La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Las Palmas - 26. listopadu 2023   21:00

Real Betis
19' José
1:0
(1:0)
Real Betis
Vieites – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho (52. Guardado) – Henrique (60. Ezalzúlí), Isco (76. Fékir), A. Pérez (60. Rodri) – José (75. B. Iglesias).
Fernandes – Papastathopoulos, Vinícius, M. Roca, Altmira, Diao, Ruibal.
V. García – Méndez, Villaseñor.
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
48 132 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez (46. Araujo), Coco, Mármol, S. Cardona – Perrone (46. Loiodice) – Park (66. S. Ramírez), J. Muñoz (88. M. Cardona), K. Rodríguez (C), Moleiro – al-Haddádí (80. B. Ramírez).
Escandell – Sinkgraven, Mfulu, C. Herrera, Herzog, Kaba, Pejiño.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 48 132 diváků.
Verdiblancos se tak výborně naladili na nadcházející týden, ve kterém nejprve vyrazí na půdu pražské Sparty v rámci Evropské ligy a během víkendu pak narazí na Almeríi. Las Palmas v dalším kole čeká Getafe.
Máme hotovo, všechny body dnes zůstávají na zelené straně Sevilly! Josého gól z úvodní půle se nakonec ukázal býti rozhodujícím, Betis přežil velmi náročné závěrečné minuty střetnutí a připisuje si další vítězství. Las Palmas se seč mohlo snažilo na konci vytěžit aspoň bod, na výborného Vieitese ale nakonec až do závěrečného hvizdu nenašlo recept.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 7:12.
90+6'
90+6'
Borja Iglesias (RBE) za svůj faul vidí žlutou kartu, hosté se mohou ještě naposledy pokusit zaútočit.
90+5'
Domácí obrana rychle odrazila další hostující útok, Las Palmas nyní drží míč u středového kruhu.
90+4'
Cardona se pokusil centr z pravé strany přetavit v kop přes hlavu, který ale vůbec nevyšel dle jeho představ. Míč jen pomalu doskákal za zadní čáru.
90+3'
Ezalzúlí chtěl přihrávkou za obránce vysunout do vápna Iglesiase, Valles si ale míč pohlídal.
90+2'
Betis velmi trpělivě kontroluje balón na středu hřiště a kráčí vstříc zisku dalších tří bodů.
90+1'
Iglesias nastavení odšpuntoval náběhem do vápna, Valles obětavě vyběhl proti protihráči, padl mu pod nohy a míč schoval do svého náručí.
89'
Pokud Betis přeci jen získá všechny body, bude to hlavně díky Vieitesovi! Gólman zelenobílých si teď pohlídal nadějnou střelu Coca pod břevno a vyrazil jí za svou svatyni! Skvělý zákrok!
88'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Marc Cardona.
87'
Další ofenzivní výlet Iglesiase ukončil postranní rozhodčí, který ho nachytal v postavení mimo hru.
86'
Zničehonic se nyní do brejku dostali Iglesias s Fékirem, přičemž druhý jmenovaný akci zakončil nepřesnou střelou. Valles tak bude rozehrávat.
85'
Domácí se po dlouhé době zmocnili míče a po pravém křídle nyní míří ven ze své poloviny hřiště.
84'
Kirian Rodríguez zatáhl protihráče za dres, což nechalo rozhodčího chladným. Borci ve žlutém se tak vrací na balón a znovu míří před Vieitese.
83'
Las Palmas sice bylo v ofsajdu, Vieites ale tak jako tak musel čelit další nepříjemné střele. Hostující sektor je ve varu a žene své hráče za vyrovnáním.
82'
Další šance hostů, Loiodiceho slibná dalekonosná střela orazítkovala reklamní tabuli za brankou! Domácí jsou opravdu možná až příliš pasivní, to by se jim ještě mohlo velmi krutě vymstít...
81'
Miranda zachytil balón ve svém vápně a obratem ho odkopl ven. Las Palmas má teď více ze hry a snaží se si pro sebe vybojovat aspoň bod.
