La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Getafe - 21. ledna 2024   14:00

CA Osasuna
9' Raúl García (Ibáñez) • 31' I. Muñoz  • 80' Areso
3:2
(2:0)
Getafe
64' Mayoral  (Ünal) • 68' Maksimović  (Milla)
CA Osasuna
S. Herrera – Dav. García (C), Catena, J. Cruz I – R. Peña (73. Areso), Ibáñez (66. Brašanac), I. Muñoz (86. Torró), Mo. Gómez (66. Oroz), Mojica – Raúl García (73. Arnáiz), Budimir.
A. Fernández – Moncayola, U. García, Vidal, Barja, Herrando, Ru. García.
Sánchez – Cabañero, López.
Estadio El Sadar (Pamplona)
18 811 diváků
Getafe
Soria – Dakonam (C), G. Álvarez (46. Jor. Martín), Alderete, Rico – Greenwood, Milla, Maksimović, Aleñá (46. Carmona) – Ünal, Mayoral.
Fuzato, Medenica – Mitrović, D. Duarte, J. Iglesias, Angileri, Ó. Rodríguez, Yellu.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 18 811 diváků.
Osasuna se díky výhře vyhoupla na jedenácté místo, tedy těsně pod svého dnešního soupeře. V příštím kole jí čeká cesta na trávník o záchranu bojující Sevilly, zatímco Getafe bude doma hostit předposlední Granadu.
Pamplona hlásí hotovo: byla to sice fuška, ale tři body ve finále zůstávají doma! Hosté sice ve druhém poločase využili faktu, že domácí během pauzy zdánlivě usnuli na vavřínech, a slepenými zásahy velmi rychle vymazali své dvoubrankové manko, ale nakonec se přeci jen vrací do Madridu s prázdnou. Vaz jim definitivně zlomil pomalu až neuvěřitelný zásah Aresa z rohu hřiště.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:0. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 7:6. Fauly: 14:16.
90+7'
90+7'
Greenwoodův dlouhý nákop byl obráncem odražen pryč od vápna, to bude pro dnešek už vše.
90+6'
Mojicův nepovedený centr jen proskákal skrz hostující šestnáctku, Madriďané si berou míč a jdou dopředu.
90+5'
V nastavení po faulu rozšiřuje seznam dnešních příjemců žlutých karet také José Angel Carmona (GET).
90+4'
Zrovna dvakrát dramatický finiš nesledujeme. Getafe sice stále vzdoruje a chce si vybojovat aspoň bod, domácí obrana ale má situaci plně pod kontrolou.
90+3'
Hraje se nahoru dolu. Greenwood se nyní snažil proniknout zpět do útoku po straně, kde si na něj ale počíhal jeden z připravených zadáků Osasuny.
90+2'
Na druhém konci hřiště se pokusil domácí vítězství orazítkovat střídající Torre, jehož zakončení ale šlo extrémně vysoko nad madridskou svatyni.
90+1'
Hosté byli znovu přistiženi v postavení mimo hru, Herrera bude za malou chvíli odkopávat.
89'
Závěr je divoký. Soria parádním zákrokem zneškodnil hlavičku, která mířila do středu brány, pár sekund poté je žlutou kartou potrestán Juan Cruz (OSS).
88'
Getafe to ještě nevzdává a snaží se odvrátit hodně hořkou prohru, na nějakou výraznější ofenzivní akci mu už nicméně zdánlivě nezbývají síly.
87'
Ünal se nedokázal včas přesunout na hranu malého vápna, kterým následně projela Greenwoodova křižná přihrávka a zajela až za svatyni.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Lucas Torró.
86'
Nemanja Maksimović (GET) dostává naprosto zbytečnou žlutou kartu za teatrální stížnosti na adresu hlavního rozhodčího, tomuhle se dalo předejít.
84'
Domácí gólman Millovu dalekonosnou standardku nyní velmi riskantně vyboxoval před sebe. Několik hostů se pak snažilo míč zkrotit v šestnáctce, ani jeden z nich na něj ale nakonec pořádně nedosáhl.
83'
Sledujeme sérii přihrávek hráčů v bílém, Madridští se velmi pomalu prokousávají k Herrerovi.
82'
V Pamploně panuje skvělá atmosféra, domácí se drží v útoku a snaží se znovu zatlačit na Soriu. Ostřesenému Getafe se nedaří rychle srovnat krok.
81'
Pokus hostů o bleskovou odpověď vyhořel, Herrera nyní odkopává míč pryč od své svatyně.
80'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí se zničehonic vrací do vedení a nutno podotknout, že hezčí zásah nejspíš hodně dlouho neuvidíte! JESÚS ARESO se na malý moment odpoutal od dotěrného protihráče takřka na rohu hřiště a zkusil centrovat, jenže jeho balón zapadl za Soriu a od vnějšku zadní tyče se odrazil do sítě! To je přímo neuvěřitelné – 3:2!
78'
Výměna názorů stále trvá, věci se už ale zdánlivě uklidňují. Brzy budeme v Pamploně pokračovat.
77'
Atmosféra houstne. Mezi střídačkami teď došlo k ostré diskuzi mezi náhradníky, členy obou realizačních týmů a sudím Sánchezem, ze které si napomenutí ve formě žluté karty odnesl Juan Iglesias (GET).
76'
Rozhodčí po delší době vytahuje žlutou kartu, kterou za přišlápnutí Ünalovy nohy vidí David García (OSS).
75'
Brašanac dlouhým nákopem přesunul hru ke vzdálenější postranní čáře na Arnáize, jenž se sice následně vydal dopředu, ale proti obraně Getafe nic nevymyslel.
73'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Jesús Areso,
ze hřiště odchází Raúl García, přichází José Arnáiz.
72'
Tak za tohle Herrera svým obráncům nepoděkuje! Martín se po jejich minele dostal do obrovské šance ve vápně a celou akci musel uhasit až právě gólman, který míč vyrazil do bezpečí!
