La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real - 21. prosince 2023   21:30

0:1
(0:0)
Real
90+2' L. Vázquez  (Kroos)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (78. Tenaglia), Abqár, Marín, Duarte /C/ (59. López) – Guevara, Blanco, Guridi (59. Hagi) – Rebbáš (72. Sola), Omorodion (78. K. García), Rioja.
Owono – Maraš, Mendes, Benavídez, Alkain, Karrikaburu, Muñoz.
Díaz – Santaursula, Hernández
Estadio de Mendizorrotza (Vitoria-Gasteiz)
19 275 diváků
Real
Arrizabalaga – Vázquez, Fernández /C/, Rüdiger, F. García – Valverde, Kroos, Modrić (55. Tchouaméni), Díaz – Bellingham, Rodrygo (90+6. Ceballos).
González, Lunin – Tobías, Paz, G. García, Mato.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:13.
Real Madrid vydřel v dlouhém oslabení vítězství na hřišti nejslabšího útoku ligy ve Vitorii-Gasteizu. Domácí Alavés si za celý zápas nevytvořil vepředu zhola nic, přesto sahal po bodu, ale výhodu jednoho muže po vyloučení Nacha Fernándeze promarnil. V nastaveném čase pak po rohovém kopu rozhodl zápas hlavou nevysoký Lucas Vázquez a vrátil bílý balet do čela ligové tabulky o skóre před Gironu.
90+8'
90+8'
Kroos rozehrává krátký roh centrem do rukavic brankáře Sivery.
90+7'
Real drží míč v poklidu na útočné polovině, podruhé za sebou zastavují domácí jeho akci nedovoleným zákrokem.
90+6'
Střídání v týmu Real Madrid:
podpírán z obou stran opouští hřiště zraněný Rodrygo Silva, nahradí ho Dani Ceballos.
90+5'
Za pískotu domácích diváků směřují zdravotníci na hřiště k Rodrygovi, jenž se vsedě drží za koleno.
90+4'
Solův centr se jen otřel o boční síť, Kepa Arrizabalaga určitě neuspěchá odkop od své brány.
90+2'
Real Madrid právě vstřelil branku!
V oslabení rozvlnil síť po rohovém kopu Toniho Kroose hlavičkou o zem nejmenší muž na hřišti a snad i proto nepříliš pečlivě hlídaný LUCAS VÁZQUEZ.
90+1'
Kroos zahnal přetaženým pasem Rodryga, ten vracel míč opět přes hlavy všech nalevo a nakonec Bellingham získává pro hosty roh.
90'
Nahuel Tenaglia (Alavés) dotává žlutou kartu za taktický faul.
89'
Na Hagiho centr naskočil Tenaglia, jeho tečovaná hlavička směřovala vedle levé tyče, ovšem Arrizabalaga včasným zásahem zabránil opakování rohu.
89'
Riojův přímočarý postup je završen zblokovanou střelou a rohem pro Alavés.
88'
Lópezův centr naslepo zachytil na pravém křídle Sola a posunul míč na Guevaru, jenž opět chybuje.
85'
Tak se nám trochu změnila infografika na stránkách La Ligy, kartu teď viděl Bellingham a ta z prvního poločasu údajně nepatří Bellinghamovi, nýbrž trenéru Carlu Ancelottimu za protesty. Jinak by musel být nejlepší střelec hostů vyloučen.
84'
Bellingham skluzem zezadu sestřelil Marína, který si nijak neublížil a omluvu přijímá celkem s úsměvem.
84'
Sivera si bezpečně pokryl levou tyč při Rodrygově střele z velkého vápna.
83'
Javi López (Alavés) vidí žlutou kartu za došlápnutí na kopačku Valverdeho.
82'
Sola šel do dvou kliček a předal míč Guevarovi, jehož nákop do pokutového území Realu byl příliš nízký.
81'
Realu se stále více krátí čas, o další vteřiny ho připraví útočný faul Toniho Kroose.
80'
Rioja trefil centrem z rohu pokutového území jen karatisticky zdviženou nohu bránícího Valverdeho.
78'
Poslední střídání v mužstvu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia,
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García.
77'
Hagi si nabíhal na průnikovou přihrávku, byl však pomalejší než obránci Realu.
75'
Rodrygo Silva si naběhl na pas z vlastní poloviny hřiště, vyhnul se při posunu z levého křídla na střed obráncům a krásnou točenou ranou těsně minul vzdálenější šibenici.
75'
Vázquezův centr směřoval na Bellinghama, před nejlepším střelcem Realu však odhlavičkoval míč z malého vápna Marín.
73'
Modrobílí nejsou ani trochu nebezpeční, López centruje pouze na hlavu Tchouaméniho.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Abdelrahman Rebbáš, přichází Álex Sola.
71'
Útočný faul na Bellinghama je pískán domácímu Abqárovi.
70'
Kroosův přetažený centr ještě zachytil u rohového praporku Vázquez a vrátil míč pod sebe Díazovi, který byl beztrestně tahán při střele za dres na pravé paži a v pádu tak minul domácí bránu.