80'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Benito Ramírez.
79'
Právě Ramírez je nyní v péči týmových zdravotníků, po krkolomné kolizi s brankářem se držel za temeno. Zdravotní problémy trápí i Guida Rodrígueze.
78'
Ramírez se nebezpečně uvolnil v domácím vápně! Vieites byl nucen zatáhnout za záchranou brzdu a proti protihráči vyběhnout, což se nakonec vyplatilo! Útočník Las Palmas nezakončil.
77'
Vieites se nyní rozhodl míč rozehrát nakrátko na jednoho z obránců, Betis tak zakládá další ofenzivní výpad z hloubi vlastní části bitevního pole.
76'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Isco, přichází Nabil Fékir.
75'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Borja Iglesias.
74'
No, domácí si možná trochu začínají zahrávat! Ramírez nyní místo zakončení nabídl míč na zadní tyč na nabíhajícího al-Haddádího, který ale z ideální pozice nedokázal Vieitese prověřit!
73'
José byl faulován u středové čáry, rozhodčí přerušuje hru a vrací míč do držení Betisu. V zámezí se mezitím chystá do hry vstoupit Borja Iglesias.
72'
Tohle už bylo podstatně nadějnější, Ramírez míč parádně zakroutil na zadní tyč! Jeho šanci ale zhatil Vieites, který balón rukou vyrazil!
71'
Do klubu nepřesných střelců se zařazuje také Loiodice, jehož zakončení Vieitese vůbec nepotrápilo. Gólman se jen koukal, jak míč letí nad jeho brankou.
70'
Kirian Rodríguez chtěl nastartovat hostující akci pasem na křídlo, který ale zachytil protihráč.
69'
Pokud se obraz hry nějak zásadně nezmění, pak Betis ke třem bodům dokráčí velmi sebevědomě. Las Palmas se nedaří výrazněji promluvit do dění.
68'
Ezalzúlímu zakončení vůbec nevyšlo dle představ, jeho rána šla hned několik metrů nad hostující svatyni. Valles tak bude za malý moment odkopávat.
67'
Muñoz podržel Isca a stáhnul ho k zemi, Betis tak získává další volný kop na středu hřiště.
66'
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Sandro Ramírez.
64'
Sledujeme celkem nevýraznou pasáž hry. Balón teď často střídá svého majitele, ani jednomu týmu se ho nedaří na delší dobu zkrotit.
63'
Na druhém konci hřiště teď chtěl udeřit Park, jehož střela zpoza šestnáctky prosvištěla kolem vnějšku bližší tyče. Vieites se za míčem jen ohlédl.
62'
Isco přihrávkou na stranu vysunul do útoku Ezalzúlího. Akci Betisu pak nepovedeným centrem uzavřel Miranda, jehož balón si Valles pohlídal a zkrotil ho.
61'
Miranda se nalepil na protihráče ve vápně a centr, který na něj mířil, hlavou vytěsnil za svou svatyni. Za malou chvíli tak uvidíme centr v podání ostrovanů.
60'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Rodri,
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Abde Ezalzúlí.
59'
Pezzella si na křídle pohlídal Loiodiceho a vysunul míč do zámezí, hosté získávají vhazování.
57'
Las Palmas dnes působí možná trochu bezzubým dojmem. Sice se mu daří hru opakovaně přesouvat před Vieitese, pořádně ho prověřit ale už ne.
56'
Dá se očekávat, že brzy uvidíme jedno střídání za druhým, v zámezí se připravuje hned několik hráčů. Ke změnám zřejmě přikročí hlavně Betis.
55'
Park se skvěle uvolnil na pravém kraji vápna a nehodlal tuto příležitost zahodit, jeho možná trochu ukvapená střela ale zamířila nad svatyni.
53'
Munír al-Haddádí (LPA) vyslal pár jistě slušných slov na adresu hlavního rozhodčího a zbytek utkání dohraje pod žlutou kartou. Málem rovnou viděl i druhou.
52'
ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Andrés Guardado.

