La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Mallorca - 11. září 2022   14:00

Real
45+3' Valverde (Ceballos) • 72' Vinícius Júnior (Rodrygo) • 89' Rodrygo (Carvajal) • 90+3' Rüdiger (Kroos)
4:1
(1:1)
Mallorca
35' Muriqi  (Lee Kang-in)
Real
Courtois – L. Vázquez (71. Carvajal), Rüdiger, Alaba, Mendy (59. Nacho Fernández) – Valverde, Kroos, Ceballos (69. Camavinga) – Rodrygo, Hazard (59. Modrić), Vinícius Júnior.
Lunin, López IV – Asensio, J. Vallejo, Tchouaméni, Díaz.
Figueroa – Carreño, Villate
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasić, J. Costa – de Galarreta (59. A. Sánchez), Battaglia (53. Baba), Da. Rodríguez (59. Grenier) – Lee Kang-in, Muriqi (79. Lago Junior).
Román – Prats, Án. Rodríguez, G. González, Copete, Llabrés, Russo, Cufré.

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:15.
Je konec! Real potvrdil roli favorita a nakonec vítězí pohodlně o tři branky, avšak dvě z nich vstřelil až v samém závěru. O rozhodující branku se postaral v sedmdesáté druhé minutě Vinícius Júnior. O nádhernou trefu se postaral Rodrygo, který si poradil individuální akcí hned s několika soupeři. Definitivní tečku dnešnímu skóre dal v samotném závěru Antonio Rüdiger.
90+4'
90+3'
Real Madrid právě vstřelil branku! Je tu ještě jedna branka, která padla právě po standardní situaci! Toni Kroos našel parádním pasem nabíhajícího ANTONIA RÜDIGERA, jeho rána z halfvoleje končí v síti.
90+2'
Tady už není o čem. Madridští fotbalisté se drží na míči, navíc vybojovali standardní situaci.
89'
Real Madrid právě vstřelil branku! Je rozhodnuto, jelikož domácí fotbalisté se prosazují potřetí v tomto duelu! RODRYGO předvedl parádní akci, kdy si poradil hned se třemi soupeři, dalšího překonal parádní zasekávačkou, načež se trefil nechytatelně na zadní tyč.
87'
Domácí rychle rozehráli rohový kop, když se defenziva Mallorcy nestihla zformovat. Real toho ale nedokázal nijak využít, přesto je znovu u balónu.
86'
Ta se zahrával jen kousek od rohového praporku. Centr byl poslán do toho největšího ohně, kde se však nejvýše objevil Predrag Rajković, jenž míč vyboxoval.
86'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Sánchez).
85'
Máme zde posledních pět minut ve druhém poločasu, když se na zemi znovu ocitl Vinícius Júnior, který byl odstrčen dvěma hráči. Je z toho standardka.
85'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Martin Valjent).
84'
Vinícius Júnior si zpracovával míč, když do něj doslova naletěl Martin Valjent. Píská se tak faul na polovině hřiště a hostům začíná utíkat čas.
83'
Těžká pozice pro Thibauta Courtiose, který si ale poradil s poměrně nízkým centrem. Je z toho ale jen další rohový kop pro hosty, a od levého rohového praporku.
82'
Mallorca ještě ale bude bojovat o případný bod za remízu. Nyní vybojovala rohový kop.
81'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (David Alaba).
81'
Madrid se dostal na útočnou polovinu, kde vybojoval rohový kop. Ten byl rozehraný nakrátko, až poté Toni Kroos přesunul hru na druhou stranu. Odtud přišel centr, který byl ale zblokovaný obranou hostů.
80'
Po krátké pauze už zase můžeme pokračovat ve hře! U míče je Real, který má k dispozici aut na obranné polovině. Mallorca ale bude vysoko napadat.
79'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Lago Junior.
77'
Máme zde ale občerstvovací pauzu!
76'
Jenže nyní se hostující fotbalisté k míči dostali a snaží se kombinovat na útočné polovině. Zatím je to ale hra především okolo poloviny hřiště.
75'
Fotbalisté domácího týmu navíc nadále kombinují na útočné polovině a nechtějí svému soupeři půjčit balón. Mallorca to bude mít hodně těžké.
72'
Real Madrid právě vstřelil branku! Bílý balet byl jasně lepším týmem, který se konečně podruhé prosazuje a jde poprvé v tomto utkání do vedení! Rodrygo posunul míč v rychlé akci na VINÍCIUSE JUNIORA, jenž si míč posunul a poslal ho do sítě.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal.
70'
Čekali jsme na střídání Madridu, jenže to bylo opravdu hodně dlouhé. Navíc střídající hráč měl problémy s kopačkou, a tak se bude střídat až za chvíli.
69'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Eduardo Camavinga.
69'
Počet střel: 18 – 4!
68'
Luka Modrić zastavil odražený míč ještě nedaleko brány, a tak Madrid ze své pozice v útoku nic neztratil. To až o chvilku později, když rovnou ztratil balón.
67'
To se mu nakonec povedlo, a tak konečně můžeme zase hrát. David Alaba byl nejspíše ten, který nakonec centroval, jenže trefil jenom zeď před sebou.
66'
Real Madrid má zahrávat standardní situaci, ale na jeho rozehrání nadále čekáme... Ve vápně vznikla totiž menší rozmíška, kterou se sudí snaží uklidnit.
65'
Hosté ale měli možnost autového vhazování, po kterém to vykombinovali oparvdu parádně. Na konci celé akce byl Antonio Sánchez, který ale zamířil mimo!
64'
Lee Kang-in se snažil udržet míč proti Vázquezovi, jenže se po souboji s ním ocitl na zemi. Následně ho navíc ještě vzala křeč do nohy, to je celkem brzy.
63'
Mallorca se ubránila dalšímu ataku domácího celku, ovšem jen odkopla balón, čímž ho odevzdala.
62'
Lucas Vázquez získal odražený míč po rohovém kopu a vyslal hodně pohlednou ránu z dvaceti metrů, která jen těsně minula pravý horní růžek brány.
61'
Už je za námi více jak hodina hry a stav tohoto duelu je nadále vyrovnaný. Madrid má ale rozhodně více, podaří se mu brzy vstřelit vedoucí zásah?
59'
ze hřiště odchází Mendy, přichází Nacho Fernández,

ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Luka Modrić.
59'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Antonio Sánchez,

ze hřiště odchází Rodríguez, přichází Clément Grenier.
58'
Lee Kang-in měl z ničeho nic hodně prostoru i času na levé straně, přesto ho jeden ze soupeřů dokázal doběhnout. Jeho následný pas byl navíc krátký.
57'
Ve druhém poločasu je to opravdu hra na jednu bránu. Tentokrát to hráči domácího týmu zkusili centrem z pravé strany, ale s tím si obrana hostů poradila.
56'
Držení míče: 71% – 29%!
55'
To byla zajímavá možnost! Vinícius Júnior dostal skvělou přihrávku za obranu na levou stranu. Sám zakončovat ale nemohl, tak posílal míč před bránu, kde jej Rodrygo nedokázal zasáhnout!
54'
Dani Ceballos dokonce v pádu dokázal udržet míček na svých kopačkách, načež jej posunul nalevo. Odtud přišel nepřesný centr. Domácí jsou ale zase na míči.
53'
ze hřiště odchází Battaglia, přichází Iddrisu Baba.
52'
Hráči v červeném se poprvé v této půli dostali s míčem přes půlící čáru. Nevyšlo jim ale přenesení hry na levou stranu, takže u míče je zase bílý balet.
51'
Rodrygo napřáhl ke střele z dobré pozice, ovšem hostující gólman proti jeho střeleckému pokusu nemusel zasahovat. Navíc bude odkopávat od brány.
50'
Ze které se ale absolutně nedokázali dostat s míčem na kopačkách. Uvidíme stejný obrázek jako v prvním poločase, kdy hrál hlavně domácí celek.
49'
Následně hru přenesli přes celou šíři hřiště. Následně ovšem o míč přišli a hosté hrají na obranné půlce.
48'
Predrag Rajković mohl dvakrát v klidu rozehrát, přesto vlastně jen odevzdal míč domácímu celku. Madridští fotbalisté to dnes zkouší častěji po levé straně.
47'
A už nám odstartoval i druhý poločas, vypadá to, že ani jeden z trenérů zatím změnu v základní sestavě neudělal. Na domácí straně se ale rozcvičuje Modrić.
46'
Další poločas začne přibližně v 15:04.
Je za námi první poločas, jehož druhá polovina byla velmi zajímavá. Ze začátku sice měl jasnou převahu Madrid, ovšem střelecky se prosadit nedokázal. Tak přišel trest. Lee Kang-in totiž posadil míč ze standardky přesně na hlavu Vedata Muriqiho, který prudkou hlavičkou pd tyč nedal gólmanovi šanci. Real následně tlačil a dočkal se vyrovnání minutu před koncem poločasu. Federico Valverde se samostatnou akcí dostal až na hranici vápna, odkud parádní ranou vymetl pavouky v levé šibenici.
45+4'
45+3'
Real Madrid právě vstřelil branku! Domácí fotbalisté se minutu před koncem prvního poločasu prosazují a srovnávají stav! Navíc to byla opravdu výstavní trefa, když se FEDERICO VALVERDE chopil míče na polovině hřiště, dostal se s ním až na hranici vápna, odkud střelou do růžku brány překonal gólmana. Nádherná trefa domácího záložníka.
45+2'
Jenže akce bílého baletu stejně skončila velmi rychle. Predrag Rajković následně svým odkopem poslal míč hodně daleko, čímž ušetřil několik sekund.
45+1'
První z nastavených čtyř minut už je téměř fuč a u míče jsou domácí fotbalisté. Ti se sice o něj sami připravili, ovšem záhy vybojovali ještě aut.
44'
Dani Ceballos si poradil s dvěma napadajícími soupeři a neměl to vůbec jednoduché. Vinícius Júnior poté napřáhl ke krásné střele, která šla těsně vedle.
43'
První poločas se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, rozhodně se něco bude nastavovat. Povede se bílému baletu ještě srovnat? Nebo bude Mallorca vést?
42'
Tak se pokusili zaútočit hostující fotbalisté, ale ti se nikam daleko s míčem opět nedostali. Vadit jim to ale tolik nemusí, nyní musí útočit hlavně domácí hráči.
41'
Vinícius Júnior se snažil centrem najít nabíhajícího spoluhráče z pravé strany. Poslal ho ovšem hodně dlouhý, tam nemohl být nikdo v bílém včas.
40'
Další mardidský pokus z velké dálky mnoho šancí na úspěch neměl. Rána byla zblokována prvním hráčem Mallorcy, která se okamžitě vydává dopředu.
39'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Raíllo).
38'
Hráč v červeném to zkusili dlouhou přihrávkou z poloviny hřiště, která však doskákala až ke Courtoisovi. Ten okamžitě rozehrává a Madrid jde dopředu.
37'
No, Real nyní bude muset dotahovat jednogólovou ztrátu. Přestože hosté toho směrem dopředu moc nevymysleli vedou. Podaří se Realu srovnat do půle?
35'
Mallorca právě vstřelila branku! Neskutečné, hosté jdou z velmi ojedinělé akce do vedení! Po faulu Valverdeho zahrávali standardní situaci z pravé strany. Tu si vzal na starost Lee Kang-in, který posadil svůj centr přesně na hlavu VEDATA MURIQIHO, který prudkou hlavičkou pod horní tyč nedal domácímu gólmanovi šanci.
35'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Federico Valverde).
34'
