La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Girona - 22. ledna 2023   14:00

Villarreal
90+10' Parejo
1:0
(0:0)
Villarreal
Reina – Mándí, Cuenca (61. Fall), P. Torres, Mojica (87. A. Moreno I) – Baena, Parejo, Capoue (81. Trigueros) – Chukwueze (87. Collado), G. Moreno (C), Pino (81. Morales).
Jörgensen – Foyth, Morlanes, Nino.
del Cerro – Barbero, García
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
15 128 diváků
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Espinosa, Gutiérrez (83. Juanpe) – Romeu – Villa (75. V. Fernández), I. Martín (64. Y. Herrera), A. García (75. B. García), Riquelme – Stuani (C) (64. Castellanos).
Carlos, Fuidias – J. Hernández, M. Vallejo, Couto, Terrats, Roca.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
Zápas plný faulů a promarněných šancí čekal na gól až do poslední minuty. V závěrečném nastavení nejdříve neproměnil penaltu Gerard Moreno. O pár minut později, již po vypršení signalizovaných šesti minutách, po rohovém kopu Villarrealu odpískal rozhodčí penaltu znova. Tentokrát si míč postavil Dani Parejo a posledním dotykem zápasu míč poslal do levého horního rohu. Žlutá ponorka tak zvládla využít částečné početní převahy a zvítězit nad dobře bránící Gironou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 21:15.
90+11'
90+10'
Villarreal právě vstřelil branku!
Druhou penaltu v nastavení si vzal DANI PAREJO a střelou do levého horního rohu nedal brankáři šanci! Villarreal se tak v poslední minutě ujímá vedení 1:0.
90+10'
Penaltu bude zahrávat Dani Parejo.
90+9'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Juanpe).
90+9'
Sudí Del Cerro nařizuje po druhé v tomto zápase pokutový kop!
90+8'
Villarreal bude zahrávat rohový kop.
90+7'
Hostujícím hrdinou mohl být Valentín Castellanos. Kličkami mezi obránci si vytvořil prostor ke střele, ale jeho střela neměla potřebné parametry.
90+6'
Zbytečné ohnání po soupeři ocenil rozhodčí žlutou kartou. Viníkem je Alberto Moreno.
90+5'
Na druhé straně se míč ocitl v síti Reiny. Gól však neplatí jelikož střele předcházel ofsajd.
90+4'
Domácí kapitán penaltu v závěru neproměnil! Brankář Gazzaniga vystihl stranu a střelu s nízkou razancí chytá!
90+3'
Míč si na penaltový puntík postavil Gerard Moreno.
90+2'
Vše ještě Del Cerro konzultuje s VAR.
90+1'
V pokutovém území padá Pau Torres. Hlavní rozhodčí nařizuje penaltu!
90'
Centr Collada trefil pouze bránícího Espinosa.
89'
Castellanos upadl na trávník před vápnem domácích. Tentokrát mu hlavní rozhodčí faul nepískl.
88'
Baenův centr do vápna byl příliš nízký. V protiútoku si Castellanos chytře došel pro faul.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Diego Collado,
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Alberto Moreno.
86'
Střídající Morales kroutil balón z velkého úhlu na zadní tyč. Jeho pokus minul bránu zhruba o metr.
85'
Manu Trigueros připravil míč k zakončení Baenovi. Ani tento pokus však nezamířil mezi tři tyče.
83'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Miguel Gutiérrez, přichází Juanpe.
82'
Morales příliš dlouho vyčkával nad míčem, až o něj přišel.
81'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Manu Trigueros,
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází José Luis Morales.
80'
Del Cerro zprvu ukázal na penaltový puntík. Následně i s konzultací videorozhodčího ale změnil svůj verdikt. Žlutá ponorka bude kopat přímý kop těsně před hranicí pokutového území.
79'
Santiago Bueno vidí po faulu na protihráče druhou žlutou kartu. Girona bude dohrávat v deseti!
77'
Yeremi Pino v souboji jeden na jednoho na Martíneze nevyzrál. Žlutá ponorka bude z této akce zahrávat aspoň rohový kop.
76'
Centr na přední tyč od Gutiérreze odkopl do autu jeden z obránců.
75'
