La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Sevilla - 19. prosince 2023   21:30

0:3
(0:2)
Sevilla
23' Pedrosa  (Suso) • 32' Ocampos  (en-Nesírí) • 49' S. Ramos  (Suso)
Granada
Ferreira – R. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva (64. Fernandez) – G. Villar (46. Uzuni), Gumbau, S. Ruiz (64. Petrović), Puertas (C) (79. Callejón) – Zaragoza, Boyé.
Arbol, A. López – V. Díaz, Diédhiou, Manafá, Melendo, Rubio, Weissman.
Busquets – García, Pérez
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
Sevilla
Dmitrović – Gudelj, S. Ramos (C), Salas – J. Sánchez, Ó. Torres, Soumaré (87. Marcão), Suso (71. M. Bueno), Pedrosa – Ocampos (71. Mir), en-Nesírí (81. Januzaj).
Árbol, Flores – Benavides, Gattoni, D. Sow, Capitas, Hormigo, Dasilva.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:10.
Quique Sánchez Flores začal své působení na lavičce Sevilly skvěle. Jeho svěřenci totiž vítězí v Granadě 3:0!

Hosté si vytvořili dvougólový náskok už v prvním poločase. Ve 23. minutě střelu Adrii Pedrosy nešťastně tečoval Ricard Sánchez a míč zapadl až do brány. Ve 32. minutě se pak nádherně z dálky trefil Lucas Ocampos. Na začátku druhé půle se prosadil hlavou po standardní situaci Sergio Ramos, pro něhož to byl první gól v La Lize po návratu do Sevilly. Domácím ještě mohl vykřesat naději kapitán Puertas, jehož ale skvěle vychytal Dmitrović. Poté už zaujala jen odvolaná červená karta pro sevillského mladíka Manuela Buena, který krátce po příchodu na hřiště fauloval Boyého. Po intervenci VAR však sudí Bosquets svůj verdikt přehodnotil a udělil jen žlutý kartón.
90+4'
90+4'
Pro faul od Fernandeze si došel Juanlu Sánchez a Sevilla zřejmě dohraje míč s balónem.
90+3'
Zápas se už dohrává. Sevilla si odveze z Granady důležité tři body.
90+2'
Hostující gólman Dmitrović si pohlídal dlouhý balón. Vyběhl mimo šestnáctku a odhlavičkoval míč do bezpečí.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Byla tam nějaká prodleva s VAR a odvoláním červené karty pro Buena. Jinak asi sudí nemá důvod Granadu zbytečně trápit.
89'
Právě Marcão se nenechal na hranici šestnáctky obejít Bryanem Zaragozou. Evidentně hrát fotbal nezapomněl.
88'
Na hřiště se dostal také brazilský stoper Sevilly Marcão. Jsou to pro něho první minuty v sezóně, jelikož se teprve nedávno uzdravil po vážném zranění.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Marcão.
85'
Ani centr Alvara Fernándeze nezměnil nic na výsledku zápasu. Nikdo ze spoluhráčů se nedostal do zakončení.
85'
Lucas Boyé byl faulován Kikem Salasem. Standardní situace pro domácí tým.
84'
Centr z levé strany si pohlídal Ramos, který hrudí odehrál míč na Adnana Januzaje.
82'
Rohový kop Granady. Centr Gumbaua vyboxoval Dmitrović. Fanoušci Granady už poměrně hromadně opouštějí tribuny.
81'
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Adnan Januzaj.
81'
Střela Rafy Mira zpoza šestnáctky skončila nad bránou. Střídat bude Sevilla.
80'
Gerard Gumbau se prosadil přes Ramose ke střele z hranice šestnáctky. Tu poslal vedle pravé tyče Dmitrovićovy brány.
79'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází José María Callejón.
78'
Z velké dálky to zkusil Nemanja Gudelj. Bránu netrefil. Před odkopem od brány se bude ještě střídat...
76'
Čtvrthodina do konce tohoto duelu. Hosté stále drží třígólový náskok a na nějaké drama to nevypadá.
74'
Sudí však dostal pokyn od VAR, aby se šel na situaci podívat na monitor. Následně své rozhodnutí přehodnotil, červenou kartu zrušil a Bueno ke své jistě velké úlevně obdržel nakonec jen žluté varování!
73'
Tak tohle je hodně špatný start do zápasu pro Manuela Buena! Hostující mladík si dal míč daleko od nohy a ve snaze získat ho zpět zajel do kotníku Lucase Boyého. Rozhodčí Busquets vytahuje červenou kartu!
71'
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Rafa Mir,
ze hřiště odchází Suso, přichází Manuel Bueno.
