen po poslední třetinu hřiště. Dál to přes pevný blok nejde.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Mikel Merino,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Robert Navarro.
70'
Domácí museli svou kombinaci kolem celého hřiště obehrát až se zapojením Álvara Fernándeze, nakonec se i tak dostali do zakončení. Puadova křížná střela po zemi zpoza šestnáctky by však potřebovala dvojnásobně širokou bránu.
69'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází José Carlos Lazo.
68'
Brian Oliván zakopává odražený míč na tribunu.
66'
Dnešní utkání sleduje 16 735 diváků. Teď už spíše o pár stovek méně.
63'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Vzápětí posílá Kubo přes Olivána centr vzduchem a LEANDRO CABRERA do něj vložil hlavičku tak nešťastně, že míč zapadl k tyči do protipohybu vlastního brankáře. Někteří malověrní diváci už nečekají na zbytek zápasu a opouštějí ochozy.
62'
Kubo rozkmital nohy na pravém křídle, odcentroval po zemi přes dva hráče, ale jen na kopačky domácího Cabrery.
61'
Sergi Gómez musel skluzem hasit nebezpečný střílený centr pronikajícího Illarramendiho.
60'
Hosté jako na povel zvýraznili presink a budou vhazovat, míč šel za čáru od domácího Suáreze.
57'
Žlutá karta pro Espanyol Barcelona. Martin Braithwaite okopával ve snaze probít se k míči Rica.
54'
Na domácí celek opět zbývá jen dobývání pevného bloku. Oliván mohl alespoň vybojovat roh, ale k nelibosti diváků ukazuje sudí po jeho souboji s Barrenetxeou na odkop od brány.
52'
Oyarzabal naběhl na levé křídlo na Illaramendiho kolmici a poslal skvělý přízemní centr mimo dosah vracejících se obránců, z malého vápna se pak vykoupil nekompromisním zakončením do odkryté brány ALEXANDER SØRLOTH.
51'
Martin Braithwaite nedosáhl na přihrávku, hosté zakopávají míč do zámezí.
49'
Espanyol drží míč, ale marně zatím hledá cestičky k zakončení.
47'
Diváci pískají na Remira, který opět nijak nespěchá s rozehrávkou od své brány.
46'
O přestávce udělal trenér Espanyolu Barcelona další dvě změny v sestavě:
ze hry byli staženi Nico Melamed a Óscar Gil, přicházejí Denis Suárez a Ruben Sánchez.
46'
První šance sice patřila Espanyolu, ale udeřili uprostřed poločasu hosté, když jejich 346 minut trvající střelecký půst ukončil výstavní ranou k tyči japonský reprezentant Takefusa Kubo. Vedení Real Sociedadu je zasloužené, většinu poločasu měl více ze hry i nebezpečnější příležitosti.
45+1'
45+1'
Sudí teď přerušil hru, byl zezadu trefen míčem.
44'
Puado hlavičkou prodloužil jen za sebe do území nikoho Costův výborně zahraný centr. Ten před ním nedoskočil nevysoký Melamed a trochu tak spoluhráče zmátl pohybem.
44'
Zraněného Fernanda Calera střídá v obraně Espanyolu ještě před přestávkou Sergi Gómez.
42'
Rico centroval z ofsajdu.
41'
Čtvrtý roh Espanyolu hosté odvrátili, Alexander Sørloth postupoval do brejku jeden na jednoho, při kličce však obranu posílil sprintem se vracející Darder a odstavil ho od míče.
39'
Calero kulhá a říká si o střídání, na lavičce se rychle připravuje náhradník a domácí obránce musí ještě chvilku vydržet na trávníku.
39'
Přímý kop domácích si snadno stahuje Álex Remiro.
37'
Ač faulovaný, posunul Kubo v citlivě ponechané výhodě míč na Oyarzabala, který ve vápně přiťukl na penaltovou značku Sørlothovi. Norskému útočníkovi však chyběla při skákavé střele přesnější muška.
36'
Ander Barrenetxea se vrátil a zastavil akci Espanyolu.
35'
S centrem domácího kapitána Dardera si obrana San Sebastianu poradila bez potíží.
33'
Ricův centr podběhl Méndez a od Kuba se míč odráží před brankáře Espanyolu.
32'
Rohový kop Espanyolu se stáčí do zámezí.
31'
Puadovu střelu obrana hostů v šestnáctce zblokovala, odražený míč nezpracoval Vidal, ale nezamýšleně tak nabil Viníciusi Costovi, který z dálky pálil pod břevno a Remiro musel vytahovat na roh.
30'
Centr z rohu si stáhl ze vzduchu do rukavic Fernández.
29'
Brais Méndez šikovně prodlužoval hlavičkou za sebe, v zakončení do odkryté brány zabránil hostům Cabrera pohotovou hlavou za cenu rohu.
27'
Centr Diega Rica od postranní čáry napálil Alexander Sørloth bez přípravy úplně vychýleným směrem.
26'
Sprintujícího Kuba tentokrát zastavil čistým skluzem u postranní čáry Cabrera.
23'
Illarramendiho prudký centr prodloužil hlavou spíše nedoskočeným náběhem než chtěnou přihrávkou Alexander Sørloth, míč si na velkém vápně skvěle zpracoval TAKEFUSA KUBO a po odskoku o trávník s ním propálil brankáře na přední tyč.
22'
Po vypršení 21. minuty proběhla tradiční minuta potlesku za zesnulého bývalého hráče Espanyolu Daniela Jarqueho. Domácí během ní nevyužili rohový kop.
21'
Útočný faul San Sebastianu, rozehrávat se dost daleko mimo velké vápno chystá brankář Fernández.
19'
Méndezův centr se však z přímého kopu snáší přímo do rukavic domácího brankáře.
18'
Žlutá karta pro Espanyol Barcelona. Óscar Gil přišlápl plnou vahou nohu Oyarzabalovi.
18'
V Cornelle teď diváci sledují vyčkávací partii uprostřed hřiště. Hosté hrají vyloženě na zdrženou a z tribun se ozývá poprvé pískot.
16'
Méndez byl včas zastaven, z druhé vlny pak pálí hodně nepřesně Kubo a rozehrávku si chystá Álvaro Fernández.
14'
Hráči Espanyolu pokračovali v akci jen nákopem k brankáři Remirovi.
11'
Oyarzabal propálil z úctyhodných 28 metrů všechny překážky a Álvaro Fernández měl na čáře s plavajícím míčem velké potíže. Vyrazil jej do výšky, ale štěstí mu přálo, míč mu spadl zpět do náruče dříve než mohl dorážet Le Normand.
10'
Zubimendi se dostal v šestnáctce k odraženému míči, jeho střelu z otočky vyhlavičkoval Calero.
9'
Illaramendi získal tečovanou urychlenou kolmicí roh pro hosty.
6'
Přes Kuba a Oyarzabala se dostal míč při rychlé akci San Sebastianu k Ricovi, jehož zpětná přihrávka do vápna končí na kopačkách domácích.
4'
Po opakovaném rohu neprostřelil obrannou hradbu zpoza šestnáctky Oliván.
4'
Darderův ostrý střílený centr po rozehrávce rohu posílal prudkou hlavičkou z úhlu do šibenice Calero, brankář Remiro však jeho dobře mířený pokus reflexivně vzpaženýma rukama vyráží.
3'
Domácí využili vleklé rozehrávky soupeře k zisku rohového kopu.
2'
Úvodní útoky obou mužstev nebyly dotaženy, za pískotu tribun teď dlouho váhal a vyčkával s rozehrávkou brankář hostů Remiro, který se pohnul až pod tlakem napadání domácího tria.
1'
Před výkopem se drží minuta ticha za oběti zemětřesení v Turecku a Sýrii.
Domácí fotbalisté nastupují před spíše spoře zaplněné tribuny na barcelonském předměstí Cornellà de Llobregat v modrobílých dresech, hosté, jejichž klubové barvy jsou stejné, dnes oblékli venkovní černé sady.

