La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Mallorca - 25. listopadu 2023   21:00

Atlético
64' Griezmann (Hermoso)
1:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Azpilicueta (82. Giménez), Witsel, Hermoso, Lino (71. Saúl) – Llorente, Barrios, Koke (C) (63. de Paul), Correa (63. Riquelme) – Griezmann, Morata (82. Depay).
Gomis, Grbić – Galán, Mandava, Molina, Savić, Söyüncü.
J. Munuera – Sevilla, M. Munuera
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete (82. Llabrés), Lato (82. Maffeo) – Ant. Sánchez (62. Mascarell), Darder, S. Costa, Dan. Rodríguez (C) (74. Ndiaye) – Prats (62. Larin).
Greif, Cuéllar – J. Costa, Lopez, Luna, Raíllo, Van der Heyden.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 0.
Mallorca poosmé za sebou nezvítězila a nehnula se ze 17. místa. Na druhé straně Atlético využilo zaváhání Barcelony ve Vallecanu a vystřídalo Katalánce na třetí příčce.
Atlético po nevýrazné první půli přidalo na intenzitě a Mallorcu ještě více svíralo. Morata své šance neproměnil, a tak se v 64. minutě místo něj přihlásil o slovo Antoine Griezmann. Blonďatý Francouz hlavou otevřel skóre a nasměroval domácí za třemi body. Mužstvo z Baleárských ostrovů nedalo svou kůži lacino a v poslední čtvrthodině párkrát vystrčilo růžky. Larin v první možnosti trefil spoluhráče Costu. O chvíli později Gonzálezův volej zneškodnil Oblak a vyrovnáním nakonec neskončil ani nájezd Ndiayeho. Madridští tyto infarktové momenty ustáli a pětiminutové nastavení už měli pod svou kontrolou.
90+5'
90+5'
Depay si výborně přebral přihrávku Riquelmeho a prvním dotekem se dostal za Gonzáleze. O kousek dál ale bojoval se stabilitou a zblízka nakonec vystřelil vedle.
90+4'
Nastasić na poslední chvíli uhasil požár způsobený chybnou rozehrávkou Mallorcy. Srbský stoper se položil do de Paulovy přihrávky na Griezmanna a ten přišel o šanci na svůj druhý gól.
90+4'
Javier Llabrés poslal míč do hlavy Giméneze. Mallorce to zajistilo roh, jenomže špatně natočený Larin z něj Oblaka neznervózněl.
90+3'
Nastasić skočil do Llorenteho přízemního pasu do předbrankového prostoru. Z dalšího souboje Madridští vytěžili rohový kop.
90+2'
Giovanni González udělal na útočné polovině nevynucenou chybu. Hosty stála balon a zároveň spoustu času.
90'
O de Paulův nákop z hloubi pole usiloval Depay. Nizozemec měl na zádech nalepeného obránce a zmohl se jen na nepřesné zakončení hlavou.
89'
Riquelme si na malém prostoru vyhověl s Depayem. Prudkou ránu z šestnácti metrů ale umístil doprostřed branky a tam Rajković nemohl chybět.
88'
Marcos Llorente si narazil s Griezmannem, ale pak svým centrem nachystal stoperům Mallorcy relativně jednoduchý odkop do středu pole.
87'
Cyle Larin pozdě reagoval na centr nikým neobtěžovaného Maffea. Balon skončil v moci Jana Oblaka.
86'
Griezmanna zradil první dotek, když dostával od Hermosa míč do meziprostoru. Na tahu jsou opět hosté.
85'
Rodrigo Riquelme si u levé lajny došel pro faul. Jmenovitě jej zezadu poslal k zemi vracející se Ndiaye.
83'
Amath Ndiaye zničehonic běžel sám na Oblaka. Pod tíhou okamžiku ale nesrovnal mířidla a kopl míč vedle levé tyčky.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází José Giménez.
82'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Pablo Maffeo.
82'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Javier Llabrés.
81'
Oba kouči mají připraveny další várku střídání. Mezitím Mallorca ještě kopala roh, ale žádnou výhodu z něj nezískala.
79'
Latův přetažený centr nadvakrát stopil Giovanni González. Před vápnem se zhotovil k parádnímu voleji a Oblak se musel hodně natahovat k pravé tyči, aby rukou vyrazil balon na roh.
78'
De Paul roztáhl postupný útok k Moratovi. Ten si pouštěl míč do běhu, ale ve finále narazil do zdi jménem Giovanni González.
77'
Valjentův výlet do křídelní destinace způsobil solidní zmatky před Oblakem. Samuel Costa si centr zprava nedokázal zpracovat a vpádu byl potom trefen střelou spoluhráče Larina.
