La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Villarreal - 18. února 2023   18:30

Mallorca
20' Kadewere (Muriqi) • 45' D. Rodríguez (Maffeo) • 56' D. Rodríguez (I Kang-in) • 63' Muriqi (Raíllo)
4:2
(2:1)
Villarreal
43' Morales   • 50' Chukwueze  (Pino)
Mallorca
Rajković – Maffeo, González, Raíllo /C/, Copete (78. Nastasić), Costa – Kadewere (78. Á. Rodríguez), D. Rodríguez (74. Battaglia), de Galarreta, I Kang-in (81. Grenier) – Muriqi (81. Prats).
Greif – Augustinsson, Valjent, Morlanes, Sánchez, Baba, Ndiaye.
Sánchez – Cabañero, López
Visit Mallorca Estadi, Palma de Mallorca
13 957 diváků
Villarreal
Reina – Foyth, Albiol /C/, Torres, Mojica – Parejo – Chukwueze (67. Baena), Capoue (89. Terrats), Trigueros, Pino (67. Hassan) – Morales (89. Niño).
Álvarez – Femenía, Mándí, Pedraza, Cuenca, Romero.

Fotbalisté Mallorcy prodloužili krizi Villarrealu, který padl počtvrté v řadě a vzdalují se mu pohárové příčky. Ostrované se na něj dokonce bodově dotáhli, když naopak na domácím hřišti připisují páté vítězství za sebou. Na rozdíl od čtyř předchozích výher 1:0 to dnes byla pohledná přestřelka, která mohla skončit i divočejším skóre.
Zápas výrazně ovlivnila červená karta hostujícího Triguerose za oplácení hned po inkasované první brance. V oslabení přesto dokázala Žlutá ponorka dvakrát po hrubkách domácí obrany vyrovnat, Mallorca ale vždy našla rychlou odpověď.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 20:9.
90+4'
90+4'
Domácí rozehráli roh nakrátko a pak se sami zahnali do zámezí.
90+3'
Na zem sice spadl jako podťatý hostující Mojica, rozhodčí se však jen jde přesvědčit o jeho stavu, faul ale nepíská a ukazuje na rohový kop pro Mallorcu.
90+2'
Maffeo úspěšně zasáhl v obraně, hosté se rychle stahují a zdá se, že už na zvrat nebudou mít síly.
90'
Ángel Rodríguez neodcentroval přesně po náběhu do kontru na levé křídlo.
89'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Ramon Terrats,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Fernando Niño.
89'
Matija Nastasić (Mallorca) shodil oběma rukama na zem Hassana a zvyšuje na 5:0 poměr žlutých karet.
87'
Grenier poslal příliš nízký nákop do vápna, hosté ho odhlavičkovali bez potíží.
87'
Dnešní utkání sleduje 13 957 diváků.
86'
Baena protáhl Rajkoviće technickou střelou z dálky.
85'
Iñigo Ruiz de Galarreta a Étienne Capoue se hnali za míčem, při pokusu o odkop se vzájemně srazili kopačkami.
83'
Fotbalové představení nenechává nikomu vydechnout. Villarreal byl znovu blízko snížení, když Moralesovu hlavičku zblízka vyrazil jednou rukou reflexivně Predrag Rajković.
82'
Domácí Ángel Rodríguez si nabíhal na přední tyč, bez přípravy nesithl zamířit a usměrnil zpětnou přihrávku setrvačností vedle.
81'
Étienne Capoue zkusil štěstí z dálky a o pět metrů minul domácí bránu.
81'
Během sedmi minut odbyla Mallorca všechny povolené změny:
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Clément Grenier,
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
79'
Morales postupoval sám proti přesile, ale technickou točenou střelou přes Raílla pořádně vystrašil Rajkoviće. Míč prosvištěl těsně kolem jeho levé tyče.
78'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Ángel Rodríguez,
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Matija Nastasić.
77'
Kadewere prodlužoval na Muriqiho hlavou do jasného ofsajdu.
76'
Hráči Mallorcy se stáhli do bloku a nechávají oslabené hosty útočit do plných.
74'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Rodrigo Battaglia.
73'
Hosté už úplně rezignovali na zadní vrátka. Po rohu pálil Baena jen do Kadewereho, který okamžitě vysunul do sóla I Kang-ina. Korejec uháněl sám na bránu přes půl hřiště, zakončení po zemi se ale o centimetry nevešlo mezi tyče.
72'
