La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Mallorca - 26. srpna 2023   19:30

Granada
12' Miguel Ángel (Callejón) • 46' Zaragoza (Gumbau) • 70' Uzuni
3:2
(1:1)
Mallorca
38' Prats  (Lato) • 87' S. Costa
Granada
R. Fernández – Ri. Sánchez, Miguel Ángel, Miquel, Neva (C) – Melendo (83. Diédhiou), Gumbau, S. Ruiz (72. V. Díaz) – Uzuni (90+3. Perea), Callejón (83. Soro), Zaragoza (72. Petrović).
Ferreira, A. López – Bosch, Manafá, González.
Hernández – Masso, Pérez
Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González (57. S. Costa), Valjent, Copete, Lato (77. J. Costa) – D. Rodríguez (C) (72. Ndiaye), Mascarell (73. Llabrés), Darder – Muriqi, Prats (57. Larin).
Greif, P. García – Morlanes, Quintanilla, Van der Heyden, A. Sánchez, Luna.

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu končí body u domácí Granady. Ta měla skvělý vstup do druhé půle a hned po několika okamžicích se tečovanou střelou prosadil Bryan Zaragoza. Mallorca se marně snažila o srovnání a v 70. minutě bylo hostům ještě hůře. To se k penaltě za Larinovu ruku postavil Myrto Uzuni a povedlo se mu překonat marně se natahujícího Rajkoviće. Ke slovu se Mallorca dostala až v závěrečném náporu, branka střídajícího Samuela Costy už ale znamenala pouze snížení na konečných 3:2 pro Granadu. Ta je po třech kolech na 14. místě se třemi body, Mallorca je na 16. místě s jediným bodem.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:27.
90+10'
90+9'
Hraje se u levého rohového praporku na polovině Mallorky, hlavní trenér domácích už významně gestikuluje směrem k sudímu, že je čas ukončit zápas.
90+8'
Dlouhý odkop od domácí branky, celý stadion už čeká na odpískání konce zápasu.
90+7'
Snaha hostů o rychlý přechod skončil u vápna, kde Sáncheze stáhl k zemi Javier Llabrés a za tento útočný faul dostal žlutou kartu.
90+7'
Míč skončil vedle Rajkovićovy branky, ten pospíchá, aby co nejdříve poslal dlouhý pas na spoluhráče.
90+6'
Faulu se dopustil i hostující Llabrés, tohle bylo bez karty, pouze za další přímý kop.
90+5'
Centr z následného přímého kopu byl jen neškodným pokusem, nízký centr se zastavil o prvního bránícího hráče Mallorky.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta pro hosty, za faul na Nevu ji obdržel Pablo Maffeo.
90+4'
Domácí vhazují kousek od vápna soupeře, tohle jim maximálně vyhovuje.
90+3'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Alberto Perea.
90+2'
Další karta na straně Mallorky, potrestaným byl trenér Javier Aguirre.
90+2'
A nevyšlo to ani Larinovi, který sprintoval levou stranou. Musel už pod tlakem zakončit a Fernández jej vychytal.
90+1'
Samuel Costa se obětavě vrhal po míči, v tvrdém souboji ale neuspěl.
90'
Bude se přidávat devět minut!
89'
Hosté pootevírají obranu, nyní už vše riskují při pokusu o vyrovnání skóre.
88'
Granada se teď samozřejmě snaží tempo co nejvíce snížit a nikam se nehnat.
87'
Mallorca právě vstřelila branku!
Tak tu ještě máme drama. Po dalším rohu přišel závar, Fernández pouze vyrážel Muriqiho pokus, míč se dostal přesně na nphu SAMUELA COSTY a ten zblízka dorazil do sítě – 3:2.
86'
Zase se hraje u Fernándeze, tentokrát po rohovém kopu. sklepnutí centru se zastavilo o chumel hráčů na malém vápně.
85'
Maffeo centroval z pravé strany, Fernández si ale včas povyběhl a vysoký pas si stáhl do rukavic.
84'
Další neúspěšný pokus hostujícího Lerina, Fernández s odkopem nikam nechvátá.
83'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Famara Diédhiou.
83'
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Alberto Soro.
81'
Mallorca se neúnavně snaží najít cestu před gólmana Fernándeze, ale dnes je to hodně na náhodu a bez nápadu.
80'
Roh už se hostů nevyvedl, navíc se pískal útočný faul.
79'
Odčinit penaltovou ruku mohl Larin, když se dokázal zbavit obránce a najednou stál proti gólmanovi. Vystřelil po zemi k tyči, Fernández ale jeho pokus vytlačil na roh!
