La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Villarreal - 9. listopadu 2022   20:00

0:1
(0:0)
Villarreal
65' Lecomte (vl.)
Espanyol
Lecomte – Ó. Gil, Se. Gómez, Calero, Oliván (90. Lazo) – V. Costa (60. Expósito), Darder (C), Bare (81. Melamed) – Puado (81. Da. Gómez), Joselu, Braithwaite (60. A. Vidal).
Álv. Fernández, J. García – El Hilali, P. Lozano, Simo, Villahermosa, Martinez.
Iglesias – Bueno, Sánchez
RCDE Stadium, Barcelona
Villarreal
Rulli – Femenía (77. Foyth), Albiol (C), Cuenca, Moreno – Parejo (85. Morlanes), Capoue (70. Coquelin), Trigueros (70. Baena) – Chukwueze, Danjuma (77. Moreno), Pino.
I. Álvarez, Reina – Jackson, Mándí, Mojica, Morales.

Zápas je u konce! Domácí si v posledních deseti minutách dokázali vytvořit nespočet gólových příležitostí, k úspěchu jim však zabránil brankář Rulli, který v závěru utkání čelil více střelám než za celý zápas, jeho perfektní výkon nakonec zajistil Villarrealu z venkovního utkání všechny tři body.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:6.
90+4'
90+4'
Pino obdržel z levé strany šestnáctky nahrávku, jeho střelu dokázal obránce Gil zablokovat.
90+3'
Standardní situace domácích končí ofsajdovým postavením jednoho z hráčů.
90+2'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Raúl Albiol).
90+1'
Domácím se podařilo obrat soupeře na polovině hřiště o míč, Darder se chopil celé situace, balón si navedl až před hranici vápna, kde bylo jeho následné zakončení ale zablokováno.
90'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Brian Oliván, přichází José Carlos Lazo.
90'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Nico Melamed).
87'
Střelu zpoza vápna tečoval před vlastním brankářem Calero, střela změnila těsně před hostujícím brankářem směr, avšak Rulli si s touto situací opět poradil na jedničku.
86'
Domácí mají opravdu skvělý závěrečný tlak, uvidíme, zda to hráči Espanyolu dokáží přetavit v gól.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Manu Morlanes.
84'
Brankář Rulli předvádí v posledních minutách perfektní výkon. Teď si dokázal poradit se střelou i následnou dorážkou soupeře.
81'
ze hřiště odchází Keidi Bare, přichází Nico Melamed,
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Dani Gómez.
80'
Domácí hráči měli právě na kopačkách vyrovnávací branku! Domácí zahráli standardní situaci na zadní tyč, odkud se jim podařilo vrátit míč na Bareho, jehož střela z malého vápna byla ještě hlavičkou tečována, brankář Rulli vyrazil balón do levé strany, kde se Baenému podařilo odehrát na poslední chvíli míč před dobíhajícím protihráčem.
79'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).
77'
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Juan Foyth,
ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Gerard Moreno.
76'
K navzdory nepřesné nahrávce středem hřiště se k míči dostali opět domácí, Chukwueze se ujal míče, nasměroval si to k šestnáctce soupeře, kde mu ale ve finální části balón od nohy uskočil.
75'
Pino raději fauloval na polovině domácích, aby přerušil protiútok Espanyolu a umožnil svému celku se zformovat.
74'
Atakovaný Gil dvěma hráči si v těžké situaci poradil, když na poslední chvíli nakopl míč na svého brankáře.
72'
Rohový kop soupeře obrana domácích dokázala bez sebemenších problému odvrátit.
71'
Pino obdržel z levé strany šestnáctky nahrávku a následně vyslal dělovku na přední tyč, brankář Lecomte perfektním zákrokem posílá hru na roh.
70'
ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Álex Baena,
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Francis Coquelin.
65'
Villarreal právě vstřelil branku! Pinova střela se odrazila od vzdálenější tyče zpátky před bránu domácích, odražený míč obrana domácích poslala směrem do zámezí, kde však na poslední chvíli Parejo zastihl skluzem míč a poslal jej z ostrého úhlu směrem na bránu domácích, brankář BENJAMIN LECOMTE nebyl na toto připraven, kvůli čemuž si vrazil balón do vlastní brány. Bez asistence.
64'
Hosté nyní operují nebezpečně blízko u šestnáctky domácích.
62'
Přetažený centr do vápna hostů Trigueros jen posílá zpátky na své spoluhráče.
61'
Toto byla obrovská příležitost domácích! Nahrávka pod sebe našla na pokutovém puntíku Bareho, jehož střelu z první báječně vyrazil nohou brankář Rulli.
60'
ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Aleix Vidal,
ze hřiště odchází Vinícius Costa, přichází Eduardo Expósito.
59'
Hra je teď na chvíli pozastavena z důvodu ošetření Costy.
58'
Tato akce Villarrealu byla už o něco lepší! Hosté se po souhře středem hřiště dostali až k šestnáctce domácích, odkud posunuli míč doprava na samotného Chukwuezu, jehož technická střela letí těsně kolem levé šibenice.
57'
Hosté momentálně velmi krkolomně kombinují na polovině soupeře, kde o balón přichází.
56'
Parejo si dobře pokryl na ose hřiště míč před dvěma bránícími protihráči, jeho spoluhráč však o míč následně přišel.
54'
Při dalším zakončením domácího celku, když míč těsně proskákal kolem pravé tyče, brankář hostů zůstal jen nehybně stát.
52'
V rychlém protiútoku se i přes snahu domácího obránce dostal míč k Puadovi, jehož tečovaná střela z pětadvaceti metrů těsně míjí pravou horní tyč.
50'
Calero obdržel přihrávku na hranici vápna, odkud tlačil střelou míč k pravé tyči. Brankář Rulli si připisuje dobrý zákrok.
49'
Nepřesný centr Danjumiho vystrašil brankáře Lecomteho, když špatně koplý míč nakonec letěl na přední tyč, brankář domácích ale dokázal pohotově zareagovat.
