La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Almeria - 20. prosince 2023   19:00

Barcelona
33' Raphinha  • 60' Roberto (Raphinha) • 83' Roberto (Lewandowski)
3:2
(1:1)
Almeria
43' Baptistão  (Arribas) • 71' E. González
Barcelona
I. Peña – Cancelo, Araújo, Christensen (46. Koundé), Balde – Roberto (C), Gündoğan, F. López (67. Romeu) – Raphinha (76. Yamal), Lewandowski, Félix (46. F. Torres).
Astralaga, Kochen – Casadó, Cubarsí, U. Hernández, Guiu, Fort, Prim.
Cuadra – Ayuso, Iglesias
Estadio Olímpico (Barcelona)
34 471 diváků
Almeria
Maximiano – A. Pozo (64. H. Mendes), Chumi (C), E. González, Montes, Akieme – Lopy, Baba, Arribas, Baptistão (77. Lázaro) – Ramazani (77. Embarba).
Mariño, F. Martínez – Kaiky, Puigmal, Centelles, M. Peña, Fettal, Sanca.

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek čtvrtečního dne a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 14:4. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:9.
Zápas 18.kola LaLigy mezi Barcelonou a Almeríou je u svého konce! Bláznivý duel nakonec na svou stranu urval domácí celek. Ten šel ve 33.minutě zásluhou Raphinhy do vedení. Jenže o pár mint později vyrovnal po samostatném úniku Baptistão. V druhém dějství vrátil Roberto hlavičkou Barce vedení. Další facka přišla v 71.minutě, když chybu defenzivy trestal González. Katalánci přeci jen pro sebe urvali výhru zásluhou Roberta. Barcelona si tak zapisuje důležitou výhru 3:2.
90+6'
90+5'
Barcelona dostává balón co nejdále od své branky, což se daří velice úspěšně.
90+4'
Jedna z posledních šancí hostů je nevyužita. Po odraženém míči pálil z první Iddrisu Baba, ale nepřesně míří nad.
90+3'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Sergi Roberto tvrdou bombou z hranice vápna překonal Maximiano, ale jeho hattrick nakonec odmítla branková konstrukce.
90+2'
Adrián Embarba si při zpracování míče pomohl rukou, proto sudí píská ve prospěch domácích.
90+1'
Barcelona se dále v útoku držet nebude, jelikož se píský několikanásobný ofsajd.
90'
Robert Lewandowski zakončoval nádhernou přihrávku na malé vápno. Jeho pokus zablokoval domácí obránce na roh.
89'
Ronald Araújo musel zastavit nadějnou akci hostů za cenu žluté karty.
88'
Lamine Yamal se nabízel v náběhu do levé lajny. Přihrávku sem nedostal a domácí nadále zůstávají v přízemní převaze.
87'
Barcelona přežila doslova nejhorší, proto poučena drží míč na útočné polovině.
86'
Velká šance na vyrovnání hostů! Sergio Arribas zakroutil nádherný míč na malé vápno. Kde si ho našel na hlavě Iddrisu Baba, ale pokusem k tyči nepřekonal fantasticky reagujícího Iñakiho Peñu.
85'
Hosté se po lajně tlačili k centru, ale zastaveni jsou nedovoleným zákrokem.
84'
Za zbytečný zákrok na polovině hřiště vidí žlutou kartu hostující Iddrisu Baba.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Kataláncům spadl obrovský kámen ze srdce! Robert Lewandowski vymyslel nádherný dloubáček za hostující obranu. Na něj si naběhl SERGI ROBERTO a kapitán domácích zcela osamocen přestřeluje Maximiana mezi nohy. – 3:2.
82'
Lázaro na sebe vzal celou útočnou akci Almeríi. Vše zakončil střelou mimo bránu, ale i kdyby skóroval branka by neplatila díky ofsajdu.
81'
Chumi musel raději odkopnout balón směrem dopředu, ale trefil blokujícího Yamala, od kterého se kulatý nesmysl odráží do zámezí.
80'
Barca nadále obléhá hostující mužstvo v útoku. To se ale zatáhlo a nedává domácím prostor.
79'
Mírně se přiostřilo na polovině hřiště, kde fauloval hostující hráč a nabízí přímý kop domácím.
78'
