La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : D. Alavés - 28. srpna 2023   19:30

Getafe
84' Mayoral
1:0
(0:0)
Getafe
Soria – Suárez, D. Duarte, Mitrović (62. Alderete), G. Álvarez, Iglesias (71. Portugués) – Mayoral (89. Angileri), Maksimović, Dakonam /C/, Mata (62. Aleñá) – Latasa.
Fuzato, Benito – Rivera, Lozano.
J. Martínez – Barbero, M. Martínez
Coliseum Alfonso Pérez, Madrid-Getafe
11 023 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár (90+2. Marín), Sedlar, R. Duarte /C/ – Guevara (86. de la Fuente), Benavídez (90+2. Blanco), Guridi – Alkain (86. Rebbáš), K. García (76. Omorodion), Rioja.
Owono, G. García – López, J. Álvarez, Maraš, Tenaglia, Sánchez.

Fotbalisté Getafe jako poslední v letošní La Lize otevřeli střelecký účet a proměněná a až na zásah VAR velmi přísně odpískaná penalta Borji Mayorala v závěru zápasu jim rovnou zajistila tři body. Celkově vzato byli domácí nebezpečnější, což platí nejvíce právě o Mayoralovi, který už v první půli trefil po hrubce obrany tyč a krátce po přestávce ho vychytal Sivera při hlavičce po rohovém kopu. Ze strany Alavésu lze mluvit o jediné vyložené šanci též po rohu a nováček odjíždí po skvělé kanonádě proti Seville z předměstí Madridu s prázdnou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:16.
90+10'
90+10'
Ještě se hraje nad rámec avizovaného nastavení, domácí drží míč na soupeřově půlce.
90+8'
Po hodně nepodařeném odkopu získali hosté zadarmo roh, po kterém hlavičkoval pět metrů vedle tyče de la Fuente. Na zemi zůstal ležet Guridi a reklamuje Dakonamův faul, ale sudí ukazuje navzdory lehkému zásahu rukou do obličeje jen odkop od brány.
90+8'
Alavés obléhal domácí šestnáctku, míče rozděloval Guridi a po centru kapitána Rubéna Duarteho pálil nadvakrát jen do bloku střídající Blanco.
90+6'
Getafe se nemíní jen pasivně bránit, na centr z levého křídla naskočil čerstvý Carles Aleñá a hlavičkoval z malého vápna prudce, leč výrazně nad.
90+5'
O chvilku později letí neškodně daleko od brány de la Fuenteho střela.
90+5'
Alavés ze všech sil šturmuje obranu modrých, jenže technicky se nedaří. Rioja sklepával míč z první na levém křídle jen na kopačky domácích.
90+3'
Útočné snažení hostů mělo krátký dech, pro faul si šikovně došel Portugués.
90+2'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Abdelkabír Abqár, přichází Rafa Marín,
ze hřiště odchází Carlos Benavídez, přichází Antonio Blanco.
90'
Omar Alderete se pověsil do vzduchu na dlouhý nákop, hlavičkoval však nepřesně.
89'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Fabrizio Angileri.
86'
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Miguel De la Fuente,
ze hřiště odchází Xeber Alkain, přichází Abdelrahman Rebbáš.
84'
Getafe právě vstřelilo branku!
Nejnebezpečnější hráč domácích BORJA MAYORAL proměňuje pokutový kop s přehledem a konečně smazal v závěru třetího kola nulu na kontě vstřelených branek Getafe.
83'
Rozezlený trenér Luis García nečeká na provedení penalty a odchází se zchladit do útrob stadiónu.
83'
Žlutou kartu za protesty viděl také Xeber Alkain (Alavés).
82'
Žlutou kartu dostává za úder loktem do hlavy Juana Latasy v pokutovém území Abdelkabír Abqár (Alavés).
82'
Na popud VAR nařizuje rozhodčí Juan Martínez po shlédnutí záznamu přísný pokutový kop pro domácí!