76'
Toni Lato si užíval volnosti na levé straně. Přízemní centr směřoval na zakrytého Larina. Na svém místě tentokrát nechyběl Witsel.
75'
Cyle Larin se díky podklouznutí Witsela objevil za obranou Atlética. V tandemu ale neměl žádného spoluhráče a když už konečně mohl přihrát, tak nenašel společnou řeč s Ndiayem.
74'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
73'
Z de Paulovy vysoké nabídky Griezmann hlavičkovat nemohl. Riquelmemu v nezavazující akci vypíchl balon Nastasić a rána Saúla byla neprodleně sražena.
72'
Marcos Llorente se zahnal na úroveň brankové čáry. Snaha získat roh přišla vniveč, balon uvede do hry osmadvacetiletý Srb v brance Mallorcy.
71'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Saúl.
68'
Riquelme obdržel míč do běhu. Z levé části vápna mohl střílet, upřednostnil ale variantu přihrávky a ta nešla na Moratu ani Griezmanna.
67'
Cyle Larin neměl šanci přebrat přihrávku z hloubi pole. Mallorca bude muset posílat do ofenzivy mnohem více lidí, jinak nebude mít na body nárok.
66'
Matija Nastasić šel dost riskantně do souboje s Linem. Brazilec ve vápně přepadl přes jeho nohu, ale sudí Munuera v tom penaltový faul nespatřil.
64'
Atlético právě vstřelilo branku!
ANTOINE GRIEZMANN si drobně povyskočil za bezvadným centrem z nohy Hermosa a Rajković byl na hlavičku francouzského reprezentanta krátký. Chybu vzadu udělal Copete, který Griezmanna bránil ze špatné strany.
63'
ze hřiště odchází Koke, přichází Rodrigo de Paul.
63'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Rodrigo Riquelme.
62'
ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Cyle Larin.
62'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Omar Mascarell.
61'
César Azpilicueta vymyslel nenápadnou přízemní přihrávku do pokutového území. Z druhé vlny míč převzal Correa a bez dlouhých příprav ho poslal mimo tři tyče.
60'
Držení míče: 69 % – 31 %.
59'
Correa zkazil narážečku na Griezmanna. K míči se dostali hosté a ti ho záhy odevzdali nepřesným pasem na rozběhnutého Lata.
58'
Witsel zakřižoval náběh Pratse a dal malou domů Oblakovi. Prats si dnes ještě pořádně nekopl, na hrotu je hodně odříznutý od ostatních.
57'
Když to několikrát nevyšlo zevnitř vápna, tak to nyní Álvaro Morata zkusil pravačkou z delší vzdálenosti. Míč prosvištěl jen malý kus nad břevnem.
56'
Dani Rodríguez se snažil rozvinout první akci Mallorcy po změně stran, jenže ještě před pokutovým územím narazil na vystoupeného Witsela.
54'
Ani tohle není gól! Lino po akci Hermosa vnikl do pokutového území a přihrávkou pod sebe vyšachoval celou obranu Mallorcy. Velkou šanci zruinovala Moratova střela vedle levé tyče.
53'
Llorente byl seslán zemi přímo před zraky svého kouče Simeoneho. Tlak čtvrtého mužstva LaLigy může směle pokračovat.
52'
Rodríguez Griezmannův roh nebezpečně prodlužoval za sebe. Z druhé vlny si pro míč došel Barrios a velmi nepovedenou střelou způsobil odkop od branky.
51'
Už několikátý výlet Lina skončil tečí Gonzáleze do vnější sítě. Domácí fanoušci se těší na další rohový kop.
50'
Úvod druhé půle naznačuje, že Atlético zjednoduší hru a bude častěji posílat balony do pokutového území. V tomto případě byl odmítnut centr Llorenteho.
49'
Nastasić podcenil Azpilicuetův oblouček a pustil před sebe Moratu, jehož hlavičce chybělo trochu lepší umístění. Rajkovićovi stačil k vyražení míče drobný úskok do strany.
48'
Antoine Griezmann zrealizoval rohový kop, jenže levačkou překopl úplně všechny potenciální hlavičkáře.
47'
Diego Simeone i Javier Aguirre ponechali ve hře základní jedenáctky. V zimních bundách zůstávají všichni náhradníci včetně Depaye.
46'
Atlético Madrid v obrovské územní převaze nevygenerovalo žádnou střelu na branku a společně s důsledně bránící Mallorcou odchází na přestávku za bezgólového stavu. Největší šanci v šesté minutě promarnil Correa. U dalších dvou nepřesných koncovek Moraty sehrál roli ofsajd a totéž platilo v případě jediné hostující příležitosti, kdy ze standardky minul bránu Nastasić.