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Borja García,
ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Valery Fernández.
74'
Gerard Moreno napřáhl z velké dálky. Jeho dalekonosnou střelu vyrazil Gazzaniga.
73'
Spousta přihrávek koluje mezi hráči Villarrealu. Na tu klíčovou se ale stále vyčkává.
71'
Točený centr na zadní tyč skončil v rukavicích Gazzanigy.
71'
Dani Parejo bude zahrávat standardní situaci nedaleko autové čáry.
70'
Žlutá ponorka se dostává často postupným útokem před vápno soupeře. Defenzíva Girony se skládá z pevného bloku všech deseti hráčů, což se domácím zatím překonat nepodařilo.
68'
Na druhé straně pálil čerstvý Herrera. Pepe Reina zasahovat nemusel.
67'
Prudký přízemní centr poslal před bránu Girony Capoue. Ke střele se dostal Moreno, ale jeho pokus stihla zablokovat obrana.
66'
Opět první dotek zradil v útočné fázi domácí. Samuel Chukwueze měl prostor v šestnáctce zakončit, ale právě zpracování míče mu čas na zakončení vzalo.
65'
Odražený míč odhlavičkoval před vápnem Pau Torres až do rukavic Gazzanigy.
64'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Yangel Herrera,
ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Valentín Castellanos.
62'
Toni Villa upaloval s míčem po pravé straně. Následně připravil míč Riquelmemu k zakončení, ale Riguelme pálil velmi nepřesně.
61'
ze hřiště odchází Jorge Cuenca, přichází Mamadou Fall.
61'
Chukwueze s Mándím se na pravé straně nepochopili. Odkopávat bude Gazzaniga.
59'
Na zem se musel vydat Paulo Gazzaniga, jelikož střela Baeny byla tečována. Jistým zákrokem dokázal brankář Girony dostat míč pod kontrolu.
58'
Rodrigo Riquelme obešel dva protihráče. V tahu na bránu chtěl dál pokračovat, ale přes další obránce už neprošel.
57'
Centr Mojica hledal v šestnáctce Chukwuezeho. Důrazný obránce ho k zakončení nepustil.
55'
Samostatným únikem chtěl ohrozit bránu Toni Villa. Dani Parejo včas zareagoval a Villu od míče odstavil.
54'
Samuel Chukwueze se na pravé straně rychlou kličkou uvolnil. Následně hledal na vápně Baenu, ale ten si míč dobře nepřebral.
53'
Nepřesné zakončení z velké dálky vyslal Samuel Chukwueze. Brankář Paulo Gazzaniga pouze kontroloval.
51'
U míče je Pepe Reina. Hosté z Girony jsou zataženější a čekají. co domácí vymyslí.
49'
Hráči budou muset být na hrací ploše v druhé půli více obezřetní. Ajsa Mándí je po faulu rozhodčím pouze napomenut.
48'
Rychlé otočení hry na volného Villu vedlo ke střele. Zblokována střela Villy znamená pro Gironu druhý rohový kop.
47'
Girona zahájila druhou půli úspěšně. S míčem se dopracovali nedaleko rohového praporku.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl v poločasové pauze po změně. Oba celky pokračují ve stejné sestavě.
46'
Úvodní výkop v druhém poločase obstarali hosté.
46'
Druhá půle začne předběžně v 15:07.
První poločas souboje mezi Villarrealem a Gironou přinesl na místo gólů spoustu žlutých karet. V prvních pětačtyřiceti minutách jich sudí Del Cerro rozdal hned sedm. Několik šancí měli na kopačkách domácí, ale Pino, Baena ani Mándí brankáře nepřekonali. Stav utkání 0:0.
45+5'
45+4'
Jorge Cuenca odchází za čáru s krví ve tváři. Doufejme, že bude schopen ve hře pokračovat.
45+3'
Na hrací ploše zůstává ležet po střetu s vlastním spoluhráčem Cuenca. První poločas se tak ještě o pár desítek vteřin natáhne.
45+2'
Prudký centr z levé strany odhlavičkoval Ajsa Mándí. Girona bude vhazovat nedaleko rohového praporku.
45+1'
Těsně před přestávkou se opět žlutí. Trestaným hráčem je Álex Baena.
45+1'
Dvě minuty nad rámec nastavil sudí Del Cerro.
45'
Několik odrazů před bránou Reiny vzešlo v první rohový kop Girony.
44'
Standardní situaci na soupeřově polovině bude zahrávat Aleix García.
43'
