La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : D. Alavés - 29. října 2023   21:00

Atlético
27' Riquelme (Morata) • 45+1' Morata (Koke)
2:1
(2:0)
D. Alavés
90+6' Guevara  (Hagi)
Atlético
Oblak – Savić, Witsel, Hermoso (81. Giménez) – Molina (81. Azpilicueta), de Paul (67. Barrios), Koke (C), Saúl (58. Llorente), Riquelme – Griezmann, Morata (67. Correa).
Gomis, Grbić – Galán, Söyüncü.
Muňiz – Fernándezová, Blanco
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
50 009 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco (84. Benavídez), Guridi (63. Hagi) – Rioja (63. Rebbáš), Omorodion (73. K. García), Sola (46. J. López).
Owono, Rodriguez – Alkain, Diallo Selu, Karrikaburu, R. Marín, Tenaglia.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:11.
Atlético Madrid zcela po zásluze vítězí nad Deportivem Alavés 2:1, když domácí o své výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Rodrigo Riquelme a Álvaro Morata. Ten byl u obou branek svého týmu, přesto hráčem zápasu je nakonec vyhlášen střelec té první.

Deportivo se za celý zápas takřka nedostalo do šance, poprvé na branku vystřelilo až v 96. minutě, střela Andera Guevary ale pokořila Jana Oblaka, ten tak v samém závěru přišel o čisté konto.
90+7'
90+6'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku! Přeci jen se Deportivo dokázalo prosadit! Po souhře na pravé straně Hagi přihrával za pokutové území, kde z druhé vlny nabíhající ANDER GUEVARA přízemní ránou dokázal překonat Jana Oblaka! To byla vůbec první hostující střela na bránu!
90+5'
Nakrátko rozehraný roh nevedl vůbec k ničemu, po nepřesné přihrávce na Griezmanna Antonio Sivera sice rychle rozehrál od své branky, Deportivo ale musí útočit znovu do kompaktní obrany.
90+4'
Atlético zaútočilo do otevřené obrany soupeře, Griezmann ale z levé strany nepřesně centroval před branku, bude z toho jen rohový kop.
90+3'
Correovu přihrávku z pravé strany do pokutového území Griezmann ve skluzu nasměroval mimo branku, navíc mu je máván ofsajd. Ten však byl více než sporný.
90+3'
Teď navíc přišli o míč a Atlético jej má desítky sekund ve svém držení.
90+2'
Utkání už se spíše jen dohrává. Deportivo by s tímto tvrzením možná nesouhlasilo, hosté jsou ale nadále naprosto marní na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Muňiz Ruiz oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
89'
Ángel Correa dostal příliš prudkou na útočnou polovinu, hosté mohou hrát od brankáře Sivery.
87'
Deportivo sice hraje s míčem na útočné polovině, proti kompaktní defenzivě Atlética ale nedokáže vymyslet prakticky nic kreativního.
85'
Ianis Hagi za svůj zákrok inkasuje žlutou kartu.
85'
Ianis Hagi bolestivě přišlápl nohu Axelu Witselovi, ten zůstává ležet na trávníku.
84'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
83'
Po předchozí akci se několik hráčů Atlética seběhlo k hlavnímu arbitrovi, žlutou kartu dostává brankář Oblak.
83'
Přeci jen si i hosté vypracovali alespoň menší šanci, když centr Javiho Lópeze byl prodloužen k Hagimu, jehož křižná střela z úhlu mířila za vzdálenější tyč Oblakovy branky. Slovinský brankář každopádně stále zůstává bez práce.
82'
Atlético zahrávalo svůj třetí rohový kop a vůbec první od třinácté minuty, hosté se bez potíží ubránili.
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází José Giménez.
81'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází César Azpilicueta.
80'
Hosté rozehrávají na vlastní polovině, zatím jim ale chybí veškerá kvalita, aby nějakým způsobem dokázali ohrozit Jana Oblaka.
78'
Javi López padl k zemi po průniku kolem Stefana Saviće, pak se oba hráči pustili do menšího konfliktu.
76'
Při hostujícím centru z pravé strany si před brankou Axel Witsel pohlídal Kikeho Garcíu.
74'
Hosté vybojovali svůj čtvrtý rohový kop, z něj nijak nezahrozili.
73'
Nahuel Molina si od postranní čáry naběhl do pokutového území a opřel se do rány, kterou ale nedokázal ideálně umístit a Antonio Sivera ji vyrazil!
73'
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García.
72'
Žluté karty nakonec dostávají Rubén Duarte, Marcos Llorente i diskutující Mario Hermoso.
72'
Zajímavá situace, Rubén Duarte chtěl stáhnout na trávník rozběhnutého Llorenteho, to se mu nepovedlo, Llorente se pak prohnal po pravém křídle a předkládal míč Griezmannovi před takřka prázdnou branku, to už ale rozhodčí Muňiz Ruiz k nevoli domácích i trenéra Simeoneho přerušil hru.
70'
Vysoký centr Javiho Lópeze Antonio Blanco hlavou v záklonu nasměroval daleko za branku.
69'
Nahuel Molina si u pokutového území Deportiva přehodil míč z pravačky na levačku a okamžitě pálil, tvrdou ránou trefil hostujícího kapitána Duarteho.
67'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Pablo Barrios.
67'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ángel Correa.
66'
Antoine Griezmann byl při přihrávce po levé straně hřiště přistižen v postavení mimo hru.
65'
Po nepříjemném skluzu de Paula hosté rychle rozehráli volný kop, pas do pokutového území ale mířil přímo do náruče brankáře Oblaka.
63'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
63'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
62'
Aleksandar Sedlar uspěl v souboji s Riquelmem a vybojoval odkop od branky.
60'
Marcos Llorente dostal příliš dlouhý pas k pravé postranní čáře, míč už nedokázal zastavit ve hřišti.
58'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Marcos Llorente.
58'
Po centru na přední tyči se zajímavou patičkou ze vzduchu pokusil zakončit Abdelkábir Abqár, těžký kop ale nasměroval výrazně mimo branku.
