La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Almeria - 21. ledna 2024   16:15

Real
57' Bellingham  • 69' Vinícius Júnior (Tchouaméni) • 90+9' Carvajal (Bellingham)
3:2
(0:2)
Almeria
1' Ramazani  (Robertone) • 43' E. González
Real
Arrizabalaga – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C) (46. B. Díaz), F. Mendy (46. F. García) – Valverde (70. Ceballos), Tchouaméni, Kroos (82. Camavinga) – Rodrygo (46. Joselu), Bellingham, Vinícius Júnior.
Lunin, Piňeiro – Güler, Modrić, L. Vázquez.
Francisco Hernandez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
72.044 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill (72. A. Pozo), Kaiky, Chumi, Akieme – E. González – Arribas (78. Embarba), Robertone (C) (85. Melero), Lopy, Ramazani – Milovanović (72. L. Suárez).
Mariño, F. Martínez – Centelles, Lázaro, M. Peña, Šviderský, Sanz.

Z pohledu fanoušků Realu Madrid jsme sledovali naprosto fenomenální a superdramatické utkání. Velký favorit zápasu totiž v domácím prostředí po poločase prohrával 0:2 a nutno říci, že i zaslouženě. Real působil ospalým dojmem bez energie. Po změně stran ale přišla ofenzivní smršť a úžasný obrat ve skóre, o který se postarali Bellingham, Vinícius a v deváté minutě nastavení Dani Carvajal.
90+12'
90+12'
Po rohovém kopu se hrálo na polovině Realu, Sergio Akieme ale poslal balon vysoko nad bránu.
90+11'
Hosté se pokoušejí o zoufalý nápor a obraz hry se nyní otočil. Teď se musí bránit domácí – roh.
90+10'
Domácí hráči dostali karty za přehnané oslavy gólů. Carvajal svlékl dres a Bellingham za gesta směrem k soupeřům.
90+10'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Jude Bellingham).
90+9'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Dani Carvajal).
90+9'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bláznivý zápas nekončí! Domácí patrně dokonávají famózní obrat! Centr do vápna vrátil Bellingham na brankovou čáru k DANI CARVAJALOVI, který dorazil míč do sítě!
90+8'
Žlutou kartu dostal nyní také Camavinga, za faul u postranní čáry.
90+7'
Hostující trenér Gaizka Garitano dostal druhou žlutou a tedy červenou kartu. Za protesty u postranní čáry.
90+6'
Domácí sice stále hodně svého soupeře tlačí, jenže teď fauloval Eduardo Camavinga.
90+5'
Aurélien Tchouaméni dostal složitý balon proti noze, míč poslal hodně mimo.
90+4'
Gonzalo Melero poslal k zemi na pravé straně unikajícího Camavingu a je z toho přímý kop pro domácí.
90+3'
Balon se dostal až ke Kepovi, ten ale nepřesně rozehrál do křídla a je z toho jen aut pro Almeríi.
90+3'
Vinícius poslal do vápna dobrý centr na Joselua, ten ale hlavou poslal míč jen do míst, kde byl gólman Luís Maximiano.
90+2'
Hosté z rohu nic nevytěžili. Daří se jim ale chvilku držet balon, a to jim samozřejmě vyhovuje.
90+1'
Adrián Embarba ve snaze zakončit trefil Carvajala a je tu rohový kop pro hosty.
90'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby.
89'
Rozhodčí teď dlouho nechali domácí hrát a až po zakončení Bellinghama odpískali ofsajd.
88'
Domácím se čas rychle krátí. Jejich nápor je ale mimořádný a hosté jen zoufale odkopávají míče.
87'
Carvajal posílal kolmou přihrávku na Joselua, ten ale balon nezpracoval.
86'
Ceballos se dostal ke střele z vápna, jenže neunesl tíhu okamžiku a balon poslal mimo.
86'
Oba týmy už mají dostřídáno a teď tady máme tak posledních deset minut.
85'
Edgar González dostal žlutou kartu. Pochopitelně v této situace za zdržování.
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Gonzalo Melero.
83'
Krásné nůžky nyní vystřihl Jude Bellingham, zakončil zakončil téměř dokonale, míč ale poslal těsně mimo!
82'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Eduardo Camavinga.
81'
Obrovskou šanci na dokonání obratu měl nyní Vinícius Júnior, který se ve vápně dostal k balonu po snaze Brahima Díaze. Fenomenálně ho ale vychytal gólman Luís Maximiano!
80'
Real si musí dávat také ale pozor v defenzivě. Hosté předvedli několik zajímavých rychlých protiútoků.
79'
Domácí musí ještě přidat jeden gól, pokud chtějí dnešní utkání vyhrát.
78'
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Adrián Embarba.
