La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Celta Vigo - 3. května 2023   22:00

Getafe
3' Ünal
1:0
(1:0)
Getafe
Soria – Iglesias (74. al-Haddádí), Dakonam /C/, Mitrović (90. Angileri), Álvarez – Suárez, Maksimović, Arambarri (66. Algobia), Aleñá (90. Alderete) – Mata (74. Portugués), Ünal.
Conde, Casilla – Duarte, Amavi, Seoane, Mayoral, Latasa.
Cuadra – Prieto, Martínez
Coliseum Alfonso Pérez, Madrid-Getafe
10 811 diváků
Celta Vigo
Villar – Mallo /C/, Aidoo, Núñez, Galán (46. de la Torre) – Vázquez (26. Pérez), Veiga (77. Paciência), Beltrán, Cervi – Aspas, Larsen (46. Seferović).
Sánchez – Domínguez, Solari, Ó. Rodríguez, Sotelo, M. Rodríguez, Swedberg, Bracia.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 22:15.
Jediný gól nesmírně důležitého záchranářského duelu padl hned ve 3. minutě z penalty, nařízené ještě v úvodních 60 vteřinách za faul na Ünala. Turecký útočník ji sám proměnil a Getafe se alespoň bodově dotáhlo na záchranářské příčky. Celta si nevytvořila žádnou větší šanci za celý zápas, dohrávala o deseti a jednou ji zachránilo břevno. Výhra Getafe mohla být rozhodně výraznější. Hosté jsou jen čtyři body od sestupu a klid ještě v koncovce rozhodně nemají.
90+6'
90+5'
Pojistku měl na kopačce po Algobiově přihrávce do tandemu z brejku Ünal. Snadno si obhodil Beltrána, tváří v tvář brankáři však obrovskou šanci spálil střelou nad břevno.
90+5'
Centr Iaga Aspase odvracejí tmavomodří za postranní čáru.
90+3'
Po faulu na Portuguése rozehrávali domácí, míč však dostávají jen do zámezí.
90+2'
Žlutá karta pro Getafe CF. Do mariáše se zapojil také jediný dnešní úspěšný střelec Enes Ünal.
90+2'
al-Haddádí nedotáhl samostatný nájezd do zakončení, neboť si v šestnáctce přišlápl míč a dostihli ho vracející se stopeři.
90'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Omar Alderete,
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Fabrizio Angileri.
87'
Jedenáctou žlutou kartu dnešního zápasu obdržel Haris Seferović (Celta Vigo) za protesty.
87'
Pérezův průnik zastavil hraničně Mitrović, nakonec to nebude pro hosty penalta, ba ani roh.
85'
Největší šanci zápasu spálil Munír al-Haddádí! Domácí borci Ünal a Aleñá mistrovsky vyšachovali soupeřovu obranu, úplně volný Maročan však páli z 10 metrů do břevna, od něhož se míč odráží přesně na brankovou čáru a ven z brány.
83'
Rohový kop prodlužoval hlavou za sebe Mallo, domácí odkopli míč před Cerviho, který vracel nákopem do ohně, tam byly ovšem jen Soriovy rukavice.
82'
Centr Harise Seferoviće srazil na roh domácí kapitán Djené Dakonam.
81'
Mizernou rozehrávku Getafe vystihl Pérez, jenže ještě než hosté stačili svůj protiútok zakončit, odebral jim míč sprintem se vracející Stefan Mitrović.
79'
Žlutá karta pro Getafe CF (Gastón Álvarez). Po jeho ostrém zákroku se svíjí na trávníku Pérez.
78'
Munír al-Haddádí obstřelil zeď, trestný kop z velkého vápna však posílá přímo do náruče Ivána Villara.
77'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Joseph Aidoo (Celta Vigo) za bodyček Ünalovi přímo na velkém vápně.
77'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Gonçalo Paciência.
76'
Faulem na Núñeze se provinil Ünal, kterému se nechce z trávníku a rozhodčí ho musí pobízet.
74'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Munír al-Haddádí,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Cristian Portugués.
73'
Pérez procpal míč jesličkami do vápna na Malla, který v dobré pozici vypálil dva metry nad břevno.
71'
Aspas si vyměnil míč na jeden dotek s Cervim a vypálil křížně po zemi, ke své smůle několik metrů vedle domácí levé tyče.
70'
Žlutá karta pro Getafe CF (Juan Iglesias). Rozhodčí ho napomíná za otálení s vhozením autu.
67'
Aspas vysunul do šestnáctky Veigu, kterého zastavil šikovným skluzem Mitrović, ještě odrazem o něj vybojoval odkop od brány. Útočící hráč pobízí a tahá Srba z trávníku s vyhrnutými trenkami po vzájemném souboji na zemi.
66'
První střídání v mužstvu Getafe CF:
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Ángel Algobia.
64'
Unai Núñez se vrátil na křídle a vybojoval čistě míč pro Cerviho, kterého v zárodku protiútoku fauloval domácí Arambarri.
62'
