La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Almeria - 6. října 2023   21:00

Bilbao
10' Guruzeta (Berchiche) • 63' D. García (de Marcos) • 81' Sancet
3:0
(1:0)
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Y. Álvarez (8. Paredes), Berchiche – A. Herrera (74. Prados), D. García (82. Muniain) – I. Williams, Sancet (82. U. Gómez), N. Williams – Guruzeta (74. Villalibre).
Agirrezabala – Ares, Berenguer, I. García de Albéniz II, Raúl García, Lekue.
Verdura – Villanueva, Nicolás
San Mamés Barria (Bilbao)
43 677 diváků
Almeria
Maximiano – Chumi, Lopy, Akieme – H. Mendes (68. A. Pozo), Melero (68. Arribas), Baba (82. Puigmal), Kaiky – Embarba (C), Ramazani (77. Lázaro) – Koné (68. Sanca).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Baptistão, Milovanović, Montes, M. Peña.

To je pro dnešek úplně všechno! Užijte si celý víkend a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 13:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:7.
Zápas 9.kola LaLigy mezi Athletic Bilbao a Almeríiou je za námi. Jednoznačným výsledkem uspěl domácí celek. Ten šel už v 10.minutě do vedení díky brance Guruzety. Zbytek první půle byl aktivnější a vytvářel si další šance. V 63.minutě přidal druhou branku García a když v 81.minutě skóroval Sancet, tak o zápase bylo rozhodnuto. Hostující tým si žádnou velkou šanci nevytvořil, proto zaslouženě odjíždí s porážkou 0:3.
90+4'
90+4'
Poslední chvilky zápasu jsou tady. Míč má pod kontrolou Almería.
90+3'
Na konec zápasu velká šance. Z velkého úhlu pálil z první Inaki Williams. Pokus na přední tyč skvěle vytáhnul na tyč brankář Maximiano. Rohový kop pro Bilbao.
90+2'
Rychlé přihrávky domácích byly nepřesné. Do akce uprchali hosté, ale ti hned před vápnem o míč přicházejí.
90+1'
Villalibre mohl vstřelit další branku domácích. Jenže jeho střela z hranice vápna míří mimo tři tyče.
90'
Muniain z pravé strany kroutil balón na zadní tyč. Tento pokus v brance nekončí.
90'
Vše nasvědčuje tomu, že se zápas dohraje na útočné polovině domácího celku.
89'
Tak i Inaki Williams natáhl ke střele. Pokus skončil podobně jako jeho bratra Nica, tedy nad brankou Maximiana.
88'
Puigmal bojoval o balón ve středu hřiště. Prados ho otravoval a pro jistotu mu míč upálil do autu.
87'
Almería si vybojoval rohový kop. Dobrou práci na pravé lajně odvedl Lázaro.
86'
Velice aktivní Nico Willimas pálil ze střední vzdálenosti. Na jeho pokus si počkal Maximiano a lapí ho do svých rukavic.
85'
První střela na branku Simóna. Brankář Athletica ale připisuje jednoduchý zákrok do statistik.
84'
Za zcela zbytečný zákrok vidí žlutou kartu domácí Oscar de Marcos.
83'
Další nebezpečný centr domácích, který končí ale tentokrát u obránců hostujícího týmu.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Dani García, přichází Iker Muniain,
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez.

Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Arnau Puigmal.
81'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Další jednoduchá branka domácích! Nico Willimas se skvělou kličkou uvolnil přes svého strážce. Jeho centr Maximiano nohou vyrazil pouze k OIHANOVI SANCETOVI, který bez problémů uklízí do odkryté branky. – 3:0.
80'
Vzdušné souboje ve středu hřiště ovládli domácí. Dopředu míří Inaki Williams.
79'
Sergio Arribas si navedl míč na levou nohu a z hranice vápna zkoušel své štěstí. Unai Simón zůstává v klidu, jelikož míč nemíří mezi tři tyče.
78'
Almería ale začíná rychle napadat a za tuto aktivitu je odměněna v podobě faul na své hráče.
77'
Po tvdrém faulu na Nica Williamse bude u míče znovu kativnější domácí celek.
77'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Lázaro.
76'
Dnešní utkání sleduje 43 677 diváků.
75'
Po faulu ve středu hřiště se rozehrávky volného kopu ujme Almería.
74'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre,
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Beňat Prados.
73'
Vypadá to že i domácí se mírně zatahují, protože už nevytvářejí takový tlak jako před chvilkou.
72'
Na pravé straně docházelo k rozehrávce domácích. Hostující Pozo včas vystoupil a blokuje na aut.
71'
Inaki Williams hledal nepřesně své spoluhráče. Chumi byl pozorný a přihrávku vystihuje.
70'
Riskantní rozhehávka hostujícího celku končí faulem Guruzety. U míče zůstanou hosté.
69'
Po několika střídáních se dopředu znovu ženou domácí, ale centr končí pouze v zámezí.
68'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Sergio Arribas,
ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Alejandro Pozo,
ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Marciano Sanca.
67'
Almería po delší době uklidňuje hru a postupnou kombinací se pokouší dostat do vápna.
66'
Yuri Berchiche hledal přízemním centrem své spoluhráče, nikoho nenašel. Následně se na zemi objevil Nico Williams, ale pentle se nepíská.
65'
Další nebezpečný pokus domácích. Tentokrát střelu ze střední vzdálenosti v klídku chytá brankář hostů.
64'
Na hře se i nadále nic nemění. U míče je aktivnější Bilbao.
63'
Athletic utíká do dvoubrankového vedení! ve středu hřiště domácí skvěle vybojovali balón. Po menší souhře se dostal k centru Oscar de Marcos, který našel přesně hlavu DANIHO GARCÍI. Ten byl sám v náběhu a hlavičkou prostřeluje Maximiana. – 2:0.
62'
Střední záloha domácího celku je výborná, protože odebírá hostům balón.
61'
Defenzivní činnost na jedničku vyřešil obránce Vivian, následně přiklepl svému brankáři, který kope balón do ofenzivy.
60'
Yuri Berchiche si navedl střelu na levou nohu. Z velké dálky pouze postrašil fanoušky na tribunách stadionu.
59'
Poprvé ve druhé půli hrozí domácí! Po odrazech ve vápně se dostal ke střele obránce Dan Vivian. Technická střela mířila mírně tyči, ale Maximiano jednoduchým zákrokem vyráží do strany.
58'
Po dlouhém odkopu pálil z hranice vápna Nico Willimas, jeho tečovaná střela končí mimo svatyni.
57'
Almería je sice ve druhé půli odvážnější, ale její útočné choutky končí pouze u brankáře Simóna.
56'
Na pravé straně se k brejku rozbíhal Guruzeta. Po lajně sice běžel na sto procent, ale přihrávku stihnout rozhodně nemohl.
55'
Marná snaha o útok od Sergia Akiemeho. Celá akce končí, protože balón míří do zámezí.
54'
Nico Williams vzal na sebe ránu z velkého úhlu. Tvrdý pokus zamířil vysoko nad branku hostů.
53'
Gonzalo Melero se po rozehrávce rohového kopu objevil na zadní tyči, kam míč mířil. Hlavou míří pouze vedle branky domácích.
52'
Za ostrý skluz ve středu pole vidí žlutou kartu domácí Ander Herrera.
51'
Ibrahima Koné znova nedokázal doběhnout dlouhou průnikovou přihrávku. Pro míč si došel domácí brankář.
50'
Oihan Sancet měl dobrou myšlenku poslat do běhu svého spoluhráče. Provedení bylo ale špatné, protože míč míří do zámezí.
49'
Z levé strany se dostal k centru hostující Houboulang Mendes. Přízemní centr přečetl Simón a lapí ho do svých rukavic.
48'
Guruzeta se mohl hnát do rychlého úniku, jenže přihrávkou od spoluhráče dostal na paty.
47'
Od úvodních vteřin druhého poločasu je aktivější opět domácí Bilbao. Aktivita je spíše zatím pasivní.
46'
První poločas zápasu mezi Athletic Bilbao a Almeríou je u konce! Do kabin jde šťastnější domácí celek, který díky brance Guruzety vede o jednu branku. Sthletic měl i další velké šance, které zůstaly neproměněné. Almería je zatím do ofenzivy špatná, a tak zaslouženě prohrává 0:1.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
45+5'
45+4'
Oscar de Marcos zkoušel naposledy v první půli centrovat, ale ten trefuje pouze hráče před sebou.
45+3'
O jeden z mála centrů ze z pravé strany pokoušel hostující Mendes. Pas mu nesedl a ten končí v rukavicích Simóna.
45+2'
Druhý roh v rychlém sledu domácím nevyšel, a tak hosté drží míč v defenzivní části.
45+1'
Velká tutovka na domácí straně! Odražený míč po rohu si našel Yuri Berchiche. Střelu z první nasměroval k pravé tyči, ale Luis Maximiano odhadl trajektorii střely a perfektně podržel své mužstvo.
45'
Nico Williams se tlačil do centru na levé straně. V souboji byl úspěšný, protože vybojoval rohový kop.
44'
Adrian Embarba prodlužoval za sebe na Koného. Ten ve hře nemůže pokračovat, jelikož je v ofsajdu.
43'
Luis Maximiano zkrotil dlouhou přihrávku domácích, hned výhozem zakládá ofenzivu hostujícího týmu.
