La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Cádiz - 12. května 2023   21:00

Mallorca
16' Maffeo
1:0
(1:0)
Mallorca
Rajković – J. Costa (63. A. Sánchez), Copete, Valjent (C), Maffeo – de Galarreta, Baba, Morlanes (83. Grenier) – I Kang-in, Muriqi, Ndiaye (63. D. Rodríguez).
Greif, Román – Án. Rodríguez, Gayá, Hadžikadunić, Prats, Kadewere, Fernández Cózar, Garay.
J. Sánchez – Cabañero, J. López.
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
15 377 diváků
Cádiz
Ledesma – Espino (C), Fali (90+2. Arzamendia), L. Hernández, Carcelén – San Emeterio (67. Negredo), Escalante – Alejo (67. Alcaraz), Sobrino (80. A. Lozano), C. Ramos – Guardiola (67. Bongonda).
D. Gil, Almodóvar – Y. Diarra, Mari, Meré, R. Parra, Mbaye.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 15 377 diváků.
Los Bermellones, kteří si dnešním vítězstvím takřka definitivně zajistili účast v LaLize i v další sezóně, příští týden čeká souboj na hřišti Almeríe. Cádiz pak ve veledůležitém utkání přivítá Valladolid.
Máme hotovo, první utkání 34. kola španělské nejvyšší soutěže končí těsným vítězstvím Mallorcy! Hosty může tato ztráta bodů hodně mrzet – Cádiz byl totiž takřka po celý zápas aktivnějším týmem na hřišti, ale nedokázal si vypracovat ani jednu slibnější šanci. Nebýt velkého trápení v koncovce, mohl si dnes z Palmy klidně odvézt i vítězství, což se mu ovšem nepodařilo.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:14.
90+7'
90+6'
Domácí vítězství chtěl ještě v závěrečných sekundách nastavení pojistit I Kang-in, který se dostal do brejku. Ledesma byl úplně na druhé straně hřiště a branka Cádizu tak zela prázdnotou, čehož forvard Mallorcy využil, jeho trefa ale nakonec nebyla uznána z důvodu extrémně těsného ofsajdu!
90+5'
Pablo Maffeo (MLR) na straně stáhl k zemi útočícího Bongondu, Cádiz má asi poslední šanci srovnat.
90+4'
Tribuny jsou na nohou, poslední minuty hry doprovází skvělá atmosféra. I Kang-in mezitím krátkou přihrávkou vybídl k zakončení Muriqiho, kterého ale následně ve vápně čistě odzbrojil odbytný protihráč.
90+3'
Mallorca byla po většinu druhého poločasu velmi pasivní, v samotném závěru teď ale dusí Cádiz před jeho bránou. Hostující obrana prožívá složité chvíle.
90+2'
Střídání v týmu Cadiz CF:
ze hřiště odchází Fali, přichází Santiago Arzamendia.
90+1'
Rodrígueze na samotné hranici šestnáctky podrazil Espino, Cádiz teď na hrací ploše tápe a velmi neohrabaně se snaží se dostat zpět na míč.
89'
Muriqi si aktivitou vynutil faul na pravé straně, Alcaraz svůj tým připravil o další porci času na vyrovnání. Domácí navíc získávají standardku.
88'
Rajković odkopává od své brány, s rozehrávkou si celkem pochopitelně dal načas. Vše zatím nasvědčuje tomu, že všechny body dnes zůstanou na Mallorce.
87'
Ledesma vyběhl z vápna a rychle rozehrál míč zpět dopředu, hosté se tak mohou znovu vydat do útoku.
86'
Los Bermellones ovšem celkem úspěšně drží hru daleko od své brány, Cádizu se krátí čas na vyrovnání.
85'
Tohle muselo být pro domácí fanoušky hodně frustrující pokoukání! Mallorca se dostala do velmi slibného brejku, který ale I Kang-in s Muriqim naprosto zbytečně překombinovali, a sami se tak připravili o šanci pojistit vítězství svého celku! Ledesma si jistě oddechl...
84'
Maffeo vystihl dlouhou vzdušnou přihrávku jednoho z hostů, jenže míč zvládl jen vyrazit do zámezí. Útok Cádizu tak nezastavil, ale spíš jen zbrzdil.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Clément Grenier.
81'
Hrdinou hostujícího výběru se chtěl stát Alcaraz, který vytáhl z rukávu prudkou ránu z voleje! Odražený míč ale nasměroval jen do bránícího protihráče, Rajković tak nemusel zasáhnout!
80'
