La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Atlético - 15. srpna 2022   19:30

0:3
(0:1)
Atlético
15' Morata  (Félix) • 59' Morata  (Félix) • 75' Griezmann  (Félix)
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, Angileri – Aleñá (58. Portu), Maksimović (63. Seoane), Arambarri – Mayoral (81. Parra), Ünal (81. Mata).
Conde, Bellmunt – Algobia, G. Álvarez, Patrick, Revuelta, Rivera, Rodríguez.
J. M. Sánchez – X. Estrada, I. Iglesias
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Atlético
Oblak – Molina, Savić, Witsel, Reinildo – Llorente (62. de Paul), Koke (C), Lemar (62. Griezmann), Saúl (62. Carrasco) – Félix (83. Correa), Morata (83. Cunha).
Grbić, Gomis Aleman – Hermoso, Kondogbia, Lodi, Moreno.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek večera. Na viděnou.
Svěřenci trenéra Simeoneho se tak po výhře 3:0 vyhoupli do čela tabulky La Ligy, kde jsou společně s Villarrealem. A právě "žlutou ponorku" bude Atlético Madrid hostit v příštím kole. Getafe zabojuje o první letošní body na hřišti nováčka z Girony, jenž vstoupil do nejvyšší soutěže rovněž porážkou.
Atlético Madrid vstoupilo do nového ročníku La Ligy pohodlným vítězstvím 3:0 na hřišti Getafe. Skóre otevřel po čtvrthodině zápasu Álvaro Morata, jenž střílel zpoza hranice šestnáctky po zemi přesně k levé tyči. Další zásah přidal navrátilec z turínského Juventusu v 59. minutě. Střelou z levé strany na bližší tyč potrestal Mitrovičovu hrubku v rozehrávce. Domácí prováhali v 74. minutě obrovskou možnost na snížení, když po centru z pravé strany hlavičkoval na zadní tyči nepřesně Mayoral. Ten už dříve střílel v závěru úvodního dějství o zem do břevna. Jen o minutu později přišel trest v podobě gólu střídajícího Griezmanna, jenž mířil zpoza velkého čtverce levačkou kolmo po zemi na vzdálenější pravou tyčku. Hned třemi asistencemi se v utkání blýskl João Félix.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 14:19.
90+4'
90+3'
Antoine Griezmann zvolil krátký rozběh a tvrdou ranou našel skulinku ve zdi. Mířil ovšem doprostřed branky, kde jeho projektil vyrážel David Soria.
90+2'
Míč z kopačky Carrasca zastavil Mauro Arambarri těsně před hranicí šestnáctky rukou. Je z toho přímý kop Atlética z hodně nebezpečné pozice.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven minimálně o tři minuty.
90'
Yannick Carrasco se doslova pověsil okolo rozběhnutého Portua a vysloužil si po zásluze žlutou kartu.
90'
Antoine Griezmann táhl míč směrem do šestnáctky. Nakonec o něj přišel. Dopředu vyráží Getafe.
89'
Výrazně zpoza pokutového území se do balonu opřel střídající Rodrigo de Paul. Křižným přízemním pokusem minul o několik metrů vzdálenější levou tyčku.
88'
Domácí obrana si s centrem z pravé strany hřiště poradila, daleko se ale s balonem nedostala. Ten je momentálně na kopačkách hostujících beků, kteří nikam spěchat nepotřebují.
87'
Ángelu Correaovi bylo na poslední chvíli znemožněno zakončovat v pokutovém území. Roh pro Atlético.
86'
Antoine Griezmann nakopl zezadu do zvednuté nohy nic netušícího Juana Iglesiase. Bylo správně pískáno.
85'
Po centru z levé strany se zpoza vápna opřel do balonu Juan Iglesias. Jeho volej bez přípravy zamířil vysoko nad branku.
85'
Portu zabojoval u postranní čáry a poslal do vápna centr, z něhož pramení druhý roh Getafe. Atlético jich zatáím zahrávalo pět.
84'
Domácí si teď oprávněně žádali rohový kop. Po nákopu Jaimeho Maty se naposledy dotkl míče jeden z hostů. Nařízen byl ale odkop od branky Oblaka.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Matheus Cunha.
