La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Getafe - 1. prosince 2023   21:00

Las Palmas
43' Araujo (K. Rodríguez) • 90+2' C. Herrera (Park)
2:0
(1:0)
Las Palmas
Valles – Araujo, Coco, Mármol, S. Cardona – J. Muñoz, K. Rodríguez (C) (90+4. Sinkgraven), Loiodice (63. Park), Moleiro (90+4. B. Ramírez), S. Ramírez (85. C. Herrera) – al-Haddádí (63. Perrone).
Escandell – Á. Suárez, M. Cardona, Herzog, Kaba, Mfulu, Pejiño.
Busquets – Pérez de Mendiola, Villate
Estadio de Gran Canaria
21 912 diváků
Getafe
Soria – Dakonam (C) (46. Latasa), G. Álvarez, Alderete – D. Suárez (79. J. Iglesias), Maksimović, Milla, Rico (89. Angileri) – Greenwood, Ó. Rodríguez (53. D. Duarte) – Mayoral (80. Lozano).
Benito, Fuzato – Aleñá, J. Martín, Mata, Mitrović, Patrick.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:9.
Fotbalisté Las Palmas na domácím stadionu potvrdili roli mírného favorita a v předehrávce 15. kola zdolali Getafe 2:0.

Důležitý vedoucí gól vstřelili domácí do šatny, konkrétně ve 43. minutě, kdy Kirian Rodríguez zprava vymyslel parádní centr na Juliána Arauja a ten hlavičkoval do protipohybu gólmana. Getafe zkomplikoval honbu za vyrovnáním okamžitě po návratu ze šaten Alderete, jenž si za přišlápnutí Loiodiceho paty vykoledoval přímou červenou kartu a hosté už se ve zbytku střetnutí v oslabení k ničemu nedostali. Las Palmas naopak nejprve přidalo pojistku v 88. minutě, ovšem trefa Moleira nakonec neplatila pro ofsajd, o čtyři minuty později nicméně rozvlnil síť po souhře střídajících hráčů Cristian Herrera a zde už nemohlo být o regulérnosti branky a pojistce vítězství pochyb.

Svěřenci trenéra Garcíi Pimienty dali zapomenout na nezdar v Betisu a díky výhře se v tabulce vyšvihli na velmi pěkné osmé místo před Vallecano, Valencii i Getafe, které je jedenácté.
90+8'
90+7'
Arbitr Busquets pustil ještě jednu akci, kdy Álvaro Valles po zachycení míče poslal dlouhým nákopem dopředu Cristianu Herrerovi, tomu se proniknout skrze dvojicí konkurentů nezadařilo.
90+6'
Zápas se dohrává. Za dlouhým Vallesovým nákopem se Benito Ramírez nehnal, vědom si faktu, že možná míč nestihne a dvoubrankové vítězství je pro Las Palmas dostačující.
90+5'
Centr z levého křídla nadělal Álvaru Vallesovi velké problémy a měl velké štěstí, že Anthony Lozano střílel hlavou mimo tři tyče.
90+4'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Benito Ramírez.
90+4'
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Daley Sinkgraven.
90+2'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Tenhle gól už bude platit, o tom není pochyb, Las Palmas zvítězí! Muñoz vyslal parádní přihrávku mezi dva soupeře na Parka a v tomto případě zafungovala spolupráce dvou žolíků, protože perfektní pas od Parka dostal do malého vápna CRISTIAN HERRERA a levou nohou míč pověsil pod břevno.
90+1'
Ostřejší zákrok si neodpustil poměrně daleko od vlastní brány Fabrizio Angileri, navzdory pár minutám na hřišti bude dohrávat se žlutou kartou na kontě.
89'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Diego Rico, přichází Fabrizio Angileri.
89'
Všechno je jinak! Videorozhodčí dal Busquetsovi do sluchátek informaci, že do vápna přihrávající Araujo dostal nahrávku do ofsajdu, takže gól nemůže platit. Getafe žije.
