La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Granada - 1. října 2023   14:00

Almeria
41' L. Suárez (Ramazani) • 44' L. Suárez (Ramazani) • 45+2' L. Suárez (Ramazani)
3:3
(3:0)
Granada
66' Zaragoza   • 70' Ri. Sánchez   • 86' Uzuni
Almeria
Maximiano – Puigmal (84. A. Pozo), Kaiky, Chumi, Akieme – Melero, E. González (35. Baba), Lopy – Baptistão (50. Arribas), L. Suárez (83. Koné), Ramazani (50. Embarba).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Lázaro, Milovanović, Sanca.
Granada
Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel (52. Rubio), Torrente (46. G. Villar), Neva – Zaragoza, S. Ruiz, Gumbau, Puertas (76. Uzuni) – Callejón (46. Fernandez), Boyé (89. Weissman).
A. López – V. Díaz, Diédhiou, Melendo, Perea, Petrović.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 18:14.
Je dobojováno! Fantastické utkání Almeríe s Granadou nakonec končí výsledkem 3:3. V úvodu poločasu přitom byli nebezpečnější hosté. Ve 12. minutě hrozil Puertas, jenže ani on ani Boyé míč za brankovou čáru nedostali. Ve 26. minutě vypálil Zaragoza, který těsně minul šibenici. Po půlhodině hry střílel zpoza vápna Léo Baptistão, který trefil tyč. Ve 39. minutě pak Callejón z voleje minul odkrytou část branky. Ve 41. minutě poslal domácí do vedení Luis Javier Suárez, který během následujících pěti minut přidal další dvě branky a završil hattrick. Po změně stran však hosté zabrali. V 58. minutě sice Puertas penaltu neproměnil, jenže v 67. minutě z pokutového kopu udeřil Bryan Zaragoza. V 71. minutě navíc snížil Ricard Sánchez Hosté byli nabuzení a dočkali se vyrovnání, o které se zasloužil Uzuni.
90+11'
90+9'
Ani jeden z týmů se v nastavení nedostává do šancí. Na trávníku kralují obrany.
90+7'
Domácí brankář si dal pozor na vysoký centr z levé strany a došel si pro míč.
90+5'
Weissmann šel sám po pravé straně, jenže nepřesným centrem spoluhráče nenašel.
90+4'
Hra se nyní hodně kouskuje vinou zranění.
89'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Shon Weissman.
88'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Gonzalo Villar).
86'
Granada právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Skvělý druhý poločas Granady pokračuje! Hridnou hostujícího celku se stává MYRTO UZUNI!
84'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Alejandro Pozo.
83'
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Ibrahima Koné.
82'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Sergio Akieme).
81'
Domácí Luis Javier Suárez střílel zpoza vápna, jenže netrefil branku.
78'
Domácím se v posledních minutách daří kouskovat hru. Hosté mají problémy s přechodem vpřed.
76'
ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Myrto Uzuni.
74'
Domácí jsou pod tlakem a brání se jen pomocí odkopů do bezpečí.
70'
Granada právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává zpátky do utkání! RICARD SÁNCHEZ z blízkosti překonal brankáře střelou k tyči!
71'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Arnau Puigmal).
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut, nicméně nikdo z hráčů hostů se nyní nedostává do šancí.
69'
Gumbau si dal pozor na další útok soupeře a včasným skluzem skvěle zasáhl.
66'
Granada právě vstřelila branku! Je sníženo! K penaltě se postavil BRYAN ZARAGOZA, který penaltu proměnil!
67'
Granada bude kopat další penaltu!
66'
Domácí kopali rohový kop, nicméně centr skončil v rukavicích brankáře.
64'
VAR předchozí situaci zkontroloval. Penalta se skutečně pískat nebude,
63'
Penaltu nyní chtějí také domácí, ale sudí zatím nepíská.
63'
Hosté mají míč v držení, nicméně defenziva Almeríe tentokrát hraje hodně důrazně.
61'
Granada pro změnu zahrávala přímý kop, jenže centr směřující k přední tyči nikdo z hostů do sítě netečoval.
