La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Girona - 21. prosince 2023   19:00

Real Betis
89' Pezzella
1:1
(0:1)
Girona
39' Dovbyk
Real Betis
R. Silva – Bellerín (15. Ruibal), Pezzella, Riad, Miranda – M. Roca (67. Altmira), Guardado (46. Carvalho) – Diao, Rodri (67. B. Iglesias), A. Pérez – José (67. Ezalzúlí).
Vieites – Vinícius, J. Cruz II, Henrique, Papastathopoulos.
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López (35. Juanpe), Blind, Gutiérrez – Couto (79. V. Fernández), I. Martín, A. García, Torre (66. Portu), Sávio (79. Solís) – Dovbyk (66. Stuani).
Fuidias, Carlos – Espinosa, Kebe, A. Martínez.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:9.
Je konec! Real Betis nakonec uhrál s Gironou remízu 1:1. Obrovské šance měl ale domácí Betis. Pérez i Diao ve vyložených pozicích přestřelili branku. Ve 27. minutě pak Péreze vychytal skvělý gólman. O deset minut později Ruibal ve vápně fauloval Savia, což z penalty potrestal Dovbyk. Po změně stran hosté mohli přidat druhou branku, ale Dovbyk z malého vápna branku netrefil. Domácí v závěru zvýšili aktivitu a dočkali se odměny. V 89. minutě totiž tvrdou ránou vyrovnal Germán Pezzella.
90+4'
90+3'
Abde Ezalzúlí prošel od poloviny hrací plochy až do pokutového území, kde zkusil střelu vnějším nártem, ale Gazzanigu nenachytal.
90+2'
Domácí Betis vytáhl presink vysoko na polovinu Girony. Příznivci celku ze Sevilly nyní ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním.
90'
Girona se okamžitě vydala vpřed a získala rohový kop.
89'
Real Betis právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se v samotném závěru utkání dočkal vytoužené branky! Po rohovém kopu se do odraženého míče položil GERMÁN PEZZELLA a napálil jej do sítě!
87'
Miguel Gutiérrez podpořil ofenzivu Girony náběhem po levé straně, nicméně ani on se neodhodlal k odcentrování.
86'
Aleix García rozehrál na levou stranu hrací plochy, nicméně defenziva Realu Betis se dokázala stáhnout pod míč.
85'
Domácí celek stupňuje svou aktivitu, nicméně kombinace kolem vápna skončila jen vybojovaným rohovým kopem.
84'
Assane Diao prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho přízemní centr trefil jen dobře postaveného stopera.
83'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Aleix García).
82'
Portu na pravé straně obešel Péreze, nicméně špičkou kopačky si míč posunul příliš k čáře, odkud už se neuvolnil.
80'
Po rohovém kopu Girony se do zakončení dostal Stuani, nicméně jeho projektil proskákal vedle vzdálenější tyčky.
79'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Valery Fernández,
ze hřiště odchází Sávio, přichází Jhon Solís.
78'
Juanpe vybojoval míč na polovině hrací plochy, jenže přihrávkou mezi stopery domácího celku nikoho ze spoluhráčů nenašel.
77'
Aitor Ruibal se ve vápně opřel do odraženého míče, nicméně jeho projektil skončil vysoko nad břevnem hostující branky.
76'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč se stáčel přímo do branky, nicméně pozorný Gazzaniga míč zalepil v rukavicích.
75'
Diao se dral do pokutového území, ale jeho projektil levou nohou skončil blokem dobře postaveného obránce v pokutovém území.
74'
Právě Abde Ezalzúlí vypálil zpoza velkého vápna, nicméně jeho projektil skončil blokem dobře postaveného obránce v blízkosti vápna.
73'
Abde Ezalzúlí táhl útok Realu Betis, nicméně defenziva Girony se výborně stáhla a nepustila nikoho v zelenobílém do vápna.
72'
Sávio se hnal s míčem na polovinu soupeře, nicméně pod tlakem obránce byl o míč připraven. Domácí už potřebují hlavně útočit.