83'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
82'
Dvojité střídání chystá pro další přerušení hry rovněž hostující stratég Diego Simeone.
81'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Jaime Mata.
81'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Moises Parra.
80'
Do konce střetnutí schází posledních deset minut a nějaké to nastavení. O vítězi se zdá být rozhodnuto. Kdo ví, jak by se duel vyvíjel, kdyby Borja Mayoral před třetí inkasovanou brankou Getafe proměnil svou tutovku...
78'
Po třech gólových přihrávkách se mohl João Félix zapsat i mezi střelce. Z levé strany velkého vápna ale dloubl míč pouze do brankáře Getafe, který mu včasným vyběhnutím zmenšil úhel.
76'
Také ve druhém poločase povoluje sudí Sánchez aktérům krátkou přestávku na doplnění tekutin.
75'
Atlético právě vstřelilo branku!
A tak přichází trest! ANTOINE GRIEZMANN si před hranicí šestnáctky obhodil Stefana Mitroviće a přesnou střelou levačkou po zemi k pravé tyči zřejmě definitivně rozhodl o výhře Atlética. Svou třetí asistenci v utkání si připisuje João Félix.
74'
Juan Iglesias se uvolnil na pravém křídle a odcentroval na zadní tyč. Borja Mayoral hlavičkoval z ideální pozice trestuhodně nalevo od branky!
73'
João Félix se dral u penaltového puntíku k přízemnímu pasu Moliny. O chvíli dříve byl u balonu David Soria.
72'
Statistika střel udává vyrovnaný poměr 7:7. Na branku ale mířily jen dva gólové pokusy Atlética.
71'
Madridští měli k dispozici standardku. Griezmannův centr svého adresáta v pokutovém území nenašel.
70'
Yannick Carrasco stíhal na levé straně dlouhý nákop směrem dopředu. Zachytil ho na hrací ploše a získal pro svůj celek alespoň aut.
69'
Getafe se po něm dostalo do rychlého protiútoku, ten byl ale krátce za půlící čárou zastaven. Nyní již kombinují s merunou zadáci v pruhovaných červeno-bílých dresech.
68'
Další "boxerský" zásah domácího brankáře po centru zprava. Po chvíli přišel opět centr z pravé strany, který Juan Iglesias jemně prodloužil hlavou na další roh – tentokrát zleva.
68'
Po centru z pravé strany hlavičkoval vysoko do vzduchu Álvaro Morata. Padající balon vyboxovával David Soria. Následně se zrodil další roh.
67'
Kombinace Atlética vyústila v tečovanou Carrascovu přihrávku do zámezí. Hosté budou zahrávat roh.
66'
Reinildo fauloval na obranné polovině Juana Iglesiase. Arambarriho centr byl na hranici šestnáctky odvrácen obranou Atlética, které zakládá protiútok.
65'
Álvaro Morata dostal přihrávku za obranu. Přízemní střelou z pravé strany pokutového území nechal vyniknout pouze Davida Soriu. Jak se následně ukázalo, případný hattrick by stejně zhatil ofsajd.
64'
Djené Dakonam postrčil zezadu k zemi Joãa Félixe. Hra je teď těmito prohřešky proti pravidlům hodně rozkouskovaná.
64'
Exekuce přímého kopu se ujal sám faulovaný Enes Ünal. Spolu se zdí přestřelil zhruba o metr i levý horní růžek Oblakovy branky.
63'
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Seoane.
63'
Nově příchozí Rodrigo de Paul fauloval kousek před hranicí velkého vápna Enese Ünala. Getafe má dobrou možnost na snížení.
62'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul.
62'
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Antoine Griezmann.
62'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Yannick Carrasco.
59'
Stefan Mitrović se dopustil obrovské hrubky v rozehrávce. Po jeho přihrávce na kopačku soupeře posunul João Félix balon na levou stranu, kde si jej potáhl na střelu levačkou k bližší tyči ÁLVARO MORATA. Ten svým druhým dnešním zásahem přibližuje Atlético Madrid ke třem bodům.
58'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Portu.
58'
Nemanja Maksimović si uvnitř velkého vápna zpracoval centr zprava. Poté střílel nepřesně mimo brankový prostor.