60'
Je za námi hodina hry a Almería stále drží luxusní třígolový náskok. Po změně stran navíc hosté zahodili penaltu.
59'
Domácí příznivci po předchozím momentu znovu ožili a užívají si dnešní utkání. Na stadionu panuje parádní atmosféra.
58'
K penaltě se postavil Antonio Puertas, ale domácí brankář jeho bídnou ránu vykopl!
58'
Penalta pro Granadu!
57'
Granada se snaží duel zdramatizovat rychlým zásahem v úvodu druhého poločasu, nicméně výpady hostů narážejí na pozornou obranu.
56'
Domácí zahrávali rohový kop, ale obrana Granady byla v tento okamžik připravená.
55'
Stopeři Granady si pohlídali nepřesný nákop za obranu a jednoduše si pomohli malou domů.
54'
Domácí po delší době ohrozili branku soupeře. Luis Javier Suárez tentokrát v předklonu hlavičkoval mimo tři tyče.
53'
Domácí příznivci ještě oceňují dnešní výkon Largieho Ramazaniho, který Suárezovi připravil všechny tři branky, nicméně po pěti minutách druhé půle musel střídat.
52'
ze hřiště odchází Ignasi Miquel, přichází Miguel Ángel Rubio.
51'
Hosté sportovně odevzdali míč domácímu celku. Gólman Almeríe následně nakopl míč na levou stranu hřiště.
50'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Sergio Arribas,
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Adrián Embarba.
49'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a drží se za koleno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
48'
Granada se snaží o aktivní vstup do druhého poločasu dnešního souboje. Hostující celek operoval na levé straně, nicméně akce vyústila jen v centr do rukavic brankáře.
47'
Hosté se hned v úvodu druhého poločasu vydali vpřed. Jejich akce ale skončila nepřesným centrem, který vyrotoval mimo hrací plochu.
46'
ze hřiště odchází Raúl Torrente, přichází Gonzalo Villar,
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Alvaro Fernandez.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Almería. V úvodu poločasu přitom byli nebezpečnější hosté. Ve 12. minutě hrozil Puertas, jenže ani on ani Boyé míč za brankovou čáru nedostali. Ve 26. minutě vypálil Zaragoza, který těsně minul šibenici. Po půlhodině hry střílel zpoza vápna Léo Baptistão, který trefil tyč. Ve 39. minutě pak Callejón z voleje minul odkrytou část branky. Ve 41. minutě poslal domácí do vedení Luis Javier Suárez, který během následujících pěti minut přidal další dvě branky a završil hattrick.
45+10'
45+9'
V závěru poločasu zahrávali hosté roh, který skončil útočným faulem.
45+7'
Luis Javier Suárez napadal rozehrávku hostujících stoperů, jenže zadáci Granady dokázali míč nakopnout vpřed.
45+6'
Largie Ramazani se průnikem středem hřiště probil vpřed, jenže byl faulován soupeřem. Domácí budou pokračovat v kombinaci.
45+5'
Domácí se po pádu Kaikyho v pokutovém území dožadovali odpískání pokutového kopu, nicméně sudí ukázal, že se bude pokračovat ve hře.
45+4'
Almería je při chuti a nadále se tlačí do ofenzivy. Luis Javier Suárez byl pro změnu faulován a získal pro domácí přímý kop.
45+2'
Almería právě vstřelila branku! Neskutečný závěr prvního poločasu z pohledu domácího celku! LUIS JAVIER SUÁREZ uspěl ve sprinterském souboji se stoperem, obešel vyběhnutého brankáře a střelou do prázdné branky během pěti minut završil hattrick!
44'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek ještě před přestávkou přidává druhou branku! To je pro Granadu po průběhu první půle obrovská rána. Largie Ramazani se prodral do pokutového území, z brankové čáry ještě stačil přihrát na malé vápno a LUIS JAVIER SUÁREZ už měl snadnou práci!
44'
Kaiky zažehnal možnost rodícího se protiútoku Granady, když na polovině hřiště vystoupil proti Boyému a uspěl v hlavičkovém souboji.
