La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Valencia - 15. dubna 2024   21:00

0:1
(0:1)
Valencia
18' Almeida  (D. López II)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Dav. García (C), Herrando, J. Cruz I (58. Mojica) – Ru. García (75. R. Peña), Moncayola (75. Ibáñez), I. Muñoz, Mo. Gómez – Budimir, Arnáiz (75. Raúl García).
A. Fernández, Stamatakis – Torró, Catena.
Montero – Granado, Moreno
Estadio El Sadar (Pamplona)
19 480 diváků
Valencia
Mamardašvili (C) – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, J. Vázquez – F. Pérez (79. P. González), Guerra (87. Amalláh), Pepelu, D. López II (87. Correia) – Almeida (75. Guillamón), Duro (75. Marí).
Doménech, Rivero – Canós, Gąsiorowski.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:10.
Zajímavé utkání 31. kola LaLigy mezi Osasunou a Valenciou je u svého konce. Z důležitého zisku tří bodů se raduje hostující celek. Ten zařídil jedinou trefou v 18.minutě Almeida, když mířil přesně na zadní tyč. Následně až do konce utkání hosté zalezli do obranného bloku a nepustili domácí prakticky k ničemu. Až v nastavení celého střetnutí zahrával po faulu na svou osobu penaltu Budimir, ale zakopl o své nohy a poslal míč do rukavic Mamardašviliho. Proto zápas končí nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.
90+10'
90+9'
Na trávníku zůstal ležet Ante Budimir, jenž nepříjemně inkasoval úder do žeber. Vypadá to, že bude v pořádku.
90+8'
Valencia poslala dlouhý nákop do ofenzivy, ale vzápětí ho má zpět.
90+7'
Tak tohle je opravdu neskutečné! Ante Budimir se pozastavil před rozehráním penalty, aby zmátl Mamardašviliho. Přitom zakopl o své nohy a slabě posílá balón do rukavic brankáře.
90+6'
Je rozhodnuto! Sudí po zhlédnutí videa usoudil, že Osasuna bude kopat pokutový kop.
90+5'
Rozhodčí je u monitoru a prohlíží si video, tohle je opravdu sporná situace.
90+4'
Pozor! Rozhodčí již dlouho komunikuje s VARem a také po delší době jde k monitoru.
90+3'
Rubén Peña vyslal ostrý centrovaný balón na přední tyč. Jeho spoluhráč Ante Budimir byl před zakončením položen k zemi, ale sudí zatím faul pískat nebude.
90+2'
Osasuna se sice drží na útočné polovině, ale k zakončení se nežene.
90+1'
Pepelu se zvedl z trávníku a rozhodčí vrací hrací předmět domácím borcům na kopačky.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 19 480 diváků.
90'
Hra bude opět na malý moment přerušena. Pepelu si vyžádal ošetření.
89'
Opět Valencia ušetřila několik cenných momentů a Osasuna bude útočit až od Herrery.
88'
Na malém vápně se dostal k hlavičce nikým nehlídaný Jorge Herrando. Pokus na zadní tyč nakonec míjí branku.
87'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Javier Guerra, přichází Selím Amalláh,
ze hřiště odchází Diego López, přichází Thierry Correia.
86'
Neúspěšný průnik provedl před domácí brankou Peter González. Útočník hostů okamžitě spěchá dozadu.
85'
Dimitri Foulquier si dobře postavil tělo v souboji a díky tomu vybojoval autové vhazování.
84'
Giorgi Mamardašvili už to přehnal se zdržováním a za své počínání vidí žlutou kartu.
83'
Ante Budimir se snažil vší silou dostat k zakončení ve vápně. Dva obránci ho dokázali odstavit.
82'
Osasuna dokáže kombinovat po vápno, jenže v něm už si dále neví rady.
81'
A ani se domácí nedostanou v blízké době do útoku. Cristhian Mosquera bude rozehrávat volný kop.
80'
Dostane se konečně Osasuna do větší šance? To je otázka na posledních deset minut, které nás čekají. Upřímně, kombinace k tomu zatím nevede.
79'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Peter González.
78'
Po vyšetření se znovu pokračuje, konkrétně do ofenzivy míří domácí Osasuna.
77'
Francisco Pérez zůstal po zásahu míče ležet na hrací ploše a na malou chvilku se nebude pokračovat.
76'
Opakuje se znovu scénář hostujících hráčů. Dlouhý nákop je zakončen neúspěchem.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Rubén Peña,
ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Raúl García.