Barcelona měla blízko k třetí brance! Cancelo centrem našel na zadní tyči Lewandowského. Polský útočník hledal ještě před prázdnou brankou İlkay Gündoğana, který míč trestuhodně netrefuje.
77'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Adrián Embarba,
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Lázaro.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Lamine Yamal.
75'
Katalánci jsou nadále v ofenzivě neúspěšní. Vybojovali alespoň autové vhazování.
74'
Ronald Araújo byl blízko k vedoucím brance, protože si naskakoval na pěkný centr z levé strany. Jeho hlava těsně míjí hostující branku.
73'
Co je Barceloně platná snaha, když rohový kop míří pouze na hlavy hostujících obránců.
72'
To je obrovský šok pro domácí hráče, kteří budou muset zabrat, aby ještě vyhráli.
71'
Almería právě vstřelila branku!
A hosté z ničeho nic vyrovnávají! Přímý kop z velké vzdálenosti letěl do velkého vápna. Tam si došel Iñaki Peña, který se nakonec střetl s Araújem. Míč mu vypadl přesně před nohy EDGARA GONZÁLEZE, ten už do prázdné svatyně měl jednoduchou práci. – 2:2.
71'
Oriol Romeu musel zastavit nadějný brejk soupeře. Za svůj zákrok nevidí, ale Almería má k dispozici nadějnou standardku.
70'
Sergio Akieme zůstal ležet na hrací ploše po nějakém ze střetů. Vypadá to, že bude v utkání zatím pokračovat.
69'
Raphinha si špatně zpracoval dlouhou přihrávku za obranu. Proto hostující brankář mohl včas předvést svůj zákrok.
68'
Katalánci nadále drží hru na útočné polovině a tím pádem i kontrolují těsný výsledek.
67'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Oriol Romeu.
66'
Lewandowski chtěl před prázdnou brankou hledat střídajícího Torrese. Hosté se dokázali ubránit pomocí odkopu na roh.
65'
João Cancelo musel rychle spěchat do defenzivy, jelikož na Ramazaniho letěla průniková přihrávka. Domácí bek vše zvládl.
64'
ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Houboulang Mendes.
63'
Rychlá kombinace nevede ke gólu! Rychlou akci zakončoval na bližší tyč Robert Lewandowski. Luís Maximiano se nenechal na přední tyči nachytat a pohotvě vyráží.
62'
Almería se dlouho neudržela na útočné polovině. Rychlý brejk podniknou domácí.
61'
Barca bude chtít i nadále trápit hosty, ale do vážnější kombinace se nemůže dostat.
60'
Katalánci podruhé skórují z rohu! Na špičkový centr od Raphinhy si naběhl v tísni na přední tyč SERGI ROBERTO. Domácí kapitán pohotovou hlavičkou na zadní tyč překonal marně natahujícího Maximiana. – 2:1.
59'
İlkay Gündoğan si skvěle narazil se svým spoluhráčem a z uvnitř vápna hledal v náběhu Lewandowského. Na něj přihrávka ani nedošla.
58'
Hra se dostává do starých pořádku. Průnik Cancela je neúspěšný a po tvrdém souboji se oskytl i na hrací ploše.
57'
Dion Lopy tentokrát fauloval za hranicí pravidel a za své počínání vidí žlutou kartu.
56'
Sporný zákrok se odehrál na obranné polovině Barcy. Ferrán Torres se bude muset bleskově zvednout.
55'
Largie Ramazani se dostal opět do velké šance svého mužstva. Po odpískání ofsajdu nebude moci úspěšně zakončit.
54'
Další zakončení polského snajpra neletí mezi tři tyče, nýbrž nad bránu,
53'
Znovu se musel mít na pozoru hostující gólman! Robert Lewandowski pálil pohotově z první, ale střelu doprostřed skvěle vyráží Maximiano, který drží svůj celek nad vodou.
52'
Ronald Araújo odhadl dlouhý balón hostů za obranu. Domácí stoper v klidu rozehrává odzadu.
51'
Další tlak domácích je na malou chvilku zastaven. Faulem se totiž prezentoval Fermín López.
50'
Domácí zahrávali dva rohy v řadě, jenže ani jeden nebyl dobrý, a tak hosté mají k dispozici odkop od branky.