88'
Je rozhodnuto! Nejprve v obrovské příležitosti Araujo moc okatě dával najevo nahrávku, tu navíc poslal příliš blízko brány a Soria tedy byl u míče před Herrerou, jenže míč nakopl jenom do spoluhráče Iglesiase, klopýtajícímu gólmanovi potom balón komicky doputoval mezi nohama k soupeři Albertu Moleirovi, jemuž nedělalo žádné problémy poslat míč do prázdné brány.
87'
Individuálně si věřil Máximo Perrone, ale tento argentinský fotbalista se příliš daleko nedostal, jeden na jednoho uspěl bránící Domingos Duarte.
86'
Levou stranou pronikl do vnitra pokutového území Alberto Moleiro, proti němuž šel odvážně do skluzu Diego Rico a balón zvládl prodloužit mimo hrací plochu.
85'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Cristian Herrera.
84'
Z pravého křídla centroval do šestnáctky Juan Latasa. Nebezpečí nepřipustil Mika Mármol, vyšplhal se vysoko do vzduchu a balón poslal do autu.
83'
Mimo velké pokutové území si pro nahrávku vyběhl Álvaro Valles a odvážně poslal míč těsně kolem nohy Greenwooda k Mármolovi.
82'
Právě za šestnáctkou si ovšem našel odražený balón Diego Rico a vyslal povedenou dělovku levačkou, naštěstí pro Vallese blízko středu brány, takže zakročil bez větších problémů.
81'
Dlouhé autové vhazování poslal až do pokutového území Domingos Duarte, Sergi Cardona zdárně odhlavičkoval míč mimo velké vápno.
80'
Zbytečně Máximo Perrone tlačil míč do přehuštěného středu hřiště, odkud se Kirian Rodríguez nevyhrabal, Domingos Duarte protihráče přetlačil tělem.
80'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Anthony Lozano.
79'
ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Juan Iglesias.
78'
Sice Marvin Park natlačil tělo před Diega Rica, jenže přitom i ztratil stabilitu a výsledkem je tedy odkop od brány pro Getafe.
77'
Sandro Ramírez si rozmyslel průnik do pokutového území, místo toho zvedl hlavu a obloučkem poslal míč až na polovinu hřiště ke Cardonovi.
76'
Las Palmas je každou další minutou blíže k vítězství. Těsné vedení zatím kontroluje bez větších problémů, oslabeného soupeře do ničeho nepouští.
75'
Pod tlakem Borja Mayoral naslepo odcentroval do pokutového území, kde se pohyboval Mason Greenwood, ale Sergi Cardona mu ve vzduchu nedal žádnou šanci.
74'
Pohybem za obranu si řekl o balón Alberto Moleiro. Nedočkal se, protože Gastón Álvarez s ním odcouval a hlavou odehrál míč do zámezí.
73'
Špatně si David Soria načasoval vyběhnutí a zdálo se, že Sandro Ramírez bude trestat, ovšem nahrávku pod sebe před Moleirem odkopl Domingos Duarte.
72'
Těsně za polovinou hřiště fauloval Mason Greenwood, který navíc Kirianu Rodríguezovi následně ještě neúmyslně stoupl na ruku a domácí hráč ji pořádně proklepává.
71'
Z velké vzdálenosti vypálil tvrdou střelu Sandro Ramírez, ale přímo doprostřed brány, takže David Soria snadno zakročil.
70'
Odvážně vystartoval do skrumáže proti centru David Soria a dobře udělal, rukama hrací předmět vyboxoval daleko od brány. Soupeře mířícího do brejku potom stáhl za dres k zemi Luis Milla a je druhým hráčem Getafe potrestaným žlutou kartou během dvou minut.
69'
Park vyvinul tlak na rozehrávajícího brankáře Soriu, který nepovedeným pasem našel Sandra Ramíreze a Diego Rico konkurenta zastavil jen za cenu faulu doplněného o žlutou kartu.