42'
Nico Williams si sice zpracoval výborně dlouhý míč na pravé straně. Přihrávkou ovšem spoluhráče neoslovil.
41'
Oihan Sancet si navedl míč z pravé lajny do vápna. Zde se pokoušel překvapit Maximiana, ale střela míří hodně mimo branku.
40'
Zoufalství hostů pokračuje. Largie Ramazani posílal nepřesnou přihrávku dopředu. U míče domácí.
39'
Na trávníku zůstal ležet Dion Lopy, ten má problém se zády. Míří za lajnu a uvidíme zda bude v zápase pokračovat.
38'
Unai Simón si došel pro dlouhý balón za obranu. Tvrdým výkopem hledá ofenzivní spoluhráče.
37'
Sancet zůstal ležet na hrací ploše. Vypadá to, že bude v zápase pokračovat.
36'
Hosté vyrobili velkou chybu v rozehrávce. Sancet se dostával ke střele, ale podezřele padá k zemi.
35'
Po delší době se kombinace ujali hosté, ale celou akci zastavuje útočný faul Mendese.
34'
Almería je neustále v hlubokém bloku, proto snadno domácí hrají po zemi a kombinačně.
33'
Další velká šance Athleticu! Oihan Sancet poslal na kolotoč bránicího hráče. Z hranice malého vápna vyslal slabou střelu, která jen těsně míjí pravou tyč hostující svatyně.
32'
Oscar de Marcos dostal přihrávkou do pravé strany, kde byl v náběhu. Okamžitě chtěl centrovat, ale trefuje pouze hráče před sebou.
31'
Přihrávku proti noze dostal na hranici velkého vápna Ander Herrea. Střelu z první nasměroval pouze na domácí fanoušky.
30'
Hosté se rychle dostali před vápno domácích. Zde chtěl střílet Gonzalo Melero, ale jeho střela je zablokována.
29'
Nico Williams rozehrával nadějnou standartní situaci. Pro centr na malé vápno si v klidu došel Luis Maximiano.
28'
Nico Williams se krkolomě prokličkoval přes domácí obranu. Přihrávkou se pokoušel najít svého bratra Inakiho, ale pas byl nepřesný.
27'
Almería hraje v hlubokém defenzivním bloku. Domácí kombinují pouze u poloviny hřiště.
26'
Další roh mířil znovu na první tyč, ale tentokrát prodloužení nevyšlo moc dobře.
25'
Domácí měli obrovsku šanci po rohu! Nico Williams našel centrem na bližší tyči Andera Herreru. Záložník Athleticu prodlužoval na zadní tyč. Jenže míč na poslední chvíli zamířil na brankovou konstrukci.
24'
Obraz hry se nemění, to tedy znamená že kombinuje jasně lépe domácí Bilbao.
23'
Gorka Guruzeta se lehce dostal k míči z levé strany. Balón si naváděl na pravou nohu, ale vystřelit nedokázal, protože domácí blokují.
22'
Almería měla k dispozici rohový kop. Náběh na přední tyč nevyšel, proto domácí Paredes odpravuje hlavou mimo vápno.
21'
Largie Ramazani skvěle přečetl rozehrávku domácích. Řítil se rychle do brejku, ale na vše byl sám.
20'
Po faulíku hostů zahrávají domácí volný kop. Z něho se nikam neženou a kombinují ve středu pole.
19'
Rychlou akci po levé straně podnikla Almería. Centr nikoho z hráčů nenašel, kombinovat znovu budou domácí.
18'
Inaki Willimas si vyskočil na vysoký odražený míč. Prodloužení se mu nepovedlo a balón končí v autu.
17'
Hostující Largie Ramazani hledal přihrávkou do lajny svého spoluhráče, který ovšem tento úmysl nepochopil.
16'
Nico Williams nebyl důrzný ve souboji o průnikovou přihrávku. Pro míč si došel hostující brankář.
15'
Útočné snažení domácího Athleticu je marné. Od branky bude kopat Maximiano.
14'
Adrian Embarda získal míč ve středu hřiště, proto hru uklidňuje a nahrává do defenzivy.
13'
Další nadějnou akci domácích zastavil na pravé straně Kaiky včasným zákrokem.
12'
Embarba chtěl poslat do rychlého úniku Koného. Unai Simón byl u míče dřív a v klidu rozehrává.
11'
Almería se po brance pokouší dostat dopředu, ale dlouhými nákopy odezdává míče domácím.
10'
Domácí tým je za aktivitu odměněn! Po rychlých přihrávkách na hranici vápna se dostal k centru z levé strany Yuri Berchiche. Přízemní přihrávkou našel osamoceného GORKU GURUZETU, který přízemní střelou na zadní tyč nedává Maximianovi šanci. – 1:0.
9'
Álvarez musel vystřídat. Po této změně pokračuje na balónu domácí celek.
8'
ze hřiště odchází Yeray Álvarez, přichází Aitor Paredes.
7'
Bilbao je zatím velice aktivní v přízemní hře. Dlouhé nákopy po lajnách ovšem nevychází.
6'
Álvarez bude nejspíše v pořádku, ale teď musí odejít mimo hřiště.
5'
Yeray Álvarez zůstal po ostrém pádu ze vzdušného souboje ležet na zemi. Okamžitě k němu míří zdravotníci.
4'
Oihan Snacet rychle napadal rozehrávku Chumio. Záložník domácích si adekvátně nezpracoval balón, který míří do autu.
3'
Oscar de Marcos vybojoval na pravé straně balón, proto Bilbao znovu zakládá útočnou akci.
2'
Nico Williams se mohl po vysokém centru propracovat k zakončení, jenže klička do středu hřiště se nepovedla.
1'
O úvodní výkop dnešního zápasu se postarali hráči Almeríi. Dlouhým nákopem nejsou úspěšní. Do útoku se budou hrnout domácí.
1'
Tak na stadionu San Mamés Barria ještě probíhá menší ceremoniál.
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za chvilku zápas začne.
Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastupují na zaplněný stadion v Bilabau.
Hráči obou týmů mají za sebou rozcvičku. Právě míří do kabin, kde se naposledy připraví na start zápasu.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Y. Álvarez, Berchiche – A. Herrera, D. García – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Berenguer, I. García de Albéniz II, Raúl García, U. Gómez, Lekue, Muniain, Paredes, Prados, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