José Manuel Copete (Mallorca) dostává za předčasné vkročení na hřiště po ošetření žlutou kartu.
71'
Před opakováním rohu se postrkovali Copete s Torresem, až s sebou na zem vzali i brankáře Rajkoviće. Ten dopadl na vlastního obránce plnou vahou a na hřiště musel masér.
70'
Rohový kop Villarrealu rozehrál Parejo a ze závaru raději odklízí míč Muriqi znovu za čáru.
69'
Třetí žlutou kartu RCD Mallorca dostává Jaume Costa.
67'
Muriqi podél velkého vápna nabil I Kang-inovi, který v plné rychlosti práskl do míče, ale mířil přímo do brankáře Reiny.
67'
Se střídáními začíná v pozdní fázi zápasu Villarreal:
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Álex Baena,
ze hřiště odchází Yeremi Pino, debut v La Lize si odbyde pařížský rodák egyptského původu Haissem Hassan.
66'
De Galarreta si pomohl uprostřed hřiště nedovoleně rukama proti Chukwuezemu.
63'
Mallorca právě vstřelila branku!
Takovou gólovou divočinu nikdo nečekal. Hraje se již bez zábran, Maffeův křížný nákop sklepl hlavou Raíllo, který se vyhnul ofsajdové pasti, a naprosto volný VEDAT MURIQI halfvolejem zblízka napnul síť.
62'
Costa přihrával pod sebe Kadeweremu, kterému padl do střely Capoue a čistě ji hokejovým způsobem zblokoval.
61'
Hosté se vyčerpávají napadáním, v oslabení o jednoho hráče to mají těžké, ale chyby obrany dnes mohou rozhodovat, tak se podobná taktika může vyplatit.
59'
Muriqi se položil do křížného pasu, po jeho hlavičce však míč zůstal na hřišti. Zachytil ho I Kang-in, ale tentokrát centruje jen do zámezí.
56'
Na I Kang-inův roh vyskočil DANI RODRÍGUEZ a prudkou hlavičkou o zem překonává Reinu, ostrované potřetí v zápase vedou!
56'
Skákavý nákop uklidil raději hlavou na roh hostující Torres.
54'
Pomezní zkazil gólovou radost domácím. Po chybě obrany Villarrealu uháněli dva na jednoho Kadewere s Muriqim, který rozvlnil síť, akci však předcházel milimetrový ofsajd doslova o patu. Kdyby měl zimbabwský útočník o číslo menší botu, gól by platil.
53'
Predrag Rajković si došel na velké vápno pro nakopávaný míč, který sebral včas před Chukwuezem.
50'
Villarreal právě vstřelil branku!
Další naservírovaný gól od domácího kapitána Raílla, který má dnes zkrátka černý den. Jeho pomalou přihrávku vystihl Pino a po jeho ideálně načasované uličce přehazuje Rajkoviće dloubáčkem úplně volný SAMUEL CHUKWUEZE.
48'
Červenočerní se uchylují ke kombinaci nakrátko na soupeřově polovině, pokus o přenesení hry křížem napravo však končí v ofsajdové pasti.
47'
Costův padesátimetrový pas podél levé lajny prodlužoval I Kang-in brilantně ve skluzu na Muriqiho, který si však pomohl útočným faulem.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke střídání.
46'
Statistiky první půle.
Držení míče 39% – 61%, střely na bránu 3:1, střely mimo 1:2, rohy 2:1, ofsajdy 1:1, fauly 9:7.
Čtyři domácí zápasy v řadě vyhrála Mallorca nejúspornějším poměrem 1:0, dnes už za poločas vyrovnala nejgólovější večer sezóny. Po vedoucím gólu Kadewereho oslabil Villarreal nesmyslným oplácením Trigueros, přesto po hrubce domácí obrany dokázali vyrovnat. Jenže Mallorca našla okamžitou odpověď a z krásné akce zakončil hlavou Rodríguez. Hosté to budou mít v deseti po přestávce velice těžké.
45+3'
45+3'
Rozhodčí od sebe odtrhává Kadewereho a Pina, kteří se dostali do křížku po tvrdém střetu, ale trestat nebude.
45+2'
Třetí gól mohl přidat Muriqi, který si odtlačil obránce v důrazném souboji, ale nepropálil Reinu. Ten jeho ránu tváří v tvář přizvedl nohou a ztlumený míč zachytává ještě před brankovou čarou.
45'
Domácí okamžitě odpovídají nádhernou akcí. I Kang-in se prosadil u praporku, jeho skvělý centr zpracoval Maffeo a načechral míč pro DANIHO RODRÍGUEZE, který zavěsil prudkou hlavičkou k tyči.
43'
Obrany si tedy dnes nemají co vyčítat. JOSÉ LUIS MORALES využil hrubku Raílla, kterému podjela pod podrážkou Gonzálezova přihrávka, a z brejku prostřelil Rajkoviće.