70'
Domácí se snaží něco vymyslet. Teď z toho ale byla jen nepřesná střela Alvara Fernandeze z levé strany.
68'
Puertas odcentroval z levé strany jen do připraveného Sergia Ramose.
67'
Hosté se momentálně už nikam netlačí. Vše dopředu musí vložit fotbalisté Granady.
66'
Uvidíme, co s hrou Granady udělají čerství hráči. Záběr do hlediště ukázal, že na utkání přijel své spoluhráče podpořit také Jesus Navas. Kapitán Sevilly, který nemůže hrát kvůli zranění.
64'
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Alvaro Fernandez,
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Njegoš Petrović.
63'
Největší šance domácích v zápase! Myrto Uzuni dostal míč do pokutového území. Tam ho předložil doleva zcela volnému Antoniovi Puertasovi, kterého však vychytal pravou nohou přesouvající se Marko Dmitrović! Byl to výborný zákrok, nicméně kdyby domácí kapitán poslal svou koncovku více k tyči a nebo nahoru, byl by to jistě gól.
62'
Držení míče – 54 % : 46 %
60'
Naplňuje se hodina tohoto zápasu. Hosté si počínají a vedou na hřišti Granady 3:0.
59'
Nad domácím trenérem Alexanderem Medinou se stahují mračna. Spekulovalo se, že dnes je to pro něho poslední šance, jak si své místo udržet.
57'
Po střetu s Raúlem Torrentem zůstal ležet na hřišti Juanlu Sánchez. Sudí zareagoval později, ale pak udělil domácímu ubránci žlutou kartu.
56'
Pedrosa nyní vystihl kličku Ricarda Sáncheze a zabrzdil tak útočnou akci Graná.
55'
Na levé straně byl faulován Adria Pedrosa. Sevilla tak zůstává u míče a v útoku.
55'
Hosté si užívají třígólového náskoku a v pohodě kontrolují hru. Hráči Granady jsou opařeni vývojem utkání.
53'
Domácí si akcí na pravé straně došli pro rohový kop. Obrana Sevilly však situaci zvládla.
51'
Zatímco fanoušci Sevilly jsou nadšeni, ti domácí opět odvolávají trenéra Medinu.
49'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak nové koště na lavičce Sevilly zatím zametá perfektně! Standardní situaci zahrál Suso. Na jeho kvalitní centr si naběhl SERGIO RAMOS, který míč hlavou umístil k pravé tyči z pohledy Ferreiry. Kapitán hostí zaznamenal za svou kariéru mnoho podobných gólů. Třeba i ve finále Ligy mistrů v dresu Realu Madrid.
48'
Júsuf en-Nesírí byl podražen u levé postranní čáry a Sevilla má k dispozici standardní situaci.
47'
Bryan Zaragoza doběhl míč na pravé straně a odcentroval. Našel Myrta Uzuniho, který byl zády k bráně a tak alespoň sklepl balón pro Ricarda Sáncheze, který může pokračovat.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Myrto Uzuni.
46'
První poločas vyšel daleko lépe Seville, která nastoupila pod vedením nového trenéra Sáncheze Florese. První gól hostí přišel ve 23. minutě ve chvíli, kdy to vypadalo, že otěže zápasu přebírá domácí Granada. Suso nahrál na levou stranu šestnáctky Adriovi Pedrosovi, jehož střelu nešťastně tečoval obránce Ricard Sánchez a míč zapadl do brány. Krátce po půlhodině hry pak vypálil z dálky Lucas Ocampos, který vymetl šibenici. V nastavení pak mohl ještě přidat velmi podobný gól Pedrosa, jehož rána skončila na břevně. Sevilla tak vede na půdě Granady 2:0.
45+3'
45+2'
Hosté ubránili roh a z protiútoku ještě mohli udeřit! Adria Pedrosa to zkoušel z podobné pozice jako Lucas Ocampos při gólu na 2:0. Byla to i velice podobná střela, ovšem Ferreiru tentokrát zachránilo břevno, od kterého se balón odrazil před brankovou čáru!
45+2'
Do pokutového území vlétl Antonio Puertas. Ten si u brankové čáry krásně obhodil jednoho obránce a míč si ještě naváděl více do hřiště. Následně to zkoušel pravačkou, ovšem trefil jen Sergia Ramose, který brankáři Dmitrovićovi asi hodně pomohl!
45'
Tu zahrál Suso jen na hlavu bránícího Sáncheze.
44'
Z rohového kopu Sevilly se nic neurodilo. Hosté však zůstali v útoku a budou zahrávat standardní situaci.
