La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Sociedad - 31. března 2024   18:30

0:1
(0:0)
Real Sociedad
59' Pacheco  (Zacharjan)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Blanco, Guevara (66. Benavídez) – Vicente (75. Simeone), Guridi (66. Panichelli), Rioja (C) (75. Rebbáš) – Omorodion (75. K. García).
Owono – Hagi, Tenaglia, Alkain, R. Duarte, Sola.
F. Hernández – Santaúrsula, I. Hernández.
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
18 575 diváků
Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Pacheco, Galán – Zacharjan (83. Turrientes), Zubimendi, Merino – Kubo (44. Becker), Oyarzabal (C) (69. Tierney), Barrenetxea (69. A. Silva).
Marrero, Ayesa – Magunazelaia, Aramburu, Olasagasti, U. González, Elustondo, Sadiq.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 18 575 diváků.
Deportivo za dva týdny čeká duel proti adeptovi na sestup z Granady, zatímco boj Sociedadu o setrvání v první šestce bude pokračovat proti Almeríi.
Máme hotovo, malé baskické derby na Mendizorroze končí dle papírových předpokladů! Podceňovaný Alavés sice svým sokům odhodlaně vzdoroval, po neubráněném rohu a gólu Pacheca ale s nimi definitivně ztratil krok a až do konce utkání si nedokázal vytvořit žádnou pořádnou příležitost k vyrovnání. Tři body tak vesměs po zásluze putují do San Sebastianu.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:15.
90+5'
90+4'
Během chaotické skrumáže před Remirem se teď zatajil dech nejednomu fanouškovi v ochozech, ale hosté nakonec stále žijí! Míč se po sérii nepříjemných odrazů dostal k Pachecovi, který jej bez váhání odehrál do bezpečí!
90+3'
Pozor, tohle možná bude ještě zajímavé. Domácí takřka z ničeho získali svůj třetí a asi poslední rohový kop, do vápna míří i jejich brankář Sivera.
90+2'
Becker rutinní střelou do středu brány prověřil Siverovu pozornost, ten se nenechal zaskočit.
90+1'
Traoré vhazuje míč do hry na polovině soupeřů, Deportivu už zřejmě na vzdor nezbývají síly.
89'
Žlutou kartu si zblízka prohlédl také Jon Pacheco (RSC). Přiznám se, že nevím, co jí předcházelo.
89'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, za malou chvíli začne nastavení. Na závěrečné drama to nevypadá, Sociedad má věci plně pod kontrolou. Zatím.
88'
Becker dnes neprožívá zrovna dvakrát povedený zápas, ani tentokrát se mu nepodařilo na křídle zkrotit neposedný míč. Ten si tak berou domácí.
86'
Ve zmatené situaci dostává žlutou Abdelkabír Abqár (DAL), který fauloval Silvu v momentě, kdy byl v ofsajdu. Spíš než za zákrok je trestán za protesty.
85'
Zubimendi byl pěkně odzbrojen na kraji domácího vápna. Následoval brejk Alavésu, který ovšem obrana Sociedadu velmi rychle dostala pod kontrolu.
84'
Traoré narýsoval hezký křižný pas do vápna na Beckera, kterému ovšem následné zakončení nesedlo. Podíl na tom nesl i dotěrný bránící protihráč.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Beñat Turrientes.
82'
Ne ne, tohle určitě fungovat nebude. Deportivo out přetavilo v rohový kop, ze kterého následně míč nasměrovalo přesně do nastraženého náručí Remira.
81'
Klidné závěrečné minuty může trochu rozproudit outové vhazování Alavésu, které Gorosabel provede z prostoru vedle šestnáctky San Sebastianu.
80'
Mikel Merino (RSC) vidí žlutou kartu poté, co na útočné polovině velmi ostře na křídle podrazil Gorosabela.
79'
Vše nasvědčuje tomu, že tři body si dnes z trávníku regionálního rivala odvezou hosté. San Sebastian své soky drží na uzdě a nepouští je dopředu.
78'
Pozor, souhra dvou borců Alavésu teď vypadala celkem slibně. Nevýraznost v útoku prolomil centr Rebbáše a následná nepřesná hlavička Panichelliho.
77'
Obě strany začínají kupit jeden faul za druhým, tentokrát se proti pravidlům provinil Zubeldia. Hra bude pokračovat volným kopem domácích na středu.
76'
Souboj Merina s Benavídezem byl posouzen proti hostům, jejichž ofenzivní snahy tak načas končí.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Giuliano Simeone,
ze hřiště odchází Samu Omorodion, přichází Kike García,
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
74'
Deportivo je momentálně dopředu nulové. Uvidíme, zdali to změní nadcházející změny v sestavě.
72'
Panichelli v útoku fauloval, nedovolený zákrok si vynutil Traoré. Míč z pozice vedle vápna rozehraje Remiro, Alavés se bude muset stáhnout.
71'
Zbývá nám posledních dvacet minut základní hrací doby, hosté začínají šetřit síly a tahají čas. Zbytek duelu budou nejspíš hrát hodně konzervativně.