Je jasné, že madridští fotbalisté mají více ze hry, ale vyloženou gólovou možnost si vypracovat ještě nedokázali. Rajković ještě nepředvedl zázračný zákrok.
33'
Držení míče: 67% – 33%!
33'
Tak nakonec ne! Rodrigo Battaglia se vrací na hřiště a vypadá to, že bude schopen utkání dohrát. Už se tak zase hraje v jedenácti na obou stranách.
32'
Už se konečně zase hraje! Predrag Rajković odkopával míč od své brány a na hostující straně to dokonce vypadá, že se bude muset poprvé střídat.
30'
Hostující hráč je ošetřovaný, zbytek hráčů si mezitím dopřává občerstvovací pauzu.
29'
Lucas Vázquez si chtěl nejspíše jen přiťuknout se spoluhráčem, ovšem ten mu balón nevrátil. Pokračuje nicméně dobývání brány Mallorcy. Nakonec přišla tvrdá rána z hranice vápna Daniho Ceballose, kterou schytal nejspíše Rodrigo Battaglia do obličeje.
27'
Tohle už vypadalo celkem zajímavě! Toni Kroos krásně nacentroval do vápna, kde si sice Federico Valverde nedokázal přebrat míč, jenže ho posunul příhodně na dalšího spoluhráče, který ale vyslal pomalou střelu doprostřed brány!
26'
Antonio Rüdiger se odhodlal ke střele, ale ta se mu zrovna nepovedla... Šla vysoko nad bránu a hostující gólman bude moci v klidu odkopávat od své svatyně.
25'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Ferland Mendy).
24'
Toni Kroos se tentokrát ke střele neodhodlal, byl přece jen ještě hodně daleko. Bílý balet se ale drží u míče a snaží se najít nějakou cestičku ke skórování.
23'
Počet střel: 5 – 2!
22'
Lucas Vázquez našel na středu hřiště Toniho Kroose, kterému poslal míč proti noze. Německý záložník vyslal slušnou střelu, jenže do míst, kde byl Predrag Rajković připravený. Ten má tak míč v rukavicích.
21'
Jaume Costa se snažil zaútočit po levé straně, domácí obránce si jej ale dokázal pohlídat a dostal Costu s míčem až mimo hrací plochu. Courtois bude odkopávat.
20'
Madridští fotbalisté získali míč na polovině hřiště a hnali se do otevřené obrany soupeře. Následovala další střela ze střední vzdálenosti, která šla mimo bránu.
19'
Fotbalisté v červených dresech se v posledních minutách vůbec nemohou dostat k balónu, natož vymyslet nějakou ofenzivní akci, vlastně se jen brání.
18'
Vinícius Júnior si nabíhal na dlouhou přihrávku dopředu. Nechybělo moc, aby se k němu míč opravdu snesl, ale poslední hostující hráč, jej odhlavičkoval.
17'
Po šlapáku Natasiće zahrával Real přímý kop z ideální pozice. Na středu hřiště nějakých dvacet metrů od branky. Toni Kroos jakožto dnešní kapitán to vzal na sebe, ale trefil jenom zeď před sebou.
16'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Matija Nastasić).
15'
Hráč Malorcy fauloval na polovině hřiště, což hlavnímu sudímu dnešního duelu neušlo.
14'
Vinícius Júnior původně nejspíše chtěl poslat centr zleva, ale poté si to rozmyslel. Míč se dostal ke Kroosovi, ovšem jeho technický pokus letěl vedle tyče.
12'
Realu se sice uvolnil prostor na středu hřiště, ale dvě pomalejší přihrávky celou akci hodně zbrzdili. Hosté se tak stihli vrátit a budou bránit své vápno.
11'
Držení míče: 62% – 38%!
10'
Vinícius Júnior pelášil okolo levé lajny, když byl rychlejší než jeho soupeři. Sice se dostal až ke gólmanovi, ale vše bylo zbytečné. Je mu totiž pískaný ofsajd.
9'
Mallorca mohla hrát s míčem po faulu Rodryga. Zkusila to poměrně dalekým centrem z pravé strany, ovšem s tím neměla defenziva Madridu problémy.
8'
Rodrygo se snažil protlačit za jemným lobem do šestnáctky, ale obrana hostujícího celku si s tím v pohodě poradila. Nyní už je to hra na jednu bránu.
7'
Hráči v bílém přišli s dalším útokem po levé straně. Jeden z nich napřáhl na levé straně velkého vápna, ovšem jeho střela byla zastavena jedním ze soupeřů.
6'
Přesto se domácí dostali ke střele! Dani Ceballos napřáhl na nějakých dvaceti metrech, ale proti jeho tvrdé ráně k tyči se Predrag Rajković natáhl.
5'
Vinícius Júnior se zkoušel individuálně prosadit po levé straně. Nakonec se mu povedlo dostat až do vápna, ale jeho následná přihrávka byla zastavena.
4'
Bílý balet rozjíždí sovu postupnou kombinaci na obranné polovině. Mallorca brání v jedenácti lidech a domácí fotbalisté to nebudou mít ani trochu lehké.
3'
Hráči hostujícího celku rozjeli utkání dobře a ještě víceméně nepůjčili svému soupeři míč. To se ale změnilo nyní po nepřesné přihrávce dopředu.
2'
Hosté vybojovali po zákroku Thibauta Courtoise první rohový kop duelu. Při něm se Vedat Muriqi provinil nedovoleným zákrokem, který rozhodčí postřehl.
1'
Dnešní první utkání v rámci španělské LaLigy právě odstartovalo! Obrovským favoritem je Madrid, který hraje v bílém. Cádiz nastupuje v červeném.
1'