ze hřiště odchází André Almeida, přichází Hugo Guillamón,
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Alberto Marí.
74'
Ante Budimir se propracoval ke střelecké pozici. Pokus levou nohou končí mimo.
73'
Ofsajdové postavení zastavuje nadějný centr, který ovšem Giorgi Mamardašvili stejně dokázal vyrazit.
72'
Marná snaha domácích stále pokračuje, protože hluboký blok hostů je velice účinný.
71'
Ve vápně skákal nebezpečně balón pro domácí hráče. Nakonec si Dimitri Foulquier pomohl odkopem do zámezí.
70'
Hráči v bílém byli neúspěšní, a tak se za vyrovnáním opět požene mužstvo z Pamplony.
69'
Nepříjemně byl atakován na pravé straně Dimitri Foulquier. Valencia v ofenzivě ušetří nějaký čas.
68'
Opět může být nespokojený forvard Ante Budimir. Zradilo ho v klíčovém momentu zpracování.
67'
Odražený míč si našel ve vápně osamocený Rubén García. Jeho volej míří o několik metrů nad hostující svatyni.
66'
Cristhian Mosquera si pomohl výrazně rukama v souboji o míč a nabízí soupeři přímý volný kop.
65'
Obrovská možnost na vyrovnání! Milimetrový balón do pokutového území vyslal Rubén García. Do palebného prostoru se dostal Ante Budimir, který z první trestuhodně netrefuje branku Mamardašviliho.
64'
André Almeida předvedl rychlou kličku, po které musel přijít nedovolený zákrok z domácí strany.
63'
Rubén García vzal na sebe rozehrávku přímého kopu. Ten se mu vůbec nepovedl, jelikož trefuje soupeře na přední tyči.
62'
Zajímavá standardní situace čeká na domácí hráče. Nepříjemný úder do stehna inkasoval Mojica.
61'
Vypadá to, že Valencia už zůstane hodně zalezlá, protože dlouhý nákop Mamardašviliho nikoho nenachází.
60'
Ta je téměř hned ukončena, jelikož faulem se provinil nový muž na hřišti Johan Mojica.
59'
Ve středu hrací plochy se dobře zorientoval Iker Muñoz. Rychlou přihrávkou zahajuje útok.
58'
ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Johan Mojica.
57'
Domácí se po krátké době opět dostávají do útoku, ale kombinace jsou velice pomalé.
56'
Ve vápně šel ochotně k zemí hostující útočník Hugo Duro. Rozhodčí s ním neměl slitování a ukazuje mu žlutou kartu.
55'
Valencia se dokázala ubránit nepříjemnému tlaku a zamíří do ofenzivy.
54'
Okamžitě na druhé straně centroval Jesus Vázquez. Jeho pobídka je přetažena až na aut.
53'
Giorgi Mamardašvili si musel dát obrovský pozor na střelu za hranicí vápna. Míč před ním skočil, ale jeho koš byl nachystán k úspěchu.
52'
K podezřelému pádu došlo v domácím vápně. K zemi padl José Arnáiz, jenže sudí penaltu pískat nebude.
51'
Pro Valencii jedině dobře, protože čas hraje pro ní, ale za to dlouhý nákop už moc ne.
50'
Ani podruhé není úspěšný únik Aresa, jelikož si v souboji pomohl loktem.
49'
Tentokrát domácí nevybojovali nic, protože únik končí za brankovou lajnou a tím pádem i odkopem.
48'
Nakonec dobrou práci odvedl Jesús Areso, když jeho zablokovaná přihrávka končí na rohu.
47'
I ve druhé půli začala s lepší aktivitou domácí Osasuna. Zatím ovšem kombinuje pouze na obranné polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
Úvodní dějství zajímavého utkání mezi Osasunou a Valenciou je u svého konce. Do kabin odchází s vedením hostující celek a logicky je spokojenější. Začátek právě patřil jim, když se v 18.minutě prosadil přesnou střelou na zadní tyč Almeida. Jenže od 30.minuty se zvedl celek z Pamplony a mohl vyrovnat střelou Gómeze, která ovšem skončila na brankové konstrukci. Proto první poločas končí poměrem 0:1.
45+3'
45+3'
Hugo Duro nedokázal vyhrát osobní souboj ve středu hrací plochy. Osasuna se pokusí o poslední útok.
45+2'
Faulem ve středu hrací plochy si pomohl Rubén García. Valencia už bude chtít v klidu dohrát první půli.
45+1'
Dobré uvolnění ve vápně podnikl Rubén García. Následně se chtěl prosadit levou nohou, ale zamířil nad.
45'
Jon Moncayola dnes nehraje úplně ideální zápas, když opět pokazil průnikovou přihrávku.
44'
Na druhé straně se po delší době mohla ukázat Valencia. Rohový kop na přední tyč končí odvrácením.
43'
Rubén García vzal na sebe po sklepnutí Budimira střeleckou příležitost. Prudká rána levou nohou ovšem letí mimo.
42'
Neúspěšný odkop podnikl Francisco Pérez a nabídl tak domácím hráčům autové vhazování.
41'
Opět Osasuna rozehrála roh na krátkou vzdálenost. K zakončení tentokrát nedochází.
40'
Branková konstrukce zachraňuje hosty! Moisés Gómez po chytře zahraném rohu pálil za hranicí velkého vápna. V chumlu hráčů trefil obránce, od kterého se míč otřel o tyč branky Mamardašviliho, jenž nemohl vůbec reagovat.
40'
Uvnitř velkého vápna se dostal k zakončení z otočky Ante Budimir. Prudká přízemní střela je zablokována.
39'
Jednoduchou kličku zkoušel Jesús Areso. Neúspěch končí alespoň autem pro domácí borce.
38'