57'
A další prohřešek proti pravidlům. Carles Aleñá u postranní čáry jemně přistrčil Reinilda, který se ochotně poroučel na zem.
56'
Carles Aleñá nevybíravě vlétl do Joãa Félixe, kterému přišlápl nohu. Je z toho žlutá karta.
55'
Mauro Arambarri přihrával po zisku míče na levou stranu Borjovi Mayoralovi. Ten se ke střele v pokutovém území nedostal, neboť balon ztratil.
54'
Carles Aleñá fauloval poblíž půlící čáry Reinilda. U míče zůstanou svěřenci trenéra Simeoneho.
53'
Domácí z centru z levé strany nic nevytěžili. Nyní již hrají s balonem na polovině hřiště hosté.
52'
Stefan Savić odhlavičkoval balon na rohový kop. Ten si Getafe vyzkouší vůbec poprvé v utkání.
52'
Za centrem z pravé strany se na hranici malého vápna tlačil João Félix. Pískán mu byl útočný faul.
51'
Borja Mayoral potáhl balon středem hřiště a poté oslovil na levé straně šestnáctky Enese Ünala. Ten střílel levačkou z dobré pozice trestuhodně nad břevno.
50'
Na polovině hřiště fauloval loktem Álvaro Morata. Tohle mohlo být klidně za žlutou kartu. Rozhodčí zůstal schovívavý.
49'
Po Saúlově zblokovaném centru upadl v šestnáctce Álvaro Morata. Místo penalty se pískal pouze ofsajd.
48'
Další faul. Rozběhnutého Joãa Félixe zastavil Mauro Arambarri. Následný Kokeho centr do pokutového území nedoputoval.
47'
Enes Ünal přistrčil zezadu Reinilda, který skončil na trávníku. Je pískáno, míč pro Atlético Madrid.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločase beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
Úvodní poločas zápasu mezi Getafe a Atléticem Madrid přinesl jedinou změnu stavu. Na konci úvodní čtvrthodiny se přesnou přízemní střelou k levé tyči prosadil Álvaro Morata. V utkání šlo zatím o jediné zakončení mezi tři tyče, a to i proto, že ve 41. minutě mířil Borja Mayoral po centru z pravé strany o zem do břevna. Domácí rozhodně nejsou na hřišti jen do počtu a drží s papírovým favoritem herně krok. Před druhým pokračováním je vše stále otevřené.
45+2'
45+2'
Nahuel Molina si všiml, že je David Soria trochu venku z branky. Jeho střílený centr ale dokázal domácí gólman uklidit do rukavic.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Nakonec z toho byl střílený centr, který vyboxoval Jan Oblak. Stejný muž si jen chvíli poté stáhl do rukavic centrovaný balon z levé strany.
44'
Carlese Aleñu nakopl zezadu do kotníku Reinildo. Getafe má v závěru úvodního dějství k dispozici standardní situaci. Na přímou střelu to ale není.
43'
Naděje Atlética na rychlý protiútok vzaly zasvé se zdviženým praporkem pomezního sudího. Signalizován byl po průnikové přihrávce Stefana Saviće ofsajd Joãa Félixe.
41'
Getafe se s blížící se přestávkou dostává do tempa a teď nebylo daleko od vyrovnání! Zadáci Atlética nezachytili vyšší centr z pravé strany, ke kterému se na zadní tyči dostal Borja Mayoral. Domácí útočník střílel bez přípravy o zem do břevna Oblakovy svatyně!
40'
Fabrizio Angileri se po kolmém centru snažil přiklepnout balon hlavou spoluhráči. Udělal to bez přípravy hodně nepřesně, míč skončil až u Jana Oblaka.
39'
Juan Iglesias vybojoval v souboji se Saúlem vhazování u rohového praporku. Dlouhý aut odvracel ze vzduchu Axel Witsel.
38'
Carles Aleñá se odhodlal k odvážnému pokusu z nějakých třiceti metrů. Jeho přízemní střela proskákala vedle pravé tyče.
37'
Následoval vůbec první dnešní rohový kop. Centr z pravé strany vyboxoval mimo pokutové území David Soria.
36'
João Félix střílel zpoza šestnáctky do před sebou stojícího Domingose Duarteho. Zkoprnělý David Soria jen sledoval, kterak se balon kutálel vedle pravé tyčky.
