La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : D. Alavés - 18. prosince 2023   21:00

Girona
23' Dovbyk  • 43' Portu (Couto) • 59' Dovbyk
3:0
(2:0)
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López (79. Juanpe), Blind – Couto (79. A. Martínez), I. Martín (73. Solís), A. García, Gutiérrez – Portu (65. Torre), Sávio (65. V. Fernández) – Dovbyk.
Carlos, Fuidias – Kebe, B. García.
Hernández Maeso – Masso, Pérez
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
D. Alavés
Sivera – Tenaglia, R. Marín, R. Duarte, J. López – Guevara, Blanco (78. Benavídez) – Gorosabel (73. Sola), Guridi (61. Hagi), Rioja (61. Rebbáš) – Omorodion (73. K. García).
Montero, Owono – Alkain, Karrikaburu, Maraš, Parada.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:7.
Dohráno! Girona pokračuje ve své famózní jízdě La Ligou, když poráží Deportivo Alavés 3:0 díky dvěma brankám Dovbyka a jedné Portua, vrací se tak zpět do čela tabulky o dva body před Real Madrid.

Právě ten bude příštím soupeřem Deportiva Alavés ve čtvrtečním zápase, Girona si ve svém posledním předvánočním utkání zahraje na trávníku Realu Betis.
90+4'
90+3'
Javimu Lópezovi se nepovedlo odcentrovat z levého křídla, přesto se hosté zase ještě brzy k míči dostali zpět.
90+2'
Utkání už se jen dohrává, Ander Guevara se snažil přihrát k postranní čáře na Javiho Lópeze, ovšem adresoval mu natolik prudkou přihrávku, že došlo jen ke ztrátě míče.
90'
Rozhodčí Hernández Maeso oddaluje závěrečný hvizd rozhodnutého utkání o čtyři nastavené minuty.
88'
Girona mohla zaútočit ve větším počtu hráčů do otevřenější obrany, Valérymu Fernándezovi se ale u levé postranní čáry nepovedlo proniknout kolem Nahuela Tenaglii.
86'
Střela Kikeho Garcíi ze střední vzdálenosti byla pouze pro zapsání do statistik, chyběla ji veškerá přesnost.
85'
O poznání přesnější ránu realizoval Rubén Duarte a hostující kapitán prudkou ránou napálil břevno! Jednalo se o tak prudký projektil, že míč se od břevna odrazil až zpět za pokutové území.
85'
Hagi napřáhl zpoza pokutového území k prudké střele, tou trefil jen Daleyho Blinda.
84'
Javi López si na levé straně pokutového území zpracoval přetažený centr, pak si posunul míč na svoji slabší pravačku, kterou zakončoval několik metrů vedle branky.
82'
Abdelrahman Rebbáš si našel střeleckou pozici u pokutového území, s jeho ránou si poradil Paulo Gazzaniga.
81'
Po chybné rozehrávce brankáře Gazzanigy se hosté jednoduše dostali k míči na útočné polovině, Kike García se ale nedostal do pokutového území přes Erica Garcíu.
79'
A rychle měli svoji příležitost i hosté! Na skvělou přihrávku za domácí obranu si naběhl Abdelrahman Rebbáš a mířil vstříc Gazzanigovi, ovšem míč trefil špatně a nasměroval jej daleko vedle branky.
79'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází David López, přichází Juanpe.
79'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Arnau Martínez.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
77'
A další šance domácích! Valery Fernández dostal obrovské množství prostoru u rohu pokutového území, pak mířil zhruba půl metru za vzdálenější tyč hostující branky.
76'
Z nepovedeného rohu Hagiho se mohl zrodit jedině domácí brejk, Gironě se ale nepovedl ideální přechod středu hřiště, musela zpomalit akci a už hraje do plné obrany soupeře.
75'
Miguel Gutiérrez trochu podcenil hostující přetažený centr, nechal se jednoduše přeskočit Solou, ten ale hlavičkoval jen do Gutiérreze, po odrazu míče se bude kopat rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Álex Sola.
73'
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García.
73'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Jhon Solís.
72'
Další velká šance domácích! Miguel Gutiérrez po levé straně vysunul do pokutového území Pabla Torreho, ten byl tísněn bránícím zadákem soupeře, v pádu pak zakončoval z úhlu do boční sítě.
70'
Rebbášův centr z pravé strany si před brankou pohlídal Eric García, Girona pak rychle přesunula hru na soupeřovu polovinu.
69'
Dalšími trumfy hostujícího trenéra Luise Garcíi budou Kike García a Álex Sola, kteří přijdou z lavičky na hrací plochu.
68'
Po nakrátko rozehraném rohu Paulo Gazzaniga neudržel vysoký centr, ovšem pomohl mu Miguel Gutiérrez, jenž odkopl míč do středu hřiště.
68'
Samuel Omorodion se neprosadil individuální akcí do pokutového území, následovat bude první rohový kop pro Alavés.
67'
Domácí zahrávali rohový kop, po něm je však pískán útočný prohřešek proti pravidlům.
65'
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández.
65'
ze hřiště odchází Portu, přichází Pablo Torre.
63'
Po centru Sávia se do vzduchu zavěsil Artěm Dovbyk, ovšem v tísni hlavičkoval velmi nepřesně.
63'
Také domácí chystají první změny v sestavě, do hry přijdou Pablo Torre a Valery.
61'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
61'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
60'
Na opačné straně Javi López centroval na levém křídle už zpoza hřiště, rozhodčí nechali ve hře pokračovat a proti Gorosabelovi pak musel vytáhnout skvělý zákrok brankář Gazzaniga, domácí se pak rozčílili na hlavního arbitra, že nenařídil odkop od branky dříve.
59'
Girona právě vstřelila branku! Míč si na penaltový bod postavil ARTĚM DOVBYK, nechal brankáře Siveru skočit na levou stranu, míč mu poslal po zemi pomalu doprostřed a snadno zvyšuje náskok domácích.
57'
Yan Couto se kolem Javiho Lópeze prokličkoval do pokutového území, kde jej Javi López smetl k zemi a píská se jasná penalta!
57'
Penalta pro Gironu!
57'
Ander Guevara se dostal ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území, skákavá rána ale postrádala přesnost.
56'
