La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Cádiz - 16. září 2022   21:00

0:1
(0:0)
Cádiz
90+3' Negredo  (Zaldúa)
Valladolid
Asenjo – Fresneda, Joa. Fernández, J. Sánchez, Olaza – Monchu (69. I. Sánchez), Mesa (C) (83. Malsa), K. Pérez – Plata (84. León), Weissman (90+1. Guardiola), Plano (69. Narváez).
Masip – Tuhami, Feddal, Kenedy, Aguado, al-Jámiq, Escudero.
Sánchez – Cabaňero, López
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Cádiz
Ledesma – Carcelén (72. Zaldúa), L. Hernández, Chust, Espino – Ále. Fernández (C) (63. Bongonda), San Emeterio (58. Mari) – Alejo (72. Negredo), Sobrino, Ocampo (46. Alcaraz) – Lucas Pérez.
D. Gil – Arzamendia, Mbaye, Mabil, Cala, Á. Giménez, Blanco.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:19.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Cádiz v samotném závěru zápasu strhnul vítězství na svou stranu a raduje se z prvních bodů v aktuální sezoně.

Ani jeden z týmů si v první pětačtyřicetiminutovce nevytvořil brankovou příležitost. Když už došlo na zakončení, tak bylo zblokováno, nebo mířilo mimo tři tyče. Sergio Asenjo v brance Valladolidu, ani na druhé straně Ledesma ještě zasahovat nemuseli.

