La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Sevilla - 11. března 2024   21:00

Almeria
38' Embarba (Viera) • 90+5' Milovanović (Arribas)
2:2
(1:0)
Sevilla
81' Lukebakio  (Is. Romero) • 86' Ocampos  (Is. Romero)
Almeria
Maximiano – Pubill, Montes, Radovanović, Centelles – Lopy (88. Ramazani), E. González – L. Romero (66. Robertone), Viera (84. Arribas), Embarba (C) (88. Milovanović) – Lozano (65. Baptistão).
Mariño, F. Martínez – Baba, Chumi, Melero, A. Pozo.
de Burgos – Grijalba, Fernández
Power Horse Stadium, Almería
13 095 diváků
Sevilla
Nyland – Navas (C) (60. Acuña), Badé, S. Ramos, Salas – Ó. Torres (71. Gudelj), D. Sow (60. Suso), Soumaré, Ocampos – en-Nesírí (71. Lukebakio), Is. Romero.
Dmitrović, Flores – Lamela, Marcão, Medžbrí, Nianzou, Pedrosa, Véliz.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:8. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:11.
S nevídanou bilancí 0-10-18 se Almería logicky krčí na posledním 20. místě s čtrnáctibodovou ztrátou na záchranu. Sevilla je s šestibodovým náskokem na první sestupovou příčku čtrnáctá.
Ani na osmadvacátý pokus Almería v sezoně 2023/24 nevyhrála. Proti andaluskému konkurentovi ze Sevilly k tomu měla dobře našlápnuto. Díky trefě Embarby dlouho vedla, ale po Vierově spálené tutovce na 2:0 během chvilky dvakrát inkasovala od Lukebakia a Ocampose. V hektickém nastavení domácí náladu částečně vylepšilo Milovanovićovo vyrovnání na konečných 2:2.
90+9'
90+9'
Acuñův centr se snášel mezi Ocampose a Lukebakia. Radovanović odhlavičkoval míč z vápna ven.
90+8'
Sedm minut nastavení uběhlo. Ricardo de Burgos nechává hru pokračovat. Oběma týmům je teď bod za remízu málo.
90+7'
Acuña se elegantně uvolnil v souboji u postranní čáry a noblesním centrem objevil mezi stopery Lukebakiovi a tomu uteklo zakončení hlavou vedle pravé tyče.
90+6'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Edgar González).
90+5'
Almería právě vstřelila branku!
Tak to je obrovské podcenění situace od obrany Sevilly! Arribasově akci na pravé straně byla věnována minimální pozornost. Ramos v době centru nepochopitelně chyběl na postu stopera. Badé byl sám na bránění dvou hráčů a MARKO MILOVANOVIĆ to potrestal hlavičkou mimo dosah brankáře Nylanda.
90+4'
Sevilla kontroluje tempo a nepouští psychicky nalomeného soupeře k žádnému tlaku před Nylandem.
90+2'
Dodi Lukebakio trochu promarnil rychlý brejk. S Radovanovićem na zádech si dal horší dotek a musel udělat úhybný manévr do křídla.
90+1'
Centelels to přehnal s razancí svého nákopu. Ramazani neměl šanci udržet míč na hrací ploše a Sevilla nebudu spěchat s realizací autu.
88'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Largie Ramazani.
88'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Marko Milovanović.
86'
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté během chvíle otáčí vývoj zápasu! Isaac Romero po dalším rohu Susa vracel přetažený míč do vřavy v malém vápně. LUCAS OCAMPOS se v ní rychle zorientoval a z otočky překonal Maximiana, který v danou chvíli seděl na zadku.
85'
Ramosova hlavička ze Susova rohového kopu se od Pubilla odrazila mimo tři tyče. Standardka se opakovala a Edgar González ji tentokrát zlikvidoval ve větším klidu.
84'
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Sergio Arribas.
84'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Dion Lopy).
83'
Viera teď musí dvojnásobně zpytovat svědomí. Mít před několika minutami přesnější mušku, tak jeho tým vede 2:0. Takto je stav nerozhodný a Almeríi se první výhra v sezoně zase vzdaluje...