70'
Blanco přihrávkou na stranu vysunul Vicenteho, jehož následný centr si Remiro bez výraznějších obtíží pohlídal a od země odražený míč lapil do svých rukavic.
69'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Kieran Tierney.
68'
Ve Vitorii se nyní spíše nehraje než hraje. Sociedad za hlasitého pískotu provede dvojnásobné střídání, Barrenetxea si s odchodem ze hřiště dává načas...
67'
Galán se u postranní čáry stáhl ke Gorosabelovi a odtlačil jej od balónu, což bylo podle rozhodčího v mezích pravidel. Bitva tak pokračuje dál.
66'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Joaquin Panichelli,
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Carlos Benavídez.
65'
Kouskující se hra se znovu na chvíli zastaví, za chvíli uvidíme první domácí střídání tohoto zápasu.
64'
Deportivo nyní rozvážně drží balón na své polovině a uklidňuje trochu rozhárané dění na ploše.
62'
Rozhodčímu Hernándezovi došla trpělivost, za podržení protihráče vidí žlutou kartu Ander Guevara (DAL). Jeho zákrok byl přitom výrazně mírnější než několik akcí z úvodního poločasu, které prošly bez povšimnutí.
61'
San Sebastian neztrácí čas a znovu zamířil do ofenzívy, Becker ale Oyarzabalovi přihrával do naprosto jasného postavení mimo hru. Přerušuje se.
60'
Pokračování hry chvilku bránilo ošetřování Merina, který si při neúspěšném bránění rohového kopu zřejmě nějak ublížil. Nyní už se ale zdá být v pořádku.
59'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hráči v bílých dresech vyráží přímo ke svému kotli, Sociedad takřka po hodině hry otevírá skóre ze standardní situace! První zápis na střeleckou listinu udělal JON PACHECO, který se u přední tyče položil do dráhy Zacharjanova balónu a hlavou jej tečoval za Siveru – 0:1!
57'
Rychlého Beckera na křídle parádně doběhl Marín a zblokoval jeho pozemní centr za svou bránu, Sivera bude čelit dalšímu rohovému kopu.
56'
O exekuci vhazování na hostující polovině se postaral Gorosabel, který sice míč vymrštil až do šestnáctky, ale žádnou větší šanci pro svůj tým nepřipravil.
55'
André Silva se chystá v dohledné době vyběhnout na trávník, kouč Imanol chce zřejmě trochu oživit svou ofenzívu. Uvidíme, zdali budou střídat i domácí.
54'
Sivera byl pod pořádným tlakem, gólman Alavésu to neměl ani trochu jednoduché! Po rohovém kopu Sociedadu hned nadvakrát vychytal nedostatečně střeženého Pacheca!
53'
Vicente si na vzdálenějším kraji hostujícího vápna zpracoval centr z křídla a sklepl ho k zemi. Bohužel pro domácí ale jen do míst, kde číhal Galán.
52'
Becker už podruhé zhatil ofenzivní snahy svého týmu faulem, tentokrát na rohu hřiště stáhl k trávníku Blanca. Nařízený volný kop provede nejspíš Remiro.
50'
Obránci Sociedadu nyní velmi opatrně drží míč na své polovině. Uvidíme, kam ho rozehrají.
49'
Stále čekáme na nějakou první výraznější akci druhého poločasu. Tažení Deportiva po pravém křídle skončilo poté, co Gorosabel svůj centr přetáhl za bránu.
48'
Pacheco si skvěle pohlídal Omorodiona, který se ale tak jako tak nacházel v ofsajdové pozici. Velmi dlouhý domácí nákop k vápnu tedy vyšel vniveč.
47'
Hosté se stále snaží prorazit dopředu, v úvodu druhého poločasu jim to ale v ofenzívě skřípe. Alavés papírové favority zatím drží na uzdě, Sivera je bez práce.
46'
Becker se od Lópeze odpoutal jen za pomoci faulu, první útočná akce Sociedadu tak bleskově končí.
46'
Máme za sebou celkem vyrovnaný první poločas, který byl mnohem zajímavější, než by se mohlo při pohledu na statistiky níže zdát. Alavés se papírově silnějšího rivala nezalekl a odhodlaně mu vzdoruje, zatímco Sociedad zatím malinko sráží nepřesnosti v koncovce. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 0:0. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 2:7.
Druhý poločas začne přibližně v 19:36.
45+4'
45+4'
Barrenetxea ve snaze vybojovat zpět ztracený míč podkopl protihráče na křídle, to bude nejspíš vše.
45+3'
Alavés je na míči a snaží se naposledy v úvodním poločase zaútočit, dostat se přes pevnou obranu papírových favoritů je ovšem dost složitý oříšek.
45+2'
Výborný Sivera znovu prokázal své kvality a nízký centr Zacharjana od rohového praporku sebevědomě vykryl. Hru navíc zastavuje útočný faul Sociedadu.
45+1'
V úvodu nastavení se hraje kolem středového kruhu, balón teď často střídá svého majitele.
44'
Vynucené střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Sheraldo Becker.

