La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Espanyol - 15. ledna 2023   14:00

Getafe
7' Ünal (Portu)
1:2
(1:1)
Espanyol
6' Joselu  (Braithwaite) • 62' Puado  (Joselu)
Getafe
Soria – Suárez (46. Iglesias), Dakonam /C/, Duarte, Alderete (46. Álvarez), Portu – Aleñá (46. El Haddádí, 67. Latasa), Milla, Algobia (64. Villar) – Mayoral, Ünal.
Casilla, Conde – Mitrović, Angileri, Maksimović, Seoane, Mata.
Figueroa – Carreño, Villate
Coliseum Alfonso Pérez, Madrid-Getafe
10 523 diváků
Espanyol
Fernández – Vidal, Montes, Cabrera, Gil – Costa, Calero, Darder /C/ – Puado (79. Expósito), Joselu, Braithwaite.
García – El Hilálí, S. Gómez, Martínez, Melamed, Sánchez, Lazo, D. Gómez.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:13.
Fotbalisté Espanyolu se po sedmi zápasech radují z vítězství, které znamená výstřel tabulkou o šest míst vzhůru ze sestupových vod o skóre přes dnešní poražené.
Vzpomínat na dnešní zápas a přehrávat jeho sestřih se bude díky třem krásným gólům a zejména neuvěřitelné trefě, která se v 6. minutě povedla hostujícímu kanonýru Joselu Matovi ze středového kruhu. Za domácí okamžitě po výkopu odpověděl do šibenice Enes Ünal, zcela vyrovnaný zápas pak rozhodl samostatný průnik Javiho Puada ve druhé půli.
90+4'
90+4'
Další přímý kop pro Espanyol po sražení Mata ve středovém kruhu, hosté nijak nespěchají s rozehrávkou.
90+2'
Domácí se ženou za míčem s přehnanou tvrdostí a opět se musejí stahovat po útočném faulu.
90+1'
Joselu Matovi se sice povedlo vybojovat rohový kop, zato rozhodčí přehlédli poslední dotek domácího Álvareze a upřeli Espanyolu regulérní roh.
90'
Žlutou kartu dostal Gastón Álvarez (Getafe). Ani ne tak za faul na Expósita, jako spíše za následné bouchnutí míčem o trávník.
89'
Ani dlouhá série hlaviček v pokutovém území Espanyolu ze závaru nevedla k zakončení, Gil si pohlídal míč za postranní čarou z domácí kopačky.
87'
Domácí se marně snaží překonat důsledný obranný blok Espanyolu, který už pouze brání výsledek.
85'
Po rohovém kopu měl na hlavě vyrovnání Domingos Duarte, ze skrumáže na malém vápně však umístil zpětný centr těsně nad břevnem na horní síť.
85'
Na druhé straně centroval Iglesias, hosté se nedomluvili a pustili míč do boční sítě, přestože byl tečován a Getafe tak kope roh.
84'
Expósitův přízemní centr mířil na kopačky Getafe, odražený míč se nakonec snesl do Soriovy náruče.
83'
Joselu Mato odpadl u rohového praporku od Gastóna Álvareze a získal krátký roh pro Espanyol.
81'
Fernández si šel pro nakopávaný míč a srazil se s vlastním spoluhráčem Calerem, kterého drcl protihráč do zad. Opět to byl letmý kontakt, přesto vyvolal teatrální svíjení na povrchu.
80'
Po úderu do nosu se svíjí na trávníku právě příchozí Expósito. Gonzalo Villar ho sice zasáhl hřbetem dlaně, ale průměrný boxer muší váhy by asi ránu takové intenzity ustál bez půlminutového svíjení na zemi.
79'
Proběhlo první střídání v mužstvu Espanyolu Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Eduardo Expósito.
77'
Rozhodčí Figueroa pobízí hráče Espanyolu ke svižnějšímu vhození autu.
75'
Gonzalo Villar nakopl ze strany do stehna Viníciuse Costu, hostující brankář si staví míč k rozehrávce nedaleko vlastní šestnáctky.
74'
Akci po rozehraném rohu však zhatil Millův ofsajd.
73'
Borja Mayoral si narazil s Portuguésem a ostře odcentroval před bránu, hostům se podařilo odhlavičkovat míč do zámezí za cenu rohu.
73'
Střet Ünala s Cabrerou ve vzduchu odnesli oba fotbalisté, výsledkem je ovšem jen vhazování Getafe.
72'
Dnešní utkání sleduje 10 523 diváků.
70'
Diváci za slunečného odpoledne sledují překopávanou ve středním pásmu.
68'
Álvaro Fernández s velkými potížemi vyráží Ünalovu skákavou ránu z úctyhodné vzdálenosti před sebe, kde byly naštěstí pro něj jen růžové dresy.
