La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Atlético - 23. října 2022   16:15

Real Betis
84' Fékir
1:2
(0:0)
Atlético
55' Griezmann   • 71' Griezmann  (Cunha)
Real Betis
R. Silva – Sabaly (75. Ruibal), L. Felipe (20. Ruiz), Pezzella, Moreno – Gu. Rodríguez, Guardado (C) (75. Fékir) – Henrique (65. Joaquín), Carvalho, Rodri (65. Cruz) – B. Iglesias.
Bravo – Akouokou, Montoya, E. González, Miranda, José, Loren.
Manzano – Nevado, Martínez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Atlético
Oblak (C) – Molina, J. Giménez, Savić, Reinildo (86. de Paul) – Correa (76. Carrasco), Kondogbia, Witsel, Saúl – Griezmann (76. Félix), Morata (59. Cunha).
Iturbe, Grbić – Hermoso, Felipe, Diez, Barrios.

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
Po nerozhodném prvním poločase byla druhá půle pro diváka velmi atraktivní. Nejprve šel Betis do vedení, ale VAR branku neuznal. Poté si začalo více šancí připravovat Atletico. V 55. minutě všechny překvapil Griezmann, jehož rohový kop skončil až za zády Silvy. O 15 minut později se šli hosté radovat po druhé, když Griezmann prostřelil Silvu z velkého úhlu. Od tohoto momentu se domácím dařilo vytvářet si šance. Deset minut před koncem snížil z přímého kopu Fekir. V nastavení měl na hlavě srovnání Moreno, ale míč zastavilo břevno. Atletico tak zvládlo zvítězit na horké půdě Betisu.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:17.
90+5'
90+4'
Carrasco kličkoval u brány Betisu, z jeho snažení vybojoval rohový kop.
90+3'
Rodrigo de Paul propíchl míč do šestnáctky Felixovi. Skvěle zakročil brankář Silva!
90+1'
Obrovská příležitost na srovnání. Na centr si naskočil na zadní tyči volný Moreno. Svou hlavičkou nastřelil břevno!
89'
Brankář domácích Silva vidí žlutou kartu za zdržování hry.
88'
Centr Cruze přeletěl všechny ve vápně.
87'
Atletico , konkrétně Carrasco šel do protiútoku. V souboji jeden na jednoho na Ruibala nevyzrál.
86'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Reinildo, přichází Rodrigo de Paul.
84'
Real Betis právě vstřelil branku!
NABIL FEKÍR se ujal přímého kopu. Svou střelu poslal na vzdálenější tyč, kde Oblak nedosáhl! Zápas se tak pro Atletico velmi komplikuje.
83'
Metr před vápnem byl faulován Fekir. Nadějná standardní situace pro domácí na snížení.
82'
Aitor Ruibal centroval na zadní tyč, kde byl volný Cruz! Míč svou levačkou poslal vysoko nad bránu.
81'
Carrasco si narazil na pravé straně s Felixem. Ve vápně svou přihrávkou žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
80'
Střela v šestnáctce Iglesiasovi vůbec nesedla. Brankář Oblak neměl těžkou práci.
79'
Guido Rodríguez vracel prudce míč před bránu. Z tohoto pokusu bude rohový kop pro Betis.
78'
Další šance pro Betis skončila opět neúspěšně. Carvalho postupoval s míčem, ale s nabíhajícím Morenem si nevyhověl.
77'
Čerstvý Fekir prokličkoval mezi obránci až na hranici vápna, kde byla jeho střela pohotově zablokována.
76'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Yannick Carrasco,
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází João Félix.
75'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Nabil Fékir,
ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Aitor Ruibal.
73'
Hra se už nějakou minutku pohybuje kolem půlící čáry.
71'
Atlético právě vstřelilo branku!
Cunha prostrčil míč ve vápně na GRIEZMANNA, který z velkého úhlu prostřelil brankáře Silvu.
70'
Reinildo byl posledním obráncem stojícím mezi bránou a útočícím Iglesiasem. Skluzem zvládl odbránit tuto situaci
69'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Geoffrey Kondogbia).
67'
Do rychlého protiútoku se pustil po pravé straně Joaquín. Skvěle se vrátil Griezmann, který odhlavičkoval následný centr pryč z vápna.
65'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Joaquín,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Juan Cruz.
64'
Na trávníku zůstává ležet Geoffrey Kondogbia. V souboji s protihráčem obdržel úder do hlavy.
63'
Po vstřeleném gólu se hra pohybuje spíše na polovině Betisu, ale k vyložené šanci zatím nedošlo.
62'
Dlouhý balón na Iglesiase skončil až u Oblaka.
60'
Do zakončení z velké dálky se pustil Geoffrey Kondogbia. Rui Silva proti této střele zasahovat nemusel.
59'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Matheus Cunha.
57'
Álvaro Morata se zřejmě ozval proti zákroku Morena. Rozhodčí Manzano tento projev trestá žlutou kartou.
57'
Álex Moreno skluzem společně s míčem trefil také nohu Moraty. Za tento čin dostává žluté napomenutí.
56'
Álvaro Morata se snažil pokrýt zády k bráně balón, ale o míč velmi rychle přišel.
55'
ANTOINE GRIEZMANN překvapil všechny na hřišti, když svůj centr z rohového kopu zatočil na zadní tyč za záda Silvy.
54'