Zatím dominuje momentálně na balónu Osasuna, jenže tato snaha nevede k vážné situaci.
37'
Další ofsajdové postavení domácích hráčů. Tentokrát nemohl zády k brance zakončovat Ante Budimir.
36'
Zajímavou pobídku na zadní tyč posílal Rubén García. Spoluhráče sice našel, ale ten neuspěl hlavou.
35'
Giorgi Mamardašvili nechvátal s rozehrávkou dlouhého míče. Ten nakonec skončil neúspěšným prodloužením Dura.
34'
Zajímavý střelecký pokus ze své zásoby vyslal Jon Moncayola. I kdyby tato střela proletěla do sítě, tak by gól neplatil kvůli ofsajdu.
33'
Do hry se nemůže vůbec dostat Ante Budimir. Toho znovu fantasticky odstavil mimo hru Özkacar.
32'
Trochu to hořelo ve vápně hostujícího celku. Nepřesnosti jsou vyřešeny odkopem Foulquiera.
31'
Do odvážné individuální situace se dostal José Arnáiz. Když už chtěl pálil za velkým vápnem, tak byl zablokován.
30'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Mosquera. Obránce Valencie nepotřebuje vyšetření a pokračovat bude Osasuna.
29'
Moc brzo chtěl vyslat spoluhráče do úniku Moisés Gómez. Vše končí odkopem od hostující branky.
28'
Cristhian Mosquera si skvěle přebral těžkou přihrávku na obranné polovině. Okamžitě posílá nepřesný křižný míč do lajny.
27'
Stále je k vidění spíše taková pomalá snaha o útok. Zastavuje ji obranným zákrokem Cenk Özkacar.
26'
Ke klidným nahrávkám vzadu zavelel kapitán David García. Čeká nás pomalejší pasáž střetnutí.
25'
Moisés Gómez nakonec vzal na sebe střelecký pokus. Slabě ovšem míří o několik metrů vedle.
24'
Borci v červeném dresu dlouho kombinují na útočné polovině. Postupně si připravují pozici ke střele.
23'
Francisco Pérez se rozhodl pro ostrý centr na malé vápno. Úspěchem neskončil, protože včas vyběhl Herrera.
22'
Domácí mužstvo z Osasuny je hodně otřeseno s dosavadním průběhem, jelikož kupí velké chyby v jednoduchých věcech.
21'
V rychlém sledu to mohlo být o dva góly! Několik šťastných odrazů pomohlo právě k zakončení Jesusovi Vázquezovi. Přízemní střela hostující obránce nenašla proti Herrerovi úspěch, protože zasahuje pohotově nohou.
20'
Iker Muñoz se tlačil k centrovanému míči. Ten nakonec vyslal jen do bránícího hráče.
19'
Osasuna se hned snaží o útočnou akci, která ovšem nevede k nebezpečné situaci.
18'
Valencia právě vstřelila branku!
Tentokrát se už hostující celek raduje! Rychle založená akce na polovině hrací plochy vedla k přesné přihrávce Lópeze do pravé strany. Zde byl nachystán osamocený ANDRÉ ALMEIDA, jenž za hranicí vápna napřáhl ke střele, která končí přesně za zadní tyčí. Sergio Herrera neměl žádný nárok zasáhnout. – 0:1. Asistence: Diego López.
17'
Jdeme zpátky do zápasu, strážce domácí branky zatím v duelu pokračuje.
16'
Hra teď bude na malou chvilku přerušena, protože ošetření si vyžádal právě brankář Herrera.
15'
Obrovská příležitost pro hostující celek! Sergio Herrera špatně odhadl dlouhý míč za obranu a místo jeho trefení se střetl se spoluhráčem. Toho mohl využít Hugo Duro, jenže na poslední chvilku ho před prázdnou svatyní odstavil vracející se obránce.
14'
Přízemní převaha se momentálně dostala na kopačky hráčů v červeném. Ti jsou ale výrazně pomalí na své polovině.
13'
Rychlost prokázal Juan Cruz, když se vrátil do obranné činnosti a v klidu také rozjel souhru.
12'
Poprvé si výrazněji sáhnul na hrací předmět Sergio Herrera. Likvidoval totiž skákavou přihrávku z pravé strany.
11'
Nabídku zajímavé standardní situace měl právě Pepelu. Pomalý míč na zadní tyč nenašel spoluhráče.
10'
Pepelu dokázal uskákat těžké souboje ve středu pole, a díky němu se Valencia dostane do souvislejšího tlaku.
9'
Jesús Areso si nekomplikoval defenzivní pozici a raději odkopává balón na tribunu stadionu.
8'
Největší hrozba domácích Ante Budimir se tlačil k většímu zakončení. Brankář Mamardašvili může být v klidu, jelikož pokus k němu ani nedošel.
7'
Do nadějné šance se mohl rychle hnát Rubén García. Bohužel pro něj je slyšen pískot rozhodčího, protože ten signalizuje ofsajd.
6'
Valencia se na krátkou dobu dostala do menší kombinace. Ta je zastavena nepřesnou přihrávkou ze středu pole od Almeidy.
5'
Orientaci na jedničku předvedl domácí David García, když odhadl dlouhou přihrávku.
4'
Aktivnější je zatím domácí celek, který v klidu kombinuje v defenzivě společně s brankářem Herrerou.
3'
Velice dobrý dlouhý balón letěl za obranu hostujících hráčů. Arnáiz ovšem vše nezvládl ideálně díky prvnímu doteku.
2'
Do nadějné situace se mohl po levé straně hnát Dimitri Foulquier. Útočná snaha je zastavena nedovoleným zákrokem.
1'
O úvodní výkop tohoto zápasu se postaral domácí celek v červených dresech. Ten po dlouhém míči nabízí soupeři rozehrávku od branky.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy.