67'
Getafe CF vzápětí naposledy střídá, a to z donucení, zatímco hosté ještě se změnami nezačali.
Zraněný Munír El Haddádí odkulhal za postranní čáru, na jeho místo přichází Juan Latasa.
65'
El Haddádí ochotně pomohl svému pádu po lehkém střetu s Gilem, který rozhodčí správně neposuzuje jako faul.
64'
Trenér Getafe Quique Sánchez odpovídá na nepříznivý vývoj posílením ofenzívy:
ze hřiště odchází Ángel Algobia, po půlročním působení v Sampdorii Janov se poprvé na hřiště podívá Gonzalo Villar.
62'
Espanyol právě vstřelil branku!
Z uspávacího fotbalu náhle udeřil JAVI PUADO a byl to dnešní třetí výstavní kousek, kterým hosté otáčejí skóre. Odchovanec Espanyolu se rozhlédl na obě strany a viděl, že to bude muset vzít na sebe. Povodil si Algobiu, jesličkami potupil Dakonama a dloubl míč tváří v tvář nad padajícího brankáře.
61'
S vypršením hodiny hry čekáme na nějakou zajímavější příležitost, jako by se oba celky spokojily s výsledkem, který platí již od konce 7. minuty.
58'
Costa sklepl míč pod sebe Darderovi, který udělil ráně z 22 metrů pořádnou prudkost, zato směr přesně doprostřed brány a Soria rutinně zasahuje.
57'
V posledním okamžiku přizvedl Vidalův centr naskakujícímu Puadovi hlavou Juan Iglesias.
56'
Od přední tyče odhlavičkoval míč až za postranní čáru Mato.
56'
Tečovaný nákop do šestnáctky Espanyolu skončil v zámezí, domácí si chystají třetí roh.
55'
Gil bez snahy hrát míč srazil Iglesiase. Faul prověřoval VAR, ale nakonec do dění na hrací ploše nevstoupil.
54'
Nebezpečnou průnikovku odvracel před Fernándezovou brankou čistě César Montes.
52'
Trestný kop z 20 metrů šlo určitě provést lépe, než jak to předvedl Munír El Haddádí. Maročanův pokus proletěl výrazně nad břevnem.
51'
Žlutou kartu dostává za stažení Ünala za dres César Montes (Espanyol Barcelona).
50'
Po faulu na Puada rozehrávali hosté jen na jistotu dozadu.
47'
César Montes naskočil na záda protihráči a píská se proti Espanyolu.
46'
O přestávce Getafe hned třikrát vystřídalo:
v závěru poločasu zraněný Omar Alderete přepustil své místo Gastónu Álvarezovi, místo Carlese Aleñi je na hřišti Munír El Haddádí a konečně Damiána Suáreze nahrazuje Juan Iglesias.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 1:2, střely mimo 2:3, rohy 2:1, ofsajdy 0:0, fauly 10:6.
Espanyol šel na madridském předměstí do vedení neuvěřitelným gólem Joselu Mata ze středového kruhu přes vysunutého brankáře již v 6. minutě, jenže oslavy vzápětí zpražil překrásnou trefou do vzdálenější šibenice rovněž po chybě obrany Enes Ünal. Herně i na šance vyrovnaný zápas od té doby nenabídl tolik, co sliboval úchvatný úvod, a oba celky se rozcházejí do šaten smírně.
45+2'
45+2'
Jenže mizerně provedený rohový kop se stočil rovnou do zámezí a sudí se již nadechuje k závěrečnému hvizdu.
45+2'
Portugués se nenechal odradit prvním nepovedeným centrem, míč se k němu na levé křídlo brzy vrátil a domácí levý bek tak mohl vysunout Mayorala, jehož centr srazila obrana Espanyolu na roh.
45'
Dalekonosný nákop se odrazil od hlavičkujících hráčů dozadu na kopačku Javiera Puada, který napálil míč bez přípravy vysoko nad břevno.
44'
Domingos Duarte nakopnul v souboji o skákavý míč Joselu Mata, píská se proti domácí bráně.
44'
Paraguayský obránce se prozatím vrací do hry.
42'
Před bránou sedí zřejmě s nataženým svalem domácí Alderete, rozhodčí přerušuje hru a povolává na hřiště zdravotníky.
41'
Trestný kop téměř z okraje šestnáctky na pravém křídle vedl jen k sérii hlaviček oběma směry a nakonec míč zachytává David Soria.
40'
Costa předal míč Darderovi, který se protahoval kolem Algobii. Tomu přišel na pomoc Portugués a brnknutím o nohu vyvedl hostujícího kapitána nedovoleně z kroku.
38'
