La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Atlético - 3. září 2022   18:30

Real Sociedad
55' Sadiq (Cho)
1:1
(0:1)
Atlético
6' Morata
Remiro – Gorosabel (83. Sola), Zubeldia (71. Elustondo), Le Normand, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino /C/ – Sørloth (46. Sadiq), Silva (71. Kubo), Cho (71. Barrenetxea).
Zubiaurre – Pacheco, González, Turrientes, Illarramendi, Navarro, Karrikaburu.
Soto – Álvarez, Tresaco
Reale Arena, San Sebastián
31 507 diváků
Atlético
Oblak (84. Grbić) – Giménez, Witsel, Mandava – Carrasco (79. Hermoso), Llorente, Resurección /C/, de Paul (63. Griezmann), Ñíguez (46. Kondogbia) – Morata (79. Correa), Félix.
Gomis – Monteiro, Diez, Moreno.

Po parádním představení z první půle se třemi tyčemi a několika skvělými zákroky brankářů už druhý poločas nenabídl takovou spršku šancí. San Sebastian dosáhl na zasloužené vyrovnání zásluhou střídající letní posily Umara Sadiqa a s bodem se zřejmě spokojí. V závěru mohlo dvakrát rozhodnout Atlético, jeho příležitosti však zůstaly nevyužity. Real Sociedad tedy k šesti bodům z venkovních hřišť přidal první domácí, když opět dodržel jednogólovou normu.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:15.
90+9'
90+9'
Rozhodčí ještě nechává Atlético rozehrát další roh.
90+8'
Griezmann nastřelil trestným kopem pouze zeď, odražený míč si ale našel João Félix a málem rozhodnul zápas! Střela z velkého vápna prošla přes několik obránců, až na čáře ji vyškrábl Remiro a Kokeho dorážku domácí zblokovali na roh.
90+7'
Merino fauloval před pokutovým obloukem, Atlético Madrid může dnešní zápas rozhodnout z poslední standardky.
90+7'
Na míči jsou hosté a kombinují proti zataženému modrobílému bloku.
90+5'
Další roh pro Atlético, k hlavičce se ale po Correově centru protlačil domácí Merino a přiťukl míč brankáři Remirovi.
90+3'
Giménezova hlavička po rohu směřuje obloučkem do náruče Álexe Remira.
90+3'
Zblokovaná střela hostujícího kapitána Kokeho Resureccióna vynesla Atléticu roh.
90+1'
Umar Sadiq se opět zapomněl v ofsajdu, tentokrát snad třímetrovém. Grbić proto na jeho nepřesnou střelu ani nereagoval.
89'
Fotbalisté San Sebastianu vybojovali roh a Takefusa Kubo ho kroutil nepříjemně do brány, nakonec se jeho centr stočil těsně za zadní tyč.
88'
Hosté jsou v závěru zápasu poprvé v setrvalém tlaku, před Griezmannem odvracejí míč domácí až na tribunu.
87'
Podstatně blíže od domácí brány byl podkopnutý o pár vteřin později Correa.
86'
Merino se Solou nedovoleně atakovali Kokeho Resureccióna.
84'
Na řadě je avizované střídání brankářů Atlética Madrid:
zraněný Jan Oblak přepouští své místo Ivu Grbićovi.
83'
Ještě dříve ovšem vystřídá Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Álex Sola.
82'
Při došlápnutí po rozehrání míče se chytil za třísla hostující brankář Oblak a u madridské lavičky se intenzivně rozcvičuje náhradní gólman Grbić.
82'
Griezmann našel přetaženým centrem Correu, který přiťukl Félixovi a ten z úhlu vnějším nártem trefuje Remirovu náruč.
81'
Real Sociedad vyrazil do kontru po ubráněném rohu, Barrenetxea se však k průnikové přihrávce o krok nedostal.
