La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Cádiz - 24. září 2023   18:30

Real Betis
60' G. Rodríguez
1:1
(0:1)
Cádiz
41' C. Ramos
Real Betis
Bravo – Bellerín (87. Ruibal), Pezzella (C), Bartra, Miranda (61. Vinícius) – G. Rodríguez, Isco, M. Roca (61. Guardado) – Ro. Sánchez (61. Henrique), José (46. Ezalzúlí), A. Pérez.
Vieites, Fernandes – B. Iglesias, Riad, J. Cruz II, Altmira.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
56 087 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C), Meré (88. L. Hernández), Fali, J. Hernández – Navarro (68. Sobrino), Alcaraz, Escalante (88. N'Guessan), Alejo (72. Machís) – Ma. Gómez (68. Martí), C. Ramos.
Gil – Zaldúa, Chust, Pires, Guardiola, Negredo, Á. Fernández.

Utkání je u konce a byť se domácí tým po přestávce všemožně snažil, tak dosáhl pouze na srovnání skóre. Velkou měrou to bylo skvělým výkonem hostujícího gólmana Ledesmy, který vytáhl několik výtečných zákroků a dlouho bral hráčům Realu Betis vítr s plachet. Překonal jej pouze v 60. minutě Guido Rodríguez, ovšem velmi povedenou střelou z otočky. Cádiz už toho směrem kupředu mnoho nepředvedl, dnnes vystřelil jen jednou na branku ale i to stačilo na remízu 1:1. Po tomto výsledku je Real Betis na desátém místě s osmi body, Cádizu patří deváté místo, taktéž s osmi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 56 087 diváků.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 11:3. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 10:14.
90+8'
90+7'
Domácím to nevyšlo ani po rohu, míč se odrazil k volnému Iscovi, jenže ten byl sám překvapen a prakticky nezakončil.
90+7'
Ledesmovi pomohl Hernández a nepříjemný míč odvrátil na roh.
90+6'
No a dostal ji i domácí Isco.
90+6'
Ještě jedna žlutá karta na straně Cádizu, za stažení protivníka byl potrestán Rubén Sobrino.
90+5'
Už je po všem, hosté si mohou na chvíli vydechnout.
90+4'
A zase Ledesma! Nyní zakročil proti Pérezovi, jehož hlavička padala pod břevno, ale gólman Cádizu vyškrábl na roh!
90+3'
Domácí byli blizoučko gólu! Ruibal odcentroval z pravého křídla, ve vápně předvedl efektní patičku Isco, ale Ledesma vytáhl ještě lepší zákrok před brankovou čárou!
90+2'
Bude se pokračovat, nepříjemný centr byl odhlavičkován a roh akorát poletí z druhé strany.
90+1'
Přímý kop hostů byl sražen a vše se změnilo na roh.
89'
Real Betis se dostal do rychlého brejku, který už ale ve finále vypadal jako ztracený. Vše ale vylepšila příhra na pravou stranu na Péreze. Jeho střela z úhlu šla těsně vedle.
88'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Rominigue N'Guessan.
88'
ze hřiště odchází Jorge Meré, přichází Luis Hernández.
87'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Aitor Ruibal.
86'
Guido Rodríguez měl dostatek času na centr, ale gólman Ledesma si našel prostor pro vyběhnutí a jistý zákrok.
85'
Henrique zablokoval centr hostů z levé strany, hra se otáčí zase na Ledesmovu branku.
84'
Už zase zaútočili hosté, Ramos byl blizoučko sklepnutí na branku, jenže při pohledu na míč opomněl soupeře a narazil do hráče.
83'
Real Betis v posledních minutách přidává na tempu a po centru hlavičkoval Pérez. Myslel to výborně, jenže provedení skončilo těsně vedle.
82'
Ledesma pokryl hlavičku po centru zprava, měl to ale jednoduché, neboť zakončení bylo slabé a neumístěné.
81'
Vybojoval však roh, který ovšem obrana hostí odvrátila. Druhý centr pak pokryl Ledesma a jeho vyboxování jednoruč.
80'
Real to vzal levou stranou, Ezalzúlí ale neodcentroval.
79'
Guido Rodríguez zastavil výpad Cádizu a za čistý zákrok si vysloužil potlesk tribun.
77'
Po návratu na hrací plochu tu máme boj a zase jen boj. Sledujeme hru ve středu hrací plochy.
75'
I ve druhé půli tu máme krátkou pauzu na občerstvení a několik taktických pokynů od trenérů.
74'
Už se zase hrálo na opačné straně, Ezalzúlí svým centrem ale trefil jen Escalanteho.
73'
Na centr z pravého křídla si naskakoval hostující Ramos, tentokrát mu ale štěstí nepřálo a on branku netrefil.
72'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Darwin Machís.
71'
Abdesamad Ezalzúlí je opravdu velmi aktivní a snaží se cpát do zakončení. Nyní jeho techniký pokus zablokovala obrana.
70'
Výpad Cádizu pravou stranou nevypadal zle, nicméně byl zastaven praporkem pomezního – ofsajd.
68'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Roger Martí.
68'
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Rubén Sobrino.
67'
Hosté chystají hned dvojnásobné střídání.
66'
Domácí reklamovali po centru z pravé strany ruku ve vápně, ta však byla jasně u těla.
64'
Hraje se teď ve velkém tempu, domácí Henrique vybojoval rohový kop.
63'
Hned dva rohy ze strany Cádizu, po druhém centru přišlo i zakončení, jenže vzrušení bylo zbytečné, mával se ofsajd.
61'
ze hřiště odchází Rodrigo Sánchez, přichází Luiz Henrique.
61'
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.
61'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Andrés Guardado.
60'
Real Betis právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Domácí rozehráli roh, hra se po centru posunula na pravou stranu, kde vrátil míč před branku Ezalzúlí, lehce tečovaný míč skončil u GUIDA RODRÍGUEZE a ten z otočky uklidil střelu k levé Ledesmově tyči – 1:1.
59'
Přitvrzuje se nám, rozhodčí se teď rozhodně nenudí.
57'
Trocha vášní na trávníku, za stažení protivníka k zemi byl žlutou kartou potrestán hostující Rubén Alcaraz. A tento zákrok by se uživil snad i v rugby...
56'
Tentokrát se do míče opřel domácí Isco a i jeho rána prosvištěla těsně nad.
54'
