La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valladolid - 18. února 2023   16:15

Real Betis
2' Juanmi (Canales) • 45+4' Canales
2:1
(2:1)
Valladolid
30' Larin  (K. Pérez)
Real Betis
Bravo – Sabaly, L. Felipe, Ruiz, Abner (46. Henrique) – G. Rodríguez (90. E. González), Carvalho – Canales (C) (46. Miranda), Fékir, Juanmi (81. José) – A. Pérez (81. Joaquín).
D. Martín, R. Silva – Guardado, Montoya, Pezzella, Ruibal.
Lahoz – Jiménez, Grijalba
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Valladolid
Masip (C) (77. Aceves) – L. Pérez (81. León), Hongla, J. Sánchez (46. Aguado), Olaza – Monchu, K. Pérez (71. I. Sánchez) – Plata, Plano, Machís (46. al-Jámiq) – Larin.
Amalláh, Escudero, J. Fernández, Fresneda, Mesa, Rosa.

Real Betis zvládl utkání proti outsiderovi z Valladolidu. V druhém poločase už branka nepadla, a tak rozdíl ve skóre vytvořila penalta ze závěru prvního poločasu, kterou proměnil Canales. Konečný stav tedy je 2:1 pro Real Betis.
90+9'
90+8'
Také druhý pokus nebyl úspěšný a vypadá to, že Lahoz už si připravuje svoji píšťalku pro závěrečný hvizd.
90+8'
První pokus nevyšel, ale znovu Aceves přebíhá celé hřiště a míří do vápna soupeře.
90+7'
Aceves míří do šestnáctky soupeře. Hosté zahrávají rohový kop.
90+5'
Sabaly zblokoval Platův centr. Následně měl Plata možnost reparátu, i ten však nedopadl nejlépe. Míč končí v zámezí.
90+4'
Aceves si připsal dva první úspěšné zákroky v LaLize. Podržel tak svůj tým, který může nadále pomýšlet na bodový zisk v dnešním zápase.
90+3'
Sabaly zvládl složitou situaci, když musel hrát hlavou vysoko letící balon.
90+2'
Monchu, jakožto nejaktivnější zakončovatel Valladolidu v dnešním utkání, to s razancí hlavičky přehnal.
90+1'
Rozhodčí Lahoz nastaví nad rámec základní hrací doby osm minut.
90'
González pár vteřin po nástupu na hřiště vidí zblízka žlutou kartu.
90'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Edgar González).
90'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Edgar González.
89'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Martin Hongla).
88'
Domácím se daří držet míč daleko od branky střežené Bravem. To vítají domácí fanoušci.
87'
Monchu z velké dálky vyslal tvrdou střelu na branku Brava. Chilskiý brankář se ovšem natáhl a vyrazil míč mimo tři tyče.
85'
Rodríguez se vrhl do obtížného skluzu. Postup Valladolidu sice zastavil, ale zůstává ležet na trávníku se zdravotními obtížemi.
83'
Larina se po pěkné průnikové přihrávce dostal na hranici malého brankoviště. Jeho přízemní střela byla zblokována ve skluzu hrajícím Felipem.
82'
Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky. Valladolid se zoufale snaží dostat míč do šestnáctky.
81'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Joaquín,
ze hřiště odchází Juanmi, přichází Willian José.

Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Luis Pérez, přichází Sergio León.
79'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Luis Pérez).
78'
Álvaro Aceves nahrazuje Jordi Masipa v brance Valladolidu. Pro mladého brankáře jde o debut ve španělské nejvyšší soutěži.
77'
ze hřiště odchází Jordi Masip, přichází Álvaro Aceves.
77'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Guido Rodríguez).
77'
Juanmi ukázal svoji šikovnost a dostal se do dobré střelecké pozice. Udělal však ještě jednu kličku, která byla navíc, a tak akce končí bez úspěchu.
76'
Masip je velmi dlouho ošetřován. Hosté nejspíše budou muset střídat.
71'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Iván Sánchez.
70'
Velká šance Betisu! Henrique nejdříve nechal vyniknout Masipa, následně ještě z dorážky Juanmi trefil tyč, ale míč si nakonec našel cestu do rukavic brankáře Valladolidu. Následný tvrdý atak za hranicí pravidel od Péreze jej z rukou Masipa znovu dostal, rozhodčí však správně přerušil hru.
68'
Ayoze Pérez si navedl míč na pravačku a z hranice velkého vápna vyslal tvrdou střelu. Skvělý blok si proti ní připsal al-Jámiq.
66'
Fekir byl v úniku nejdříve skvěle odbráněn Honglou, následně ovšem hráč Betisu kličkou stopera hostů obešel a zkoušel zakončit na zadní tyč. Střela o dobré dva metry minula branku.
64'
Při Betisu teď stáli všichni svatí. Monchu z přímého kopu orazítkoval tyč.
63'
Hosté mají po faulu těsně před šestnáctkou k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice.
62'
Luiz Henrique bojoval seč mu síly stačily, snažil si vynutit alespoň rohový kop, Lahoz však rozhodl jinak. Vykopávat bude Masip.
60'
Nepřesnosti v rozehrávce způsobily velké zmatky v obraně Betisu. Ty vyvrcholily až střelou Plana, která ovšem nebyla vůbec přesná.
59'
Hosté se po delší době ujmuli míče a snaží se najít mezeru v domácí obraně.
56'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Monchu, Álvaro Aguado).
56'
Juanmi měl spoustu prostoru a snažil se ho využít. To se mu nepovedlo, ale na jeho záda se pověsili hned dva hráči soupeře, a tak drobným úspěchem mohou být dvě žluté karty, které vidí Monchu a Aguado.
54'
Penalta se zahrávat nebude.
54'
Poté co míč končí mimo hrací plochu rozhodčí přerušuje hru a radí se s pomocníky u videa o případné penaltě pro hosty.
53'
Felipe uhájil míč před dotěrným Kike Pérezem a zvládl rozehrát.
52'
Po dlouhém nákopu Brava se k odraženému míči, od stoperů Valladolidu, dostal Nabil Fekir. Technický pokus Fekira však končí vysoko nad brankou.
50'
Plata si navedl míč na hranici vápna a chtěl si vynutit faul. Rozhodčí Lahoz však nereaguje.
47'
Luiz Henrique hned po svém příchodu na trávník spálil velkou tutovku. Míč se přes Fekira dostal až právě k Henriquemu, který ovšem trefil pouze ležícího Masipa.
46'
ze hřiště odchází Abner, přichází Luiz Henrique,
ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Juan Miranda.

ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Džawád al-Jámiq,
ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Álvaro Aguado.
46'
Domácí si do druhého poločasu ponesou jednobrankové vedení. Velký podíl na něm má Sergio Canales, který nejříve připravil skvělou pozici Juanmimu a následně sám skóroval z penalty. Mezi tyto trefy se vklínila radost hostů. Přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Brava Cylo Larin. Stav po prvních 45 minutách tedy je 2:1 pro domácí Real Betis.
45+5'
45+4'
Real Betis právě vstřelil branku!
SERGIO CANALES poslal Masipa na druhou stranu branky a gólem do šatny upravuje skóre na 2:1 pro domácí.
45+2'
K radosti domácích fanoušků uvidíme penaltu. Hongla nešťastně trefil Ayoze Péreze a rozhodčí bez váhání nařizuje pokutový kop.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Po tvrdém střetu zůstal na trávníku ležet jeden z hostujících hráčů, rychlé ošetření však vše spravilo a může se pokračovat ve hře.
43'
Nebezpečný centr mířící na Sabalyho odklidil do bezpečí, z pohledu Valladolidu, Luis Pérez.
41'
Fekirovi se nepovedlo usměrnit míč, který mu odskočil přímo na ruku. Rozehrávat tedy budou hosté.
40'
Domácí hledají cestu blíže k brance Masipa.
37'
Plata svými kličkami u rohového praporku zamotal hlavu Abnerovi a Rodríguezovi, a později také našel skulinku pro přihrávku do nebezpečné pozice. Vše vyřešila domácí stoperská dvojice.
35'
Rodríguez byl čistě obrán o míč. Domácím fanouškům se ovšem tato skutečnost nelíbí.
33'
Hosté po vstřelené brance ožili.
30'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Valladolid vyrovnává! Balon se po sporném souboji, ve kterém jej ztratil Carvalho, dostal ke Kike Péreovi, jež ho posunul do strany na CYLA LARINA. Útočník hostů už pak střelou do vzdálenějšího dolního rohu nedal Bravovi šanci. Asistence: Kike Pérez.
29'
Chvíli po prvním rohovém kopu Valladolidu se ke střele dostal Kike Pérez. Rozvlátá zůstává prozatím jen boční síť.
27'
Ruiz dlohým nákopem pobízel Canalese. Pro něj byl však míč příliš dlouhý, a tak si ho ve vzduchu nedokázalo zpracovat.
24'
Šance i na druhé straně. K hlavičce se dostal Larin, ale míč jen lehce poslal hlavou do zámezí.
23'
Sabaly zpracoval vysoký centr a ihned míč posílal do vápna na volného Juanmiho. Útočník Betisu ovšem míč netrefil, a druhý gól v zápase tak prozatím nepřidá.
22'
Valladolid tentokrát úspěšně zvládl přehrát napadající trojici betiských útočníků a může se vrhnout do útoku.
20'
Monchu zahrál svojí nohou u hlavy Rodrígueze, ten následně končí na trávníku. Kopat se bude přímý volný kop.
18'
Centr z levé strany hřiště končí v rukavicích Masipa.
17'
Aoyze Peréz se nešťastně srazil se svým spoluhráčem Canalesem, který po tomto střetu zůstává ležet na trávníku. Hosté této situace mohli využít, když přečíslili obranu Betisu. Carvalho ale využil svých fyzických dispozicí a odstavil Machíse od balonu. Rozhodčí následně přerušil hru. Canales bude ošetřován.
14'
Další šance domácích! Pérez zvládl silový souboj s Platou a míč posunul na nabíhajícího Fekire. Následná střela z nohy právě Nabila Fekira nenachytala Masipa. Brankář Valladolidu si připsal důležitý zákrok.
12'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Abner).
12'
Dopředu se hnal Vinicius Abner, ale jeho střelu z hranice vápna zblokoval Hongla. Následně ještě Abner stihl faulovat.
11'
Oscar Plano při snaze získat míč na útočné polovině fauloval Carvalha.
10'
Domácí začali velmi dobře. Se vstřelenou brankou se neuspokojili a nadále ovládají dění na hrací ploše.
8'
Velké problémy měl při rozehrávce Masip. Pérez na něj s přihrávkou zatlačil a dokonce mu vypíchl míč, ten se ovšem zastavil na brankové čáře, a tak svědky druhé branky prozatím nebudeme.
7'
Rodriguez pomohl Bravovi s nakopávaným míčem do brankoviště, když zatarasil cestu napadajícímu Larinovi.
5'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Javier Sánchez).
4'
Platův centr nebyl vůbec přesný a způsobil rychlou brejkovou situaci domácích, na jejímž konci zatáhl za záchranou brzdu Sánchez, když fauloval pronikajicího Canalese.
3'
Domácí se nebudou moci spokojit se snovým začátkem. Valladolid se ihned po brance tlačí na útočnou polovinu.
2'
Domácí začínají skvěle! Canales krásnou přihrávkou mezi stoperskou dvojci našel JUANMIHO, který zachoval klid a překonal Masipa. Asistence: Sergio Canales.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté z Valladolidu. Domácí ovšem ihned vytváří tlak a míče se zmocňují.
1'