81'
Ocampos na půlce obral Embarbu a podepsal se pod gólový brejk, který trochu připomínal trefu Almeríe z první půle. Isaac Romero si trpělivě počkal s přihrávkou na DODIHO LUKEBAKIA a střídající útočník překonal Maximiana přízemní střelou na zadní tyč.
80'
Sevilla okupuje prostor před pokutovým územím. Na centr si ale nikdo nevěří, protože je před Maximianem minimální nabídka v podobě osamoceného Romera.
79'
Sergio Ramos byl v době Susova nákopu za všemi obránci Almeríe. K potěše domácího publika se bude konat odkop Luíse Maximiana.
78'
Léo Baptistão se vymanil ze soubojů u středového kruhu. O kus dál mu ale došly nápady a vesměs zbytečnou ranou z dálky napálil jednoho z obránců.
77'
Hráči Sevilly si v mnoha případech nevěří a kazí i naprosto rutinní přihrávky v klidném středu hřiště. Domácí už poněkolikáté získali aut úplně zadarmo.
75'
Gudelj přenesl hru přes celou šířku hřiště. Acuña setřásl Pubilla a doručil balon k Susovi. Ten ho ze zadní čáry servíroval do malého vápna, ovšem Montesem hlídaný Lukebakio se do akrobatické koncovky netrefil.
74'
Centelles výborně vyhodnotil situaci na levém křídle. Pohybem naznačil centr a místo toho posunul míč po zemi do druhého sledu, odkud nebráněný Jonathan Viera trestuhodně přestřelil! Tohle může domácí tým na konci zápasu ještě mrzet.
73'
Embarbova přihrávka prošla až za Lopyho. Ve druhé vlně ji vyzvedl Pubill a z ohromné dálky nasměroval ambiciózní střelu zcela mimo bránu.
72'
Lucas Robertone i Kike Salas jsou po předchozí srážce schopni pokračovat ve hře. V té si vybral slabší chvilku Ramos. Z nevynucené chyby v rozehrávce vzešel aut Almeríe.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Nemanja Gudelj.
71'
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Dodi Lukebakio.
70'
V důsledku kolize dvou hlav povolal Ricardo de Burgos na hřiště realizační týmy obou mužstev. Poprvé v zápase bude hra na delší dobu pozastavena.
69'
Snahu o uklidnění hry devalvovala nepřesnost Edgara Gonzáleze. Do domácí obrany vpadl Júsuf en-Nesírí, ale Isaac Romero byl po přihrávce na okraj šestnáctky čistě oloupen Lopym.
68'
Chemie mezi Isaacem Romerem a en-Nesírím dnes vůbec nefunguje. Pokaženou zpětnou přihrávku na marockého reprezentanta stopil Maximiano.
67'
Držení míče: 41 % – 59 %.
66'
ze hřiště odchází Luka Romero, přichází Lucas Robertone.
65'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Léo Baptistão.
63'
Stejně jako v první půli začíná být hra na obě strany hodně otevřená. V jednom z brejků Centelles kvůli Soumarému nedokázal vrátit míč Embarbovi.
62'
Hosté lacino pozbyli míč a museli se vracet s rychlým kontrem Viery a Embarby. Stopku mu vystavil Badé.
62'
Střídající Suso se prezentoval technickou střelou z větší vzdálenosti. Maximianův zákrok opět zapotřebí nebyl. Almería je zase o kousek blíže první výhře v sezoně.
61'
Ocampos prodlužoval roh na zadní tyč. Tam číhal Isaac Romero, ale kvůli těsnému bránění branku Maximiana neohrozil.
60'
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Suso.
60'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Marcos Acuña.
59'
Centr Sowa přeletěl původní cíl a doplachtil k Ocamposovi, jehož pas před branku uklidil Edgar González na roh.
58'
Nákop Ocampose nezpůsobil v obraně Almeríe žádný větší chaos. Míč je z pátky na půlce, zatímco se mezi střídačkami chystají první změny.
57'
Ricardo de Burgos pískl Luku Romerovi nedovolený zákrok, který má za následek standardní situaci z osy hřiště. Na přímou střelu to nevypadá.