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Anthony Lozano.
79'
Pomalu míříme do finiše. Uvidíme vhazování Cádizu z pozice vedle vápna, předtím se ovšem bude střídat.
78'
Průbojného Muriqiho ve vápně zkrotili Alcaraz s Falim a nedovolili mu zakončit na Ledesmu, který se natáhl pro odražený balón a zachytil ho do svých rukavic.
77'
Mallorca se zmocnila balónu, se kterým nyní operuje u středového kruhu. Cádiz se domácí snaží odzbrojit.
75'
Sudí Sánchez nyní ukázal žlutou kartu Gonzalu Escalantemu (CAD), který se na středu plochy srazil s Morlanesem. Na trávník poprvé míří zdravotníci.
74'
Rajković si udržel přehled o dění ve vápně a lapil odražený míč do svých rukavic. Mallorca přežila náročnou pasáž hry a nyní se může vydat vpřed.
73'
Tohle mohlo být nebezpečné, Negredův skákající centr z pravé strany ale nakonec nikoho nenašel. Babovi se nepovedlo míč odehrát pryč od svatyně, místo toho se odrazil za bránu – roh pro hosty.
71'
Akce Cádizu teď vypadala slibně, Rajković musel míč rukou vysunout nad břevno. Tenhle pokus se ale nakonec do statistik počítat nebude, hosté totiž byli v postavení mimo hru. Praporek šel nahoru.
70'
Centr z pravé strany našel jen Valjenta. Piráti i nadále působí před Rajkovićem, rozklíčovat obranu Mallorcy se ale zdá být naprosto nadlidským úkolem.
69'
Mimo hřiště nyní dostal žlutou kartu José Mari (CAD), a to za nesportovní chování. Během rozcvičky totiž zabránil jednomu z domácích rychle zahrát míč ze zámezí tím, že ho odkopl pryč.
68'
Rajković zachytil přetaženou vzdušnou přihrávku, která zřejmě měla mířit na jednoho z protihráčů v domácí šestnáctce. Cádiz má stále více ze hry, ale v koncovce je to z jeho strany dnes zatím opravdu bídné.
67'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Alcaraz,
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Théo Bongonda,
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Álvaro Negredo.
66'
Standardky se nyní ujal sám I Kang-in, jehož zakončení připravený Ledesma vyboxoval ven z vápna.
64'
Dění na Mallorce už běží dál, Rajković pokračuje ve hře. I Kang-in se teď snažil přesunout hru z pravé strany na střed, kde ho ale fauloval Iván Alejo (CAD).
63'
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Dani Rodríguez,
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Antonio Sánchez.
62'
Rozhodčí zastavuje hru. Ramos se snažil se dostat přes Valjenta, přičemž v zápalu boje o míč zřejmě šlápl na kotník vysunutému domácímu brankáři. Rajković zůstává sedět na trávníku, snad bude v pořádku.
60'
Espino se omlouvá Ndiayehovi, kterého před malou chvílí podrazil. Domácí mezitím chystají první střídání, ještě předtím ale uvidíme domácí standardku.
59'
Bránící Valjent nyní pro jistotu zahrál skákající míč k Rajkovićovi, který jej obratem poslal daleko od domácí svatyně. Hosté se tentokrát do šance nedostali.
58'
Rozhodčímu evidentně, a celkem pochopitelně, dochází trpělivost. Iñigo Ruiz de Galarreta (MLR) je dalším hráčem, který si do statistik zapíše kartu.
57'
Konečně byla k vidění také nějaká hezká akce, o kterou se postaral Cádiz. Ramos chtěl Sobrinův centr přetavit v gól, ale hlavičkou bránu Mallorcy minul.
56'
Řady napomenutých hráčů nyní rozšířil Jaume Costa (MLR), zřejmě se jedná o kartu udělenou zpětně.
55'
San Emeterio byl před chvílí faulován, nyní si však sám počínal nedovoleně. Jeho obětí byl Muriqi.
53'
Odpískán další nedovolený zákrok, tentokrát proti domácímu celku. San Emeterio sice křičel bolestí, nakonec se ale z trávníku zvedl relativně rychle.
52'
Exekuce kopu se ujal Carcelén, který teď minul jen o pár centimetrů! Balón prosvištěl kolem bližší tyče. Nepozorný Rajković reagoval jen hodně pozdě, a měl tak velké štěstí!
