La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Atlético - 13. března 2023   21:00

0:1
(0:0)
Atlético
90+4' Morata
Girona
Gazzaniga – Gutiérrez, Da. López, S. Bueno, A. Martínez – Romeu (75. I. Martín) – Riquelme, B. García (C) (64. V. Fernández), A. García (87. Espinosa), Cygankov (87. Villa) – Castellanos (75. Stuani).
Carlos – Juanpe, J. Hernández, Artero, Reinier.
López VAR – González, Fuertes
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Atlético
Oblak – Hermoso, Savić, J. Giménez, Molina – Carrasco (76. Ñíguez), Lemar (62. Correa), Koke (C) (80. Witsel), Llorente (62. de Paul) – Griezmann, Depay (62. Morata).
Grbić – Barrios, Doherty, Kondogbia.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 6:12.
Po dnešním mdlém zápase je hráčem utkání vyhlášen Alváro Morata, jediný muž, který se dokázal zapsat do výsledkové listiny, byť sporným gólem, který byl uznán až zpětně po zásahu videorozhodčího. Diego Simeone rozhodně nemůže být s výkonem svých svěřenců nijak zvlášť spokojený, od týmu, který chce zářit v Lize mistrů, po právu očekáváme víc.

Každopádně tři body dávají Madridu vítaný polštářek na třetím místě před Realem Sociaded. Do konce sezóny zbývá 13 mačů, ztráta Atlética na druhý Real Madrid činí nyní 8 bodů a na první Barcelonu by atleti z Madridu museli dotáhnout celých 17 bodů.

Girona si i po 25. kole udrží dvanáctou pozici, nepodařilo se jim však zvýšit odskok na zónu sestupu na více než čtyři body. Duo Getafe (ztráta čtyř bodů) a Almería (ztráta pěti bodů) si nepochybně brousí na Gironu zuby a ta bude muset v závěru roku ještě hodně zabojovat – o to víc, že se jí dnes dost možná na další zápasy zranili hráči základní jedenáctky.