Ve druhém poločase to bylo téměř pořád na jednu branku. Valladolid se dostal do tlaku, ale mizernou koncovkou nedokázal solidně chytajícího Ledesmu překonat. Až v samotném závěru přišel trest pro domácí tým. Zaldúa nacentroval do vápna a Álvaru Negredovi se balon odrazil od kopačky přesně do branky.
90+4'
90+4'
Pro Cádiz je to vůbec první vstřelená branka v letošním ročníku La Ligy.
90+3'
Cádiz právě vstřelil branku!
Cádiz se v nastaveném čase dostává do vedení! Hosté se ve druhém poločase téměř nedostali na útočnou polovinu a nyní jsou velmi blízko třem bodem! Až příliš mnoho prostoru měl na pravé straně Zaldúa, vynikajícím centrem sice Péreze nenašel, ale balon trefil střídajícího ÁLVARA NEGREDA do nohy a velmi šťastně se odrazil přímo do branky.
90+1'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Sergi Guardiola.
90'
Se závěrem zápasu se chtějí dostat do tlaku i hosté. Sobrinova nahrávka nenašla Péreze, ale hosté mohou ještě podržet míč dál od své branky.
89'
Po Ledesmově výkopu se bojovalo o balon u středového kruhu. Lépe než Bongonda si vedl domácí Pérez. Ani Valladolid se nyní u míče příliš nezdržel.
88'
Valladolid měl k dispozici rohový kop. Tradiční exekutor Kike Pérez kroutil balon do malého vápna, kde ale zasáhl míč jen Chust.
87'
Teď už to vypadalo, že bude mít Asenjo práci. Negredo parádní kolmicí oslovil Péreze, který ale místo střely zvolil přihrávku zpět, kde už spoluhráče nenašel.
86'
Dlouhým autem se prezentoval hostující Alfonso Espino. Cádiz se nedokázal prosadit ke střele, ale ještě zůstal na útočné polovině.
85'
Domácí Weissman postupoval do vápna, dokázal v pohybu prostřelit bránícího Hernándeze, ale pokus byl příliš slabý a Ledesmu nepřekvapil.
84'
ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Sergio León.
83'
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Mickaël Malsa.
82'
Olazova pobídka do pokutového území měla najít Weissmana, ale balon lehce tečoval před domácím útočníkem Luis Hernández.
81'
Ani další útok domácího Valladolidu neskončil přesným zakončením a tak od své branky může rozehrávat Jeremías Ledesma.
80'
Zbytečné dohrání Zaldúy u postranní lajny bylo potrestán žlutou kartou.
79'
Cádizu se nedaří na delší dobu opustit vlastní polovinu. Nákop Negreda skončil jen příliš daleko od nabíhajícího Alcareze.
78'
Po centrovaném balonu z pravé strany se pokoušel hlavičkovat Juanjo Narváez. Balon umístil jen mimo tři tyče a navíc se lehce zranil.
77'
Do otevřenější obrany mířil středem trávníku Sánchez. Ještě chtěl přihrával na levou stranu Naváezovi, který však nedokázal být o balonu dříve než bránící Espino.
75'
Střídající José Mari nevybíravě sestřelil Ivána Sáncheze a je po právě odměněn žlutou kartou.
74'
Valladolid se pokouší přetavit tlak ve druhém poločase ve vedoucí branku. Mesova rána z velké dálky ale neměla šanci na úspěch.
73'
Už už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat k míči v zajímavé pozici před vápnem soupeře, ale hlavní rozhodčí odpískal útočný faul Negredovi.
72'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Joseba Zaldúa.
72'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Álvaro Negredo.
71'
Jeremías Ledesma musel být opět v pozoru. Po lehké hlavičce Weissmana, ale jednoduše sebral balon do rukavic.
70'
Pérezův centr mířil na hranici vápna, kde míč nedokázal ani jeden z domácích hráčů zpracovat. Cádiz se osvobodil dlouhým odkopem.
69'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Juanjo Narváez.
69'
ze hřiště odchází Monchu, přichází Iván Sánchez.
68'
Ledesma tentokrát vysoký centr neudržel v rukavicích a zavařil tak svým spoluhráčům. Nabídnutou šanci však Pérez nevyužil.
66'
Po delší době zamířili i hosté do útoku. Alejo si vyměnil míč se střídajícím Alcarazem, ale na zakončení už nedošlo.
65'
Cádiz se stále musí bránit. I po obměně sestavy se nemůžou hosté dostat do tempa. Valladolid nyní určuje postup zápasu.
64'
Platova pobídka sice doputovala ve vápně k Weissmanovi. Izraelský útočník však patou už svého spoluhráče zpět nenašel.
63'
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Théo Bongonda.
62'
Velmi zblízka se podíval na trávník domácí Monchu. Toho trefil nepříjemně v pohybu střídající José Mari.
61'
Ani Mesova rána zpoza vápna se neujala. Balon prosvištěl kolem tyče a Ledesma zasahovat nemusel.
60'
Po hodině hry rozehrával rohový kop Kike Pérez. Na přední tyči se prosadil k hlavičce pouze hostující obránce Víctor Chust.
59'
Domácí celek nepouští soupeře v posledních minutách téměř vůbec k balonu. Plano pláchl u postranní lajny, ale už nepřidal potřebný přesný centr.
58'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází José Mari.
57'
Hned další dva povedené zákroky hostujícího brankáře v krátkém čase. Nejprve se neprosadil Plano, poté ale ze skluzu Weissman.
56'
Valladolid přidává v tempu. Nyní musel Ledesma zasahovat po hlavičce zcela osamoceného Plana. Balon ale mířil jen do středu branky.
55'
Už už to vypadalo, že Valladolid zakončí rychlou akci. Po nahrávce Plata pálil bez přípravy pouze do obránce před sebou Weissman.
54'
Fede San Emeterio trefil zezadu skluzem protihráče a okamžitě vidí žlutou kartu.
53'
Hlavní rozhodčí musel uklidňovat hostujícího Sobrina, který byl faulován ve středu pole.
51'
Ani rohovým kopem si domácí příliš nepomohli. V prostoru penalty sice hlavičkoval nehlídaný Weissman, balon však namířil mizerně nad branku.
50'
Po nepřehledné situaci ve středu pole získal míč na pravé straně domácí Gonzalo Plata. Kolem Espina sice do vápna neprošel, ale získal alespoň rohový kop.
49'
Dlouhý nákop Asenja měl najít rozběhnutého Plana. Balon však tečoval Hernández přesně k vlastnímu brankáři, který mohl vzít balon do rukavic.
48'
Cádiz se ještě udržel s míčem na útočné polovině. Alejův centr odvrátil z vápna Sánchez, následně útočil ještě Pérez, ale jeho hlavička neměla šanci na úspěch.
47'
Do druhého poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu hráči Cádizu. Poslední tým ligové tabulky zkoušel projít do útoku z pravé strany, ale úspěšný nebyl.
