La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Real Sociedad - 25. srpna 2023   19:30

Las Palmas
Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona (65. Coco) – al-Haddádí, K. Rodríguez (79. Mfulu), Loiodice, Viera (C) (79. B. Ramírez), S. Ramírez (79. Pejiño) – Kaba (68. J. Muñoz).
Escandell, Gorin – M. Cardona, Curbelo, C. Herrera, Lemos.
Fernández – Ayusová, Iglesias
Estadio de Gran Canaria
25 335 diváků
Real Sociedad
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Kubo (75. Cho), Zubimendi, Merino (C), Barrenetxea (46. Oyarzabal) – B. Méndez (75. Zacharjan), C. Fernández (46. Sadiq).
Ayesa – P. Marín, Navarro, Olasagasti, Pacheco, Rico, Sola, Turrientes.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 7:29.
První utkání třetího kola LaLigy končí dělbou bodů za bezbrankovou remízu. Las Palmas si gól zasloužilo více, leč Sandro Ramírez ve čtvrté minutě netrefil bránu a jeho francouzský spoluhráč Loiodice hned ve dvou případech ztroskotal na horní tyči. Real Sociedad oficiálně vyprodukoval jedinou střelu na branku. Šlo o hlavičku Zubimendiho, kterou Valles zlikvidoval.
90+3'
90+3'
Nezajištěný Julián Araujo zvládl sprinterský souboj s mnohem čerstvějším Zacharjanem. Domácí fanoušci jej za to náležitě odměnili potleskem.
90+2'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad de Fútbol (Umar Sadiq).
89'
Ze sraženého centru Benita Ramíreze vznikl rohový kop. Obrana Realu Sociedad si s ním poradila, navíc byl spatřen faul na Merina.
88'
Navzdory bezgólovému průběhu si fanoušci zápas užívají. Domácí výběr je blízko druhé domácí remíze.
87'
Álvaro Valles stáhl ze vzduchu centr z pravého křídla. Las Palmas rozjíždí pozvolnou akci z vlastní poloviny.
85'
Pozor na rychlý kontr Basků! Mohamed-Ali Cho rychlostně předčil Mármola a křížnou střelou těsně minul ze svého pohledu levou tyč. Možná tam byla i nepatrná teč Vallesovy rukavice.
84'
Pejiño pozastavil útok po pravé straně a rozhodl se pro přihrávku na střed. Benito Ramírez vypálil ze sedmnácti metrů doprostřed branky, což Remirovi zjednodušilo další zákrok.
83'
Po hlavičce bránícího hráče Realu Sociedad předvedl Enzo Loiodice famózní ránu z druhého doteku. Míč by nejspíše zapadl do sítě, kdyby jej Remiro nepřizvedl do břevna.
82'
Igor Zubeldia dvěma zákroky vybočující z mezí pravidel srovnal se zemí al-Haddádího.
81'
Jeden z hostů prodloužil roh až za pokutové území. Vedle domácího pokutového území si volný balon vzal Mfulu.
79'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Omenuke Mfulu.
79'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Pejiño.
79'
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Benito Ramírez.
78'
Pokus o překvapivě rychlou rozehrávku vyšel jen napůl. Ssandro Ramírez přebral kolmici za obranu v dodatečně odmávaném ofsajdu.
77'
Enzo Loiodice se stal obětí faulu veprostřed hřiště. Obrana Las Palmas si na chvíli odpočine, v posledních minutách měla práce nad hlavu.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad de Fútbol:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Arsen Zacharjan.
75'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho.
74'
Takefusa Kubo zaregistroval náběh Zubimendiho, kterého trestuhodně vypustil Muñoz. Dal mu přesný pas z pravého okraje pokutového území, nicméně Valles hlavičku odchovance Realu Sociedad vytáhl mimo tři tyče.
73'
Brais Méndez zabránil v rozletu Kiriana Rodrígueza. Za ryze taktický faul po zásluze spatřil žlutou kartu.
71'
Umar Sadiq se pustil na velmi odvážnou výpravu. Bez podpory spoluhráčů byla jeho akce určena k zániku, konkrétně se mu do cesty postavil Álex Suarez.