69'
Real se neprosadil, ani po otočení protiútoku Alavésu nepřešel s míčem dál Bellingham.
68'
Ač v deseti, je Real Madrid útočnějším mužstvem a nyní vybojoval konečně po minutách snahy rohový kop.
65'
Neuspěl ani Rodrygo Silva, který se před chvilkou na spoluhráče zlobil. Míč si píchl mezi beky, ale na hřišti jej už nezachytil.
65'
Bellingham uvolnil Díaze, kterému nabíhal Rodrygo, jenže druhá klička už byla navíc a domácí míč na okraji šestnáctky sebrali.
63'
Bellingham motal hlavu protihráčům na pravém křídle, podařilo se mu odcentrovat, ovšem pouze do náruče Antonia Sivery.
61'
Valverdeho individuální průnik zastavuje čistě střídající López.
59'
ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Javi López,
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
57'
Kroos, který převzal po vyloučeném Fernándezovi kapitánskou pásku, teď fauloval na stejném místě Gorosabela.
56'
Alavés rozehrává z půlící čáry, Omorodion to ještě zkouší rozchodit, i když zatím viditelně kulhá.
55'
Real Madrid reaguje na vyloučení posílením defenzívy:
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Aurélien Tchouaméni.
55'
Horší zprávou pro domácí je, že Samu Omorodion těžko bude schopen v zápase pokračovat.
52'
Červenou kartu obdržel Nacho Fernández (Real Madrid). Po jeho hrubém šlapáku na lýtko se na zemi svíjí Omorodion. Rozhodčí Díaz původně udělil žlutou, ale VAR si ho přivolal k obrazovce a po prohlédnutí záznamu sudí mění barvu!
51'
Trestný kop Alavésu nepřešel bílou hradbou, poté Guevarovu přihrávku na Gorosabela vystihl Fran García, jenže hosté se sami zahnali do autu.
50'
Dnešní utkání sleduje 19 275 diváků.
49'
Dva hráči Alavésu se srazili při bránění rohu a zůstávají ležet na trávníku, rozhodčí přerušuje hru až poté, co byl u postranní čáry sražen další z modrobílých Blanco.
48'
Díazova střela mezi nohama domácího Marína byla lehce tečována a výsledkem je premiérový roh Realu Madrid.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 2:2, střely mimo 1:1, rohy 2:0, ofsajdy 1:0, fauly 8:5.
Baskický klub hraje s Realem Madrid zatím překvapivě vyrovnanou partii, v níž si hosté jedinou vyloženou šanci vytvořili hned ve druhé minutě zápasu. Skóre zůstává bezbrankové, přičemž Real potřebuje k návratu do čela tabulky zvítězit.
45+1'
45+1'
Kroos z trestného kopu nastřelil jen modrobílou zeď.
45'
O chvíli později již Rubén Duarte (Alavés) podrazil nedovoleně Díaze a real získává trestný kop z velmi výhodné pozice 22 metrů od brány.
44'
Rodrygo šel na velkém vápně k zemi po Duarteho skluzu, faul se nepíská. Podle názoru rozhodčího Díaze šlo o čistý zákrok.
41'
Trestný kop z 33 metrů rozehrával Kroos, ale provedení se mu vůbec nezdařilo. Míč směřuje do zámezí.
40'
Valverdeho dělovku zpoza velkého vápna vyrážel Sivera před sebe.
39'
Jude Bellingham (Real Madrid) zezadu zastavil nedovoleně Guridiho a dostává první žlutou kartu zápasu.
39'
Real více než minutu obléhal šestnáctku Alavésu, ale ke střele se nedostal a Kroos byl od míče odstaven čistým způsobem.
36'
Rebbášův přízemní centr napříč velkým vápnem nakonec zachytil Rioja, jeho tečovanou střelu z úhlu zalehl včas Arrizabalaga a zabránil tak hrozbě rohu.
35'
Nedotažené pokusy se střídají na obě strany, Rodrygův centr proletěl vápnem a skončil až za postranní čarou.
33'
Obranné povinnosti si splnil Bellingham skluzem proti ráně zpoza šestnáctky, odražený míč si ale domácí ještě našli a Omorodion hlavičkoval zblízka do náruče madridského brankáře.
32'
Za dlouhým míčem spěchal Lucas Vázquez, neudržel ho však na hřišti.
31'
Andoni Gorosabel zakončil rychlý výpad střelou v plné rychlosti, kterou nepustil k bráně nataženou nohou Nacho Fernández. K dorážce se ještě dostal Luis Rioja, ale to byl značně nepřesný pokus.
29'
Díaz se marně snažil vysokou nohou zasáhnout ve vzduchu Kroosův podebraný pas.
27'
Alavés uprostřed poločasu hraje vyrovnanou partii, Gorosabel šikovně otřel míč o Bellinghama a domácí vhazují.