To je ode mne pro dnešní večer vše, přeji top den a zas někdy na počtenou!
90+11'
90+11'
Další žlutou kartu za verbální prohřešek obdrželi Cristhian Stuani a Paulo Gazzaniga (Girona).
90+11'
Útočné fauly na obou stranách, poslední vteřinky mizí do nenávratna.
90+10'
Aut Atlética v blízkosti vápna domácích, se šancemi Michelova týmu už to vypadá velmi bledě.
90+10'
Nákop Gazzanigy končí po překročení magické hranice 100 minut pouze za druhou brankovou čárou, odkopávat míč může Oblak.
90+8'
Žlutou kartu za rozmíšku mimo hru obdržel Rodrigo de Paul.
90+8'
Guriérrez dostal míč pouze za čáru, emoce se ním teď cloumají, stejně jako se soupeřem.
90+7'
Centr Girony bez problémů likviduje Jan Oblak a s rozehrávkou zcela jistě pospíchat nebude.
90+6'
Stále sledujeme branku Atlética, zákrok Hermosa byl velmi sporný, fanoušci pochopitelně jasně věří v faul.
90+4'
Tak pozor, po přezkumu VAR gól zpětně zplatněn, je to 1:0 pro Atlético Madrid! ALVÁRO MORATA může slavit, naopak Gironě nezbývají než oči pro pláč. Ještě ale pár minutek proběhne, stále je šance bojovat.
90+3'
Tak paradoxně až v nastaveném čase přichází největší drama dnešního duelu, pokud by teď gól Atlética platil, bylo by to pro domácí ohromně kruté a smolné. Ale i takový je někdy fotbal.
90+1'
Po rohovém kopu dorazil balón do branky Alváro Morata, sudí ale okamžitě signalizuje, že branka neplatí. Zřejmě útočný faul, bylo tam vidět silné přistrčení ze strany Hermosa. VAR pochopitelně celou situaci přezkoumává.
90'
Correa se tlačil do gólové pozice, za cenu vlastního zdraví zakročil Martínez.
89'
Za gólem se příliš nežene ani jedna ze stran, byť bod pochopitelně méně lichotí elitnímu týmu z Madridu.
88'
Ofsajd odpískán Ivánu Martinovi.
87'
Skutečně je třetí nucené střídání klíčového hráče, nováček soutěže dnes rozhněval fotbalové bohy.
87'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Toni Villa,
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Bernardo Espinosa.
85'
Girona bude podle všeho muset provést třetí vynucené střídání, to je velká, veliká smůla.
85'
Situaci ale Girona bez problému řeší, její šance na protiútok ale zastavují svalové potíže Aleixe Garcii.
84'
Přímý kop budou zahrávat hosté, prudký centr do vápna doleťet může.
83'
Skvělá práce Stuaniho, který nevzdal boj o míč! Následně se podařilo míč dostat na levou stranu a do vápna, kde Cygankov prodloužil na Riquelmeho a ten pálil sice z úhlu, ale rozhodně ne beznadějně. Oblak se ale opět vyznamenal.
82'
Riquelme centroval o poznání nebezpečněji, po hlavičkovém souboji ale míč prostor před Oblakem opouští.
81'
Valeryho kroucený centr nikdo nečekal, útok Girony tak vychází vniveč.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Koke, přichází Axel Witsel.
79'
Griezmann se teď opravdu snaží zabrat, zprvu ale natrefil pouze na Buenu, následně nedokázal hlavičkou zpracovat balón.
78'
Už se z úhlu horní kamery zdálo, že Griezmann dokázal rozčísnout bezbrankové skóre, jeho prudká rána však rozevlála pouze boční tyč. Pokračuje se za bezbrankového stavu.
77'
Madrid konečně dokázal přebrat otěže zápasu, snaží se v poslední čtvrthodince zatlačit na Gironu jak to jen půjde.
76'
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Saúl Ñíguez.
76'
Hvězdný García teď ztratil a dal zajímavou šanci k útočnému snažení hostů, Morata se však opět nacházel za posledním obráncem a sudí je nucen písknout ofsajd.
75'
Romeu nemohl dále pokračovat, už druhé zranění na straně domácích, to je proti takto obtížnému soupeři velká nepříjemnost.
75'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Iván Martín.
73'
Pěkný skluz předvedl Aleix Garciá, Atléticu Madrid se stále nedaří naladit na správnou notu.
72'
Valery Fernándéz si nedokázal poradit se Savićem, ten míč vypíchl do autu. A ani následná spolupráce Fernándéze s Garciou nenese ovoce.
70'
Uruguayec Bueno má problémy se zápěstím, během rohu ho podal nepříjemný dopad.
70'
A i po následujícím nevydařeném rohovém kopu zůstává Slovinec nepřekonaný.
69'
Lobem z dálky právě López málem napodobil Patrika Schika, Oblak ale dokázal balón vyrazit nad.
69'
S míčem u nohou je v posledních minutkách opět více Girona, jeho aktivita je velmi příjemným překvapením.