45+1'
45+1'
Samuel Lino z pozice levého beka neohroženě postupoval až do střely, kterou mu zastavila noha Valjenta. Protiakci Mallorcy pokazil bídný centr Dardera.
44'
Valjent neuhlídal Moratu, když se k těmto dvěma snášel centr Kokeho. Jednatřicetiletý útočník ani tímto volejem netrefil bránu a ještě k tomu byl podle pomezního v diskutabilním ofsajdu.
43'
Lino distribuoval balon doprava na volného Barriose, jenže i jeho pokus o centr skončil na prvním hráči v černém dresu Mallorcy.
42'
Griezmann se už nechtěl dívat na alibistické přihrávky a práskl do míče z velké dálky, přičemž trefil hned první překážku.
41'
Darder si vybral slabší chvilku ve středovém kruhu. Domácí šli do rozhozené obrany, jenže vše ztroskotalo na nedoručené přihrávce Griezmanna k Moratovi.
40'
Toni Lato byl faulován u půlící čáry. Do postupné rozehrávky Mallorca zapojuje i gólmana Rajkoviće.
39'
Llorente nenašel společnou řeč s Correou. Ačkoliv Atlético má jasnou územní převahu, tak ji nedokáže přetavit v pořádné šance.
38'
Álvaro Morata šel v pokutovém území za rotujícím míčem. V ten okamžik zavadil o Nastasiće a rozhodčí Munuera to správně posoudil jako faul madridského rodáka.
37'
Lino uspěchal přihrávku do pokutového území. Spoluhráče v něm ještě neměl a obrana Mallorcy si poněkolikáté pomohla odkopem mimo výseč.
36'
Koke zkontroloval směr neadresné přihrávky na Antonia Sáncheze a doprovodil balon za koncovou čáru.
35'
Griezmann hlavou prodlužoval balon za sebe. Moratovi chyběla rychlost k rozvinutí útoku a na řadě byl brejk Daniho Rodrígueze, z něhož vzešel aut Gonzáleze.
33'
Navzdory viditelnému držení od Copeteho se Mario Hermoso probil k rohu Griezmanna. Hlavička domácího stopera však neměla přesnost a bez šance bylo i orodování za pokutový kop.
32'
Stejně suverénně si na druhém konci hřiště Nastasić poradil s Moratou. Ten se vpádu udeřil hlavou o zem, ale naštěstí by to nemělo mít žádné následky.
31'
Mario Hermoso bezchybně zvládl defenzivní povinnosti nedaleko rohového praporku a zařídil rozehrávku v podání Oblaka.
30'
Držení míče: 73 % – 27 %.
29'
Atleti se elegantně vykombinovali z vlastní poloviny. Barrios rozbíhal na křídle Llorenteho a Copete raději zvolil odkop do autu.
28'
Dani Rodríguez si odnesl ze souboje s Witselem nějaké zranění. Kapitán Mallorcy se delší dobu nezvedal a to donutilo sudího Munueru zastavit hru.
27'
Barrios si napravo proklestil cestu přes Lata a posadil balon na hlavu Moraty. Jeho hlavička letěla mimo tři tyče a navíc jí předcházel ofsajd.
26'
Griezmann musel couvat za vysokánským centrem Correy. Avizovanou střelu z voleje mu defenziva „Pirátů“ pohltila.
25'
Giovanni González dal Pratsovi míč na hranici vápna. Hroťák Mallorcy toužil vystřelit, ale domácí ho během nápřahu odzbrojili.
24'
Rajković pustil diagonálu Hermosa do zámezí.
23'
Nastasić vzorně vystoupil proti dlouhému pasu Kokeho. Následně se k Linově centru nedostal Griezmann.
22'
Samuel Costa nebyl vedle vápna faulován a rozvinout se mohla domácí protiakce. Morata vytěžil z Kokeho přihrávky rohový kop.
21'
Azpilicueta musel pomoci Witselovi s likvidací Darderova centru, o který jevil zájem útočník Prats. Bude to aut pro hosty.
20'
Postupné útoky Atlética jsou hodně pomalé. Hráči Mallorcy se nemají problém přesouvat za balonem.
19'
S kapitánskou páskou hrající Dani Rodríguez vykonstruoval takřka perfektní centr. Nastasić vyplaval za obránci Atlética a ve skvělé pozici poslal hlavičku těsně vedle levé tyče. Současně byl srbský stoper v těsném ofsajdu.
18'
Barriosem povalený Samuel Costa zařídil Mallorce standardní situaci. Ani tato pozice nenapovídá tomu, že by se měl Oblak bát přímé střely.