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Dav. García (C), Herrando, J. Cruz I – Ru. García, Moncayola, I. Muñoz, Mo. Gómez – Budimir, Arnáiz.
Náhradníci: A. Fernández, Stamatakis – Torró, R. Peña, Ibáñez, Mojica, Raúl García, Catena.
Trenér: Jagoba Arrasate

Valencia CF: Mamardašvili (C) – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, J. Vázquez – F. Pérez, Guerra, Pepelu, D. López II – Almeida, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Guillamón, Canós, P. González, Correia, Amalláh, Marí, Gąsiorowski.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Montero – Granado, Moreno.

CA OSASUNA

Svěřenci trenéra Jagoby Arraseteho prožívají velice klidnou sezónu, v níž se momentálně nachází ve středu tabulky. Po 30 odehraných střetnutí je na 11.místě se ziskem 39 bodů a negativním skóre 36:43. Borci z Pamplony mohou být již v klidu, protože mají dostatečný náskok na sestupové pozice, a tak nehrají pod tlakem.

Současná forma Osasuny není úplně vyrovnaná a nemá nějaké velké série. Z posledních pěti duelů se ji povedlo získat sedm bodů a také dvakrát prohrát. Zrovna naposledy přišel důležitý tříbodový zisk na nepříjemném hřišti Almerií. V tomto střetnutí rozhodl zejména bleskový začátek, po kterém dokázali jednoznačně vyhrát 3:0.

Jasného tahouna tohoto celku nemusíme vůbec zpochybňovat. Je jim dvaatřicetiletý útočník Ante Budimir, jenž je se 16 trefami nejlepším střelcem tohoto mužstva. Chorvatský forvard se prosadil také naposledy, když vstřelil třetí trefu v zápase s Almeríou.

Povede se Osasuně navázet na poslední výhru?

VALENCIA CF

Dlouhodobě patří tento celek k tomu nejlepšímu co LaLiga může nabídnout. To se potvrzuje i letos, když se Valencia nachází po 30 odehraných zápasech na osmé pozici se ziskem 44 bodů a pozitivním skóre 33:32. Bojuje také o evropské poháry, protože na tuto pozici ztrácí pouhých šest bodíků.

Ze současné formy svěřenců Rubena Barajy se dá vyčíst velká nevyrovnanost. Velice krutá porážka přišla na hřišti Villarrealu, aby následně o týden později remizovali na Mallorce. Naposledy se ovšem naladili třemi body za nejtěsnější možný výsledek proti o záchranu hrající Granadou.

Vůbec nejdůležitější postavou tohoto kádru je jasné jméno Hugo Duro. Čtyřiadvacetiletý útočník zapsal na své konto 12 přesných tref se dvěmi asistencemi. Střelecky se ovšem prosadil na začátku března proti Getafe a na gól čeká tři střetnutí.

Připíše si Valencia důležité body do boje o poháry?
Krásný pondělní večer ze španělské Pamplony! Od 21:00 je zde na programu poslední utkání v rámci 31. kola LaLigy. V klidném středu tabulky hrající CA Osasuna přivítá na svém trávníku o evropské poháry bojující Valencii CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.