La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real Sociedad - 3. února 2024   21:00

0:0
(0:0)
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) (80. Solís) – Cygankov (80. Valery), I. Martín (70. Torre), Sávio – Portu (70. Stuani).
Fuidias – Yaakobishvili, A. Martínez, B. García, Juanpe, Artero.
Gil – Nevado, Martínez
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Real Sociedad
Remiro – Odriozola (4. Aramburu), Zubeldia, Pacheco, Galán – Becker (52. Merino), Turrientes (52. Barrenetxea), Zubimendi, Oyarzabal – A. Silva (87. Sadiq), Bra. Méndez (87. Olasagasti).
Marrero – Zacharjan, Jon Martín, Le Normand, U. González, Rupérez, Magunazelaia.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:19.
Girona zůstává po remíze v tabulce druhá, ovšem Real Madrid má šanci před vzájemným duelem nasadit ke čtyřbodovému trháku. Real Sociedad je nadále šestý.
Fotbalisté Girony a Realu Sociedad se rozešli bez gólů. Dva neuznané jsme viděli v prvním poločase. Domácí se po trefě Yangela Herrery ve 24. minutě nějakou dobu radovali, ale oslavy jim nakonec zkazil VAR, který našel Sáviův ofsajd v zárodku akce. Na druhé straně neplatila ze stejného důvodu dorážka Mikela Oyarzabala. Tomu ale bylo postavení mimo hru mávnuté bezprostředně po jeho zakončení. Po změně stran pak byli dlouho aktivnější spíše hosté a Girona se dlouho k ničemu nedostávala. Fotbalisté Realu Sociedad ale měli jedinou vážnější příležitost, když střelu Méndeze vyrazil nad břevno Gazzaniga. Katalánský celek se nadechl k náporu až v závěru. V největší šanci však minul bránu střídající Valery.
90+7'
90+7'
Ani ten ale rozhodnutí nepřinesl. Galán odkopává míč až na půlku.
90+6'
Domácí si přeci jen v závěru vytvořili tlak! Po sražené střele Herrery přijde na řadu roh.
90+5'
Valery mohl rozhodnout! Skvělou práci odvedl Yan Couto, který bojovností přehrál Barrenetxeu a předložil míč na penaltu Valerymu. Ten však tak o metr minul levou tyč z pohledu gólmana!
90+5'
Po rohovém kopu boxoval do bezpečí Álex Remiro.
90+4'
Standardní situaci z 25 metrů zahrával Daley Blind. Zkusil vystřelit. Míč srazila na roh zeď.
90+3'
Oyarzabal byl odveden ze hřiště a hra pokračuje. Hosté zatím o deseti.
90'
Mikel Oyarzabal šel do hlavičkového souboje s brankářem Gazzanigou. Ten míč boxoval a trefil i hráče soupeře. Oyarzabal zatím zůstává ležet na trávníku a na cestě už jsou lékaři.
89'
Domácí kouč Míchel vylétl kvůli verdiktu rozhodčího, dostává červenou kartu a je vykázán na tribunu. Dost pravděpodobně tak ani on nebude moci být na Santiagu Bernabeu na lavičce!
88'
Yangel Herrera dostal žlutou kartu za zákrok na Barrenetxeu ve středu hřiště. Domácí záložník to bere hodně špatně, protože ví, že příští týden přijde o utkání na půdě Realu Madrid.
87'
Stuani roztáhl hru doprava na Sávia. Ten trefil svým centrem do hlavy hned prvního protihráče.
87'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jon Ander Olasagasti,
ze hřiště odchází André Silva, přichází Umar Sadiq.
85'
Blížíme se do koncovky duelu. Teď už by byl gól na jedné či druhé straně s velkou pravděpodobností rozhodující.
83'
První šance domácích ve druhém poločase! Akci rozběhl střídající Jhon Solís. Ten předal míč Yangelovi Herrerovi, který si na pravé straně šestnáctky našel prostor pro jedovatou přízemní střelu. Tu vyrazil levou nohou Álex Remiro.
82'
Hostující standardka. Centroval Brais Méndez. Míč odvrátil útočník Cristhian Stuani, který přišel pomoci s ubráněním této situace.
80'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery,
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Jhon Solís.
79'
Rozhodčí Gil umravňoval hostující střídačku, na které už kouč Imanol Alguacil má žlutou kartu. Otázkou je, zda tam teď nepadla i červená. To jsme bohužel neviděli.
