La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Sevilla - 4. června 2023   18:30

Real Sociedad
27' Méndez (Barrenetxea) • 73' Cho (Sörloth)
2:1
(1:0)
Sevilla
77' Lamela  (Suso)
Remiro – Gorosabel, J. Pacheco, Zubeldia, Rico – Zubimendi (61. Merino) – Méndez, Illarramendi (C) (61. Oyarzabal), Barrenetxea (62. Guevara) – Kubo (72. Cho), Sörloth (75. C. Fernández).
Marrero, Zubiaurre – Le Normand, A. Muñoz, R. Navarro, Sola, Turrientes.
Carlos Del Cerro
Reale Arena (San Sebastián)
35 065 diváků
Sevilla
Dmitrović – G. Montiel (9. Navas), Badé, Gudelj (C) (46. Nianzou), Hormigo (46. Telles) – M. Bueno (60. Suso), Gueye – Lamela, Ó. Torres, A. Gómez (69. Corona) – Mir.
Árbol, Búnú – en-Nesírí, B. Gil, Ocampos, Rakitić.

Povedený ročník zakončil Real Sociedad domácím vítězstvím nad Sevillou. V prvním poločase se trefil Brais Méndez, na jehož trefu navázal krátce po svém příchodu na trávník Mohamed-Ali Cho. Posléze sice hosté snížili díky Ériku Lamelovi, jenže pak už neměli potřebné příležitosti na to, aby vyrovnali. Sociedad tedy sezonu končí na čtvrté příčce, Sevilla je dvanáctá. Ačkoliv to pro hosty povedená sezona v domácí soutěži rozhodně nebyla, těšit je může nedávné vítězství v Evropské lize.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:13.
90+4'
90+3'
Při standardní situaci domácí ve vápně mnoho hráčů neměli, už se soustředí primárně na defenzívu.
90+2'
Na začátku druhé minuty nastavení velmi kvalitně vypálil Suso. Jeho technická rána zaplavala pár centimetrů nad břevno.
89'
Mikel Oyarzabal si při centru do vápna pomohl rukou, tudíž se musel ozvat hvizd sudího.
88'
Brais Méndez se šikovně snažil vybídnout kolegu v náběhu, ten se k míči ale nedostal. Příliš to však Sociedad mrzet nemusí, domácí budou mít k dispozici aut.
87'
Alex Telles si dokázal zpracovat nepovedený odkop domácího brankáře. Sevilla si poté přihrávala poblíž šestnáctky, avšak znovu z toho byla jen velmi nepřesná střela z dálky.
86'
Suso zkusil štěstí z velké dálky, ale branku domácích netrefil o poměrně hodně čísel.
84'
Jon Pacheco sice po rohu dopravil míč do sítě, ale branka neplatí. Rozhodčí okamžitě ukázal, že u přední tyče byl faul domácího týmu.
84'
Brais Méndez poslal do vápna centr, který hostující obrana odvrátila. Real Sociedad bude pokračovat rohovým kopem.
83'
Suso tancoval s míčem na své polovině, což se mu příliš nevyplatilo. Standardní situaci budou totiž kopat domácí.
82'
Jon Pacheco po kontaktu s Mirem zůstal ležet na trávníku, ale vypadá to, že bude v pořádku. Oba celky už mají vystřídáno, takže další hráč do hry už nemůže.
80'
Krátce po brance na 2:1 se do šance opět dostali domácí, ale Marko Dmitrović byl připraven. Nyní už na balónu pokračují hosté.
77'
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté přece jen snižují a rázem je zápas ještě otevřený! Na centr do vápna si naběhl ÉRIK LAMELA, který ladně obelstil Jona Pacheca a pak levačkou poslal míč do sítě. Celou akci ještě přezkoumával VAR kvůli možnému faulu Nianzoua, ale vše nakonec bylo v pořádku. 2:1. Asistence: Suso.
76'
Defenzíva domácích nyní trošku zaváhala, ale nakonec potíže vyřešila. Odkopávat od své svatyně bude Álex Remiro.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Carlos Fernández.
73'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
MOHAMED-ALI CHO byl na trávníku sotva minutu a hned přidal druhý gól pro svůj celek! Akce začala dvěma vyhranými hlavičkami. Poté se míč dostal k Sörlothovi, jehož přihrávku proměnil v branku již zmíněný Cho. 2:0. Asistence: Alexander Sörloth.
72'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho.
71'
Pape Gueye dostal přihrávku do prostoru, kde to pro něj ideální nebylo. Nakonec si ale středopolař v červeném dresu pomohl se stoperem Loïcem Badém.
70'
Dostáváme se už do 70. minuty tohoto utkání. Sevilla se přesunula na útočnou půlku, ale mnoho času už nemá. Do konce zbývá i s nastavením zhruba pětadvacet minut.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Jesús Manuel Corona.
68'