71'
Stopeři Realu Betis kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se hecovat své spoluhráče. Defenziva Girony je zatím neprostupná.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a hostující Girona stále drží těsné vedení. Hráči v červenobílém postupně kombinují.
69'
Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit brankář Rui Silva. Gólman Realu Betis nakopl míč na levou stranu hřiště.
68'
Stuani dostal přihrávku do pokutového území, nicméně nikdo v červenobílém dresu se mu nedokázal uvolnit.
67'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Sergi Altmira,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Borja Iglesias,
ze hřiště odchází Willian José, přichází Abde Ezalzúlí.
66'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Pablo Torre, přichází Portu.
65'
Artěm Dovbyk dloubl míč do pokutového území, jenže jeho pobídka směřovala pouze do ofsajdu.
64'
Girona se prokombinovala ze své poloviny před pokutové území soupeře, nicméně tam zasáhl výborně postavený Rodri.
63'
Girona se tentokrát dostala vpřed středem hrací plochy, nicméně nikdo v červenobílém se netlačí do zakončení. Tempo hry poněkud opadlo
61'
Hráči Betisu se v posledních minutách soupeře ani prakticky nesnaží napadat. Girona má opticky mnohem více sil.
60'
Je za námi hodina hry a Girona nadále drží nejtěsnější možné vedení. Na pravé straně nyní s míčem u nohy operuje Couto.
58'
Hra je přerušena! Sudí vyrazil za hlavním pořadatelem, neboť někteří fanoušci za brankou Girony zřejmě vhazovali na trávník předměty.
57'
Přihrávku na pravou stranu dostal Diao, který míč ještě posunul na spoluhráče, nicméně poslední centr defenziva odvrátila.
56'
Girona kombinuje s míčem na kopačkách na polovině hřiště. Domácím fanouškům se dění na trávníku nelíbí a začíná se ozývat pískot.
55'
Savio na opačné straně kličkou obešel obránce a v pokutovém území zakončil levačkou. Jeho rána ale skončila nad břevnem.
54'
Real Betis vhazoval na pravé straně hrací plochy. Dlouhý aut přiletěl až do pokutového území, ale pozorný García situaci zvládl.
53'
Yan Couto se dral do pokutového území, kde si chtěl obhodit obránce, jenže po kontaktu upadl.
51'
Girona zaútočila po levé straně, nicméně nikdo v červenobílém nedokázal procedit míč do pokutového území.
50'
Hosté vstoupili do druhého poločasu výrazně aktivněji. Girona drží míč na kopačkách a domácí celek k němu prakticky nepouští.
49'
Girona zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na malé vápno, odkud jej domácí brankář Rui Silva nekompromisně vyboxoval.
48'
Ayoze Pérez táhl útok Realu Betis, nicméně nedokázal se uvolnit a odcentrovat do nebezpečného prostoru. Girona se výborně stahuje pod míč.
47'
Yan Couto pláchl po pravém křídle, předložil míč na malé vápno, jenže dobíhající Dovbyk levačkou těsně minul branku!
46'
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází William Carvalho.
46'
První poločas je minulostí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Girona. Obrovské šance měl ale domácí Betis. Pérez i Diao ve vyložených pozicích přestřelili branku. Ve 27. minutě pak Péreze vychytal skvělý gólman. O deset minut později Ruibal ve vápně fauloval Savia, což z penalty potrestal Dovbyk.
45+6'
45+6'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Marc Roca).
45+5'
Defenziva Girony si pohlídala nákop na rozběhnutého Williana Josého a nepustila domácího střelce do nebezpečné pozice.
45+4'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Andrés Guardado).
45+3'
Paulo Gazzaniga si dal pozor na nákop do pokutového území, vyrazil ven z branky a ukryl míč do rukavic. Hostující gólman s rozehrávkou nespěchá.