56'
Nejistému Badému se pod vlivem presinku nechtělo vymýšlet žádné kulišárny a na úkor vhazování Centellese odkopl balon do autu.
55'
Embarbův centr přeletěl Ramose a spadl na nohu Edgara Gonzáleze, jenž z nekoordinované pozice vůbec netrefil prostor Nylandovy brány.
54'
Lozano vytáhl balon po pravé straně. Celou dobu jej hlídal Sergio Ramos a docela jednoduše na tomto zkušeném matadorovi vytěžil roh pro Almeríi.
53'
Radovanović měl na svědomí hostující standardku. Torresův nákop se snášel k Pubillem bráněnému Ramosovi a výsledkem je rohový kop.
52'
Isaac Romero posadil centr z pravé strany na hlavu výborně hrajícího stopera Montese. Devítígólový střelec Júsuf en-Nesírí opět zůstal v jeho stínu.
51'
Luka Romero si řekl o faul Kikeho Salase. Sevilla se zkraje druhé půle nemůže pořádně dostat do hry.
50'
Na zápas dvou andaluských klubů si v pondělní večer našlo cestu 13 095 diváků. Zhruba čtyři tisíce míst tak zůstalo neobsazených.
49'
Anthony Lozano přebíral Vierovu přihrávku mezi třemi hráči Sevilly a přes veškerou snahu se k palbě na Nylanda neuvolnil.
48'
Diagonála Navase přeletěla Isaaca Romera a César Montes si dovolil hlavou zahrát malou domů na Maximiana.
46'
Luka Romero ze všech sil sprintoval za volně se potulujícím balonem. Za stejnou kořistí ale běžel i Salas a domácímu hráči ji vyfoukl.
46'
Sevilla si zhruba po půlhodině začala připravovat několik náznaků šancí v hlavní roli s neúspěšně zakončujícím Isaacem Romerem. Současně hosté několikrát po sobě zapomněli zavřít zadní vrátka a z přelévání hry z jedné strany na druhou resultoval gól domácího Embarby. Almería tak bude po změně stran bránit hubený náskok, který jí ve 28. kole může přinést vytouženou první výhru v sezoně.
45+2'
45+2'
Badé je zralý na střídání. Stoper Sevily v rozehrávce namazal Embarbovi. Autor rozdílového gólu v brejku tří hráčů předal balon Vierovi a ten hosty vyloženě zachránil zkaženou technickou střelou daleko mimo šibenici.
45+1'
Navas viděl náběh Sowa. Jeho vysoký míč en-Nesírí hlavou k brance nenasměroval a před Ocamposem celou situaci vyřešil Pubill.
44'
Standardka to moc vydařená nebyla. Radovanović nebyl schopen přetažený centr sklepnout a hlavou ho jen prodloužil za protější postranní čáru.
43'
Loïc Badé trefil kolem běžícího Vieru rukou do obličeje. Kromě zbytečného faulu za žlutou kartu to znamená i standardku Almeríe.
43'
Luka Romero se zodpovědně vrátil skoro k zadní čáře a ve společnosti útočícího Salase doprovodil balon do zámezí.
42'
Přízemní pas z kopačky en-Nesírího do vápna nedoletěl. Z druhé strany se o to samé pokoušel Navas, kterému pro změnu překážel Centelles.
40'
Navasův centr našel až podezřele volného Romera. Po hlavičce letící vedle levé tyče se ukázalo, že si třiadvacetiletý útočník nepohlídal ofsajd.
38'
Úsek plný rychlých protiútoků přináší gól v podání posledního týmu LaLigy! Jonathan Viera v situaci čtyři na čtyři brilantně načasoval průnikovku za Badého. ADRIÁM EMBARBA obdržel míč na levačku a křížnou střelou podél Nylanda dal svůj první gól v sezoně.
38'
Isaac Romero se zastavil na levém okraji vápna. Chvilku musel čekat na podporu a o odkládaný centr se spolehlivě postaral Montes.
37'
Almería se ve čtyřech lidech v jedné linii hnala do rozhozené obrany. Seville ulevil dobíhající Boubakary Soumaré, když vystihl klíčový pas na odskočeného Lozana.
