La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Elche  - 20. května 2023   18:30

Getafe
8' al-Haddádí (Da. Suárez)
1:1
(1:1)
Elche
45+1' Boyé
Getafe
Soria – Dakonam (C), Mitrović, Alderete, G. Álvarez (69. Latasa) – Da. Suárez (56. Portu), Arambarri (37. J. Iglesias), Maksimović, al-Haddádí (56. Mayoral) – Ünal, Aleñá (69. G. Villar).
Casilla – L. Milla, Duarte, Algobia, Angileri, Seoane, Amavi.
Javier Iglesias Villanueva
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Elche
Badía – Magallán (46. Josan), Bigas, Clerc, L. Blanco (46. N. Fernández) – Morente (79. Verdú), Nwankwo, Gumbau, Fidel (C) (79. Guti) – Nteka (73. P. Milla), Boyé.
Werner – Ponce, Cheikh, Lirola, Á. Collado, Roco.

Getafe nezvládlo vyhrát v utkání, které jej mohlo přiblížit k záchraně. Domácí sice v 8. minutě šli do vedení, avšak na konci prvního dějství srovnal Lucas Boyé. Po pauze jsme viděli krátký tlak Getafe, ale ke konci měli šance spíše hosté, kteří často hrozili z protiútoků. Nakonec zápas končí remízou 1:1 a Getafe má tedy tři kola před koncem náskok na osmnáctý Valladolid jen v otázce skóre. Elche už má sestup jistý.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:11.
90+3'
90+3'
Djené Dakonam musel zažehnávat nebezpečí na půlící čáře faulem. Po zásluze inkasoval žlutou kartu.
90+2'
Edgar Badía uklidňuje hru a se svou rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
90+1'
Lucas Boyé se pořádně položil do centru ze strany. Jeho zakončení polonůžkami zamířilo asi dva metry vedle tyče.
89'
Hosté opět operovali na útočné polovině. Přestože domácí nutně potřebují vyhrát, uspět chce také Elche, jehož sestup je potvrzen.
87'
Obrovská šance Elche gólem nekončí! Pere Milla dostal průnikovou pobídku, přešel okolo brankáře, ale najednou se ocitl ve velkém úhlu. Jeho pas si našel spoluhráč, který ale před poloprázdnou klecí nezakončil.
86'
Gerard Gumbau poslal do vápna lahůdkový centr, který ale defenzíva odvrátila. Posléze se Elche provinilo útočným faulem.
85'
Djené Dakonam zůstal ležet na hrací ploše, je v péči lékařů. Problémem pro domácí je, že už nemohou střídat.
83'
Už to vypadalo, že to domácí pěkně vykombinují. Míč dostal proti noze Djené Dakonam, jenž ale namísto střely zvolil nepřesnou přihrávku. Odkopávat bude Edgar Badía.
82'
Tlak Getafe bude pokračovat dalším kopem od rohového praporku. Většina hráčů se tedy stěhuje do pokutového území.
81'
Djené Dakonam předvedl perfektní návrat na vlastní polovinu a dlouhou přihrávku zpracoval na hrudi.
80'
Viděli jsme střelu z dálky, která sice měla razanci, ale ani zdaleka neměla takovou přesnost. Edgar Badía zasahoval bez větších potíží.
79'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Gonzalo Verdú,
ze hřiště odchází Fidel, přichází Raúl Guti.
78'
Domácí si znovu vynutili tlak, ale ani v tomto případě nebyli přesní ve finální fázi. Gonzalo Villar nezvládl centr.
77'
Trenér José Bordalás viděl od hlavního rozhodčího za protesty žlutou kartu.
76'
Djené Dakonam vyslal zajímavý centr, který dopadl na hranici šestnáctky. Domácí znovu reklamují nedovolený zákrok, tentokrát pravděpodobně ruku ve vápně.
75'
Enes Ünal založil akci pěknou patičkou. Následně se jeden z domácích dostal k rychlé střele, kterou ale zlikvidoval pozorný Edgar Badía.
75'
Tete Morente mohl zahrozit směrem dopředu, ale neměl už dostatek sil. Zvolil zpětnou pobídku.
74'
Carlos Clerc si vyskočil na centr zleva ze všech nejvýše. Nutno napsat, že defenzíva Elche zvládá druhý poločas velmi kvalitně.
73'
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Pere Milla.
72'
Gonzalo Villar šikovně vyvezl míč ve středu hřiště, ale jeho následná přihrávka do pravého křídla nebyla úplně nejpřesnější.
70'
Edgar Badía vyrazil z brány na velice vysoký centr ze strany. Zvládl to ale dobře, navíc byl faulován útočníkem.
69'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Gonzalo Villar,
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Juan Latasa.
68'
Domácí poměrně dlouho kombinovali, ale pak o míč přišli. Dopředu tedy pádil celek v bílých dresech, ale s přesností si nepotykal.
66'