77'
Jude Bellingham dal krásný gól ranou z hranice vápna. Branka ale neplatí, protože celé akci předcházel evidentní ofsajd Frana Garcíi.
75'
Alejandro Pozo se po ošetření vrátil na hrací plochu.
75'
Přímý kop Kroose mířil do ofsajdu na Carvajala. Míč bude mít Luís Maximiano.
74'
Alejandro Pozo zajel do Bellinghama a i když se hostující hráč nechce vrátit na nohy, dostane žlutou kartu a bude z toho přímý kop pro domácí.
73'
Vzhledem k prostojům okolo VARu se bude asi dnes hodně nastavovat. Domácí mají možná tak pětadvacet minut na to, aby dokonali obrat.
72'
ze hřiště odchází Marko Milovanović, přichází Luis Javier Suárez.
72'
ze hřiště odchází Marc Pubill, přichází Alejandro Pozo.
70'
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Dani Ceballos.
69'
Bláznivý zápas pokračuje! Po třetím zásahu videorozhodčího gól platí! Centr do vápna posílal Tchouaméni a VINÍCIUS JÚNIOR ramenem míč poslal do brány. Rozhodčí původně gól neuznal kvůli zakončení rukou, VAR ale jeho výrok opravil!
67'
Vinícius Junior dokázal po centru z pravé strany poslat míč do brány. Gól ale tentokrát neplatí. Rozhodčí viděl ruku Viníciuse.
67'
Domácí fotbalisté dělají vše pro to, aby se vrátili plnohodnotně do zápasu.
65'
Žlutou kartu dostal také trenér hostů Gaizka Garitano.
65'
Domácí tedy dostali druhou šanci a teď už musí být opět dominantní.
63'
Dion Lopy navíc dostává žlutou kartu.
62'
Almería právě vstřelila branku, která ale po zásahu VAR neplatí!
SERGIO ARRIBAS po rychlém protiútoku vrátil vedení hostům! Jenže Dion Lopy na začátku protiútoku loktem trefil Bellinghama a původně uznaný gól je zrušený.
61'
Až nyní dokázali hráči hostujícího týmu balon poslat na polovinu Realu. Velmi rychle se ale hra vrací zpět.
60'
Fran García poslal centr na hlavu Joselua, který ale zakončil slabě. Míč má Maximiano.
59'
Domácí obléhají bránu soupeře, který je pod drtivým tlakem.
59'
Ožili samozřejmě i fanoušci a Almeríi čekají asi perné chvilky.
57'
JUDE BELLINGHAM vypálil tvrdě doprostřed brány a skóruje! Real bude nadále bojovat o vítězství v dnešním zápase.
57'
Penaltu jde kopat Bellingham!
56'
Nakonec je z toho penalta pro domácí! Kaiky zahrál rukou a video to odhalilo.
54'
Teď ale pozor. Videorozhodčí viděl hru rukou Kaikyho a možná to bude penalta pro domácí.
53'
Fran García posílal do vápna velmi dobrý centr směrem na Antonia Rüdigera. Míč končí v zámezí.
52'
Largie Ramazani zatáhl Brahima a dostává žlutou kartu.
52'
Carvajal poslal po zemi skvělý pas na Bellinghama, toho ale zradil první dotek.
51'
Domácí bleskově získali míč zpět a již se opět ženou do útoku.
51'
Bellingham poslal do vápna přízemní pas z levé strany, míč ale opět skončil jen u Maximiana.
50'
Hostující gólman Luís Maximiano hodně zdržuje hru, a to se samozřejmě nelíbí domácím hráčům a už vůbec ne fanouškům.
50'
Vinícius poslal pěkný centr do vápna na Joselua, před ním ale zasáhl jeden z obránců.
49'
Valverde teď poslal míč do vápna na v ofsajdu stojícího Joselua.
48'
Real ale bleskově získal balon a domácí mají velký tlak.
47'
Hodně agresivně napadal Robertoneho Bellingham. Je pískáno v neprospěch domácích.
46'
Carlo Ancelotti sází vše na ofenzivu. V sestavě udělal hned tři změny a Real bude hrát od začátku velmi ofenzivně.
46'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Joselu,
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Brahim Díaz,
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fran García.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:21.
Domácí hráče vyprovázel ze hřiště ohlušující pískot fanoušků a bude zajímavé sledovat, s čím Real přijde do druhé půle. Jakákoliv ztráta z dnešního zápasu by byla pro bílý balet v boji o titul velmi nepříjemnou.
První poločas zápasu mezi Realem Madrid a Almeríí přinesl šokující podívanou. Poslední tým tabulky, který letos nevyhrál ani jediné utkání, vede na Estadio Santiago Bernabeu po poločase 2:0! Domácí působí zatím velmi ospalým dojmem a za celý poločas ani jednou nevystřelili na bránu soupeře. Naopak hosté své dva střelecké pokusy proměnili ve dva góly a především druhý gól Gonzáleze bude ozdobou zápasů 21. kola.
