La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valencia - 4. června 2023   21:00

Real Betis
1' A. Pérez (Miranda)
1:1
(1:0)
Valencia
71' D. López III  (N. González)
Real Betis
Bravo – Sabaly, Pezzella, E. González (86. J. Cruz II), Miranda – G. Rodríguez, Carvalho (74. Guardado) – Canales, Joaquín (C) (60. Ro. Sánchez), A. Pérez (74. Juanmi) – B. Iglesias.
R. Silva – Vinícius, Akouokou, L. Felipe, Henrique, Montoya, Ruibal, José.
Alberola – Sobrino, Hernández
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
54 087 diváků
Valencia
Mamardašvili – Correia (58. Foulquier), Paulista, Diakhaby, Gayà (C) – Guerra, N. González – D. López III (77. Musah), Almeida (82. Guillamón), Lino (58. Marí) – Kluivert (77. J. Vázquez).
Doménech – Cavani, Cömert, Duro, Moriba, Özkaçar, F. Pérez.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:11.
Poslední kolo nejvyšší španělské soutěže nabídl souboj mezi Betisem a Valencií, který vítěze nepoznal, střetnutí skončilo remízovým výsledkem 1:1.

Domácí odstartovali zápas bleskovým gólem, na sklonku 1. minuty se bodlem trefil neomylně do pravého dolního rohu Ayoze Pérez. Hosté posléze plnili roli aktivnějšího celku a zasloužená odměna se dostavila v 71. minutě, kdy se po výborné Gonzálezově nahrávce trefil pod tělo padajícího brankáře Diego López, který stanovil konečnou podobu výsledku.

Betis Sevilla měl už před utkáním jistotu šesté příčky, a tedy účasti ve skupinové fázi Evropské ligy. Valencia do posledních minut bojovala o záchranu a bod jí stačil, obsadila šestnáctou pozici o dva body před prvním sestupujícím Valladolidem.
90+13'
90+12'
Zápas se dohrává v poklidnějším duchu s vědomím, že o osudu obou celků už je jasno. S remízou zřejmě budou spokojeni oba celky.
90+11'
Nejen Iglesias, ale i Andrés Guardado si pěkně zblízka prohlédl žlutou kartu, a to za příliš hlasité řeči směrem k výroku rozhodčího právě při faulu španělského útočníka.
90+10'
Borja Iglesias se krásně obtočil kolem Mouctara Diakhabyhom jenže pak se za sebe ohnal rukou a tou trefil konkurenta za obličeje, odměnou mu byla žlutá karta.
90+10'
Rozehrávka na krátkou vzdálenost nebyla dobrou volbou. José Gayà nezvládl jednoduché zpracování, obral jej Guido Rodríguez.
90+9'
Rodrigo Sánchez byl hodně nespokojen se skutečností, že mu arbitr ALberola u levého rohového praporku odpískal faul, provinil se proti Alberu Marímu.
90+8'
Přestože utkání ještě neskončilo, tak na lavičce Valencie už se slaví, protože utkání mezi Valladolidem a Getafe skončilo bez branek. To znamená, že Barajova družina zůstane mimo sestupové pozice.
90+7'
Zpoza velkého vápna vypálil hodně nepovedenou střelu Andrés Guardado, míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
90+6'
Kartónek žluté barvy si vykoledoval Juan Cruz, jenž ve skluzu úplně minul míč, místo něj vzal přes nohy Jesuse Vázqueze.
90+5'
Marně se Juanmi snažil vyhádat rohový kop. Pomezní celou situaci velmi dobře viděl a správně posoudil, že právě od domácího hráče se míč odrazil mimo hru po souboji s Dimitrim Foulquierem.
90+4'
Z pravého křídla si balón vedl do pokutového území Borja Iglesias. Neuspěl, útočníka Hugo Guillamón odstavil čistě tělem.