25'
Na Guevarův prudký centr o krok nedosáhl Omorodion.
24'
Roh se domácím nepovedl, do brejku vyrazil Rodrygo, ale byl na půlící čáře hraničním způsobem zastaven Gorosabelem.
23'
Po spíše náhodném odrazu míče je tu další roh pro fotbalisty z Vitorie-Gasteizu.
20'
Rafa Marín hlavičkoval z malého vápna zády k bráně a po odskoku míče o zem trefuje přesně náruč Kepy Arrizabalagy.
19'
Hned z protiútoku vybojoval první roh Alavés.
19'
Ani teď hosté nic nevymysleli, Kroos posílá míč výrazně mimo a odkop od brány si chystá Antonio Sivera.
18'
Pro další faul si došel ještě blíže domácí šestnáctky Rodrygo Silva.
16'
Na Kroosův načechraný trestný kop nedosáhl naskakující Fernández a míč bez teče skončil v zámezí.
15'
Marín nechal nohu v cestě Bellinghamovi a je pískáno proti bráně Alavésu.
14'
Na pravém křídle si míč zasekl Modrić, ale nakonec se sám zamotal po průniku do vápna od vlastních kliček.
11'
Madridští kombinují z vlastní poloviny do plných a čekají na další příležitost.
8'
Další rychlý útok hostů středem, Brahim Díaz uvolnil Rodryga Silvu, který se neprosadil a na následný křížný pas nedoskočil ani Jude Bellingham.
7'
Po vhozeném autu servíroval Guridi míč pod sebe na penaltovou značku a Rioja nastřelil z dobré pozice jen bránícího hráče.
7'
Gorosabelův centr odvracel jeden z hlavičkářů Realu za postranní čáru.
6'
Domácí Omorodion startoval za nakopnutým míčem z těsného ofsajdu.
4'
Alavés se prakticky nedostává k míči, favorit má od začátku jasnou převahu.
2'
Fran García ve sprintu osou hřiště ťukl míč doprava Federicu Valverdemu, který střílel ve vyložené šanci jen do nohou domácího brankáře Sivery.
1'
Díky ztrátě vedoucí Girony na hřišti sevillského Betisu se Real Madrid jakoukoli výhrou vrátí o skóre do čela tabulky. Dvojnásobná motivace pro jasného favorita zápasu.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Marín, Duarte (C) – Guevara, Blanco, Guridi – Rebbáš, Omorodion, Rioja.
Náhradníci: Owono – Maraš, Tenaglia, López, Mendes, Hagi, Sola, Benavídez, Alkain, Karrikaburu, K. García, Muñoz.
Trenér: L. García

Real Madrid: Arrizabalaga – Vázquez, Fernández (C), Rüdiger, F. García – Valverde, Kroos, Modrić, Díaz – Bellingham, Silva.
Náhradníci: González, Lunin – Tobías, Ceballos, Paz, Tchouaméni, G. García, Mato.
Trenér: Ancelotti

Rozhodčí: Díaz – Santaursula, Hernández.
Poslední tři vzájemné zápasy skončily vždy vítězstvím Realu Madrid o tři branky. Před sestupem Alavésu do druhé ligy zvítězil předloňský mistr 4:1 venku a 3:0 doma. Ve Vitorii-Gasteizu vyhrál Real 4:1 i o rok dříve, naopak doma utrpěl v listopadu 2020 nečekanou porážku 1:2.
Celková historická bilance hovoří jasně pro Real, i když občas dojde k překvapení (5-2-29, 26:94).
Real Madrid
Na hřiště klubu s nejhorším útokem přijede nejpevnější obrana La Ligy. Real by se rád vrátil po roční pauze na španělský trůn, na obhájce titulu Barcelonu má sedmibodový náskok, do čela tabulky ho ale zatím nepouští nečekaný lídr Girona, za kterou Bílý balet zaostává o dva body.
Real letos utrpěl jedinou porážku z 23 soutěžních zápasů španělské ligy a Ligy mistrů v městském derby s Atléticem.
Minule se vracel pouze s bodem ze Sevilly, kde mu 17. gólem zařídil vedení fenomenální Jude Bellingham, ale domácí Betis dokázal vyrovnat. Tato ztráta stála Real vedení v tabulce.
Na marodce jsou z opor Alaba, Camavinga, Tchouaméni a Vinicius.
Deportivo Alavés
Klub z baskického města Vitoria-Gasteiz se do La Ligy vrátil po roční přestávce a drží se tři body nad sestupovými vodami na čtrnáctém místě. Alavés se trápí v ofenzívě, jen dvakrát ze 17 zápasů vstřelil více než jednu branku a má nejhorší útok v lize. Neskóroval již 305 minut, po bezbrankové remíze na Mallorce podlehl dalšímu nováčkovi Las Palmas 0:1 a na hřišti vedoucí Girony 0:3.
Nejlepší střelec klubu je se 4 góly devatenáctiletý Nigerijec Samu Omorodion, hostující z Atlética Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.