Kubo hřiště opustil po svých, což je pro kouče Imanola jistě pozitivní informace. Náhrada vyráží na pažit.
42'
Na střídačce nyní urychleně dostává instrukce Sheraldo Becker, duel pro hostujícího útočníka skutečně končí už těsně před poločasovou pauzou.
41'
Zdravotníci Realu nyní vyráží za ležícím Kubem, kterého trápí křeče v noze. Vypadá to na předčasné střídání, japonský forvard nejspíš půli nedokončí.
40'
Další zakončení z dílny modrobílých proletělo vysoko nad Remirem, ten tak bude rozehrávat.
39'
Guridi si nedokázal ve vápně zpracovat pas z křídla a balón tečoval jen do bránícího Pacheca. Sociedad si bere míč, Remiro mohl zůstat naprosto v klidu.
38'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Deportivo v posledních minutách s papírovými favority srovnalo krok, sledujeme velmi pěkný fotbal.
36'
Následný protiútok Alavésu vyprodukoval snad dosud největší šanci utkání! Rioja se uvolnil v dobré pozici a jednoduchou střelou orazítkoval levou tyč hostující klece! Remiro měl štěstí!
35'
Zacharjan byl velmi sporně odzbrojen těsně před domácím vápnem, rozhodčí nechává hru běžet dál! Uvidíme, zdali tuto situaci bude řešit VAR.
34'
Ve Vitorii zničehonic začalo velmi hustě pršet a vypadá to, že na trávník padají i malé kroupy. No, můžeme jen doufat, že se jedná jen o krátkou přeháňku.
33'
Sivera se k nastřelenému balónu dostal o chlup dříve než vysunutý Zacharjan a skákající míč velmi rychle schoval do svého náručí. Skvělá práce.
32'
Evidentního přehlcení domácí obrany chtěl krátkým křižným pasem k malému vápnu využít Kubo, do dráhy míče se ale položil jeden ze soků.
31'
Tohle úplně výkon hodný Oscara nebyl. Barrenetxea se po průniku do vápna svalil k zemi, aniž by se jej bránící protihráč jakkoliv dotkl. Hraje se dál.
30'
Sudí Hernández nechává dnešní bitvě hodně volný metr, pořád jsme neviděli ani jednu žlutou kartu. Nepadla ani teď, kdy byl zezadu podkopnut Vicente.
29'
Oyarzabal se teď ze svého gólu ani neradoval – sám nejspíš dobře věděl, že jej vstřelil z ofsajdu! Postranní sudí si toho všiml také, hra tedy pokračuje dál za bezbrankového stavu.
28'
Stále čekáme na první přesnou střelu bitvy. V posledních momentech jsou častěji na míči hosté, ale obrana Alavésu působí neprostupným dojmem.
27'
Tentokrát byl odpískán faul na opačné straně, obětí byl Oyarzabal. Real Sociedad získává volný kop na středové čáře a může zkusit přejít do ofenzívy.
26'
Guridiho nepovedená přihrávka na křídlo končí v zámezí, balón zpět do hry na své polovině vhodí Traoré.
25'
Omorodion se svíjí na zemi v bolestech, během souboje o letící míč na středu hřiště jej Zubeldia zřejmě zasáhl loktem do tváře. Karta z toho nicméně není.
24'
San Sebastian další roh zahrál na přední tyč, přičemž Blanco pak u brankové konstrukce uhlídal Pacheca. Sivera bude za moment odkopávat.
23'
Domácí se nyní hostujícímu náporu brání i s Abqárem, který už naskočil zpět do hry. Stále se jim nicméně nedaří soupeře aspoň na moment obrat o míč.
22'
Pokračujeme dál. Sociedad v přesilovce kombinuje u středového kruhu a snaží se najít nějakou skulinu v rozestavení dočasně oslabeného Alavésu.
20'
Nějakou dobu se nyní zřejmě hrát nebude. Abqára trápí bolavý kotník, během bránění Oyarzabala si ublížil a vyžaduje si pozornost klubových zdravotníků.