Espanyol Barcelona: Á. Fernández – Gil, Calero, Cabrera, Oliván – Melamed, Costa, Darder (C) – Vidal, Puado, Braithwaite.
Náhradníci: Pacheco, García – S. Gómez, Keddari, Suárez, Sánchez, Expósito, Gragera, Lazo, D. Gómez.
Trenér: Martínez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Barrenetxea, Zubeldia, Le Normand, Rico – Kubo, Illarramendi (C), Zubimendi, Méndez – Sørloth, Oyarzabal.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Sola, Muñoz, González, Guevara, Turrientes, Marín, Merino, Martín, Navarro, C. Fernández.
Trenér: Alguacil.

Rozhodčí: Muñíz – Alonso, Blanco.
Body se ve vzájemných zápasech naposledy dělily roku 2017, od té doby šestkrát zvítězil San Sebastian a třikrát Espanyol. Zápasy to přitom vždy byly velmi těsné a poslední čtyři rozhodl vždy jediný gól.
Na podzim v San Sebastianu vyhrál domácí Real Sociedad 2:1 a všechny branky se vměstnaly do krátkého rozmezí uprostřed prvního poločasu (17. Sørloth, 29. Méndez -19. Expósito).
Real Sociedad San Sebastian

Osmifinalista Evropské ligy bojuje naopak o čelo tabulky, po pěti vítězstvích v řadě se ale trochu zadrhl a tři zápasy za sebou (dva ligové a pohárový) neskóroval. Bezbranková remíza 0:0 na hřišti Realu Madrid se určitě počítá, vyřazení v poháru od Barcelony také není ostudou, zato domácí porážka 0:1 s Valladolidem byla velkou nepříjemností. I tak mají Baskové z třetí příčky čtyřbodový náskok na madridské Atlético a směřují pro příští rok do Ligy mistrů.
Real Sociedad trápí početná marodka. Mimo hru jsou se svalovými zraněními klíčové postavy středu zálohy Merino a Silva, obránci Pacheco a Gorosabel a několik dalších hráčů širšího kádru.

Střelci: 12 – Sørloth, 10 – Méndez, 6 – Navarro.
Espanyol Barcelona

Domácí jsou jen bod od sestupového pásma a dnešní dohrávku mají k dobru. Také před týdnem hráli na svém stadiónu, ale proti Osasuně jen zachraňovali ve druhém poločase remízu 1:1. Tím posílili svou pozici remízového krále La Ligy. Od října mají bilanci 3-8-3.
Espanyol se musí obejít bez zraněného kanonýra Joselu Mata.

Střelci: 12 – Mato, 5 – Puado, Braithwaite.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.