La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Atlético - 21. dubna 2024   18:30

D. Alavés
15' Benavídez (K. García) • 90+2' Rioja (Vicente)
2:0
(1:0)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (88. Rioja), Tenaglia, Abqár, R. Marín, J. López – Benavídez (C), Blanco, Guridi (70. Guevara) – K. García (79. Panichelli), Simeone (79. Vicente).
Owono – Ortiz, Rebbáš, Omorodion, Sola, Alkain, Hagi.
Gil Manzano – Nevado, Martínez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Atlético
Oblak – Savić (81. Raihani), Giménez, Azpilicueta (57. Mandava) – Molina (81. Hermoso), Barrios (67. Riquelme), Koke (C), de Paul (46. Saúl), Lino – Griezmann, Correa.
Moldovan, Gomis – Witsel, Vermeeren, El Jebari, Gabriel.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:12.
Fotbalisté Alavésu si překvapivě vyšlápli na madridské Atlético a vítězstvím 2:0 se vzdálili boji o záchranu. To na hostech dnes bylo znát zklamání po vypadnutí z Ligy mistrů a jejich výkon rozhodně nebyl stoprocentní.

Skóre duelu otevřel v 15. minutě hezkou střelou zpoza šestnáctky Carlos Benavídez. Poté měl velkou šanci Simeone, který přestřelil Oblakovu bránu. V závěru úvodního dějství pak sudí nejprve odpískal proti hostům penaltu po ruce Azpilicuety, ovšem po zásahu VAR ji zase odvolal. Atleti si dokázali vytvořit dvě šance až v vávěrečné čtvrthodině. Brankář Deportiva Sivera však zneškodnil nebezpečné střely Lina a Correi, přičemž zejména ta druhá po vyrovnání volala. V nastavení pak zpečetil výhru Alavésu krásnou střelou z první střídající Luis Rioja.
90+6'
90+5'
Nějakou dobu trvalo, než se opět rozehrálo. Blíží se konec avizovaného nastavení, ale sudí možná ještě něco přidá.
90+2'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Domácí navyšují skóre a dnešní zápas s největší pravděpodobností vyhrají! Skvěle vyšla spolupráce dvou střídajících hráčů. Carlos Vicente unikl na pravém křídle a svůj centr přetáhl na LUISE RIOJU. Ten se do balónu opřel levačkou z první a svůj halfvolej poslal do vzdálenější šibenice. Krásná střela – 2:0.
90+1'
Na zemi zůstal ležet Antonio Blanco. Sudí nakonec přerušil hru. Zatím nevíme, kolik se bude nastavovat.
90'
Ani devátý roh Atlética nepřinesl vyrovnání.
90'
Centr Ángela Correi byl sražen na roh.

Rohové kopy – 1:9
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Luis Rioja.
88'
Griezmannovi se exekuce standardky vůbec nepovedla. Centr mu ulétl.
87'
Samuel Lino donutil k faulu Gorosabela. Ten reklamuje, že držení bylo vzájemné, nařízena je ale zajímavá standardní situace pro madridský celek.
85'
Střely na bránu – 2:4
83'
Po rohovém kopu Griezmanna hlavičkoval nepřesně Saúl.
82'
Debutant Rodrigo Riquelme posunul patou míč pro Ángela Correu, který tvrdou střelou na zadní tyč prověřil Siveru. Domácí brankář vytáhl balón na roh!
81'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází Abdellah Raihani,
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Mario Hermoso.
79'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Joaquin Panichelli,
ze hřiště odchází Giuliano Simeone, přichází Carlos Vicente.
78'
Potíže s křečemi má Giuliano Simeone. Ten toho dnes hodně naběhal a už toho má asi dost.
77'
Největší šance domácích v zápase! Po zpětné přihrávce Moliny zakončoval z první Samuel Lino. Jeho přízemní střelu však chytá Antonio Sivera!
76'
Giuliano Simeone táhl domácí protiútok na pravém křídle. Nakonec nahrával zřejmě Gorosabelovi, ale tomu se do cesty napletl další spoluhráč, se kterým se nedohodl a tím celá akce skončila.