35'
U balonu je aktuálně častěji Atlético Madrid. Getafe po silnější pasáži ubralo a začalo se soustředit hlavně na obranu.
33'
Savičův centr z pravé strany směřoval na Joãa Félixe. Ten si ho zpracoval, pískán byl ale ofsajd Marcose Llorenteho. Z akce hostů tak nic nebylo.
33'
Po zhruba dvouminutové pauze může hra pokračovat. U míče je po Molinově vhazování Atlético Madrid.
31'
Po půlhodině hry dopřává hlavní arbitr oběma jedenáctkám možnost občerstvit se u střídaček.
29'
Tentokrát už se pískalo. Carles Aleñá schytal nevybíravý šlapák z kopačky Thomase Lemara. Getafe bude rozehrávat z okraje středového kruhu.
28'
Po centru z pravé strany upadl po kontaktu s Juanem Iglesiasem ve vápně João Félix. Hosté si žádají přezkoumání situace, rozhodčí Sánchez má ale jasno – penalta to nebude.
27'
Atlético se snaží uklidnit hru. Fotbalisté v pruhovaných dresech sbírají krátké přihrávky poblíž středového kruhu a nikam se momentálně neženou.
25'
Domácí teď neuspěli s příliš dlouhou rozehrávkou. V ofsajdovém postavení byl načapán Carles Aleñá.
24'
Fabrizio Angileri tentokrát centroval z levé strany. Z přetaženého pasu vzešlo další autové vhazování pro Getafe, a to po zblokované přízemní ráně Maura Arambarriho. Domácí jsou teď pevně usazeni na polovině Atlética.
23'
Rychlá akce Getafe po pravém křídle přinesla centr do šestnáctky. Za postranní čáru jej pohotově odhlavičkoval Axel Witsel.
22'
Nahuel Molina nabral rychlost na pravém křídle. Včasným a čistým skluzem jej o možnost odcentrovat do šestnáctky připravil Fabrizio Angileri. Je z toho dokonce míč pro Getafe.
20'
Zajímavé momenty na obou koncích hřiště. Po přihrávce z pravé strany skončil Félixův tečovaný pokus u domácího brankáře. Vzápětí hlavičkoval po centru z pravé strany zhruba z penaltového puntíku Enes Ünal kousek nad břevno. Jan Oblak si jeho zakončení hlídal.
19'
Enes Ünal podrazil zezadu Reinilda a je z toho první žlutá karta.
18'
Po zpětné pobídce Llorenteho odcentroval z pravé strany na zadní tyč Koke. Obrana Getafe byla na svém místě.
17'
S balonem aktuálně kombinují zadáci Getafe. Dopředu se zatím fotbalisté v modrých dresech nedostávají.
15'
Hosté jdou po čtvrthodině hry z první vážnější akce do vedení! Po Mayoralově ztrátě předložil João Félix krátkou přihrávku před hranici pokutového území ÁLVARU MORATOVI a ten střílel po zemi přesně k levé tyči.
14'
Borja Mayoral ztratil balon na obranné polovině a zůstal ležet na zemi. Atlético se žene dopředu.
13'
Po křižném nákopu z pravé strany se za domácí obranou zjevil rozběhnutý João Félix. A to doslova. Máván byl poprvé ofsajd.
12'
Domingos Duarte udeřil ve vzdušném souboji do zátylku Álvara Moratu. Sudí Sánchez měl situaci přímo před očima a foukl do píšťalky.
11'
Po nepřesném domácím nákopu směrem vpřed rozehraje Nahuel Molina další autové vhazování. Hru bude chtít posunout směrem k půlící čáře.
10'
Je za námi úvodní desetiminutovka zápasu, která příliš záživného fotbalu nepřinesla. Oba týmy na svou první šanci v novém ročníku La Ligy stále čekají.
9'
Getafe vytěžilo z delšího obléhání pokutového území střílený centr z pravé strany. Hlavou ho jemně lízl Borja Mayoral. Na zadní tyč si nabíhal ještě Enes Ünal, k zakončení mu však pár metrů scházelo.
8'
Rozběhnutému Saúlovi se postavil do cesty Mauro Arambarri. Rozhodčí musel rychle krotit planoucí vášně. Vše se obešlo bez karetního napomenutí.