44'
Na levé straně šestnáctky se nedostal do zakončení Lucas Ocampos. Balón si pak našel Adria Pedrosa, jehož střela skončila někde na slabinách bránícího Ricarda Sáncheze. Ten to tedy pořádně pocítil. Hosté navíc budou zahrávat roh.
43'
Hosté to teď budou chtít do přestávky především dohrát bez obdrženého gólu. Vedení 2:0 by pro ně bylo v jejich situaci hodně dobré.
41'
Z levé strany odcentroval Antonio Puertas. Ten našel hlavu Lucase Boyého, který si naběhl na přední tyč. Jeho hlavičku však Dmitrović bez větších problémů chytá.
39'
Boyé nyní pozdě zareagoval na přihrávku, která mířila za hostující obranu. Kopat od brány bude Dmitrović.
38'
Gerard Gumbau trefil v hlavičkovém souboji rukou Ocampose. Rozhodčímu se to nelíbilo a sudí mu za to udělil žlutou kartu.
37'
Lucas Boyé reklamuje, že míč šel do zámezí od Adrii Pedrosy. Rozhodčí ale nařizuje odkop od brány Sevilly.
35'
Spokojenost naopak panuje v sektoru, v němž je skupinka fanoušků ze Sevilly.
34'
Fanoušci Granady již skandují chorál, který je namířen proti trenérovi týmu Alexanderovi Medinovi. Pokud domácí tenhle zápas prohrají, budou už v hodně kritické situaci.
32'
Tak tohle byla krása! Raúl Torrente přišel o míč na vlastní polovině. Ten se dostal od Júsufa en-Nesírího k LUCASOVI OCAMPOSOVI, který vystřelil ze 30 metrů a balón zapadl do levé šibenice z pohledu brankáře Ferreiry, který si udělal letecký den v bráně marně – 0:2.
30'
Bryan Zaragoza centroval z levé strany. Lucas Boyé však nezareagoval včas a pro balón si tak došel Dmitrović.
29'
Zatím to vypadá, že vstřelený gól dodal hostům sebevědomí a ti tak, podobně jako v úvodu utkání, drží míč na útočné polovině.
27'
Střely na bránu – 0:1
25'
Hosté udeřili v momentě, kdy to vypadalo, že otěže zápasu převzala Granada. Uvidíme, jak domácí zareagují.
23'
Hosté se ujímají vedení! Autorem gólu by měl být ADRIA PEDROSA. Suso zatáhl středem hřiště míč dopředu a poté nahrál doleva Adriovi Pedrosovi. Ten si balón připravil na střelu, kterou nešťastně přizvedl bránící Ricard Sánchez. Brankář Ferreira tak na balón nedosáhl a za ním ještě balón možná lízl hlavou en-Nesírí. Maročan byl v první chvíli také označen za střelce, nyní už ale v oficiálním zápise svítí Adria Pedrosa.
21'
Granada v posledních minutách začíná přebírat iniciativu. Domácí získávají míče ve středu hřiště a vcelku se jim daří kombinovat.
18'
Gonzalo Villar si našel prostor u pokutového území a vystřelil. Zamířil nad bránu Sevilly.
17'
Tu zahrával Gerard Gumbau. Jeho centr byl sražen na roh. Z něj už si pak domácí nic většího nepřipravili.
16'
Juanlu Sánchez ztratil při rozehrávce míč a jeho chybu musel hasit faulem Nemanja Gudelj. Domácí budou kopat standardku.
15'
Postupný útok domácích završil centrem z levé strany Bryan Zaragoza. Balón posunul na hlavou na bránu Sergio Ruiz, pro gólmana Marka Dmitroviće to ale nebyl těžký zákrok.
13'
Boubakary Soumaré fauloval ve středu hřiště domácího kapitána Antonia Puertase. Obraz hry se postupně vyrovnává.
11'
Gonzalo Villar se dopustil postavení mimo hru. Nepohlídal si, kde se nachází oproti obranné linii Sevilly.
10'
Další Susův roh byl přizvednut bránícím hráčem a míč doputoval až do autu.
9'
Lucas Ocampos vyzval na pravém křídle k souboji domácí obranu a získal pro Sevillu další rohový kop.
8'
Suso zahrával roh na přední tyč. Míč opustil hrací plochu zřejmě s přispěním hlavy Ocampose. Kope se totiž od brány Granady.
8'
Hosté si nakonec vybojovali druhý rohový kop.
7'
Nadále sledujeme postupnou kombinaci Andalusanů, kteří se snaží vnutit Granadě svůj styl hry.
