La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Barcelona - 21. ledna 2024   18:30

Real Betis
56' Isco  • 61' Isco (Henrique)
2:4
(0:1)
Barcelona
21' F. Torres  (Pedri) • 48' F. Torres   • 90' Félix  (F. Torres) • 90+2' F. Torres  (Yamal)
Real Betis
R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Papastathopoulos, Vinícius – Cardoso (73. Altimira), Isco, M. Roca – Henrique, José (46. B. Iglesias), Diao (46. Fékir).
Vieites – Pleguezuelo, Rodri, J. Cruz II, Busto, Visus Contreras.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Barcelona
I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí (81. Félix), Balde – de Jong, Gündoğan, Pedri (71. F. López) – Yamal, Lewandowski (63. Roque), F. Torres.
Astralaga, Kochen – Roberto, Fort, Romeu, Guiu.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 12:9.
Druhý poločas byl mnohem zajímavější než první. Nabídl nám interesantní podívanou a hned pět vstřelených branek. Krátce po začátku druhé půle se prosadil hostující Ferrán Torres a vypadalo to, že utkání bude směrovat k pohodlné výhře hostů. Jenže slova se ujal někdejší hráč Realu Madrid Isco, který dvěma brankami během pěti minut dokázal vyrovnat. Hosté se následně marně snažili o ztečení soupeřovy branky a když už to vypadalo, že všechno směřuje k remíze, prosadil se v poslední minutě střídající João Félix. V nastaveném čase pak dokončil hattrick Ferrán Torres. Sledovali jsme zajímavý fotbal se šesti vstřelenými brankami a řadou dalším pohledných akcí. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+9'
90+8'
Hosté přišli o držení míče na útočné polovině, ale domácí již mají příliš málo času na pokus o vyrovnání.
90+6'
Vítor Roque nevybíravým skluzem sestřelil protihráče a vidí naprosto zaslouženou žlutou kartu, na kterou ještě reaguje podrážděně.
90+5'
Barcelona se i nadále snaží držet u míče a pohlídat si v poklidu závěrečné minuty utkání.
90+4'
Hosté se ještě dostali k dalšímu útoku, hra Betisu už je rozložená a o vítězi je rozhodnuto.
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku! Akce do rozhozené obrany je zřejmě pojistkou výhry katalánského celku. Lamine Yamal narýsoval krásnou přihrávku, jejímž adresátem byl rozběhnutý FERRÁN TORRES, jenž si pohlídal míč a před vyběhnutým brankářem poslal míč do sítě.
90+1'
Domácí se pokusili o okamžitou odpověď, leč nepodařila se jim akce dovést do konce.
90'
Barcelona právě vstřelila branku! V závěru se přeci jen hosté prosazují a strhují vedení na svou stranu. Střídající JOÃO FÉLIX dostal zpět přihrávku od Ferrána Torrese a pravou šajtlí zatočil míč takovým způsobem, že na něj jeho krajan Silva v brance Betisu nedokázal dosáhnout.
89'
Nepřesnost v kombinaci hostujícího celku na útočné polovině končí míčem v autu.
88'
Félix procházel středem hřiště, až mu vystavil stopku jeden ze zadáků zelenobílého týmu.
87'
Borja Iglesias dostal těžkou přihrávku, o kterou ještě zabojoval a místo odkopu od branky uvidíme aut hostů.
85'
Stále je u míče Real Betis, který nepřipouští žádný závěrečný tlak katalánského družstva.
84'
Domácí drží míč na soupeřově polovině, což samozřejmě vůbec nevyhovuje hostům, kteří by rádi v závěru strhli vedení zpět na svou stranu.
83'
Nedovolený zákrok Vítora Roqueho dává míč domácímu celku, což je pro Betis celkem vítaná změna, jelikož hosté jsou v posledních minutách téměř neustále v držení míče.
82'
Rui Silva vyrazil na výlet mimo pokutové území, aby hlavou odvrátil centrovaný míč, což se mu podařilo.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Pau Cubarsí, přichází João Félix.
80'
Na hrací ploše zůstal v nefotbalové pozici jeden z hostujících fotbalistů. Kromě toho se již připravuje do hry Portugalec Félix.