74'
Rozehrával ho Antoine Griezmann. Po jeho centru se však nikdo ze spoluhráčů k zakončení nedostal.
73'
Po sraženém centru Rodriga Riquelmeho budou hosté zahrávat další rohový kop.
71'
Domácí se ubránili a nadále tak platí, že si Atlético v tomto zápase nic moc nevytvořilo.
70'
Ángel Correa posílal míč doprava na Rodriga Riquelmeho. Ten trefil jen bránícího hráče, jenž balón sráží na roh.
70'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ander Guevara.
68'
žlutou kartu obdržel také Stefan Savić.
68'
Žlutá karta pro tým Deportivo Alavés (Rafa Marín).
68'
Rodrigo Riquelme je posledním zkušenějším hráčem do ofenzivy, kterého měl Diego Simeone k dispozici na lavičce. Má ještě jedno okno na střídání, ale v podstatě může do hry poslat jen obránce.
67'
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Rodrigo Riquelme.
66'
Saúl se snažil posunout míč do levého křídla na Reinilda Mandavu. Pro toho to však bylo příliš dlouhé.
64'
Rozehrávka nakrátko. Jon Guridi posunul právě na Simeoneho, který se následně individuálně neprosadil.
63'
Giuliano Simeone získal pro domácí rohový kop a hecuje diváky. Kmenový hráč Atlética a syn trenéra se chce ukázat.
62'
Giuliano Simeone obehrál na levém křídle Saúla. Poté posílal před bránu nahrávku, kterou pokryla obrana Los Colchoneros.
61'
Domácí úspěšně čelili standardní situaci Kokeho. Následný centr Griezmanna si stáhl ze vzduchu Sivera.
59'
Dlouhý pas hledal rozběhnutého Antoinea Griezmanna. Situaci dobře přečetl domácí brankář Sivera, který včas vyběhl a míč lapil.
58'
Saúl adresoval dobrý mí na nabíhajícího Samuela Lina. Ten byl ale v těžké pozici, ze které neohrozil bránu Alavésu.
57'
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Reinildo Mandava.
55'
Jon Guridi hezky pustil míč na Kikeho Garcíu. Ten se dostal k další střele zpoza pokutového území. Tentokrát trefil bránu, ale balón letěl přímo na Jana Oblaka.
53'
Na hezký pas za obranu si naběhl Kike García. Ten s míčem z pravé strany doběhl na hranici šestnáctky, odkud zamířil nad bránu.
52'
Ze standardní situace domácí nevytěžili nic zásadního.
51'
Giuliano Simeone nasadil jesličky hned dvěma protihráčům. Ten druhý, kterým byl Saúl, ho před šestnáctkou fauloval a domácí tak získávají nadějnou standardku.
50'
César Azpilicueta vlétl šlapákem do souboje s Gorosabelem a také tady se bude žlutit. Tentokrát na hostující straně.
49'
Domácí se ubránili a vyrážejí dopředu.
48'
Benavídez fauloval Samuela Lina a dokonce za to obdržel žlutou kartu. Standardka pro hosty.
47'
Zpoza šestnáctky vystřelil Koke. Míč ale doskákal do rukavic Sivery.
46'
Hostující kouč Diego Simeone udělal o přestávce jednu změnu v sestavě. Uvidíme, co jeho tým po změně stran předvede.
46'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl.
46'
Po prvním poločase vede Alavés nad Atléticem 1:0. V 15. minutě se o to postaral hezkou střelou zpoza šestnáctky Carlos Benavídez. O chvíli později mohl navýšit skóre syn hostujícího trenéra Giuliano Simeone, který sám před Oblakem přestřelil. Krátce před pauzou mohlo být s Atlety ještě hůře. Po ruce Azpilicuety totiž sudí nejprve nařídil penaltu, kterou však po zásahu VAR zase odvolal.
45+4'
45+3'
Penalta je odvolána! Azpilicueta totiž nejprve zahrál míč hlavou, kterou si ho sám do ruky tečoval. Domácí publikum to nese velmi nelibě.
45+2'
Ale pozor! Pan Gil Manzano běží k monitoru.