45+2'
Aitor Ruibal se dostal pod tlak napadajícího soupeře, ale i s kusem štěstí situaci zvládl a pomohl si rozehrávkou na brankáře Ruie Silvu.
45'
Betis zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde defenziva Girony bez větších problémů zakročila.
44'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Artěm Dovbyk).
43'
Rui Silva nakopl míč na polovinu Girony, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě obránce v červenobílém dresu. Domácí fanoušci teď ženou Betis hlasitým skandováním.
42'
Domácí celek si snaží v závěru poločasu vytvořit tlak. Betis kombinuje kolem velkého vápna, ale nikdo v zelenobílém si zatím netroufl na střelu.
41'
Real Betis hraje s míčem na kopačkách a okamžitě se tlačí vpřed. Na levé straně operoval Andrés Guardado, ale prostor k odcentrování nedostal.
39'
Girona právě vstřelila branku! Girona se dostává do vedení! K penaltě se postavil ARTĚM DOVBYK, který s přehledem pokutový kop proměnil!
38'
Penalta pro Gironu! Aitor Ruibal ve vápně podrazil Savia a sudí neváhal!
37'
Juanpe se ve vápně opřel do odraženého míče, nicméně jeho projektil skončil blokem obránce v zelenobílém dresu. Vhazovat bude Girona.
36'
Couto z pravé strany odcentroval ke vzdálenější tyči, nicméně nikdo v červenobílém dresu se do zakončení nedostal.
35'
ze hřiště odchází David López, přichází Juanpe.
34'
Se stoperem Girony to nevypadá vůbec dobře. Zdá se, že i hostující kouč bude muset ještě v průběhu první půle nuceně střídat.
32'
David López nyní také potřebuje ošetření. Při posledním výpadu Betisu podle všeho špatně došlápl na pravou nohu.
31'
David López se skvěle vrátil s rozběhnutým soupeřem a ve skluzu míč odehrál na tribunu. Vhazovat bude domácí Real Betis.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme dramatické utkání. Girona je sice aktivnější, nicméně větší možnosti měl domácí celek.
29'
Hosté se usadili na polovině soupeře, nicméně kombinace Girony vedla jen k nepřesnému přenesení hry na levou stranu hřiště.
28'
Real Betis je v posledních minutách o něco nebezpečnější, nicméně hráči Girony se snaží dostat do kompaktního bloku.
27'
Paulo Gazzaniga v posledních minutách drží Gironu ve hře! Pérez se znovu dostal do zakončení, ale hostující gólman svůj celek podržel!
26'
Betis zahodil stoprocentní možnost! Do úniku se dostal Diao, který šel sám na brankáře, jenže se k němu vrátil Couto, který domácího hráče rozhodil, a Diao v pádu branku přestřelil!
25'
Artěm Dovbyk si naběhl na přihrávku do vápna, jenže nepovedeným prvním dotykem se vytlačil mimo optimální střelecký úhel.
24'
Couto krásným centrem našel v pokutovém území Savia, který vypálil levačkou, jenže nepovedená rána postrádala razanci.
23'
Girona zahrávala rohový kop. Centrovaný míč odvrátila domácí obrana jen k Martínovi, jehož ránu zablokoval skvěle postavený Roca.
21'
Domácí zahodili obrovskou šanci! Ayoze Pérez si ve vápně výborně převzal míč, jenže pravačkou jej napálil nad břevno hostující branky!
20'
Rodri si navedl míč na levou nohu, jenže jeho projektil skončil blokem jednoho z hráčů v červenobílém dresu.
18'
Girona se dostala vpřed po pravé straně. Do vápna se snažil prosmýknout Couto, jenže důrazný Miranda jej čistě zastavil tělem.
17'
Girona napadala rozehrávku Realu Betis na jeho polovině, nicméně domácí zadáci si s rozehrávkou dokázali poradit.
16'
Další tvrdý zákrok na jednoho z domácích hráčů. Tentokrát se proti pravidlům provinil Eric García.
15'
ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Aitor Ruibal.