79'
Koundé vyslal další centr z pravé strany a obrana Realu Betis měla co dělat, aby odvrátila.
78'
Ferrán Torres se ujal exekuce rohového kopu, jeho centr si hledal Araújo, ovšem zasáhla obrana Betisu.
77'
Luiz Henrique táhl útok z pravé strany, dostal se na střed, odkud levačkou vypálil kousek vedle branky.
76'
Ani další centrovaný míč z pravé strany neznamenal větší ohrožení pro Ruie Silvu.
75'
Po střeleckém pokusu Ferrána Torrese skončil na trávníku Sokratis Papastathopoulos, který inkasoval nepříjemný úder míčem.
74'
Lamine Yamal na pravé straně opět unikl soupeři a servíroval míč před branku, ovšem spoluhráče nenašel.
73'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Johnny Cardoso, přichází Sergi Altimira.
72'
Jules Koundé se snažil utéct po pravé straně, kde mu vystavil stopku Abner Vinícius, který za zásah soupeře loktem v obličeji vidí žlutý trest.
71'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Fermín López.
69'
Ferrán Torres si z levé strany seběhl na střed, odkud se pokusil vypálit, jenže tvrdou ranou minul branku.
68'
Ofsajdové postavení hostujícího celku přerušilo další snahu o návrat do vedení.
67'
Z pravé strany servírovali domácí další míč do pokutového území, kde znovu odvracel Pau Cubarsí.
65'
Lamine Yamal přišel o míč na pravé straně, načež se domácí hnali do protiútoku, který vyřešil mladý stoper Cubarsí, když přes sebe nepustil Henriqueho a odkopl do autu.
63'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Vitor Roque.
62'
Domácí se provinili nedovoleným zákrokem na vlastní obranné polovině, ovšem poměrně daleko od branky.
61'
Real Betis právě vstřelil branku! Tak nakonec se jedná o naprosto regulérní branku! Iglesias se totiž míče před Iscem nedotkl, takže pravidlo ofsajdu porušeno nebylo a ISCO po asistenci Luize Henriqueho střílí svou druhou branku v utkání. Rázem máme vyrovnaný stav.
60'
Isco vstřelil další branku, nicméně praporek rozhodčího vyletěl vzhůru, takže by se mělo jednat o ofsajd.
58'
Frenkie de Jong ještě dostává žlutou kartu za protesty, protože se mu nezdál jeden ze soubojů před inkasovanou brankou.
56'
Real Betis právě vstřelil branku! Nyní už Iñaki Peña kapituloval. Vyrazil na centr ze strany, jenže mu překážel kapitán Araújo, takže nedůrazně odvrácený míč se dostal do míst, kde ho do branky tvrdou ranou napálil zkušený středopolař ISCO.
55'
Nabil Fékir našel v pokutovém území spoluhráče, ale ten se nechal vytlačit. Následně ještě znovu míč dostal Fékir, jehož rána z hranice vápna mířila jen do brankáře Barcelony.
53'
Několik tvrdších soubojů pustil rozhodčí Gil v pokutovém území Barcelony, takže se hosté zlobí, že se nepíská útočný faul. Situaci za Peñu však stejně zvládl vyřešit spoluhráč na brankové čáře.
52'
Míče se ujal Isco, jehož centr do pokutového území však našel jen hlavu bránícího hráče Barcelony.
51'
Betis udržel míč na útočné polovině, následně vybojovali domácí výhodu standardní situace.
50'
Hosté druhou vstřelenou brankou nakročili výborně do druhé půle a soupeři sebrali vítr z plachet.
48'
Barcelona právě vstřelila branku! Lamine Yamal odvedl velkou část práce na brance, když unikl Abnerovi, následně udržel míč na hrací ploše a o tyč se míč odrazil do míst, kde pohodlně napálil míč do sítě FERRÁN TORRES.
47'
Hosté v úvodu druhého poločasu opět kombinují s míčem u kopaček, zatím tedy hlavně na vlastní polovině.