45+5'
45+5'
Rohový kop hostů k ničemu nevedl, je tu konec první půle.
45+4'
Po zblokované střele Ramazaniho tady bude ještě rohový kop pro hosty.
45+3'
Domácí musí ve druhém poločase hodně věcí změnit. Dnes zatím ani jednou nevystřelili přímo na bránu soupeře.
45'
Dion Lopy byl teď dle rozhodčího faulovaný a hosté samozřejmě s rozehrávkou spěchat nebudou.
44'
Domácí teď musí hodně zabrat, aby odvrátili nečekanou blamáž.
43'
Almería právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné! Hoste vedou na San Bernabeu již 2:0! Nacho odvrátil balon přímo na kopačku EDGARA GONZÁLEZE, který fantastickou ranou zpoza vápna překonal brankáře Kepu!
42'
Do vápna se na levé straně dostal opět Vinícius. Jeho pokus o centr na Valverdeho byl ale ztečovaný a nic z toho není.
41'
Fotbalisté Almeríe se hvězdnému soupeři dostali pod kůži a je vidět, že hráči Realu začínají být značně podráždění.
39'
Teď domácí svého soupeře hodně zatlačili. Vše vyústilo v přihrávku Rodryga na Kroose, který ale na hranici vápna balon netrefil.
38'
Teď z dálky pálil znovu Kroos. I když domácí se dožadují rohu, je z toho jen odkop od brány.
37'
Domácí se teď už hodně zlobí. Ať už hráči, tak i fanoušci. Kaiky tvrdě dohrál šlapákem Bellinghama, který má dokonce po štulpnou krvavou stopu od kolíků soupeře. Rozhodčí byl přímo u zákroku a vůbec nezapískal.
36'
Vinícius posílal do vápna další centr do vápna, balon znovu ale odehrál Chumi a nikdo z domácích se tak k zakončení nedostal.
35'
Centr v podání Kroose ale defenziva Almeríe odvrátila do bezpečí.
35'
Lucas Robertone poslal k zemi Bellinghama a tentokrát se už píská. Je to pozice na centr do vápna.
35'
Následný roh Kroos rozehrál zpětně po zemi na hranici vápna, ani tato rozehrávka ale k zakončení nevedla.
34'
Z pravé strany centroval Carvajal a míč si málem do vlastní bránu srazil Chumi. Míč nakonec po vysokém obloučku skončil na horní síti.
33'
Na trávníku se ocitl Bellingham, faul se ale opět nepíská.
32'
Realu se nadále vůbec nedaří. Domácí sice hodně kontrolují balon, gólman Luís Maximiano ale zatím zasahovat nemusel.
30'
Z velké dálky pálil Kroos, bránu soupeře ale vysoko přestřelil a odkopávat bude Luís Maximiano.
30'
Valverde se pokoušel centrovat do vápna, trefil ale do zátylku jen svého spoluhráče Rodryga.
29'
Do vápna Almeríe vlétl Vinícius, také jeho následná zpětná přihrávka byla ale nepovedená.
27'
Kroos posílal centr na pravou stranu na Carvajala, toho ale dobře pokryl Akieme. Následuje odkop od brány.
26'
Domácím se počínání hostujícího kapitána nelíbí a hlavní rozhodčí signalizuje, že kvůli druhému ošetřování Robertoneho již něco v závěru poločasu nastaví.
26'
Lucas Robertone se srazil s Rodrygem a zůstal na trávníku. Nutno ale dodat, že Robertone se drží za hlavu, i když po střetu s Rodrygem úder do hlavy vůbec nedostal.
25'
Po rohovém kopu Kroose hosté balon znovu bez větších problému odvrátili.
25'
Na druhé straně motal obránce Bellingham, více než rohový kop ale nevybojoval.
24'
Sergio Akieme nyní poslal do vápna Realu střílený centr, který našel přesně nohu Arribase. Ten ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Stadionem se ale začíná ozývat pískat nespokojených fanoušků.
22'
Vinícius se na levé straně pokoušel prosadit přes Pubilla, ten ho ale čistě odzbrojil.
21'
Na trávníku skončil Vinícius, podle rozhodčího se ale o faul nejednalo.
21'
Jenže další pokus o centr do vápna byl znovu v podání domácích velmi nepovedený a gólman Luís Maximiano v pohodě zasáhl.
20'
Marko Milovanović ve výskoku srazil Nacha a balon budou mít nadále hráči bílého baletu.
19'
Bellingham poslal do vápna balon na Mendyho, ten ale nepochopitelně přihrával zpět a z akce nic nebylo.
18'
Real nakonec kopal rohy dva. Bránu soupeře neohrozil a Robertone se mezitím vrátil na hrací plochu.