70'
Munír al-Haddádí se vzorně vrátil s Oyarzabalem a povedlo se mu zablokovat centr tak, že se míč ani neodrazil na rohový kop.
69'
Álex Remiro se proletěl vzduchem, aniž by musel zasahovat. Dalekonosná pumelice z produkce Kiriana Rodrígueze prolétla nad břevnem.
68'
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Javi Muñoz.
68'
Mikel Oyarzabal si před průnikovkou z půlky hřiště zabíhal mezi obránce, ale byl mu zapískán těsný ofsajd.
67'
Hosté nepotrestali mimořádně nepovedenou rozehrávku čerstvého Coca. Zbrklá přihrávka za obranu připadla hráčům Las Las Palmas.
66'
Munír al-Haddádí pouštěl Kabovu přihrávku za sebe. Jeden z jeho spoluhráčů ale míč přeběhl a v hledišti to jen smutně zahučelo.
65'
ze hřiště odchází Sergi Cardona, přichází Saúl Coco.
64'
Na Méndezův roh si u bližší tyče naskakoval Merino, jenže v zápasu boje s obráncem Vallesovi žádnou práci nepřidělal.
63'
Výměna mezi Kubem a Merinem neklapla. Na levém konci pokutového území pak Oyarzabalovi upálil balon Araujo.
62'
S růžovým účesem hrající Julián Araujo z útočného autu vrátil balon stoperům. Ty napadání Sadiqa donutilo zahrát malou domů.
61'
Álex Suárez odvážným skluzem vyfoukl balon Sadiqovi. V opačném případě by nigerijský útočník mohl běžet sám na Vallese.
60'
Držení míče: 55 % – 45 %.
59'
Ramírezovy tanečky s balonem znegoval centr letící do zvednutých rukou Álexe Remira. První gól zápasu je v tuto chvíli v nedohlednu.
58'
Uprostřed hřiště se rodil zajímavý brejk Basků. Ještě před příkladným zásahem obránců byl odhalen ofsajd Méndeze.
57'
Kaba nevypustil běžecký souboj proti dvěma protihráčům. Kolegům z obrany šel na pomoc brankář Remiro, jenž znervózněl hostující příznivce prazvláštním odkopem.
56'
Kousek za půlící čarou byl v ofsajdovém postavení přistižen Umar Sadiq. Domácí pak lacino odevzdali míč nákopem k Remirovi.
55'
Po zablokovaném pokusu Oyarzabala domácí nedostali míč pryč z nebezpečné lokality. Loiodice nepochopitelně namazal Kubovi, nicméně ten levačkou vysoko přestřelil.
53'
Mikel Oyarzabal otřel balon o Arauja. Získal tím rohový kop, ovšem centrující Méndez opět nevymyslel nic převratného. K hlavičce se neprobil Sadiq ani Le Normand.
52'
Álvaro Valles nepochybil ve čtení hry a dostatečně brzo vyběhl před pokutové území, aby zakopl míč před nabíhajícím Sadiqem.
51'
Dnešní utkání sleduje 25 335 diváků.
50'
Remiro pohodlně lapil Vierův pozdrav z delší vzdálenosti. I v úvodu druhé půle předvádí celek z Kanárských ostrovů sympaticky nebojácný výkon.
49'
Urostlý Sory Kaba po autovém vhazování opět dělal potíže obraně Realu Sociedad. V souboji se Zubeldiou se zřítil k zemi, ale podle rozhodčích to na zisk penalty bylo málo.
48'
Le Normand podťal Kabu. Las Palmas nabídnuté standardky nevyužilo, z hlavičky šel míč až za postranní čáru.
47'
Střídající Oyarzabal okamžitě přispěl k zisku rohovému kopu. Veškeré vzrušení skončilo na defenzivní hlavičce Sandra Ramíreze, jednoho z nejlepších hráčů první půle.
46'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mikel Oyarzabal.
46'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Umar Sadiq.
46'
První půle končí bez jakéhokoliv nastavení. Las Palmas bylo nepochybně lepším týmem, jenže gólově svou převahu ani jednou nevyjádřilo. Sandro Ramírez v první šanci pálil těsně nad, kdežto Loiodice poslal jednu z celkových sedmi domácích střel do břevna.