36'
Podruhé v krátkém sledu za to Lopy vzal z dálky. V tomto případě branku trefil. Nyland míč jenom vyrážel, nicméně u sebe neměl žádnou hrozbu dorážky.
35'
Ramos jednoduchým nákopem zapojil do hry Ocampose. Sow po jeho přihrávce do druhého sledu roztáhl hru doprava k Navasovi a ten už cpal míč do malého vápna. Romero trefil Maximiana do nohy a gólem neskončil ani náhodný odraz od smolaře posledních minut.
34'
Proti Lopymu tak dlouho nikdo nevystupoval, až se senegalský záložník odhodlal k mimořádně nekvalitní ráně z dálky. Nyland zůstal bez práce, když tedy pomineme nařízený odkop od branky.
33'
Menší propadnutí Almeríe na půlce hřiště vyústilo v akci Navase. Přihrávku zprava od něj obdržel Isaac Romero, ovšem nevýrazná střela z hranice vápna Maximiana moc neprověřila.
32'
Júsuf en-Nesírí vtipným obloučkem za obrannou linii nastartoval Romera. Ten se před zakončením musel zbavovat zezadu otravujícího Radovanoviće a pak už mu od nohy nebojácně skočil brankář Maximiano.
31'
Na základě Centellesova nebezpečného centru se do hlavičky tlačil Lozano. Salas domácího útočníka těsně před zakončením zatáhl za dres. Lozana to velmi rozhodilo, ale na zisk penalty to bylo málo.
30'
Držení míče: 51 % – 49 %.
29'
Torres rozehrál roh na krátko. Odvrácený centr Navase skončil před vápnem u Sowa a ten zakončil z voleje vedle pravé tyče.
28'
Badé příchozí centr zprava jenom přizvedl. Do vzduchu se ještě vyšrouboval Salas a nenápadným obloučkem z hlavičky donutil Maximiana vytáhnout těžko čitelný míč nad břevno.
27'
Soumaré využil přihrávky Ocampose k otření míče o Lopyho. Na programu byl další nezužitkovaný roh.
26'
Álex Centelles schytal od Navase kopanec na achilovku. Ačkoliv se s bolestivou grimasou skácel k zemi, tak sudí Ricardo de Burgos faul nezapískal.
25'
Další hvizd v neprospěch suverénně nejhoršího týmu LaLigy. Na půlce zůstal v nefotbalové pozici Óliver Torres.
24'
Romero se ve skluzu provinil útočným faulem na Sergia Ramose.
23'
Torresův centr nebezpečně prolétával skrz malým vápnem. Na zadní tyči se ho nakonec nedotkl en-Nesírí ani Romero a výsledkem je odkop od branky Luíse Maximiana.
22'
Teprve v půlce poločasu se Sevilla poprvé na delší dobu usadila na útočné polovině. Po přihrávce Ocampose z toho byla i Sowova střela zpoza vápna. Radovanović ji ztečoval na roh.
21'
S kapitánskou páskou hrající Adrián Embarba si navedl míč na pravačku a z dálky ho poslal minimálně metr nad Nylandovo břevno.
20'
Po Lozanově nechtěném prodloužení míče k Embarbovi na poslední chvíli ucpal díru v zadní řadě Sevilly nezajištěný Badé.
19'
Ramos vedle vlastního vápna krkolomně zastavoval Pubillův aut a ve finále mohl být rád za písknutý faul Lozana.
17'
Torresův dlouhý pas přistál Romerovi na patách. Hostující útočník s tečí soupeře šťastně přihrával za obranu, ale Júsuf en-Nesírí před vybíhajícím Maximianem míč chytit nestihl.
16'
Souboje pramenící z nákopu brankáře Nylanda opět lépe zvládli domácí fotbalisté. Sevilla zatím působí trochu zakřiknutě.
15'
K Centellesově přihrávce za obranu to měl nejblíže Nyland. Dobíhajícímu Lozanovi scházely asi dva kroky.
14'
Montesovu diagonálu si si Viera na lajně mistrovsky zpracoval a předal míč před vápno, kde Embarba napálil Soumarého.