Girona se velmi zlobí, jelikož v jejich očích se měl zahrávat rohový kop. Verdikt však zní odkop od brány pro Villarreal.
41'
Hlavní arbitr Del Cerro fouká do píšťalky velmi často. Hra je často přerušena a faulů na obou stranách přibývá.
40'
Girona se dostane s míčem díky autovému vhazování na útočnou polovinu.
39'
Vzápětí přichází žluté potrestání také na straně Girony. Došlápnutím na Cuenca se provinil Stuani.
38'
Hra je opět přerušena. Tvrdým zákrokem složil k zemi Mándí Riquelmeho.
37'
Pau Torres zasáhl loktem do obličeje Stuaniho. Na světe je tak pátá žlutá karta zápasu.
36'
Po levé straně prošel do vápna Gerard Moreno. Střelou doprostřed brány trefil připraveného Gazzanigu.
34'
Do velké šance se dostal ve vápně Ajsa Mándí. Jeho hlavičku vytáhl skvělým zákrokem brankář Girony mimo tři tyče.
33'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Miguel Gutiérrez).
32'
Samuel Chukwueze na pravé straně nevyzrál na Miguela. Následně však zabral rychle zpět a svou chybu napravil.
30'
Villarreal si již dnes vytvořil několik slibných šancí. Tento útok v další ale nevyplul, jelikož nepřesná přihrávka skončila v zámezí.
29'
V útoku osamocený Cristhian Stuani měl při výkopu Gazzanigy příliš těžké podmínky. Přetažený nákop končí až u kopaček Reiny.
28'
Girona na míči moc dlouho nepobyla. O postupný útok se snaží Villarreal.
27'
Přetažený centr do běhu na Mojica byl příliš dlouhý. Odkopávat od brány bude Paulo Gazzaniga.
25'
Yeremi Pino si neodpustil slovní dovětek k sudímu po neodpískaném faulu. To si rozhodčí Del Cerro nenechává líbit, proto Pinovi ukazuje žlutý kartónek.
23'
Na druhé straně si rychlým útokem vytvořili šanci také domácí. Zpoza vápna vypálil Álex Baena, ale Paula Gazzanigu nepřekonal.
22'
Nebezpečný centr od Martína našel přesně ve vápně Stuaniho, ale špatné zpracování neumožnilo kanonýrovi hostí skórovat.
21'
Aleix García poslal centrem míč na kopačky Villy. Jeho střela z voleje trefila bránícího hráče před ním.
20'
Špatnou rozehrávku Gazzanigy zachytil Gerard Moreno. Pohotovou střelou z velké dálky chtěl trefit odkrytou bránu. Kvůli velmi nízké razanci se ale brankář hostí stihl do brány vrátit včas a střelu zneškodnit.
18'
Domácí kapitán si v souboji o míč počínal proti pravidlům. Jeho nepřiměřenou tvrdost trestá hlavní rozhodčí žlutou kartou.
16'
Étienne Capoue svedl ve vápně souboj s jedním z obránců. Míč se poté otřel o ruku hráče Girony, ale pokutový kop se kopat nebude.
15'
Útočné snažení Girony ztroskotalo před vápnem Villarrealu. Domácí se tak opět zmocnili míče.
13'
Rohový kop domácích mířil na zadní tyč, odkud ale žádný hráč míč do brány neusměrnil.
12'
Hosté měli teď velké štěstí. V pokutovém území napálil nejdříve Yeremi Pino levou tyč. Následnou technickou střelou na zadní tyč vybídl Baena Gazzanigu ke skvělému zákroku!
11'
Už to vypadalo, že se Rodrigo Riquelme po úspěšném zisku míče vrhne do rychlého protiútoku. Španělský křídelník se ale rozhodl míč zaseknout a přihrát zpátky do obrany.
9'
Pino s Baenou kombinovali na levé straně. Baenova přihrávka byla nakonec nepřesná a skončila až v zámezí.
8'
Étienne Capoue vybojoval na pravé straně autové vhazování nedaleko praporku.
7'
Postavení mimo hru odmávl pomezní rozhodčí Tonimu Villovi.
6'
Střelecký pokus z dálky vyslal nedaleko pravé tyče Aleix García. Brankář Reina zasahovat nemusel.
4'
Domluvený signál byl zahrán na Morena, který z těžkého voleje zamířil nepřesně nad bránu Gazzanigy.
3'
Za zmiňované podražení vidí Santiago Bueno žlutou kartu.
2'
Dlouhý nákop Reiny přeletěl všechny obránce a na bránu by tak postupoval Pino. Santiago Bueno Pina na poslední chvíli podkopl. Žlutá ponorka bude mít k dispozici první standardní situaci zápasu.
1'
Domácí Villarreal nastoupil ve klasických žlutých dresech. Hosté z Girony zvolili sadu červenou.
1'