Alexander Sörloth stál na konci velmi povedené akce. Rázem si zpracovával míč na malém vápně a rychle vystřelil. Marko Dmitrović znovu svůj tým podržel neuvěřitelným způsobem.
67'
Rafa Mir se ve vápně ocitl osamocen. Ani nepomohlo, že hlavičkový souboj vyhrál, poněvadž neměl podporu. Pro míč si došel Álex Remiro.
66'
Sevilla to zkusila rychlým přenesením hry na útočnou polovinu, jenže stopeři Sociedadu to také v tomto případě zvládli s noblesou.
65'
Nechybělo moc a mohlo to být o dvě branky! Na hranici vápna zůstal volný Kubo, který před sebou prostor měl. Střílel po zemi, avšak bránu o kousek netrefil.
64'
Marko Dmitrović se při rozehrávce dostal pod tlak, neboť vysoko jej presoval Kubo, nicméně japonský útočník se k balónu neprotlačil.
63'
Alexander Sörloth si seběhl pro míč a rychle jej poslal na levé křídlo. Domácí předvedli rychlou akci, která ale nebyla dotažena do zdárného konce.
62'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Ander Guevara.
61'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Mikel Oyarzabal,
ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Mikel Merino.
60'
ze hřiště odchází Manuel Bueno, přichází Suso.
59'
Jon Pacheco pozičně dokázal uhlídat nepříjemný centr Navase, který mířil na malé vápno.
58'
Sevilla za chvíli pošle na hrací plochu už čtvrtého čerstvého hráče. Při přerušení vyběhne na trávník Suso.
57'
Při dalším útočném snažení byl vidět Takefusa Kubo, který si obhodil Alexe Tellese, ale až k zakončení se nedostal. Real Sociedad ale zůstává na polovině hostů.
55'
Po delší době se také domácí dostali na útočnou polovinu, kde se snaží něco vymyslet.
53'
Překvapivá rozehrávka přímého kopu! Alejandro Gómez přistrčil na střed Buenovi, jehož nádhernou ránu vyrazil pohotový brankář Álex Remiro.
52'
Alejandro Gómez byl tentokrát zhruba dvacet metrů před brankou Sociedadu faulován. Zajímavý přímý kop pro sevillské fotbalisty.
52'
Rafa Mir podržel míč na útočné polovině a poté si pomohl s Alejandrem Gómezem, jenž to zkouší kombinačně.
50'
Martín Zubimendi si nechtěl komplikovat situaci, a proto přihrál brankáři Remirovi.
49'
Opět se hosté drželi na balónu na soupeřově polovině, ale tentokrát se až k zakončení nedostali.
47'
Hned na začátku druhého dějství trefil hostující Óliver Torres z voleje tyč. Vypadá to, že Sevilla chce odehrát druhý poločas úplně jinak než ten první.
46'
ze hřiště odchází Diego Hormigo, přichází Alex Telles,
ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Tanguy Nianzou.
46'
První poločas nebyl důvod protahovat. Real Sociedad zatím po zásluze vede o jednu branku, když se ve 28. minutě prosadil Brais Méndez. Už od začátku mají domácí mnohem více příležitostí, ale využili jen jednu možnost. Sevilla toho směrem do ofenzívy mnoho neměla.
45+2'
45+1'
Rozběhl se nám nastavený čas, který zatím tráví s míčem na kopačkách Sevilla. Uvidíme, jestli v prvním dějství ještě něco vymyslí.
45'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Diego Hormigo).
45'
Takefusa Kubo se velice šikovně snažil propasírovat míč do vápna, což se mu i povedlo, ale Jesús Navas situaci zvládl pozičně velmi dobře.
43'
Jon Pacheco si pohlídal náběh hostů po straně a hlavou míč odvrátil do zámezí.
42'
Z podobné pozice po faulu Torrese rozehráli také domácí, kteří ale byli hrubě nepřesní. Marko Dmitrović ani nemusel vybíhat ze své brány.
40'
Na začátku 40. minuty měli hosté k dispozici standardní situaci. Centr spíše mířil k zadní tyči, kde ale bylo plno fotbalistů v modrobílých barvách.
38'
Domácí se prokombinovali do celkem kvalitní pozice pro centr. Nakonec z toho byla přihrávka, která ovšem byla zablokovaná, proto je zde další roh pro Real Sociedad.
36'
Rafa Mir byl o chloupek chycen do ofsajdu, takže ofenzivní akce Sevilly musela být přerušena.
35'
Pape Gueye se provinil nedovoleným zákrokem. Od chvíle, co se domácí dostali do vedení, soupeře do hry příliš nepouští.
34'
Asier Illarramendi se dostal k hlavičce, která však gólové parametry rozhodně neměla. Vykopávat bude Marko Dmitrović.
33'