42'
Na levém křídle se otevřel prostor Parejovi, svou akci ale zbrzdil a přes skluzujícího Gonzáleze centruje jen do boční sítě.
40'
Villarreal dostal příležitost rohového kopu, centrovaný míč si však ze vzduchu snadno stahuje domácí brankář Predrag Rajković.
39'
Skvělým obranným skluzem patou odzbrojil Parejo na křídle postupujícího Maffea.
38'
Po následném trestném kopu končí míč za bránou Mallorcy.
37'
Za svůj skluz na Pina podrážkou napřed viděl navíc kapitán Mallorcy Antonio Raíllo žlutou kartu.
37'
Sotva se začalo hrát, svíjí se na trávníku po střetu s Raillem faulovaný Pino.
34'
Hra je přerušena pro ošetření jednoho z hostujících hráčů.
32'
Z vlastní půle rozehrávají žlutí také dlouhým nákopem a penaltou nekončí ani ochotný pád Moralese, který se obtáčel kolem Gonzáleze.
30'
Na zadní tyči upadl v souboji o prodloužený centr Raillo, hostující Foyth si sice lehce pomohl rukama, ale rozhodčí usoudil, že zákrok neměl penaltovou intenzitu.
29'
Po nízkém odkopu Pepeho Reiny domácí otáčejí hru a získávají po sraženém centru zprava další roh.
27'
Yeremi Pino proti přesile na levém křídle udržel míč ve skluzu jen nakrátko, Mojicovi utíká těžká přihrávka do zámezí.
26'
Na půlící čáře Capoue sejmul k zemi I Kang-ina, který se mu postavil do cesty.
24'
Reina tentokrát rozehrál po skákavé malé domů hladce.
22'
Červenou kartu za nesmyslné oplácení Rodríguezova faulu vidí Manu Trigueros a oslabuje Villarreal v nejnevhodnější chvíli.
22'
Žlutá karta pro RCD Mallorca (Dani Rodríguez).
20'
Reina nedokázal řádně rozehrát po malé domů, kterou obránce Villarrealu řešil předlouhý nákop z velkého vápna Mallorcy. Padající míč sklepl pod sebe Vedat Muriqi a TINO KADEWERE trestá brankářovu chybu nekompromisní ranou do sítě.
Útočník ze Zimbabwe slaví první gól ve španělské lize po lednovém příchodu z Lyonu.
19'
Korejcovi se i podruhé podařilo oslovit z dálky spoluhráče ve vápně, jenže Raíllo naskakoval z těsného ofsajdu. Nebylo co řešit, protože hlavičkoval tak jako tak do brankářovy náruče.
18'
Iñigo Ruiz de Galarreta si kryl míč před Yeremim Pinem, který ho povalil na zem a to je další příležitost pro I Kang-ina.
17'
Maffeovu prudkou křížnou střelu zpoza šestnáctky ještě tečoval Muriqi, ale Reina byl na čáře připraven.
16'
Na druhé straně vybojovala Mallorca po dlouhém nákopu roh, zakončení však hosté zblokovali.
15'
Chukwueze nestihl Capoueovu prudkou přihrávku na hrací ploše. Kope se od mallorské brány.
13'
Kombinaci hostů před pokutovým územím zastavili domácí jen nakrátko, z druhé vlny vypálil Manu Trigueros vysoko nad a naštvaně si plácl do dlaně.
10'
A také na domácí straně končí první standardka hlavičkou nad břevno, ze skrumáže ji vyslal kapitán Antonio Raíllo.
10'
I Kang-in si staví míč k přímému kopu po odpískaném faulu u levé postranní čáry.
9'
Muriqi prostrčil míč do volného prostoru na pravém křídle Kadeweremu, jeho kroucený nákop však zpracovali ve vápně hlavičkáři Villarrealu.
7'
Hostující Pino vyrážel za míčem z ofsajdu.
5'
Juan Foyth hlavičkoval po krátkém rohu Žluté ponorky ze stoje z malého vápna vedle zadní tyče, když si předtím hraničním způsobem odstavil obránce.
4'
Copete zavinil faulem u postranní čáry krátký roh Villarrealu.
2'
Domácí si na úzkém hřišti pomáhají opakovaně malými domů, ale zatím nepustili presující útočníky Villarrealu k míči.
1'
Domácí budou hrát v červených dresech a černých trenýrkách, Villarreal rovněž v tradiční žluté.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, González, Raíllo (C), Copete, Costa – Kadewere, D. Rodríguez, de Galarreta, I Kang-in – Muriqi.
Náhradníci: Greif – Augustinsson, Valjent, Nastasić, Morlanes, Sánchez, Grenier, Baba, Ndiaye, Prats, Á. Rodríguez.
Trenér: Aguirre