43'
Domácí příznivci jsou po úvodním zásahu jejich oblíbenců ve varu a ženou hráče v červenobílém dresu do útoku.
41'
Almería právě vstřelila branku! Domácí celek se krátce před odchodem do kabin dostává do vedení! LUIS JAVIER SUÁREZ si naběhl na parádní přihrávku do pokutového území a pohotovou přízemní střelou levačkou kolem brankáře otevřel skóre!
40'
Luis Javier Suárez se uvolnil na levé straně a stačil odcentrovat. Jeho prudký přízemní centr udržel hostující brankář v rukavicích.
39'
José María Callejón zahodil stoprocentní šanci! Osamocený zůstal u vzdálenější tyče, jenže z voleje netrefil odkrytou polovinu domácí branky!
38'
Stopeři Granady vyvezli míč na polovinu soupeře, kde se hosté dlouho neohřáli. Skvěle ve středu hrací plochy vystoupil Arnau Puigmal.
37'
Almería po špatném vstupu do utkání zvýšila aktivitu a v posledních minutách je lepším týmem na trávníku. Probudili se i domácí příznivci.
36'
Dion Lopy vypálil levou nohou zpoza pokutového území, ale jeho projektil skončil vedle branky. Rozehrávat bude brankář Granady.
35'
ze hřiště odchází Edgar González, přichází Iddrisu Baba.
34'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Hosté měli k dispozici rozehrávku, jenže dlouho se u míče neohřáli.
33'
Sudí nařídil krátkou přestávku na osvěžení.
32'
Bryan Zaragoza přenechal míč v pokutovém území Boyému, který levačkou bez přípravy vypálil, jenže minul vzdálenější tyč.
31'
Granada se dostala vpřed po levém křídle, jenže kombinace hostů skončila nepřesnou kolmicí mezi obránce.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. I přes aktivitu hostů je o něco nebezpečnější domácí Almería.
29'
Domácí mohli jít do vedení, nicméně nádherná a tvrdá rána zpoza hranice velkého vápna skončila na tyči!
28'
Largie Ramazani z levé strany špičkou kopačky posunul míč na hranici velkého vápna, nicméně nikdo v červenobílém dresu se k míči nedostal.
27'
Znovu jsou v akci zdravotníci hostujícího celku. V souboji dvou nejhorších týmů dosavadního průběhu španělské ligy je k vidění hodně tvrdých zákroků.
26'
Další zajímavá možnost Granady! Bryan Zaragoza si navedl míč na pravou nohu a z hranice velkého vápna rozvlnil boční síť!
25'
Dion Lopy sice uspěl v souboji na polovině Granady, jenže kolem sebe neměl spoluhráče a důrazný stoper mu míč špičkou kopačky vypíchl.
24'
Stále se nehraje! Jeden z domácích stoperů má krvavý šrám na hlavě a potřebuje zraněné místo obvázat.
23'
Někteří z hostujících náhradníků se po předchozím momentu vyrazili rozcvičovat. V permanenci jsou nyní i zdravotníci domácího celku.
22'
Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává po souboji před vlastní brankou ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
21'
Také domácí poprvé ohrozili branku soupeře. Z ostrého úhlu vypálil Edgar González, jehož skákavou ránu hostující brankář raději vyrazil.
20'
Hosté se po dalším rohovém kopu dostali k zakončení. Z ostrého úhlu zkoušel štěstí hlavou Lucas Boyé, jehož hlavička prolétla vysoko nad břevnem.
19'
Sergio Akieme diriguje rozehrávku domácích na polovině Granady. Hráči v červenobílých dresech však působí hodně statickým dojmem.
18'
Ricard Sánchez fauloval soupeře na polovině hřiště. Fotbalisté Granady se okamžitě stáhli pod balón a nedovolili domácím bleskově rozehrát.
17'
Poprvé v utkání musel do akce také hostující brankář. Ramazaniho hlavičku zády k brance si bez problémů stáhl ze vzduchu do rukavic.
16'
Stopeři domácího celku se postupnou kombinací na vlastní polovině snaží otupit sílící aktivitu Granady. Nikdo z hostů rozehrávku neatakuje.