46'
ze hřiště odchází Brian Ocampo, přichází Rubén Alcaraz.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45'
Zhruba z pětadvaceti metrů nakonec pálil Kike Pérez, ale nastřelil jen obrannou zeď. Ledesma ani tentokrát zasahovat nemusel.
44'
Valladolid útočil po levém kraji. Těsně před vápnem byl sestřelen na trávník Plano a domácí budou mít ještě před koncem poločasu nebezpečnou standardní situaci.
43'
Přihrávku z první sice vymyslel San Emeterio, ale prudký balon už nedokázal na hrací ploše dostihnout Pérez.
42'
Teď se ale Jeremías Ledesma příliš nevyznamenal. Odkopem od vlastní branky našel jen protihráče na lavičce. Vhazovat mohou domácí.
41'
S blížícím se závěrem první půle se domácí snaží přitlačit soupeře. Pérez pálil po odraženém balonu z vápna, ale nedokázal umístit balon na Ledesmovu branku.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ani jeden z týmů si stále nevytvořil jedinou brankovou příležitost.
39'
Na zdlouhavou rozehrávku domácího týmu už se nemohl dívat Roque Mesa. Tvrdá rána zpoza vápna skončila jen na prvním bránícím hráči.
38'
Nadějná akce Valladolidu. Fresneda se štěstím získal míč nad Espinem, následně přízemním centrem našel Weissmana, který však v krkolomné pozici netrefil branku.
37'
Ve středu pole se uvolnil kolem dvou soupeřů Monchu. Třiadvacetiletý záložník poté přenesl hru k nohám Platy. To už se ale hostující obrana dokázala zformovat.
36'
Tvrdý souboj ve středu pole je posouzen jako faul domácího Péreze. Cádiz se po rychlé rozehrávce do útoku příliš nežene.
35'
Z pravé straně kroutil míč do šestnáctky Luis Hernández. Pro balon si do klubka hráčů došel Asenjo a nedovolil soupeřům hlavičkovat.
34'
Hlavní rozhodčí musí opět zasahovat. U postranní lajny trefil loktem soupeře Olaza. Hostující Alejo se skácel k zemi, ale po krátkém přerušení se může pokračovat.
33'
Na pravé straně nedokázal projít kolem bránícího hráče Fresneda. Domácí bek raději přihrával zpět ke stoperům.
31'
Ani půlhodina hry nebezpečnější šanci nepřinesla. V posledních minutách jsou více u balonu domácí, ale více než nepřesnou střelu Olazy nepředvedli.
30'
Balon si na místo přestupku postavil Lucas Olaza. Levý bek domácího celku mířil na přední tyč, jeho pokus však skončil jen nad brankou.
29'
Espino šel do souboje příliš pozdě, nechal se předskočit Platou a poté trefil soupeře nepříjemně skluzem. Je ta to odměněn žlutou kartou.
28'
Kika Péreze srazil k zemi Carcelén. Domácí však z nabídnutého volného přímého kopu zakončení nevybudovali.
27'
Z rohového čtvrtkruhu servíroval míč do vápna Pérez. Na první tyči před Alejem odvrátil nebezpečí Olaza. Hosté ale ještě zůstávají u míče.
26'
Mizernou rozehrávku Moncha zpracoval hostující Alejo. Hosté mohli mířit do brejku, ale Olaza zamezil přihrávce do šestnáctky.
25'
Kolmicí mezi obránci našel Péreze Ocampo. Hrotový útočník Cádizu nedokázal přihrát do vápna a poté se dokonce provinil proti pravidlům Chust.
23'
Do protiútoku sprintoval Kike Pérez. Domácí získali autové vhazování, které poté promarnil útočným faulem Weissman.
22'
Mírný tlak Cádizu pokračoval rohovým kopem. Hosté sice nedokázali ihned zakončit, ale zůstali s míčem v blízkosti domácí branky.
21'
Po faulu na Alejo rozehrával standardní situaci před vápnem Álex Fernández. Přímá rána přes zeď odskočila od trávníku těsně vedle branky.
20'
Ani dvacet minut nebezpečnější šanci nepřineslo. Nyní mířil do útoku podél pravé postranní lajny Alejo, ale balon vyboxoval do bezpečí Asenjo.
19'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je domácí Monchu. Třiadvacetiletý záložník ve vzdušném souboji trefil loktem do obličeje Sobrina.
18'
Zhruba od středové čáry vhazoval za hosty Isaac Carcelén. Hosté se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi a museli rychle spěchat do obrany.
17'
Přetažený centr Fresnedy raději odhlavičkoval za sebe na rohový kop Hernández. Valladolid mohl pokračovat rozehrávkou od rohového praporku, ale obranným zákrokem se předvedl Chust.
16'
Sobrino získal míč u středového kruhu, následně přihrávkou rozběhl po levé straně Briana Ocampa. Prudký centr do vápna dokázala opět domácí obrana odvrátit bez větších potíží.
15'
Dlouhý aut do vápna házel Alfonso Espino. Ani tentokrát však nemusel Asenjo zasahovat, vše obstarala obrana Valladolidu.
14'
S Carcelénem si narazil na pravém kraji Iván Alejo. Hosté se pomalu prokombinovali až do blízkosti domácího vápna, ale nakonec byl Pérez ubráněn.
12'
Úvod zápasu příliš fotbalové krásy nenabízí. Valladolid se snaží proti poslednímu tabulky tvořit hru, ale nedokáže se prodrat skrz obranu.
11'
Pod tlakem napadajících útočníků byl Javier Sánchez. Obránce domácího týmu musel v nouzi odkopnout balon jen do středu trávníku.
10'
V úvodní desetiminutovce byli jednoznačně aktivnější domácí fotbalisté. Cádiz však dokáže mírnit útočné snažení Valladolidu.
8'
Při obranném odkopu zaváhal hostující Luis Hernández a hned bylo horko před Ledesmou. Nabídnutou šanci však zahodil nepřesností Weissman.
7'
Rohový kop Valladolidu se neujal podle představ. Hosté se snadno ubránili a odkopli balon až ke středové čáře.
6'
Na levém kraji zkoušel projít skrz přesilu Lucas Olaza. Nakonec dokázal kolem dvou soupeřů odcentrovat a dokonce vylekal Ledesmu, který musel míč jen vyrazit mimo tři tyče.
5'
Monchu přihrával podél postranní lajny na Plata. Křídelní útočník domácího celku sice dokázal ve sprinterském souboji předčít Espina, ale poté mizerně odcentroval.
4'
Na pětadvaceti metrech od branky domácího týmu byl faulován Rubén Sobrino. Hosté rozehrávali volný přímý kop z nadějné pozice, ale lehký centr kapitána Fernándeze si pohlídal Asenjo.
3'
Také Cádiz se poprvé vydal s míčem na útočnou polovinu trávníku. Ocampo sice prošel až do vápna, kde byl ale tělem čistě vytlačen Fernándezem.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. První náběh Plana skončil jen nepřesným centrem.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestého kola nejvyšší španělské soutěže může za několik málo okamžiků začít.