48'
Centr do šestnáctky domácích dokázala obrana Espanyolu s menšími problémy odvrátit.
47'
Křižný nákop našel z pravé strany šestnáctky Chukwueze, s prvním protihráčem si poradil báječně, v následným souboji byl však ve vápně hostů o balón obrán.
46'
Espanyol se pokusil prosadit podél levé lajny, ani napodruhé to domácím ale nevyšlo.
46'
Domácí po rozehře kombinují na vlastní polovině a přenáší hru z jedné strany na druhou.
46'
První poločas je minulostí! Villarreal se od první minuty utkání jeví jako lepším mužstvem, postupnou kombinací, nebo nečekanou průnikovou nahrávkou, se nemá problém dostat až k bráně soupeře. Espanyol naopak těží z chyb hostujících hráčů, čímž následně trestá rychlými protiútoky. Hra je přesto vyrovnaná a obě mužstva si dokázala vytvořit přibližně stejně příležitostí, špatná finální koncovka obou kádrů ale zajistila bezbrankový stav po první půli.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
45'
45'
Závěr první půle Villarreal v poklidu dohrál na své půlce.
44'
Nahrávku do šestnáctky domácích obránce Espanyolu dokázal na poslední chvíli odvrátit.
42'
Bare za cenu faulu raději zastavil Triguerose na polovině hostů, aby předešel rychlé protiakci.
40'
Parejo hledal zpoza šestnáctky někoho ve žlutém na vrcholku vápna, našel jen protihráče.
39'
Trigueros namazal Joselemu strašlivou přihrávkou středem hřiště, útočník domácích se poté chopil míče a pustil se směrem k bráně domácích, před hranicí vápna však míč nepochopitelně zasekl a posunul hru do strany k lajně.
38'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Étienne Capoue).
37'
O chvíli později se zkoušel Pina opět prosadit z levé strany šestnáctky, opět ale neúspěšně.
36'
Toto byl hraniční zákrok ve vlastním vápně na Pina, hlavní sudí však zůstává klidný a dává útočníkovi Villarrealu jasně najevo, že zákrok na něj se pískat nebude.
29'
Darder se chopil na polovině hřiště míče a poté se vydal na výlet až k vápnu hostů, tam se kličkou uvolnil před bránícím Cuencou a následně vypálil pár desítek centimetrů nad břevno.
28'
Hostům se konečně podařilo uklidnit po několika minutách hru. Průnikovka jednoho ze stoperů přes půlku hřiště končí na kopačkách domácích hráčů.
26'
Rohový kop domácích obrana Villarealu dokázala odvrátit.
25'
Dobrý centr na zadní tyč našel hráče domácích, tomu však na letící míč scházelo pár centimetrů, a tak míč prodloužil jen za sebe.
24'
Od zakončení Bareho domácí nepustili svého soupeře ke hře.
22'
Domácím se opět podařilo obrat hráče Villarrealu o míč a následně se pustit do rychlého protiútoku, na středu hřiště obdržel přihrávku Bare, který se pohotově z pětadvaceti metrů opřel do míče a vypustil dělovku nad svatyni hostů.
21'
Hosté se po rozehře svého brankáře drží na míči a nyní kombinují na vlastní polovině.
20'
Vysoký centr domácích si ve vzduchu bez problému našel brankář Rulli.
19'
Domácím se podařilo na polovině hřiště obrat soupeře o míč, a tak po delší době mají možnost opět ohrozit bránu Rulliho.
18'
Na míči se momentálně nachází hostující hráči, kteří marně hledají cestu směrem dopředu.
17'
Rohový kop na přední tyč bez problému odvrátil do bezpečí jeden z hráčů Espanyol.
16'
Další průniková nahrávka hostů vyslala do šestnáctky Pareja, jehož následná přihrávka pod sebe byla zablokována na rohový kop.
15'
Perfektní nákop za obranu domácích našel zabíhajícího Pinu, který v nájezdu na Lecomteho trefuje jen dobře postavenou levou nohu brankáře domácích.
14'
Gil byl vyslán podél pravé lajny, jeho spoluhráč dal do míče ale příliš velkou razanci, a tudíž balón končí v zámezí.
13'
Rohový kop se odrazil na vrcholek vápna, odkud jeden z hostujících hráčů vypálil dělovku směrem na tribuny.
12'
O pár okamžiků přišel přízemní centr z pravé strany, jenž byl zablokován na rohový kop.
12'
Hosté nyní operují na polovině soupeře, kde se pomalu, ale jistě přibližují k bráně Lecomteho.
10'
Hosté se snažili prokombinovat středem hřiště, Costa byl však faulován Pinem, a proto ve hře bude pokračovat Villarreal.
9'
Lecomte musel čelit nečekané ráně na zadní tyč, poradil si však parádně a míč uklidil pod sebe.
8'
Domácí zahráli svůj první roh nakrátko, po chvíli se jim po centru podařilo dostat míč do chumlu v šestnáctce hostů, kde se jeden z hráčů Espanyol pokusil nůžkami vstřelit životní branku. Jeho pokus letí ale bezpečně mimo.
6'
Teď se hosté zasloužili o zajímavou situaci, když z pravé strany vápna vyslali střelu na zadní tyč, která se však o pár metrů nevlezla mezi tři tyče.
4'
Poté, co byl v šestnáctce domácích odpískán útočný faul, tak se jeden z hráčů Espanyol po rozehře dostal po hezkém nákopu svého spoluhráče za obranu hostů, jeho brejk na samotného brankáře Rulliho končí střelou těsně mimo kolem pravé tyče.
3'
Poprvé se v zápase k míči dostal na delší dobu domácí celek. Centr z levé strany si nedokázal Darder hrudí zpracovat, odražený balón se ale dostal na vrchol šestnáctky k Puadovi, jehož střela z první letěla vysoko nad.
2'
Hosté se velmi snadno dostali z levé strany vápna, odkud následně vyslali centr. Obrana domácích sice centr odvrátila, avšak míč se dostal zpátky na kopačky Villarrealu.
1'
Villarreal se nikam nehne a nyní pozvolně kombinuje na polovině hřiště.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes oblékli žluté dresy. Domácí na sebe navlékli pruhované modrobílé.
1'