80'
Střídající Correa mohl být hrdinou večera, když zůstal v pokutovém území nikým nepovšimnut, střílel však jen do brankáře a Félixovu dorážku srazili domácí na roh.
79'
Kubova přihrávka na Gorosabela neprošla, odražený míč ale zachycuje Elustondo a uklidňuje hru.
79'
Dvě změny v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odcházejí Álvaro Morata a Yannick Carrasco, přicházejí Ángel Correa a Mario Hermoso.
77'
Sadiq sice dopravil míč do sítě podruhé, ovšem stalo se tak z metrového ofsajdu.
76'
Ander Barrenetxea naběhl celkem snadno do šestnáctky a přetaženým centrem hledal Gorosabela, který mohl střílet z úhlu, ale zpracování hrudí mu trvalo příliš dlouho.
75'
Dnešní utkání sleduje 31 507 diváků.
73'
Na Carrascovu standardku vyskočil v klubku hráčů nejvýše Giménez, naštěstí pro Remira ale míří prudká hlavička přímo do jeho náruče.
72'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Andoni Gorosabel). Celkově desáté napomínání v zápase, pokud započítáme i kartu pro trenéra hostů...
71'
Trojnásobné střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odcházejí David Silva, Igor Zubeldia a Mohamed-Ali Cho, opačným směrem míří Takefusa Kubo, Aritz Elustondo a Ander Barrenetxea.
70'
Le Normandovi se nikdo nenabízel, proto od půlící čáry vrací malou domů Remirovi.
69'
Rohový kop Atlética si stahuje ze vzduchu pohodlně Álex Remiro.
67'
Z šestnáctky Atlética uklízí míč po Gorosabelově průniku razantním odkopem Witsel.
66'
Griezmannova přízemní střela ze střední vzdálenosti míří přímo do brankáře Remira, který jí už dopředu nastavil náruč.
65'
Domácí se po rohu museli honem vracet a obranný úkol zvládl na jedničku právě Gorosabel, když čistým skluzem zastavil přihrávku na volného Carrasca.
64'
Gorosabel vybojoval na Mandavovi šestý roh pro modrobílé barvy.
63'
Atlético Madrid posiluje střídáním ofenzívu:
odchází Rodrigo de Paul, na hřiště vyběhl třetí útočník Antoine Griezmann.
62'
Méndezova kolmice na Sadiqa neprošla, Kondogbia zakládá přízemní kombinační protiakci hostů. Zakončuje ji v pádu nepřesně Morata.
61'
Žlutá karta pro Atlético Madrid (Álvaro Morata).
59'
Giménez přerušil akci domácích po levém křídle za cenu autového vhazování.
57'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia).
57'
Hlavní sudí ještě nedával pokyn ke hře, opět se domlouval s videorozhodčím, ale v tomto případě nakonec nebyl důvod k odvolání gólu.
55'
Real Sociedad San Sebastian právě vstřelil branku!
Ani ne deset minut na hřišti stačilo, aby se prosadila nejdražší letošní posila z Almeríe UMAR SADIQ. Nigerijec doklepl hlavičkou zblízka Choův centr, který nezachytil Giménez a poté fatálně podskočil Reinildo Mandava.
53'
Z hlediště se ozývá pískot na účelnou hru Atlética, které zapojuje do rozehrávky malou domů i slovinského brankáře Oblaka.
52'
Domácí z něj však opět nic nevytěžili, míč se vrací do okolí půlící čáry.
51'
José Giménez se vrhl do křížné střely Mohameda-Aliho Choa a srazil ji na pátý roh San Sebastianu.
50'
Trestný kop Braise Méndeze z 22 metrů narazil do madridské zdi.
49'
Pronikající Sadiq byl zhruba pět metrů před velkým vápnem zaháčkován Reinildem Mandavou.
48'
Začátek druhého poločasu je poměrně rozvláčný.