71'
Osasuna se po delší době přesunula do útoku a hned si vybojovala roh. Uvidíme, co vymyslí tentokrát.
70'
Getafe bylo tentokrát v postavení mimo hru. Ünal celou akci přeci jen zakončil, až už v té době bylo přerušeno, jeho zásah ale pochopitelně platit nemůže.
69'
Azulones jsou na koni a vyhlíží rychlý obrat, opaření červenomodří se snaží hru dostat pod kontrolu.
68'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak to bylo přímo bleskové, domácí náskok je definitivně pryč! Na Millův poměrně krátký nákop od praporku si ukázkově naběhl NEMANJA MAKSIMOVIĆ, jenž potrestal laxní defenzívu Osasuny a hlavou nasměroval balón přímo mezi tři tyče! Začínáme od začátku – 2:2!
68'
Peña ubránil další akci Getafe jen za cenu rohového kopu, Herreru čekají další nepříjemné chvíle.
67'
Hosté mají balón stále pod kontrolou a snaží se se co nejdříve vrátit před Herrerovu svatyni.
66'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Darko Brašanac,
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Aimar Oroz.
64'
Povedená pasáž hry pro madridský celek graduje gólem, v Pamploně je to rázem opět jen o jednu branku! Domácí si tentokrát nepohlídali svůj předbrankový prostoru a umožnili volnému BORJU MAYORALOVI, aby u bližší tyče tečoval Ünalův nastřelený pas za Herreru – 2:1!
63'
Osasuna rozehrává od své brány, další útočnou akci tak zakládá z hloubi vlastní poloviny hřiště.
61'
Dakonam málem svému brankáři pořádně zavařil! Dlouhý nákop totiž omylem sklepl na nabíhajícího soka, který se vydal před Soriu! Míč si ale nezpracoval, a brankáře tak neohrozil!
60'
Hodina hry je takřka za námi. Getafe má více ze hry, stále ho nicméně trápí zatím velmi bídná koncovka.
59'
Milla si před středovou čarou počíhal na protihráče, odzbrojil ho a vysunul míč do zámezí. Dění tak bude za chvíli pokračovat vhazováním červenomodrých.
58'
Další madridskou akci zastavuje ofsajd, po krátké době se tak k míči znovu vrací domácí borci.
56'
Hosté obratem zamířili do protiútoku. Greenwood se na moment uvolnil v šestnáctce a vypálil, Herrera míč vyrazil a nadělil Getafe další rohový kop.
55'
Zatím velmi ospalý druhý poločas teď prořízla nebezpečná hlavička! Ibáñez centrem připravil zakončení pro nehlídaného Garcíu, Soria si ale následně připsal na konto důležitý zákrok!
54'
Getafe po křídle přesouvalo hru dopředu, než dění zastavil útočný faul Mayorala. Osasuna na míči.
53'
Ibáñezovo slabé zakončení nemělo gólový potenciál, míč velmi pomalu zamířil přesně do středu brány. Hostující brankář si ho naprosto hravě pohlídal.
52'
Červenomodří se snad poprvé od začátku druhé půle dostali do útoku. Soria musí zpozornět.
51'
Martín se hnal za skákajícím míčem, vracející se zadák ho ale zbrzdil. Balón se tak dostal až k Herrerovi, který jej obratem hravě lapil do svých rukavic.
50'
Herrera si bez výraznějších obtíží poradil s nepovedenou střelou zpoza vápna a na balón následně padl.
49'
Madridský klub do dějství vstoupil dobře a žene se za kontaktním gólem, opticky povedenou pasáž se mu ovšem zatím nedaří přetavit ve větší šanci.
48'
U středové lajny s míčem operují hráči v bílých dresech, Osasuna presuje a snaží se je odzbrojit.
47'
Getafe si zkraje druhého poločasu vyzkoušelo rohový kop, ani teď si ale z něj větší šanci nevytvořilo.
46'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Jordi Martín,
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází José Ángel Carmona.
46'
První poločas je za námi, Osasuna si dnes zatím počíná velmi sebevědomě a má slibně nakročeno k vítězství. Svěřenci kouče Arrasateho přetavili svůj solidní výkon ve dvě branky, zatímco hosté toho s výjimkou povedené pasáže na konci dějství dosud moc nepřevedli. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:0. Rohy: 0:1: Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:2.
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
45+3'
45+2'
Pozor, tohle by mohlo být zajímavé! Gómez při bránění vedle svého vápna podrazil Greenwooda, a hosté tak v závěru získávají slibnou standardku.
45+1'
Madridští se ještě snažili prorazit zpátky dopředu po pravém křídle, následný nepovedený nákop do domácí šestnáctky ale doskákal až za Herrerovu svatyni.
44'
Getafe má v závěru poločasu více ze hry a snaží se ještě před přestávkou snížit své manko.
43'
Slabou chvíli si nyní vybraly pro změnu zadní řady Osasuny, které nedokázaly včas zpacifikovat Greenwooda a pustily ho k nebezpečné střele z bezprostřední blízkosti malého vápna! Herrera byl ale připraven a zachránil situaci!
42'
Domácí měli šanci svůj náskok opět trochu navýšit ze standardky, nákop z pravého křídla ovšem tentokrát k ničemu nevedl. Soria bude odkopávat.
41'
Peñův centr zprava měl potenciál před Soriou nadělat pořádnou paseku, defenzíva Getafe se ovšem včas zpevnila a balón dostala pod kontrolu.
40'
Výborný Álvarez na poslední chvíli dostihl Garcíu a vypíchl mu míč z kopačky. Nakonec ale jeho snaha byla zbytečná, domácí hráč byl totiž v ofsajdu.