57'
Guevarova střela z dálky byla sražena výrazně mimo branku, Deportivo bude zahrávat svůj třetí rohový kop. V této statistice se dostalo do vedení, to je snad ale jediná taková.
56'
Jon Uridi dostal příliš dlouhou přihrávku do pokutového území Atlética, pro míč si došel Jan Oblak.
54'
Antoine Griezmann se marně dožadoval faulu po sražení u pokutového území Deportiva.
53'
Román Riquelme se neúspěšně snažil proniknout do pokutového území, hosté odehráli míč do středu hřiště, kde se jej opět ujalo Atlético.
51'
Rodrigo de Paul trefil míčem ležícího Luise Rioju, ten předvedl trochu teatrální scénu, už je ale na nohou.
49'
Utkání sleduje 50 009 diváků, těsně tedy byla pokořena padesátitisícová hranice.
48'
Úvodní minuty druhého poločasu se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště, momentálně mají míč v držení domácí.
46'
Atlético po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Javi López.
46'
Atlético v prvním poločase využilo územní převahu, proměnilo obě své výraznější šance a díky zásahům Rodriga Riquelmeho a Álvara Moraty se jde do šaten za stavu 2:0 pro Los Colchoneros.
45+3'
45+1'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético před přestávkou přidává druhý gól! ÁLVARO MORATA dostal dlouhý pas od Kokeho do pokutového území Deportiva, šikovným zaseknutím míče si obhodil Aleksandara Sedlara a nekompromisně jej nasměroval do vzdálenějšího horního rohu!
45+1'
Rozhodčí Alejandro Muňiz Ruiz k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Ten druhý už dopadl přímo katastrofálně, když rozehrávající Luis Rioja nedokázal převzít zpětnou přihrávku, protože na mokrém trávníku podklouzl.
44'
Po nakrátko rozehraném rohu Deportivo nezahrozilo, brzy však Morata srazil Gorosabelův centr na další rohový kop.
43'
Gorosabel centroval ke vzdálenější tyči, kde Oblak musel vyrazit míč před dotírajícím Sedlarem.
42'
Po nedovoleném zákroku domácích rozehrává Deportivo volný kop na útočné polovině.
40'
Nahuel Molina byl přistižen v postavení mimo hru, musí se tak vrátit do defenzivního postavení.
38'
Molina jako rozjetý tank vybojoval míč na útočné polovině a posunul jej do běhu Griezmannovi, ten střelou vnějším nártem nevyzrál na Siveru!
37'
Po nepovedené hostující souhře u postranní čáry bude vhazovat Nahuel Molina z pozice poblíž středové čáry.
35'
Centr Álexe Soly srazil Rodrigo Riquelme do středu hřiště, tam se odraženého míče opět ujali hosté.
34'
Další útočnou snahu Atlética hatí ofsajd odmávaný střelci úvodní branky.
32'
Álvaro Morata si při průniku kolem Sedlara pomohl nedovoleným zákrokem na srbského stopera, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího Blanca.
30'
Álvaro Morata vybojoval míč hluboko na útočné polovině, Mario Hermoso o něj ale byl vzápětí obrán Jonem Guridim.
29'
Deportivo je usazeno na útočné polovině, hostům se ale nedaří adresovat přesný pas do pokutového území.
27'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se ujímá vedení! RODRIGO RIQUELME si zpracoval přetažený centr Álvara Moraty, jednoduše obešel nedůsledně bránícího Gorosabela a propasíroval svoji střelu mezi brankářem Sivery a tyčí!
26'
Saúl Ňiguez byl ostře faulován u svého pokutového území, rozehrávky se ujal Jan Oblak.
25'
Nepřesný centr Duarteho domácí zadáci odkopli za postranní čáru, Deportivo pokračuje autovým vhazováním.
23'
Do třetice v rychlém sledu hlavičkoval Morata, tentokrát sice plně v rámci pravidel, ovšem také přímo do náruče Antonia Sivery.
22'
Mario Hermoso byl faulován Álexem Solou, Atlético rozehrává na útočné polovině.
21'
Morata si našel také centr Rodriga de Paula, tentokrát jeho hlavičku Sivera vyrazil, navíc byl Morata ve zhruba půlmetrovém ofsajdu.
19'
Riquelme se uvolnil na levém křídle a posadil míč na hlavu Álvara Moraty, zkušený forvard ale v záklonu hlavičkoval vysoko nad branku, navíc se na Sedlara pověsil takovým způsobem, že to i zavánělo útočným faulem.
18'
Griezmann průnikovou přihrávkou hledal v pokutovém území Saúla, ten se do koncovky nedostal přes bránícího Abdelkabíra Abqára.
17'
Nepřesnou přihrávku Moliny vystihl Aleksandar Sedlar a rozehrál ke svému brankáři Siverovi.
15'
Hosté hrají s míčem na útočné polovině, zatím si ale přihrávají daleko od pokutového území.
13'
Atlético zahrávalo svůj druhý roh a znovu se dostalo do zakončení, Saúl Ňiguez ale také mířil nepřesně.
11'
Po neúspěšné souhře Atlética ani Deportivo balón dlouho neudrželo a znovu se hraje pod taktovkou domácích.
9'
Na Griezmannův rohový kop si naskočil Mario Hermoso, v nadějné pozici ale hlavičkoval vedle hostující branky.
8'
Znovu v akci Riquelme, jeho centr před Griezmannem Gorosabel odvrátil na rohový kop.
6'
Po Riquelmeho ráně musel poprvé zasahovat Antonio Sivera, hostující brankář vyrazil míč k postranní čáře.
4'
Rodrigo Riquelme se snažil udělat kličku Andonimu Gorosabelovi, ten soupeře nedovoleně poslal k zemi.
3'
Ze standardní situace Deportivo nezahrozilo, pak ale byla k vidění první menší potyčka mezi Mariem Hermosem a Aleksandarem Sedlarem, hlavní arbitr ji řeší domluvou.
2'
Hosté hned v úvodu vybojovali standardní situaci na pravém křídle.
1'
Oba celky hrají v tradičních pruhovaných kombinacích, Atlético tedy v červeno-bílé, Alavés v modro-bíle.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Alejandrem Munizem Ruizem přivedla fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Witsel, Hermoso – Molina, de Paul, Koke (C), Saúl, Riquelme – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Azpilicueta, Barrios, Correa, Giménez, Galán, Söyüncü, Llorente.
Trenér: Diego Simeone