Real Valladolid: Asenjo – Fresneda, Joa. Fernández, J. Sánchez, Olaza – Monchu, Mesa (C), K. Pérez – Plata, Weissman, Plano.
Náhradníci: Masip – Tuhami, I. Sánchez, Guardiola, Feddal, Kenedy, Malsa, León, Narváez, Aguado, al-Jámiq, Escudero.
Trenér: Pacheta

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Chust, Espino – Ále. Fernández (C), San Emeterio – Alejo, Sobrino, Ocampo – Lucas Pérez.
Náhradníci: D. Gil – Arzamendia, Bongonda, Mbaye, Negredo, Mari, Alcaraz, Mabil, Cala, Á. Giménez, Zaldúa, Blanco.

Real Valladolid

Fotbalisté Valladolidu působili v loňské sezoně v druhé nejvyšší soutěži. Parádním závěrem, kdy v posledních čtyř kolech získali plný počet bodů se vyšvihli na konečné druhé místo, které zaručilo přímý postup mezi španělskou elitu bez nutnosti hrát play off.

Do aktuálního ročníku La Ligy nevstoupil Valladolid ideálně, ihned v prvním kole vyfasoval v domácím prostředí od Villarrealu tři góly. Následovala sice remíza 1:1 na trávníku Sevilly, ale ihned poté přišla další facka od Barcelony v poměru 0:4. První vítězství Valladolid urval ve čtvrtém kole s Almériou těsně 1:0. Před týdnem poté nestačil Valladolid na Gironu a po pěti kolech se krčí se čtyřmi body až na sedmnácté příčce.
Cádiz CF

Cádiz v předcházejícím ročníku La Ligy bojoval o udržení v nejvyšší soutěži až do posledního kola. V něm přehrála 1:0 zcela jasně poslední Alavés a díky zaváhání Granady se vyhoupla na první nesestupové místo.

Letos to však s Cádizem vypadá ještě o poznání hůře. V pěti úvodních kolech nezískal ani bod, navíc nevstřelil ani jednu branku a je na naprostém dnu tabulky. V předcházejícím kole sice Cádiz držel bezbrankové skóre s Barcelonou téměř hodinu, ale poté Katalánci přidali v tempo a s přehledem se trefili De Jong, Lewandowski, Fati i Dembelé.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již šestým kolem a my se společně zaměříme na duel Valladolidu, který na domácí půdě přivítá Cádiz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.