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Rüdiger, Alaba, Mendy – Valverde, Kroos, Ceballos – Rodrygo, Hazard, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, López IV – Asensio, J. Vallejo, Nacho Fernández, Modrić, Carvajal, Tchouaméni, Díaz, Camavinga.
Trenér: Carlo Ancelotti.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Nastasić, J. Costa – de Galarreta, Battaglia, Da. Rodríguez – Lee Kang-in, Muriqi.
Náhradníci: Román – Prats, Án. Rodríguez, Grenier, G. González, Copete, Llabrés, Lago Junior, Russo, Baba, Cufré, A. Sánchez.
Trenér: Javier Aguirre.

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
RCD Mallorca

Mallorca by ráda hrála v klidném středu tabulky, rozhodně nechce mít na konci sezóny záchranářské starosti jako v loňské sezóně. V současné době má na svém kontě po čtyřech duelech pět bod a a patří jí třináctá pozice. Sezónu začali hosté remízou s Bilbaem, načež přišla porážka s Betisem. Následovalo první vítězství s Vallecanem a v posledním ligovém kole remizovala Mallorca s Gironou.
Real Madrid CF

Obhájce titulu ve španělské lize vstoupil do nové sezóny naprosto skvěle. Po čtyřech odehraných zápasech má na svém kontě dvanáct bodů. V současné době se sice nachází na druhém místě, avšak první Barcelona má jen o bod více, přičemž odehrála o jeden zápas navíc. Madridský klub postupně porazil Almeríu, Celtu Vigo, Espanyol a také Betis. V základní skupině Ligy mistrů, která se rozjela o víkendu navíc snadno přehrál Celtic, a tak o favoritovi tohoto zápasu nemůže být pochyb. Real se však bude muset obejít bez svého kapitána a nejlepšího střelce, jelikož Karim Benzema je mimo z důvodu svalového zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.