5'
Sevilla začala aktivněji než soupeř. Zatím se hraje hlavně na polovině Granady.
4'
Roh hostí. Suso to točil zhruba na penaltu, kde skákal Kike Salas, ovšem domácí se ubránili.
3'
Před rozběhnutým Juanluem Sánchezem zasáhl jeden z obránců Granady. Sám Juanlu bude vhazovat.
1'
Utkání bylo rozehráno. Začali hosté, jejichž první útok ukončil odmávaný ofsajd Lucase Ocampose.
1'
Premiéru na lavičce Sevilly si odbude ostřílený Quique Sánchez Flores. Ten na lavičku nominoval i tři mladíky – Diega Hormiga, Lula Dasilvu a Miguela Capitase.

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva – G. Villar, Gumbau, S. Ruiz, Puertas (C) – Zaragoza, Boyé.
Náhradníci: Arbol, A. López – Callejón, V. Díaz, Diédhiou, Fernandez, Manafá, Melendo, Petrović, Rubio, Uzuni, Weissman.
Trenér: Alexander Medina

Sevilla FC: Dmitrović – Gudelj, S. Ramos (C), Salas – J. Sánchez, Ó. Torres, Soumaré, Suso, Pedrosa – Ocampos, en-Nesírí.
Náhradníci: Árbol, Flores – Benavides, M. Bueno, Gattoni, Januzaj, Marcão, Mir, D. Sow, Capitas, Hormigo, Dasilva.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez.
V posledních pěti případech slavil ve vzájemných zápasech vždy domácí tým. V předloňské loňské sezóně vyhrála Granada 1:0. Sevilla pak před svými diváky 4:2. V minulém ročníku se tito soupeři neutkali, jelikož Graná ho strávili ve druhé lize.
Granada CF (19. místo, 1 – 5 – 11, skóre 20:37, 8 bodů)
Granada, která se vrátila mezi elitu po ročním působení ve druhé nejvyšší soutěži, může La Ligu na konci tohoto ročníku klidně zase opustit. Nazaríes jsou totiž v tabulce předposlední a právě na Sevillu, která drží první nesestupovou pozici, ztrácejí pět bodů. Kouč Alexander Medina by potřeboval zabrat na defenzivě, která je druhá nejpropustnější v soutěži. Granada navíc zatím vyhrála jen jediný zápas, už ve 3. kole doma udolala 3:2 Mallorcu. A to bylo na konci srpna. Naposledy hráči Graná padli 0:1 na půdě rovněž ohroženého Viga. Gólově je vcelku spoleh na dvojici Myrto UzuniBryan Zaragoza. Oba fotbalisté se trefili pětkrát.

Posledních 5 zápasů Granady:
Granada – Getafe 1:1
Alavés – Granada 3:1
Real Madrid – Granada 2:0
Granada – Bilbao 1:1
Celta – Granada 1:0
Sevilla FC (17. místo, 2 – 7 – 7, skóre 20:24, 13 bodů)
Sevilla se nachází těsně nad pásmem sestupu. O nelichotivé situaci svědčí i to, že o víkendu vedení klubu sáhlo už podruhé od startu ročníku k odvolání trenéra. V říjnu nejprve skončil José Luis Mendilibar, jenž přitom v závěru minulého ročníku dovedl tým k triumfu v Evropské lize. Po sobotní domácí porážce 0:3 od Getafe pak managmentu došla trpělivost také s jeho nástupcem Diegem Alonsem. Novým koučem byl jmenován zkušený Quique Sánchez Flores, jenž v minulosti vedl třeba Valencii, Benficu, anglický Watford a naposledy dva roky Getafe, které o víkendu paradoxně definitivně ukončilo působení jeho předchůdce Alonsa. Kádr s hráči jako Sergio Ramos, Nemanja Gudelj, Ivan Rakitić, Suso či Lucas Ocampos má určitě navíc než jen na boj o záchranu.

Posledních 5 zápasů Sevilly:
Sevilla – Villarreal 1:1
Astorga – Sevilla 0:2 (Copa del Rey)
Mallorca – Sevilla 1:0
Lens – Sevilla 2:1 (LM)
Sevilla – Getafe 0:3
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V týdnu je na programu vložené 18. kolo španělské La Ligy. Na Estadio Nuevo Los Cármenes se odehraje důležitý souboj mezi domácí Granadou a Sevillou. Domácí celek, který se vrátil mezi elitu po ročním pobytu ve druhé nejvyšší soutěži, je v tabulce předposlední. Hodně se trápí také Andalusané, kteří se nachází jen o skóre nad pásmem sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.