Po odraženém míči se napřahoval ještě Cabrera, domácí mu v poslední chvilce balon odebrali.
37'
Duarte poté vypíchl míč raději na první roh pro Espanyol.
37'
Obrana Getafe si odvážným hlavičkovým bagem poradila s důrazným napadáním soupeřových útočníků.
35'
První rohový kop celého zápasu madridský klub nevyužil.
34'
Další výborný centr poslal do šestnáctky Milla, ve skrumáži se prosadil Omar Alderete a tečovanou hlavičkou získal roh pro Getafe.
33'
Za kosu na Suáreze přichází další žlutá karta, jejím adresátem je Leandro Cabrera (Espanyol Barcelona).
31'
Vzápětí uskákali hostující hlavičkáři Millův trestný kop z pravé strany.
30'
Centimetry chyběly k tomu, aby trestný kop Enese Ünala z velké dálky po dopadu o malé vápno zapadl k tyči barcelonské brány. Její strážce si spíše všímal naskakujících hráčů, kteří ale míč nezasáhli.
30'
Žlutou kartu dostává Fernando Calero (Espanyol Barcelona) za nakopnutí soupeře v souboji o míč.
29'
Cabrera dlouho čekal s vhozením autu, nikdo ze spoluhráčů se mu nenabízel a Espanyol se tak přes tři čtvrtiny hřiště vrací postupně zpět až k Fernándezovi.
26'
Znovu ztratil míč hostujcí Vidal a opět v souboji s Portuguésem. Ten přiťukl míč Mayoralovi, jehož jedovka naklopeným nártem prošla houštinou těl, ale končí vedle levé tyče.
24'
Martin Braithwaite napřáhl ze střední vzdálenosti, přízemní střelou bránu Getafe těsně minul.
21'
Álvaro Fernández špatně rozehrál, svého gólmana podržel Leandro Cabrera, který zastavil Aleñovu prostrkávačku do velkého vápna.
20'
Trestný kop rozehrálo také Getafe, sice téměř od středového kruhu, ale přesto si domácí našli cestičku. Nakonec to chtělo lepší centr z Mayoralovy kopačky, míč odkopává přes půl hřiště Vinícius Costa.
17'
Ani teď z nadějné pozice hosté neohrozili bránu, Mato nastřelil z 22 metrů jen modrou zeď.
16'
Espanyol to může zkusit znovu, Domingues Duarte (Getafe) skosil před velkým vápnem kličkujícího Braithwaitea a dostává žlutou kartu.
15'
Trestný kop z velmi výhodné pozice se však Darderovi vůbec nevydařil, hostující kapitán míč zakroutil do zámezí.
14'
Kolmici převzal Joselu Mato, do kterého spíše nešikovně při otočce narazil domácí kapitán Djené Dakonam a španělský útočník šel ochotně k zemi asi tři kroky před velkým vápnem.
13'
Enes Ünal prodloužil hlavou autové vhazování, míč se odrazil před Portuguése a jeho povedená rána zpoza velkého vápna se stočila na horní síť.
11'
Za Espanyol málem poslal další lob do domácí sítě Puado, jeho pokus halfvolejem po Darderově výborné kolmici ale přistál za bránou
10'
Carles Aleñá podrazil kličkujícího Dardera uprostřed hřiště.
9'
Na řadě jsou opět hosté, kteří určitě spoléhali, že je gólová paráda z 50 metrů udrží ve vedení déle než pouhou minutu. Braithwaite v šestnáctce nedosáhl na střílený centr.
7'
Getafe právě vstřelilo branku!
Okamžitě po výkopu se domácí neskutečným způsobem revanšují. V blízkosti vlastní šestnáctky selhal zkušený Aleix Vidal, nakopl jen nataženou nohu napadajícího Portuguése a ENES ÜNAL nádhernou ranou vymetl vzdálenější šibenici.
6'
Gól měsíce je na světě! Milla ztratil míč na středové čáře v souboji s Braithwaitem a JOSELU MATO z půlky hřiště přehodil netakticky postaveného brankáře Getafe.
5'
Vzápětí naopak kopal standardku Espanyol, Darderův nákop však domácí hlavičkáři zpracovali bez potíží.
4'
Útočný faul je pískán hostujícímu Óscaru Gilovi.
3'
Djené Dakonam ustál Braithwaiteovo napadání a pomáhá si malou domů.
1'
První útočná akce Getafe končí v zámezí, když na průnikovou přihrávku nedosáhl Mayoral.
1'
Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v růžových. Oba celky drží před výkopem minutu ticha za Fernanda Santose, dlouholetého hráče domácího klubu, který tento týden zemřel ve věku nedožitých 80 let.