77'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Jaume Costa.
75'
I ve druhé půli tu máme krátkou pauzu na občerstvení.
74'
Domácí si chtěli vymodlit další standardku za hru vysokou nohou, ale ke kontaktu nedošlo a rozhodčí ukázal, až se pokračuje ve hře.
73'
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Javier Llabrés.
72'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
72'
ze hřiště odchází Bryan Zaragoza, přichází Njegoš Petrović.
72'
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Víctor Díaz.
70'
Granada právě vstřelila branku!
Penaltu si vzal na starost MYRTO UZUNI a i když gólman Rajković vystihl směr, tak byla střela dobře utažená k tyči a skončila v síti. Granada vede již 3:1.
69'
Hosté samozřejmě vydatně protestovali, nebylo jim to ale nic platné. I VAR sudímu verdikt potvrdil.
68'
Cyle Larin navíc dostal za prohřešek žlutou kartu.
68'
Hned dva rohové kopy pro domácí a po druhé rozehrávce se píská penalta pro Granadu! Při obranném skluzu sáhl rukou po míči Cyle Larin a rozhodčí hned pískal!
67'
Na lavičce Granady se chystá hned dvojnásobné střídání. Čeká se na přerušení hry.
65'
Z levé strany centroval hostující Samuel Costa, jeho pas skončil na boční síti Fernándezovy branky.
63'
Další tvrdý zákrok u vápna hostů, tentokrát ale sudí ukázal, že tohle pískat nebude.
61'
Oba celky předvádí urputný fotbal, který musí soupeře bolet. Pro oko fanouška už to ale není až tak pohledný zápas.
60'
Na pravé straně vápna se snažil zpracovat těžký pas domácí Uzuni, ale při akci upadl.
58'
Přímý kop domácích z levé strany obstaral Zaragoza, kroutil míč na zadní tyč, ale branku Mallorky nakonec o kousek minul!
57'
ze hřiště odchází Abdón Prats, přichází Cyle Larin.
57'
ze hřiště odchází Giovanni González, přichází Samuel Costa.
56'
Snaha hostů o centry do vápna se boří o dobře postavenou obranu Granady.
54'
Domácí Zaragoza je při chuti, nyní se snažil o centr z pravé strany. Obrana Mallorky to zvládla odkopnout.
53'
Mallorca to teď docela brousí, po faulu Lata to pocítil Óscar Melendo.
51'
Giovanni González přišlápl achilovku domácího Bryana Zaragozy, rozhodčí tasil rovnou červenou kartu, ale pak byl povolán před video a po kontrole svůj verdikt změnil na kartu žlutou.
50'
A stále se také hraje docela tvrdě, přibývá faulů na obou stranách.
48'
Domácí zase u míče, tentokrát vhazují na vlastní polovině
46'
Tak tohle je start do druhé půle jako hrom! Domácí vybojovali na půlce míč, toho se chopil BRYAN ZARAGOZA, po sprintu k vápnu ještě naznačil kličku a uvolnil si prostor pro střelu. Tu navíc tečoval hostující Valjent a Rajković byl bez nároku na zákrok – 2:1!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:37.
Je za nám první poločas, který přinesl hodně bojovný a tvrdý fotbal. Hned v úvodu spálil velkou šanci hostující Muriqi a jak se později ukázalo, nebyla to jeho jediná zahozená možnost. Ve 13. minutě se do vedení dostala domácí Granada, když si na centr z pravé strany naběhl Miguel Ángel a hlavou překonal Rajkoviće. Už ale za dalších pět minut kopali hosté penaltu, jenže právě zmiňovaný Muriqi trefil jen tyč. Vyrovnání se hosté dočkali až ve 39. minutě, kdy Fernández neudržel střelu Abdóna Pratse a míč doskákal do sítě. Do šaten se nám tak odešlo za stavu 1:1.
45+6'
45+5'
Neúspěšný pokus domácích dostat hru do pokutového území, Melendovi nevyšel oblouček.
45+2'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostujícího celku, za tvrdý zákrok byl potrestán Dani Rodríguez.
45+2'
Po pokusu Lata najít Pratse se hosté dopustili útočného faulu na pravé hranici pokutového území.
45'
Tohle se ale vůbec nepovedlo a navíc se hostujícímu celku mával a pískal ofsajd.
44'
Domácí Callejón lehce přibrousil Maffea, takže tu ještě máme přímý kop pro Mallorku.
43'
Už by to asi chtělo přestávku, aby horké hlavy trochu vychladly a po pauze se začalo více hrát, než bojovat.
41'
Žluté varování ale dostala i druhá strana daného konfliktu, domácí Sergio Ruiz.