Velká šance pro Correu vstřelit branku. Jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce domácích.
52'
Nahuel Molina krásně hledal někoho ze svých spoluhráčů před bránou Silvy. Míč odvrátil obránce Betisu.
50'
Přihrávka na Iglesiase byla do milimetrového ofsajdu. Gól po přezkoumání VAR neplatí
49'
Iglesias rychle utíkal s míčem na bránu hostů. Po odrazu se míč dostal před HENRIQUEHO, který propálil Oblaka!
48'
Víctor Ruiz fauloval Moratu nedaleko šestnáctky. Standardní situace pro Atletico.
47'
To už bylo příliš, William Carvalho se po úspěšné kličce pustil do několika dalších. Od míče byl odzbrojen obráncem Betisu.
46'
Rozehrávky z půlícího kruhu se ujmou domácí.
46'
První poločas mezi 3. a 4. týmem španělské La Ligy vítěze nepoznal. Aktivně do něj vstoupili domácí, ale do vyložené brankové příležitosti se nedostali. Oblak I Silva si připsali několik pěkných zákroků, ale ani v jednom případě neměli těžkou práci.
45+6'
45+5'
Daleko od brány se musel vydat Rui Silva přerušit útok Atletika. Jeho nepovedený odkop se snažil poslat na bránu Griezmann, ale nepřesně.
45+4'
Střelu na přední tyč vyrazil Oblak nad bránu.
45+3'
Luiz Henrique si navedl míč po pravé straně a rychlou kličkou se chtěl dostat na střed hřiště. Reinildo ho při tomto manévru stáhl na zem. Slibná standardka pro domácí.
45'
Centr z rohu vypadl za hranici velkého vápna. Rychlý volej Sabalymu nevyšel.
44'
Těsně před poločasem budou domácí zahrávat další rohový kop.
43'
Tak tentokrát byl Álvaro Morata faulujícím. Jeho nedovolený zákrok signalizoval pomezní rozhodčí.
42'
Nepříjemné chvíle prožívá Álvaro Morata po tom, co se loket protihráče ocitl v jeho obličeji. Ošetření v tomto případě nebude nutné.
40'
Víctor Ruiz si vyskočil na centr z rohového kopu. Jeho hlavička neohrozila bránu Silvy.
39'
Álex Moreno skvěle prošel přes dva hráče po levé straně. Centr do vápna byl však zblokován.
38'
Luiz Henrique mohl po nepovedeném rohovém kopu upalovat do protiútoku. Zezedu ho stáhl na zem Nahuel Molina, který patřičně vidí žlutou kartu.
37'
Jan Oblak musel být v pozoru proti střele Iglesiase. Střelu na přední tyč stihl hostující brankář vykrýt.
36'
Luiz Henrique se prosmýkl mezi několika hráči. Míč z kopaček mu odkopl Saúl pouze na roh.
35'
Betis má k dispozici první standardní situaci. Centr do pokutového území odhlavičkoval obránce Atletica.
33'
Vysokým napadáním se podařilo hostům získat balón. Obrana Betisu se stihla velmi rychle srovnat, a tak byl Saúl nucen k přihrávce dozadu.
31'
Luiz Henrique si dokázal udělat prostor v šestnáctce. Jeho střela byla ale příliš vysoká.
29'
Střelu Correy tečoval bránící hráč. Následnou přihrávku Moraty vystihl Sabaly.
28'
Álvaro Morata se snažil neúspěšně probojovat mezi tři obránce. Míč tak mají pod kontrolou hráči Betisu.
27'
Hra po dvou minutové pauze opět pokračuje. Autovým vhazováním vrátí míč do hry Reinildo.
25'
Hlavní arbitr Manzano přerušil svým hvizdem hru. Podle všeho má některý z fanoušků zdravotní problémy. Na tribunu byli povoláni zdravotníci.
24'
Po pravé straně se dostal do vápna Ángel Correa. Střídající Víctor Ruiz ovšem pohotově zasáhl.
23'
Guido Rodríguez vystihl přihrávku nedaleko vápna. Iglesiasovi se po několika kličkách nepodařilo přesně najít spoluhráče.
22'
Nahuel Molina vyslal prudký centr z pravé strany. Brankář Silva pohotově šanci zneškodnil.
20'
ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Víctor Ruiz.
18'
Luiz Felipe zůstává ležet na trávníku. Sám hráč signalizuje svalové zranění, kvůli kterého nebude schopen pokračovat ve hře.
17'
Atleti se zatáhli na vlastní polovinu. Více na míči jsou domácí, kteří se snaží postupnou kombinací prolomit organizovanou obranu.
16'
Nadějnou přihrávku za obranu na Saúla přerušil pomezní rozhodčí se zdviženým praporkem.
14'
Hlavičkou sklepl Moreno míč Silvovi do náruče. Brankář Betisu se tak poprvé zapojí do hry.
13'
Hlavní rozhodčí odpískal faul na Griezmanna. Andrés Guardado s tímto verdiktem výrazně nesouhlasí.
12'
Sabaly s Carvalhem si vyměnili míč na pravé straně. Následnou přihrávku ale zachytil Antoine Griezmann.
10'
K ohrožení brány Oblaka z rohového kopu nedošlo. Přetáhlý centr po pár hlavičkách skončil za autovou čarou.
9'
Real Betis je teď velmi aktivní. Centr Rodriho byl tečován na roh.
8'
Youssouf Sabaly po autovém vhazování přihrál Carvalhovi. Ten po rychlé otočce neusměrnil střelu mezi tři tyče.
6'
Přihrávka na Iglesiase byla příliš dlouhá. Odkop od brány bude zahrávat Jan Oblak.
4'
Do zakončení ze střední vzdálenosti se dostal Guido Rodríguez, míč skončil vysoko nad bránou.
3'
První útok domácích dokázala obrana odvrátit.
2'
Morata se Saulem kombinovali nedaleko rohového praporku. Odcentrovat jsem jim ale nepodařilo.
1'
První přihrávky zápasu čítají hosté z Madridu.
1'