39'
Poprvé v dnešním zápase dostal žlutou kartu také jeden z madridských borců, konkrétně Luis Milla (GET).
37'
Úvodní poločas se pomalu chýlí ke konci. Osasuna dostala hru pod kontrolou a míří do útoku.
36'
Na druhé straně chtěl snížit Mayoral, který ale svým ukvapeným zakončením trefil jen bránícího protihráče. Herrera tak ani teď zasahovat nemusel.
35'
Domácí jsou při chuti, Soria byl znovu v permanenci. Tentokrát si počíhal na střelu Ibáñeze zpoza vápna, kterou v pádu vyrazil mimo nebezpečí.
33'
Tohle se hostům povedlo. Alderete včas doběhl útočícího Peñu, nedovolil mu vystřelit a umožil Soriovi dostat míč pod kontrolu těsně za hranou šestnáctky.
32'
Osasuna má i nadále dění pod kontrolou, Getafe momentálně působí hodně opařeným dojmem.
31'
Tak tohle byla hodně velká paráda, červenomodří po ukázkově ráně odskakují do dvougólového trháku! Na kraji madridského vápna se k balónu dostal IKER MUÑOZ, jenž následně ze svého arzenálu vytáhl děsivě prudkou a hlavně přesnou dělovku do vzdálenějšího horního rohu! Soria byl bez šance, nádherný gól – 2:0!
29'
Další z domácích borců je varován, za podražení vidí kartónek žluté barvy také Moi Gómez (OSS).
28'
Muñoz zachytil Dakonamovu nepovedenou přihrávku a nastartoval rychlý protiútoku Osasuny, který se ale rozpadl ještě celkem daleko od hostujícího vápna.
27'
V bolestech je obratem i sám García, kterého Álvarez ve snaze odehrát míč pryč nakopl do vnitřní strany stehna. To rozhodně nebylo nic příjemného.
26'
Raúl García (OSS) si dnes krom gólu do statistik zapisuje také žlutou kartu, kterou si vysloužil za takřka hokejový bodyček. Na trávníku skončil Aleñá.
25'
Soria byl ve střehu, pohlídal si prostor u bližší tyče a tečovaný míč lapil do svých nastražených rukavic.
24'
Rico se hodně diví, protihráč nicméně po kontaktu s ním spadl na trávník a sudí nařizuje další volný kop pro Osasunu v poměrně slibné pozici.
22'
Herrera byl poprvé v zápase pod tlakem, Getafe si počínalo nebezpečně. Na konci akce stál Aleñá, jehož nepovedené zakončení se ale do brány nevešlo.
21'
Na druhém konci hřiště se ve složité pozici ke střele dostal Greenwood, který pro svůj tým vybojoval aspoň rohový kop. Milla jej zahraje z pravé strany.
20'
Mojica vsadil na centr, který byl ale až příliš krátký. Míč spadl před vápno, kde si jej zpracoval Álvarez.
19'
Dění se nyní hodně kouskuje. Na balónu je obrana Getafe, která jej vzápětí rozehrává vpřed.
17'
Dlouhá domácí standardka z pravé strany připravila zdánlivě skvělou střeleckou šanci pro Budimira, jenž zásahl jen Soriu! I kdyby se ovšem prosadil, zásah by platit nemohl: ofsajd!
16'
Dakonam vhazováním takřka nabídl míč Osasuně, která obratem přesouvá hru na hostující polovinu.
15'
Hraje se nahoru dolu. Madridští jsou nyní častěji na míči, v přechodu do ofenzívy se zatím ale trápí.
14'
Rozhodčí se vložil do hraničního souboje mezi Peñou a Ricem vedle hostující šestnáctky, nedovoleně si podle něj počínal borec v červeném dresu.
13'
Greenwood z křídla nabídkou před domácí branku hledal nabíhajícího Ünala, Herrera měl ale celou akci přečtenou a balón bez větších obtíží sám zneškodnil.
12'
Série přihrávek Getafe zatím ovoce nenese, defenzíva Osasuny drží dění daleko od Herrery.
11'
Hosté mají nyní balón ve své moci, operují s ním na středu hřiště a hledají nějakou cestu do útoku.
9'
Ale pozor, Los Rojillos se vzápětí dostávají do čela! Ibáñez se přesunul dopředu po křídle a následnou křižnou přihrávkou našel v šestnáctce trestuhodně nehlídaného RAÚLA GARCÍU, jehož zakončení prošlo mezi nohami padajícího Sorii! Tohle si obrana Getafe za rámeček nedá – 1:0!
8'
Domácí mají zatím o něco málo více ze hry, Getafe se dosud nepodařilo potrápit Herreru. Červenomodří jsou aktivnější, v útoku jim to nicméně též vázne.
6'
Osasuna obratem ze svého repertoáru vytáhla bleskovou akci, na jejímž konci byl Budimir. Tomu ale zakončení z hrany vápna vůbec nevyšlo dle představ.
5'
Dakonam se pokusil pasem vysunout dopředu Millu, který si ale nedokázal divoký míč zpracovat. Na křídle ho zachytil až Ibáñez, domácí mohou dopředu.
4'
Budimir byl postranním rozhodčím přistižen v postavení mimo hru, balón se vrací do držení Getafe.
3'
Dlouhý domácí nákop na křídlo, jehož cílem byl znovu Mojica, zachytil Dakonam. Z obou stran sledujeme velmi opatrný start, obrany začaly dobře.
2'
Ünal ve snaze uchránit míč omylem zasáhl dotěrného Peñu loktem do obličeje, volný kop pro Osasunu.
1'
Mojica se na konci první minuty uvolnil na pravé straně a rovnou zkusil míč odcentrovat do vápna, jenže svou vzdušnou nabídku nasměroval až za bránu.
1'
Úvodní výkop obstará Getafe, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí v červených dresech a hosté ve své bílé, tedy třetí, sadě.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za malou chvíli. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