Střídající Ezalzúlí opět v šanci, svým příchodem rozhýbal útok Realu Betis. Šel skluzem po míči a jen o kousek poslal míč nad branku.
52'
Moc nescházelo a bylo to o dvě branky! Cádiz opět předvedl rychlý přechod vpřed, na centr z pravé strany si nabíhal Navarro a i když sám míč nezasáhl, málem to skončilo gólem. Jeden z obránců totiž při obranném zákroku trefil Bravovo břevno!
50'
Na hranici vápna vyslal ránu Ezalzúlí, zatím se ale pouze zastřeloval. Tohle letělo nad branku.
50'
Ayoze Pěrez posílal dopředu dlouhý nákop, míč šel ale přesně do míst, kde měli hosté převahu a tak zvládli i tohle odvrátit.
48'
Úvod druhé půle je opatrný, zejména hosté se nikam nehrnou.
46'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Abdesamad Ezalzúlí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:40.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalu nepřinesl. Spíše se bojovalo o každý metr hřiště a šancí bylo pomálu. Za domácí zahrozili Pérez popíchnutím špičkou kopačky, či Willian José z přímého kopu, hosté toho směrem kupředu předvedli ještě méně. Přesto vedou, neboť ve 41. minutě předvedli rychlý přechod do útoku a po centru z pravé strany se hlavou trefil Christopher Ramos. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+7'
45+7'
Přímý kop si dali ještě i hosté, Gómez hledal centrem Faliho, od Něj však šel míč mimo hrací plochu.
45+6'
Vše si vzal na starost Isco, vůbec se mu to ale nepovedlo a míč zase letěl metry nad branku.
45+5'
Ještě jedna standardka domácích, Ledesma si staví celkem bytelnou zeď. A před tou stojí stínící val domácích.
45+4'
Real Betis ještě před odchodem do kabin bojuje o vyrovnání skóre. A tak se stále hraje u Ledesmy.
45+2'
Po rohovém kopu se míč dostal k Iscovi, jeho rána ale pouze ohrozila diváky na tribuně za brankou.
45'
Druhá žlutá karta zápasu, nyní na straně Realu Betis. Za faul si ji prohlédl Juan Miranda.
44'
Vysoký centr z pravé strany, Ledesma si včas křikl a míči si poté stáhl do rukavic.
42'
Real Betis rázem má o čem přemýšlet, výhodou může být, že za malou chvíli bude následovat přestávka, kdy si budou hráči moci říct, co dál.
41'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté udeřili a vedou! Po rychlém přechodu do útoku, vedeném pravou stranou přišel obráncem sražený centr, na nadražený míč si naskočil CHRISTOPHER RAMOS a jeho hlavička zapadla k levé tyči Bravovy branky – 0:1.
39'
Následná standardka pro branku Cádizu nebezpečná nebyla, už se zase hraje na opačnou stranu.
38'
Další zákrok hostů a tentokrát je to i za žlutou kartu. Tu za zákrok na Mirandu obdržel Iván Alejo.
36'
Přesto to Willian José zkusil a i z velké dálky překonal zeď a donutil Ledesmu zakročit.
35'
Faul na Ayozého Péreze, ten si faul doslova vymodlil. Na přímou střelu to ale asi nebude.
34'
Už je zase vše připraveno ke hře, Bravo rozehrává z pravého prostoru u své šestnáctky.
32'
Máme tu krátkou přestávku na občerstvení, teplota se v Seville totiž blíží k třicítce.
30'
Roh se nepovedl a za malou chvíli se navíc pískal zbytečné přistrčení od Faliho na Pezzellu.
29'
Na opačné straně centroval Maxi Gómez, jeho pas obrana Betisu odkopla na roh.
27'
Samotný roh sice až tak nebezpečný nebyl, ale poté ještě následovala akce zprava a Pérezovo popíchnutí špičkou kopačky donutilo jít Ledesmu na zem a zakročit.
26'
Najednou tu byla ale šance Betisu, střela Isca však skončila těsně vedle. Bylo to ovšem s tečím, takže bude následovat roh.
25'
Stále pokračuje souboj o střed hrací plochy, ani jeden z celků se není schopen dostat do opravdu slibné šance.
23'
A tak se brzo do protiútoku dostali domácí fotbalisté. Zleva se do šestnáctky dostával Willian José, upadl, ale ani tohle na penaltu nebylo.
23'
Fali vyváží míč ze své poloviny, zatím má docela dost prostoru. Spoluhráči jsou ale pokrytí.
21'
Malá domů na Ledesmu, ten byl pod tlakem, ale zvládl odkopnout mimo své pokutové území.
19'
Nyní Isco pouštěl míč na Ayoze Péreze. Myšlenka dobrá, provedení už ale trochu kulhalo. Každopádně Betis začíná tlačit.
17'
Pád v pokutovém území Cádizu, zákrok na Isca však na penaltu rozhodně nebyl.
16'
Cádiz zase v útoku, Maxi Gómez centroval po zemi, obrana Betisu tento pas zvládla sklepnout, že z toho nebyl ani roh.
15'
Malá domů Faliho na Ledesmu, ten neváhal a hned odkopával směrem k půlce.
13'
Na opačné straně odvážně vystřelil Rodrigo Sánchez, tohle ale chtělo spíše přihrávku na nabíhajícího Williana Josého.
12'
Hosté potáhli akci pravým křídlem, vše ale vyvrcholilo pouze nepřesnou příhrou na Gómeze.
10'
Tempo utkání se nám teď lehce ponížilo, hraje se převážně ve středu hrací plochy.
9'
Míč si na střelu šteloval hostující Escalante, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a pouze rozehrál do šířky.
8'
Hosté vhazují na útočné polovině, Meré s tím nijak nepospíchal a hned byl sudím napomínán, aby zrychlil.
7'
Už se zase hraje, Gil se posadil na střídačku, Jeremías Ledesma bude odkopávat.
6'
Ledesma se držel za levé rameno a možná jej trápí i oblast krku, vypadá to však, že minimálně zkusí pokračovat.
5'
Při zákroku si ale zjevně ublížil gólman Ledesma a okamžitě se začal rozcvičovat eho náhradník David Gil.
4'
Teď už domácí. Levou stranou zasprintoval Miranda, centrem našel Williana Josého, který v závaru hodlal zakončit, ale v přehuštěném prostoru na to nedostal příležitost.
3'
Pravou stranou to vzal hostující Alejo, chtěl pak levačkou odcentrovat, míč se mu ale svezl po kopačce.
2'
První akce hostujícího celku, zakončoval Ramos, ten se však nedostal k hlavičce, která by byla dostatečně důrazná.
1'