51'
Guardiola chvíli kličkoval kolem dvou protihráčů, než se jeden z nich rozhodl zatáhnout za záchranou brzdu. Po nedovoleném zákroku Mallorcy uvidíme standardku Cádizu z celkem slibné pozice.
50'
Rozhodčí ještě vytahuje žlutou kartu, I Kang-in (MLR) si tak ve zbytku utkání bude muset počínat opatrněji.
49'
I Kang-in na pravé straně poslal k zemi Aleja. Ve druhém poločase je zatím k vidění více faulů než hezkých akcí, zatím to atraktivní podívaná není.
47'
Domácí se teď hned dvakrát v rozmezí jedné minuty dožadovali penalty, nejprve po údajné hře rukou a pak po sporném zákroku na Muriqiho. Rozhodčího Sáncheze ale obě situace nechaly chladným.
46'
Pod první faul druhého poločasu se podepsal San Emeterio, Mallorca získává balón u středové čáry.
46'
Poněkud ospalý první poločas je v Palmě minulostí. Cádiz byl sice po většinu doby aktivnějším týmem na hrací ploše, v koncovce se ale trápí a dosud nebyl schopen Rajkoviće pořádně prověřit. Na střeleckou listinu se tak zatím zapsali jen domácí, konkrétně Pablo Maffeo, který otevřel skóre dorážkou v 16. minutě. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po pauze.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+1'
45+1'
Rajković bude za malou chvíli odkopávat balón od své svatyně, což bude z úvodní půle už asi vše.
44'
Dění se v závěru první půle drží na středu hrací plochy, ani jednomu celku se nedaří postoupit dopředu.
43'
Escalante faulem nadělil domácím standardku, kterou Mallorca přetavila v roh. Uvidíme, co vymyslí.
42'
Snahu hostům rozhodně nelze upřít, ale v útoku jim to zatím dnes prostě nelepí. Ramos centr z pravé strany přetavil jen v nepovedenou hlavičku, která připraveného domácího brankáře nijak nepotrápila.
41'
Sobrino se ocitl v postavení mimo hru, výpad Cádizu tak tentokrát musel zastavit postranní rozhodčí.
40'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Hosté jsou teď aktivnějším týmem na hrací ploše, jejich další zakončení teď ovšem šlo jen vysoko nad Rajkoviće.
39'
Ne ne, sudí Cádizu nepřál ani tentokrát. Slovenský obránce si v situaci počínal v mezích pravidel a protihráče nefauloval, dění tak plyne dál.
38'
No, pozor, tohle by mohlo být zajímavé... Valjent ve vápně zneškodnil Ramose, přičemž jeho zákrok se bude ještě přezkoumávat. Možná uvidíme penaltu.
36'
Akci Cádizu zhatila nepovedená přihrávka, skákající balón přistál přesně v Rajkovićově náručí.
35'
Espino se vyznamenal a uhlídal útočícího Ndiayeho. Balón zajel za Ledesmu, který jej bude rozehrávat.
34'
Sledujeme celkem aktivní pasáž ze strany pirátů, kteří ovšem pořád Rajkoviće pořádně neprověřili. Escalanteho zakončení teď trefilo jen záda protihráče.
33'
Cádizu se ani na šestý pokus nepodařilo přetavit roh v nějakou větší šanci. Hosté míč zahrávali od pravého praporku, přičemž Rajković si balón pohlídal.
32'
Manu Morlanes (MLR) nyní zpětně vidí žlutou kartu za faul, který předcházel Sobrinově střele.
30'
Po sérii odrazů na domácí polovině hřiště se k míči dostal Sobrino, který se obratem pálit. Nedaleko stojící sok ho ale měl přečteného a míč zablokoval.
29'
Hosté se teď prezentují celkem bezzubým výkonem, Rajković je takřka bez práce. Obrana Mallorcy odvádí dobrou práci a nepouští protihráče dopředu.
28'
I Kang-in chtěl na levé straně hřiště přihrávkou vysunout do útoku Costu, jenže pas zachytil Espino.
26'
Dění se kouskuje, delší pasáž nepřerušené hry jsme už nějakou dobu neviděli. Cádiz se chystá zahrát roh.
25'
Na hřišti to jiskří mezi Copetem a Guardiolou, kteří si nyní u postranní čáry vyměňují asi poměrně nevybíravé výrazy. Situaci se snaží uklidnit rozhodčí.
24'