90+3'
Hugo Guillamón na sebe upoutal pozornost, když se na malém prostoru zbavil dvou protihráčů, ale potom špatně přihrál Javimu Guerrovi k pravé lajně.
90+2'
Za nepovedeným nákopem Germána Pezzelly se Sergio Canales vůbec nerozběhl, z klidné pozice se chystá rozehrát gólman Giorgi Mamardašvili.
90+1'
Po centru zprava se do zakončení v mírném záklonu probojoval Borja Iglesias, solidní střela hlavou proskákala o kousek vedle pravé tyče.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvanáct minut.
89'
Útočným faulem se prezentoval Rodrigo Sánchez, jemuž vůbec nevyšlo zpracování, následně potáhl za dres Huga Guillamóna.
88'
Ani teď se Betisu nezadařilo. Na vlastní pěst se do šestnáctky vydal Andrés Guardado, leč nepodařilo se mu proskočit mezi Gayou s Foulquierem.
87'
Domácí trpělivě kombinují s balónem na útočné polovině. Centr do vápna po chvíli váhání vyzkoušel Juanmi, Borja Iglesias nepřehlavičkoval Gabriela Paulistu.
86'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Edgar González, přichází Juan Cruz.
85'
Nebezpečí i na druhé straně. José Gayà se odpoutal od Rodriga Sánchez a centroval do vnitra pokutového území, stoperská dvojice podržela na uzdě Jesuse Vázqueze.
84'
Sergio Canales si vyměnil balón s Guidem Rodríguezem a postupoval po pravé lajně blíže bráně, čistým skluzem ho odzbrojil Mouctar Diakhaby.
83'
Skrze dvojicí stoperů proběhl jako vítr Borja Iglesias, avšak míče se nedočkal, protože proti němu vyběhl Giorgi Mamardašvili a úspěšně je zalehl.
82'
Dá se očekávat, že Valencia bude v současné chvíli hrát hlavně na remízu. Realizační tým určitě má informace o dění na ostatních stadiónech, za současných stavů by se tradiční španělský klub v nevyšší soutěži udržel.
82'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Hugo Guillamón.
81'
Tak to bylo hodně nepovedené střídání! Yunus Musah na polovině hřiště bolestivě došlápl na pravé lýtko Edgaru Gonzálezovi a arbitr Alberola měl po shlédnutí jednoho opakovaného záběru jasno, zrušil žlutou kartu a Američana vyloučil po čtyř minutách strávených na hřišti.
80'
Střed hřiště se otevřel před Mouctarem Diakhabym. Francouzský stoper se prokličkoval až do blízkosti pokutového území, zde mu stopku vystavil Germán Pezzella.
79'
Guido Rodríguez si všiml za obranu zabíhajícího Juanmiho, ovšem konkurenta zpozoroval i Gabriel Paulista a kulatý nesmysl na něj propadnout nenechal.
78'
Fotbalisté v zeleno-bílých dresech jsou od srovnávací trefy soupeře aktivnějším týmem, ale spíše hlavně v držení míče, šanci si zatím žádnou pořádnou nebyli schopni vytvořit.
77'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Yunus Musah.
77'
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Jesus Vázquez.
76'
Domácí kopali rohový kop, s nímž si bez větších problémů poradil Giorgi Mamardašvili, gruzínský gólman sebral míč do rukavic.
75'
S nákopem za obranu si věděl rady bránící Gabriel Paulista, který odcouval spolu s Iglesiasem a v pádu zvládl balón usměrnit do zámezí.
74'
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Andrés Guardado.
74'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Juanmi.
73'
Valencia okamžitě chtěla dokonat obrat, avšak Justin Kluivert pálil z velkého úhlu a pouze rozvlnil boční síť, gólman mohl zůstat v klidu.
71'
Valencia právě vstřelila branku!
Vyrovnáno, hosté dělají důležitý krok směrem k záchraně! Za obranu dostal ideální nahrávku od Nicolase Gonzáleze do nohy DIEGO LÓPEZ, jenž v zakončení zachoval chladnou hlavu a padajícímu Bravovi poslal balón neomylně pod tělem.