45+1'
Penalta pro Deportivo! César Azpilicueta zahrál v pokutovém území rukou. U těla ji neměl, takže tohle rozhodnutí sudího ze hřiště asi potvrdí i VAR, který to samozřejmě kontroluje.
45'
Ángel Correa zajel při napadání do Rafy Marína. Útočník hostí dostává za přílišný důraz žlutou kartu. Marín je ošetřován.
45'
Daleko se nedostali. Atlético bude vhazovat po nepřesném nákopu brankáře Sivery.
44'
Griezmann ztratil na vlastní polovině míč a zkusit to mohou Baskové.
42'
Dostáváme se do koncovky první půle. Domácí zatím drží těsný náskok bez větších problémů.
40'
Sudí Gil Manzano varoval domácího brankáře Antonia Siveru, aby při rozehrávkách nezdržoval. Příště už by také mohla padnout žlutá karta.
39'
Po standardní situaci se míč odrazil k Josému Giménezovi. Ten pálil z hranice šestnáctky vedle levého horního rohu domácí brány!
39'
De Paul byl faulován Blancem a Los Colchoneros zůstanou v držení míče.
38'
Útočným faulem se provinil Ángel Correa. Rozehrávat tak bude Deportivo.
37'
Rodrigo de Paul zkoušel technický obstřel na zadní tyč. Trefil hlavu protihráče, který balón srazil za bránu Atlética.
35'
Držení míče – 35 % : 65 %
34'
Z následného rohu Antoinea Griezmanna nic nebylo.
33'
Abdelkabír Abqár si před rozehráním rohu prohlédl žlutou kartu. Zřejmě tam byl nějaký faul, po němž Atleti dostali výhodu a sudí se k němu vrátil po přerušení hry.
33'
Konečně nějaké hostující zakončení! Samuel Lino převzal míč na levé straně šestnáctky. Z úhlu to zkoušel na bližší tyč a Antonio Sivera vyrážel nohou na roh.
32'
Z pravé strany centroval Gorosabel. Míč se od Simeoneho odrazil ke Carlosovi Benavídezovi, jehož rána skončila jen na bránícím hráči.
31'
Půlhodina hry za námi. Domácí vedou a Atlético si zatím směrem dopředu nevytvořilo zhola nic.
29'
Centr z kopačky Gorosabela hosté odvrátili a sami mohou zaútočit.
29'
Kike García byl faulován u levé postranní čáry právě Molinou. Standardní situace pro Alavés.
28'
Hostující Nahuel Molina váhal s odehráním míče a ten mu pod náporem dvojice protihráčů utekl do autu.
27'
Atlético se zatím nemůže dostat do tempa. Na týmu je patrná deka po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů.
25'
Dlouhý míč hledal Kikeho Garcíu. Pro míč si ale došel brankář Oblak.
24'
Hra se nyní uklidňuje a odehrává se především mezi šestnáctkami.
22'
Dopředu se hnal Giuliano Simeone. Ve skluzu ho sundal Savić, ale sudí ukazuje, že stoper Atletů trefil míč. Spíše to ale vypadalo na kotník protihráče.
19'
Domácí jsou po vstřeleném gólu namlsaní a snaží se využít momentum, které přišlo.
17'
Velkou příležitosti měl Giuliano Simeone, ke kterému propadl centrovaný míč přes bránícího Saviće. Domácí útočník už byl sám před Oblakem, v koncovce však selhal, když přestřelil!
15'
Z ničeho nic přichází gól Deportiva! Koke trochu nešťastně odehrál míč z vlastní šestnáctky jen ke CARLOSOVI BENAVÍDEZOVI, který si ho srovnal na pravačku a přesně zamířil k levé tyči z pohledu brankáře Oblaka.
13'
Hraje se především na polovině hřiště. Hosté se tam nyní dostali s míčem poté, co si nahráli směrem dozadu a začínají od obránců.
11'
Bojovný fotbal pokračuje. Hru nyní přerušil nedovolený zákrok Benavídeze na Césara Azpilicuetu.
9'
Andoni Gorosabel neudržel u pravé postranní čáry míč na hřišti a vhazovat bude Atlético.
8'
Nyní se konečně hraje trochu déle bez nějakého přerušení. Míč drží domácí fotbalisté.