15'
José María Callejón měl prostor na pravé straně, krásnou přihrávkou uvolnil Boyého, jenže jeho zajímavý dloubáček spoluhráče neoslovil.
14'
Granada pokračuje ve svém ofenzivním snažení. José María Callejón vhazoval na pravé straně, jenže dlouhou pobídkou našel jen soupeře.
13'
Granada v posledních minutách převzala aktivitu a dostává domácí celek pod tlak. Hráči v červenobílém dresu se musí převážně bránit.
12'
Po dalším útoku už hosté měli obrovskou šanci! Po nádherném indivudálním průniku prošel do vápna Puertas, který míč předložil na malé vápno, ale Lucas Boyé minul branku!
11'
Granada se poprvé v utkání probila do zakončení. Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Antonio Puertas, ale obránce jeho pokus srazil na rohový kop.
10'
Granada se dostala vpřed po pravé straně, jenže José María Callejón si nedokázal obhodit prvního hráče v červenobílém dresu.
9'
Largie Ramazani znovu rozkmital své hbité nohy po pravém křídle, jenže vysokou pobídku nemohl za žádnou cenu udržet ve hře.
8'
Dion Lopy zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za hlavu. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat ve hře.
7'
Edgar González dohrál soupeře zbytečně ostrým zákrokem a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Od úvodních minut vidíme, že v souboji trápících se týmů jde o hodně.
6'
Luis Javier Suárez se dral vpřed, jenže upadl v souboji s obráncem. Domácí hráč signalizoval nedovolený zákrok, nicméně sudí nechává pokračovat ve hře.
5'
Granada se dostala do první zajímavější pozice dnešního souboje. Na centr z pravé strany si brousil zuby právě Antonio Puertas, ale obránce před ním ve skluzu zasáhl.
4'
Antonio Puertas si posunul míč do středu hrací plochy, jenže si jej ukopl příliš daleko a pozorný obránce domácí Almeríe balón odehrál do bezpečí.
3'
Largie Ramazani se znovu hlásil o přihrávku za obranu, jenže spoluhráče tentokrát neposlal míč jeho směrem.
2'
Poprvé v utkání se vpřed vydali také hosté, jenže kombinace Granady na levé straně hřiště skončila přihrávkou do autu.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu a okamžitě se vydal vpřed. Ramazani ale nedokázal míč zpracovat.
1'

UD Almería: Maximiano – Puigmal, Kaiky, Chumi, Akieme – Melero, E. González, Lopy – Baptistão, L. Suárez, Ramazani.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Arribas, Baba, Centelles, Embarba, Koné, Lázaro, A. Pozo, Milovanović, Sanca.

Granada CF: Ferreira – Ri. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – Zaragoza, S. Ruiz, Gumbau, Puertas – Callejón, Boyé.
Náhradníci: A. López – V. Díaz, Diédhiou, Fernandez, Melendo, Perea, Petrović, Rubio, G. Villar, Uzuni, Weissman.
UD Almeria

Domácí celek je na tom ještě hůře. Almeria ukazuje platnost pravidla o tom, že druhá sezóna mezi elitou je těžší než ta první. V úvodu loňského roku totiž trápila třeba Real Madrid. Letos ale v sedmi duelech inkasovala hned osmnáct branek a se dvěma body se krčí na samotném dně ligové tabulky. Body zatím získala za remízu s Cádizem a Valencií. Jinak ale schytala debakl na půdě Sevilly nebo nestačila na Celtu Vigo.
Granada CF

Hostující Granada neprožívá povedený úvod nového ročníku nejvyšší španělské soutěže. Loňský vítěz druhé ligy v letošním ročníku zvítězil jen v domácím souboji s Mallorcou. Kromě tohoto vítězství si připsal hned pět porážek, přičemž prohrál třeba s Las Palmas nebo Vallecanem. V posledním kole ale Granada doma uválčila remízu 1:1 s Realem Betis. Hostující kouč dnes nemůže počítat se zraněným Uzunim ani s Vallejem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.