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella (C), Bartra, Miranda – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Ro. Sánchez, José, A. Pérez.
Náhradníci: Vieites, Fernandes – B. Iglesias, Riad, Vinícius, Guardado, Ruibal, J. Cruz II, Altmira, Henrique, Ezalzúlí.
Trenér: Manuel Pellegrini

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), Meré, Fali, J. Hernández – Navarro, Alcaraz, Escalante, Alejo – Ma. Gómez, C. Ramos.
Náhradníci: Gil – Zaldúa, Chust, Martí, Pires, Sobrino, Guardiola, Negredo, Machís, Á. Fernández, L. Hernández, N'Guessan.
Trenér: Sergio González Soriano

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Benito Villamarín začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Miguel Ortiz, kterému budou na pomezí asistovat José Garrido a Guillermo Santiago.
Real Betis

Domácí celek je v tuto chvíli na 11. místě se sedmi body za bilanci dvou výher. jedné remízy a dvou porážek. Naposledy se v lize Real Betis přestavil v Barceloně a schytal drtivý debakl 0:5. Klubu se pak nevedlo ani v týdnu, kdy v rámci Evropské ligy prohrál na trávníku Glasgow Rangers po gólu Simy 0:1.

Cádiz FC

Hosté jsou na tom tabulkově o něco malinko lépe, mají také sedm bodů, ale patří jim deváté místo. I Cádiz má na svém kontě dvě výhry, jednu remízu a dvě prohry. Jeden z neúspěšných duelů přišel v posledním kole, kdy se tým představil v Bilbau, neskóroval, naopak třikrát inkasoval a odvezl si nepříjemou porážku 0:3.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 6. kola mezi týmy Real Betis a Cádiz CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.