41'
Máme tu strkanici v pokutovém území Mallorky, kdy gólman Predrag Rajković reagoval na střet s Ruizem, strčil do něj a dostal za to žlutou kartu.
39'
Rázem je na stadionu i přes teplé počasí mrazivá atmosféra. Hráči Granady se to svou hrou snaží zase vylepšit.
38'
No a tak udeřilo na opačné straně! Po akci a centru z pravé strany prošel míč na Lata, ten přiťukl na ABDÓNA PRATSE, kterému sice střela nesedla podle představ, nicméně ji Fernández neudržel a oblouček spadl za brankovou čáru. Muriqi vše kontroloval a jistil, míče se už ale nedotkl – 1:1.
37'
Rázem tu bylo přečíslení hostující obrany a opět Callejón a po něm i Ángel nebyli dlaeko od toho, aby zase ohrozili Rajkoviće.
37'
OD Fernándeze začíná další postupná akce Granady, ta je teď na hrací ploše rozhodně lepší a aktivnější.
35'
Gólman Rajković zachránil hosty před druhou pohromou, když včas vyběhl proti Callejónovi a jeho střelu z levé strany vyrazil!
33'
Už zase hrajeme a hned tu máme žlutou kartu. Za zastavení unikajícího Uzuniho si ji prohlédl hostující José Manuel Copete.
31'
V Granadě panuje i v tuto hodinu velice teplé počasí, rozhodčí tak nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
30'
Nakonec zasahovat nemusel, nepříliš povedený centr skončil na hranici vápna u obrany Granady.
29'
Přímý kop pro hostující celek, Fernández se již chystá proti centru z pravé strany.
27'
Není to teď zrovna strhující fotbal, spíše se bojuje. U míče jsou hosté, Lato hledá spoluhráče, kterému by vhodil aut.
26'
Další pokus domácí o akci pravým křídlem, tentokrát přihrávka mezi soupeře skončila mimo hrací plochu.
24'
Bryan Zaragoza stál proti přesile a snažil se procpat míč do vápna. Bez úspěchu.
22'
Granada delší dobu u míče, nicméně tu teď máme pasáž, kdy se toho směrem kupředu mnoho neděje.
20'
Na trávníku se nám trochu přitvrdilo, nyní se po Mascarellově zákroku ocitl na trávníku domácí Callejón.
18'
Penaltu si připravil Vedat Muriqi, zvolil opačnou stranu, než na kterou skočil gólman Fernández, jenže svou ranou trefil pouze tyč! Domácí tak i nadále vedou 1:0.
16'
Óscar Melendo navíc za svůj zákrok i přes velké protesty obdržel žlutou kartu.
16'
Penalta pro Mallorcu! Přihrávka z pravé strany prošla vápnem, po míči se natahoval Lato, ale byl zatažen za dres a šel k zemi. Rozhodčí neváhal ani okamžik.
15'
Mallorca se samozřejmě snaží o co nejrychlejší odpověď, ale příhry vzduchem zatím létají mimo vyhlédnuté cíle.
12'
Domácí se dostávají do vedení! Pokračovali akcí pravou stranou, z té odcentroval Callejón, na jeho prudký pas si naskočil MIGUEL ÁNGEL a hlavičkou do gólmanova protipohybu otevřel skóre – 1:0!
12'
Granada kombinuje na útočné polovině, zatím je to ale daleko od případného ohrožení vápna.
10'
Mallorca začíná být směrem kupředu výrazně aktivnější, nyní byl k vidění centr z levé strany. Ke škodě hostů přelétl celé vápno a Maffeo pak svůj pokus vrátit míč před Fernándeze selhal.
9'
Útočný faul hostujícího celku v pokutovém území. Hráči se sice diví, ale poslušně se vrací do obrany.
8'
A celá akce vyvrcholila příhrou mezi obránce na Callejóna, který z běhu zakončoval přesně doprostřed branky do rukavic brankáře Rajkoviće.
7'
Tak tohle se nepovedlo a rázem z toho byl kontr domácí Granady středem hrací plochy.
6'
Nakonec se pískal nedovolený zákrok na Dardera a Mallorca bude centrovat do šestnáctky.
5'
Mallorca v postupném útoku po zemi, jde to ale do přehuštěného prostoru před vápnem.
4'
Po rozehrání se míče chopil Zaragoza a zkusil to z ostrého úhlu. Rajković byl připraven a pokus vyrazil.
3'
Teď se nám ale hra přesunula na opačnou stranu, zleva se do vápna cpal Callejón, ale vybojoval pouze rohový kop.
2'
Mallorca opět u míče, tentokrát je to ale postupná rozehrávka oko středového kruhu.
1'
No tak tohle mohl být velice ostrá start. Hned po rozehrání dostal příhru za domácí obranu Muriqi, ale svou křížnou ranou branku netrefil.
1'