46'
Do druhé půle již v domácím dresu nenastoupili Willian José s Assanem Diaem, které nahradí Nabil Fékir s Borjou Iglesiasem.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme se dočkali jediné branky. O tu se postaral asistencí Pedri, jenž před odkrytou brankou našel Ferrána Torrese. V závěru ještě vstřelil gól Robert Lewandowski, ovšem jeho branka nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení. Hosté jsou zatím lepším týmem, i když i Real Betis si vypracoval brankovou příležitost, kterou však nedokázal proměnit. Podle očekávání hraje Barcelona častěji s míčem a můžeme se jen těšit, co nám nabídne druhá polovina utkání, která začne přibližně v 19:35.
45+3'
45+3'
Exekuce volného přímého kopu se opět ujal Gündoğan, obrana Betisu měla trochu starostí, ale situaci ustála.
45+2'
Ferrán Torres na levé straně předal Baldemu, jenž po kontaktu s Iscem skončil na trávníku a v závěru poločasu ještě uvidíme volný přímý kop.
45+1'
Po prověření u videa zůstává ofsajd v platnosti, takže Barcelona stále vede o jednu branku.
45'
Rozehrávka po zemi a kombinace Barcelony, načež si míč vyměnili Ferrán Torres s Robertem Lewandowským, kdy druhý jmenovaný vstřelil branku, nicméně sudí mává ofsajd.
44'
Barcelona má k dispozici další volný přímý kop na útočné polovině, uvidíme, jak s ním naloží tentokrát.
43'
Balde si šikovně obhodil soupeře a oběhl ho, jenže pak poslal velice nepřesný centr do vápna.
42'
Hosté kombinují s míčem u kopaček i nadále a hledají novou cestu k soupeřově brance.
41'
Ferrán Torres centroval z levé strany, jenže nepovedlo se mu najít adresáta ve žlutém dresu.
40'
Hosté se ujali míče ve středu hřiště a zkusili rychle vysunout útok po levé straně, kde však o kousek zvládla zasáhnout obrana Betisu.
38'
Lamine Yamal vypustil povedenou střelu, který rozezvučela tyčku branky Betisu. Následná dorážka Torrese šla mimo, navíc byla z ofsajdu.
37'
Ze střední vzdálenosti to vyzkoušel Isco, jeho rána sice mířila mezi tři tyče, ale nebyla dostatečně razantní ani umístěná, aby měl Iñaki Peña nějaké větší potíže.
37'
Ronald Araújo odvrátil míč do autu. Betis se usazuje nedaleko soupeřova vápna.
36'
Frenkie de Jong ve snaze se protlačit k míči fauloval soupeře, takže domácí mohou zkusit zaútočit.
34'
Betis prověřil pozornost hostujícího brankáře, ovšem Iñaki Peña dokázal střelu vytěsnit mimo tři tyče.
33'
Lamine Yamal unikl obraně a poslal na Torrese, který ale o míč přišel, načež ve skluzu fauloval Germána Pezzellu.
32'
Chyba Barcelony ve středovém kruhu dala míč domácím, kteří o něj však přišli na hranici vápna soupeře.
30'
Jules Koundé šel do skluzu a raději odpravil míč do autu před rozběhnutým soupeřem. Následně se sice hlásil o míč, ale poslední hrál skutečně francouzský internacionál v barvách Barcelony.
29'
Další centrovaný míč Betisu, tentokrát z levé strany, se stal snadnou kořistí brankáře Barcelony.
27'
Bellerín hledal centrem z pravé strany spoluhráče, ale našel jen Koundého, od nějž se míč odrazil do míst, kde ho sebral Iñaki Peña.
26'
Další rychlý výpad Barcelony byl zakončený střelou Lewandowského do brankáře Silvy, nicméně následně sudí zvedá praporek na znamení ofsajdu, takže vzrušení bylo zbytečné.
24'
Alejandro Balde si na levé straně příliš ukopl míč, takže ho získal soupeř. Betis ale nedokázal laciné ztráty soupeře využít.
23'
Domácí se snažili přehrát soupeře na levé straně, leč defenziva Barcelony akci ubránila.