18'
Robertone opustil hrací plochu po svých, nevypadá ale úplně nejlépe.
17'
Lucas Robertone se bez cizího zavinění poroučel k zemi a je zraněný. Real pokračoval ve hře a získal roh, hostující kapitán je ale nyní ošetřovaný.
16'
Po autovém vhazování se k balonu dostal na levé straně Lucas Robertone, jeho další centr do vápna v pohodě lapil Kepa.
15'
Defenzivní zákrok u postranní čáry skoro až u rohového praporku musel předvést Carvajal. Bude z toho aut pro hosty.
14'
Z hranice vápna zkoušel pohotově pálit Rodrygo, bránu soupeře ale netrefil.
12'
K balonu se dostali hosté a hned z toho byl centr v podání Largie Ramazani ho. Míč schoval do rukavic Kepa.
11'
Domácí nyní v posledních minutách jednoznačně kontrolují balon. Avšak do zakončení se zatím nedostali, a to máme za sebou již deset minut hry.
10'
Vinícius ve snaze přihrát na hranici vápna prakticky nastřelil spoluhráče Mendyho, ten neměl šanci míč zpracovat.
9'
Ve středu pole byl faulovaný Kroos, domácí budou nadále u míče.
9'
Vinícius u lajny přišel o balon, je z toho alespoň autové vhazování pro Real.
8'
Domácí fotbalisté ale opět získali balon zpět a již znovu kombinují v okolí půlící čáry.
7'
Bellingham u postranní čáry fauloval Pubilla. Míč pro Almeríi.
7'
Balon doputoval až ke stoperům Realu, kteří budou muset začít další postupný útok.
5'
Kombinace domácího celku jsou zatím hodně kostrbaté. Dá se ale očekávat narůstající tlak bílého baletu.
3'
Fotbalisté Almeríe ale zatím působí velmi sebevědomě a rozhodně nejsou zataženi do nějakého hlubokého bloku.
2'
Domácí okamžitě získávají balon a tlačí se do útoku.
1'
O zápletku je postaráno. Po čtyřiceti vteřinách hry se totiž po obrovské chybě v rozehrávce domácího celku dostal k balonu Lucas Robertone, který přesnou přihrávkou do vápna našel LARGIE RAMAZANIHO a ten s trochou štěstí propálil Kepu!
1'
Ještě před výkopem minuta ticha na památku uctění Franze Beckenbauera.
Domácí kapitán Nacho Fernández ještě před startem zápasu ukázal fanouškům trofej pro vítězství ve španělském superpoháru.
Hráči jsou na trávníku a zápas za pár okamžiků začne!

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Piňeiro – Camavinga, Ceballos, B. Díaz, Güler, F. García, Joselu, Modrić, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

UD Almería: Maximiano – Pubill, Kaiky, Chumi, Akieme – E. González – Arribas, Robertone (C), Lopy, Ramazani – Milovanović.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Centelles, Embarba, Lázaro, Melero, M. Peña, A. Pozo, L. Suárez, Šviderský, Sanz.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Francisco Hernandez.
Real Madrid minulý víkend oslavil zisk španělského superpoháru, když vyhrál v semifinále na Atléticem a poté ve finále i nad Barcelonou. Přesto v průběhu týdne zažil velké zklamání, když v osmifinále španělského poháru nestačil znovu na Atlético, kterému podlehl po prodloužení 2:4. Druhé zaváhání nebude chtít tým trenéra Carla Ancelottiho připustit a do domácího zápasu půjde s jednoznačným cílem – zvítězit a posunout se v tabulce zpět na první příčku.
Almería prožívá těžkou sezonu. Z dosavadních dvaceti zápasů získala pouhých šest bodů. Nepříjemností pro tým z jihu Pyrenejského poloostrova je to, že ani jednou ještě v letošní sezoně nevyhrál. Všech šest bodů získal za remízy. Naopak zajímavostí je to, že Almería v minulém kole nečekaně bodovala, když v domácím prostředí remízovala s vedoucí Gironou 0:0. Almería byla v zápase navíc jednoznačně lepší, svého soupeře přestřílela a například hodnotu xG měla v zápase 1,95, zatímco Girona měla pouhých 0,20.
Hezké nedělní odpoledne všem fanouškům španělského fotbalu při sledování zápasu 21. kola LaLigy mezi Realem Madrid a UD Almería. Real Madrid klesl na druhé místo tabulky pouze kvůli tomu, že o minulém víkendu hrát španělský pohár v Saúdské Arábii a jeho pronásledovatel z Girony má zápas k dobru. Za normálních okolností by byl tedy Real s velkou pravděpodobností první a na Estadio Santiago Bernabeu bychom sledovali souboj prvního proti poslednímu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.