Žlutá karta pro Celtu Vigo (Luca de la Torre).
60'
Žlutá karta pro Getafe CF (Djené Dakonam).
60'
Veiga okamžitě zablokoval natěsno Aleñův pokus ze střední vzdálenosti.
57'
Enes Ünal převzal na pravém křídle dalekonosný pas z vlastní půlky hřiště a servíroval centr před bránu na Jaimeho Matu. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vykopl brankář Iván Villar, který zmenšil domácímu útočníkovi střelecký úhel.
57'
Dnešní utkání sleduje 10 811 diváků.
55'
Mitrović založil akci křížným pasem na pravé křídlo svému krajanu Maksimovićovi. Skákavý centr srbského záložníka napálil halfvolejem vysoko nad břevno Aleñá.
55'
Na půlící čáře byl faulován Ünal.
54'
Pérez se neprosadil ke střele, ani nevybojoval prodloužení série rohů. Kope se od brány Getafe.
53'
První roh po přestávce kopala Celta. Aleñá musel hlavičkovat v tísni za sebe a Djené Dakonam raději posouvá hlavou na další roh.
51'
Z řady tvrdých soubojů u postranní čáry se pokusil vyvézt míč do volného prostoru Jaime Mata, skluz na Malla však nebyl z kategorie dovolených.
49'
Jen pomocí nedovoleného zákroku zastavují hosté driblink Nemanji Maksimoviće.
48'
Ünala nepustil k míči hostující kapitán Mallo a Vigo bude vhazovat.
46'
Se dvěma změnami nastupuje do druhého poločasu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Haris Seferović,
ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Luca de la Torre.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 33% – 67%, střely na bránu 2:1, střely mimo 4:1, rohy 1:2, fauly 12:6.
Hned v úvodní minutě se pískala penalta, kterou proměnil domácí Ünal. V dalším průběhu první poločas žádné výraznější šance nenabídl, zachraňující se Getafe v nesmírně důležitém zápase drží těsný náskok i o přestávce.
45+3'
45'
Krátkou kombinaci Viga zakončil Iago Aspas utaženou střelou, která míří přímo do brankáře Sorii.
41'
Cervi musel hrát na všech čtyřech, vkleče posouvá míč za postranní čáru na úrovni velkého vápna.
40'
Žlutá karta pro Getafe CF (Mauro Arambarri).
39'
Žlutá karta pro Celtu Vigo (Javier Galán).
38'
Damián Suárez důrazným napadáním přinutil Cerviho k nakopnutí míče za postranní čáru.
37'
Soria vyrazil k penaltové značce a do výšky tečovanou kolmici hostů sebral do koše před Veigou.
35'
Aidoo si šel okatě pro faul k Ünalovi, míč si kryl tělem, ale nakonec musel centrovat a provedl to opět nepřesně.
33'
Pokus Carlese Aleñi z dálky se stočil ven z brány a proletěl vcelku neškodně několik metrů od ní.
31'
Poměrně nízký centr hlavičkoval v mírném předklonu Jaime Mata a nedokázal Suárezův centr usměrnit mezi tyče.
30'
Iglesias hlavičkoval Matův centr slabě o zem do náruče hostujícího brankáře Villara.
26'
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Carles Pérez.
25'
Beltránův střelecký pokus zblokovala domácí obrana ještě před šestnáctkou.
24'
Žlutá karta pro Getafe CF (Damián Suárez).
22'
Carles Aleñá pálil z 20 metrů výrazně nad břevno.
21'
Žlutá karta pro Celtu Vigo (Joseph Aidoo).
19'
Znovu se hraje, hosté si nerozuměli a když Beltrán prodlužoval kolmou přihrávku, nikdo na míč nevystartoval a zvolna ho sbírá z trávníku brankář Soria.
17'
Na hřišti nehnutě leží po hlavičkovém souboji s hlavou v dlaních sražený Ünal a z lavičky se zvedají lékař i masér.
16'
Po rohovém kopu Celty Vigo posílá opět zachycený míč do území nikoho nákopem naslepo Aidoo.
12'
Trenéru Celty Carvalhalovi se nelíbí otálení domácích hráčů s rozehrávkou a již v takto rané fázi zápasu si poklepává na hodinky s významným pohledem směrem k rozhodčímu.
8'
Trestný kop Celty uvízl v tlačenici, Aidoo pak posílá odražený míč příliš vysokým nákopem do zámezí.
7'
Žlutá karta pro Getafe CF (Stefan Mitrović).
6'
Nejvýše vyskočil Ünal, ke druhému gólu měla však jeho hlavička hodně daleko či spíše vysoko.
5'
Getafe vybojovalo rohový kop.
3'
Getafe právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je sám faulovaný ENES ÜNAL. Brankář hostů Villar sice uhodl směr, na prudký projektil však nedosáhl.
1'
Hned v úvodní minutě pískl rozhodčí penaltu pro domácí! Beltrán nešikovně narazil do Ünala, kterému i trochu podjela noha a upadl.
1'
Domácí hrají v tmavomodrých dresech, hosté v bleděmodrých.
1'