82'
Pozor, rozhodčí Martínez míří na pokyn VAR k obrazovce! Možná na předchozím souboji v šestnáctce objeví nějaký nedovolený zákrok.
81'
Latasa a Abqár zůstávají ležet po vzájemné srážce v pokutovém území a na trávník míří zdravotníci obou mužstev.
80'
Gorosabel odhlavičkoval propadnutý míč ze souboje, domácí o centimetry nezískají roh, protože o rohový praporek se balon otřel větší částí objemu směrem za postranní čáru.
77'
Po rohu se dostal k míči na zadní tyči úplně volný Domingos Duarte, jenže měl to „na bekhend“ a v obtížné pozici sklepl míč jen do boční sítě.
77'
Nadějnou akci Getafe zastavuje za cenu dalšího rohu Sedlar.
76'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
75'
Fotbalisté Alavésu zakopávají míč po ubráněném rohu za půlící čáru.
75'
Do protiútoku dostal dlouhý míč Latasa a odrazem o hlavu protihráče vybojoval pro Getafe roh.
74'
Kike García potřeboval ošetření a tak se získaný krátký roh dvě minuty odkládal. Hosté vyslali po rozehrání dvě prudké střely, ani jedna však neprošla modrou hrází těl.
72'
Domingos Duarte (Getafe) nestačil běžecky Garcíovi a stáhl ho zezadu za dres, za což vidí první žlutou kartu zápasu.
71'
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Cristián Portugués.
70'
Přímý kop rozehrával pro změnu Alavés, v obraně vypomohl hlavičkou domácí útočník Latasa.
68'
Také domácí zahrozili ze vzduchu, po přímém kopu však Alderete hlavičkoval výrazně nepřesně.
66'
Na Gorosabelův centr si naběhl do mezírky v obraně Xeber Alkain a drží se za hlavu, kterou právě umístil míč v ideální pozici vedle domácí brány.
64'
Z rohu mohl nováček udeřit! Abdelkabír Abqár hlavičkoval k bližší tyči a David Soria vytěsnil první vyloženou šanci dlaní pravé ruky.
63'
Menší nedorozumění v obraně hasil právě příchozí Alderete odvrácením míče na roh.
62'
Mitrović není se svým stažením příliš srozuměn a při odchodu zlostně nakopl lavičku.
62'
ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Omar Alderete,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Carles Aleñá.
61'
Už se zdálo, že se domácím podaří jít do přečíslení, jenže Jaime Mata si špatně zpracoval přihrávku na levém křídle a poté sekl po noze protihráče.
60'
Naplňuje se hodina hry, bezgólový průběh zatím diváky příliš těšit nemůže a někteří to dávají najevo pískotem. Bojuje se v těchto chvílích o střed hřiště.
57'
Nováček je ale nadále aktivní, Rubén Duarte odcentroval na penaltovou značku na Jona Guridiho, který ani svým třetím střeleckým pokusem netrefuje hlavou zařízení.
55'
To byla tedy standarka. Sérii rychlých přízemních přihrávek dovedli hráči Alavésu z rohového kopu až po vlastního brankáře.
54'
Guridi prostrčil míč jesličkami na Kike Garcíu, před kterým v poslední chvíli odehrál na roh Domingos Duarte.
54'
Soria neměl práci s centrovaným míčem z pravého křídla.
51'
Dnešní utkání sleduje 11 023 diváků.
50'
Kike García si zaběhl za obranu Getafe, skákavý míč napálil rovnou křížem, ale přesnost jeho pokusu scházela.
48'
Po druhém rohu zápasu se domácí nedočkali penalty. Iglesiasův prudký centr trefil Rioju do břicha, otřel se mu i o ruku, ale tu měl předpisově u těla.
47'
Autové vhazování prodloužil Latasa a Mayoral prudkou hlavičkou pod břevno pořádně prověřil Siveru, který prokázal skvělý postřeh i mrštnost a vyškrábl míč na roh.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 48% – 52%, střely na bránu 1:0, střely mimo 2:4, rohy 1:2, ofsajdy 0:2, fauly 6:6.