Getafe se teď trochu dostalo z tempa. Chtělo se dostat směrem dopředu, ale zastaveno bylo kvůli ofsajdu.
65'
Dvě velké šance hostujícího týmu! K odraženému míči se dostal Lucas Boyé, který ale druhou branku nepřidal. Trefil blokujícího hráče.
62'
Rozhodčí si teď zavolal Juana Iglesiase a něco mu říká. Pro hlavního arbitra tento duel určitě není zrovna jednoduchý.
61'
Randy Nteka byl u lajny poměrně ostře dohrán, což rázem vyvolalo další emoce na trávníku.
59'
Domácí cítí, že tento zápas potřebují zvládnout, jestliže chtějí zvládnout své záchranářské starosti. Podle toho to ve druhém poločase zatím vypadá.
58'
Carles Aleñá se rozběhl po levém křídle. Okamžitě posílal míč na malé vápno, avšak nejrychleji byl u balónu Edgar Badía.
57'
Hosté se dostali poblíž své šestnáctky do úzkých, a tak si pomohli odkopem do zámezí.
56'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Borja Mayoral,
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Portu.
55'
Fidel vyslal nepříjemný přízemní centr, který ale domácí s velkými potížemi dokázali odvrátit.
55'
Josan byl popostrčen na zem. Dnes jsme viděli už poměrně hodně nedovolených zákroků.
53'
Elche zahrozilo z dalšího rohového kopu. Na centr si naskočil John Nwankwo, který ale hlavou znatelně minul klec.
52'
David Soria nedokázal udržet ve své moci celkem snadný centr. K balónu se tedy jako první dostal Pedro Bigas, jenž těsně minul. Tato hrubka mohla domácího brankáře velice mrzet.
50'
Damián Suárez musel hasit možné přečíslení, tudíž od sudího viděl žluté napomenutí.
50'
Další parádní střela z dálky v podání Enese Ünala. Hostující brankář s velkým štěstím míč vyrazil na rohový kop.
49'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Pedro Bigas).
49'
Carles Aleñá si chtěl pomoct kličkou, ale nedovoleně byl poslán na trávník. Znovu se tedy pískal nedovolený zákrok Elche.
48'
Penalta se ale kopat nebude, na celou situaci se podíval i VAR.
47'
Při přímém kopu Enes Ünal vystřelil a Edgar Badía neudržel balón ve svých rukavicích. Vypadalo to, že se Gastón Álvarez dostane k dorážce, ale nakonec tomu tak nebylo. Teď se řeší, jestli si hosté nepomohli faulem.
46'
ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Josan.
46'
ze hřiště odchází Lautaro Blanco, přichází Nicolás Fernández.
46'
První poločas je za námi. Hned v úvodu se za domácí celek prosadil Munír al-Haddádí. Sice jsme viděli opticky vyrovnanou podívanou, ale více šancí mělo Getafe, které hned několikrát mohlo odskočit. Na konci poločasu ale vyrovnal Lucas Boyé, tudíž do kabin se jde za stavu 1:1.
45+3'
45+3'
Následná standardní situace v podání hostů skončila v rukavicích domácího brankáře. Na konci poločasu je Getafe až překvapivě pod tlakem.
45+2'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Enes Ünal).
45+1'
Elche právě vstřelilo branku!
Po následném rohovém kopu ale hosté přece jen srovnali! LUCAS BOYÉ si našel míč, který vyplaval po jednom ze soubojů. Hlavička útočníka s číslem 9 byla přesná, David Soria se po hracím předmětu jen podíval. 1:1.
44'
Hosté byli jen kousek od branky na 1:1! Lucas Boyé vyhrál hlavičku pro Tete Morenteho, který také hlavou jen posunul míč k zadní tyči. David Soria ale na brankové čáře vytáhl vynikající zákrok a jen díky němu Getafe stále vede.
43'
Hosté se pokusili o dlouhé autové vhazování, ale hlavičkové souboje ve vlastním vápně lépe zvládl celek v modrých dresech.
41'
Enes Ünal znovu velice ochotně spadl v šestnáctce soupeře. Sice možná lehce přidržen Lisandrem Magallánem byl, ale takový pád byl zbytečný. V tomto případě by penalta byla velmi přísná.
40'
První dějství pomalu ale jistě míří do svého konce. Balón teď naopak získali domácí, kteří zkusí něco vymyslet po levé straně.
39'
Gastón Álvarez si na útočné polovině pomohl faulem. Elche tedy bude mít čas si odpočinout.
38'
Lucas Boyé dnes zatím prohrává téměř všechny hlavičkové souboje. U míče skoro ještě nebyl.
37'
ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Juan Iglesias.
35'
Munír al-Haddádí příkladně zablokoval centr ze strany, ale také byl zasažen míčem do obličeje. Nepříjemný moment pro střelce zatím jediného gólu.
33'
