La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Valencia - 29. ledna 2023   14:00

Valladolid
90' Larin (Machís)
1:0
(0:0)
Valladolid
Masip (C) – Rosa (46. L. Pérez), J. Fernández, J. Sánchez, Olaza (80. D. Torres) – K. Pérez, Mesa (76. Monchu), Aguado (60. Plata) – Plano, León (76. Larin), Machís.
Asenjo – Weissman, I. Sánchez.
Figueroa – Carreño, Villate
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
Valencia
Mamardašvili – Mosquera, Cömert, Özkaçar, José Gayá (C) (82. Foulquier) – Almeida, Musah, Lato (70. Moriba) – Castillejo (76. J. Vázquez), Cavani (82. André), Lino (82. Kluivert).
Herrerín, Rivero – F. Pérez, Paulista, Guillamón, Diakhaby.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.
Velká radost na Estadiu Municipal José Zorrilla! Valladolid totiž dokázal po dlouhé době skórovat a navíc v důležitém souboji s Valencií i zvítězil. V první půli přitom domácí pokračovali v ofenzivní mizérii a blíže ke vstřelení gólu byla Valencia. Po změně stran už Pucelanos přeci jen svůj výkon zlepšili. Neproměnili několik příležitostí, ovšem v době, kdy se zdálo, že duel směřuje k bezgólové remíze, přeci jen udeřili. O rozhodující moment se postarala dvojice čerstvých posil. Darwin Machís z levé strany odcentroval a host z Brugg Cyle Larin balón na zadní tyči usměrnil do sítě.

Valladolid tak unikl ze sestupového pásma. Valencia zůstává čtrnáctá, ale zase více zabředla do bojů o záchranu.
90+5'
90+5'
Po faulu Musaha, který se provinil v hlavičkovém souboji, budou rozehrávat domácí. Avizované nastavení se už chýlí ke konci.
90+3'
Hosté už musejí pospíchat směrem dopředu. Zatím se jim ale moc nedaří.
90'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Domácí protrhávají svou střeleckou mizérii a dost možná rozhodují tenhle zápas! Hráči Valladolidu získali míč ve středu hřiště a rychle s ním zamířili dopředu. Cyle Larin ho předal na levé křídlo Darwinovi Machísovi a sám pokračoval v náběhu do šestnáctky. Machís pak odcentroval na vzdálenější tyč, kam se stačil dostat právě CYLE LARIN, který balón zasáhl pravou nohou a usměrnil ho za záda brankáře Mamardašviliho.
89'
Jeho exekutorem byl Monchu. Hosté odvrátili míč ke Gonzalovi Platovi, jehož střela z 23 metrů netrefila bránu.
88'
Z rychlé akce na pravé straně získává domácí celek rohový kop. Dobře zapracoval Luis Pérez.
87'
André posouval míč na Almeidu, kterému utekl do autu. Vhazují domácí.
86'
Monchu zahrával přímý kop. Spíše to volalo po centru, domácí hráč však zkusil překvapit brankáře přímou střelou. Ta však nebyla dostatečně prudká, navíc směřovala do koše Mamardašviliho.
85'
Opět Darwin Machís, který se pro domácí jeví jako zajímavá posila. Zleva si naváděl míč na pravačku a posílal do pokutového území další nabídku. Tentokrát dobře zapracovala obrana hostí.
83'
Šance Valladolidu! Výborný centr poslal z levé strany před bránu Darwin Machís. Na malém vápně zakončoval ve skluzu Óscar Plano, který balón nasměroval nad břevno!
82'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází José Gayá, přichází Dimitri Foulquier,
ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Marcos André,
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Justin Kluivert.
80'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Lucas Olaza, přichází David Torres.
79'
Domácí ofenzivní akci ukončila nepřesná přihrávka do pravého křídla. Nyní se bude střídat.
77'
Oba týmy mají ještě zhruba čtvrthodinu na to, aby změnily bezgólový stav. Domácí se o to jednu chvíli snažili, momentum ale nevyužili a nyní už je jejich nápor pryč.
76'
ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Jesus Vázquez.