Po zisku míče se hosté dostali ke středové čáře, kde Rioju okamžitě obral o míč Eric García a hrát mohou znovu domácí.
55'
Domácí zdatně kombinují u pravé postranní čáry, po odrazu míče do zámezí mohou vhazovat.
53'
Luis Rioja se pokusil o dalekonosnou střelu, které scházela přesnost, bude se znovu kopat od domácí branky.
51'
Ze standardní situace centroval Rubén Duarte, u vzdálenější tyče pak přišla nepřesná hlavička.
50'
Gorosabelův centr je sražen za postranní čáru, právě autor tohoto centru může vhazovat.
48'
Luis Rioja se z levého křídla snažil najít před brankou Omorodiona, přízemní pas si ale pohlídal Daley Blind.
47'
Sávio se snažil individuální proniknout pokutovým územím, v souboji s Gorosabelem ale neudržel rovnováhu a míč se dokutálel za brankovou čáru.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Senzační lídr La Ligy měl v prvním poločase jasnou převahu, kterou využil ve dvě vstřelené branky, když se prosadili Arťěm Dovbyk a Portu, domácí tak zcela zaslouženě vedou 2:0.
45+2'
45+2'
Znovu v akci Sávio, ten se elegantně uvolnil u postranní čáry, pak se pokusil o přízemní centr, ten postrádal přesnost.
45+2'
Sávio se na levém křídle nedostal přes Tenagliu, domácí ale mohou vhazovat.
45+1'
Rozhodčí Hernández Maeso k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Domácí jsou při chuti a už mají zase míč na svých kopačkách, Deportivo spíše jen pasivně brání.
43'
Girona právě vstřelila branku! Druhá gólová radost domácích! Yan Couto se prokličkoval po pravé straně k pokutovému území, pak přesně přihrál PORTUOVI, jenž ránou z první přesně trefil míč ke vzdálenější tyči a brankář Antonio Sivera byl bez šance!
41'
Coutův centr byl příliš vysoký pro Arťema Dovbyka, bude se kopat od branky Antonia Sivery.
40'
Aleix García to při standardní situaci zkoušel z ostrého úhlu rovnou na branku, míč si ale neproklestil cestu hradbou těl před Siverou.
39'
Sávio byl faulován při průniku po levém křídle, Nahuel Tenaglia navíc dostává žlutou kartu.
37'
U rohového praporku na domácí polovině byl povalen k zemi Eric García, rozehrávat může brankář Gazzaniga.
36'
Hosté si přihrávají v okolí středové čáry, zatím ale nemají moc kudy dopředu, jejich cesta tak vede zpět k brankáři Siverovi.
34'
Centr Miguela Gutiérreze postrádal přenost, hosté odehráli míč k rohovému praporku a brzy jej dostali také na soupeřovu polovinu.
32'
Po rohu hosté odehráli míč před vlastní pokutové území, kde hned přišla přihrávka Portua před branku, kde Eric García ani Artěm Dovbyk zblízka nepřekonali Siveru, vzápětí je ale máván ofsajd Erica Garcíii, který byl skutečně výrazný.
31'
Girona na pravé straně vybojovala rohový kop, k jeho rozehrání se chystá Aleix García.
30'
Guevara přesným centrem našel u vzdálenější tyče Omorodiona, ten hlavou zakončuje do brankáře Gazzanigy.
28'
Deportivo se po zisku míče pokusilo o rychlý přechod do útoku, průnikovou přihrávku Riojy na Omorodiona ale zastavili domácí zadáci.
27'
Domácí už jsou zase usazeni na útočné polovině a hledají cestu k pokutovému území Alavésu.
25'
Portu se neúspěšně pokusil o průnik po pravém křídle, po ztrátě míče nešťastně zasáhl ležícího Duarteho do oblasti obličeje, hostující fotbalista už se ale zvedá na nohy.
23'
Girona právě vstřelila branku! První gólová radost v Gironě! V závaru před brankou Deportiva se ke střele dostal Couto, Antonio Sivera velmi těžkým zákrokem vyrazil míč jen před sebe, kde jej do branky doklepl ARTĚM DOVBYK!
22'
Luis Rioja se snažil protáhnout po útočné polovině k pokutovému území, ovšem neudržel stabilitu a po pádu na trávník také míč.
20'
Po centru z levé straně se Samuel Omorodion nedostal k zakončení, navíc mu je máván ofsajd.
19'
Iván Martín si všiml na levé straně pokutového území naprosto osamoceného Sávia, tomu se ale nepovedlo zpracovat skákavou přihrávku.
17'
Girona se znovu usadila na útočné polovině, zpoza postranní čáry bude vhazovat Yan Couto.
15'
Nahuel Tenaglia zvolil zřejmě špatné obutí a musel si u hostující lavičky přezout kopačky.
14'
Portu potáhl míč útočnou polovinou, svoji akci ale zakončil velmi nepřesnou přihrávkou.
12'
Gutiérrezovi se nepovedlo prostrčit míč do pokutového území na nabíhajícího Sávia.
10'
Na opačné straně se do první příležitosti dral Samuel Omorodion, svoji individuální akci ale zakončil jen slabou střelou do připraveného Gazzanigy.
9'
Z nakrátko rozehraného rohu pak Girona nezahrozila, přesto se domácí ve středu hřiště zase dostali k odraženému míči.
8'
První velká šance domácích! Couto byl zatlačen k rohovému praporku, přesto se mu povedlo skvěle odcentrovat a Artěm Dovbyk v obrovské šanci trefil jen bránícího Rafu Marína, jenž srazil míč těsně vedle branky!
6'
Artěm Dovbyk si u hranice pokutového území hledal střeleckou parketu, v zahuštěném prostoru ale míč neudržel.
6'
Aktivní Sávio se snažil prokličkovat po útočné polovině, po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat.
5'
Sáviův zprvu nepřesný centr z levého křídla hosté neodehráli zrovna ideálně, žádný z hráčů Girony se ale k míči neprosadil.
4'
Daleymu Blindovi je pískán faul při zisku míče na útočné polovině, rozehrávat mohou hosté.
2'
Gutiérrezův centr se odrazil k Yanu Coutovi, jemuž se ale nepovedlo zpracovat míč tak dobře, aby mohl vystřelit.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Deportivo a je rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, Girona tedy v červeno-bíle a hosté v modré-bíle pruhovaných dresech.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Franciscem Josém Hernándezem Maesem přivedla fotbalisty na trávník, start zápasu před pochopitelně zcela zaplněnými tribunami se pomalu blíží. Fotbalový boom je v Gironě skutečně obrovský.