Navas sice zablokoval centr ze strany, ale domácí v ofenzivní snaze budou pokračovat. Čeká je rohový kop.
33'
Pod kontrolou ale mají hrací předmět domácí, kteří jej znovu vybojovali. Zahrál si také Álex Remiro.
32'
Po delší době už na útočné polovině kombinuje Sevilla, která přenáší balón ze strany na stranu.
30'
Sociedad se dostával do přečíslení čtyř proti dvěma, ale obránci v červených dresech nakonec zareagovali a střelu z dálky zastavili.
27'
Domácí zcela zaslouženě dávají první branku! Ander Barrenetxea využil toho, že chybovali Navas i Nemanja Gudelj, tudíž dostal se k brance, ale ještě vybídl pod sebou volného BRAISE MÉNDEZE, jehož utažená střela zapadla k tyči. 1:0. Asistence: Ander Barrenetxea.
26'
Nyní tempo hry lehce opadlo. Míč doputoval k brankáři Dmitrovićovi, jenž s rozehrávkou příliš nespěchá.
25'
Érik Lamela rozehrál standardní situaci stříleným centrem, který ale obránci domácích bezchybně odvrátili.
24'
Diego Rico dostal poměrně hodně prostoru, ale jeho centr zapadl pouze do rukavic připraveného Dmitroviće.
23'
Jsme zhruba v polovině prvního poločasu. Domácí jsou určitě nebezpečnější, ale také Sevilla se snaží být aktivní. Jenže finální fáze se jí nedaří.
22'
Alejandro Gómez ve velké rychlosti zatáhl míč na útočnou polovinu, jenže jeho kolega nedokázal přesně nacentrovat.
21'
Brais Méndez se dostal k přízemní střele z hranice šestnáctky. Přední tyč sevillské klece minul o pár desítek centimetrů. Real Sociedad má zatím daleko větší šance.
20'
Diego Hormigo fauloval okolo půlící čáry, přestože u sudího hlasitě reklamoval, že hrál čistě.
20'
Álex Remiro si při rozehrávce trochu pohrál s nervy domácích fanoušků, ale nakonec jej vysvobodil nedovolený zákrok forvarda Mira.
18'
Hra se už dostala na útočnou polovinu hostů. O aut se momentálně stará Jesús Navas.
16'
Znovu bylo ve vápně Sevilly rušno. Ander Barrenetxea hostujícího brankáře překvapil nečekanou ranou k přední tyči, Marko Dmitrović ale nedopustil potíže.
15'
Ander Barrenetxea získal prostor na levém křídle, avšak k přesnému centru se nedostal. Celek v modrobílých dresech ale alespoň rozehraje rohový kop.
14'
Martín Zubimendi zasáhl soupeře šlapákem. Tady mohl být rád, že nedostal první žlutou kartu.
13'
Jon Pacheco měl velké problémy s útočníkem Mirem, jenž se dostal ke střele z poměrně značného úhlu. Álex Remiro ale poprvé zasahoval, a to velmi jistě.
12'
Diego Rico pohlídal balón, který nakonec zamířil do zámezí. Sociedad tedy rozehraje aut.
10'
Domácí opět vystrčili růžky, defenzíva vítěze Evropské ligy nepůsobí zrovna jistě. Před svatyní se objevil Ander Barrenetxea, avšak lehkým obloučkem brankáře Dmitroviće nepřelstil.
9'
Poměrně brzy musela Sevilla poprvé střídat, Gonzalo Montiel odešel z hrací plochy zraněný.
9'
ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Jesús Navas.
7'
Hra nakonec pokračovala a Sociedad se dostal do další zajímavé příležitosti. Alexander Sörloth ale z kvalitní pozice netrefil bránu.
6'
Sudí se ale vrací k předchozí situaci, neboť Brais Méndez byl v době přihrávky dost možná faulován. Uvidíme, jestli VAR hlavnímu rozhodčímu nařídí, aby se šel podívat k monitoru.
5'
Obrovská šance domácích! Brais Méndez předvedl vynikající kličku a následně míč předal Alexanderu Sörlothovi, který ale gólmana nepropálil.
4'
Rafa Mir sprintoval za přihrávkou, u které byl ale jako první brankář Álex Remiro. Náznak Sevilly to byl ovšem zajímavý.
3'
Fotbalisté v červeném si nyní přihrávají na půlící čáře. Od začátku si chtějí vynutit větší aktivitu na míči.
2'
Jon Pacheco přenesl hru na pravou stranu, kde ale situaci přečetl jistý levý bek Diego Hormigo.
1'
Érik Lamela si chytře přebral míč a poté vybídl kolegu na křídle, jenže první útočnou akci hostů Sociedad pohlídal.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, J. Pacheco, Zubeldia, Rico – Zubimendi – Méndez, Illarramendi (C), Barrenetxea – Kubo, Sörloth.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – Guevara, C. Fernández, Le Normand, Cho, A. Muñoz, Merino, R. Navarro, Oyarzabal, Sola, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