13'
César Montes se viditelně bál napadajícího en-Nesírího a zády ke hře odehrál míč do autu. Po vhazování Ocampose se v hlavičkovém souboji u bližší tyče neprosadil Salas. Hraje se od Maximiana.
12'
Pubill setřásl Ocampose a uvolnil se do křídla. Salas už byl nad jeho síly a pro Almeríi nakonec nezískal ani rohový kop.
11'
Sebevědomá kombinace domácích fotbalistů si vysloužila potlesk ze slušně zaplněných tribun. Gaizka Garitano může být se vstupem svých svěřenců do zápasu určitě spokojen.
10'
Torres lacino ztratil míč v postupné přípravné fázi. Na tahu je opět Almería.
8'
Luka Romero špatně načetl trajektorii Vierova centru. Možná ani nepočítal, že projde přes Salase, a tak neobratným zakončením odrazil míč mimo hřiště.
7'
Centr Embarby odhlavičkoval Badé. González ještě vracel míč k vápnu a připravil snadnou úlohu pro Sergia Ramose.
6'
Navasovu přihrávku podél pravé lajny na Romera zakřižoval Centelles a bez váhání odpálil míč do autu.
5'
Mimořádně nepřesné přenesení doleva k Ocamposovi má za následek vhazování Pubilla.
4'
Domácí se standardce pohodlně ubránili. Do protiakce měl namířeno Anthony Lozano, ale Soumaré ho v rychlostním souboji zastavil.
3'
Nyland si smlsnul na dalekonosné střele Embarby a luxusním výkopem založil brejk Ocampose. Tomu se nejprve nepovedlo přihrát Romerovi a potom mu byla střela ze střední vzdálenosti sražena na roh.
1'
Zahajovací výkop měla Almería, která nastupuje v červenobílých dresech. Sevilla je v tmavě modrém.
1'

UD Almería: Maximiano – Pubill, Montes, Radovanović, Centelles – Lopy, E. González – L. Romero, Viera, Embarba (C) – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Arribas, Baba, Chumi, Baptistão, Melero, Milovanović, A. Pozo, Ramazani, Robertone.
Trenér: Gaizka Garitano

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, S. Ramos, Salas – Ó. Torres, D. Sow, Soumaré, Ocampos – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Acuña, Gudelj, Lamela, Lukebakio, Marcão, Medžbrí, Nianzou, Pedrosa, Suso, Véliz.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Rozhodčí: de Burgos – Grijalba, Fernández.
1. vzájemný zápas

26.09.2023
Sevilla – Almería
Branky:
7. en-Nesírí, 8. Lukebakio, 38. Sow, 51. Lamela, 90+2. Salas – 71. Suárez.
Sevilla FC

Úřadující šampioni Evropské ligy se druhý rok po sobě potácí ve spodní polovině LaLigy. Mužstvo okolo hvězdného Sergia Ramose se teprve nedávno vzdálilo sestupovému pásmu a s aktuální bilancí 6-9-12 figuruje na 14. místě s náskokem pěti bodů na 18. Cádiz. Sevilla má za sebou čtyři duely proti zvučným soupeřům, proti kterým nebodovala jen jen jednou v zápase na hřišti Realu Madrid (0:1). V minulém kole svěřenci Sáncheze Florese v okleštěném složení zdolali 3:2 Real Sociedad. Dvěma zásahy se na tom podílel i nejlepší týmový střelec, devítigólový Maročan en-Nesírí.
UD Almería

Vedení domácího klubu začíná upínat pozornost k příští sezoně, protože tato pro Almeríi nepochybně skončí sestupem. Andalusané během 27 kol ani jednou neokusili příchuť vítězství a z posledního místa LaLigy ztrácí na záchranu takřka nedostižných patnáct bodů. V posledním únorovém mači si Almería zvedla náladu cennou remízou 2:2 s Atléticem Madrid, kdežto na hřišti sedmnácté Celty zaregistrovala prohru 0:1. Největší podíl na 25 vstřelených gólech má Sergio Arribas (6+2). Kromě vykartovaného obránce Langy jsou mimo hru zranění útočníci Suárez a Koné.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z posledního zápasu osmadvacátého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na malé andaluské derby mezi Almerií a Sevillou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.