68'
v blízkosti rohového praporku si našel prostor k centru Kirian Rodríguez, ale všiml si, že nikdo ze spoluhráčů ve vápně není, takže volil zpětný pas ke stoperům.
67'
Dlouhý nákop středem hřiště Sandro Ramírez prodlužoval za sebe do prostoru, kde bránící Domingos Duarte přetlačil Máxima Perroneho.
66'
O malou domů si řekl Álvaro Valles a dostal ji, následně poměrně dlouho váhal, ve finále zvolil pas po zemi na Javiho Muñoze.
65'
Protiútok Getafe neměl dlouhého trvání, neboť Mason Greenwood nedostal podporu od spoluhráčů a sám proti stoperské trojici neuspěl.
64'
Fotbalisté ve žlutých dresech kontrolují míč kolem poloviny hřiště a nikam přehnaně nespěchají, čekají, co vymyslí oslabený soupeř.
63'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Máximo Perrone.
63'
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Marvin Park.
62'
Javi Muñoz vyslal zajímavý kroucený centr do vnitra pokutového území, jenže Sandro Ramírez reagoval příliš pozdě a na míč nedosáhl.
61'
Bodové naděje pro Getafe právě fantastickým zákrokem udržel David Soria! Po centru Ramíreze od praporku zakončoval hlavou Sergi Cardona a brankář vytáhl míč levou rukou z brankové čáry.
60'
Julián Araujo přenesl míč zprava doleva na Alberta Moleira, který ještě sklepával pro Sandra Ramíreze a tomu zabránil v zakončení Domingos Duarte.
59'
Sám proti čtyřem Nemanja Maksimović neměl moc šancí na úspěch. Zabojoval srdnatě, aby ho nakonec zpacifikoval Javi Muñoz.
58'
Souboj tělo na tělo Sandro Ramírez proti Gastónu Álvarezovi neustál a skončil na trávníku, marně se pak dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu.
57'
Balón si zpracoval na prsa a z dvaceti metrů se posléze pokusil o střelu Borja Mayoral, napálil ale přímo prvního clonícího konkurenta.
55'
Znovu v akci Sandro Ramírez, který nezakončoval z důvodu postrčení od Suáreze, hráč Getafe si za tento faul vykoledoval žlutou kartu.
55'
Do ofsajdu dostal přihrávku Sandro Ramírez. Pomezní nicméně nechal útok dohrát, španělský fotbalista ránou z pravé strany šestnáctky na zadní tyč nechal vyniknout pravou nohu Sorii.
54'
Nyní mělo být srovnáno! Brankář Valles poslal těžkou přihrávku Mármolovi, jemuž balón propadl pod nohou a ten následně získal Borja Mayoral, levačkou ovšem prázdnou bránu minul!
53'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Domingos Duarte.
52'
Velkou příležitostí pohrdl Diego Rico, jenž hlavičkou z bezprostřední blízkosti ztroskotal na levé ruce Vallese, každopádně zakončoval z ofsajdu, takže gól by neplatil.
51'
Přestože hrají hosté v oslabení, tak bojují srdnatě. Kombinují na útočné polovině a hledají cestičku do pokutového území soupeře.
50'
Centr od pravé lajny vyslal do vnitra pokutového území Diego Rico, Sergi Cardona za zády pohlídal Juana Latasu a sám hlavičkoval pryč z vápna.
49'
Getafe teď před sebou má velmi těžký úkol. Prohrává o gól a za vyrovnáním se navíc musí hnát o deseti, což nejsou dobré vyhlídky pro zbytek zápasu.
48'
A červená skutečně přichází! Omar Alderete přišlápl Loiodiceho patu opravdu hodně nebezpečně a z tohoto důvodu putuje do sprch krátce poté, co přišel z kabiny.