77'
Hosté se domávají penalty po pádu Jona Pacheca v pokutovém území! Hra ale pokračuje.
76'
Další rohový kop hostujícího týmu. Girona se dopředu skoro vůbec nedostává. Hodně schází hroťák Artěm Dovbyk.
73'
Po následném rohu Realu Sociedad se domácí ubránili.
72'
Tohle byla šance hostí! Ander Barrenetxea vyvezl míč a nahrál doleva Javimu Galánovi. Ten odcentroval na zadní tyč, balón se pak v šestnáctce odrazil k Braisovi Méndezovi a ten střílel. Mířil pod břevno, ale také blízko středu brány, a Gazzaniga míč vyškrábl nad!
71'
Hosté ve druhém poločase více drží míč a mají územní převahu. Nyní se musel vrátit do obrany domácí křídelník Viktor Cygankov.
70'
ze hřiště odchází Portu, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Pablo Torre.
68'
Pomalu se blíží doba, kdy by domácí kouč Míchel mohl sáhnout do sestavy. Hru jeho týmu by bylo třeba oživit.
66'
Blindova přihrávka na Gutiérreze byla nepřesná. Hosté budou vhazovat. Girona toho ve druhém poločase zatím mnoho nepředvedla.
65'
Z přímého kopu to zkoušel Aleix García. Domácí kapitán trefil pouze zeď.
64'
Igor Zubeldia zastavil bodyčekem pronikajícího Sávia a dostal žlutou kartu. Navíc dobrá standardní situace pro Gironu.
63'
Portu si pouštěl míč před Jona Pacheca, ovšem stoper Realu Sociedad zvládl následný běžecký souboj.
62'
Mikel Oyarzabal dotáhl míč až k pokutovému území a chtěl i střílet. Do rány se mu však připletl vlastní spoluhráč Merino.
61'
Také po hodině hry se stále čeká na první gól tohoto utkání. Přitom sledujeme souboj jinak dvou ofenzivně laděných týmů.
59'
Hosté ze San Sebastianu jsou po změně stran aktivnější. Nyní zahrával Brais Méndez roh. Centr to nebyl špatný, ale do zakončení se Baskové nedostali.
57'
Nepříliš razantní střela Andera Barrenetxey byla tečována bránícím hráčem. Míč stihl Gazzaniga a zabránil tak případnému rohovému kopu.
57'
Hostujícímu trenérovi jistě zatrnulo po podklouznutí Braise Méndeze. I to vypadalo dost nepříjemně, ale Méndez nakonec může pokračovat.
56'
Ander Barrenetxea poprvé v akci, když nebezpečně odcentroval. Před Mikelem Oyarzabalem či Braisem Méndezem odklízel míč na roh Aleix García.
55'
Hosté disponují rozsáhlou marodkou a dnes už museli kvůli zranění dvakrát střídat. Krajního beka Odriozolu po změně stran následoval také Becker.
54'
S Javim Galánem si poradila domácí obrana tak, že se bude kopat od brány.
52'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Mikel Merino,
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Ander Barrenetxea.
51'
Sheraldo Becker se v běžeckém souboji nacpal přes Blinda a po převzetí míče rovnou pálil vedle bližší tyče! Co je ale horší, čerstvou posilu Realu Sociedat z Unionu Berlín při následném podklouznutí zřejmě zradil stehenní sval a bude muset střídat.
49'
Zubimendi vystihl přihrávku Aleixe Garcíi a směřoval dopředu. Na hranici šestnáctky o balón přišel, ale ten si ještě našel André Silva. Jeho rána skončila vedle pravé tyče. Gazzaniga situaci skokem kontroloval.
48'
Mikel Oyarzabal se snažil na levé straně obejít Erica Garcíu. Domácí stoper ale vyhrál tento souboj.
47'
Po faulu na Braise Méndeze budou rozehrávat hosté.
46'
Do druhého poločasu se nastoupilo beze změn v sestavách.
46'
Aktéři zápasu se vracejí zpátky na hrací plochu.
První poločas gól nepřinesl. Tedy alespoň regulérní. Girona se ve 24. minutě radovala z vedení, když se po centru Sávia prosadil hlavou Yangel Herrera. Radost však Kataláncům sebral VAR, který našel v zárodku akce ofsajd. O pár minut později poslal míč z dorážky do sítě také na druhé straně Mikel Oyarzabal, tomu ale bylo ofsajdové postavení odmáváno přímo na hřišti.