UD Almería: Maximiano – Chumi, Lopy, Akieme – H. Mendes, Melero, Baba, Kaiky – Embarba, Ramazani – Koné.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Arribas, Centelles, Lázaro, Baptistão, Milovanović, Montes, A. Pozo, Puigmal, Sanca, Peña.
Trenér: Alberto Lasarte

Rozhodčí: Verdura – Villanueva, Nicolás.
ATHLETIC BILBAO

Tradiční prvoligový španělský celek může být se vstupem do sezóny spokojen. Po osmi kolech se nachází na šesté pozici se 14 body a skóre 13:9. Bodovat nedokázal pouze v prvním a zatím v posledním zápase. Njedříve nestačil na Real Madrid a poté na Real Sociedad. Mezitím šest utkání za sebou neprohrál, když zaznamenal čtyři tříbodové zisky a dvakrát uhrál plichtu.

UD ALMERÍA

Horší vstup do sezóny si tento celek nemohl představit. Po osmi kolech je se třemi body a skóre 11:21 na poslední příčce tabulky LaLigy. Letos ještě Amería nevyhrála, protože body získal jen z remíz s Granadou, Valenciou a Cádizem. Jinak všechny zápasy ztratila za všechny body.
Koho sledovat?

Iñaki Williams (Athletic Bilbao)

Devětadvacetiletý ghanský útočník je dlouholetou postavou svého celku. Dobrou formu chytli v letošní sezóně. Z osmi odehraných zápasů nasázel čtyři branky a na dvě nahrál. Střelecky se mu začalo dařilo v posledních čtyřech utkání, ve kterých vsítil tři trefy.

Sergio Arribas (UD Almería)

Dvaadvacetiletý španělský útočník je velkou nadějí svého týmu. Odchovanec Realu Madrid letos zasáhl do všech zápasů tohoto celku. V nich se dokázal čtyřikrát střelecky prosadit. Úřadoval hlavně v zápase proti Valencii, kde vstřelil dvě branky a pomohl tak k remíze 2:2.
Historické okénko

Oba dnešní soupeři se potkají již v několikátém vzájemném zápase. Když se zaměříme na minulou sezónu tak tu jasně ovdál Bilbao. Na podzim na svém hřišti vyprovodilo Ameríu debaklem 4:0. Jarní zápas byl o něco vyrovnanější, když Athletic po dobrém výkonu domácí zvítězil těsně 2:1.
Amería by nejradši do Bilba nejezdila. Posledních pět zápasů v řadě zde prohrála a navíc má hrozivé skóre 3:17.
Krásný páteční večer ze španělského města Bilbao! Od 21:00 se zde v rámci 9.kola LaLigy potká domácí Athletic proti Almería.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.