21'
Barcelona právě vstřelila branku! Rychlá kombinace hostů končí poměrně jednoduchou brankou pro FERRÁNA TORRESE. Tečovaná přihrávka se stala ideálním vysunutím pro Pedriho, který výborně našel kolegu z útoku před odkrytou brankou.
20'
Barcelona zahajuje nový pokus o zteč Silvovy branky kombinací na vlastní polovině.
19'
Domácí v posledních okamžicích zvýšili ofenzivní snažení, ovšem opět z toho je jen aut pro hosty.
18'
Zpoza pokutového území zkusil vystřelit Marc Roca, jenže střela mu úplně nesedla, takže zamířil jen vedle Peñovy branky.
17'
Betis se také dostal na soupeřovu polovinu, kde však obrana Barcelony dobře zasáhla a získala autové vhazování.
16'
V úvodní čtvrthodině je lepším týmem Barcelona, která svého soupeře téměř nepouští k míči. Ovšem i Betis si vypracoval slušnou příležitost v úvodu utkání.
14'
Pedri si počíhal na hranici ofsajdu, přebral míč, jenže zakončení se mu nepovedlo vměstnat do prostoru vymezeného třemi tyčemi.
12'
Lamine Yamal dělá starosti obraně Betisu svou rychlostí, prvnímu hráči nyní unikl, načež mu druhý míč ukopl.
11'
Dalekonosný centr letěl na hranici pokutového území Betisu, kde však neoperoval nikdo z hráčů hostujícího celku.
10'
Barcelona hraje s míčem u kopaček, což není žádné větší překvapení. Obrana Betisu je zatím pozorná.
9'
Ani další standardní situace v podání Barcelony nevedla k ničemu zajímavému před Silvovou brankou.
8'
U postranní čáry skončil na trávníku Robert Lewandowski po souboji s Assane Diaem.
6'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Gündoğan, jehož centrovaný míč odvrátila obrana Betisu.
5'
Héctor Bellerín si počínal nedovoleně v souboji s Baldem, takže uvidíme volný přímý kop Barcelony nedaleko vápna.
4'
První zajímavější situace před oběma brankami. Isco vyslal do útoku Luize Henriqueho, jehož zakončení skončilo v síti nad brankou.
3'
Lamine Yamal předvedl sebevědomý průnik po pravé straně, kde obešel dvojici soupeřů a nahrál Torresovi, jehož přihrávka doprava byla zblokována na roh. Po něm nic zajímavého nepřišlo.
2'
Alejandro Balde byl zasažen rukou do obličeje, takže chvilku nemohl pokračovat ve hře.
1'
Hosté hned od úvodních minut kombinují s míčem u kopaček. Zatím se drží daleko od soupeřovy branky.
1'
Před začátkem zápasu se domácí loučí s dlouholetým kapitánem Andrésem Guardadem, který odchází domů do Mexika.

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Papastathopoulos, Vinícius – Cardoso, Isco, M. Roca – Henrique, José, Diao.
Náhradníci: Vieites – Pleguezuelo, Rodri, J. Cruz II, Busto, Altimira, Fékir, Visus Contreras, B. Iglesias.
Trenér: Manuel Pellegrini

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí, Balde – de Jong, Gündoğan, Pedri – Yamal, Lewandowski, F. Torres.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Félix, Roque, Roberto, Fort, Romeu, Guiu, F. López.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Barceloně pomalu ujíždí čelo tabulky, jelikož Katalánci na vedoucí Gironu ztrácejí už osm bodů. V předchozích dvou zápasech svěřenci Xaviho zvítězili, na což jistě budou chtít navázat. Nejlepším střelcem týmu pak je polský sniper Robert Lewandowski, jenž nastřílel osm branek. Za pozicemi zaručující evropské poháry je Betis, jenž má na svém kontě jednatřicet bodů, což je o deset méně než má Barcelona. Real v současné době ztrácí na šestou příčku pouhých pět bodů. Nejlepším střelcem týmu pak je Brazilec Willian José, který se radoval šestkrát.
Vítám všechny fanoušky u jednadvacátého kola španělské LaLigy, v němž na sebe narazí Real Betis a FC Barcelona. Očekává se vyrovnané střetnutí, které by měl hostující celek zvládnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.