CA Osasuna: S. Herrera – Dav. García (C), Catena, J. Cruz I – R. Peña, Ibáñez, I. Muñoz, Mo. Gómez, Mojica – Raúl García, Budimir.
Náhradníci: A. Fernández – Arnáiz, Brašanac, Moncayola, U. García, Torró, Areso, Vidal, Oroz, Barja, Herrando, Ru. García.
Trenér: Jagoba Arrasate.

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), G. Álvarez, Alderete, Rico – Greenwood, Milla, Maksimović, Aleñá – Ünal, Mayoral.
Náhradníci: Fuzato, Medenica – Jor. Martín, Mitrović, Carmona, D. Duarte, J. Iglesias, Angileri, Ó. Rodríguez, Yellu.
Trenér: Pepe Bordalás.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání v Pamploně bude zkušený José Sánchez Martínez, pro kterého to bude již 172. odpískaný duel v LaLize. Jeho asistenty na stranách budou Raúl Cabañero a Juan López.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Neutrální fanoušci by se určitě nezlobili, kdyby bylo dnešní střetnutí mezi Osasunou a Getafe stejně živé jako to první. Duel v polovině září totiž nabídl pětigólovou přestřelku, ze které nakonec díky zásahu Maksimoviće ze samotného závěru vyšli vítězně madridští hráči.