Villarreal CF: Reina – Foyth, Albiol (C), Torres, Mojica – Parejo – Chukwueze, Capoue, Trigueros, Pino – Morales.
Náhradníci: Álvarez – Femenía, Mándí, Pedraza, Cuenca, Terrats, Baena, Niño, Hassan, Romero.
Trenér: Setién

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
Zatímco po návratu do La ligy v roce 2021 Mallorca do sítě Villarrealu neskórovala (0:0 a 0:3), v listopadu dokázala zvítězit na jeho hřišti 2:0 (32. Muriqi, 75. Ndiaye). Právě od tohoto úspěchu se ovšem datuje její série čtyř venkovních porážek bez vstřelené branky.
Villarreal CF

Osmifinalista Evropské ligy po třech porážkách v řadě s Rayem Vallecanem, posledním Elche a vedoucí Barcelonou vypadl z pohárových příček a černou sérii potřebuje rychle ukončit. Villarreal si pohoršil na osmé místo a venku má z posledních devíti zápasů slabou bilanci 1-3-5. Se zraněním kyčle marodí útočník Jackson, jinak je kádr vcelku.

Střelci: 10 – Baena, 9 – Moreno, Morales.
RCD Mallorca

Loni jako nováček bojovala Mallorca o záchranu, letos povýšila do klidného středu ligové tabulky. Od reprezentační přestávky střídá v naprosto pravidelném rytmu již osm kol domácí vítězství 1:0 a venkovní porážky bez vstřelené branky buď 0:1 nebo 0:2. Na Visit Mallorca Estadi padá nejméně gólů v lize, z posledních osmi případů byl až na jednu výjimku k vidění vždy než jeden.

Střelci: 9 – Muriqi, 4 – Prats.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.