17'
Ángel Correa nedostal prostor na pravém okraji pokutového území. Proti přesile balon neudržel a hosté ho zakopli na půlku.
15'
Koke svůj jubilejní 600. start v dresu Atlética gólovou trefou neozdobil. Rozměry branky byly pro jeho pokus z dvaceti metrů nedostatečné.
14'
Centr zleva překazila hlava Daniho Rodrígueze. Tlak domácích fotbalistů tím ale nekončí, chystá se další rohový kop.
13'
Griezmannův nadýchaný centr odvrátil Samuel Costa na roh. I toho se ujme zkušený Francouz.
12'
Lino v ponechané výhodě běžel nejkratší cestou k bráně. Do cesty se mu postavil Giovanni González a na řadě bude standardka z dlouhé vzdálenosti od Rajkoviće.
10'
Hrubá chyba Oblaka v rozehrávce se obešla bez trestu. Po přihrávce od Samuela Costy se Darderovi vychýlila muška natolik, že zpoza šestnáctky poslal balon několik metrů vedle brány.
9'
Pod vlivem nesmělého presinku poslal Rajković svůj odkop do zámezí. Domácí sbírají další procenta do statistiky držení míče.
8'
Hodně nepřesný pas Hermosa opustil hrací plochu. Z prostoru vedle pokutového území bude vhazovat Toni Lato.
7'
Sergi Darder držel Griezmanna tak dlouho, až zazněl hvizd sudího Munuery. Atleti budou pokračovat v bušení do zformovaného bloku.
6'
Lino si troufal útočit po levé straně. Nečekaně snadno za sebou nechal tři hráče a poslal přesný pas proti noze Correy, který bez přípravy vysoko přestřelil.
4'
Mallorca se na konci čtvrté minuty poprvé usadila na útočné polovině. Darderův nákop na Giovanniho Gonzáleze byl ale dlouhý a míč je přisouzen Oblakovi.
3'
Moratovi chyběl krok k tomu, aby chytil Barriosovu průnikovou přihrávku za obranu. Bude se kopat od branky Predraga Rajkoviće.
2'
Poslední sobotní duel LaLigy rozehrálo Atlético, které tradičně hraje v červenobílých barvách. Mallorca nastupuje v černých dresech.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta, Witsel, Hermoso, Lino – Llorente, Barrios, Koke (C), Correa – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Grbić – de Paul, Depay, Galán, Giménez, Mandava, Molina, Saúl, Riquelme, Savić, Söyüncü.
Trenér: Diego Simeone

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Nastasić, Copete, Lato – Ant. Sánchez, Darder, S. Costa, Dan. Rodríguez (C) – Prats.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, Larin, Llabrés, Lopez, Luna, Maffeo, Mascarell, Ndiaye, Raíllo, Van der Heyden.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: J. Munuera – Sevilla, M. Munuera.
Vzájemné zápasy 2022/23

09.11.2022 Mallorca – Atl. Madrid 1:0
26.04.2023 Atl. Madrid – Mallorca 3:1.
Atlético Madrid od začátku sezony prohrálo napříč všemi soutěžemi jen dva zápasy. Tři týdny starý nezdar z Las Palmas svěřenci trenéra Simeoneho odčinili domácím vítězstvím 3:1 nad Villarrealem. Tím si v tabulce upevnili čtvrté místo za Gironou, Realem Madrid a Barcelonou, na kterou s jedním zápasem k dobru ztrácí dva body. Madridskému celku dlouhodobě chybí trio zálžoníků – Mandava, Vtolo a Thomas Lemar. Dvěma nejproduktivnějšími hráči v rámci LaLigy jsou Antoine Griezmann (8+1) a Alváro Morata (7+1).
Mallorca s nostalgií vzpomíná na předešlo sezonu, ve které si užívala pobytu v horní polovině tabulky. V současnosti její fanoušci řeší spíše sestupové starosti. Mužstvo z Baleárských ostrovů za dosavadních dvanáct kol porazila jen Celtu Vigo. K tomu přidala šest remíz a v tabulce je na sedmnáctém místě, kde je dva body nad sestupovým pásmem. Před reprezentační pauzou Mallorca padla 0:2 na hřišti Realu Betis, takže potřetí za sebou vyšla střelecky na prázdno. Trenér Javier Aguirre navíc přišel o jednoho ze dvou čtyřgólových střelců, neboť se mu na repre srazu zranil kosovský útočník Vedat Muriqi. Kromě něj si dnes nekopne vykartovaný záložník Omar Mascarell.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Atléticem Madrid a Mallorcou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.