Enes Ünal zatím dělá obraně Elche potíže. Nyní se ocitl na trávníku v pokutovém území, ale faul se nepískal, přestože domácí reklamovali, že jejich forvard s číslem 10 byl zasažen loktem.
32'
Carles Aleñá si ve vápně hledal střeleckou pozici, ale těsně před ním byl balón odvrácen. Přece jen přišel pokus z druhé vlny, jenže rána Damiána Suáreze byla zablokovaná.
31'
Dlouhá přihrávka zamířila k brankáři Getafe, který okamžitě rozehrál na pravou stranu, kde byl následně pískán faul na Djeného Dakonama.
30'
Na držení míče je tento duel vyrovnaný, ale směrem dopředu je zatím Elche neškodné.
28'
Enes Ünal potrestal chybu stopera a dostal se před něj. Rázem před ním byl pouze Edgar Badía, který nejprve chtěl pro míč vyrazit, ale nakonec se zastavil. Útočník domácích zakončil hlavou těsně vedle bližší tyče.
26'
Standardní situace se domácím moc nepovedla. Balón zaplaval do rukavic připraveného gólmana.
25'
Jeden z hostů si po souboji ve středu pole lehnul na trávník, ale sudí mu to nezbaštil. Faul se nepískal, spíše tomu bylo hodně přidáno.
24'
Getafe ale už podruhé celkem jasně otevřelo zadní vrátka Elche. Je vidět, že defenzíva posledního celku španělské soutěže není pevná.
22'
Damián Suárez v obrovské šanci selhal! Na kopačku dostal ideální přihrávku Enese Ünala ze středu hřiště, obhodil si obránce, ale brankový prostor vůbec netrefil.
21'
Druhý rohový kop v tomto utkání se hostům nepovedl dle představ. Zakončení na řadu nepřišlo, naopak míč propadl šestnáctkou, aniž by jej Tete Morente zasáhl.
20'
Domácí celek bude pokračovat v tlaku, poněvadž balón udržel ve své moci. Elche se tedy zatáhlo na svou polovinu.
18'
Carles Aleñá dostával přihrávku za obranu, nicméně hosté vystartovali. Odkopli míč do zámezí, ale Getafe bude pokračovat autem, o který se postará Damián Suárez.
18'
Odražený míč propadl za obranu Elche, avšak jeden ze stoperů zvládl sprintérský souboj s Munírem al-Haddádím.
16'
Lautaro Blanco neprostrčil míč do strany na svého spoluhráče, domácí zapracovali v daný moment výborně.
15'
Hodně soubojů proběhlo okolo půlící čáry. Jeden zákrok vypadal velice podezřele, ale píšťalka hlavního rozhodčího se neozvala.
14'
Ačkoliv už jsme dnes jeden gól viděli, zatím sledujeme spíše opatrnou podívanou. Domácí si jsou moc dobře vědomi toho, že vedou.
13'
Těžiště hry se už přeneslo na útočnou polovinu Elche. Hostující celek si přihrává mezi obránci.
12'
Carles Aleñá získal míč poblíž šestnáctky, avšak nevystřelil. Poměrně rychle byl u něj bránící hráč.
10'
Střela z dálky v podání hostů neměla výraznější naději na úspěch. Odkop od branky gólmana Getafe.
9'
Hosté zamířili na útočnou polovinu, ale po pravém křídle se až k zakončení nedostali. Posléze rozehrají aut.
8'
Getafe právě vstřelilo branku!
Nádherná akce favorita tohoto duelu! Damián Suárez získal prostor na pravé straně, odkud parádně načechral míč k zadní tyči, kde stál MUNÍR AL-HADDÁDÍ, jenž zametl balón do sítě. 1:0. Asistence: Damián Suárez.
7'
Také teď drží míč na kopačkách hostující celek. Getafe se zatím nepokouší o vysoké napadání.
5'
Lautaro Blanco rozehrál autové vhazování, zatím se Elche velice těžko dostává z vlastní poloviny.
4'
Emoce jsou už na začátku velice znát. Domácí fanoušky teď trochu podráždil hostující brankář, který rozehrál s velkým zpožděním.
2'
Faulovaný John Nwankwo už je ale zpět na nohou a po minutě pokračujeme ve hře.
1'
Hned začátek utkání je velice ostrý. Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů, který byl ostře faulován Enesem Ünalem.
1'

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), Mitrović, Alderete, G. Álvarez – Da. Suárez, Arambarri, Maksimović, al-Haddádí – Ünal, Aleñá.
Náhradníci: Casilla – L. Milla, Portu, Duarte, Algobia, G. Villar, Angileri, Seoane, Mayoral, J. Iglesias, Amavi, Latasa.
Trenér: José Bordalás

Elche CF: Badía – Magallán, Bigas, Clerc, L. Blanco – Morente, Nwankwo, Gumbau, Fidel (C) – Nteka, Boyé.
Náhradníci: Werner – Ponce, Cheikh, P. Milla, Lirola, Josan, Verdú, Á. Collado, Guti, Roco, N. Fernández.
Trenér: Sebastián Andrés Beccacece

Rozhodčí: Javier Iglesias Villanueva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.