Alejo to přehnal s důrazem a během souboje o míč poslal k zemi domácího kapitána, balón se po zásahu rozhodčího vrací do držení výběru z Mallorcy.
22'
Cádizští se snažili reklamovat moment asi dvou minut nazpátek, kdy byl údajně jeden z nich faulován před Rajkovićem. VAR ovšem mlčí, penaltu neuvidíme.
21'
De Galarreta se dostal k odraženému míči za hranicí vápna a rozhodl se, že Ledesmu zaskočí prudkou pumelicí, ale jeho projektil byl zblokován.
20'
Piráti toho nyní v útoku moc nevymysleli, domácí se ujímají míče a opět míří před Ledesmu. Mallorca byla v úvodu pasivnějším týmem, teď ale hraje prim.
19'
Hostující přihrávka ze středového kruhu měla nyní mířit zřejmě na Espinu na pravé straně, jenže balón zamýšleného adresáta minul hned o několik metrů.
18'
Mallorce jeden zásah evidentně nestačí a znovu se přesouvá před Ledesmu, Cádiz působí opařeně.
16'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí už čtvrt hodiny po startu utkání odskakují do vedení! I Kang-in míč od praporku zahrál na Babu, jehož střela se od hostujícího gólmana odrazila přesně na kopačku volného PABLA MAFFEA a ten se nemýlil – 1:0!
15'
Teď chybovala pro změnu obrana Cádizu a nutno podotknout, že z toho mohl být gól! Muriqi se po rychlém brejku dostal k zakončení ve vápně, které ale vysunutý Ledesma vyrazil na roh!
14'
Po zaváhání jednoho z domácích se nebezpečně blízko před domácím vápnem na míč dostal Espino, kterého ale bleskově připravil o balón dobíhající Ndiaye.
13'
Costa si stěžuje, že ho Alejo během zápolení o balón u postranní čáry zasáhl rukou do obličeje. Podle rozhodčího ale vše proběhlo dle pravidel.
12'
Ndiaye sebevědomě běžel prostředkem hřiště, než mu pár metrů před vápnem čistou stopku vystavil Espino. Ledesma si v bráně jistě oddechl.
11'
Šance na druhé straně hřiště. Po Muriqiho přihrávce se mohl do dobré příležitosti dostat Ndiaye, kterému ale dotěrný sok nedovolil převzít balón.
10'
Hernández vhodil balón přímo do domácí šestnáctky, obrana Mallorcy ale protihráče rychle odzbrojila a obratem odsunula hru pryč od své klece.
9'
Před Maffeem se otevřela levá strana hřiště. Domácí obránce zkusil centrovat do vápna, kde sice našel hlavičku Costy, ale Ledesma byl ve střehu.
7'
Žlutá karta poprvé opouští kapsu hlavního rozhodčího, Christopher Ramos (CAD) si v souboji s Valjentem počínal nevybíravě a je formálně varován.
6'
Mallorca se zmocnila balónu a zamířila do protiútoku, obranou pirátů se ale prokousává jen těžko. Ledesma je zatím bez práce, dosud zasahovat nemusel.
5'
Alejo to zkusil prudkou ranou z voleje, kterou Rajković špičkami prstů vyrazil. Další rohový kop pro hosty.
4'
Guardiola zachytil dlouhou přihrávku až na zadní hranici vápna. Doslova na poslední chvíli se mu podařilo míč nasměrovat na Rajkoviće, který musel zasáhnout nohou. Cádiz si tak vyzkouší první roh utkání.
3'
Hra se nyní drží kolem středu hrací plochy, ani jednomu klubu se nedaří si na delší dobu přivlastnit balón.
2'
Slovenský zadák na sebe nyní upoutal pozornost při plnění obranných činností a zblokoval přihrávku jednoho z útočících hostujících borců do zámezí.
1'
Mallorca hned zkraje vybojovala aut v pozici těsně vedle cádizského vápna. Valjent následně vysokým obloučkem míč poslal jen na bránícího protihráče.
1'
Úvodní výkop obstarají domácí, jdeme na věc!
Start utkání se o chvíli opozdí. Na hřiště totiž přichází mallorští futsalisté, kterým se nedávno podařilo uspět v Lize mistrů. Ceremoniál by neměl být dlouhý.
Oba celky nastupují na pažit. Domácí budou hrát v červených dresech, hosté zvolili svou žlutou sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer! Úvodní duel kola začíná za pár minut, níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