7'
Dlouhé vhazování na bližší tyč. Álvaro Morata si v souboji s protihráčem pomohl mírným přistrčením. Bude se kopat od branky.
6'
Další aut pro Atlético. Nahuel Molina jej uvede do hry kousek od rohového praporku.
5'
Pruhovaní měli k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Před napadajícími protihráči nakonec vrátili balon dozadu až k brankáři Janu Oblakovi.
4'
Atlético zahrozilo centrem z levé strany. Na středu vápna jej odhlavičkoval do bezpečí Stefan Mitrović.
3'
Stefan Savić ostře atakoval Borju Mayorala, který skončil na trávníku. Hostující bek může být rád, že z toho není rychlá žlutá karta.
3'
Z pravé strany se pokoušel procedit míč do vápna Álvaro Morata. Jeho snaha ztroskotala na bloku.
2'
Do šestnáctky Getafe přilétl z pravé strany první centrovaný balon. João Félix na něj před hranicí malého vápna nedosáhl.
1'
Fotbalisté Getafe nastoupili do utkání v modrých dresech. Atlético hraje v pruhovaných červeno-bílých.
1'

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Duarte, Angileri – Aleñá, Maksimović, Arambarri – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Conde, Bellmunt – Algobia, G. Álvarez, Mata, Patrick, Portu, Seoane, Parra, Revuelta, Rivera, Rodríguez.
Trenér: Quique Flores

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Witsel, Reinildo – Llorente, Koke (C), Lemar, Saúl – Félix, Morata.
Náhradníci: Grbić, Gomis Aleman – Carrasco, Correa, de Paul, Griezmann, Hermoso, Kondogbia, Lodi, Cunha, Moreno.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: J. M. Sánchez – X. Estrada, I. Iglesias.
Poslední vzájemné utkání obou celků nabídlo 12. února pořádnou přestřelku. Atlético doma promarnilo během dvanácti minut třemi inkasovanými brankami vedení 2:0, nakonec ale po obratu zvítězilo těsně 4:3. Pokud by se aktéři nadcházejícího střetnutí podobně střelecky činili i tentokrát, určitě bychom se nezlobili.
Po mistrovské sezoně 2020/21 obsadilo Atlético Madrid v loňském ročníku La Ligy konečnou třetí příčku s patnáctibodovou ztrátou na mistrovský Real Madrid. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho, jenž je ve funkci rekordní dvanáctou sezonu, vstoupili do ligy v předchozích třech letech vítězně. A favority budou taky na půdě Getafe, se kterým neprohráli napříč soutěžemi už 21 zápasů v řadě, a to s bilancí 18 výher a 3 remíz. V kádru Atlética aktuálně panuje nejistota okolo budoucnosti Álvara Moraty a Antoinea Griezmanna. Spekuluje se o jejich možném odchodu. V přípravě se vedlo Atléticu náramně. Vyhrát dokázal všechny své zápasy, včetně soubojů s Manchesterem United (1:0) či Juventusem Turín (4:0).
Getafe skončilo v loňské sezoně na patnáctém místě jen o bod před sestupující Granadou. Z týmů, které se v La Lize udržely, byl klub z jižního předměstí Madridu s 33 vstřelenými brankami směrem dopředu tím vůbec nejméně aktivním. Produktivitu by letos mohly vylepšit letní ofenzivní posily v podobě Borji Mayorala (přestup z Realu Madrid) či Portua (hostování z Realu Sociedad). Na soupisce již naopak nenalezneme reprezentačního záložníka Jakuba Jankta, jenž zamířil na hostování do pražské Sparty. Getafe odehrálo v přípravě celkem šest zápasů. Porazit dokázalo pouze anglický druholigový Preston (2:1). Hned ve čtyřech zápasech se svěřencům kouče Quiqueho Florese nepodařilo vsítit gól, což může být směrem k mistrovským duelům velkým varováním.
Hezký den. Úvodní kolo nového ročníku španělské La Ligy dnes bude dohráno třemi zápasy. V tomto textovém přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi týmy Getafe CF a Atlético Madrid. Roli papírového favorita v něm budou zastávat hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.