68'
Cygankov našel pěkně Riquelmeho! Ten se ale prudkou ranou pomstil jen zádům Saviće, opět žádné ohrožení branky.
66'
Zajímavý centr Aleixe Garcíi na vzdálenější tyč, ale králem vápna stále zůstává Jan Oblak.
66'
Podkopnutí Riquelmeho, hráče, který právě z Atletica v Gironě hostuje, přináší žlutý kartonek Savićovi.
65'
Úplně zbytečná ztráta Gutiérreze, sám se vyhnal až za autovou čáru a odevzdává míč.
65'
Kapitán Girony musel střídat, zřejmě vinou problémů s kolenem.
64'
ze hřiště odchází Borja García, přichází Valery Fernández.
64'
Morata se byl ve vápně, ale byl v ofsajdové pozice, ani nováček na hřišti tak zatím první branku nepřidá.
63'
Po trojitém střídání Diega Simeoneho přichází pouze nepřesná příhrávka na Molinu, Gazzaniga bude odkopávat. Z remízou by hosté rozhodně být spokojení nemohli.
62'
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul.
61'
Jan Oblak skočil pod nohy Castellanose a znemožnil mu zakončení, velmi dobrý zákrok.
61'
Dobře zakročil Martínéz, zablokoval příhrávku a vysílá Cygankova dopředu.
60'
Gutiérrez centruje, ale obrana si se vším dokázala poradit.
58'
Atlético Madrid teď v presinku hodně přitvrdilo, výsledkem je ale prozatím jen faul Kokého.
57'
Llorenteho protesty k asistentu rozhodčího trestá sudí žlutým kartonkem.
55'
Dobrý obranný zákrok předvedl Romeu a zblokoval útočné snahy právě Memphise Depaye.
54'
Depay je zpět ve hře, nadějnou střeleckou pozici neproměnil Cygankov.
53'
Memphis Depay leží na trávníku, doufejme, že to nebude nic vážného.
53'
Ruku teď sudí píská Riquelmemu, ten se ale málem dostal k luxusní pozici na centr. Že by Girona začala opět zlobit?
52'
Ruka sice skutečně byla, předcházel jí ale útočný faul Hermosa, penalta se kopat nebude!
51'
Řeší se ruka, kterou měl Romeu od těla.
50'
Tak pozor, rozhodčí jde standardku řešit k obrazovce, čilá komunikace probíhá s VAR.
50'
Na střídání se chystá šestatřicetiletý uruguayský veterán Stuani, zatím ale k výměně ještě nedojde.
49'
Rozehrál Griezmann, následná mela ve vápně gól nepřinesla, stejně jako střela Carassca o krátkou chvíli později.
48'
Po náběhu Carrasca a Martínézově zatažení následuje zkrácený roh pro Atlético, tohle bude velice zajímavá pozice na standardku.
47'
Po centru na Llorenteho a jeho následné ráně se musel na zem bleskově složit Argentinec Gazzaniga, vše ale dokázal skvěle vyřešit.
46'
Bez změn v sestavách vstupují oba týmy do druhé půle, trenéři zatím nic měnit nehodlají.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
A je konec, nastavovat se nebude ani minuta, zjevně se ani Lopez nechce na šeď, kterou španělské kluby zatím předvádějí, dívat o nic déle. Bohužel se hraje až příliš opatrně, zápasu chybí tempo, celkově jsme viděli jen tři střely na branku z nichž gólové parametry neměla ani jedna. Věřme, že druhá půle přinese více napětí a emocí.
45'
45'
Koké vyslal propagační střelu z dálky, neměla ale rychlost, přesnost ani nápad, takže gólová rozhodně být nemohla.
44'
Třetí ofsajd Castellanose, škoda, když už Gironě vyjde pas, nevyjde načasování.
44'
Griezmannův centr prošel až k Gazzanigovi, opět žádné vzrušení.
43'
První poločas se chýlí ke konci, zdá se, že vítaný katalyzátor v podobě branky k dispozici nebude.
41'
Další centr řeší dobře Martinéz, vidíme první opravdu dobrou pasáž favorita v tomto zápase, Girona je pod tlakem.
40'
Lemarův centr našel hlavu osamoceného Hermosa, jeho pokus ale míří výrazně nad. Zatím nejpovedenější standardka zápasu.
40'
A je z toho rohový kop pro hosty, podařilo se alespoň otřít balón o domácího bránícího hráče.
39'
Pozici na centr se snaží vybojovat madridští.
38'
Velmi pěkně presuje opět Cygankov, zdá se, že tudy by mohla vést cesta. Rozehrávka hostí zatím nikterak jistě nepůsobí.
37'
Depay je zatím nejnebezpečnějším hráčem utkání, střeleckou pozici dokázal získat velmi dobrou, i přes tlak obránců Girony si nakonec zpracoval míč, ale jeho následná střela míjí branku o drahný kus.
36'
Centr na bližší tyč nevyšel, v útočných snahách ale pokračují domácí.
36'
První roh zápasu patří Atléticu, Hermosova patička byla sražena za brankovou čáru.
34'
Jan Oblak byl teď pod značným tlakem Cygankova, ale vše dokázal úspěšně vyřešit.
33'