70'
Proti pravidlům hrál Dimitri Foulquier, když oběma rukama obejmul Borju Iglesiase a zamezil mu tak ve sprintu po pravé lajně.
69'
Všechno je jinak! Ruka Rodrígueze možná trefena byla, nicméně celé situaci předcházel ofsajd, takže se penalta kopat nebude.
68'
Ani arbitr Alberola z opakovaných záběrů není o moc moudřejší, inkriminovaný okamžik mez Paulistou a Rodríguezem si nechává pouštět pořád dokola.
67'
Téměř pět minut videorozhodčí celou situaci zkoumal, aby nakonec poslal k obrazovce i hlavního. Dnes bude v Betisu dlouhá noc.
66'
Stále není jasno a otrávení už začínají býti i fotbalisté, kteří evidentně nechápou, co se tak dlouho zkoumá.
65'
Rozhodčí u videa už dlouho zkoumá opakované záběry a stadiónu Betisu se začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků.
64'
Arbitr Alberola ještě celou situaci konzultuje s videorozhodčím.
63'
Hosté budou kopat pokutový kop! Do centru z pravé strany se hlavu opřel Gabriel Paulista, který v souboji hráčů s pětkou na zádech trefil Guida Rodrígueze do ruky.
62'
Zahrozila i Valencia. Prodloužený centr doputoval do pokutového území, v něm úřadoval Claudio Bravo, chilský brankář sebral balón do rukavic.
61'
Po levé lajně se uvolnil Ayoze Pérez, který ve finále ještě zvládl odcentrovat, ale jenom ke kopačkám připraveného Gabriela Paulisty.
60'
ze hřiště odchází Joaquín, přichází Rodrigo Sánchez.
59'
Velký okamžik je tady. S kariérou se loučí jednačtyřicetiletý Joaquín. Španěl, který v dresu Betisu Sevilla odehrál neuvěřitelných 622 zápasů, je vyprovázen z hlediště bouřlivým potleskem fanoušků, přímo na trávníku se objímá i se spoluhráči. Sledujeme vskutku emotivní chvíle.
58'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Dimitri Foulquier.
58'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Albero Marí.
57'
Centr od praporku provedl loučící se Joaquín, jenž umístil míč na hranici malého vápna, zde nejvýše vyskočil Thierry Correia.
56'
Rohový kop pro domácí celek získal Sergio Canales, jenž byl pod tlakem, přesto zvládl šikovně nastřelit clonícího Paulistu.
55'
Akce Betisu pokračovala rohovým kopem. Vysoký centr měl pod kontrolou Nicolás González, kulatý nesmysl odvrátil mimo velké vápno.
54'
Nepovedený obranný zákrok Mouctara Diakhabyho, který nastřelil do pravé ruky Thierryho Correiu a měl velké štěstí, že ji měl Portugalec u těla.
53'
Na levou stranu šestnáctky dostal oblouček Ayoze Pérez. Poměrně dlouho křídelníkovi zabralo zpracování, posléze neuspěl kličkou proti Paulistovi.
52'
Joaquín a pokračuje v zápase. U pravé lajny se povedenou kličkou zbavil Justina Kluiverta, Nizozemec vzápětí protihráče fauloval.
51'
Dlouho se rozmýšlel, aby Guido Rodríguez nakonec vyzkoušel přihrávku za obranu, před Borjou Iglesiasem výborně zapracoval ve skluzu José Gayà.
50'
Borja Iglesias si pustil balón mezi nohama, čímž dokonale zmátl Mouctara Diakhabyho, ovšem francouzský stoper soka začal dotahovat, takže útočník volil pas na střed, kde Sergio Canales vybojoval faul na Javim Guerrovi.
49'
Do vápna dostal nahrávku Borja Iglesias. Z levé strany vypálil z poměrně velkého úhlu, Giorgi Mamardašvili zpacifikoval míč nadvakrát.