46'
Střídalo také Atlético Madrid:
ze hřiště je stažen druhou žlutou kartou ohrožený Saúl Ñíguez, na jeho místo přichází Geoffrey Kondogbia.
46'
S jednou změnou nastoupil Real Sociedad San Sebastian:
místo Alexandera Sørlotha nastupuje poprvé největší letní posila Umar Sadiq.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 3:3, střely mimo 1:2, rohy 4:1, fauly 10:9, ofsajdy 0:0.
Domácí fanoušci pískají hlavně v reakci na nedávný nepotrestaný faul, líbit se jim nemůže ani průběžný stav, ale jinak je v Baskicku zatím k vidění skvělý fotbal se spoustou šancí.
Hned třikrát se otřásala branková konstrukce, několik výtečných zákroků předvedli oba brankáři, ale na gól hostujícího Moraty z dorážky rohového kopu hned po pěti minutách už nikdo další nenavázal. Madridští se sice radovali ještě ve 30. minutě, ale druhý Moratův gól pro předchozí ruku odvolal VAR.
45+6'
45+5'
Žlutou kartu za protesty vidí trenér Atlética Madrid Diego Simeone.
45+4'
Pád Davida Silvy po střetu s Ñíguezovým loktem za zády rozhodčího prošel bez povšimnutí, teď se však sudí běží přesvědčit na místo činu. Saúl Ñíguez již má žlutou kartu!
45+2'
Méndez si počkal na náběh Igora Zubeldii zprava, ten však nastřelil prudkou ranou jen skluzujícího Reinilda Mandavu a navíc se míč před překročením čáry odrazil od boty útočícího hráče.
45+1'
U postranní čáry se svíjí podražený Merino.
45'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Mikel Merino).
44'
Roh se San Sebastianu nevydařil, do brejku se sprintem vydal Carrasco, ale de Paulův pas před ním skočil a Belgičan nečistě zakončuje nad břevno.
43'
Sørlothovu křížnou přihrávku do vápna na Choa v poslední chvíli vypíchl skluzem na roh Llorente.
40'
Axel Witsel tělem vystavil závoru unikajícímu Choovi.
38'
Tak tohle byl zákrok večera! Álex Remiro vytahuje do břevna nádhernou ránu Josého Giméneze ze 30 metrů.
37'
Hra je v této fázi rozkouskovaná, San Sebastianu se zatím nedaří znovu rozpoutat ofenzívu z předchozích minut.
35'
Žlutá karta pro Atlético Madrid (Marcos Llorente). Rozhodčí trestá šarvátku na obě strany.
35'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Mohamed-Ali Cho).
32'
Rozhodčí Soto si šel prohlédnout celou situaci na obrazovce. João Félix si míč před střelou zpracoval paží a gól neplatí.
30'
ÁLVARO MORATA má skvělý výběr místa a opět doráží zblokovanou střelu Joãa Félixe o obránce Zubeldiu. Na čáře pomáhali Remirovi hned tři beci, přesto je Morata čtvrtým gólem sezóny propálil. Jenže radost bude možná předčasná, hlavní rozhodčí komunikuje na dálku s kolegou u videa.
28'
Žlutá karta pro Real Sociedad San Sebastian (Martín Zubimendi).
27'
Dál se hraje na jednu bránu. Reinildo Mandava našel Mohameda-Aliho Choa, který střílel přes Josého Giméneze po zemi příliš slabě a Jan Oblak na čáře neměl potíže.
25'
Gorosabelův nákop obrana Atlética zvládla a po zisku míče byl naopak podražen Saúl Ñíguez.
24'
Žlutá karta pro Atlético Madrid (Rodrigo de Paul).
23'
Mohamed-Ali Cho se zbavil Giméneze, ale svým centrem Sørlotha nenašel.
21'
Mendez pěkně protáhl Oblaka technickou střelou z 22 metrů k tyči.
19'
Madridští zapresovali ve třech v domácí šestnáctce, ale Remiro si chladnokrevně poradil.