Espanyol Barcelona: Lecomte – Ó. Gil, Se. Gómez, Calero, Oliván – V. Costa, Darder (C), Bare – Puado, Joselu, Braithwaite.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – El Hilali, Expósito, Da. Gómez, Lazo, P. Lozano, Melamed, Simo, A. Vidal, Villahermosa, Martinez.

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Albiol (C), Cuenca, Moreno – Parejo, Capoue, Trigueros – Chukwueze, Danjuma, Pino.
Náhradníci: I. Álvarez, Reina – Baena, Coquelin, Foyth, Jackson, Mándí, Mojica, Morales, Moreno, Morlanes.

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Sánchez.
Zápas na RCDE Stadium začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Iglesias, kterému budou na pomezí asistovat Jorge Bueno a Diego Sánchez.
Villarreal CF

Hosté jsou na tom lépe, na devátém místě mají 18 bodů, nicméně ani zde není forma nejlepší. Klub prohrál v Poznani v rámci Konferenční ligy a padl i ve dvou posledních ligových zápasech. Po porážce v Bilbau 0:1 nestačil Villarreal ani na Mallorku a doma s ní prohrál 0:2. Dnes si tak bude chtít napravit chuť a přivézt důležité body do tabulky.

Espanyol Barcelona

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě tabulky se ziskem 12 bodů a je tak pouze jediný bod nad sestupovou linií. Espanyol už čtyři ligové zápasy v řadě nevyhrál, v posledních třech však alespoň vybojoval bod za remízy proti Elche, Mallorce a Atlétiku Madrid. V tomto duelu vedl Espanyol po gólu Dardera, domácí pak ale dokázali Félixem srovnat na konečných 1:1.

Espanyol – Valladolid 1:0
Osasuna – Espanyol 1:0
Espanyol – Elche 2:2
Mallorca – Espanyol 1:1
Atlético Madrid – Espanyol 1:1
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy Espanyol Barcelona a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.