48'
Přenesení na levou stranu bez problémů zpracoval Ayoze Pérez, následně centroval do vápna našel pouze hlavu Gabriela Paulisty.
47'
Se začátkem druhého poločasu povstali všichni přítomní fanoušci na stadiónu a začali skandovat jméno Joaquína, který ve 41 letech dnešním utkáním ukončuje svou bohatou kariéru. Španělský fotbalista se nebrání emocím, v jeho očích můžeme vidět slzy.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas zápasu mezi Betisem a Valencií přinesl jediný gól, o nějž se postaralo hned v úvodní minutě domácí mužstvo. Skóroval Ayoze Pérez, jenž dostal výbornou přihrávku za dvojici obránců a pravou nohou míč bodlem píchl po zemi nechytatelně k pravé tyči. Zbytek první půle patřil hostům, ale ti se regulérního gólu zatím nedočkali. Síť rozvlnil Almeida, ale pouze z ofsajdu.

V souběžně hraných zápasech Celta Vigo vede 1:0 nad Barcelonou a Valladolid zatím remizuje 0:0 s Getafe, v live tabulce se tedy Valencia nachází těsně nad hranou sestupu na sedmnáctém místě. Betis má jistotu šesté příčky.
45+2'
45+1'
Krásnou kličkou okořenil závěr úvodního dějství Joaquín, když si pravou nohou jen tak lehce píchl míč před sebe a překvapeného Javiho Guerru nechal proletět kolem.
44'
Nejprve se zdálo, že arbitr Alberola po střetu Sabalyho s Gayou nařídil pokutový kop ve prospěch Betisu, ale opak byl pravdou, akci totiž předcházel ofsajd domácího pravého obránce.
43'
Velezkušený Joaquín poděkoval Sergiu Canalesovi za dobře myšlený nákop do vápna zdviženým palcem, přestože na něj těsně nedosáhl.
42'
Volný přímý kop vážnější nebezpečí pro domácí branku nepřinesl, protože před Mouctarem Diakhabym sebevědomě hlavičkoval Germán Pezzella.
41'
Ayoze Pérez obral Diega Lópeze, nicméně při souboji si pomohl nedovoleným způsobem, protihráče levou rukou udeřil do obličeje.
40'
Na přidání pojistky na náskok se chtěl podílet Sergio Canales, jehož centr měl velmi dobré parametry, leč Gabriel Paulista přeskočil Borju Iglesiase.
39'
Betis od prvního gólu nic moc nepředvedl, ale hraje výborně směrem dozadu, jednbrankový náskok kontroluje bez výraznějšího problému.
38'
Nicolás González bleskově otočil hru na opačnou stranu. Pláchl osobnímu strážci a v blízkosti praporku odcentroval, Edgar González kulatý nesmysl zblokoval mimo hrací plochu.
37'
Individuálně Sergio Canales neměl moc šancí na úspěch, přesto si od fanoušků vysloužil potlesk alespoň za pokus, byť ho nakonec odzbrojil Thierry Correia.
36'
Pokus o průnik středem hřiště si Nicolás González nakonec rozmyslel, protože bylo přelidněno. Volil přihrávku k levé lajně, kde stál osamocený Gabriel Paulista.
35'
Tlak hostujícího týmu neutichá. Z levé strany centroval André Almeida, Justin Kluivert si špatně načasoval výskok a míč minul.
34'
Nepovedený odkop brankáře Brava zastavil Samuel Lino. Po rychlém zpracování si balón navedl na hranici velkého vápna, načež přízemní ránu pravačkou těsně minul pravou tyč.
33'
Valencia pokračuje v útočení. U levé lajny si vytvořil prostor k centru Nicolás González, kulatý nesmysl doputoval do Bravových rukavic.
32'
Levou stranou se procpal až do vnitra šestnáctky Justin Kluivert, který pod tlakem přihrával pod sebe, před Samuelem Linem odkopával do bezpečí Juan Miranda.