49'
Obrovská šance na začátku druhé půle! Lewandowsku skvělou přihrávkou našel velice aktivního Ferrána Torrese. Ten střílel z úrovňe penalty. Luís Maximiano ovšem předvedl skvělý reflexivní zákrok.
48'
Barcelona se na delší dobu neusadila na útočné polovině. Jenže po špatném autu hostů zakončoval Torres. Slabý pokus v klidu chytá Maximiano.
47'
Ferrán Torres se okamžitě probíjel do první šance druhé půle. Před pohotovým brankářem to nestihl.
46'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Ferrán Torres,
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Jules Koundé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:07.
Úvodní dějství duelu mezi Barcelonou a Almeríou je u konce! Do kabin jdeme za nerozhodného výsledku 1:1. V zápase jsou mírně aktivnější Katalánci, kteří zásluhou Raphinnhy do vedení ve 33.minutě. Jenže hosté na vyrovnání nečekali dlouho, protože o deset minut později po kontrole VARu vyrovnal Léo Baptistão.
45+4'
45+3'
Alejandro Pozo dostal pomalou přihrávku do lajny. Akci chtěl zrychlit prudkým centrem, který mu je zablokován do autu.
45+2'
Ramazani skvělou akcí dostal míč na osamoceného Léa Baptistãa. Ten přízemní střelou jen těsně míjí domácí svatyni.
45+1'
İlkay Gündoğan si nabíhal na dlouhý pas za obranu. Před pozorným Maximianem ovšem nedokázal zakončit.
44'
Barca se snaží rychle reagovat na inkasovanou branku. To by ale İlkay Gündoğan nesměl faulovat u vápna soupeře.
43'
Tak po přezkumu VARu gól platí! LÉO BAPTISTÃO si velice těsně pohlídal náběh za obranu, kam mu posílal přesnou přihrávku na dlouhou nohu Sergio Arribas. Brazilský kanonýr si se situací poradil pohotovým dloubáčkem nad padajícím Peñou. – 1:1.
42'
VAR celou situaci ještě dlouho zkoumá.
41'
Almería se na malou chvíli radovala z gólu! Léo Baptistão podnikl skvělý náběh na obranu, Následně po skvělém pasu mířil sám na branku, kde je v této práci kovaný a přehozem překonal Iñakiho Peñu. Gól zatím neplatí.
40'
Alejandro Balde pohotově pomocí jesliček prošel přes hostujícího hráče, který ho fauluje.
39'
Další slabou střelu z hranice vápna chytá hostující brankář do rukavic. Bude tak v klidu rozehrávat.
38'
João Félix si věřil na střelu z velice těžké pozice. Ta na branku nepoletí kvůli bloku Poza.
37'
Obrovská chyba Almeríi neprotrestána. Uvnitř vápna střílel z velké blízkosti kanonýr Robert Lewandowski. Jeho prudký pokus levou nohou fantasticky zachytává Maximiano.
36'
Ten hosté rozehráli nakrátko a díky tomu se drží v kombinaci vzadu.
35'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Roberto, a tak Almería má k dispozici volný kop.
34'
Katalánci nadále pokračují v útoku, ale zatím velice neúspěšně.
33'
Katalánci jdou po rohovém kopu do vedení! İlkay Gündoğan poslal přesný balón na hlavu Araúja, ten nechal vyniknout skvělého Maximiana. Jenže odražený míč si našel osamocený RAPHINHA a pohotovým pokusem pod břevno otevírá skóre tohoto duelu. – 1:0.
33'
Raphinha inkasoval přesný dloubáček za hostující obranu. César Montes stačil odvrátit na roh.
32'
Mých slov se chytl Sergi Roberto. Kapitán Barcy ovšem ve velkém záklonu míří několik metrů nad břevno.
31'
Barcelona se bude muset výrazněji probrat a začít se více tlačit do ofenzivních akcí.
30'
Sergio Arribas si naběhl na dlouhý pas za obranu. Špatným zpracováním posunul balón pouze do rukavic Iñakiho Peñy
29'
Za pískotu domácích fanoušků nadále Almería kombinuje na polovině soupeře.
28'
Netipický obrázek zápasu, který nám nabízí kombinaci hostující outsidera v defenzivě.
