La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real Sociedad - 2. října 2022   18:30

Girona
23' Riquelme  • 27' A. Martínez (Espinosa) • 48' Castellanos (M. Vallejo)
3:5
(2:2)
Real Sociedad
8' Sörloth  (Kubo) • 42' Sörloth  (Zubimendi) • 66' Méndez   • 71' Zubimendi  (Merino) • 85' Kubo  (Sörloth)
Girona
J. C. Martín – Martínez (79. Couto), Bueno, Espinosa, Ramírez /C/ (76. V. Fernández), Gutiérrez – Romeu, García (79. Ureña), Riquelme – Vallejo (54. Herrera), Castellanos.
Fuidias, Gazzaniga – Hernandez, Villa, I. Martín, Roca, Terrats, Stuani.
Melero – Martínez, Hernández
Estadi Montilivi, Girona
12 200 diváků
Remiro – Gorosabel (55. Sola), Elustondo /C/ (83. Guevara), Pacheco, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino, Silva (83. Turrientes) – Kubo (88. Navarro), Sørloth (88. C. Fernández).
Zubiaurre, Arana – Rico, González, Illarramendi, Karrikaburu.

Skvělou přestřelku v Gironě vyhrává favorizovaný San Sebastian, přestože krátce po přestávce podruhé v zápase prohrával. Z 3:2 ale Baskové otočili třemi góly na konečných 3:5 a ještě Sørlothovi zabránila tyč v dovršení hattricku po dvou gólech z první půle.
Slabou útěchou může být pro domácí umělecký dojem z nejkrásnější branky, kterou dal na 1:1 po jesličkách do šibenice Riquelme.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:19.
90+7'
90+7'
Řídnoucí ochozy sledují za soumraku útočný faul Yana Couta, který se probíjel k míči v soupeřově šestnáctce.
90+5'
Ani trojnásobná přesila neodstavila od míče Miguela Gutiérreze, obránce Girony však po své kličkované zakončil z otočky bez přípravy vysoko nad.
90+4'
Žlutou kartu obdržel Valentín Castellanos (Girona), který zajel zbytečně do Zubimendiho.
90+3'
Carlos Fernández si zasekl míč a poslal ho na bránu, to byl však již máván ofsajd.
90+1'
Remiro chytá Riquelmeho tvrdou střelu po zemi. Naděje nováčka na bodový zisk jsou již jen v oblasti teorie.
89'
Po rychlé akci Girony trefil Castellanos jen záda bránícího Zubimendiho, z otočky dorážel volejem vysoko nad břevno Riquelme.
88'
Real Sociedad San Sebastian mění oba útočné hroty:
ze hřiště odcházejí Alexander Sörloth a Takefusa Kubo, přicházejí Robert Navarro a poprvé od předloňské sezóny po dlouhém zranění Carlos Fernández.
88'
Odražený míč po Riquelmeho trestném kopu napálil Herrera mimo tři tyče.
87'
První žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian. Viděl ji Mikel Merino.
85'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Po Sørlothově přihrávce do tandemu z rychlého brejku zvyšuje z deseti metrů přes obránce přízemní střelou o zadní tyč TAKEFUSA KUBO poprvé na rozdíl dvou gólů.
83'
Dvojnásobné střídání připravil Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odcházejí Aritz Elustondo a David Silva, nastupují Ander Guevara a Benat Turrientes.
82'
Do rychlého brejku mířil Sørloth, akci zhatil útočný faul japonského útočníka Kuba.
82'
Přímý kop z úrovně velkého vápna rozehrál domácí Riquelme, adresáta však ve vápně nenašel.
80'
Espinosa byl pod tlakem napadajícího Kuba a namazal Sørlothovi, kterého dělily centimetry od hattricku, jenže domácí naděje zachránila nastřelená tyč.
79'
Poslední střídání Girony je částečně vynucené, když zraněného Arnaua Martíneze nahrazuje Yan Couto. Zároveň přichází místo Aleixe Garcíi na hřiště Oscar Ureña.
78'
Na hřišti sedí domácí Arnau Martínez, kterého za stavu 3:4 nelze podezřívat z natahování času.