47'
A pozor! Tentokráte se nebude u obrazovky řešit, zda náhodou kontakt nebyl lehčí, ale naopak tvrdší! Ve hře je červená pro Aldereteho.
46'
Hned v první minutě druhé půle si pěkně zblízka prohlédl kartónek žluté barvy Omar Alderete za ostré přišlápnutí Loiodiceho paty.
46'
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Juan Latasa.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas zápasu mezi Las Palmas a Getafe přinesl jediný gól, o nějž se postaralo domácí mužstvo. Podobu výsledku určuje situace ze 43. minuty, kdy Kirian Rodríguez vymyslel parádní centr zprava na Juliána Arauja a ten uspěl hlavičkou do protipohybu gólmana. Skóre střetnutí odpovídá průběhu, domácí jsou lepším týmem a zatím si jdou více za tříbodovým ziskem.
45+5'
45+4'
Autor zatím jediného gólu Julián Araujo teď skvěle zapracoval směrem dozadu, v rychlostním souboji nedal Óscaru Rodríguezovi šanci a posléze si pomohl pasem brankáři.
45+3'
Prodloužený centr od praporku směřoval k Miku Mármolovi, jemuž v tutovce odkopl balón před nosem skluzující Gastón Álvarez.
45+2'
Tvrdou střelu zleva vyprodukoval Sandro Ramírez. David Soria včas zareagoval a hrací předmět vytěsnil na roh.
45+1'
Přestože Alberto Moleiro srdnatě zabojoval, tak po dlouhé nahrávce převzal plnou kontrolu nad míčem až v momentě, kdy byl celým objemem za brankovou čárou.
43'
Domácí střílí gól do šatny! Od pravé lajny odcentroval přes dva protihráče Kirian Rodríguez přesně do prostoru, kam si naběhl JULIÁN ARAUJO a ten hlavičkou do protipohybu brankáře zaznamenal první trefu v této sezóně.
42'
Sandro Ramírez si věřil jeden na jednoho proti Damiánu Suárezovi, ten ovšem vystihl směr kličku a domácí forvard se následně provinil faulem.
41'
Vysoko do vzduchu se vyšplhal Mika Mármol a ve vzdušném souboji nedal Óscaru Rodríguezovi žádnou šanci, takže zase hrají domácí.
40'
Na tutovku zatím čekáme marně. Enzo Loiodice zkusil vysunout za obranu Muníra al-Haddádího, jehož tělem přetlačil stoper Omar Alderete.
39'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Djené Dakonam a neporadil si úplně ideálně, neboť dlouho avizovanou nahrávku skutečně uskutečnil a vystihl ji Mika Mármol.
38'
Vysoký centr od levé lajny se stal lehkou kořistí pro Álvara Vallese, jenž vystartoval z brány a ze vzduchu hrací předmět ztlumil do rukavic.
37'
Na jedničku si poradil směrem dozadu Omar Alderete. Trpělivě počkal, co Enzo Loiodice vymyslí a kličku po pravé ruce bezpečně vypíchl.
36'
Javi Muñoz ani nepřebíral nahrávku a z první posouval doprava na Muníra al-Haddádího, jenž se po pravé lajně neprosmýkl za Gastóna Álvareze.
35'
Těžko říct, kam Mason Greenwood tento centr posílal, každopádně balón poslal mimo dosah ve vápně připravených fotbalistů.
34'
Nedovoleným způsobem si k míči pomohl Kirian Rodríguez, když v souboji dvacítek nešetrně vletěl do Maksimoviće a způsobil standardku v neprospěch svého celku.
33'
Saúl Coco se nechal předskočit Borjou Mayoralem, nicméně zaváhání prakticky okamžitě napravil, když soka nepustil do vápna, skvěle přečetl jeho kličku.
32'
Óscar Rodríguez vyvinul tlak na Javiho Muñoze, ten si nechtěl komplikovat situaci a vybral si Vallese, gólman z jedničky posouval k pravé lajně na Cardonu.