Villarreal CF: Reina – Mándí, Cuenca, P. Torres, Mojica – Baena, Parejo, Capoue – Chukwueze, G. Moreno (C), Pino.
Náhradníci: Jörgensen – Foyth, Morlanes, Morales, A. Moreno I, Trigueros.
Trenér: Quique Setién

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Espinosa, Gutiérrez – Romeu – Villa, I. Martín, A. García, Riquelme – Stuani (C).
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Castellanos, J. Hernández, M. Vallejo, V. Fernández, B. García, Y. Herrera, Couto, Juanpe, Terrats, Roca.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: del Cerro – Barbero, García.
Girona FC

Hostujícím celkem pro tento duel bude tým z KatalánskaGirona.

Girona si jako nováček letošní sezóny počíná nad očekávání. Nasčítaných 21 bodů znamená pro Gironistes průběžné 11. místo. Za zmínku zajisté stojí fakt, že tým, pod vedením španělského stratéga Michela, neprohrál již 7 ligových zápasů v řadě. Minulý víkend musela Girona na domácí půdě zachraňovat zápas proti Seville. Jednobrankové manko srovnal po přestávce Stuani. Tři body pro domácí zajistil v samotném závěru Herrera.

Nejvíce zásahů zaznamenal v letošní sezóně Uruguayec Cristhian Stuani. Brankovou síť rozvlnil již pětkrát.
Villarreal CF

Na Estadiu de la Ceramica se Žlutá ponorka představí v tomto ročníku po osmé.

Villarreal se po 17. kole nachází na 5. příčce s osmadvaceti body. Z posledních 4 zápasů vytěžili svěřenci trenéra Setiéna slušných 10 bodů. V Copa del Rey padl Villarreal v souboji s Realem Madrid, kdy po skvělém prvním poločase neudrželi domácí vedení 2:0. Na konečných 2:3 pro hosty upravoval v 86. minutě Ceballos. Žlutá ponorka se tak již může plně soustředit na ligu a zabojovat o prestižní místa zajišťující Evropské poháry.

Nejlepšími střelci týmu jsou shodně po čtyřech trefách Gerard Moreno a Álex Baena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.