45+4'
45+4'
Náznak hostujícího přečíslení 2 na 1. André Silva však nedokázal přihrát přes Daleyho Blinda, který to zahrál skvěle pozičně!
45+3'
Domácí se ještě nastěhovali s míčem na útočnou polovinu a zkoušejí v koncovce první půle něco vymyslet.
45+1'
žlutou kartu dostal hostující trenér Imanol Alguacil. Zřejmě příliš důrazně protestoval.
45+1'
Brais Méndez obdržel žlutou kartu za faul na domácího křídelníka Sávia.
45'
Sheraldo Becker otočil hru doleva na Mikela Oyarzabala. Ten posílal střílenou přihrávku na zadní tyč, ale spoluhráči nebyli dostatečně blízko. Kope se od brány domácích.
42'
Becker kombinoval napravo s Aramburuem a pak centroval. Domácí balón odvrátili k Martínovi Zubimendimu, jenž ho obloučkem poslal jen do rukavic Gazzanigy.
41'
Zápas je nyní dosti kouskovaný. Hosté se snaží zastavovat akce ofenzivně laděné Girony také agresivní hrou.
40'
Fauly – 3:11
39'
Z levé strany centroval Sávio. Hosté odvrátili. Balón pak do šestnáctky neprotlačil Yan Couto, který se neprosadil přes bránícího Aramburua.
38'
Po dvou neuznaných gólech teď sledujeme takovou klidnější pasáž s hrou ve středu hřiště.
36'
Držení míče – 56 % : 44 %
35'
Gazzaniga stál na míči a vyčkával, až ho začne André Silva napadat. Teprve pak rozehrál.
33'
Standardní situace Braise Méndeze. Jeho centr odvrátila do bezpečí domácí obrana.
32'
Ošetřován ještě musel být Gazzaniga, kterému Oyarzabal při dorážce nechtěně šlápl na ruku.
31'
Střelu Braise Méndeze vyrazil Gazzaniga jen před sebe a dobíhající Mikel Oyarzabal uklidil balón do sítě. Tento gól ale rovněž nemůže platit. Zde byl ofsajd odmávaný přímo na hřišti.
29'
Odvolaný gól trochu zaskočil publikum i domácí hráče. Ti se už ale opět musejí koncentrovat na to, aby dokázali skórovat regulérním způsobem.
27'
Domácí vstřelili gól, který je ale po zásahu VAR odvolán. V zárodku akce se totiž ocitl v ofsajdu Sávio!
24'
Domácí vstřelili gól, který je ale nakonec odvolán pro ofsajd! Sávio na levém křídle přetlačil dvojici bránících hráčů. Pak si narazil balón s Portuem a od brankové čáry poslal před bránu krásný centr, který uklidil hlavou do sítě Yangel Herrera. VAR však našel ofsajd v zárodku celé akce!
23'
Červenobílí rozehráli roh nakrátko. Sehráli nacvičený signál, kdy se balón po dvou přihrávkách dostal k volnému Aleixovi Garcíovi. Ten střílel z hranice šestnáctky sice tvrdě, ale také do míst, kde byl Álex Remiro.
22'
Po standardní situaci Aleixe Garcíi hlavičkoval Daley Blind a balón uklízel na roh André Silva.
21'
Sávio mířil do otevřeného prostoru ve středu hřiště. Přišel taktický faul Beñata Turrientese, za který dostal hostující záložník žlutou kartu.
19'
Domácí se stavěli k tomu, že budou rozehrávat od brány nakrátko. Brankář Paulo Gazzaniga však nakonec volil dlouhý nákop, který nedoběhl hrotový útočník Portu.
18'
André Silva si u pokutového území navedl míč na levačku. Pak ale střílel vysoko nad bránu domácích.
16'
Střela Cygankova zatím byla jedinou vážnější příležitostí tohoto duelu. Jinak se hraje vyrovnaný fotbal.
14'
Viktor Cygankov kopl přímý kop přes zeď na bližší tyč. Výborný zákrok předvedl Álex Remiro, který po tygřím skoku balón vyrazil!
13'
Javi Galán podle rozhodčího fauloval Aleixe Garcíu a nařízen je přímý kop z výhodné pozice pro Gironu. Jon Pacheco důrazně protestuje, protože si myslí, že jeho spoluhráč z defenzivy si počínal čistě.
13'
Hráči Realu Sociedad zatím nepouštějí domácí k náporu. Přijeli zřejmě dobře připraveni.