Jedná se o vynucené střídání ze zdravotních důvodů, Carvalhovi se na hřišti chvilku věnovali zdravotnici. Zdá se ale, že nešlo o nic vážného.
51'
Park zachytil přihrávku ze strany a snažil se si zpracovat balón, velmi rychle ho ale doběhl jeden z bránících protihráčů a nedovolil mu ohrozit Vieitese.
50'
Verdiblancos se krátkými přihrávkami pomalu posouvají dopředu, Las Palmas je drží na uzdě.
49'
Hosté zatím ve druhém poločase kontrolují balón, dosud ale nezvládli přesunout hru k Vieitesovi.
48'
Saúl Coco se teď málem postaral o naprosto výstavního vlastence, když centr Betisu z pravé strany tečoval jen těsně vedle své svatyně! Chybělo pouhých pár centimetrů!
47'
Las Palmas se se dvěma novými tvářemi na trávníku snaží hned zkraje prolomit domácí obranu, jejich počínání na pravé straně ale ovoce nenese.
46'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice,
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Julián Araujo.
46'
Tribuny v Seville sledují jednoznačnou partii, Betis se na přestávku vrací do kabiny se zaslouženým jednogólovým náskokem. Domácí sice do utkání vstoupili opatrně a v prvních minutách měli více ze hry hlavně hosté, svěřenci kouče Pellegriniho pak ale rychle převzali iniciativu a po zbytek dějství své soky takřka nepustili ke slovu. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:8.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+2'
45+2'
Park po kontaktu s protihráčem ztratil míč na křídle, Vieites bude odkopávat. To bude asi vše.
45+1'
V závěru úvodní půle jsou aktivnějším týmem na hřišti hosté, kterým se ale nedaří prorazit dopředu.
44'
Vysunutý Park mohl vyrazit do brejku přes střed hřiště, jenže si nedokázal zpracovat trochu divokou přihrávku z levé strany. Míč si berou Verdiblancos.
43'
Domácí si před přestávkou chtějí pojistit svůj náskok. Tečku za rychlým výpadem Betisu udělat Henrique, který svou střelou trefil jen Rodrígueze.
42'
Rychlého Mirandu před svou vlastní svatyní čistě odzbrojil Coco, míč se pak odrazil k jednomu z borců ve žlutém dresu. Hosté obratem přechází dopředu.
41'
Cardona během souboje s Henriquem neudržel míč v mezích hřiště, Betis bude vhazovat.
40'
Ale pozor, zničehonic se teď v domácím vápně uvolnil Park na druhý pokus donutil Vieitese vytáhnout z rukávu zákrok. Uvidíme roh v podání Las Palmas.
39'
První poločas se chýlí ke konci, dění se v posledních minutách drží převážně na středu hřiště.
38'
Perrone si zahrává s ohněm, na středu hřiště podrazil Péreze. Druhou žlutou kartu nicméně nevidí...
37'
Celkem slibně vyhlížející brejk Las Palmas zhatila nepovedená přihrávka do vápna, po které se na balón znovu vrací svěřenci kouče Pellegriniho.
36'
Guido Rodríguez získal balón na středu hřiště a bez váhání Vallese prověřil střelou z obrovské vzdálenosti. Hostující gólman míč vyrazil, uvidíme roh.
35'
Muñoz poslal k zemi Isca, Betis tak získává další volný kop na své polovině hrací plochy.
34'
Hosté nyní na malou chvíli přesunuli hru před Vieitese, který následně u pravé tyče zachytil hodně nepovedenou přihrávku jednoho z protihráčů.
33'
Faulů dosud nebylo k vidění moc, podražení Máxima Perroneho (LPA) ale bylo dost závažné na to, aby si od rozhodčího vysloužilo žlutou kartu.
32'
Hostující gólman po pár sekundách váhání zahrál míč na stranu na al-Haddádího, který ale takřka okamžitě ztratil balanc a spolu s ním i balón.
30'
Máme za sebou takřka půl hodiny hry, zatím je to celkem jednoznačné. Domácí se po vlažném úvodu chopili iniciativy a nedovolují svým soupeřům jakkoliv ohrozit Vieitesovu svatyni, zatímco Valles práci má.
29'
Cardona teď během souboje o míč u postranní čáry tečoval kotník Henriqueho, který se bolavou nohu snaží rozpohybovat. Volný kop pro Betis.
28'
Moleiro si sice na druhém konci hřiště počínal hodně nebojácně, přes dvojici domácích stoperů se ale ve vápně neuvolnil. Vieites byl bez práce.