77'
Smůla útočícího mužstva, nejdříve červenobílí nesprávně reklamovali Elustondovu ruku a poté míč trefil rozhodčího.
77'
Riquelme protáhl Remira utěšenou střelou z velkého vápna. Na rozdíl od gólu na 1:1 měl tentokrát navrch brankář San Sebastianu.
76'
Girona reaguje střídáním ve snaze posílit ofenzívu:
se sklopenou hlavou opouští hřiště Juanpe Ramírez, kterému se dnes vůbec nedařilo a byl u tří obdržených gólů. Na jeho místo přichází Valery Fernández.
75'
Méndez uvolnil na levé křídlo Merina, jemuž se nepovedl centr a míč směřuje do zámezí.
74'
Domácí se poučili, že pasivní hra nikam nevede. Castellanos vysoko napadá rozehrávku až na malé vápno, modrobílí si ale dál hrají nerušeně bago.
71'
Neuvěřitelná přestřelka pokračuje, hosté bleskově otáčejí skóre. Centr Davida Silvy sklepl Mikel Merino, proti míči netakticky vystartoval Juan Carlos Martín, dříve byl u něj MARTÍN ZUBIMENDI a špičkou kopačky domácího brankáře obstřelil.
69'
Po tříminutovém čekání je gól potvrzen, hráč v postavení mimo hru nijak nezasáhl míč a ani nepřekážel brankáři ve výhledu. Odložený jásot tak vypukl v sektoru vlajkonošů z Baskicka.
68'
Opět je tu práce pro VAR, záznam ukazuje, že jeden z útočících hráčů stál v chumlu o špičku boty v ofsajdu, ovšem do hry přímo nezasáhl.
66'
Z krátkého rohu šokoval stadión BRAIS MÉNDEZ. Na míč nabíhalo hned několik hráčů, patičkou se ho pokoušel usměrnit Pacheco, ale zdá se, že prošel do sítě po odrazu o trávník nikým netečován. Máme tedy potřetí vyrovnáno.
65'
Miguel Gutiérrez (Girona) obdržel za faul na Solu mezi velkým vápnem a rohovým praporkem žlutou kartu.
64'
Trestný kop San Sebastianu z 30 metrů rozehrál Méndez, domácí ho odhlavičkovali až k rohovému praporku, o který se míč odráží směrem k postranní čáře.
62'
Po několika odrazech zakončoval z druhé vlny v pádu Herrera, jeho pokus šel přímo doprostřed brány, kde byl připravený Remiro.
62'
Arnau Martínez si zasekával míč a mezi dvěma hráči ho šikovně přistrčil na Aleixe Garcíu, jehož odstavil zakázaným úderem od míče Méndez.
60'
Rohové kopy jsou dnes vzácností, teprve druhý pro hosty rozehrál Méndez velmi nepřesně. Také Muñoz z opačného křídla centroval jen k trojici domácích hráčů.
60'
Dnešní utkání sleduje 12 200 diváků.
58'
Merino si při brejku San Sebastianu pomáhal nedovoleně, míč si staví k rozehrávce Juan Carlos Martín.
57'
První žlutou kartu zápasu viděl Oriol Romeu (Girona).
55'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Álex Sola.
54'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Yangel Herrera.
53'
Bolestivý střet na zemi odnesli Castellanos i Gorosabel, ten zřejmě hůře. Rozhodčí přerušuje hru a povolává lékaře, hostující fotbalista má poraněný kotník.
53'
Skákavý centr zprava odvrací obrana Girony.
51'
Až po pěti gólech registrujeme první brankářský zákrok! Remiro dosud jen lovil míče ze své sítě, teď lapil ještě ve hřišti Gutiérrezovu střelu z úhlu.
50'
Takefusa Kubo se prokličkoval až do šestnáctky a vyslal křížnou střelu těsně vedle. Rozhodčí si nevšimli teče Bernarda Espinosy a upřeli hostům regulérní roh.
48'
Girona právě vstřelila branku!