RCD Mallorca: Rajković – J. Costa, Copete, Valjent (C), Maffeo – de Galarreta, Baba, Morlanes – I Kang-in, Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Greif, Román – D. Rodríguez, Án. Rodríguez, Grenier, A. Sánchez, Gayá, Hadžikadunić, Prats, Kadewere, Fernández Cózar, Garay.
Trenér: Javier Aguirre.

Cadiz CF: Ledesma – Espino (C), Fali, L. Hernández, Carcelén – San Emeterio, Escalante – Alejo, Sobrino, C. Ramos – Guardiola.
Náhradníci: D. Gil, Almodóvar – Y. Diarra, Mari, Meré, Arzamendia, Negredo, R. Parra, Mbaye, A. Lozano, Alcaraz, Bongonda.
Trenér: Sergio.

Rozhodčí: J. Sánchez – Cabañero, J. López.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe poprvé v této sezóně narazili na konci ledna, přičemž z výhry se tehdy radoval Cádiz. O jeho úspěchu bylo rozhodnuto ještě před poločasem: v 10. minutě otevřel skóre Bongonda a chvíli nato se z penalty trefil Fernández. Mallorca pak po celý zbytek zápasu na údery nenašla odpověď.

28. 1. 2023: Cádiz – Mallorca 2:0 (2:0)

Branky: 10. Bongonda (Negredo), 38. Á. Fernández (pen.).

Žluté karty: 50. Alcaraz (CAD), 77. Carcelén (CAD) – 44. Copete (MLR), 90+3. Ndiaye (MLR).

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:12.

Cádiz CF: Ledesma – Espino, Mbaye, L. Hernández, Carcelén – Ocampo (78. Arzamendia), Á. Fernández (C), Alcaraz (69. Fali), Bongonda (83. Parra) – Negredo (78. Martí), Lozano (46. Escalante). Hlavní trenér: Sergio.

RCD Mallorca: Rajković – Costa, Copete (46. Kadewere), Raíllo (C), Valjent, Maffeo (65. G. González) – I Kang-in (74. Á. Rodríguez), Grenier (59. Ndiaye), de Galaretta, D. Rodríguez (74. A. Sánchez) – Muriqi. Hlavní trenér: Javier Aguirre.
CÁDIZ CF (15. místo)
33 Z, 8–11–14, 26:49 (-23), 35 bodů

Hráči Cádizu jsou v podstatně složitější situaci – každá ztráta pro ně potenciálně může znamenat pád ze španělské nejvyšší soutěže. Jejich polštář na aktuálně osmnácté Getafe ostatně činí jen jeden jediný bod, a do každého utkání v posledních týdnech sezóny tak budou muset nastupovat s maximálním nasazením.

Hosté sice před dvěma týdny udělali velký krok směrem k záchraně a těsně porazili Valencii, dalšího z adeptů na černého Petra, v dosud posledním odehraném utkání ale tvrdě narazili. Moc příznivců sice nečekalo, že proti druhému Atléticu zvítězí, ale debakl 1:5 určitě nebyl nic příjemného. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes.

33 Z, 11–8–14, 32:37 (-5), 41 bodů

Los Bermellones najdeme ve středu tabulky, přičemž pět kol před koncem je od sestupových pozic dělí celkem pohodlných sedm bodů. Pokud tedy nepřijde fatální kolaps, o setrvání v LaLize se bát nemusí. K evropským příčkám pak mají ještě trochu dále, a jejich cílem tak primárně bude sezónu důstojně dokončit.

Co se aktuální formy Mallorcy týče, ta úplně slibná není. Ostrované naposledy vyhráli před skoro třemi týdny, když potopili tápající Getafe 3:1, přičemž od té doby zaznamenali jen remízu a dvě porážky. Minulý víkend pak odjeli s prázdnou z Girony, kde padli 1:2.

Dani RODRÍGUEZ – 30 Z, 3 branky
Příjemný pátek u sledování španělského fotbalu! 34. kolo LaLigy dnes večer otevře potenciálně důležitý souboj mezi Mallorcou a Cádizem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.