6'
Javi López se snažil udržet míč v souboji s Ángelem Correou. Pomohl si i rukou, kterou však zasáhl útočníka Atlética do tváře a tak vyfasoval žlutou kartu.
4'
Zápas je zatím bohatý na ostřejší souboje. Domácí Andoni Gorosabel se těžce zvedá poté, co ho dojel Pablo Barrios.
2'
Jon Guridi zasáhl šlapákem Kokeho. Ten bude potřebovat ošetření. Domácí hráč dostal za ostrý zákrok žlutou kartu.
1'
Lino však bude v pořádku. Už je připraven zapojit se do hry.
1'
Zdravotní problémy má Samuel Lino, jehož v souboji tvrdě kontaktoval Gorosabel. Vypadá to na žebra nebo vyražený dech.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté.
1'
Hodně zajímavý zápas čeká útočníka Alavésu Giuliana Simeoneho. Jeho otcem totiž není nikdo jiný než trenér Atlética Diego Simeone. Uvidíme tedy pikantní rodinný souboj.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, Abqár, R. Marín, J. López – Benavídez (C), Blanco, Guridi – K. García, Simeone.
Náhradníci: Owono – Panichelli, Guevara, Ortiz, Rebbáš, Omorodion, Sola, Vicente, Rioja, Alkain, Hagi.
Trenér: Luis García

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Giménez, Azpilicueta – Molina, Barrios, Koke (C), de Paul, Lino – Griezmann, Correa.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Mandava, Witsel, Hermoso, Vermeeren, Saúl, El Jebari, Gabriel, Riquelme, Raihani.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado, Martínez.
Deportivo Alavés (14. místo, 8 – 8 – 15, skóre 26:38, 32 bodů)
Deportivo se má sedmibodový náskok na první sestupovou příčku. Ve zbytku ročníku tak ještě potřebuje nějaké body uhrát. To se však momentálně nedaří, jelikož poslední tři zápasy celek z Baskicka prohrál a navíc v nich nevstřelil jediný gól. Naposledy hráči Alavésu padli 0:2 na hřišti předposlední Granady. Právě ofenziva je slabinou modrobílých. Skórovali pouze 26krát z 31 zápasů. Nejlepším střelcem Deportiva je s osmi zásahy Samu Omorodion.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Osasuna – Alavés 1:0
Alavés – R. Vallecano 1:0
Bilbao – Alavés 2:0
Alavés – R. Sociedad 0:1
Granada – Alavés 2:0
Atlético Madrid (4. místo, 19 – 4 – 8, skóre 59:36, 61 bodů)
Fotbalisté Atlética drží čtvrté místo, které by znamenalo účast v příštím ročníku Ligy mistrů. V minulém ligovém kole navíc doma přehráli 3:1 třetí Gironu, ke které se přiblížili na rozdíl čtyř bodů a to se ještě dá při pohledu na zejména na špatnou venkovní formu katalánského celku v posledních kolech stáhnout. V úterý však Los Colchoneros zažili zklamání v Lize mistrů. Ve čtvrtfinálové odvetě na hřišti Dortmundu totiž nedokázali udržet jednogólový náskok z prvního duelu a po prohře 2:4 byli vyřazeni. Svěřenci kouče Diega Simeoneho se přitom dokázali zvednout po nepovedené první půli, po níž prohrávali 0:2. Manko srovnali a v tu chvíli by šli dál oni. Závěrečných 20 minut však patřilo Borussii. Madridský celek to však musí rychle hodit za hlavu a soustředit se na finiš La Ligy. Nejlepším ligovým střelcem týmu je se 14 zásahy Álvaro Morata.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Barcelona 0:3
Villarreal – Atlético 1:2
Atlético – Dortmund 2:1
Atlético – Girona 3:1
Dortmund – Atlético 4:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli v podvečer se v rámci 32. kola La Ligy utkají čtrnáctý Alavés a čtvrté Atlético. Domácí ještě nemají jistou záchranu a hodí se jim tedy každý bod. Atleti by zase chtěli stíhat třetí Gironu, také se ale musejí vyrovnávat s čerstvým zklamáním, kterým je bolestivé vypadnutí ve čtvrtfinále Ligy mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.