Rychle se rozehrálo a Girona míč ztrácí, zase z toho žádné drama nebude.
33'
Castellanos přeběhl míč, který mu mohl umožnit běžet sám na Slovince Oblaka, nakonec získal alespoň faul.
32'
Lemar teď mohl popoběhnout, Bueno mu ale míč odskluzoval pryč z kopačky.
31'
Hra je teď hodně statická, Atléticu Madrid se nedaří vymyslet žádnou dobrou zrychlující přihrávku.
29'
Carrasco teď řešil situaci příliš sebestředně, mohl přihrát do pozoruhodné pozice Llorentemu.
28'
Marcos Llorente zapisuje další nepovolený zákrok, zatím je zlým mužem zápasu.
28'
Oblak musel přidat do kroku, aby odehrál míč před Castellanem.
27'
Příliš fotbalového vzrušení první půle bohužel nenabízí, snad se hra rozpohybuje po první vstřelené brance.
26'
Riquelme spadl na hraně vápna, sudí ale potvrzuje, že vše proběhlo čistě. Utkání je navíc přítomen VAR, takže by se žádné sporné situace stávat neměly.
25'
Savić skvěle ubránil Castellanose, ten neměl na nebezpečné zakončení nárok.
24'
Koké nedokázal najít Llorenteho a u míče jsou opět domácí. Jejich aktivita je obdivuhodná.
23'
Griezmann byl teď na levé straně úplně sám, potáhl balón a přesně odcentroval na Depaye. Ten ale z voleje přestřeluje branku.
22'
Cygankov a Martínéz se do sebe zamotaly u velkého vápna, míč nekompromisně odebírá obrana domácích.
21'
Aut na úrovni středu vápna... a je z toho nepříliš rychlá rána Griezmanna přímo do rukavic Argentince Gazzanigy.
20'
Zápas se i nadále odvíjí především ve středním pásmu, tentokrát je u míče Madrid.
20'
Pískání domácích fandů doprovází každou pomalejší rozehrávku hostí, příliš přívětivé a tolerantní hostitele tedy nepozorujeme.
19'
Už to vypadlo, že by se mohlo ze strany gironských něco urodit, ale Castellanos stál v ofsajdu.
18'
Centr Martínéze zblokován, Koké bleskovou reakcí zabránil i šanci pro domácí od rohového praporku.
17'
Snahy Girony jsou ale liché, nedokáže se bohužel dostat ani do předfinální fáze.
16'
V útoku je opět Girona, Madrid zatím spoléhá spíše na prudké brejky.
15'
Stefan Savić byl teď vyzíván ke sprintu jeden na jednoho proti Gazzanigovi, pas ale na něj byl příliš dlouhý.
14'
Aleix García teď podklouzl a trefuje jen vysoko položené řady tribun. Pověst skvěle centrujícího plejera teď nepotvrdil.
13'
Velmi nepříjemný faul teď do statistik zapisuje Marcos Llorente.
12'
Jejich nepřesnost ale naději na první branku brzy ukončuje.
12'
Centr Carrasca zblokován, do protiútoku se ženou domácí.
10'
První střela zápasu míří po zemi přímo do rukou Jana Oblaka, je ale fajn, že se Castellanos a spolu s ním celý útok Girony velice snaží, žádný beton hrát rozhodně nehodlají.
9'
Wow, gólový pas do vápna předvedl Carrasco, nikdo z Atlética Madrid se ale v klíčovém prostoru nevyskytoval a nemohl tak doklepnout balón do sítě.
8'
Castellanos po centru Aleixe Garcíi reklamoval penaltu po ruce, o té by se uvažovat sice dalo, ale samotný centr byl do ofsajdové pozice, je to tedy bezpředmětné.
7'
Cygankov se dostal do nadějné pozice, sice nezakončil, ale Girona pokračuje s míčem.
6'
Pohlednou patičku předvedl Carrasco, moment byl ale zajímavý pouze esteticky, ohrožení branky z toho ani zdaleka není.
5'
Castellanos a spolu s ním publikum si teď přálo pokutový kop, souboj byl ale čistý.
5'
Pěkný presink teď předvedl Depay, Paulo Gazzaniga si ale dokázal poradit.
4'
První faul zápasu, rozehrávat zhruba od půlky mohou domácí.
3'
Pas na Molinu znamenal první vzrušení, nejprve ale dokázal zakročit obránce domácích, sudí následně navíc klidní emoce odpískáním ofsajdu.
3'
Madrid v klidu kombinuje, útok z toho ale zatím není.
1'
První minutu strávila s míčem Girona, nic zajímavého z toho ale nebylo a útočit mohou hosté.
1'
Výkop má Girona v červeno-bílých dresech, tmavě zbarvené dresy má bránící se Atlético.
1'
Hlavní hvězdou domácích je Aleix García, tým hostí je složen de facto jen z globálních superstar, favorit je jasný.
V tomto kole k žádným velkým překvapením nedošlo, uspěl Madrid i Barcelona, jediným alespoň částečným šokem je to, že desátá Mallorca dokázala uhrát remízu 1:1 proti hostům, týmu Real Sociedad.
Pondělní dohrávka dvacátého pátého kola La Ligy začne každou chvílí, stadión již zeje plnotou, hráči čekají v přilehlém vstupním tunelu.