Real Betis: Bravo – Sabaly, L. Felipe, Ruiz, Abner – G. Rodríguez, Carvalho – Canales (C), Fékir, Juanmi – A. Pérez.
Náhradníci: D. Martín, R. Silva – E. González, Guardado, Joaquín, Henrique, Miranda, Montoya, Pezzella, Ruibal, José.
Trenér: Pellegrini

Real Valladolid: Masip (C) – L. Pérez, Hongla, J. Sánchez, Olaza – Monchu, K. Pérez – Plata, Plano, Machís – Larin.
Náhradníci: Aceves – Aguado, Amalláh, al-Jámiq, Escudero, J. Fernández, Fresneda, León, Mesa, Rosa, I. Sánchez.
Trenér: Rojo Martin

Rozhodčí: Lahoz – Jiménez, Grijalba.
Krásný den všem fotbalovým fanouškům. Vítám Vás při sledování 22. kola španělské LaLigy. Na programu je utkání mezi Realem Betis a Realem Valladolid.

Betis díky vítězství ve skupině C Evropské ligy přeskakuje úvodní kolo play off, a tak se může plně soustředit na ligovou scénu, kde dosahuje v poslední době nestabilních výsledků. Pátý tým LaLigy v posledních pěti zápasech posbíral pouze šest bodů. Dvě prohry schytal od barcelonských celků (Espanyolu a FC Barcelony), k nimž se později přidala prohra s Celtou Vigo. Poslední utkání na hřišti Almeríi ovšem sevillský celek zvládl. Přišla však citelná ztráta. Nejlepší střelec, Borja Iglesias, se potýká se zraněním ruky, a tak do dnešního utkání nenastoupí.

Valladolid prolomil sérii pěti utkání bez bodu a v posledních třech zápasech úspěšně bodoval. Po dvou nečekaných jednogólových výhrách nad Valencií a Sociedadem si Pachetovi svěřenci remízovali s Osasunou. Valladolid aktuálně od sestupové příčky dělí čtyři body, bodový zisk proti favorizovanému Betisu by tak přišel vhod.

Zajímavost:
Zápas jako hlavní sudí odřídí Antonio Mateu Lahoz, při jehož účasti na hřišti oba týmy svůj poslední zápas prohrály.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.