19'
Dění se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ani jednomu týmu se nedaří se usadit vpřed.
17'
Oyarzabal je při chuti a evidentně si ve Vitorii chce rozšířit své střelecké konto. Jeho další pokus se za bránu odrazil od Abqára, je z toho tedy další roh.
16'
Remiro hodně jednoduše zastavil slabý Vicentův balón z křídla a poslal míč na jednoho ze svých zadáků.
15'
Guridi pasem za obranu hledal Omorodiona, místo něj se ale k míči dostal jen bránící Pacheco.
14'
Neodbytný Gorosabel donutil Barrenetxeu nasměrovat míč za Siverovu svatyni, tenhle centr nebyl ani trochu přesný. Domácí gólman rozehrává nakrátko.
13'
Deportivo z dalšího rohového kopu nic vykřesalo. Pár sekund poté se pokusilo vrátit míč před Remira, jenže vysunutý Omorodion byl výborně pokrytý.
12'
Barrenetxeaova rána nebyla první hostující střelou v zápase, Real v této statistice vede už 3 – 0.
11'
V ochozech to poprvé zašumělo! Úvodní trefu malého derby měl na kopačce Barrenetxea, jehož prudká pozemní střela prosvištěla těsně kolem zadní tyče! Sivera se po ní natahoval marně!
10'
Sociedad si vepředu nerozuměl, rychlý výpad vyšuměl po nepovedené přihrávce Oyarzabala na pravou stranu. Statický Zacharjan s ní evidentně nepočítal.
9'
Úvodní minuty utkání se nesou v celkem klidném tempu. Hodně dlouhý centr Alavésu před svou klecí vystihl Traoré, který jej hrudníkem srazil k Remirovi.
8'
López u vápna ztratil balanc a krátce poté i balón, strážce hostující brány tak mohl zůstat v klidu.
7'
Právě Jon Guridi si nyní vynutil faul na pravém křídle, Alavés se může po velmi dlouhé pasáži v obraně pokusit přesunout hru před Remirovu svatyni.
6'
Dlouhou sérii hostujících přihrávek ukončil pohotový Guridi, který vložil nohu do dráhy míče a obratem jej nakopl na opačnou stranu bitevního pole.
4'
Real Sociedad má v úvodu balón plně pod kontrolou. Oyarzabal měl po zachycení dlouhé přihrávky znovu namířeno do vápna, než jej odzbrojil Gorosabel.
3'
Sivera si udržel přehled o dění před svou brankou a nebezpečně skákající míč včas zkrotil. Po rohu k němu balón přitom nejspíš tečoval vlastní spoluhráč.
2'
Aktivní Oyarzabal se na hraně vápna Alavésu nedokázal odpoutat od dotěrného Abqára, který jeho zakončení zblokoval za bránu. San Sebastian získává roh.
1'
Hosté zkraje rychle otestovali pevnost domácí obrany a následně se pro jistotu stáhli na svou polovinu.
1'
Úvodní výkop obstará Sociedad, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na plochu, domácí v modrobílých a hosté v celobílých dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sváteční večer, malé baskické derby začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, R. Marín, J. López – Blanco, Guevara – Vicente, Guridi, Rioja (C) – Omorodion.
Náhradníci: Owono – K. García, Hagi, Tenaglia, Benavídez, Panichelli, Alkain, Rebbáš, R. Duarte, Simeone, Sola.
Trenér: Luis García.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Pacheco, Galán – Zacharjan, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal (C), Barrenetxea.
Náhradníci: Marrero, Ayesa – Becker, Magunazelaia, Aramburu, Turrientes, Olasagasti, U. González, Elustondo, A. Silva, Tierney, Sadiq.
Trenér: Imanol Alguacil.