Real Betis: R. Silva – Sabaly, L. Felipe, Pezzella, Moreno – Gu. Rodríguez, Guardado (C) – Henrique, Carvalho, Rodri – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo – Akouokou, Montoya, E. González, Cruz, Fékir, Joaquín, Miranda, José, Ruibal, Loren, Ruiz.
Trenér: Manuel Pellegrini

Atlético Madrid: Oblak (C) – Molina, J. Giménez, Savić, Reinildo – Correa, Kondogbia, Witsel, Saúl – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Iturbe, Grbić – Cunha, Hermoso, Félix, Felipe, Carrasco, Diez, de Paul, Barrios.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Manzano – Nevado, Martínez.
Real Betis

Real Betis vstoupil do sezóny 2022/23 třemi vítězstvími v řadě. Ve 4. kole pak přišla porážka na půdě Realu Madrid. Od tohoto zápasu se Betisu nedaří vítězit na venkovních hřištích, což ho odděluje od přímého souboje o čelo tabulky. Naopak na Benito Villamarín Stadium je to jiná pohádka. Jako jediní v lize si z 5 domácích duelů připsali hráči plný počet bodů! Minulý víkend sílu tohoto prostředí pocítili hráči Almeríi, když jim Carvalho nasázel dvě branky a Iglesias přidal třetí. Skvěle si Betis vede také v Evropské lize, kdy s 10 body vede skupinu C.

Nejlepším střelcem týmu je Borja Iglesias, který rozvlnil síť již 7x. V tabulce střelců tak hájí 2. místo za polským kanonýrem Lewandowskim.
Atlético Madrid

Atletico Madrid se po deseti odehraných zápasech nachází na 4. pozici se ztrátou osmi bodů na vedoucí Bílý balet. Již po šesté se Atleti představí ve venkovním prostředí, kde se jim v letošní sezóně skvěle daří sbírat body. Jedna obdržená branka a osm vstřelených gólů zajistily Madriďanům 4 vítězství a 1 remízu. V tabulce jsou tak 2. nejlepším týmem na bodový zisk z venkovních zápasů. Naopak na stadionu Wanda Metropolitano se Atletico radovalo z vítězství pouze 2x. V minulém kole si drželi od 20. minuty vedení 1:0 proti Vallecanu. O tří bodový zisk je však připravil v samotném nastavení proměněnou penaltou Radamel Falcao.

Nejlepším střelcem týmu je s pěti zásahy Alvaro Morata. Těsně za ním jsou se shodnými 3 brankami Antoine Griezmann a Angel Correa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.