31'
Pozornost na sebe strhl Mason Greenwood, který z pravého křídla vyzkoušel technický obstřel levačkou na zadní tyč, kterou těsně přestřelil.
30'
Aktuálně se zdá, že Djené Dakonam po krátkém ošetření bude shopen v utkání pokračovat, už je zpět na hrací ploše.
29'
Nepříjemné chvíle prožívá hostující kapitán Djené Dakonam, jenž si vyžádal ošetření přímo na hrací ploše. To by samozřejmě byla pro Getafe obrovská ztráta.
28'
Znovu to vypadalo, že jeden z hostujících fotbalistů vyzkoušel přehodit gólmana střelou z poloviny hřiště. Jmenovitě Damián Suárez, jenže balón netrefil dobře a poslal ho k rohovému praporku.
27'
Getafe se rozhodl vysunout presink, což domácí celek poměrně překvapilo, i proto Mika Mármol nahrával z poloviny hřiště až Vallesovi.
26'
Na polovině hřiště si nedovoleným způsobem počínal Luis Milla, pozdě přiběhl do souboje se Sandrem Ramírezem a soka zezadu úmyslně postrčil k zemi.
25'
Navzdory faulu na svou osobu Sergi Cardona zůstal na nohou. Arbitr Busquets ponechal výhodu a Las Palmas nadále konstruktivně kombinuje.
24'
Zpětnému pasu dal Alberto Moleiro malou razanci, ovšem mohl poděkovat spoluhráči Enzu Loiodicemu, že skvěle zapracoval a balón ještě stihl před Greenwoodem, takže na balónu pokračují domácí.
23'
S malou domů si vůbec neporadil David Soria, zradilo jej zpracování a domácímu celku daroval standardku v podobě rohového kopu.
22'
Nemanja Maksimović si všiml, že Álvaro Valles je poměrně daleko z brány a pokusil se ho překvapit nákopem z poloviny hřiště, gólman bez problémů zacouval a míč lapil do rukavic.
21'
O pozornost si řekl Óscar Rodríguez, jenž šikovně hlavou prodlužoval za sebe na Luise Millu, který se zamotal do vlastních kliček.
20'
Las Palmas po pravém křídle neuspělo. Balón získal Djené Dakonam a pod tlakem jenom nakopával až daleko k soupeřovu brankáři.
19'
Středem hřiště nabral vysokou rychlost Alberto Moleiro. Bez problémů proběhl kolem dvojice pasivně stojících protihráčů, poté mu ale stopku vystavil pozičně dobře bránící Djené Dakonam.
18'
Ve vlastním pokutovém území si velmi dobře počínal Mika Mármol, na zádech bez problémů udržel Borju Mayorala hrací předmět odpálil do zámezí.
17'
Sandro Ramírez rozvlnil síť, avšak radost byla předčasná! Španěl potrestal chybné vyběhnutí gólmana, jemuž udělal kličku a střílel do prázdné brány, jenže pomezní správně viděl, že přihrávka na jeho osobu přišla do ofsajdu.
16'
Dlouhý nákop Gastóna Álvareze středem hřiště měla domácí defenziva pod kontrolou, Sergi Cardona nechal balón propadnout až k brankáři.
15'
Malou domů obdržel David Soria. Poměrně dlouho otálel s rozehrávkou, načež před Ramírezem raději odkopával na útočnou polovinu.
14'
Z pravého křídla se Mason Greenwood stáhl do středu a z hranice velkého vápna vypálil tvrdou přízemní ránu levačkou, ta prosvištěla jen těsně vedle brány.
13'
Narážečka středem hřiště nevyšla. Alberto Moleiro přečetl zpětný pas Luise Milly na Omara Aldereteho a balón získal pro sebe.
12'
Útočný faul odpískán Borju Mayoralovi, který se při vytváření prostoru ohnal pravou rukou a tou smolně zasáhl do obličeje Javiho Muñoze.