I v poločase třetího kola zůstává Getafe jediným celkem La Ligy, který dosud v novém ročníku neskóroval. Obrovskou šanci měl po hrubce hostující obrany Mayoral, trefil však jen tyč. Až na tento záblesk se hraje vyrovnaný fotbal bez větších příležitostí.
45+2'
45+2'
Guridi krásnou patičkou uvolnil v šestnáctce Rioju, kterému padl do střely Maksimović. Hosté se domáhali odpískání penalty za ruku, ovšem zásah to byl do boku.
45'
Mitrović si pomohl loktem proti Garcíovi, domácí obrana ale nemusela čelit špatně kopnutému přímáku do zámezí.
43'
Akci hostů po levém křídle tentokrát zhatil útočný faul, kterému se diví Rioja.
42'
První odmávaný ofsajd hostujícího celku.
40'
Mimochodem oba trenéři docela dlouho působili na opačných stranách a svádějí pikantní vzájemný souboj proti bývalým klubům. Luís García šéfoval lavičce Getafe tři roky (2011-14), José Bordalás dovedl Alavés v sezóně 2015-16 k postupu do La Ligy, přesto byl po skončení sezóny odvolán a zamířil právě do Getafe.
39'
Abqárův faul vyvolal menší nesoulad mezi lavičkami.
38'
Mayoral se pěkně uvolnil před velkým vápnem, ale střelu z otočky mu dokázal v poslední chvíli zblokovat Aleksandar Sedlar.
37'
Carlos Benavídez v souboji o míč na útočné polovině přišlápl nohu domácího Damiána Suáreze.
35'
Po rohu napálil halfvolejem odražený míč na tribunu za bránou právě Alkain.
35'
Xeber Alkain byl hraničně atakován těsně před velkým vápnem, Djené Dakonam by se odpískanému faulu divit nemohl. Rozhodčí však ukazuje pouze na rohový kop.
33'
Rubén Duarte našel krouceným pasem Guridiho, který si dobře naběhl, jenže hlavičkoval z těžkého úhlu vedle.
32'
Čeká se na rozehrávku trestného kopu Alavésu z 32 metrů, rozhodčí uklidňuje strkanice ve zdi.
30'
Další slušná možnost Getafe. Latasa vyhrál v pádu hlavičkový souboj a nabil Mayoralovi, který z 15 metrů rovnou z voleje přestřelil.
29'
Kike García nabíhal mezi dva beky a drží se za kotník po souboji s Mitrovićem, jenže na vině byl on sám, neboť předtím srbského obránce vyvedl z rovnováhy stažením za dres.
27'
První šance zápasu vzešla z obří hrubky v rozehrávce Alavésu. Ander Guevara dával nesmyslně malou domů, aniž si všiml, že mezi ním a brankářem číhá Borja Mayoral. Ten vysekl kličku Siverovi a po otočce střílel z úhlu do odkryté brány. Hosty zachránila tyč!
26'
Sivera vyrazil až na velké vápno pro další z řady nakopávaných míčů.
24'
Zeleno-bílo-červení rozehráli nakrátko, což vůbec k ničemu nevedlo. Rioja nezachytil prudkou přihrávku a míč končí v autu.
23'
Centr Kikeho Garcíi srazil Stefan Mitrović nataženou nohou do boční sítě, hosty čeká první rohový kop.
22'
Dalekonosný trestný kop si obrana Alavésu pohlídala a v souboji o odražený míč zasáhl domácí Latasa vysokou nohou Benavídeze.
19'
Domácí jsou opět v jedenácti, na levém křídle kombinoval Mata s Maksimovićem, nakonec míč vypíchl do autu Gorosabel.
18'
Další zdržení kvůli ošetřování otřeseného Juana Iglesiase netrvalo příliš dlouho, domácí pravý záložník se staví na nohy bez pomoci a zatím odchází za postranní čáru.