31'
André Almeida vyvinul velký tlak na Germána Pezzellu, který však o protihráči velmi dobře věděl a udržel ho na zádech do doby, dokud míč nepřešel přes brankovou čáru.
30'
Už to vypadalo, že by William Carvalho mohl po výborné nahrávce Sergia Canalese postupovat téměř z poloviny hřiště sám na bránu, nakonec ho zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.
29'
Youssouf Sabaly chtěl centrovat, jenže kolem dobře pozičně stojícího Diakhabyho neměl kudy, nakonec volil zpětný pas k nohám Gonzáleze.
28'
Exekuci si vzal na starosti Justin Kluivert. Mířil možná poněkud překvapivě na stranu gólmana, přičemž Bravo zasahovat nemusel, protože Nizozemec smolně trefil spoluhráče Lina.
27'
Valencia má k dispozici volný přímý kop z ideální palebné pozice. Samuel Lino udělal těsně za vápnem kličku po levé ruce, Germán Pezzella místo balón trefil ve skluzu jenom nohy konkurenta.
26'
Sám proti třem Samuel Lino neměl moc šancí na úspěch. Chtěl nahrávat, jenže dopředu neměl komu, proto se otočil a do útočné akci zapojil i Gayu.
25'
Thierry Correia musel zabrat, protože hodně nepovedený pas Edgara Gonzáleze zůstal ve hře. Bek měl štěstí, že si Borja Iglesias nevšímal hry a nechal Portugalce hrát v poklidu.
24'
Na dva protihráče si věřil Guido Rodríguez. Útok dopadl dle předpokladů, neboť domácí záložník o míč přišel. Hrají hosté.
23'
Tentokráte už Claudio Bravo musel do akce. Na zakončení Justina Kluiverta ale velmi dobře viděl a míč proto vyrazil rukama do zámezí.
22'
Zajímavou ránu ze střední vzdálenosti vyprodukoval Nicolás González. Claudio Bravo hrací předmět sledoval očima, naštěstí pro něj prosvištěl těsně nad břevnem.
21'
S malou domů si Claudio Bravo zdánlivě poradil bez problémů, když si míč v klidu zpracoval, ale pak se netrefil do míče vůbec dobře, výsledkem je aut pro Valencii.
20'
Oblouček za obranu vyzkoušel Mouctar Diakhaby, avšak proti balónu výborně odcouval Edgar González, navíc ho sklepl pro Canalese.
19'
Barajova družina se přeci jen vzepjala a zaútočila, nicméně střílený centr Justina Kluiverta zamířil za paty adresáta Samuela Lina.
18'
Hráči v oranžových dresech získali kontrolu nad hracím předmětem, ovšem v prostoru, který není nebezpečný, zatím si jej vyměňují kolem poloviny hřiště.
17'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Guido Rodríguez nakopával balón k pravé lajně, kde se sice nacházel Youssouf Sabaly, ale bek neměl žádnou šanci na míč doskočit.
16'
Středem cesta k vyrovnání zatím nevedla. André Almeida se zbavil osobního strážce, načež si věřil i na Guida Rodrígueze, ale středopolař už byl nad schopnosti Portugalce.
15'
Stoper Mouctar Diakhaby musel pořádně zabrat, aby na zádech udržel Ayozeho Péreze, který nakonec v pádu míč trefil, ale jenom ho posunul k soupeřovu gólmanovi.
14'
S problémy, ale přece Thierry Correia odvrátil hrozbu rohového kopu, balón odkopl tak, že Betis bude pouze vhazovat.
13'
Útok Valencie neměl dlouhého trvání. Justin Kluivert hledal průnikovým pasem Andrého Almeidu, ten se však vůbec nerozběhl.
12'
Z poměrně velkého úhlu vypálil Ayoze Pérez. Na tribunách to jenom zahučelo, protože míč skončil v boční síti Mamardašviliho svatyně.