11'
Arbitr Busquets u obrazovky usoudil, že červená karta byla příliš přísný trest, Óscaru Rodríguezovi ji zrušil a dal mu pouze žlutou. Ve prospěch hostujícího fotbalisty hrál fakt, že koleno Arauja lízl jen lehce.
10'
Tak že by Rodríguez neskončil předčasně? Rozhodčí dostal pokyn a jde se na celou situaci zpětně podívat k obrazovce.
9'
Obrovská komplikace pro Getafe! Óscar Rodríguez naprosto nesmyslně sešlápl pravé koleno Juliánu Araujovi a arbitr Busquets měl jasno. Červená karta!
8'
Překvapivý dalekonosný pokus vyzkoušel Óscar Rodríguez. Álvaro Valles mohl zůstat ledově klidný, protože míč zamířil o kus vedle pravé tyče.
7'
Parádní nahrávku za defenzivní linii obdržel Enzo Loiodice, avšak tváří v tvář vyběhnuvšího Soriu neprostřelil. Nemusel smutnit, neboť po dohrání akce pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
6'
Sám proti třem Alberto Moleiro neměl moc šancí na úspěch. Zabojoval srdnatě, aby ho nakonec tělem odstavil Gastón Álvarez.
5'
Na druhou polovinu hřiště vystartoval Mason Greenwood, jenž se pěknou kličkou zbavil osobního strážce, do vápna se však neprocpal přes Sergiho Cardonu.
4'
Středem hřiště nabral vysokou rychlost Enzo Loiodice. Vyzkoušel průnikový pas za obranu, ten úspěšně vystihl Gastón Álvarez.
3'
Las Palmas brzy vybojovalo standardku v podobě rohového kopu. Centrovaný balón do brány nebyl dobrou volbou, David Soria snadno sebral míč do rukavic.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Fotbalisté Getafe pro dnešní předehrávku oblékli dresy barvy červené.
1'

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Coco, Mármol, S. Cardona – J. Muñoz, K. Rodríguez (C), Loiodice, Moleiro, S. Ramírez – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell – Á. Suárez, M. Cardona, C. Herrera, Herzog, Kaba, Park, Mfulu, Pejiño, Perrone, B. Ramírez, Sinkgraven.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), G. Álvarez, Alderete – D. Suárez, Maksimović, Milla, Rico – Greenwood, Ó. Rodríguez – Mayoral.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Aleñá, Angileri, D. Duarte, J. Iglesias, J. Martín, Latasa, Lozano, Mata, Mitrović, Patrick.
Trenér: Pepe Bordalás

Rozhodčí: Busquets – Pérez de Mendiola, Villate.
Getafe CF

Loni mělo Getafe co dělat, aby udrželo prvoligovou příslušnost. Letos už řeší úplně jiné starosti, a to o poznání příjemnější, když s devatenácti body figurují na pěkném osmém místě s odstupem šesti bodů na pohárové příčky. Bordalásova družina prohrála naposledy na konci září, od té doby třikrát vyhrála a šestkrát remizovala, v doposud posledním klání doma udolala 2:1 Almeríi. Nejlepším střelcem týmu je Borja Mayoral s deseti trefami.
UD Las Palmas

Fotbalisté Las Palmas vstupovali do sezóny s jasným cílem, udržet se v nejvyšší soutěži. A momentálně se jim jej daří plnit na jedničku, když ve čtrnácti utkáních získali osmnáct bodů a v tabulce jim patří jedenácté místo s náskokem deseti bodů na sestupové pásmo. Svěřenci trenéra Garcíi Pimienty minulý víkend prohráli po více jak měsíci, Betisu podlehli na jeho půdě těsně 0:1. Střelecké produktivitě mužstva vévodí dvougóloví Jonathan Viera a Marc Cardona.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 15. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Las Palmas a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.