76'
ze hřiště odchází Sergio León, přichází Cyle Larin,
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Monchu.
75'
Darwin Machís se na levé straně domácí ofenzivy hodně snaží. Nyní ale vyprodukoval nepovedený centr, který skončil za bránou.
74'
Sergio León neutekl bránícímu Cenkovi Özkaçarovi. Poté reklamoval, že ho turecký stoper hostí trefil rukou do tváře, rozhodčí ale neviděl nic nedovoleného.
72'
Odražený míč po rohovém kopu poslal mimo bránu José Gayá.
70'
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Ilaix Moriba.
70'
Machísův centr z levé strany propadl malým vápnem, aniž by míč někdo zasáhl. Hosté budou střídat.
69'
Domácí Roque Mesa dostal žlutou kartu. Už pátou v sezóně a v příštím kole si tak nezahraje.
68'
Zpoza šestnáctky vystřelil Gonzalo Plata. Mamardašvili skákavý míč napoprvé neudržel, ale stačil se včas zorientovat a zalehnout ho před dobíhajícím Sergiem Leónem.
67'
Mamardašvili si déle podržel míč v rukavicích, aby hru uklidnil a trochu rozdrobil nápor Valladolidu. To se nelíbí fanouškům, kteří ho „odměňují“ hlasitým pískotem.
66'
Cenk Özkaçar ukončil další domácí snahu odkopem do autu.
65'
Fotbalisté Valladolidu měli v posledních minutách několik dobrých příležitostí. Vytvořili si toho více než v celém předchozím průběhu utkání.
63'
Domácí ožívají! Óscar Plano si naběhl na přesný pas za obranu. Zbavil se bránícího Özkaçara a před vybíhajícím Mamardašvilim ještě hledal Gonzala Platu, který by to měl už do prázdné brány. Zasáhnout však stačil Cömert, který míč uklidil na rohový kop!
61'
Gonzalo Plata mohl po minutě na hřišti otevřít skóre! Ocitl se už sám před Mamardašvilim, který mu však stačil zmenšit střelecký úhel a skvělým zákrokem hosty podržel!
60'
ze hřiště odchází Álvaro Aguado, přichází Gonzalo Plata.
59'
Šance domácích! Sergio León posunul na levé straně míč rozběhnutému Darwinovi Machísovi. Ten střílel už z ostrého úhlu, přesto nebezpečně. Balón směřoval po zemi na zadní tyč a do akce musel Mamardašvili. Ten měl navíc štěstí, že balón vyrazil do míst, kde se nepohyboval žádný z dobíhajících hráčů Valladolidu.
58'
Hra pokračuje. Samuel Castillejo zatím může hrát dál.
56'
Álvaro Aguado podrazil rozběhnutého Samuela Castilleja. Jasný zákrok na žlutou kartu, kterou také sudí vytáhl. Hostující křídelník se navíc nezvedá a zřejmě bude potřebovat ošetření.
56'
Domácí drželi míč na kopačkách, ale presinkem soupeře se nechali vytlačit až na vlastní polovinu.
54'
Domácí celek by po sérii nezdarů už potřeboval podovat. K tomu ale musí zlomit také střeleckou mizérii. Naposledy Valladolid skóroval ještě před MS v Kataru.
51'
Po dobré přihrávce se dostal do šance Samuel Lino. Z výhodné pozice v šestnáctce však zamířil vedle brány domácího Realu.
50'
Hosté uklidňují hru a drží míč na svých kopačkách.
47'
Rohový kop Valladolidu hostující celek přestál.
47'
Hned zkraje druhé půle měl dobrou příležitost Kike Pérez! Domácí záložník vypálil z hranice šestnáctky a Mamardašvili musel vytáhnout výborný zákrok, kterým míč vyrazil na roh.
46'
ze hřiště odchází Lucas Rosa, přichází Luis Pérez.
46'
První poločas gól nepřinesl. Prvních 25 minut byla aktivnější Valencia. Hlavičku Cavaniho a příležitost Musaha však zneškodnil domácí brankář Masip a dalším pokusům Netopýrů scházela přesnost. Poté hra upadla spíše do podprůměru s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Doufejme, že po změně stran uvidíme více fotbalu.