17. 9. 2023: Getafe – Osasuna 3:2 (1:1)

Branky: 36. Mitrović (Suárez), 51. Carmona (Rico), 86. Maksimović (Aleñá) – 45. Muñoz (Oroz), 57. Budimir.

Žluté karty: 26. Duarte (GET), 41. Latasa (GET), 55. Soria (GET), 60. Carmona (GET), 90. Djené (GET), 90+3. Mitrović (GET) – 38. Ávila (OSS), 88. Muñoz (OSS).

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 15:11.

Getafe CF: Soria – Suárez, Duarte (61. Arambarri), Mitrović, Rico (88. Álvarez) – Carmona (61. Aleñá), Djené, Maksimović, Mata (61. Rodríguez) – Mayoral, Latasa (77. Greenwood). Hlavní trenér: José Bordalás.

CA Osasuna: Herrera – Peña (88. Areso), D. García, Herrando, Cruz – Oroz (79. Ibáñez), Muñoz, Gómez – Ávila (69. Rubén García), Budimir (79. Raúl García), Barja (68. Arnáiz). Hlavní trenér: Jagoba Arrasate.
GETAFE CF (10. místo)
19 Z, 6–8–5, 24:25 (-1), 26 bodů

Ze španělského poháru jsou venku rovněž fotbalisté Getafe, kteří proti Seville nenavázali na výhru proti Espanyolu zkraje měsíce. Na Ramosův gól v úterý sice ještě před poločasem odpověděl Mata, postup soupeřů pak ale dvěma trefami zařídil Romero – 1:3.

Azulones se tak mohou nadále plně soustředit jen na své výkony v LaLize, kde by v průběhu zbytku zimy a jara mohli zabojovat o postup do Evropy. Na první šestku totiž z 10. místa ztrácí celkem šest bodů. Podaří se jim dnes toto manko snížit a zdolat Osasunu?

19 Z, 6–4–9, 22:29 (-7), 22 bodů

Osasuna do nového kalendářního roku vstoupila ve velmi vlažné formě, která začíná mít své následky. Ze Superpoháru minulý týden rychle vypadla po výsledku 0:2 proti Barceloně, přičemž o pár dní později stejným skóre podlehla také San Sebastianu v rámci Copa del Rey. Toto utkání navíc dohrávala v deseti.

Arrasateho svěřenci si tak dnes budou chtít spravit chuť a zároveň si trochu vylepšit své postavení v tabulce, kde aktuálně okupují klidnou 13. pozici. Sestupové příčky jsou bezpečně daleko, ty pohárové jakbysmet. Uvidíme, jak se domácím bude dařit proti Getafe.

Poslední výsledky Osasuny
17. 1. (pohár): Osasuna – San Sebastian 0:2
11. 1. (Superpohár): Barcelona – Osasuna 2:0
7. 1. (pohár): Castellon – Osasuna 0:1 po prodl.

Nejlepší střelci Osasuny
Ante BUDIMIR – 19 Z, 9 branek
Rubén García, Raúl García, M. Gómez – 2 branky
Příjemnou neděli u sledování španělského fotbalu! Dnešní program LaLigy ve dvě hodiny odstartuje souboj mezi domácí Osasunou a madridským Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.