Granada CF: R. Fernández – Ri. Sánchez, Miguel Ángel, Miquel, Neva (C) – Melendo, Gumbau, S. Ruiz – Uzuni, Callejón, Zaragoza.
Náhradníci: Ferreira, A. López – Petrović, Diédhiou, Bosch, Soro, Manafá, Perea, V. Díaz, González.
Trenér: Paco López

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Valjent, Copete, Lato – D. Rodríguez (C), Mascarell, Darder – Muriqi, Prats.
Náhradníci: Greif, P. García – Morlanes, S. Costa, Llabrés, Larin, Ndiaye, Quintanilla, J. Costa, Van der Heyden, A. Sánchez, Luna.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Hernández – Masso, Pérez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Nuevo Los Cármenes začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Francisco Hernández, kterému budou na pomezí asistovat Iván Masso a Abraham Pérez.
Granada CF

Domácí tým je po dvou odehraných zápasech na posledním místě bez jediného bodu. Sezónu Granada zahájila zápasem na půdě Atlétika Madrid, kde sice skóroval Samu a srovnal po gólu domácího Moraty, ale pak už jen skóroval domácí favorit a po trefách Depaye a Llorenteho vyhrálo Atlético 3:1. Poté hrála Granada doma proti Vallecanu a padla 0:2, když se za hosty trefili Álvaro García a Ciss.

RCD Mallorca

Hosté jsou na tom maličko lépe, mají zatím jeden bod, který vybojovali hned v prvním kole na půdě Las Palmas. Domácí vedli od 29. minuty po Vierově penaltě, Mallorca sovnala na konečných 1:1 v 70. minutě Raíllem. Ve druhém kole Mallorca představila doma proti Villarrealu a prohrála 0:1. O jedinou branku se postaral Gerard Moreno.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 3. kola mezi týmy Granada CF a RCD Mallorca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.