14'
Miguel Gutiérrez si naběhl na nákop za obranu Betisu, kde se dokonce dostal do krkolomného zakončení, ale vyběhnutý Rui Silva míč vyrazil.
13'
Domácí chtěli přejít do rychlého protiútoku, nicméně rychlostně dobře vybavení zadáci Girony míč odehráli do rukavic gólmana.
12'
Na pravé straně byl první v souboji Pérez, nicméně obránce Girony se mu skvěle vrhl pod nohy a dokázal míč odehrát do bezpečí.
11'
Po úvodním rohovém kopu dnešního souboje nedokázala Girona domácí branku ohrozit. Defenziva Realu Betis míč odehrála do bezpečí.
10'
Girona po rychlém přechodu vpřed přenesla míč na pravou stranu hřiště, odkud odcentroval García, ale jeho pobídka byla sražená na roh.
9'
Krajní zadák Realu Betis už je zpátky na nohou a ještě zkouší šrám rozběhat. Uvidíme, zda bude muset domácí kouč sáhnout ke střídání.
8'
Hra je přerušena! Po souboji na pravé straně zůstává na trávníku ležet Héctor Bellerín, který bude potřebovat ošetření.
7'
Miguel Gutiérrez se z levé strany snažil probít do pokutového území, ale Héctor Bellerín jej zákrokem na hranici pravidel zastavil. Sudí nechává pokračovat ve hře.
6'
Aleix García si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde si skvěle převzal míč a rozehrál na pravou stranu. Hosté hledají cestičku do zakončení.
5'
Girona kombinuje s míčem na polovině hrací plochy. Lídr španělské nejvyšší soutěže zatím domácí Betis prakticky nepouští k míči.
4'
Girona se z pravé strany dostala až do pokutového území, ale dobře postavený Chadi Riad míč z malého vápna odkopl do bezpečí.
3'
Miguel Gutiérrez se hnal za přihrávkou na levou stranu, ale obránce Miranda se mu skvěle vrhl pod nohy a odehrál míč do zámezí.
2'
Germán Pezzella si dal pozor na napadajícího soupeře a raději před ním nakopl míč na polovinu Girony. Uvidíme, jak se vedoucí celek bude konfrontovat s jedním z kvalitnějších týmů ve Španělsku.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek ze Sevilly se ihned vydal vpřed, nicméně nákop skončil v moci obránců.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Betis bude hrát v zelenobílém, zatímco Girona oblékne červenou sadu.

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella, Riad, Miranda – M. Roca, Guardado – Diao, Rodri, A. Pérez – José.
Náhradníci: Vieites – Altmira, Vinícius, Carvalho, J. Cruz II, Ezalzúlí, Henrique, B. Iglesias, Ruibal, Papastathopoulos.

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Couto, I. Martín, A. García, Torre, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Espinosa, Juanpe, Kebe, A. Martínez, Portu, Solís, Stuani, V. Fernández.
Real Betis

Domácí Real Betis je na tom o něco hůře. Po sedmnácti odehraných kolech má celek ze Sevilly na kontě dvacet sedm bodů a patří mu sedmá pozice ligové tabulky. Minulý týden navíc Betis neudržel postupovou pozici v rámci Evropské ligy. Místo toho se pro jarní část poroučí do Konferenční ligy. Poslední tři duely Betis v lize skončily dělbou bodů. Naposledy remizoval 0:0 na hřišti Realu Sociedad.
Girona FC

Hostující Girona je letos jednoznačně největším překvapením ve Španělsku, dost možná i v celé Evropě. Po sedmnácti odehraných kolech má na kontě čtyřicet čtyři bodů a drží první pozici ligové tabulky. Na druhý Real Madrid má k dobru náskok dvou bodů. Výrazně si navíc pomohla triumfem proti Barceloně, které na jejím hřišti nastřílela čtyři branky. O víkendu tento triumf potvrdila domácím triumfem 3:0 nad Deportivem Alavés.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání LaLigy mezi Realem Betis a Gironou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.