Dlouhé sólo ještě z vlastní poloviny, kde mu míč přiťukl Vallejo, završil prudkou střelou zpoza šestnáctky VALENTÍN CASTELLANOS. Mířil sice přímo do Remira, jenže míč před ním skočil a od jeho nohy se odráží smolně do sítě. Domácí jsou tak na rozdíl od soupeře v proměňování šancí stále stoprocentní.
47'
David Silva šikovně prodloužil tečí přihrávku na Mikela Merina, který pálí v dobré pozici jen do boční sítě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 2:2, střely mimo 2:1, rohy 2:1, fauly 3:8, ofsajdy 0:0.
V prosluněné Gironě vyslali fotbalisté čtyři střely na bránu a všechny skončily v síti. Ve vedení se vystřídaly oba celky, ovšem domácí až na skvělou pětiminutovku uprostřed poločasu hrají velice pasivně a o vyrovnávací gól si přímo koledovali. Na gól měsíce bude aspirovat trefa domácího Riquelmeho na 1:1 z dálky do šibenice po předchozím zahrání na housle.
45+1'
45'
Méndez se po ťukesu s Gorosabelem neprotáhl do šestnáctky přes dva hráče.
44'
Ani vyrovnávací gól nepřiměl Gironu k aktivnějšímu pojetí, stejně jako předtím domácí jen pasivně vyčkávají v bloku, co vymyslí soupeř.
43'
Rozhodčí ještě konzultoval s VAR, o ofsajd se podle kalibrované čáry nejedná a ještě měl Sørloth pár decimetrů rezervu.
42'
Ofsajdové pasti se vyhnul ALEXANDER SØRLOTH, dloubáček Zubimendiho za obranu si zpracoval na hrudi a ještě než míč dopadl na trávník, napálil ho urostlý norský útočník levačkou do sítě. Při bránění stejně jako v případě prvního gólu selhal hostující kapitán Juanpe Ramírez.
42'
Pokračuje házenkářské obléhání domácího území. Baskové jsou hluboko zatažení a zřejmě by se již nejraději viděli v šatnách s jednogólovým náskokem.
40'
Útočný faul u rohového praporku je pískán Méndezovi.
39'
Modrobílí roztahují kombinaci před domácí šestnáctkou do šířky, celá akce vyústila v Kubův centr zleva jen do připraveného obránce.
37'
Romeu si přišlápl míč před vlastním velkým vápnem, hosté se však do plných nedokázali prosadit.
36'
Po Elustondově malé domů měl Remiro namále, ale rozehrát kolem skluzujícího Castellanose zvládl.
35'
Nevydařená exekuce končí v zámezí a následuje odkop od Remirovy brány.
34'
Riquelmeho zpětnou přihrávku ještě sklepl Vallejo pod sebe na Aleixe Garcíu, který nastřelil Zubimendiho možná lehce i do ruky, ale tu měl hostující obránce přitisknutou u těla. Je to tedy pouze roh pro Gironu.
34'
Valentin Castellanos hlavičkoval v tísni spíše do výšky a Remiro si pro padající míč vyběhl bez zaváhání.
33'
Vallejo vyvážel míč pro Martíneze, kterého skluzem zastavuje Aihen Muñoz.
30'
Zubimendi posunul míč do uličky Kuba, který se v pokutovém území Girony neprosadil v sevření a na zemi skončil v souladu s pravidly.
28'
Fotbalisté San Sebastianu obklopili rozhodčího a reklamují předchozí faul Castellanose, ale není jim to nic platné.
27'
Nováček nečekaně rychle otáčí skóre. Bernardo Espinosa vracel odražený míč z hraničního souboje hlavou napříč vápnem a ARNAU MARTÍNEZ ho stejnou částí těla trkl přesně k tyči.
25'
Na obrázku hry vyrovnání nic nezměnilo, to spíše na atmosféře v hledišti útulného stadiónu. Real Sociedad dál drží míč opatrnou kombinací na své polovině.
23'
Také domácí hned z první střely skórují a byla to pastva pro oči. Host z madridského Atlética RODRIGO RIQUELME nasadil jesličky Zubimendimu a z 22 metrů nádhernou dělovkou vymetl šibenici.
20'
S prvním rohovým kopem Girony si hlavičkou pryč z vápna poradil Mikel Merino.