Sevilla FC: Dmitrović – G. Montiel, Badé, Gudelj (C), Hormigo – M. Bueno, Gueye – Lamela, Ó. Torres, A. Gómez – Mir.
Náhradníci: Árbol, Búnú – en-Nesírí, Corona, Navas, B. Gil, Nianzou, Ocampos, Telles, Rakitić, Suso.
Trenér: Jose Luis Mendilibar

Rozhodčí: Carlos Del Cerro.

REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN

Real Sociedad je na tom bodově podstatně lépe a v příští sezoně si dokonce zahraje Ligu mistrů. Je totiž na čtvrté pozici v domácí soutěži, přičemž pátý Villarreal už jej ohrozit nemůže. Celek ze San Sebastianu naposledy sice prohrál s Atléticem, předtím ale zdolal Almeríi i mistra z Barcelony. Dohromady získal už 68 bodů, ačkoliv vstřelil jen 49 branek. Střelecky se nejvíce daří útočníkovi Alexanderu Sørlothovi, který přesně zamířil už dvanáctkrát.

SEVILLA FC

Fotbalisté Sevilly během tohoto týdne pořádně slavili, neboť znovu ovládli druhou nejprestižnější soutěž Evropy. Ve finále Evropské ligy dokázali v maďarské Budapešti porazit AS Řím po penaltovém rozstřelu, Sevilla se tak rovnou kvalifikovala do Ligy mistrů a v posledním kole domácí soutěže nemusí hrát o poháry. Slavný celek je ve španělské lize až na jedenáctém místě, avšak na místo sedmé ztrácí jen jeden bod. Sevilla uhrála z uplynulých třech zápasů jen dva body za remízy s Betisem a Elche, minule ovšem podlehla 1:2 favorizovanému Realu Madrid. Nejlepším střelcem mužstva je Júsuf En-Nesjrí, jenž má v lize na kontě osm branek.
Hezký nedělní večer při sledování textového přenosu ze španělské nejvyšší soutěže. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Realem Sociedad a Sevillou. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.