45'
45'
Okamžitě přichází i druhé žluté napomínání. Sergi Cardona zatáhl za dres vzdalujícího se Kuba.
44'
Držený Kaba zase skončil na zemi. Teď už to bylo i se žlutým dovětkem pro Robina Le Normanda.
42'
Sory Kaba ve výskoku přepadl přes stojícího Zubeldiu. Opět se bude kopat proti brance Realu Sociedad.
41'
K rohovému kopu se podruhé v zápase dostala i hostující jedenáctka. Výsledkem byl jen útočný faul Takefusy Kuba.
40'
Araujův bochánek se snášel do náběhu al-Haddádího. Ke koncovce marockého legionáře nedošlo jen díky včasnému výběhu Remira.
39'
Munír al-Haddádí přispěl k dalšímu rohu. Míč se znovu snášel do malého trestného území, odkud jej vyboxoval gólman Remiro.
38'
Valles byl zapojen do zbytečných hrátek v nebezpečném prostoru. Domácí zadarmo získali roh, z něho vyplynul náznak šance Álexe Suareze.
37'
Kirian Rodríguez se v útočné fázi ujal režisérské taktovky. Celé to ale ztroskotalo na několikáté ztrátě debutujícího Kaby.
36'
Sandro Ramírez se zapomněl v ofsajdu. Na druhé straně se naopak pískalo ve prospěch Las Palmas. Álex Suárez si došel pro faul Carlose Fernándeze.
35'
Domácí nešetřili přihrávkami v přípravné fázi na vlastní polovině. Po nějaké době se dostali pod tlak, z něhož je vysvobodil drobný faul.
33'
Takefusa Kubo u rohu pokutového území obešel Cardonu. Okolnosti ho přinutily vystřelit, jenže míč prosvištěl nad Vallesovou brankou.
32'
Odzbrojený Sory Kaba dvakrát po sobě doplatil na skutečnost, že Real Sociedad byl ve vlastním pokutovém území v osmi lidech.
31'
Carlos Fernández zbrzdil postup vyvážejícího Mármola. Domácí se dožadovali karty, ale sudí Guillermo Cuadra Fernández byl v tomto případě shovívavý.
30'
Držení míče: 59 % – 41 %.
28'
Na levé straně aktivní Sandro Ramírez vyzpovídal Traorého a zhotovil se ke střele pravačkou, kterou mu Remiro na přední tyči vyrazil.
27'
U Remira bylo rušno kvůli rohovému kopu. Rozehrán byl do přelidněného malého vápna, kde šel balon od al-Haddádího nad horní tyč.
26'
Barrenetxea se uvedl centrem z levé strany. Míč se několikrát odrážel od domácích stoperů a nechybělo mnoho, aby skončil u Carlose Fernándeze.
25'
Přenesení hry domácím nevyšlo. Příliš vysoký balón sklepl Sandro Ramírez jen k hostům z Baskicka.
24'
Po faulu na Muníra al-Haddádího domácí začínají až od šestadvacetiletého gólmana Álvara Vallese.
23'
Poklidnější minuty nic nemění na území převaze ligového nováčka.
20'
Jonathan Viera chtěl prvním dotekem vysunout Kabu. Hosté novou posilu z Midtjyllandu dostatečně pokryli.
19'
Útok do rozhozené defenzivy Realu Sociedad zazdil mizerně provedený pas Arauja. Bude se hrát od branky Álexe Remira.
18'
Kubo byl ústřední postavou drobného tlaku v blízkosti pokutového území. Právě mrštný Japonec však akci ukončil nepřesnou přihrávkou.
17'
Domácí pečlivě brání střed hřiště. Real Sociedad má velké potíže s přechodem do pozic, odkud může hrozit nebezpečí.
16'
Přihrávkou do druhé vlny Sandro Ramírez vybídl ke střele Loiodiceho. Francouz to z jedničky netrefil vůbec špatně, míč skončil na břevnu.
15'
Postupná kombinace Las Palmas ztroskotala na špatném zpracování. Hosté se vysvobodili odkopem k Vallesovi.