11'
Domácí zkouší vyzrát na soupeřovu defenzivu trpělivou kombinací na útočné polovině, soupeř má zatím velmi dobře pokrytou šestnáctku.
10'
Křižný nákop za obranu obdržel k levé lajně Ayoze Pérez. Běžel jen pár metrů, protože hlavní na popud zdviženého praporku pomezního odpískal ofsajd.
9'
Po centru od praporku z brankové čáry vyrazil zkušený gólman Claudio Bravo, jenž se prodral skrze těly až k míči, který pravou rukou vyboxoval mimo vápno.
8'
Nutno podotknout, že Valencia je od inkasovaného gólu jasně lepším týmem, po Gonzálezem sraženém centru uvidíme rohový kop.
7'
Hráči hostujícího mužstva se radovali z vyrovnání, ale předčasně. André Almeida sice po centru zprava z voleje uklidil kulatý nesmysl do sítě, jenže Španěl zakončoval z ofsajdové pozice.
6'
Přetažený centr z volného přímého kopu směřoval do prostoru, kde se nacházel Gabriel Paulista, před ním přizvedl balón Edgar González.
5'
Standardka pro Valencii. Výborné krytí míče prokázal Samuel Lino, jehož zezadu nedovoleným způsobem postrčil k zemi Sergio Canales.
4'
Pravou stranou unikal Justin Kluivert. Nizozemský křídelník chtěl s balónem vběhnout do vnitra pokutového území, ovšem Guido Rodríguez jej tělem skvěle odclonil.
3'
Fotbalisté Valencie chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, ovšem centr zprava se s úspěchem nesetkal, ve vzduchu dobře zapracoval Edgar González.
1'
Real Betis právě vstřelil branku!
Lepší úvod střetnutí si domácí jen těžko mohli představit! Miranda vyslal parádní pas za obranu mezi Correiu a Diakhabyho, kde se vyřítil AYOZE PÉREZ a ten nevymýšlel nic složitého, bodlem píchl balón k pravé tyči, gólman neměl žádnou šanci na míč dosáhnout.
1'

Real Betis: Bravo – Sabaly, Pezzella, E. González, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho – Canales, Joaquín (C), A. Pérez – B. Iglesias.
Náhradníci: R. Silva – Vinícius, Akouokou, J. Cruz II, Guardado, Juanmi, L. Felipe, Henrique, Montoya, Ro. Sánchez, Ruibal, José.
Trenér: Manuel Pellegrini

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Gayà (C) – Guerra, N. González – D. López III, Almeida, Lino – Kluivert.
Náhradníci: Doménech – Cavani, Cömert, Duro, Foulquier, Guillamón, Marí, Moriba, Musah, Özkaçar, F. Pérez, J. Vázquez.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Alberola – Sobrino, Hernández.
Valencia CF

Valencia hraje doslova o holé přežití. Před posledním kolem v tabulce okupuje patnácté místo, ovšem v případě prohry a nepřízně výsledků z jiných zápasů klidně může spadnout na první sestupovou osmnáctou pozici, na Valladolid má totiž k dobru pouhé dva body. Barajova družina si situaci pořádně zkomplikovala minulý víkend, když v roli favorita doma nedokázala porazit sestupující Espanyol a pouze remizovala 2:2. Střelecké produktivitě mužstva vévodí osmigóloví Samuel Lino a Justin Kluivert.
Real Betis

Real Betis může odehrát poslední utkání sezóně relativně v klidu, protože má jistotu šestého místa, a tedy účasti ve skupinové fázi Evropské ligy. Svěřenci kouče Pellegriniho v závěru ročníku disponují poměrně slušnou formou, když v předešlých pěti zápasech prohráli jedinkrát, jednou remizovali a třikrát vyhráli, minulý víkend zvítězili těsně 2:1 na stadiónu Girony. Nejlepším střelcem týmu je Borja Iglesias s patnácti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování posledního 38. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Betisem a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.