17'
Brais Méndez však posílá míč přímo do rukavic Jana Oblaka.
17'
Rohový kop pro Real Sociedad, který podporují bouřící tribuny.
15'
San Sebastian byl kousíček od vyrovnání. Mikel Merino však po další skvostné Choově přihrávce trefuje placírkou zblízka tyč.
14'
Cho se uvolnil na levém křídle a vyrazil k průniku, z kterého servíroval ideální míč na penaltovou značku Silvovi. Ten však zakončil v dobré pozici jen do brankáře.
12'
Žlutá karta pro Atlético Madrid (Saúl Ñíguez).
10'
Míč ze standardky Atlética končí v zámezí, kope se od Remirovy brány.
10'
Le Normand ostře fauloval střelce vedoucí branky Moratu, na přímou střelu je to však daleko.
8'
San Sebastian z této situace nic nevytěžil a hra se vrací na střed.
7'
Po faulu Reinilda Mandavy rozehrají domácí krátký roh.
6'
Atlético Madrid právě vstřelilo branku!
Hosté udeřili z prvního rohu. Ten málem zakroutil Llorente přímo do brány, Remiro na čáře nakonec zasahovat nemusel, práci za něj odvedla tyč. Oddechl si však jen asi na dvě vteřiny, než odražený míč napálil nechytatelně do sítě ÁLVARO MORATA.
5'
Llorente hledal křížnou přihrávkou do vápna Félixe, skluzem ji odvrací na roh domácí Zubeldia.
4'
První a spíše rozchytávací střelu na bránu vyslal z levé strany do Remirovy náruče hostující Saúl Ñíguez.
3'
V úvodu utkání hrají oba celky ze zajištěné obrany.
1'
Real Sociedad hraje v modrobíle pruhovaných dresech, Atlético dnes obléklo černé.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Méndez, Zubeldia, Le Normand – Muñoz, Zubimendi, Merino (C) – Sørloth, Silva, Cho.
Náhradníci: Zubiaurre – Pacheco, González, Sola, Elustondo, Kubo, Turrientes, Illarramendi, Sadiq, Navarro, Karrikaburu, Barrenetxea.
Trenér: Alguacil

Atlético Madrid: Oblak – Giménez, Witsel, Mandava – Carrasco, Llorente, Resurección (C), de Paul, Ñíguez – Morata, Félix.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Diez, Monteiro, Hermoso, Moreno, Kondogbia, Correa, Griezmann.
Trenér: Simeone

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Tresaco.
Vzájemné zápasy
V mistrovské sezóně 2020/21 bodovalo Atlético naplno (2:1 a 2:0), loni již byly zápasy o něco vyrovnanější. V lize opět Madridští neprohráli (2:2 a 2:1), v osmifinále španělského poháru naopak uspěl poměrem 2:0 San Sebastian.
Atlético Madrid
Předloňský mistr má naprosto stejnou bilanci – venku dvakrát zvítězil s čistým kontem, naopak doma vybuchl s Villarrealem 0:2. O čtyři góly se zatím na polovic rozdělili Griezmann a Morata. V San Sebastianu se Atlético musí obejít bez pravého obránce Moliny, který si odpyká druhou část trestu za červenou kartu.
Real Sociedad San Sebastian
Baskický klub zatím plní gólovou normu jen jednou brankou na zápas, to ovšem zatím stačilo na dvě vítězství venku a domácí porážku 1:4 s Barcelonou. Musí se navíc vypořádat s odchodem kanonýra Isaka za 70 milionů eur do Newcastlu, za kterého obratem získal náhradu v urostlém Nigerijci Sadiqovi, který loni pomohl Almeríi 18 zásahy k postupu do La Ligy.
Nyní přivítá šestý celek minulého ročníku dalšího giganta a pokusí se přerušit nepříliš příznivou bilanci posledních domácích zápasů (1-1-3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.