Getafe CF: Soria – Iglesias, Dakonam (C), Mitrović, Álvarez – Suárez, Maksimović, Arambarri, Aleñá – Mata, Ünal.
Náhradníci: Conde, Casilla – Alderete, Duarte, Amavi, Angileri, Portugués, Algobia, Seoane, Mayoral, al-Haddádí, Latasa.
Trenér: Bordalás

Celta de Vigo: Villar – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – Vázquez, Veiga, Beltrán, Cervi – Aspas, Larsen.
Náhradníci: Sánchez – Domínguez, de la Torre, Solari, Ó. Rodríguez, Sotelo, Seferović, Pérez, Paciência, M. Rodríguez, Swedberg, Bracia.
Trenér: Carvalhal

Rozhodčí: Cuadra – Prieto, Martínez.
Vzájemné zápasy
Pouze jednou z posledních sedmi utkání se radovali domácí. Loni Getafe prohrálo s Vigem 0:3, což soupeři oplatilo na jeho půdě poměrem 2:0. Podzimní duel ve Vigu pak skončil remízou 1:1 (89. Aidoo – 43. Ünal).
Celta Vigo
Ani hosté ještě nemají záchranu v kapse, na třináctém místě jsou ale velmi blízko. V Getafe si mohou ligovou příslušnost s předstihem pojistit, pokud navýší svůj sedmibodový náskok. Celta z posledních šesti zápasů zdolala jen doma poslední Elche 1:0.
Na marodce je trojice opor – brankář Marchesín, stoper Mingueza a křídlo Pérez.

Střelci: 12 – Aspas, 9 – Veiga, 4 – Aidoo, Pérez, Larsen.
Getafe CF
Klub z madridského předměstí, jemuž stále patří i český záložník Jankto, je před ligovým finišem ve velkých potížích. Šestkrát v řadě nevyhrál (0-2-4, 2:8), nestřílí góly a propadl se na první sestupovou příčku. Na sedmnáctou Valencii ztrácí tradiční účastník La Ligy, který od roku 2004 vynechal jen jednu sezónu, dva body.
Zraněný kotník léčí střední záložník Arambarri.

Střelci: 14 – Ünal, 9 – Mayoral, 6 – el-Haddádí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.