Rozhodčí: F. Hernández – Santaúrsula, I. Hernández.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního derby bude mladý Francisco Hernández, pro kterého to bude teprve 15. odpískané utkání v LaLize. Na stranách mu budou asistovat Aguado Santaúrsula a Iván Hernández.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemný zápas nabídl pořádné drama. Gólman Sociedadu Remiro totiž dostal hned v prvním poločase červenou kartu a Alavés pak přesilovku přetavil v gól Rioji, přičemž v závěru poté aspoň bod pro favority zachránil Zubimendi. Uvidíme, co nám přinese odveta.

2. 1.: San Sebastian – Alavés 1:1 (0:0)

Branky: 90+6. Zubimendi (Merino) – 76. Rioja.

Žluté karty: 45+2. Zubeldia (RSC), 74. Traoré (RSC), 90+11. Sadiq (RSC) – 50. Rebbáš (DAL), 59. Omordion (DAL), 87. Sivera (DAL), 90+3. K. García (DAL). Červená karta: 36. Remiro (RSC).

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:17.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (90+3. Muñoz) – B. Méndez (86. Sadiq), Zubimendi, Merino – Kubo (90+3. Zacharjan), Silva (39. Marrero), Oyarzabal (C) (86. Barrenetxea).
Hlavní trenér: Imanol Alguacil.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, Marín, J. López – Blanco (56. Vincente), Guevara – Rioja (90+6. Alkain), Guridi (70. Benavídez), Rebbáš (56. K. García) – Omordion (70. Simeone).
Hlavní trenér: Luis Garcia.
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN (6. místo)
29 Z, 12–10–7, 42:31 (+11), 46 bodů

Hosté se po konci v Lize mistrů mohou na jaře plně soustředit na domácí soutěž, kde usilují o opětovnou kvalifikaci do pohárové Evropy. Se čtyřbodovým náskokem na Betis aktuálně drží šesté místo, které by je poslalo do závěrečného předkola Konfereční ligy.

Imanolův tým se dnes večer na Mendizorroze pokusí navázat na povedená poslední dvě kola, ve kterých potvrdil roli favorita proti dvěma adeptům na sestup: předposlední Granadou a Cádizem. Poradí si i s Deportivem a pojistí si svou aktuální pozici v tabulce?

29 Z, 8–8–13, 26:35 (-9), 32 bodů

Svěřenci trenéra Garcíi mají solidně nakročeno k udržení se v LaLize, což letos je jejich primárním cílem. Nováček z Vitorie aktuálně okupuje třináctou pozici, přičemž od spodní trojice tabulky ho před startem víkendového programu dělilo celkem pohodlných deset bodů.

Nutno nicméně podotknout, že Babazorros ještě nemají nic jistého a vzhledem k tomu, že v posledních sedmi zápasech vyhráli jen jednou, se jejich odstup od sestupového pásma postupně zmenšuje. Vyšlápnou si na Sociedad a udělají krok směrem k záchraně?