27'
Luís Maximiano si také po delší době sáhne na balón, tentokrát kvůli rozehrávce od defenzivy.
26'
Ronald Araújo si věděl rady s útokem hostujícího mužstva, proto rychlou přihrávkou zakládá akci svých barev.
25'
Katalánský celek bude z ničeho nic zahrávat rohový kop. Ten letí pouze nad branku, když Lewandowski krkolomě přestřeluje.
24'
Almería má načtenou Barcelonu na lajnách. Jenže po rychlém brejku Ramazaniho nic vážného nestane.
23'
Ani Katalánci se nedostane k výraznější šanci. Raphinha totiž přetahuje střílený centr do zámezí.
22'
Z volného kopu nic nebude, protože Iñaki Peña si počkal na centrovaný míč na zadní tyč.
21'
Andreas Christensen se musel mít na velkém pozoru, jelikož Arribas už skoro mířil sám na branku. Dánský stoper ho zastavuje pomocí žlutého kartónku.
20'
Robert Lewandowski dostal sice průnikovku před branku hostů, ale k zakončení se neodvážil a otáčí hru směrem dozadu.
19'
Po delší kombinaci se domácí dostali k zakončení. Hlavička Lópeze z těžkého pozice míří vysoko nad branku.
18'
Balde se snažil rychlými kličkami uvolnit do vápna. Přes Gonzáleze ovšem cesta nevedla.
17'
Almería adekvátně nerozehrála svou možnost k zakončení. Do ofenzivy se opět tlačí domácí.
16'
Po rozehrávce volného kopu ovšem vyráželi do rychlého brejku hosté. Ten zastavuje za cenu žluté karty Raphinha.
15'
Po krátké době se portugalský útočník zvedá z hrací plochy. Barcelona bude rozehrávat volný kop.
14'
Domácí nadále pokračují v aktivní hře. U levé lajny byl tvrdě sestřelen Félix.
13'
Do rychlého brejku vyrazila hostující Almería. Araújo vyrobil obrovskou chybu, a tak se ke střele tlačil Largie Ramazani, ale naposlední chvíli zachraňuje Barcu Christensen.
12'
Další střela byla k vidění tentokrát na druhé straně. Iddrisu Baba přízemní střelou míjí o několik decimentrů tyč branky Peñy.
11'
Po dobré práci Lewandowského napřáhl ke střele levou nohou João Cancelo. Slabý pokus letí do rukavic nachystaného brankáře.
10'
Sergio Arribas si naváděl balón na střed hranice vápna. Ke střele se neodvázil a o kulatý nesmysl přichází.
9'
Raphinha tvrdě u lajny došlápl protihráče. Může být rád, že neinkasuje žlutou kartu. Rozehrávat bude Maximiano.
8'
Obrovská šance z kraje utkání! Po rozehrávce rohového kopu se zcela osamocen zjevil na malé vápně kapitán Sergi Roberto. Ten okamžitě hlavičkou mířil k tyči, ale jeho úmysl vystihl Luís Maximiano, který vytahuje fantastický zákrok.
7'
Katalánci nadále zůstali v kombinaci, po níž střílel Portugalec Félix. Jeho prudká rána byla zablokována na roh.
6'
Rozehrávku standardní situace si vzal na starost Félix. Vysokou střelou neohrožuje hostující svatyni.
5'
Balde rychle unikal do pokutového území. Alejandro Pozo si uvědomil, že by z toho byla tutovka, a tak za cenu žluté karty fauluje.
4'
Largie Ramazani hledal skákavým centrem do vápnem své spoluhráče v náběhu, Jenomže Araújo byl připraven k odkopu.
3'
Barcelona je z počátku zápasu tím celkem, který diktuje hru. Kombinace směrem k vápnu je neúspěšná.
2'
Raphinha z kraje zápasu hledal přízemním centrem ve vápně Lewandowského. Ten byl pomalejší než rychlost této přihrávky.
1'
O úvodní výkop dnešního zápasu se postaral hostující celek. Almería hned začíná kombinovat vzadu, jenže neúspěšným nákopem ztrácí výhodu.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek jdeme do akce.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují na hrací plochu.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasovou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví.