27'
Henrique parádně přesunul dění dopředu po pravé straně a jeho následný centr se od Isca odrazil k Josému, jehož zakončení si Valles pohlídal.
26'
Sledujeme celkem klidnou pasáž utkání, která se odehrává primárně na středu bitevního pole. Častěji jsou momentálně na míči hostující hráči.
24'
Výběr z Kanárských ostrovů rozebral další akci Betisu, Valles pak balón nakopl na střed hřiště.
23'
Domácí mají hru pod kontrolou, Rodríguez teď míč pro jistotu poslal dozadu na Vieitese. Hosté sice do utkání vstoupili dobře, posledních pár minut se ale trápí.
22'
Pérez byl stažen k zemi těsně za středovou čarou, Betis získává volný kop na pravé straně.
21'
Poté, co platnost zásahu potvrdil i VAR, se hra rychle přesunula před Vieitesovu svatyni. Las Palmas se ale nepovedlo na inkasovaný gól odpovědět.
19'
Real Betis právě vstřelil branku!
Aktivní hra domácích přeci jen nese ovoce, Betis na konci devatenácté minuty odskakuje do vedení! Isco se protáhl s míčem do hostujícího vápna a nasměroval ho do brankáře, od kterého se balón následně odrazil na volného WILLIANA JOSÉHO. Dorážka byla formalitou – 1:0!
18'
Další útok Realu zastavuje faul Josého, který na křídle bránícího Cardonu srazil na trávník.
17'
Hra se drží v zajetých kolejích. Hosté se znovu bezúspěšně snaží přejít do ofenzívy, zatímco Betis čeká na první příležitost se vrátit zpět na balón.
16'
Verdiblancos teď mají jednoznačně více ze hry. Jejich další rohový kop přinesl další hlavičku, opět z dílny Riada, ale tentokrát mimo tři tyče.
14'
Las Palmas dostalo hru pod kontrolu a operuje s míčem na své polovině hrací plochy. Uvidíme, zdali se mu podaří najít cestu zpět před domácí klec.
13'
Třetí roh Sevillských přinesl první pořádnou příležitost! Isco od praporku nasměroval míč do vápna na Riada, jehož hlavičku výborný Valles nataženou rukou poslal nad svatyni!
12'
Balón se nyní odrazil dozadu až k Vieitesovi, který si s rozehrávkou následně dává načas.
11'
Betis se po bídném vstupu do střetnutí začíná probouzet, Isco svou sraženou střelou vybojoval pro svůj celek první roh dnešního střetnutí.
10'
Tohle nevypadalo špatně. Směrem na vysunutého Josého v hostujícím vápně šla křižná přihrávka, kterou ale střežený domácí forvard nezachytil.
9'
Sérii soubojů o míč na středu hřiště vyhráli zelení, kteří se ale při přechodu do ofenzívy trápí.
8'
Moleiro kratičkou přihrávkou na kraji vápna vysunul dopředu Cardonu, jehož následný centr byl zblokován vracejícím se protihráčem. Vieites tak zůstal v klidu.
7'
Z obou stran zatím sledujeme hodně vlažný vstup do utkání. Domácím se nedaří se dostat na míč, hosté si pak dosud stále nevypracovali větší šanci.
5'
Vieites vyběhl ven ze svého vápna a zahrál volný míč mezi diváky, Las Palmas tak bude vhazovat na polovině svých soupeřů. Uvidíme, co vymyslí.
4'
Hosté kontrolují balón, poměrně pasivní Betis zatím v dnešním utkání míč držel jen desítky sekund.
3'
Výborná souhra Las Palmas vypadala nebezpečně, jenže borci ve žlutém nakonec akci překombinovali a al-Haddádí pak nedokázal pořádně zakončit.
2'
Hru nyní zastavuje hostující ofsajd, začátek utkání zrovna dvakrát atraktivní podívanou nenabízí.
1'
První domácí výpad dopředu byl zastaven daleko od vápna, Las Palmas se přesouvá do útoku.
1'
Úvodní výkop obstará Betis, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na hrací plochu, domácí v pruhovaných zelenobílých dresech a hosté ve žlutých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Real Betis: Vieites – Bellerín, Pezzella (C), Riad, Miranda – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Isco, A. Pérez – José.
Náhradníci: Fernandes – Fékir, Papastathopoulos, B. Iglesias, Ezalzúlí, Vinícius, M. Roca, Guardado, Altmira, Diao, Rodri, Ruibal.
Trenér: Manuel Pellegrini.