Getafe CF: Soria – Suárez, Dakonam /C/, Duarte, Alderete, Portugués – Aleñá, Milla, Algobia – Mayoral, Ünal.
Náhradníci: Casilla, Conde – Mitrović, Álvarez, Angileri, Iglesias, Maksimović, Seoane, Latasa, Mata, al-Haddádí, Villar.
Trenér: Sánchez.

Espanyol Barcelona: Fernández – Vidal, Montes, Cabrera, Gil – Costa, Calero, Darder /C/ – Puado, Mato, Braithwaite.
Náhradníci: García – El Hilálí, S. Gómez, Martínez, Melamed, Sánchez, Lazo, Expósito, D. Gómez.
Trenér: Martínez.

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Vzájemné zápasy

Loni na jaře Espanyol přerušil šestizápasovou sérii bez vítězství proti Getafe a doma je porazil 2:0 (17. Cabrera, 27. vlastní). V Getafe, předměstské čtvrti na jihu Madridu, však Katalánci nevyhráli již téměř deset let.
Espanyol Barcelona

Hosté jsou remízovým králem soutěže a na tříbodový systém krutě doplácejí. Z posledních šesti zápasů pětkrát remizovali a zatímco silvestrovská plichta 1:1 v městském derby s FCB znamenala vítaný plusový bod, domácí výsledek 2:2 s Gironou právě naopak. O vítězství přišel Espanyol až v 85. minutě poté, co po přestávce otočili nepříznivý vývoj Puado a Mato, a zůstal tak na předposledním místě těsně pod hranicí záchrany.
Espanyol potvrdil svou pověst i v pohárovém duelu s Celtou Vigo, které však zlomil po prodloužení a postoupil do osmifinále, které ho čeká již ve středu v Bilbau.
Také hosté půjdou do zápasu až na dlouhodobě vyřazeného Bareho v plné síle.

Střelci: 10 – Mato, 4 – Puado, 3 – Darder, Expósito, Braithwaite.
Getafe CF

Madridský klub a tradiční účastník bojů o záchranu se nachází na zdánlivě klidném třináctém místě, ale přitom jen dva body od pásma sestupu. Po reprezentační přestávce vylepšil svou pozici vítězstvím 2:0 nad Mallorcou, před týdnem však nestačil na FC Sevillu, kde až v závěru snižoval na konečných 1:2 Mayoral. Mezitím ještě stačilo Getafe vypadnout ze třetího kola španělského poháru Copa del Rey na hřišti druholigového Levante.
Z tábora Getafe nejsou hlášeny žádné zdravotní absence kromě dlouhodobě zraněného Uruguayce Arambarriho.

Střelci: 5 – Ünal, Mayoral, al-Haddádí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.