Girona FC: Gazzaniga – Gutiérrez, Da. López, S. Bueno, A. Martínez – Romeu – Riquelme, B. García (C), A. García, Cygankov – Castellanos.
Náhradníci: Carlos – Juanpe, J. Hernández, Espinosa, Villa, V. Fernández, I. Martín, Artero, Reinier, Stuani.
Trenér: Michel

Atlético Madrid: Oblak – Hermoso, Savić, J. Giménez, Molina – Carrasco, Lemar, Koke (C), Llorente – Griezmann, Depay.
Náhradníci: Grbić – Barrios, Doherty, Kondogbia, Ñíguez, de Paul, Witsel, Morata, Correa.
Trenér: Diego Simeono

Rozhodčí: Mario Melero Lopez.
Závěrečným duelem 25. kolo španělské La Ligy je mač mezi dvanáctou Gironou a třetím týmem, tedy týmem okupujícím pozici garantující přímý postup do skupiny Ligy mistrů, kterým je Atlético Madrid. Hrát se bude na městském stadionu v Gironě, jehož kapacitě těsně pod 12 000 diváků se může rovnat i řada fotbalových stánků u nás. Madridští v lize neprohráli již osm zápasů v řadě, dokáže je tentokrát zaskočit katalánský outsider?

Girona FC

Jen něco málo přes 100 tisíc obyvatel tohoto malebného historického města, které se nachází jen zhruba 38 kilometrů od metropole Katalánska Barcelony, mohlo na konci loňské sezóny oslavit postup do La Ligy. Vůbec poprvé dokázali domácí postoupit do nejvyšší soutěže v roce 2018, takže, přestože byl klub založen již v roce 1930, zkušeností s elitní úrovní ještě příliš nemá. Největším historickým postupem klubu zůstává postup do čtvrtfinále Copa del Rey, kdy v osmifinále dokázali domácí vyřadit pomocí pravidla venkovních branek právě jejich dnešní soupeře.

Atlético Madrid

Jen málokterý fotbalový fanda stále nezaregistroval, že Realu Madrid roste od roku 1903 v hlavním městě Španělského království o trochu méně slavný, ale rovněž velmi nebezpečný bratříček. 11 titulů mistra ligy, stejně jako trojice vítězství v Evropské lize i v Superpoháru UEFA dávají tušit, že se nejedná o žádná ořezávátka.

Vzájemná historie

Oba týmy se dosud potkaly pouze sedmkrát, poslední dvě ovládl Madrid (2:1 a 2:0), předchozích pět vytvořilo pozoruhodnou sérii nerozhodných výsledků. Vzhledem k objektivně nižší kvalitě týmu Katalánců jde říct, že právě Atlético je týmem, na který si umí vyšlápnout a rozhodně mu umí zápas znepříjemnit mnohem víc, než by se na první pohled dalo očekávat.