45+3'
45+2'
Domácí Javier Sánchez si ještě vysloužil žlutou kartu za stažení Musaha. Ruce byly v tomto souboji příliš viditelné.
45'
Domácí hráči si v útoku opět nerozuměli. Nepřesnou přihrávkou odevzdali míč brankáři soupeře.
44'
Giorgi Mamardašvili musel rychle z brány, aby zachytil míč před Sergiem Leónem. Ten spadl a chytil se za záda. Hra však pokračuje.
43'
Dobře si u levé postranní čáry počínal José Gayá, Ten dokázal i odcentrovat na zadní tyč, kde byl Edinson Cavani. Ten ale z první vysoko přestřelil.
42'
Nyní to je spíše překopávaná. Oba týmy to zatím marně zkoušejí dlouhými nákopy.
40'
Domácí akce skončila nepřesnou přihrávkou. Valladolid neskóroval v pěti ligových zápasech v řadě a i dnes je znát, že v ofenzivě má tento tým problémy.
39'
Óascar Plano si to namířil směrem dopředu. Tvrdě, ale čistě, ho však zastavil Cömert.
38'
Hosté rohový kop přestáli a odkopli míč až k brankáři Masipovi.
38'
Darwin Machís bojoval na levém křídle s bránícím Mosquerou. Ten srazil jeho centr na roh.
37'
Nepovedený centr Mosquery. Míč padal na bránu, připravený Masip ho ale snadno lapil do rukavic.
35'
Lucas Rosa nedosáhl na pravé straně na přihrávku. Hosté budou vhazovat.
34'
Rozehrával ho Castillejo, domácí se však ubránili.
34'
Yunus Musah to vzal na sebe. Individuální akcí na pravém křídle získal pro Valencii roh.
33'
Cristhian Mosquera podpořil hostující akci náběhem na pravé straně. Jeho centr však domácí hráč odkopl do bezpečí.
31'
José Gayá rychle vhodil aut k Samuelovi Linovi. Ten měl před sebou na levé straně docela dost prostoru, ale až do zakončení nakonec vpuštěn nebyl.
30'
Na vlastní polovině byl faulován Samuel Castillejo. Míč pro Netopýry.
29'
Aguado je ještě odváděn do zámezí k doošetření. Sudí mezitím zahájil hru míčem rozhodčího.
27'
Po souboji s Tonim Latem je ošetřován Álvaro Aguado. Domácí hráč by ale snad měl být v pořádku.
26'
Standardka Valladolidu. Centr Álvara Aguada prolétl nad hlavami hráčů a míč pak zamířil do zámezí.
25'
Darwin Machís centroval do šestnáctky z levé strany. Zkoušel to po zemi, obrana Valencie si ale poradila.
24'
Střely celkem – 2:7
22'
Almeida zahrával rohový kop. Míč se k němu posléze vrátil a portugalský fotbalista tak poslal před bránu další centr. Ten nalezl hlavu Cenka Özkaçara, který zamířil těsně vedle levého horního rohu Masipovy brány!
20'
Skvělý pas za obranu našel Yunnuse Musaha. Americký hráč postupoval zprava proti Masipovi, který dobře vyběhl a kvalitním zákrokem podržel Valladolid!
18'
Na druhé straně předvedl dobrý průnik na levém křídle Yunus Musah. Ten pak nahrával před bránu Samuelovi Linovi, jemuž překazil zakončení pohotový obránce.
17'
Centr Sergia Leóna z pravé strany propadl přes Musaha až k Darwinovi Machísovi. Jeho rána z levé strany šestnáctky směřovala vedle bližší tyče hostující brány.
16'
Domácí se přeci jen začínají osmělovat. Lucas Rosa ale u postranní čáry neuspěl v souboji s Josém Gayou. Valencia bude vhazovat.
14'
Standardní situace domácích. Po odraženém míči střílela jejich čerstvá posila Darwin Machís, jehož slabá střela z dálky doskákala do rukavic Giorgiho Mamardašviliho.
13'
Žlutou kartu za faul na Óscara Plana vyfasoval hostující André Almeida.