19'
Hlediště ožilo při první vážnější akci Girony. Pacheco nakonec Garcíovo sklepnutí před číhajícím Vallejem vypíchl špičkou kopačky na roh.
19'
Míč pro domácí po faulu na Martíneze u postranní čáry.
17'
Romeu jen nakopává míč do náruče brankáře Remira, který je zatím jinak bez práce.
15'
Domácí se po inkasované brance nemohou dostat k odpovědi. Hosté jim téměř nepůjčují míč.
12'
Silvova přihrávka do uličky byla pro Sørlotha příliš prudká.
11'
Ani z následného rohu se hráči San Sebastianu neprosadili.
10'
Méndezova lehce tečovaná střela letí těsně vedle gironské pravé tyče.
8'
David Silva uvolnil do uličky Takefusu Kuba, který centroval napříč pokutovým územím. Juan Carlos Martín se nestačil na čáře přemístit a jen ztlumil ránu ALEXANDERA SØRLOTHA. První střela zápasu tak končí v síti.
7'
Stále probíhá bojovná pasáž uprostřed hřiště, obětí Romeuova kopu do holeně se stal Brais Méndez
5'
Pacheco zápasnickým chvatem kolem pasu sejmul Valleja. Domácí si ale z trestného kopu netroufli ohrozit bránu a budou jen vhazovat od půlící čáry.
3'
Juan Carlos Martín v tísni stačil přihrát Buenovi a vymanit se z presinku hostů.
1'
Cristian Stuani dostává před zápasem ocenění pro hráče měsíce, smutnější předehrou utkání je minuta ticha za zesnulého bývalého dlouholetého hráče Girony Isidre Salu (82), který za domácí klub odehrál 432 zápasů.
Za krásného slunného počasí nastupují domácí hráči na trávník v červenobílých dresech, hosté budou hrát v modrobíle pruhovaných.

Girona FC: J. C. Martín – Martínez, Bueno, Espinosa, Ramírez /C/, Gutiérrez – Romeu, García, Riquelme – Vallejo, Castellanos.
Náhradníci: Fuidias, Gazzaniga – Hernandez, Villa, I. Martín, Couto, Roca, V. Fernández, Terrats, Herrera, Stuani, Ureña.
Trenér: Fúnez.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Elustondo /C/, Pacheco, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino, Silva – Kubo, Sørloth.
Náhradníci: Zubiaurre, Arana – Sola, Rico, González, Illarramendi, Turrientes, Guevara, C. Fernández, Karrikaburu, Navarro.
Trenér: Alguacil.

Rozhodčí: Melero – Martínez, Hernández.
Vzájemné zápasy v poslední sezóně před sestupem Girony a tříletým působením ve druhé lize potěšily fanoušky poctivé a dobře propracované defenzívy. Oba totiž skončily bez branek.
V novodobé historii od roku 2008 hrál San Sebastian v Gironě čtyřikrát, nikdy zde nezvítězil a celkem padly jen tři góly (1-3-0, 2:1).
Real Sociedad San Sebastian si vede úspěšně v Evropské lize, kde dokázal vyloupit i slavný Old Trafford. Ve španělské nejvyšší soutěži to zatím taková sláva není, pravidelně střídá slabší výkony s vydřenými výhrami. Těch Baskové nasbírali v obou soutěžích pět a všechny bez výjimky nejtěsnějším poměrem.
Nejlepším střelcem je se 4 góly Brais Méndez, naopak největší letní posila Umar Sadiq zřejmě zbytek sezóny po operaci křížových vazů vynechá.
Girona FC se coby nováček řadí ke klidnému středu La Ligy, pokud se dá takový přívlastek po pouhých šesti kolech použít. V minulém kole před reprezentační přestávkou neudržela rychlé vedení na hřišti Betisu Sevilla a po dvou gólech domácího Iglesiase prohrála 1:2.
O sedm letošních gólů Girony se podělilo sedm různých střelců, z nichž zkušený Uruguayec Stuani je aktuálně zraněný.
V trestu je za vyloučení v minulém kole trenér Miguel Sánchez a mužstvo tak povede z lavičky jeho asistent Salva Fúnez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.