11'
Brais Méndez se dostal ke střele na hranici domácí šestnáctky. Trefil ale jen Miguela Gutiérreze.
9'
Hosté postupovali poměrně svižně dopředu. Na hranici vlastní šestnáctky se však do jejich kombinace vložil Yangel Herrera.
7'
Igor Zubeldia na posledním zvládl souboj s Portuem a odehrál míč k brankáři Gazzanigovi.
6'
Domácí se dostali k míči a začínají kombinovat. Určitě budou chtít doma být aktivní a diktovat tempo.
4'
Álvaro Odriozola nakonec alespoň opustil hřiště po svých. Nahradil ho Jon Aramburu.
3'
Tak jedná se spíše o pravé koleno. Bohužel se zdá, že Odriozola bude muset střídat.
1'
Álvaro Odriozola zůstává hned v úvodu ležet na trávníku. V běžeckém souboji hostující pravý bek špatně došlápl a vypadá to, že to odnesl stehenní sval.
1'
Domácím dnes schází nejlepší střelec Artěm Dovbyk, který je zraněný. Uvidíme, jak moc bude Gironě chybět.

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) – Cygankov, I. Martín, Sávio – Portu.
Náhradníci: Fuidias – Stuani, Yaakobishvili, Torre, A. Martínez, B. García, Juanpe, Solís, Artero, Valery.
Trenér: Míchel

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Odriozola, Zubeldia, Pacheco, Galán – Becker, Turrientes, Zubimendi, Oyarzabal – A. Silva, Bra. Méndez.
Náhradníci: Marrero – Zacharjan, Jon Martín, Sadiq, Barrenetxea, Aramburu, Le Normand, Merino, Olasagasti, U. González, Rupérez, Magunazelaia.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Girona FC (2. místo, 17 – 4 – 1, skóre 52:25, 55 bodů)
Girona je senzací této sezóny. Tým pod vedením trenéra Míchela hraje krásný fotbal a dává spousty gólů. S 52 zásahy je nejproduktivnější v La Lize. Velkou část ročníku Katalánci dokonce vedli tabulku. Po čtvrtečním vítězství Realu Madrid v Getafe klesli na druhé místo. Souboj o titul s Realem bude samozřejmě velmi těžký, ale na třetí Atlético a čtvrtou Barcelonu má tento relativně malý klub už osmibodový náskok. Historická účast v Lize mistrů by tak neměla uniknout. Naposledy Girona vyhrála 1:0 na půdě Viga. skvěle se povedl letní příchod ukrajinského útočníka Artěma Dovbyka, který nasázel už 14 gólů.

Posledních 5 zápasů Girony:
Almería – Girona 0:0
Girona – Vallecano 3:1 (Coppa del Rey)
Girona – Sevilla 5:1
Mallorca – Girona 3:2 (Coppa del Rey)
Celta – Girona 0:1
Real Sociedad (6. místo, 9 – 9 – 4, skóre 32:21, 36 bodů)
Celek, který zanedlouho čeká čtvrtfinále Ligy mistrů si v příští sezóně účast v milionářské soutěži pravděpodobně nezopakuje. Jedině tedy, že by ji letos vyhrál. Na čtvrtou Barcelonu totiž tým ze San Sebastianu ztrácí už 11 bodů. Baskové se tak budou chtít soustředit alespoň na boj o páté nebo šesté místo a tedy účast v Evropské případně Konferenční lize. Naposledy Real Sociedad na domácím hřišti uhrál jen bezgólovou remízu s Rayem Vallecanem. Před tím zvládl čtvrtfinále Coppy del Rey na půdě Celty.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
Bilbao – Real Sociedad 2:1
Osasuna – Real Sociedad 0:2 (Coppa del Rey)
Celta – Real Sociedad 0:1
Celta – Real Sociedad 1:2 (Coppa del Rey)
Real Sociedad – Vallecano 0:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Španělská La Liga nabídne v sobotu večer jistě atraktivní utkání svého 23. kola, v němž druhá Girona přivítá šestý Real Sociedad. Domácí jsou senzací tohoto ročníku, jeho značnou část se dokonce drželi na čele a stále ztrácejí na vedoucí Real Madrid jen dva body. O tom, že se malý katalánský klub kvalifikuje do příštího ročníku Ligy mistrů, už nikdo nepochybuje. To hostující Baskové rovněž mají motivaci v podobě boje o účast v evropských pohárech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.