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco, Guridi – Rioja, Omorodion, Sola.
Náhradníci: Owono, Rodriguez – Benavídez, Alkain, Diallo Selu, Hagi, K. García, Karrikaburu, R. Marín, J. López, Rebbáš, Tenaglia.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Muňiz – Fernández, Blanco.
Deportivo Alavés

Zatímco Atlético drží sérii zápasů beze ztráty bodu, tak Alavés naopak už dlouhých šest kol čeká na vítězství. Během nich si připsal jen tři body za remízy, které uhrál ve Vigu, s Betisem a ve Villarrealu, prohry pak zaznamenal ve Vallecanu, s Bilbaem a Osasunou.

Do dnešního programu soutěže Deportivo vstupovalo ze sedmnácté pozice s deseti body za bilanci 2-3-5 a náskokem tří bodů na sestupové pásmo.

V hostujícím týmu zůstávají mimo hru Carlos Benavidez a Giuliano Simeone, kvůli problémům s kotníkem zřejmě nebude schopen nastoupit ani Javi López.
Atlético Madrid

Atlético vstupuje do zápasu se skvělou formou, když od prohry ve Valencii v polovině září neztratilo na ligových trávnících ani bod a vyhrálo všech pět následujících zápasů. Tuto sérii odstartovalo výhrou 3:1 v madridském derby nad Realem, celkem během zmíněného období uspělo třikrát doma a dvakrát venku.

Aktuálně je tým Diega Simeoneho na čtvrtém místě La Ligy se ztrátou dvou bodů na třetí narcelonu a šesti bodů na vedoucí duo Real Madrid – Girona, celá trojice už má ale dokonce odehrány o dva zápasy více oproti Atléticu.

Los Colchoneros mají docela výraznou marodku, když mimo hru jsou Samuel Lino, José Giménez, Memphis Depay, Thomas Lemar, Vitolo a Reinildo. Oproti zápasu Ligy mistrů na Celticu (2:2) by se v základní sestavě mohli představit Marcos Llorente a Pablo Barríos.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 11. kola španělské La Ligy, v němž Atlético Madrid vyzve Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.