12'
Na hrací ploše se ocitl Sergio León. Ten si ublížil v běžeckém souboji s Erayem Cömertem. Vše by ale mělo být v pořádku.
10'
Hráči Valladolidu mají problém udržet míč vepředu. Valencia je zatím lepší.
9'
Rohy Valencie jsou zatím velmi nebezpečné! Na Castillejův centr si naskočil Cristhian Mosquera, který balón trkl vedle pravé tyče!
7'
Fotbalisté Valencie jsou zatím aktivnějším týmem. Momentálně kontrolují míč na své útočné polovině.
5'
Z dalšího rohu Castilleja se už nic velkého neurodilo.
4'
Samuel Castillejo zahrával standardní situaci. Ta byla odvrácena na roh. Jeho exekutorem byl stejný hráč. Centr směřoval na bližší tyč, kde se nacházel Edinson Cavani. Jeho hlavičku musel u své levé tyče vyrážet Jordi Masip!
4'
Průnik Samuela Lina zastavili domácí jen faulem. Následovat bude standardní situace.
2'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr od praporku obrana Valladolidu odvrátila.
1'

Real Valladolid: Masip (C) – Rosa, J. Fernández, J. Sánchez, Olaza – K. Pérez, Mesa, Aguado – Plano, León, Machís.
Náhradníci: Asenjo – Larin, Plata, Monchu, L. Pérez, D. Torres, Weissman, I. Sánchez.
Trenér: Pacheta

Valencia CF: Mamardašvili – Mosquera, Cömert, Özkaçar, José Gayá (C) – Almeida, Musah, Lato – Castillejo, Cavani, Lino.
Náhradníci: Herrerín, Rivero – F. Pérez, Kluivert, Paulista, Guillamón, Diakhaby, Foulquier, André, Moriba, J. Vázquez.
Trenér: Gennaro Gattuso

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Real Valladolid (18. místo, 5 – 2 – 11, skóre 13:28, 17 bodů)
Valladolid se vrátil do La Ligy po roce ve druhé nejvyšší soutěži. Letos však tomuto celku hrozí další pád. Zatím se totiž nachází v sestupovém pásmu, byť zadní část tabulky je hodně vyrovnaná a dva povedené duely mohou Real vyvést do jiných pater. Valladolid trápí především střílení gólů. Jen Elche a Cádiz jsou na tom s ofenzivou ještě hůře. Pucelanos navíc táhnou sérii pěti ligových porážek v řadě, navíc během této doby nedokázali ani jednou skórovat. Naposledy prohráli 0:3 na půdě madridského Atlética.

Posledních 5 zápasů Valladolidu:
Valladolid – Real Madrid 0:2
Alavés – Valladolid 1:0 (Copa del Rey)
Mallorca – Valladolid 1:0
Valladolid – Vallecano 0:1
Atlético M. – Valladolid 3:0
Valencia CF (12. místo, 5 – 5 – 7, skóre 25:20, 20 bodů)
Pryč jsou doby, kdy Valencia patřila k předním španělským týmům a pravidelně hrávala Ligu mistrů. Na Mestalle se momentálně musejí soustředit spíše na to, aby se vyhnuli bojům o záchranu. Na sestupové příčky mají Netopýři aktuálně k dobru jen tři body. Z posledních třech duelů La Ligy Valencia zapsala jedinou remízu. V posledním kole ji doma ukopala proti Almeríi. Ve čtvrtek pak nezvládla domácí čtvrtfinále Copy del Rey proti Bilbau, v němž prohrála 1:3.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Cádiz 0:1
Real Madrid – Valencia 1:1, 4:3 pen (Superpohár)
Gijón – Valencia 0:4 (Copa del Rey)
Valencia – Almería 2:2
Valencia – Bilbao 1:3 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Nedělní program 19. kola španělské La Ligy otevře souboj Valladolidu a Valencie. Jedná se v podstatě o záchranářskou bitvu. Domácí se v tabulce nacházejí na sestupové osmnácté příčce. Valencia je sice dvanáctá, ovšem na svého soupeře má k dobru jen tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.