17'
Tentokrát byl Latasa svým strážcem Aqbarem faulován ve výskoku, ovšem ještě před půlící čarou.
15'
Carlos Benavídez si navedl míč a vypálil přes obránce z 22 metrů nad břevno domácí brány.
14'
Za dalším nakopnutým míčem se hnal Juan Latasa a odpadl ze souboje s Aqbarem, ovšem nebyl to nedovolený zákrok, jako spíše pokus se o protihráče opřít a dojít si tak pro faul. Rozhodčí se nenechal oklamat.
13'
Dlouhý křížný pas na levé křídlo vystihl Rubén Duarte a odkopává míč na tribunu.
10'
Odražený roh Getafe vracel hlavou z velkého vápna před bránu Nemanja Maksimović, vysoký míč si však stáhl do rukavic s přehledem Sivera.
9'
Centr Gastona Álvareze byl sražen na první rohový kop.
8'
Míč si opakovaně vyměnili brankáři obou celků, na první šanci diváci čekají, ale aspoň přitom nachytají nějaký bronz.
5'
Domácí Gaston Álvarez si kryl míč tělem a vynutil si útočný faul na Gorosabelovi.
4'
Po levém křídle unikl Kike García a centrem našel mezi nabíhajícími hráči Andera Guevaru, který nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tyče.
2'
Po dopadu na zem z hlavičkového souboje si ublížil hostující Jon Guridi a musí být ošetřován.
1'
Antonio Sivera chytá do koše dlouhý aut, posunutý hlavou jednoho z domácích útočníků.
1'
V Madridu panuje krásné slunečné počasí, teploměr ukazuje 27°C. Domácí nastupují na hřiště celí v modrém, hosté budou hrát v zelených dresech s červenobílým proužkem a bílých trenýrkách.

Getafe CF: Soria – Suárez, D. Duarte, Mitrović, G. Álvarez, Iglesias – Mayoral, Maksimović, Dakonam (C), Mata – Latasa.
Náhradníci: Fuzato, Benito – Angileri, Alderete, Rivera, Aleñá, Portugués, Lozano.
Trenér: Bordalás

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara, Benavídez, Guridi – Alkain, K. García, Rioja.
Náhradníci: Owono, G. García – López, Marín, J. Álvarez, Maraš, Blanco, Rebbáš, de la Fuente, Omorodion, Tenaglia, Sánchez.
Trenér: L. García

Rozhodčí: J. Martínez – Barbero, M. Martínez.
Vzájemné zápasy
Duely Getafe s Alavésem před roční přestávkou, kdy si hosté nedobrovolně odskočili do druhé ligy, skončily šestkrát po sobě nerozhodně . Poslední hraný zápas v únoru 2022 skončil v Getafe 2:2, za domácí v obou poločasech dotahoval náskok soupeře Enes Ünal. Turecký kanonýr je ovšem po květnové operaci zkřížených vazů kolene dlouhodobě mimo hru.
Deportivo Alavés
Hosté se vrátili do La Ligy po roční přestávce díky play-off pro druholigové celky na třetím až šestém místě. Finálový dvojzápas s Levante rozhodl po dvou bezbrankových výsledcích až v deváté minutě nastaveného času prodloužení Villalibre z penalty.
Nováčkovskou daň zaplatil Alavés na úvod porážkou 0:1 v Cádizu, doma však nadchnul vítězstvím 4:3 nad silnou Sevillou. Největší zásluhu měl zkušený Kike García, letní posila z Osasuny, jehož dva góly po přestávce dokonaly obrat.
Getafe CF
Klub z madridského předměstí se na jaře po výměně trenéra pod Pepe Bordalásem dokázal vymanit ze sestupových vod a od pádu do druhé ligy ho nakonec dělily dva body. Patnácté místo obsadilo Getafe potřetí za sebou.
V novém ročníku jako jediné v La Lize ještě neskórovalo, když nečekaný bod za bezbrankovou remízu s Barcelonou trochu znehodnotila porážka 0:3 v Gironě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.