FC Barcelona: I. Peña – Cancelo, Araújo, Christensen, Balde – Roberto (C), Gündoğan, F. López – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – F. Torres, Romeu, Koundé, Yamal, Casadó, Cubarsí, U. Hernández, Guiu, Fort, Prim.
Trenér: Xavi

UD Almería: Maximiano – A. Pozo, Chumi (C), E. González, Montes, Akieme – Lopy, Baba, Arribas, Baptistão – Ramazani.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Kaiky, Puigmal, Embarba, Lázaro, Centelles, H. Mendes, M. Peña, Fettal, Sanca.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Cuadra – Ayuso, Iglesias.
FC BARCELONA

Katálnci do letošní sezóny vstoupili relativně dobře, ale na úplný ideál ještě něco málo chybí. Po sedmnácti kolech se svěřenci Xaviho nachází na třetím místě s 35 body a skóre 31:19. Jenže ztráta na Real a Gironu je sedmibodový, potažmo devíti. Navíc v posledních třech zápasech nemají hráči hvězdného celku úplně formu. Prohráli dva z těchto duelů s Gironou a Antverpami. Naposledy uhráli zásluhou Felixe remízu 1:1 s Valencií. Domácí azyl tomuto mužstvu relativně sedí, jelikož z 12 soutěžních střetnutí zde 10 vyhráli. Barcelonští také na podzim vystupovali na evropské scéně, kde si zajistili postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů z první pozice.
Dokáže Barcelona jako jasný favorit doma uspět?

UD ALMERÍA

Velice špatnou prozatimní druhou sezónu v řadě v nejvyšší španělské soutěži. Po sedmnácti kolech se nachází na beznadějném posledním místě tabulky s pouhými pěti body a skóre 17:39. Opravdu špatnou vizitkou je fakt, že Almería letos nevyhrála, protože všechny své body získala za remízy. Navíc na venkovních stadionech získala s osmi duelů pouhý bod na hřišti Cádizu. S výhlidkami na těžký venkovní duel to pro UD vypadá, že letošním podzimem projde bez výhry.
Dokáže Almería překvapit obrovského favorita?
Koho sledovat?

ROBERT LEWANDOWSKI

Jednoznačně nejdůležitější osobou katalánského mužstva je tento pětatřicetiletý útočník. Polský snajpr se v letošní sezóně prosadil devětkrát a na čtyři góly dokázal přihrát. Jenže v posledních šesti duelech nemá zářivou formu. Za toto období se trefil pouze jednou a to v prohraném utkání proti Gironě. Formu bude chtít určitě nabrat proti Almeríe, které ještě branku nedal a dokonce ani neproměnil pokutový kop.

LARGIE RAMAZANI

V kádru tohoto mužstva bychom si měli určitě všimnout tohoto dvaadvacetiletého útočníka. Rodák z Belgie letos i s domácím pohárem nastřílel tři trefy a čtyři asistence k tomu. V posledních duelech toho moc nenahrál, proto jeho poslední gól se datuje na konec listopadu, když překonal brankáře Getafe, ale na body svého celku to nestačilo.
Historické okénko

Obě mužstva se díky absenci hostů v nejvyšší soutěži moc často v historii nepotkaly. Po dlouhé době se tomu stalo v minulém ročníku, ve kterém byla překvapivě vyrovnaná bilance. První podzimní duel se hrál na Camp Nou, kde jednoznačně vyhrála Barcelona 2:0. Na jaře se zrodilo velké překvapení, jelikož Almería zvítězila těsně 1:0.
UD jezdí do Barcelony jen pro porážky, protože v celé novodobé historii zde nevyhráli, což je dlouhých osm utkání. Celkové skóre z těchto střetnutí je hrozivých 2:28.
Krásný středeční večer ze Španělska! Od 19:00 se na Estadio Olimpico odehraje poslední 18.kolo LaLigy v letošním roce 2023. FC Barcelona přivítá na svém záložním hřišti UD Almeríu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.