13'
Sandro Ramírez podnikl rychlý vpád do hostující obrany, jenže přihrávkou z levé strany našel jen nohy protihráčů.
12'
Kubovi se otevřel prostor na pravém křídle. Pomohl si s Méndezem, ale ten byl o balon připraven zákrokem na hranici pravidel.
11'
S ubráněním rohového kopu bezvadně vypomohl guinejský útočník Kaba. Rodící se protiakci Las Palmas taktickým faulem utnul uzdravený Merino.
10'
Hosté to zkoušeli zleva. Prostor ve vápně vyčistil Sergi Cardona za cenu rohového kopu.
9'
Loiodice se vydal na sebevražednou misi. Ve finále musel vzít zavděk faulem, díky kterému míč zůstává týmu z Kanárských ostrovů.
8'
Brais Méndez ukořistil balon ve středovém kruhu. Kolem ale bylo příliš husto a hosté se uchýlili k malé domů na Álexe Remira.
7'
Jonathan Vieira zapojil do hry Kabu. Kolem toho se seběhlo několik hostujících fotbalistů a nepustili ho ke střele ze střední vzdálenosti.
6'
Vysoké napadání se snažili praktikovat i hosté ze San Sebastiánu. Těm se na půlce povedlo míč získat, ale pak o něj přišli přihrávkou na Fernándeze, jenž se kvůli ofsajdu ani nezapojoval do hry.
4'
Remiro na vlastní kůži pocítil aktivní presink Las Palmas. V nouzi daroval míč domácím, Vieira ho ihned distribuoval Sandru Ramírezovi a ten se prezentoval střelou levačkou kousek nad břevno.
3'
Ramírez měl před sebou v náběhu Cardonu, ale ten proti dvěma obráncům nebyl schopen doručit míč před branku.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují ve žlutomodrých barvách. Real Sociedad je v bílomodrém.
1'
V základní sestavě Las Palmas figuruje útočník Sory Kaba, který ještě minulý týden hrál utkání předkola Evropské konferenční ligy v dresu dánského Midtjyllandu.

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, K. Rodríguez, Loiodice, Viera (C), S. Ramírez – Kaba.
Náhradníci: Escandell, Gorin – M. Cardona, Coco, Curbelo, C. Herrera, J. Muñoz, Lemos, Mfulu, Pejiño, B. Ramírez.
Trenér: García Pimienta

Real Sociedad de Fútbol: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Kubo, Zubimendi, Merino (C), Barrenetxea – B. Méndez, C. Fernández.
Náhradníci: Ayesa – Cho, P. Marín, Navarro, Olasagasti, Oyarzabal, Pacheco, Rico, Sadiq, Sola, Turrientes, Zacharjan.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Fernández – Ayusová, Iglesias.
Real Sociedad de Fútbol

Baskové neletí na Kanárské ostrovy v bůhvíjak dobré formě, neboť jsou jedním z osmi týmů, které v úvodních dvou kolech neokusily příchuť vítězství. Před čtrnácti dny se mužstvo ze San Sebastiánu utkalo s Gironou a navzdory brzkému gólu Japonce Kuba remizovalo 1:1. Ve druhém kole měl Real Sociedad opět výhodu domácího prostředí, ale o vedení 1:0 přišel inkasovaným gólem z 94. minuty. Na marodce jsou obránci Urko González s Aritzem Elustondem a spolu s nimi portugalský útočník André Silva.
UD Las Palmas

Domácí se po pěti letech ve druhé lize vrátili mezi španělskou elitu a hned v prvním bole zapsali do tabulky první bodík, když na svém hřišti uhráli remízu 1:1 s Mallorcou. K nerozhodnému konci se před týdnem schyloval i zápas ve Valencii, leč inkasovaný gól z pokutového kopu znamenal porážku Las Palmas 0:1. Kvůli zranění do sezony ještě nezasáhli záložníci Alberto Moleiro a Fabio González. V zápase s Valencií se taktéž zranila letní posila z Leverkusenu, obránce Daley Sinkgraven.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třetího kola španělské LaLigy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Las Palmas a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.