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Perrone – Park, J. Muñoz, K. Rodríguez (C), Moleiro – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell – Sinkgraven, Mfulu, C. Herrera, B. Ramírez, Araujo, Herzog, Loiodice, Kaba, Pejiño, S. Ramírez, M. Cardona.
Trenér: García Pimienta.

Rozhodčí: V. García – Méndez, Villaseñor.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního duelu bude teprve devětadvacetiletý Víctor García, který už v této sezóně měl s oběma týmy tu čest: Betis pískal v 7. kole, Las Palmas zase hned v tom úvodním. Do role asistentů byli jmenováni Joan Méndez a Julián Villaseñor.
UD LAS PALMAS (11. místo)
13 Z, 5–3–5, 11:12 (-1), 18 bodů

Z nováčka soutěže se vyklubal černý kůň, který nečekaně atakuje pozice zajišťující účast v pohárové Evropě. Las Palmas na svého dnešního soupeře ztrácí jen tři body, přičemž cestou do středu tabulky nedávno skalpoval mimo jiné i hvězdné Atlético.

Jeho poslední střetnutí nicméně též skončilo nerozhodně. Celku z Kanárských ostrovů se postavila do cesty Osasuna, které se podařilo bleskově zareagovat na Moleirův zásah a zajistit výsledek 1:1. Uvidíme, zdali se dnes Amarillos naladí zpět na tu správnou vlnu.

13 Z, 5–6–2, 17:16 (+1), 21 bodů

Na zelené straně Sevilly si nemají na co stěžovat. Aktuálně sedmý Betis se pyšní excelentní fazónou, v LaLize i v Evropské lize sbírá body jako na běžícím páse a už přes dva měsíce ani v jedné soutěži nenašel přemožitele. Jeho dosud poslední soutěžní porážka se datuje do září, kdy nestačil na skotské Rangers.

Svěřenci kouče Pellegriniho se dnes pokusí vybojovat výhru poté, co ze žhavého městského derby s Nervionenses před reprezentační přestávkou vyválčili jen remízu. Po gólu Péreze ze 72. minuty měli sice nakročeno k vítězství, ale soupeř nakonec přeci jen stihl srovnat a upravil na konečných 1:1.

Isco, M. Roca, A. Diao – 2 branky
Příjemnou neděli u sledování LaLigy! Nedělní program španělské nejvyšší soutěže dnes večer uzavře atraktivní souboj mezi Betisem a Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.