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto, I. Martín, A. García, Gutiérrez – Portu, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Juanpe, Kebe, B. García, Solís, Torre, A. Martínez, V. Fernández.
Trenér: Míchel Sánchez

Deportivo Alavés: Sivera – Tenaglia, R. Marín, R. Duarte, J. López – Guevara, Blanco – Gorosabel, Guridi, Rioja – Omorodion.
Náhradníci: Montero, Owono – Benavídez, Alkain, K. García, Hagi, Karrikaburu, Maraš, Rebbáš, Sola, Parada.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Hernández Maeso – Masso, Pérez.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés po návratu mezi španělskou elitu střídá lepší výkony a výsledky s horšími a do dnešního utkání vstupuje z třinácté pozice s bilancí 4-4-8. Minulý týden v souboji nováčků nestačilo na Las Palmas, jemuž v domácím prostředí podlehlo 0:1.

Všechna čtyři vítězství si Deportivo připsalo na domácím trávníku, na těch hostujících uhrálo jen tři remízy z osmi zápasů, povedlo se to ve Vigu, Villarrealu a na Mallorce.

Hostům kvůli zraněním chybí Aleksandar Sedlar a Giuliano Simeone, žluté karty vyřadily ze hry Abdela Abqara.
Girona FC¨

Girona vstupovala do tohoto víkendu z pozice ligového lídra, když minulý týden předvedla další skvělý výkon výhrou 4:2 v Barceloně. Včerejším úspěchem proti Villarrealu ji momentálně v tabulce o jeden bod přeskočil Real Madrid, Girona ale bude v dnešním zápase rozhodně favoritem na návrat na první místo.

V dosavadních šestnácti kolech si Girona připsala třináct výher, dvě remízy a jedinou prohru utrpěla právě proti Realu Madrid, od tohoto zářijového utkání ale v dalších deseti soutěžních zápasech (8x La Liga, 2x Copa del Rey) má bilanci 9-1-0, o body ji v tomto období připravilo jen Athletic Bilbao remízou 1:1.

Gironě budou ze zdravotních důvodů chybět Yangel Herrera, Borja García, Joel Roca, Ricard Artero, Toni Villa a kvůli žlutým kartám také zkušený střelec Cristhian Stuani.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání 17. kola španělské La Ligy, senzačně hrající Girona se pokusí vrátit do čela soutěže v dohrávce proti Deportivu Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.